Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.24 0 0 575
Bocsánat, kicsit OFF leszek...

Koda, akkor a beígért méretek:)

BPD: 40mm
HC: 154mm
AC:131mm
FL:28mm

Asszem a fej körfogata egy héttel kevesebbet mutat mint kellene, de a többi az ha jól értettem megfelel a korának... viszont majdnem az összeshez oda volt írva, hogy +-sok nap... (1-2 hét asszem)

Még az ujjait is megszámolták :) (szegény doki vért izzadt... elég hiperaktív babánk van mit mondjak... szemmel láthatóan gyűlölte az ultrahangot... takarta az arcát, pedálozott ezerrel, elbújt a méhlepénybe stb:)

A 4D pedig most a 18. héten tényleg semmit sem ért... igaz, azt eleve csak a végén kapcsolták be néhány percre....

Holnap meg kórházi genetikai UH... érdekel, hogy ott miket mérnek majd... gondolom nem lehet nagy eltérés a kettő között... (engem ez a mai nagyon megnyugtatott... itt egy csomó ideje volt rám az orvosnak és végig kommentálta minden mozdulatát... így pontosan tudtam mikor mit méricskél és, hogy annak mi az eredménye...) Viszont a kötelezőkön kívül már nem fogok ilyen fizetősre menni... szegény baba... szemmel láthatóan rühellte...
Előzmény: koda31 (559)
kheiron Creative Commons License 2006.10.24 0 0 574
Megkaptam, válaszoltam.
Előzmény: VKOrsi (573)
VKOrsi Creative Commons License 2006.10.24 0 0 573
írtam egy mailt. megkaptad?
nem akarok ám türelmetlenkedni :D :D :D
kheiron Creative Commons License 2006.10.24 0 0 572
Kedves Timi, többek között ezért is indítottam a topicot. :-))) Nagyon nehéz dolog a mai, számokkal telezsúfolt világban elhinni, hogy a számok nem mondanak meg mindent. :-)
Előzmény: Timi31 (567)
kheiron Creative Commons License 2006.10.24 0 0 571
OK, ha kérhetlek, elég nagy felbontással szkenneld be. :-)
Előzmény: 4tissimo (566)
VKOrsi Creative Commons License 2006.10.23 0 0 569
huhh én is belekotty :D
nekem anno a kórházban azt mondták, hogy a faros babáknak ált. kerekebb a fejük, mert hogy nem nehezedik rá nyomás... vagy valami hasonló :D :D (bár a mgazatvízben már akkor sem értettem, hogy ez mennyire számít)
nálunk ez így is van, mert Máté faros volt, neki totál golyófeje van, Levi meg fejvégű volt és neki meg kicsit hosszúkásabb.
Előzmény: mercedes1111 (568)
mercedes1111 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 568
Bocs, a belekotyogásért:
Timi!
Az én nagylányom is faros volt, és a feje (ezért, v. nem ezért, nem tudom) egy kicsit hosszúkás hátrafelé (de nem csónakfejű). Okos, aranyos, és gyönyörű : )))))), max. nehezebb neki sapkát meg kalapot venni, mint a "kerekfejű" gyerekekre. : ))))))))))
Úgyhogy no para!
Bocs mégegyszer
Merci
Előzmény: Timi31 (567)
Timi31 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 567

Kedves Kheiron!

 

Nagyon köszönöm a kiigazítást!

 

Az ábrát nézve mint laikus is látom, hogy az én babám feje normálisan hosszúkás /ha egyáltalán az..../. Ha ilyet látott volna az orvos, tuti nem mondja, hogy minden rendben, következő Uh a protkoll szerint 4 hét múlva.

Nagyon köszönöm, hogy feltetted a rajzot, így van elképzelésem az igazi csónakfejűségről!

 

És megpróbálom nem számolni a milimétereket! :-)

 

Még annyit, hogy Neked köszönhetően sikerült megspórolnom néhány hét teljes idegbajt!!!!! Nem lehetek elég hálás!

 

Timi

 

4tissimo Creative Commons License 2006.10.22 0 0 566

Bocs kheiron, de a lendület nagyobb volt mint a technika, szkenner bekrepált. Ha feltámadna, újra jelentkezem a képpel.

Addig is köszi.

