Keresés

Részletes keresés

Chopper63 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4300

Arzeen03!!

 

Tilos ezt a linket megnyitnod!!

 

Nagyon klassz a film anyag benne!Első műtétkor,nekem is "borotválták" a meniscuszokat!

 

Alapból a film,az anyag,az artroszkópos műtétet mutatja be!

 

Hátha jól jön majd másoknak!

 

http://mentakozpont.blogspot.hu/2010_12_01_archive.html

 

Nekem sokat segitett az első műtét előtt!

_chillout_ Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4299

Agressziv nem azt jelenti, hogy lancfuresszel mennek neked, hanem hogy nagyon intenziv, ramenos :-))

Előzmény: Arzeen03 (4296)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4298

Hetfon. Persze, tornaztatom mindennap, azt csinalom, amit a gyogytornasz eloirt.

Előzmény: Arzeen03 (4297)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4297

Mikor kezdodik a fiziko? 

Azert kicsit mocorogtatod remelem

Előzmény: _chillout_ (4294)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4296

Varjuk meg, TA mit talal, ne agressziv gyogytgornazz itt nekem mar rogton, mikor felszeletelik a terdemet :-) 

Előzmény: _chillout_ (4294)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4295

Koszi, megneztem, engem kifejezetten a belso hegkepzodes erdekelt, de gndolom ez ugyan ugy ervenyes csak belsoleg

Előzmény: Chopper63 (4288)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4294

Nekem le volt tapadva, fiziko szépen feloldotta. Most is tuti, h ez okozza a merevséget, ezért nem is aggódom. Lassú javulást érzek, aztán hétfőtől a fiziko felgyorsítja majd. Neked a műtét után fontos lesz az azonnali agresszív gyógytorna.

Előzmény: Arzeen03 (4285)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4293

Elaprozom itt :-) 

Nekem is harom het maradtmki rehabig

De elotte pont guggolgattam estenkent, meg ilyesmi, pl technikazgattam, rugastechnikak, kisebb kocogasok, nevezzuk tornanak

Ugyhogy nem mondanam hogy le voltam pont robbanva lab ugyileg, eppen foglalkoztam magammal ilyen teren elozoleg 

Egyebkent is nagyon hajlekony vagyok, ahogy vesszuk, egyaltalan nem vagyok merev

Előzmény: zkovaxxx (4289)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4292

Plasztikazni nem kell, nem csunya, semmi extra

Engem nem zavarnak a kisebb vagasok magamon, jok azok :-) 

Ne ugy kepzeld, ahogy, ez picit lathato, de inkabb tapival erezheto

Van ott valami ami nem illik oda, ennyi

Mar csak picit dagadt a terdem, viszonyul a korulmenyekhez szegeny ahogy tud :-) 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4291

Bocs, ok

Igen

Előzmény: zkovaxxx (4289)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4290

Ez azota mar regen valtozott, altatasban bemozgatas elmarad, atroszkop meg egy vagas egyeb helyen lesz

Kontrollon valtozott a helyzet az uj mrt kovetoen

Tehat bemozgatasos akcio elhagyva

Előzmény: zkovaxxx (4289)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4289

Nem feltétlen tapad le, a fiamnál 3 hét maradt ki, de ő még fiatal:) Sok mindentől függ ez kor, szervezet reakciója, izmok inak állapota. Azt, hogy mit csinálnak vele azt már a TA elmondta neked. Először altatásban fizikai próbálkozás, és ha nem eredményes akkor műtét.

Ezért írtam Choppernek, hogy ez neki ördögi kör mert most nem tornáztathatja a seb miatt és ha megint 1,5-2 hónap alatt gyógyul be, akkor jön az altatásban próbálkozás és ha az nem elég akkor ha megint megnyitják a letapadások oldásához akkor kezdődik elölről minden. Ezért írtam, hogy konzultáljanak mert olyan nem létezik, hogy nincs megoldás, de olyan igen, hogy akik most tanulják az ő esetén keresztül azok nyilván nem tudják.

