Keresés

Részletes keresés

Foeniculum V Creative Commons License 2016.07.07 0 0 81117

Sziiasztok!

Vasárnap találtunk egy fekete fejű törpepapagájt. Befogtuk (véletlen folytán) de nem szeretném megtartani. Eddig kerestük a gazdáját, még nem jelentkezett senki. Szívesen odaadnám valakinek, de csak olyannak, akinek van tapasztalata, esetleg van másik ugyanilyen papagája.

Jelentkező lenne rá, de megijedtem, mert kiderült neki nagyobb fajtája van, és összeszoktatásnál esetleg megöli a kicsit...

 

   

bombaba Creative Commons License 2016.07.02 -1 0 81116

Talán van is rá okod. Azt hiszem, a verébpapagáj nem az a kategória, amit kézzel nevelnek fel.

Előzmény: Krisztina Román (81115)
Krisztina Román Creative Commons License 2016.07.02 0 0 81115

Sziasztok!!! Kézzel nevelt VERÉBPAPAGÁJT vásárolnék Csongrád megyében de sajnos sehol nem találok. Valaki tud segíteni? Lassan kezdek kétségbeesni.

bumeráng77 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 81114

Budapest XXII. kerületében nem repült el valakinek a fehér (kissé sárgás beütéssel) nimfapapagája?

Nagyon fiatalka volt... néhány hónapos lehet. Sajnos nem sikerült befognom, mert iszonyatosan nagy volt a jövés-menés 8lomtalanítás, futók, kutyasétáltatók)... pedig nem kellett volna sok. A madár már a kalitka tetejére is rászállt. Aztán megijedt és a völgy felé repült.

(A Lomnici utcában egy épülő ház melletti elhagyatott telek kertjében a fán volt sokáig, onnan sikerült leimádkoznom a járdára a lerakott kalitkához) Szerencsétlen kis csőröst remélem valaki be tudja majd fogni és ha nem is kerül netán vissza az eredeti gazdijához, de jó sora lesz.

Mardos a bűntudat, hogy béna voltam. Sajnálom.

nor 77 Creative Commons License 2016.05.28 0 0 81113

nor 77 Creative Commons License 2016.05.28 0 0 81112

Ez még az előzőhöz.

nor 77 Creative Commons License 2016.05.28 0 0 81111

Sziasztok!Nekem van 1 pár hullámos papagájom 1 pár rózsásfejű törpepapagájom és 1 pár törpefürjem.Most kerültek ide a napokban egy tenyésztőtől.Raktam fel nekik odút.Szerintetek mennyi idő múlva fognak költeni?

boldogmami Creative Commons License 2016.05.18 0 0 81110

Kedves Fórumozók!

 

Van egy nagy, majdnem röpde méretű kalitunk, amiben négy hullámost tartottunk. A héten elpusztult egy hím és egy tojó közel zsinórban egymás után. Mielőtt elpusztultak volna, gubbasztottak és a csőrük beszürkült. A másik kettő jól megvan. Vegyünk másik két madarat, vagy a meglevők maradhatnak kettesben?

caterina3 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 81109

Nagyon szépek!

Előzmény: leac (81108)
leac Creative Commons License 2016.05.15 0 1 81108

Sziasztok !

Sziasztok!

Idáig csak a kertészeti topic-okba írogattam, most találtam erre a papagájos fórumra.

Nagyon kevés fotót találtam itt, ezért hoztam pár képet a családi kedvenceinkről,

talán érdekesek  másoknak is.

    

    

    

    

gábikusz Creative Commons License 2016.04.18 0 0 81107

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy tartható (tenyészthető) e egy közös röpdében egy pár pennant,és egy pár baraband papagáj. Most készülök fiatal madarakat vásárolni. A röpde 5,5m hosszú, 1,5m széles,és 2,5m magas. Nem szeretném két részre osztani,ezért gondoltam, hogy együtt tartanám őket. Nem voltak még ilyen fajtájú madaraim,ezért vagyok tanácstalan.

A válaszokat előre köszönöm!

corvi01 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 81106

Fiatal párok első költése 70-80 %-ban sikertelen szokott lenni. Lehet persze a párzás sikertelensége tapasztalatlanság miatt, rosszabb esetben meddőség...genetika (?) A tápozás milyensége ilyenkor kritikus fontosságú, de nem meghatározó. Már nem emlékszem, hogy párját honnan szerezted, de ha ugyanonnan, fennállhat, hogy ugyanattól a költőpártól származik, netán fészektestvér (bár ezt kétlem...). Ez ugyancsak nagymértékben ronthat a helyzeten.

Egy hullámos tenyésztő többet tudna ezekről mesélni....

Előzmény: Apa27 (81105)
Apa27 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 81105

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy se decemberben se most nem keltek ki a hullámos fiókák. Mitől lehet az,hogy másodszorra is így alakult? A tojó csak ül a hím meg csak vár... Párzás volt...hajtották egymást rendesen :) Tojásrakással is minden rendben volt(6db van). Csak nem kelnek ki. Már 20 naposak. Ez a második kaakásuk.

caterina3 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 81104

Értem, köszönöm szépen!

