Keresés

Részletes keresés

e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1906
A titokzatos fehér zaj

Üzenetek a túlvilágról?

Ha elmondhatnád mindazt elhunyt szeretteidnek, amire már nem volt lehetőséged, és ehhez csak be kellene kapcsolnod a tévét és figyelned, te kipróbálnád?

Szellemidézés, asztaltáncoltatás, szeánsz. Idejét múlt módszerei annak, hogy kapcsolatba lépj a másvilággal.
Az EVP a szellemidézés modern módszere. Amerikában már komoly múltra tekint vissza. Az Elektronikus Hang Jelenség (Electronic Voice Pheno menon, röviden EVP) az a folyamat, aminek révén a halottak hang és kép útján kommunikálnak az élőkkel, a modern elektronikus eszközök statikus és fehér zaján keresztül – így szól a hivatalos definíció. Vagyis az elektromos készülékek (videó, magnó, CD-lejátszó) búgó, sistergő alapzaján keresztül egyesek képe- sek emberi beszédet kihallani. Képzeld el, hogy a tévében vége az adásnak, és épp a „hangyák háborúját" nézed, amikor emberi hang üti meg a füledet... Mindez hogyan lehetséges? Az emberi beszédhang és a jellemvonások személyiségi jegyek, amik addig kötődnek az emberhez, míg az energiája sugárzik. Egyes felfogások szerint azonban a halottaknak is van energiájuk, és ezt kihasználva a híradástechnikai berendezések statikus zaján keresztül próbálnak meg érintkezésbe lépni velünk. Vagyis ők alakítják a hangokat beszéddé. Így történt ez egy amerikai édesanya esetében, akinek lánya 2001. december 23-án fiatalon meghalt.

Öt hónappal a halála után azonban az unokahúga meghallotta a számítógépen keresztül, amint a halott lány azt kérdezi

„Hol van anyu?".

És az édesanyának állítólag azóta sikerült felvennie a kapcsolatot a lányával.

Csaknem hétmilliárd audio- és videofelvevő készülék működik az otthonokban szerte a világon, és ezek mindegyike portálnak minősül e folyamatban. Az ily módon érkezett „üzenetek" arra késztetnek minket, hogy az életre és halálra vonatkozó alapvető fogalmainkat megkérdőjelezzük."


Vajon a "szellemvilág" is velünk változik?
Előzmény: Sunny28 (1905)
Sunny28 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1905

Nem szólt egy kicsit hangosan a tv? Mamámnál például annyira hangos, hogy még az ablakok is rezonálnak, nem meglepő, ha leugrik egy pár dolog a tv tetejéről.

 

Asztaltáncoltatás:

Anno kétszer is részt vettem szellemidézésben. Mozgott az asztal rendesen, tőlünk függetlenül, igennél egyszer koppant, nemnél 2szer. Most akkor az is csak az energiánktól volt? Nemár! Olyan jót eldumcsiztunk velük.

Előzmény: Törölt nick (1864)
Altamir Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1904
Rubin Réka tudta, hogy mikor esnek rá a korongok, hiszen csak akkor takarta el az arcát a kezével. Az elsőnél nem tette, hiszen tudta, hogy üres a doboz, csak a másodiknál, amikor a korongok hulltak le, a harmadikat meg nem láttuk.
Tényleg szánalmas volt a műhisztije, és a Norbié is.
tigristomi Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1903

 Magicians have been killing themselves for centuries ...

http://www.magictrance.net/worst-magic-tricks.php

Előzmény: tigristomi (1902)
tigristomi Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1902

Egyszer már beraktam ezeket:

 

Buvesz trukk, nem sikerul, eros idegzetueknek, ezt mutattak a tv-ben is anno:
http://www.youtube.com/watch?v=TGt1mmY94NI&feature=related

Szabadulo muvesz, baleset, halal, eros idegzetueknek, rekonstrukcio:
http://www.youtube.com/watch?v=SWTaVjX9TR4

Előzmény: Schrödinger macskája (1900)
tigristomi Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1901

Szerintem köcsög primitív az a mentalista, aki félelmet kelt a kiválasztott szereplőkben, vagy aki bármilyen módon is veszélyezteti a nézőket.

 

A németeknél amúgy volt egy videó, amikor az egyik sztár vendég visszautasította a közreműködést., ha jól vettem ki.

http://www.youtube.com/watch?v=j21lfoZot2k&feature=related

 

Schrödinger macskája Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1900
Egyetértek. Rubint Réka túljátszott műhisztije vert minden eddigit.
Belőlem (és szerintem az emberek nagy részéből) még az is nagyobb empátiát váltott volna ki, ha a skorpió van a ládában, és Rubint Réka esett volna rá véletlenszerűen, agyonnyomva szegény állatot, mielőtt marni tud.
Előzmény: Call me J. (1897)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1899

Szóljon már valaki ezeknek a szánalmas hazai celebeknek"

Ez úgy-e csak költői "kérés"volt? :)


