Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 280
Még Thaiföld is szóba jöhet... remélem, találok valamit.
Vissza szerettem volna menni Kenyába, de sajna most a választások után nagyon komoly balhék vannak :(
Előzmény: GRIFFF (279)
GRIFFF Creative Commons License 2008.01.01 0 0 279
Miért nem mentek Thaiföldre? Oda van menetrendszerinti járat ("kényelmes" - minden relatív- 10-11 órán át melyik repülőgép a kényelmes?! , nagy gép, nincs leszállás, átszállás) és szerintem túlkínálat van a piacon, így biztosan találtok akciókat is.  
GRIFFF Creative Commons License 2008.01.01 0 0 278

Sajnos, (szerintem legalábbis) akciót Zanzibárra nem nagyon fogsz találni. Mi dec. 27-én foglaltuk le az utunkat, akkor azt mondták hogy a januári indulású travel service-s charterek már tele vannak. (Neckermann, Safari Travel, Malév Airtours) Az aerovivánál nem tudom mi a helyzet. Ők külön chartert indítanak, de mi nem nagyon szeretjük őket, okoztak már csalódást. Szóval megtelnek a gépek akció nélkül is. Esetleg február végén, talán akkor lesz valami.

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 277
Húha :(
Nagyon szomorú... ebben a hozzászólásban a mapenzi-gemma nevek maradtak meg.
Így már biztos, hogy kimarad ez a szálloda és úgy érzem, hogy akkor idén Zanzibár is kimarad épp ezért. Nekem sajnos elsődleges most az ár, ugyanis én fizetném 3 főre az egészet.
Legfeljebb nézegetem sűrűn az extra akciókat.
Köszi a tájékoztatást.
Előzmény: GRIFFF (276)
GRIFFF Creative Commons License 2008.01.01 0 0 276

Szia Borzolt Kedély!

 

 

A 222-es számú hozzászólásban olvashatsz a VentaClubról.

Háááát, "nem túl" pozitív!

Megfordultunk több helyen már és tapasztalataink alapján azt valljuk, hogy Európán kívűl minimum 4*os szálláshely az amiben az európai ember megfelelő komfortérzete meglesz.   

 

222:

"

Üdv mindenki!

 

Nem akarok beszállni a mapenzi vs gemma csatába, de sajnos a képek mindig csalnak. mia a ventaclubban szálltunk meg ugyanis az előbb említett 2 szállóban nem volt már hely. aki szeret 7 napon kersztül szívni annak melegen tudom ajánlani.

ez elméletileg olaszok által vezetett hely. ezt tapasztaltuk is mivel az olasz csoportot előnyben részesítették a magyarral szemben. ami nem is lenne gond nyelv stb miatt de ránk szartak is. a kaja csapni való volt, én személy szerint utálom a repülős kajákat de ahhoz képest megváltás volt az is. a bungalók büdösek/dohosak voltak. ja kötelező volt az ai. hááát. az első nap nem volt hús. a többi napon sem volt olyan ami ehető lett volna. de hazudok 1x véletlenül sikerült 1 disznót normálisan bepácolni és megsütni. reggeli rántotta és szalonna. felvágottról max csak álmodoztunk. vizet 1 decis pohárba kaptunk ha szerettünk volna palackkal 1 euró. szobába nem kaptunk sose vizet. koktélt is csak álmunkban láttunk. gondoltuk lesz sok juice stb. jah valami felvizezett lötyi ami talán látott valaha gyümölcsöt. lent a beach bárban lehetett kapni hideg teát és vizet. ennyi.

 

nem az a gond h ezt kaptuk (bár az is) hanem az h ugyanennyit kellett fizetni az ai-ért a mapenziben, gemmában de ott ELLÁTÁST kapott mindenki.

 

Remélem az aero soha többet nem visz oda senkit."