Előzmény: edittamuki (81103)
edittamuki Creative Commons License 2016.03.25 0 0 81103

Érdemes kontaktolni vele, nem csak az van,ami a honlapon mi van írva azt hiszem.

Előzmény: caterina3 (81101)
McRon Creative Commons License 2016.03.24 0 0 81102

Köszönöm, sokat segít a véleményed! 

Előzmény: edittamuki (81098)
caterina3 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 81101

Most nézem, neki nincsenek olyan fajok, amilyet szeretnék. És nem kézzel nevelt madarat szeretnék, hanem szülő által nevelt, de emberhez is hozzászokott példányokat.

Előzmény: edittamuki (81099)
caterina3 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 81100

Nagyon köszönöm! :-)

Előzmény: edittamuki (81099)
edittamuki Creative Commons License 2016.03.24 0 0 81099

Én Máthé József tenyésztőt tudom ajánlani neked. http://www.papagajaim.hu/

Előzmény: caterina3 (81093)
edittamuki Creative Commons License 2016.03.24 0 0 81098

A feketesapkás papagáj egy nagyon makacs papagáj, mindenképpen erős gazdi kell mellé szerintem. Nem is tartható egyáltalán más fajokkal, csak a saját fajtársát fogadja el és a szobában is képes nekimenni egy nálánál sokkal nagyobb papesznak.

És hangos, de tényleg! Az enyém is kézzel nevelt hím és nagyon hangos, mert ki akar jönni a kalitból és kiabál (ez persze érthető). És nekimegy a férfiaknak, meg is csípi őket, ha nem figyelek oda, úgy hogy vérzik, és ezt csak azért, mert azt hitte szegény, hogy én vagyok a tojója :(. Úgyhogy most 7 évesen kapott egy kis tojó társat, aki még csak 3 hónapos volt, most két hónapja vannak együtt. Most sokkal kevesebbet kiabál a hím, de akkor a kis tojó is beszáll, de különben eljátszanak egész álló nap, estére pedig kifáradnak; nagyon örülök, hogy meghoztam ezt a döntést!!! Előtte akár este 10-kor is kiabált a hím, mert amíg én 8-10 órát dolgoztam, Ő aludt és csak engem várt! Most meg el van készülve már este 8-ra :)

Szóval csak két papagájt ajánlanék tartani, ez sokkal egészségesebb számukra, mert a kézzel neveléstől sajnos elveszítik a MADÁR TUDATUKAT. AZ ENYÉM MOST SZERZI VISSZA, MOST, HOGY KAPOTT EGY FAJTÁRSAT. Ez a helyzet, és ha nem így tartják, nagyon sok helyen agresszívvé válik ivarérés után a papagáj, 2-3 évesen a feketesapkás.

Előzmény: McRon (81097)
McRon Creative Commons License 2016.03.24 0 0 81097

Szia! Miben nyilvánul meg az agresszorkodásuk? Hallottam már a hangjukat egy tenyésztőnél, bár ők nem voltak szelídek és a tenyésztő szerint a kézzel nevelt "házikedvenc"-ként tartottak kevésbé hangosak. Hát, elég erős volt a hangjuk, az biztos. Az a baj, hogy igazából hiába olvasok különböző fórumokon véleményeket, vannak teljesen egymásnak ellentmondóak is. Úgy tűnik, inkább tényleg egyedfüggő, hogy melyik mennyire lesz kiabálós, egygazdás, csipkelődős, stb. Meg persze gazdafüggő is, hogy mi mit tudunk kihozni belőlük.. Nem egyszerű a választás.

Előzmény: edittamuki (81095)
edittamuki Creative Commons License 2016.03.23 0 0 81096

Nem tudtok valakit, akinek elrepült a krágen (galléros) papagája? Találtak egyet a III. kerület Velence utcában. Rödbében tarthatták és szelíd kismadár. Csak eredeti gazdiját keresik! "Egyedi" jelölésű zárt gyűrűje van.

edittamuki Creative Commons License 2016.03.23 0 0 81095

Szia, nekem feketesapkás van, nagyon hangos, most már ketten vannak, így kicsit halkabb. És kis agresszorok is, ezt a gyerekek mellé nem annyira ajánlják. A szenegáli úgy tudom sokkal halkabb, kedvesebb, csak nem akkora bohóc...

Előzmény: McRon (81085)
McRon Creative Commons License 2016.03.21 0 0 81094

 

Igen, volt már papagájunk, hullámosok. Pintyek, teknősök szintén, tizenéves koromban. Most csak kutya, macska, hörcsögök, tyúkok, kacsák és halak vannak. Az alap kiképzés úgy gondolom, megvan. Jákóban, amazonban és egyéb nagypapagájban nem gondolkodunk. 

