Keresés

Részletes keresés

bözse64 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 141
Szia! Nagyon sok kitartást kivánok! Mindig a napos oldalt nézd! Lessz még jobb is! Ha tudok bármiben segiteni, nagyon szivesen teszem.Várjuk a fejleményeket.
Előzmény: josefus (138)
illesibolya Creative Commons License 2009.11.09 0 0 140
Csak rajta! Minél előbb, annál jobb! És addig kell menni, amíg meg nem kapod!
Fel a fejjel és kitartást, mielőbbi javulást mindenkinek!
Előzmény: josefus (138)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 139
Igen,sajnos veszteni valód nincs,el kell menni a végső fórumig,harcolni kell.Ne add fel ha elsőre csak 30-40 %-ot adnak,itt visszaolvasva láthatod hogy több fordulós a játszma.
Előzmény: bözse64 (137)
josefus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 138
Nagyon köszönöm a segítséget, egyenként is,"illésibolya,the66,bözse64"!! Nagyon jól esett olvasni a sorokat, a szomorú őszi nap is naposabb lett. Hát akkor irány a háziorvos, a fejleményekről beszámolok.
Köszönettel:József
bözse64 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 137
Szia! Én is daganatos beteg vagyok. Mindenképp inditsd el a leszázalékolást. Ha nem is nagy %-ot kapnál,ami ki van zárva,akkor is rehabilitácios járadékra jogosult vagy. Ezt 3 évig kaphatod. Menj be a területileg illetékes nyugdijfolyositóhoz,ott a további részleteket elmondják.Majd a házi orvosodnak kell egy igazolást adnia és azzal mész a bizottság elé. Veszteni valód semmi nincs,ugy hogy kezd el intézni.
Előzmény: josefus (134)
the66 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 136

én is éppen ezt kérdeztem valamikor, igaz, választ nem kaptam rá, de azóta megismertem a folyamatot.

1. Nyugdíjintézettől kapott, vagy a www.onyf.hu  honlapról letöltve  kitöltesz egy pároldalas nyilatkozatot, ehhez csatolsz egy háziorvosi beutalót -ebben a háziorvos részletezi a betegségedet -, plusz kell születési anyakönyvi kivonat másolat, + munkahelyról TB igazolvány másolat. Úgy emlékszem, ennyi.

2. Ezeket eljuttatod a nyugdíjfolyosítóhoz. Ez után majd ők jelzik, mikor kell menned  orvosi bizottság elé vizsgálatra az összes létező zárójelentéseddel együtt, ahol megállapítják az egészségkárosodás mértékét, ezt megküldik a nyugdíjfolyósítónak.

3.Nyugdíjat  csak megszünt/etett munkaviszony után folyósítanak. Tehát amíg nem építenek le, és kapod a táppénzt, mérlegeld, hogy anyagilag melyik éri meg jobban.

 

ha valami nem világos, kérdezz nyugodtan. :)

 

 

Előzmény: josefus (134)
illesibolya Creative Commons License 2009.11.04 0 0 135
Szia! Feltétlenül indítsd el a leszázalékolási kérelmet. Saját jogon is kérheted. Csak egy nyomtatvány kell a Nyugdíj Intézettől amit kitöltesz és visszaküldesz. Én 46 évesen kerültem ezzel szembe, saját jogon kértem. Volt egy nyitott szívműtétem 45 évesen és pikkelysömörös ízületi gyulladásban is szenvedek. A legelső vizsgálatnál kaptam 2 évet 67 %-on, majd ezt követően 3 évet szintén 67 %-on. És most szeptemberben ismét 2 évet ÖEK (összegészség károsodás): 60 %.
Szóval érdeklődj mindenhol és próbáld meg, vesztenivalód nincs.
További jobbulást és kitartást kívánok!
És ha kérdésed van, szívesen válaszolok rá!
Előzmény: josefus (134)
josefus Creative Commons License 2009.11.04 0 0 134
Tisztelt Fórumozók! 51 évesen túlestem egy gégerák kemo és sugárterápián. Tavaly március óta vagyok táppénzen. A legutóbbi konzílium a daganat stagnálását állapította meg, 3 hónap múlva kontroll. Eddig ennyi. A háziorvosom szerint indítsam el a leszázalékolási kérelmemet, mivel a munkahelyem is leépít, a betegségem sincs lezárva.(Hogy legyen valami "mankóm"-mondván.) Ennyi aktív év után ez a helyzet számomra annyira ismeretlen, nézek mint egy kisgyerek. Kérem, ha valakiben van türelem és megértés, segítsen elindulni a "kályhától"! Köszönettel: József
Nuti49 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 133
dmke! Köszönöm a tanácsot!
dmke Creative Commons License 2009.10.23 0 0 132