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 275
Hmm.. most megnéztem a fotókat a városról (panoramio), a partról és ahogy elnézem nem ez a szakasz a sziget legszebb része :( Szomorú...
Mindenesetre továbbra is várnék beszámolókat konkrétan arról a helyről.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 274
Sziasztok!
Nézelődtem, hova is lehetne elindulni a télből valami szép helyre :) És jó, hogy megtaláltam ezt a topikot! Afrika régi szerelmem... és elég jó árakon leltem most zanzibári útra, igaz, csak 3* a hely és ahogy olvasgattama topikot, a szállodai szobáról készült fotó igenigen szépítve van, ezért jó lenne egészen pontos beszámoló olyantól, aki járt már a Ventaclub Karibu szállodában.
GRIFFF Creative Commons License 2007.12.29 0 0 273

Sziasztok!

 

Köszönet annak aki a topicot nyitotta! Sok hasznos info gyűlt itt össze!

Eletleg valakinek hiteles infoja lenne a Neptune Pwani Beach Resort-ról?

Mi ide kaptunk már csak szállást a hazai utazási irodák kínálatából. Start január 23-án!

 

Köszi! 

Lautner Creative Commons License 2007.12.28 0 0 272

Nagyobb gyógyszertárakban.

Szúnyogírtó!

 De kint Zanzibáron is lehet venni minden féle spryat.

 

Lautner

Előzmény: adkika (271)
adkika Creative Commons License 2007.12.28 0 0 271

Zanzibáron az AUTAN sparyt ajánlották.

 

Milyen spray ez, és mi ellen ajánlották, valami szunyogirtó? Hol kapni? Köszi!

Előzmény: Lautner (269)
adkika Creative Commons License 2007.12.28 0 0 270

Mi pedig ugy, hogy nem oltatjuk be magunkat. Szafarira nem megyünk, mi elsősorban pihenni megyünk jan.23-án, és nem nagyon hagyjuk el a szállodát. Egy Stone Town-i programra fogunk elmenni. Azt mondták a Gyáli úton, igy nem javasolnak semmi oltást, gyógyszert, mert nem veszélytelen dolog az sem. Ami mellette szólt (a nem oltatjuk magunkat) még az, hogy 2 éve jártunk Thaiföldön, de az igazi törzseknél is, északon, és akkor föl sem merült az oltás, most meg azt olvasom a netten, hogy mennyire ajánlják a Thaiföldre utazóknak az oltást. (Nem lett semmi bajunk, mondjuk nem ettünk a helyiek által kinált kajákból, gyümölcsből, és ilyen fertőtlenitővel átitatott kéztörlőt állandóan használtunk, csapvizet sem ittunk.)Ki érti ezt? Egy távoli ismerős meg nagyon rosszul volt a malária elleni piruláktól, egyáltalán nem tudta élvezni a nyaralást.  Szóval itt csak szép lehetsz, de okos nem.

Lehet, hogy mégse jó uticélt válsztottunk, ha ennyire macerás ez a dolog?!

Előzmény: Lautner (269)
Lautner Creative Commons License 2007.12.27 0 0 269

Szia!

 

 Mi végül is úgy döntöttünk, hogy beoltattuk/juk magunkat Hepatitis A,B-vel valamint a MALARONE malária elleni gyógyszert is kiváltjuk ,de csak 6-6 db-ot akarunk szedni belőle akkor amikor a szafarin vagyunk.Zanzibáron az AUTAN sparyt ajánlották.

Remélem ez így rendben lesz.

Szia

 

Lautner     

Előzmény: adkika (264)
Aisha Babu Creative Commons License 2007.12.27 0 0 268

Sziasztok

 

Aisha vagyok-eredetileg magyar-de mar tobb mint 10 eve Zanzibaron elek. Ha valaki ide szeretne jonni nyaralni vagy telelni es szuksege lenne magyarul beszelo segitsegre vagy csak szeretne latni az igazi Zanzibart akkor hivj vagy irj: manci001@hotmail.com, 255 784 462626

somi55 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 267
Az előbbiből kimaradt:Zanzibár,Ventaclub Karibu,9éj
somi55 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 266

Kedves Barátom 50000Ft kedvezménnyel átadná az alábbi utat két főre, 2008.01.08-as indulással.

http://lastminuteutak.hu/

 

mailto:welser@freemail.hu

pipacs21 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 265
Sziasztok!