Előzmény: kheiron (565)
kheiron Creative Commons License 2006.10.22 0 0 565
Kedves 4tissimo, küldd. :-) Látatlanban talán-talán valamiféle petefészek-ciszta lehet.
Előzmény: 4tissimo (564)
4tissimo Creative Commons License 2006.10.22 0 0 564

Kedves kheiron,

 

még anno a 38. hetes UH vizsgálaton kaptam a következő leletet saját magammal kapcsolatban (gyermek azóta rendben megszületett, 1 hónapos múlt):

 

"Jobb oldali ovariumnak megfelelően 93*57 mm-es, fellazult szerkezetű képlet ábrázolódik."

 

Akkor a szonográfuson kívül megUHzott egy nőgyógyász is, nem tudtak bővebbet, azt mondták, majd szülés után térjünk rá vissza. Annyit kérdeztek, stimulált terhesség volt-e, dehát nem.  Még van időm a szülés utáni 6 hetes kontrollig, addig nálad kiváncsiskodnék: szerinted mi lehet ez, vagy találkoztál-e hasonlóval? Van róla képem, ha kell, beszkennelem, emilezem.

 

Köszi, 4tissimo

kheiron Creative Commons License 2006.10.22 0 0 563
Kedves Timi, nyugodj meg, a milliméterek számolgatása szerintem hülyeség.

Nekem saját tapasztalatom nincs azzal kapcsolatban, hogy a fej arányai függenének a fej- vagy farfekvéstől.

A dolicocephalia, más néven scaphocephalia, magyarul csónakfejűség azt jelenti, hogy a fej sokkal hosszabb, mint amilyen széles, ennek az oka a koponyavarratok idő előtti elcsontosodása. Ebben az esetben nem millimétereket nézegetünk, meg táblázatokat elemezgetünk, hanem efféle arányokat látunk (a képen a gyógyítás során eltávolítandó csontrészleteket ábrázolták):

Előzmény: Timi31 (562)
Timi31 Creative Commons License 2006.10.22 0 0 562

Kedves Kherion!

 

Én is terhességi uh ügyben érdeklődnék.

Voltam a 19 hetes ultrahangon. Elhangzott egy olyan dolog, hogy a baba feje kissé hosszúkás.

 

BPD: 4,29 mm  (A gép szerint ez 19+0 hét)

HC: 16,18 mm  (Szintén 19+0 hét)

Egyéb méretei is jók.

 

Sajnos az OFD-t nem mérték, vagyis nem írták a leletre, de erre mondták, hogy emiatt hosszúkásabb.

 

////De talátam egy képletet, amelyből ki lehet számolni. HC= 3,14x(BPD X OFD)/2

így kb. 59 mm lett az OFD. Ez kicsit tényleg sok.

így a CI index (BPD/OFD) is alacsonyabb: 0,72 % körül van. Ref. tart.: 0,75-85 % között.///////

 

Az orvos azt mondta, hogy azért ilyen a baba feje, mert a popsiján ül, tehát nem fejfekvésű. És azoknál a magzatoknál, akik a fenekükön ülnek, elég gyakori, hogy hosszúkásabb a fejük....????? (létezik ilyen??)

Én persze azóta aggódom, hogy ez így jól van -e? Mert tudom, hogy ven egy ilyen magzati probléma, aminek "hosszúfejűség" (dolichocephaly) a neve.

Van ennek egyéb tünete is? Ha baj lenne, azt az orvos felismerte volna?

 

(Én nagyon ideges vagyok megmondom őszintén. Bár gondolom sok idegeskedő és milimétereket számolgató kismamával volt már dolgot. Nézd ezt el nekem:) )

 

Nagyon köszönöm, ha tudnál mondani ezzel a dologgal kapcsoltaban véleményt!

 

 

Timi

 

 

kheiron Creative Commons License 2006.10.20 0 0 561
Szívesen. :-)

Az 1-2 nap nem a világ - ebben teljesen egyetértünk. A méréseknek ugyanis plusz-mínusz 1-2 hét a szórása: azaz egy 4 és egy 5 hónapos magzaton milliméterre ugyanazt mérhetjük, és mindkettő a normális értékeken belül van.
Előzmény: koda31 (558)
kheiron Creative Commons License 2006.10.20 0 0 560
Kedves mercedes, szerintem egyáltalán nem baj, hogy nem mentek el 4D-s vizsgálatra - nem ad érdemi plusz információt.
Előzmény: mercedes1111 (557)
koda31 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 559

Szia Csakegysokadnick!