Az orvosi részéhez nem szólnék hozzá, de az adminisztratív részéhez igen :

 

A háziorvos valószínűleg úgynevezett előzetes vizsgálatot kért, amin  valóban ez a szöveg szerepel :

" Jelen szakvélemény a kezelőorvos  tájékoztatására szolgál, erről határozat nem készül, ezért jogorvoslatnak helye nincs"  - vagy valami hasonló.

 

Tehát a párod jobban járt volna, ha még a táppénzes ideje alatt - akár a tp. ideje elején is - bemegy a lakhelye szerint illetékes nyugdíjbiztosítóhoz és saját jogán elindítja a leszázalékolását. Ezt még most is meg tudja tenni, csak így időt veszített. Ha beadja a kérelmét, be fogják hívni I. fokú vizsgálatra, azután ha az  nem felel meg, II. fokra fellebbezhet, végső esetben jön a munkaügyi bíróság (iü.orvosszakértői vélemény alapján).

 

Általánosságban is azt tudom tanácsolni, hogy senkinek ne a táppénzben tartó orvosa indítsa el úgymond a leszázalékolását,mert egyrészt kifut az illető a táppénzes évéből (ami ugye üzemi balesetet kivéve 1 év és nem hosszabbítható) és ott marad pénzbeli ellátás nélkül, és mert  az csak egy olyan vizsgálat lesz, amiről a szakvéleményt postán az orvos kapja meg tájékoztatás céljából, a nyugdíjbiztosítóhoz nem kerül el és ezért nincs megfellebbezhető határozat. 

Előzmény: Nuti49 (131)
Nuti49 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 131

Kedves mindnyájatok!

Olvasva as leszázalékolással kapcsolatos soraitokat, vettem a bátorságot és próbálok segítséget, tanácsot kérni Tőletek.

Párom,- aki most 58 éves, 44 éves szolgálati idővel- aug.19-én volt a Tb leszázalékolási egy fős bizottsága előtt. A háziorvos indította a rokkantosítását mert december 5-én lejár a táppénzes éve. Egy hét /!!/ mulva a háziorvos megkapta a választ: 40 % és -állítólag- fellebezésnek nincs helye!

A betegsége: 2006- ig szinte nem is volt betegállományba, amikoris megműtötték a térdével, egy speciális műtet hajtott végre az orvos. Térdébe csavarok, a lábszárát "kiegyenesítette". A térdébe a csavarok eltörtek, 2007-be. Borzalmas fájdalom, minden suly a másik lábára kerűlt, 2008 decemberébe azt a térdét is mütötték térdprotézis kerűlt bele. A lába egész jól "használható" lett. Ez év juniusába a másik térdéből kivette az orvos a csavart, mondván ahogy gyógyul a seb, azonnal beülteti abba is a protézist. DE!!! A Kórházba leállították -határozatlan időre- a protézis beültetést sőt ahogy érdeklődtem, más Kórházba is ez a helyzet!!! 

Vagyis jött a leszázalékolási kérelem, annális inkább mert a szívbillentyűje felmondta a "szolgálatot", a vérnyomása az egekbe van. Ördögi kör! Ha beültetnék a protézist, már a gyógyulására sincs elég táppénzes ideje. Jelenleg kivette a szabadságot, majd elmegy az ez évi 15 napos betegszabadságára, majd???? Előrehozott öregségi nyugdijra 2011 márciusába mehetne. Kapna előtte 6 hónap felmentést és kivenné a szabadságot. Vagyis alig 5 hónapot kellene dolgoznia, ha meglenne  a protézis és  természetesen ha bírná így a munkát / tehergépkocsi vezetés/ De ha leszázalékolták volna , nem is tudom, hogy folytassam-e??!