Segítsetek MALÁRIA ügyben!

Kell szedni a bogyókat, vagy nem?
Ha igen melyiket?
Mellékhatások mennyire durvák? Amit olvastam (hányás, fejfájás, halucináció, alvászavar, fényérzékenység) alapján én talán kihagynám.
Előfordult valakivel, hogy megbetegedett?

köszi

P.
adkika Creative Commons License 2007.12.20 0 0 264
És Ti hogyan döntöttetek?
Előzmény: Lautner (231)
adkika Creative Commons License 2007.12.20 0 0 263
Hogyan döntöttetek az oltások ügyében? Mi is jan-ban megyünk, és nem tudom mi tévő legyek ezügyben. Nagy a bizonytalanság.
Előzmény: monyecz (236)
pipacs21 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 262

Szia Mambo!

 

Nagyon köszi!

 

P.

Előzmény: Mambo! (260)
Mambo! Creative Commons License 2007.11.13 0 0 261
Jozani Parkban
Mambo! Creative Commons License 2007.11.13 0 0 260

pipacs21!

 

Szia!

 

Nekünk a búvárkodás volt az elsődleges, ezért is esett tavaly zanzibárra a választásunk, mert merülés szempontjából az egyik legfantasztikusabb hely a világon. Szvl akár kezdő, haladó vagy profi vagy, mindenképpen érdemes befizetni merülsére az adott szálloda ( vagy a legközelebbi ) búvárcenterében.

Mivel a Mapenziben nincs búvárcenter, így mi még itthonról interneten kerestük ki a szállodánkhoz legközelebbi center honlapját, ill. szállodát ahol búvárközpontot találtunk (szerencsénkre 5percnyi sétára volt tőlünk), és utazás előtt érdeklődtünk levélben a merülések áráról.

 

Bár a beacboyok is kínálnak programokat és akármennyire is összehaverkodtunk velük, mi mégis az utazási iroda képviselőjétől kapott kirándulási lehetőségek közül választottunk egyet, ami sajnos nem volt nagy élmény.

Amire mi elmentünk az Jozani és Kizimkazi volt. Kizimkazinál lehetőség van 'vad' delfinekkel úszni ha az ember szerencsés... Sajnos ezt mi nem élhettük át, mivel a delfinek (másfél órás várakozás után) néhány fel-fel bukkanás után mentek a dolgukra és az egész annyiból állt, hogy fél órán át 15-20 csónak ide-oda lavírozott  kiabáló túristákkal a fedélzetükön, hátha éppen felbukkanak a delfinek vmelyik csónak közelében. Azok közül akik beugráltak a vízbe a legszerencsésebb is csak az elsuhanó árnyékukat láthatta maga alatt a mélyben.  Ezt követte egy ebéd, majd a Jozani Parkban nézhettük meg a kolobusz majmokat, ami már nagyobb élmény volt, hiszen közelről engedik magukat megcsodálni az erdőben.

Összegezve nem bántuk volna ha ez kimarad az életünkből :)

Mi nem szoktunk befizetni városnézésre meg hasonlókra, tapasztalataink szerint jobb kerülni a többi magyar túrista társaságát, így másról nem tudunk véleményt mondani, de állítólag stone town-t érdemes megnézni.

A szállodában egyébként azonnal kaptok nyomtatványt a lehetőségekről a képviselőtöktől, a beachboyok is elmondják a parton a saját ajánlataikat és mérlegelés után könnyen tudtok majd dönteni, hová érdemes elmenni.