Apukámtól azt tanultam, ha valamit nem tudok kérdezzek meg okosabb vagy tapasztaltabb embereket:) Ez minden szakmára emberre érvényes még az orvosokra is, és egy igazán jó orvos így is tesz mert neki a beteg az első és csak utána jön a nimbusz.

 

Nálad egyszerűbb a képlet. A TA megváltoztatta korábbi döntését az altatásban mozgatás tárgyában:)

Lehet, hogy látott valami olyant az MR után ami  miatt mindenképpen bele kéne néznie, akkor meg minek terheljen téged egy altatásban próbálkozással mert fölösleges lépcsőfok.

Mikor megnyitja mindent látni fog és el is intéz egy lendülettel:)) Azt, hogy miért vág térd fölött azt csak ő tudja neked megmondani. Lehet, hogy egyből csinál egy térdplasztikát is, hogy sexi legyen a virgács:)))

Az, hogy megint letapadásod legyen az nem feltétlen következmény. Hajlamod van rá valószínűleg, de neked az első műtét után biztos, hogy nem volt minden 100-as a rehabilitációdban.

 

Előzmény: Arzeen03 (4285)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4288

Szia Arzeen03!!

 

Bocsánatot kérek,engem nem kérdeztél,de engem is nagyon is érint a téma továbbra is!!

 

Én is kérek okosságokat a hegesedés témában,mivel én sem tudom megoldani,a most felszabaditott terület,igy is maradjon teljesen.

 

Nem tudom,ezt a linket betettem-e már,de olvasd el!!

Nincs benne atrocitáló dolog!(Erre is figyelek régóta,kicsi galamb lelkedre vigyázva!)

 

http://www.drpataki.hu/hegek-kezelese

 

Nekem sokat segit a megértésben,csak most mit tegyek hogy ne minden tapadjon vissza,az a titok számomra is!!!

 

Vigyázz magadra!!!!

Előzmény: Arzeen03 (4285)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4287

Oké!!

 

Az általad irt gyakorlatokat végzem!!

Remélem,igy talán teszek valamit önmagamért!!Comb középig fásliban vagyok,de megoldom!!

 

Köszi mindenkinek minden segitségét!!!

 

Igen,nagyon klassz,hogy itt vagytok nekünk..NAGYOK!!!!

Előzmény: L0riana (4286)
L0riana Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4286

"Már elmúlt,lefutott dolgokkal nincs mit kezdni!"
Ez igaz, de te kezdted :). (Hogy most máshogy műtene a dokid, meg hogy instabil volt a lábad - ez biztosan azért van, mert a stabilizátor izomzatod nem volt elég erős, hogy szalag nélkül is megtartsa a térded.)

Egyébként a jövőre nézve másnak fontos lehet az egész történet, még ha rajtad ez már nem is segít.

A lényeg, hogy drukkolok, és a nyújtott lábemelgetést talán szabad is csinálni, ha nem nyúlik a bőr a sebnél. Minden bizonnyal kívülről fújod már a gyógytornagyakorlatokat, de talán érdemes lenne konkrétan rákérdezni, mit szabad és mit nem, ha nem mondták volna kifejezetten.

Előzmény: Chopper63 (4283)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4285

Z doktor Úr!

 

Engedjen meg egy kérdést.. Mi van akkor, ha letapad..? Csak simán letapad valami az eltelt idő során.

Ilyenkor az kis idő múlva, ha nagy nehezen is, de oldódik?

Ezeket a letapadásokat nem akarjuk kicsit átbeszélni? Mert engem pl eléggé érdekelne.

Azért is, mert nem csak atroszkópos akcióm lesz, hanem ugye a térd fölött is vágni fognak. Úgy gondolom, ott lesz majd egy seb, egy olyan beavatkozási terület, ahol véleményem szerint valami nem okés és ott ki kell tisztogatni azt a területet, ami valamilyen formában a patellámhoz is kapcsolódik, mert érzem. Ez az amiről a B doki sem tudta megmondani lehet.