Sajnos manapság már a klasszikus értelemben vett sztárok már nem nagyon vannak. Az ember érzi, hogy bár mennyiségileg többet szerepelnek a médiában, (neveket nem sorolnék fel :( )de más kategóriába kell őket sorolni, amire az angolszász országokban a “celebrity” kifejezés terjedt el. A szó, aminek talán a legjobb magyar fordítása a médiaszemélyiség lehetne, itthon sem ismeretlen, különböző műsorokban, weblapokon és reklámokban már többször használták. A “celeb” pedig olyan ember, aki – teljesen mindegy, milyen okból – sokat szerepel a tömegmédiában, és akinek a személye illetve a magánélete is érdekes.
Igen, tagadhatatlan, amit mindenki tud és érez, hogy médiaszemélyiségeink minősége az elmúlt tíz-egynéhány évben meredeken zuhant. A magyar nagyközönség először a valóságshow-kban szembesülhetett azzal, hogy egyesek csak azért lesznek híresek, mert szerepelnek a tévében.(s,teljesen mellékes,hogy kritikán alul )
Előzmény: Call me J. (1897)
Altamir Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1898
Igazat adok Neked.
A kapszula eleve a doboz közepén volt fixen, látszott, hogy amikor leérkezett a doboz, hozzáigazította a talapzathoz. Az asztalka szárából tényleg csak a papír került felnyomásra, aminek az átmérője lényegtelen, hiszen a feltolást követően átvette a nagyobb henger méretét. Egyébként is logokátlan lenne kapszulába összesodorni az ábrát rejtő papírt, ha előre tette volna bele a dobozba, hiszen logikusabb lett volna egy sima összehajtogatás.

Egyébként én hiszek a mentális energiában, de abban nem , hogy ezek a "mágusok" ennyire sokrétűek lennének. Általában az igaziak szakosodnak egy adott területre, és csak azt tudják igazán.
Arról nem is beszélve, hogy egy igazi "mester" nem fog a nyilvánosság előtt bohóckodni. Egyébként épp Uri mondta korábban, hogy kamera előtt, élő adásban, nem mindig sikerültek a dolgai, mert szerinte mentálisan akadályozták, itt meg mindenkinek minden sikerül. Talán egyszer C Panthera testen kívüli lelke nem tudta elfújni a gyertyát, ami épp ezért volt számomra elfogadható.
Előzmény: dzsungelvipera (1846)
Call me J. Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1897

Szóljon már valaki ezeknek a szánalmas hazai celebeknek, hogy ebben a műsorban ők csak statiszták ! pofa be, és tedd, amit mondanak !!

 

Várkonyi is kritikán aluli volt, de az a Sóbert házaspár egyszerűen minősíthetetlen !!

e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1896
Én nem kételkedtem benned! Csak arra gondoltam,Te tudod a megoldást! :)
Előzmény: DeeDee83 (1893)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1895
Akkor van probléma, ha valaki a butaságával még kérkedik is. "

Ha okosabb lenne,akkor nem kérkedne,mert sejtené,hogy mennyi mindent nem tud még! :)
Előzmény: Törölt nick (1894)
DeeDee83 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1893
Akkor lehet nem volt elválasztó, annyira nem figyeltem.
Előzmény: e.n.c.i (1892)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1892
csakazértis kirántotta az elválasztót. B)"

Ezek szerint a doboz legalább kettő,illetve három részből áll! Hmmm?
Előzmény: DeeDee83 (1886)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1890
Plüss pók!!! :)
:)
Előzmény: Maistro19 (1889)
Maistro19 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1889
Erre nem is gondoltam. :D Egyébként én a 3. dobozba (amit ráöntött) beleraktam volna egy plüsspókot! XD
Előzmény: DeeDee83 (1886)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1888
Nem lehet mindenki okos! Azért biztos vannak előnyös tulajdonságai is! :)
Előzmény: Törölt nick (1885)
Maistro19 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1887
Ahogy vártam... kiesett a szívbajnok. Mondjuk szerintem Tamás most gyengébb volt, de alapjáraton nem bírtam Mátét. Nem is lehetett komolyan venni.
DeeDee83 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1886

Ugyan, műbalhé, hogy legyen miről hétfőn cikkezni. :) RRéka életveszélyben! :D

Bírtam, hogy Lui (?) csakazértis kirántotta az elválasztót. B)

Előzmény: Maistro19 (1881)
VERA1979 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1884
Na a két tornabajnok már megint leszerepelt. Réka minek megy egy ilyen műsorba, gondolom nem ingyen ha nem bírja az ilyesmit. Norbi meg a 150 centijével mit ugrált ott?
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1883
Egyébként nem láttam az előkészületeket, de simán és stabilan a 2-esre tippeltem.. biztos piszológia.. :)
Coccotti Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1882
Réka késést és fennakadást okozott.
Maistro19 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1881
Én azért a Norbi helyébe minimum elnézést kérek miután nem esett ki skorpió a dobozból, mert elég bunkón viselkedett a végére, plusz Rékácska valszínűleg nem kis pénzt kapott a vendégszereplésért. Ennyit hisztizni... Sztem ezek után várhatják a tv2-től a meghívásokat...
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1880
Ma Ő volt a leggyengébb láncszem!
S,mivel az Uri Geller mindíg a leggyengébbet védi meg,..... :)
Előzmény: e.n.c.i (1878)
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1878
Nagyon sajnálnám,ha a Tamás esne ki! :(
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1877
Talán mind a négyben benne volt? :)
Előzmény: DeeDee83 (1876)
DeeDee83 Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1876
Pedig úgy koncentráltam, hogy benne legyen a skorpió... ez a nő szörnyű...
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1875
Én is ezt választottam
:)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1873
Rubint Réka oszkár díjas!!! :)))))))
"norbiii... félek..."
e.n.c.i Creative Commons License 2008.05.03 0 0 1871
"Randi " egy millió dollárért? (nem is rossz!)
(csak poén volt! ;)
:)
Előzmény: Pusztai Telivér (1870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!