 

 

 

pipacs21 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 259

szia Mambó!

 

Szerintetek milyen programokon érdemes feltétlenül részt venni Zanzibáron? A búvárkodáson kívül. Hol érdemes ezekre befizetni?

 

köszi

P.

Mambo! Creative Commons License 2007.11.10 0 0 258

testor1!

 

Az oltásokról itt olvashatsz bővebben.

 

http://www.utazaselott.hu/

 

Saját véleményünket, hogy mit érdemes beadatni, leírtuk pár bejegyzéssel lentebb ezzel kapcsolatban, érdemes elolvasni. Egyébként teljesen szubjektív döntés.

Ha semmit sem adatsz be magadnak ilyen utazás előtt, akkor sem lenne nagy gond, ha végig a szállodában töltöd az idődet.

A repülőút természetesen fárasztó, mint minden 9-12órás út... Egyéntől függ, ki mennyire bírja.

 

Csabika1979!

 

Szerény véleményemünk szerint totál lényegtelen, hogy órára pontosan mikor van apály-dagály. Napközben kb. a nap egyik felében dagály, másik felében apály van, ezek kezdete pedig naponta változik, tolódik.

Ha pontosan érdekel, a szállodában elvileg ki van írva, ill. a recepciónál érdeklődhetsz.

 

 

 

 

 

 

testor1 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 257

Sziasztok Mindenki!

 

Ha minden igaz mi 01.17-én megyünk 14 napra a La Gemma Dell' Est Resort-ba.

Nagyjából elolvasgattam a fórumot de azért erősítseteg meg, hogy jó döntés volt maga Zanzibár és a szálloda is! Nagyon remélem!

Ja, védőoltás! Több vélemény van ezzel kapcsolatban, így nem igazán tudjuk eldönteni, hogy mik ellen oltassuk be magunkat!

Ilyen hosszú repülőúton még nem voltunk, így arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire fárasztó?

Egyenlőre ennyi, de biztos lesz még kérdésem!

 

Csabika1979 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 256

Hali!

 

 Köszi a választ! Már olvasgattam, de csak annyi érdekelne, hogy milyen időközönként van és meddig tart? 6 óránként vagy hogy?

Előzmény: Mambo! (253)
Lautner Creative Commons License 2007.11.08 0 0 255

 

Kedves Lucy.Fico!

 

Elnézést de nem világos melyik honlapot nézzük meg???

 

Lautner

Előzmény: Lucy.Fico (252)
honey7 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 254

Sziasztok!

 

Pár napja végigolvastam a főrumot :-) A La Gemmát mindenki dícsérte, így valószínű, hogy ha Zanzibárra utazunk, azt fogjuk választani. Viszont az egyik utazási iroda javasolta a Neptune hotelt. Erről tud valaki valamilyen infoval szolgálni?

 

Még egy kérdésem lenne: a víz kb. hány fokos januárban?

 

Üdv. Mindenkinek!

 

 

Mambo! Creative Commons License 2007.11.07 0 0 253

Csabika1979!

 

Szia! Pont két-három bejegyzéssel alattad  írtam az apályról egy hasonló érdeklődésre, csak görgesd le pár cm-t a fórumot, érdemes olvasgatni előbb, aztán ha van még kérdésed, szívesen válaszolunk!

Lentebb képet is csatoltam a Mapenzi előtti partszakaszról apály idején.

Üdv

 

Lucy.Fico Creative Commons License 2007.11.06 0 0 252
Lautnernek üzenem, hogy megnéztem az Aeroviva honlapját és valóban jó lehetőségeket kínál. Legalább a honlapot nézzétek meg indulás előtt.
Csabika1979 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 251

Sziasztok.

 

 Érdekelne ez az apály dolog, hogy milyen sűrű meg ilyenek. Január 23.-án indulunk, jön még valaki ebben az ídőpontban a Mapenzibe?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!