Szoval úgy érzem, a mozgatásnál majd megint gondjaim lesznek, ez miatt, attól függ, mit csinálnak majd ott ezen a részen. Bár az is lehet hogy nem lesz akadálya semminek, az lenne a legjobb, bár ezt kétlem.

Miután eléggé kacifántosan sikerült ezt leirnom, akkor szoval értitek? :))

Előzmény: zkovaxxx (4284)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4284

Kedves Chopper!

 

Szerintem itt mindenki tisztában van a történeteddel és egyöntetűen próbál segíteni  és vigasztalni mert a helyzeted nem mindennapos. Látod Loriana is tudta csak rosszul fogalmazott.

Személyesen én bíztam, benne, hogy behozod a lemaradást, de ez sok mindentől ( kor, szervezet állapota stb) függ. Láttam aki behozta, olyant is akinek nem sikerült mert közben letapadt.

 

Tényleg előre kell nézni mert ez egy új helyzet.

Azt értem, hogy nem tornázhatsz a sebed miatt, de valamit kéne tenni mielőtt letapad megint és egy ördögi körbe kerülsz ami a nálad a sebgyógyulási időből kiindulva valószínűsíthető, és mire a sebed gyógyult lesz és kezdenéd a rehabilitációt, addigra megint minden letapad.

 

Miután az orvosaid nálad tapasztalják meg ezt először, szerintem kérd meg őket, hogy ismét konzultáljanak akár a Hangodyval vagy a SOTE klinikával aki ezzel a problémával számtalanszor találkoztak.

 

Megoldásnak mindig lennie kell és ez meggyőződésem.

Előzmény: Chopper63 (4283)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4283

Már elmúlt,lefutott dolgokkal nincs mit kezdni!

 

Nem volt megrenyhülve a comb izomzatom számottevően.Azt el tudtam érni!!Ez nagyon jó dolog volt,orvosom ebben nem látott gondot.

Csak tudod elmúlt dolgokon én már rég nem lovagolok..
Nekem a jelennel kell törődnöm,és az aktuális gondjaimat kell ezerrel megoldanom!!

 

Sokkal nagyobb a sebem,mint az előző 4 műtét után jelenleg!

 

Annak ellenére úgymond nem tornázhatok,minden egyszerű gyakorlatot nagyon sűrűn végzek azóta,hogy újra magamhoz tértem az 5. műtét után,

Egyszerű módon,de jelenleg is a lehetőségemhez képest erősitem a comb izmokat,stb!!

 

Az idő,seb záródás,és akkor lesz szabad a pálya számomra!!

 

Én egy pörgő búgócsiga vagyok alapjáraton!

 

Ezzel lezárom résszemről ezt a részt!A jelen és a jövő a fontos számomra,de nagyon!!!(A múlt,már minden téren megváltoztathatatlan!!Sajnos!)

Előzmény: L0riana (4282)
L0riana Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4282

Bocs, elírtam, azt akartam kérdezni, a sérülés után mennyit tornáztál? Nekem másfél évre rá volt a pótlás, ezért kérdem.

Előzmény: Chopper63 (4280)
L0riana Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4281

Igen, igazad van, azt akartam írni, hogy a sérülés után mennyit tornázott? A műtét utáni sajnálatos sztorit már ismerjük...

Előzmény: zkovaxxx (4279)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4280

Kedves zkovaxxx!!

 

Ha tudnám hogyan kell millió smylit rajzolni,az millió siró fejecske lenne!!

 

Nos Te legalább valóban tisztában vagy a történéseimmel!Köszönöm szépen!

 

Mindent,de mindent elkövettem amit csak lehet...igen,nem tudtam behozni a nagy hátrányt!Sokáig a korházban nyitott sebbel feküdtem,becsövezve,stb!!

Aztán torna,gyógytorna,és gyorsan jött a sipoly pont az ácskapcsok felett,majd 1 egész hónapig azzal kinlódtunk..most az új 5. műtét..

Hát vesztésre állok,de akkor sem adom fel!!!