 

Ha te is olyan méretű vagy, mint én :-), akkor legalább lesz összehasonlítási alapod (alapunk). Kíváncsi vagyok a Ti méreteitekre is:)

Előzmény: Törölt nick (555)
koda31 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 558

Kedves Kherion! (egyetlen segítőm:-))

 

Köszönöm a választ!

(Én voltam a 18+5 hetes, kisméretű kismama, akinél kicsinek találták a babát)

 

Közben sajna kórházba kerültem vérezgetés miatt, ahol csináltak egy uh-ot is. (Szerencsére a méhszáj vérezgetett)

Ha már ott voltunk, mondtam, hogy pontosan mérje már le a szonográfus a babát, mert 1 héttel ezelőtt kicsinek mondták.

18+5 hét: (BPD: 39-40 mm, FL: 24-26 mm)

 

Nagyon rendes szonográfus volt, mondta, ha nem hiszek a szavának, nézzem a nagy monitort. Minden adatom 19 hetesre jött ki, a combcsont még kicsit nagyobbra is.

19+4 hét: (BPD: 43 mm, FL: 33 mm, OFD: 16,2 HC: 14,5). Szóval nagyon alaposan megnézte, és azt mondta, pont a méretének megfeleő. 1-5 nap nem a világ.

 

Mégegyszer köszönöm a segítséget!!!!

mercedes1111 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 557
Kedves Kheiron!
Én is nyugodtabb vagyok kicsit, voltam orvosnál, és azt mondta, h nem olyan pici a bébim, hanem normál súlyra lehet számítani, tehát 3 kg felett. (mondjuk UH most nem volt, csak "sima" vizsgálat). Mi sajnos 4D-re sem tudtunk elmenni, mert a legközelebbi kb. 70 km-re van tőlünk, és én nem utazgathattam. Igazából én azért aggódom jobban talán, mert első kislányom korábban érkezett pár héttel, 2300 gr volt, 48 cm, farfekvéses, intrauterin retardált, egy genetikai eredetű betegség miatt, 4,5 éve. (Azóta jól van! : ))))
Azt a programot, amit vki ajánlott, azzal sajnos nem tudtam számolgatni, mert annyira nem tudok angolul : (
Mercedes 35+4
kheiron Creative Commons License 2006.10.20 0 0 556
Kedves csakegysokadnick!

Az egy nap biztosan elég a két vizsgálat között. :-)

Nem akarlak kiábrándítani (hisz én magam is végzek 4D-s vizsgálatokat), de az érdemi orvosi információkat (ki kell-e emelni a sorból az illetőt vagy nem, plusz a mérések) egy rutinos vizsgáló kb. 2 perc alatt képes megszerezni. A hosszasabb nézésnek annyi a haszna, hogy az apróbb eltérések nagyobb eséllyel kerülnek felismerésre, illetve a várandósnak megnyugtatóbb, hogy hosszabban nézik.

Pedig nem a vizsgálat hossza számít igazán, hanem a vizsgáló tudása, tapasztalata, és persze a gép minősége.

A 4D-től ne várj túl sokat, olyan lesz rajta a magzat, mint egy kis UFO-pilóta. :-)
Előzmény: Törölt nick (555)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 555

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm!

 

Végül az lett, hogy kedden lesz a 4D-s UH, szerdán pedig a kötelező kórházi... Talán az egy nap közte elég lesz... (a kórházban egyébként legutóbb a 12. hetin jó ha 5 percig tartott az UH úgyhogy igazából most is erre számítok...)

 

Na majd valami jó kis sütivel lekenyerezem utána a babát:))))

 

(én is ellene vagyok a nagy UH-zásnak, de tényleg kevésnek érzem a kórházi futószalagot... és ha jól értelmeztem, ez a 18. heti az ucsó esély, hogy még észrevegyenek valamit ami esetleg nagy gubancot okozhatna... tudom, hogy minden OK de sajna megnéztem a TV-ben az arcnélküli kislányos filmet úgyhogy úgy döntöttem, hogy nincs az a pénz amiért csak a kórházi UH-ban megbíznék...)

Előzmény: kheiron (552)
kheiron Creative Commons License 2006.10.19 0 0 554
Kedves Ancsa!

A 34. héten megyek újra UH-ra, a kérdésem az, hogyha a magzat fejlődik rendesen, akkor is lehet oxigénhiányos állapot ?