Most itt tartunk és nem tudom hogyan tovább? Ha van valami használható ötletetek írjatok! Előre is köszönöm!

lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 130
UI: lemaradt és meg kell jegyeznem egy dolgot.Az igazságügyi orvosszakértőhöz ugyan azokat a leleteket vittük,amelyeket előtte a 2 bizottságnak is bemutattunk.Ennyi köztük a különbség,mindössze.Nem mindegy honnan nézel valamit,milyen aspektusból:ártani v. segiteni akarsz-e!
Előzmény: lokcomotiv53 (129)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 129
Hála!A mi esetünkben igazolódott az igazságügyi orvosszakértő Tb-től való függetlensége.Felülbírálta az első és másodfokú orvosi bizottságok 40 %-át,és folytatólagosan megítélte a régi 67-et,ami most ugye 50 és 79% között mozog.Azért írtam le,lássátok,feladni nem szabad,saját,vélt igazságunkért érdemes és kell harcolni.Sok sikert másoknak is.
Előzmény: Szera1 (94)
bözse64 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 128
Nincs mit köszönnöd,sok sikert kivánunk! Természetesen édesapádnak pedig még jó egézséget,és minél előbbi gyogyulást!
Előzmény: MissStefani (125)
mattocean Creative Commons License 2009.10.09 0 0 127
Tisztelt Fórumtag!

 

Bodnárné Kiss Gabriella vagyok. Szakdolgozatomat a mozgássérült fiatalok diplomaszerzési lehetőségéről írom.

 

Kérem, segítse munkámat azzal, hogy amennyiben Ön, vagy családtagja, ismerőse mozgássérült, kitölti kérdőívemet, melyet ide kattintva érhet el: http://www.bimmerteam.hu/kerdoiv/  A kérdőív kitöltése név nélküli, kb. 5-7 perc.

 

Köszönöm, hogy a kérdőív kitöltésével segíti munkámat!

 

Üdvözlettel,
Bodnárné Kiss Gabriella

lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 126
De vigyázzatok,15 nap a fellebbezési határidő,az átvételtől számitva,utána a másodfoku határozat jogerőre emelkedik!
Előzmény: MissStefani (125)
MissStefani Creative Commons License 2009.10.09 0 0 125
Bözse64, dmke! Köszönöm, most már van fogalmunk legalább, hogy merre induljunk. Köszi!
dmke Creative Commons License 2009.10.08 0 0 124
Munkaügyi bírósághoz tud édesapád fordulni, de csak ha már megvan a II. fokú bizottság szakvéleménye alapján a nyugdíjbiztosító határozata. A munkaügyi bíróság igazságügyi orvosszakértő  véleménye alapján dönt.
Előzmény: MissStefani (122)
bözse64 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 123
Szia! Ez csak egy vélemény amit most irok.Forduljatok szerintem munkaügyi biróságra.Itt a fórumozók között biztos van olyan aki többet tud a dologról.De azért ez döbbenetes amit leirtál.Nem sül le a pofájukról a bőr?Egy ilyen sulyos beteggel ezt csinálni.Komolyan mondom felháborit a dolog.Ha esetleg tudok többet a dologról ,hogy mi a pontos menete,majd jelentkezem.
Előzmény: MissStefani (122)
MissStefani Creative Commons License 2009.10.08 0 0 122

Kedves Fórumozók!