 

Előzmény: zkovaxxx (4279)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4279

Chopper nem tudott tornázni, de nem azért mert lusta volt, hanem vissza került hetekre a kórházba a műtét után mert akkor is gond volt a sebével és ismét műtötték. Talán 5-6 hét késében volt a tornával, és mint írta a mostani műtétnél sok letapadást orvosolták , ebből számomra egyértelmű, hogy az 5-6 hetet nem tudta behozni mert addigra letapadt minden odabent.

Előzmény: L0riana (4277)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4278

Megkérdezem legközelebb, hogy az "ácskapcsot", hogy teszik be. A csavar az tiszta, hogy becsavarják, a filmen szürreális mikor erővel tekeri egy elektromos csavarhúzóval:)

Az általad berakott képet nem tudom nagyítani, de gondolom egy irányba zár mint egy fogazott nyíl és így kifelé nehezen jön ezért sem könnyű kivenni.

Gondolom a dokiknak a " fast loc" technika a betegek számára érthetően azt jelenti , rögzítettük a szalagot. Az érdeklődő betegnek a csavar jó válasz mert csavart már mindenki látott, míg az ácskapocsról kevesen tudják mi az valójában és aki tudja annak is rossz lesz a képzelet társítása.:))

 

Előzmény: L0riana (4275)
L0riana Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4277

Szerintem félreértetted ismét. Az állapot nemnormális semmiképp.

A keresztszalag-szakadás utáni rehab nagyon fontos része a gyógytorna. Napi 2x1 óra. Az olyan fokú instabilitás, amit leírtál, pontosan azt mutatja, hogy az izomzatod nem volt elég erős. Egyébként van olyan orvos, aki addig nem is hajlandó pótolni, amíg meg nem erősödik a combizom, mert ha nem elég erős, az a beépített graftot is nagymértékben veszélyezteti. Mennyit gyógytornáztál műtét után, őszintén?

Előzmény: Chopper63 (4276)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4276

Szia LOriana.

 

Köszi Neked,és mindenkinek,velem örültök!!

 

Figyelj,leirtam már Nektek..Elhalt nem kis területen a csontszövet az ácskapcsok körül!!RTG-n is ronda jelenség volt,és gyors ütemben pusztultak a csontszövetek,a terület nagysága mutatta az RTG-n!!

Dobta ki a szervezetem őket,mert nem funkcionáltak!Egyszerűen kiemelték őket,és nagyon mély pucolást,elhalt csont részeket kellett kipucoljanak!!

 

Az pedig hogy normális állapot az állandó fájdalom,láb összecsuklás,totál instabilitás minden oldalra,nem tudtam semmilyen szinten guggolni,létrára mászni,lépcsőzni,kuplungot megtartani!!

 

Lehet számodra normális,nekem nem volt az.

Dolgozzon bárki úgy pl egy Vas-műszaki boltban,közöltem,alsó sorban az áruval nem tudok mit kezdeni,létrázni áruhoz:Nem tudok!

 

Volt úgy negyed órán át nem tudtam semerre mozdulni sem,sokszor volt ilyen,és álltam mint bálám szamara..megalázó,szörnyű volt.Többször dőltem,borultam unokástól!!Ezt 5 hónapig kinlódtam igy..

 

Másoknak nyilván nem gond,hogy motoron ez a váltós láb!!!Ezzel emelem ki,fel,le a sebességváltót!!

Ez olyan,mint amikor Tőletek veszik el a mindeneteket..a sport bármely ágát!!

 

Hát harcolok érte,és nem mondok le róla!Lesz egyszer még 90 fokos a lábam,és az nekem elég lesz!Több szerintem már soha!(Még ennyivel sem biztatnak!)De én megoldom!

 

Le fogom tudni az életem 90 fokkal élni!!

 

Térdhajlitó gépet kérte orvosom,varrat szedés után,meglátjuk hogy állok,azzal kell kezdeni!Legkisebb kárt az okoz,az a fájdalom mentesebb,kiméletes,és nagyon hatékony nálam!!(IS!)