A kevesebb magzatvíz azért látható, mert a magzati vesék nem termelnek elegendő vizeletet. Ennek oka lehet a magzati veseelégtelenség, de sokkal gyakoribb ok a relatíve rossz lepényi keringés, aminek egyik első jele a kevesebb magzatvíz. Nem vagyok szülész, nem akarok hülyeséget írni a Detralex-szel kapcsolatban, nekem csak a felnőtt praxisomban van vele tapasztalatom.

És megfordulhat még a kevesebb magzatvíz miatt ?

Meg, egy magzat akármikor megfordulhat. :-)

Azért kérdezek ennyit, mert az UH-on a szonográfusok csak a vállukat rángatják a kérdésekre....

Hja kérem, aki szonográfussal vizsgáltatja magát.... ;-P
Előzmény: Ancsa1975 (549)
kheiron Creative Commons License 2006.10.19 0 0 553
Kedves koda31!

Itt nincsenek segítők, csak én. :-)

Azok az adatok, amiket leírtál, szerintem nem adnak okot aggodalomra. Az, hogy a magzatodnak a méretei az alsó határon vannak, a te méreteidet figyelembe véve nem meglepő dolog.

Ismételten szeretném felhívni a figyelmeteket arra, hogy a mért testméreteket számosan hajlamosak mítizálni, és 1-2 mm-es eltérések miatt idegesítik magukat. Valóban van olyan mérendő dolog (az NT), ahol a tizedmilliméterek is számítanak, de talán ez az egyetlen.
Előzmény: koda31 (546)
kheiron Creative Commons License 2006.10.19 0 0 552
Kedves csakegysokadnick!

Az én felfogásomban nincs olyan, hogy a vizsgálatnak lennének "kötelező", meg "nem kötelező" elemei. :-)

Mindenre oda kell figyelni. Ami "fontosabb" (úgynevezett major anomália): az NT (5 mm-ig jó), a rekeszizom épsége, a szív épsége, a köldöksérv, a tágult agykamra, a patkóbél elzáródása. De ha az orvos bármilyen eltérést talál, azt bele kell foglalnia a leletbe, szóval az, hogy nem kérdeztél rá, nem jelent semmi gondot.

Az ultrahangnak nem ismerjük direktben káros hatásait, de egyszerre 20 percnél hoszabban nem javasolt a vizsgálat, mert a méhen belül túl meleg lesz (1 órás vizsgálat során akár 40 fokra is felmehet a hőmérséklet). Szóval ha 1 napon történik a két vizsgálat, akkor azért legyen néhány óra "hűlési idő" köztük. (Nagy eséllyel a magzatodnak egyébként rohadtul elege lesz a hangos visításból.)
Előzmény: Törölt nick (545)
Ancsa1975 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 551

Kedves Orsi !

 

Köszi a megnyugtatást... Hallottam én már a szülés előtti órákról is a baba megfordulásáról.

Remélem, hogy nem fog kitolni velem, és megfordul, mert nagyon nem szeretnék császárral szülni...

Tegnap már betöltöttem a 33. hetet.... és nem érzem, hogy más pózban feküdne...

De reménykedem ! :-)

Előzmény: VKOrsi (550)
VKOrsi Creative Commons License 2006.10.19 0 0 550
Kherion bocs a belepofért :D
Ancsa :) nekem Máté fiam a 34. héten fordul meg, az iker testvére mellett, kevés magzatvízzel... szóval 1 baba tuti meg tud fordulni, ha ő ezt megtette (harcolt vagy 30 percig)
Előzmény: Ancsa1975 (549)
Ancsa1975 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 549

Kedves Kheiron !

 

A 29. héten is voltam UH-on,ahol teljesen normális eredményt kaptam( magzatvíz mennyisége átlagos ) , de mivel med.végű fekvésben volt a baba, így visszarendeltek a 32.hétre... Na meg persze közrejátszott az is, hogy nagyon szeretném már végre tudni a baba nemét...

A 29. héten az alábbi adatokat kaptam :

BPD: 75 mm, AC : 242 mm, FL: 49 mm, Súly : 1345 g.

A 32 . heti pedig :

BPD: 84 mm, AC: 280 mm, FL: 61 mm, Súly : 2045 g.

Tehát az adatok alapján szépen fejlődik a baba.

A 32 hetesen még az alábbi adatokat találtam : Norm. áramlási viszonyok,

Flow : Aorta, KZS norm.

 

Felhívtam az orvosomat, mert csak pénteken tudok menni hozzá, és azt mondta, hogy valószínűleg a lepény keringése miatt kevesebb a magzatvíz és hogy szedjek Detralexet, ami javítja a véráramot...