Szeretném a segítségeteket kérni, vagyis inkább véleményeteket a problémánkkal kapcsolatban. Édesapámnál kb. 2 éve derült ki, hogy CLL leukémiája van, és rá egy évre fél éves kemoterápiás kezelést kapott. Ezen kívül szívkatéterezése volt, erős gyógyszert is szed szívre. Pár hónapja kiderült, hogy végbéldaganata van, amit sikeresen megműtöttek, de most derült ki, hogy sugárkezelésre lett volna szüksége a műtét után, amit "elfelejtettek", tehát még ez is vár rá így utólag. El kellett indítani a leszázalékolását, amit elsőre kapásból elutasítottak, arra hivatkozva, hogy jelenleg tünetmentes, menjen vissza dolgozni, és a "tenyere is erős, munkaképes". A háziorvos és az üzemorvos is munkaképtelennek állapította meg. Beadtuk másodszor is a leszázalékolási kérelmet, mert a betegsége gyógyíthatatlan és ki tudja meddig stagnál. Másodszorra 40%-ot kapott, de ugyanaz a szöveg állt a papíron pl. a tenyérről.... Az 1 éves táppénze lejárt, jelenleg a munkahelyén megmaradt szabadságát tölti még a hónap végéig, mert nem tud dolgozni, gyenge, fáradékony, a végbélműtét óta erős alhasi fájdalmai vannak. Amúgy a munkája során, emberek életéért felelős, ahol szükség van koncentrációra, állóképességre, ami neki már nincs...ráadásul folyamatos fertőzésveszélynek van kitéve a leukémia miatt (neki egy influenza végzetes is lehet). Most a napokban fellebbezünk a 40% ellen, mert amit arra kapna az a gyógyszerekre sem lenne elég. Szeretném még hozzátenni, hogy 42 év folyamatos munkaviszonya van, de még nem érte el a nyugdíjkorhatárt.

Mire számíthatunk harmadszor? Esetleg, ha valakinek van véleménye, tanácsa, annak örülnék. Köszönöm!

Megállni Tilos! Creative Commons License 2009.09.30 0 0 121

 

Többek közt "Nem differenciálható szkizofréniával" 45 %.

Az meg milyen dolog?

bözse64 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 120
SZIA!megnézem a videot,csak annyit irnák,hogy ma kaptam meg a levelet a munkaügyről,bekerültem a tanfolyamra,amiről irtam.200-ból 15 ember.Csütörtökön mennem kell orvosi vizsgára.Ha többet tudok jelentkezem.Egyébként meg én idáig minden hónapban megkaptam a pénzem.Mi lenne ebben átverés?Ez unios forrásból megy,és nekem az ügyintéző mondta.
Előzmény: sziporka66 (119)
sziporka66 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 119
Köszönöm választ!

Van egy videóm erről a témáról, majd nézd meg!

Amikor összehívtak bennünket, valaki azt mondta: Nekem ez a rehab járadék túl szép, hogy igaz legyen, kell, hogy valami bibi legyen a dologba.:-))) 

 

Itt a videó:

http://atv.hu/videotar/090917_nem_igaz__hogy_tomegevel_rokkantosittatnak_magukat_az_emberek.html

 

Előzmény: bözse64 (118)
bözse64 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 118
Szia! Nincs mit köszönnöd,ha tudok segitek.Nálunk most indul okt.-ben egy tanfolyam dajka képző,de csak 15 embert vesznek fel,és volt 200 aki teszt irásra bevolt hivva.Azért ilyen kevesett,mert ez unios pénzből van finanszirozva.Az egézségügyi vizsga igaz,de eleve ahol ilyen vizsgára szükség van én kiesek ,mert daganatos beteg vagyok,és az orvos nem adja ki az igazolást.Ugy tudom legközelebb már csak jövőre indul ujjabb tanfolyam,nekem legalábbis ezt mondták.A Fellebezés is igaz,de hülyeségnek tartom,mert ez a járadék még több mint a nyugdij.3 évig meg bizottság elé se kell menned.Ha van még kérdésed nyugodtan kérdezz,és válaszolok.
Előzmény: sziporka66 (117)
sziporka66 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 117
Nagyon, nagyon köszönöm a válaszod!

Én is érdeklődtem, és aki már benne van a rehab programba jót mondott róla.

A kérdésem még az lenne, hogy indult e tanfolyam nálatok, mert itt létszám hiány miatt januártól még semmi nem indult?

 

Nálatok indul tanfolyam?

 

Azt mondták: Esetleg ha egy szakmára meglesz a megfelelő létszám, csak akkor indítanak.