 

 

Rehab szóba nem jöhet amig a seb 100%-ban nem lesz ZÁRT!!

Ha belegondolok,előző műtétek után,varrat szedés után,ami sebzárás után bő 2 héttel volt,még 1,5 hónap kellett bezáródjon!!Hú..idén Rehabnak lőttek!!

 

Láb lesz ebből,csak nagyon soká!!A baciról annyit,az ha fémhez kötődik,az alap baci talajjá válik!Annak abban az esetben akkor sincs tovább helye a szervezetben,ha nincs úgy kilazulva,mint az enyémek voltak...

 

Most rém álmaim vannak!

Első 2 éjjel mikor felébredtem,minédég azt hittem,még mindég kórházban vagyok..ma ébredés,szem kinyit..gondolat-Mindjárt jön a vizit!

Úristen,lassan maradandó lelki károsodásokat okoz ,a korház fogalom..

hú...végig olvaslak most Titeket..

 

 

Előzmény: L0riana (4265)
L0riana Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4275

Igen :).

Egyébként éjjel beugrott, hogy minden egyes röntgenemen (kábé félévente készül) az szerepel, hogy "A csavarok jó helyzetűek". Pedig nyilvánvalóan az orvos, aki ezt leírta, tisztában van vele, hogy az ott egy ácskapocs, csak így használják. Szóval ha valaki azt hallja, hogy csavarja van, attól az még simán lehet ácskapocs.

Előzmény: zkovaxxx (4274)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4274

A lényeg, hogy a mai témát jól kibeszéltük és bárki aki olvasni fogja megérti a rögzítés minden formáját, de ami a legfontosabb, hogy Dr, Gurabli kollégának ( mint a napi téma indítója) sem kell tovább aggódnia, hogy a csavar után az ácskapocs is ki akar jönni:))))

Szép álmokat!

Előzmény: L0riana (4273)
L0riana Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4273

Amit meg korábban írtál: "Mindkettőt linkeltem", meg simán félreérthető, nem linkeltél csavar-ácskapcsot, csak csavar-csavart, bár utólag világos, hogy persze te nem erre értetted a mindkettőt, hanem az alsó-felső rögzítésre - nem mellesleg nem arról nem is vitatkoztunk, amire reagáltál.

Előzmény: zkovaxxx (4271)
L0riana Creative Commons License 2014.11.20 0 0 4272

Nos, akkor leírom még egyszer :).

Igen, ugyanazt a csavar elnevezést használják az ácskapocsra is, és a csavarra is. Nem szokták részletezni sokszor, csak annyit mondanak, hogy csavar, még ha az egy ácskapocs is. Még ha ez pongyolán is hangzik számodra, akkor is így van. Szép álmokat.

Előzmény: zkovaxxx (4271)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4271

Akkor még 1x:) Ezt a mondatod te írtad :"Az ácskapocs (földi néven csavar), ami a sípcsontban van." !!!

 

Az ácskapocs ami szerinted földi nevén csavar az két dolog. ( csavar vagy ácskapocs) Az orvosok a záróban mint "fast lock" technikaként aposztrofálják és ebbe bele tartozhat a csavar vagy az "ácskapocs" amit nálad használtak és amiről képet linkeltél  az egy ácskapocs. Amit én linkeltem az egy csavar.

Szóval eljárás függően van akinek csavarral rögzítik a sípcsontnál van akinek ácskapoccsal és így az általad leírt mondat " az ácskapocs ( földi nevén csavar) azt sugallja mint ha ez a kettő egy és ugyanaz lenne, pedig nem.

A filmen pont egy csavar szerepel, ( látványosan tekerik be csavar húzóval) de szerepelhetne rajta az ácskapocs is olyan mint amit nálad használtak, de az egy másik tecnhika.

Nem kívántam szakzsargonnal dobálózni, de nem tudom, hogy hívják az endobuttont népies nevén mert én még csak így hallottam vagy olvastam.

 

Bízom benne, hogy szinkronba kerültünk:)

 

 

 

Előzmény: L0riana (4270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!