Addig is köszönöm a véleményeket!

Előzmény: cavecat (81090)
caterina3 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 81093

Sziasztok! A közeljövőben szeretnék venni madárkákat házi kedvencnek, és kérem, ajánljatok megbízható forrást a beszerzéséhez Budapesten vagy esetleg Pest közelében, Pest--Gödöllő irányban.

 

Énekes, Bourk vagy nimfapapagáj érdekel elsősorban (de nem kizárólag).

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

cavecat Creative Commons License 2016.03.19 0 0 81092

Az alma mehet, a sárgabarackot felejtsd el.

Előzmény: Bingo132 (81084)
cavecat Creative Commons License 2016.03.19 0 0 81091

Szépek! :)

Pöpec ülökéjük van ;)

Előzmény: barbara0000 (81068)
cavecat Creative Commons License 2016.03.19 0 0 81090

Szia!

 

Irj még kicsit arról, milyen állatos tapasztalataitok vannak.

Kutya, kacsák, kakas - volt, van más is?

 

Alapvetöen azt szoktam mondani mindenkinek, hogy a legnépszerübb "alap" házikedvencek nem véletlenül a legnépszerübbek. :)

En is hörcsöggel kezdtem, utána lettek csak "bonyolultabb" rágcsálóim (nyúl, csincsilla, pele...). Madaram is elöször hullámos, nimfa, zebrapinty, aztán kezdtem kényesebb meg nagyobb tollasok felé kacsintgatni (gould amandina, jákópapagáj...). Hüllöböl is az "alap" leopárdgekkó volt az elsö, aztán jött a többi (föleg gyíkfélék, meg teknösök).

 

Ha még nem vagytok túl az "alapkiképzésen", szerintem érdemes lenne hullámost, nimfát vagy törpepapagájt választani elsöre. Ha már van papagájos tapasztalatotok, akkor nem szóltam ;)

 

Az általad felsorolt háromból asszem a sapis a leghangosabb, a szenegáli csendesebb, de persze sok múlik az adott egyeden (hallottam már csendes amazonról is :D). A pyrrhurák jóval kisebbek (nem hosszra, hanem testtömegre), inkább nimfapapagáj-méretüek, talán nem teljesen ugyanaz a "kategória" mint a másik kettö, viszont asszem ök is aránylag csendesek (már csak a méretükböl adódóan is :)). En úgy tudom mindegyik tanítható trükkökre, mindegyik nagy bohóc (megintcsak sok múlik az adott pipi személyiségén, no meg a gazdi kitartásán). Az "egygazdásság" leginkább szocializáció kérdése*. Mindegyik csapatban (de legalábbis párban) szeret élni, bármit is választotok, vegyetek rögtön kettöt!:)

 

*(a legtöbb papagájfaj a természetben párban él, a párok pedig csapatokba verödnek - a mi jákónknak én vagyok a "párja", de a család többi tagját is szereti, igényli a jelenlétüket, játszik velük, stb.)

Előzmény: McRon (81085)
corvi01 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 81089

Úgy általában,...miután (néhány kivételtől eltekintve) a legtöbb papagáj társasan, vagy
inkább telepesen él, ezért közöttük a kommunikáció miatt a hangadás igen fontos és
jellemzően fejlett szintet ért el! Az őserdei zsivajban, vagy sziklás szavannai tájakon
egymástól olykor nagyobb távolságra elkeveredett madarak egymás hívására kialakult
jelzőrendszerek velejárója a jókora hangerő is! Ez zárt helyen, de még a szabadban is a
környezők számára valóban mellbe vágó tud lenni! :-S
A papagájok csőre keményebb magok feltörésére, bontására, de feltehetően önvédelemre is ki van alakulva, ezért rendívül erős; némely nagyobb faj (Jákók, kakaduktól felfelé) csonkolásos "harapásokra" is képes! Ezen madarak ugyan rendkívül értelmesek és az emberrel kommunikatívak, de személyiségük, hangulatváltozásaik értelmezése nagyobb tapasztalatokat, tartásuk elhelyezésük komolyabb kihívást igényel. A gyerek ugye mindent meg akar fogni, simizni, gyömöszölni,,,oszt végül a szájába venni, jobb esetben puszilgatni. A madárság, de a papeszek legtöbbje sem az a kategória! Némelyek eltűrik, sőt igényelnek némi bohóckodást, kisebb buksi-toka vagy begy simit, de csak egy határig, az Ő határukig, mert onnantól többet agresszív támadásnak vesznek és úgy is reagálnak rá, s egy kisebb papagáj csőre is bizony véres nyomot hagyhat főleg egy gyerek kezén! :(

Előzmény: McRon (81088)
McRon Creative Commons License 2016.03.17 0 0 81088

Köszönöm a hasznos hozzászólásokat, kistermetű kutyánk van, kacsáink is! Igaz, most nem némák, hanem indiai futók..

Előzmény: corvi01 (81087)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!