 

A 34. héten megyek újra UH-ra, a kérdésem az, hogyha a magzat fejlődik rendesen, akkor is lehet oxigénhiányos állapot ?

És megfordulhat még a kevesebb magzatvíz miatt ?

 

Azért kérdezek ennyit, mert az UH-on a szonográfusok csak a vállukat rángatják a kérdésekre....

 

Válaszát köszönöm !

Előzmény: kheiron (548)
kheiron Creative Commons License 2006.10.18 0 0 548
Kedves Ancsa!

Az I. fokú érettség megfelelő-e ?
Igen, a 32. hétre az I. fok (gyakolatilag semmiféle degeneratív jel) tökéletesen megfelel.


Miből adódhat az átlagosnál kevesebb magzatvíz és ezáltal igaz lehet-e, hogy nem fog megfordulni a magzat emiatt ?

Az átlagosnál kevesebb magzatvíz az én ismereteim szerint krónikus hypoxiára vagy veseelégtelenségre utal. Eddig minden rendben volt az ultrahangokon?
Érdemes lehetne esetleg egy flowmetriát (méh-keringésvizsgálatot) csinálni.

A magzatvíz rétegvastagság ez esetben normális-e ?

A magam részéről nem szoktam centizni a magzatvizet, de ha ez a 44 mm az egy érték, amire én gondolok (az AFI), akkor az 50 mm alatt jelzi a kevesebb magzatvizet.

Az adatok alapján én úgy gondolom, hogy azok a terhességi kornak megfelelenek. Jól gondolom ?

Igen.
Előzmény: Ancsa1975 (544)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.18 0 0 547
(fúúú... tisztára az én paramétereim... 31 év, magasság, súly - na jó, én 46,5 vagyok + még csak a  18. hétben járok)..
Előzmény: koda31 (546)
koda31 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 546

Kedves segítők!

 

Terhességi UH értékek felől érdeklődnék.

 

 

18+5 hetesen voltam uh-on. (Nincs elszámolva, uh-val követett fogantatás volt)

 

A fejméretet látva az orvos elkezdett jajgatni felettem, hogy ez nagyon kicsi. (az eddigi mértékek kornak megfeleőek voltak)

Többször is megmérte a babát.

 

BPD:  38 mm

OFD:  51 mm

FL:     25 mm

 

Másik orvos is megmérte ugyan ezen a gépen kicsit később (fél nap), ő  ennyit mért :

 

BPD: 39-40 mm

OFD: 54 mm

 

Ő már nem jajagatott, annyit mondott, inkább hosszúkás a baba feje, de nem vészesek kicsi. Nem is értette, miért mondták, hogy kicsi.......?????

Egyéb dogokat rendben találták.

Tény, hogy az alsó határon van, de még épp benne.

Kérdezném, hogy akkor most megijedjek vagy ne? Menjek újabb ellenőrzésre?

Amúgy is egy problémás terhesség, ez már végképp nem hiányzott.

 

Jómagamról: alig 152 cm, 46 kiló vagyok így 19 hetesen. 31 éves.

 

Tudnátok mondani valamit a méretekkel kapcsolatban?

 

Nagyon köszönöm!

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 545
Kedves Kheiron!

Kicsit tankönyvszerű kérdésem lenne, de talán tudsz tippeket adni:)

A 12. heti UH-nak nem néztem anno utána így nem is tudtam, hogy már az orrcsontot is figyelni lehet... így nem is kérdeztem rá az orvosnál és ezt utólag nagyon bántam.

A 18. heti UH-n mik azok a legfontosabb dolgok amik jelzésértékűek lehetnek és mindenképp kérdezzek rájuk? (Gondolom van kötelező protokoll és van olyan amit az orvos csak akkor néz ha épp olyan napja van - mint pl. az orrcsont ... szóval ezekre a nem kötelező de fontos és jelzésértékű dolgokra gondolok)

Ja igen. A másik kérdés. Jövő keddre bejelentkeztem 4D-s UH-ra is (okulva a 12 hetes kórháziból amit nagyon kevésnek / futószalagosnak éreztem). Kell a két UH között valami minimális távolságot tartani vagy ha úgy jön ki a lépés akkor egy napon is le lehet őket zavarni? (legutóbb a 12. héten nézték a babát úgyhogy nem szoktuk UH-val zargatni... és nem is tervezzük a jövőben sem, csak a kötelező UH-kat)

Előre is köszönöm a segítséget! (jövő héten megyek...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!