Az tudom, hogy mindenkinek a tanfolyam előtt orvosi alkalmassági vizsgálaton kell részt venni és csak utána, ha az orvos engedélyezi, akkor mehet a kijelölt tanfolyamra.

Később gondolom majd egyre több személyt, érint, hisz még a legelején van ez a dolog.

Az nem vehet részt, akinek az egy betegsége meghaladja a 67% -ot.

Akinek több kis betegsége adja ki a 67% -ot ami jelenleg 50% -nak felel, meg azok részt vehetnek a programban.

Itt is volt olyan személy, aki szeretet volna rehabra menni, de emiatt kiesett.

 

A negatívomról csak, az, hogy akinek özvegyi és rokkant nyugdíja, járadéka van, annak ez a Rehab Járadék nem jó, mert ha igénybe veszi, akkor megszűnik az özvegyi és a rokkant járadék.

Az egyik ismerősöm most így járt és így sokkal, sokkal kevesebbet kap mind az előtte.

Sajnos a „rehabilitációs mentor”, ezt nem közölte vele.

 

Ja és még ugy tudom, hogy a rehabilitációs járadék ellen fel lehet, lebbeni és kérni a rokkant járadékot.

Azt nem tudom ennek vannek e következményei, mert nincs az ismeretségi körömbe, aki ezt megtette volna.

Ha tudtok ilyent, írjátok meg!

 

Természetes, ha valamit tévesen tudok nyugodtan, javítson ki, aki ért hozzá hisz én is csak most tapogatózom, szerzem be az infókat, és az lehetnek persze, hogy ezek tévesek.

Előre is bocsánat érte!

Szerintem, majd egyre több embert érint ez a téma.

Bárki, aki tud még infót a témával kapcsolatban, kérem dobja majd fel!

Köszönöm mindenkinek!

Előzmény: bözse64 (110)
bözse64 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 116
Nekem a rokkant nyugdijjam,42000 -volt,azért irtam,hogy pár ezerrel több a rehab járadék.Engem a fiam segit,mert nem tudnák megélni belőle.Ez csak a rezsire és a lakás fenntartásra elég.Nem akarlak elijeszteni. De vannak akik rokkant nyugdijjat még kevesebbet kapnak.
Előzmény: the66 (112)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 115
Változó az idő.Kifognak jelölni egy igazságügyi szakértőt,Ő beütemezi,véleményezi,visszaküldi az irományt,a biróság megint beütemezi s végre egyszer lesz itélet.Mi már junius közepe óta birósági szakaszban vagyunk,de csak szept. végére sikerült az orvosi vizsgálatig eljutni.Most már a célegyenesbe fordultunk,várjuk az itélet megszületését.Isten malmai,hisz tudod.Egyébként mi beleestünk a nyári itélkezési szünetbe,ez talán nálatok már nem áll fenn.
Előzmény: apuka56 (114)
apuka56 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 114
Édesapámról van szó az előző hsz-ben, csak lemaradt az első mondat!
apuka56 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 113
10éve 50%os rokkant. Járadékot kapott gerinc és mozgásszervi problémákkal. Júniusban pszichiátriára került, ahol paranoid skizofréniát állapítottak meg. A kezelőorvos tanácsára állapotrosszabodást kért. júniusban 45%-ot kapott véglegesen. Fellebbezett, de közben újra korházba került, mert állapota rosszabbodott. A kórházból kijövetel után másodfokon volt, ahol 38%-ra vették vissza, ami azt jelenti, hogy minden ellátást megszüntetnek, TB-biztosítás sem jár, dolgozni nem tud, még magát ellátni sem nagyon. További gyógyellátások nagyon fontosak lennének.
Bírósághoz fordul, de hogy mi lesz a vége és mikor, nem tudni. Mit tehetünk még? Mennyi idő telhet el a bíróság döntéséig?
the66 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 112

"... Nem tudom,ki hogy van vele,az én járadékom 47000 ft"

 

És ez több pár ezer forinttal, mint a rokkant nyugdíj? Jól megijesztesz, én most megyek bizottság elé, de akkor nem tudom, miből fogunk élni...

Előzmény: bözse64 (110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!