Keresés

Részletes keresés

Isatys Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48674
Egyebkent pedig az iroda nem fogja tudni megmondani a gepre vonatkozo informaciot, altalaban a repjegyen a geptipus szokott rajta lenni, de ez is valtozhat az utolso pillanatban, es az irodai alkalmazottol nem varhato el feltetlenul hogy minden repulot ismerjen belulrol :)))
Előzmény: iklara (48664)
magdus62 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48673
Igazad van, aki nem bírja a nagy meleget az inkább ne menjen. Annó én januárban voltam, akkor 20 fok volt. Ide ez pont elég.
Előzmény: Törölt nick (48670)
magdus62 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48672

Szia!

 

Mi januárban voltunk a vasárnapi piacon. Úgy kell mondani a taxisnak, hogy a Szuk Lahad-ba / biztos nem így írják, bocsi / szeretnél menni.

Ez egy óriási helyi piac, tömeggel. Rengetegen vannak és mindent árulnak a fél pár használt cipőtől a bútorig. Vigyázni kell, mert sok a zsebes.

Egyszer megéri elnézni.

Előzmény: iklara (48661)
Isatys Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48671
Koszi.

Tudtam hogy N-nel kezdodik de az istennek nem jutott eszembe a neve.
Előzmény: Törölt nick (48668)
Isatys Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48669
Attol fugg, milyen tipus.

Altalaban B737 vagy Airbus 320 illetve 321-es szeria (ha tunez legitarsasag akkor valoszinu ez utobbi) repul ezen a tavon, itt 3-3 ules van egy sorban ket oldalon. Ha Avro RJ a geptipus akkor egy oldalon 2, masikon 3. az MD-80-83-as tipuson ugy emlekszem szinten 3-3.
Ha kisebb turboprop gep lenne akkor elofordulhat, hogy 1-2 vagy 2-2 de ez tavfuggo es legitarsasag-fuggo. (BP-Kishinyov viszonylaton pl. olyan Turboprop repul amiben 1-2 a felosztas)

Előzmény: iklara (48664)
magdus62 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48667

Szia!

 

Egész nap voltak programok, mivel ez club szálloda. Az animátorok hívogatták a nyaralókat napközben strandröplabdázni, vizi erobikra, íjjászkodni. A gyerekeknek külön volt gyerek foglalkozások.

Minden este volt mini diszkó, utána pedig felnőtt programok hajnalig. Mi nem voltunk csak egyen, az valami zenés kvíz volt. Minden németül ment, szerintem ez a németek clubszállodája.

Tevegelni most nem voltunk, de mivel már 5.-re voltam Tunéziában tevegeltem a 2 napos szaharai túrán, na meg a Sousse melletti részen is. Kétszer irodás szervezésben, harmadszor az idegenvezető segítségével. Ő felhívott valakit, aki megszervezte a tevegelést. Ez igaz januárban volt.

A két napos szaharát senki ne hagyja ki!

Előzmény: klari50 (48658)
Isatys Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48665
Szerintem nem kell tartsal tole. Tunezia a tobbi maghrebi allamhoz kepest talan a legeuropaibb.

A szallodakon belul van tobbnyire disco, legalabbis a klubszallodakban mindig, ki a varosba ejjel egyedul azert ne menjen a lanyod, ilyen tekintetben megiscsak arab orszagban vagy. Ha fiuval megy az is mas, de egyedul ne.

A zsebtolvajokra ugyelni kell, no meg persze alkudni a piacon de hat azt mashol is, igy max annyi bajotok lehet, hogy joval dragabban adnak el cuccokat mint amennyit er, kulonosen ha nem alkudtok.

Persze biztos megy majd az ugratas hogy megvesznek ennyi meg annyi teveert de ez azert nagyjabol mar csak urban legend.

Az egyetlen kulonbseg talan annyi, hogy joval szegenyebb az orszag az europai atlaghoz kepest (nem a szallodakra gondolok) tehat ne varj ugyanolyan tisztasagot mint Europaban de egyaltalan nem veszes szerintem (India azert joval durvabb). Bogarak, csotanyok persze lehetnek de ez ezen a kliman termeszetes. Vizet ne igyatok, lehetoleg fogmosashoz se, olyan kajat ne egyetek ami jeggel erintkezett (felvagott, vaj ami a jegen van) es reggelenkent kuldjetek le egy kupica palinkat (minimum 40 fokosat) es nem lesz semmi baj.
Ja, es a fott eteleket reszesitsetek elonyben a nyers kajaval szemben, a salatat es a zoldsegeket ugyanis nem tudod miben mossak meg. Ha fott a kaja, az nem gond; a ho minden bakteriumot kiol belole. Gyumolcsbol csak olyat egyetek ami hamozhato. Esetleg jo szolgalatot tehet a patikakban kaphato vizfertotlenito tabletta, ha ilyen vizben atmosod a gyumolcsot akkor ebbol sem lesz gond. Csipos, fuszeres kajat erdemes enni, egyreszt a meleg miatt, masreszt mert az is fertotlenit. (sot: noknek a sok kapszicin is jo alakformalo ami a paprikaban van :)))
Előzmény: iklara (48661)
iklara Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48664
Jön valaki Pécsről? Eszékről indul a repülőgép, megtudnátok mondani hány soros ülések lesznek? Az utazási irodába semmi plussz infot nem mondtak!
iklara Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48661

Sziasztok!

Zeki 1 köszönöm a válaszod!! Már kb. 2 hónapja olvasom ezt a fórumot, mert akkor fizettem be! Arab országban még nem jártunk! Kicsit tartok tőle!Főleg a piactól! Teljesen más mint az európai országok! Milyen a szórakozóhely? Hová érdemes menni biztonságosan bulizni , mert a 20 éves lányom menni fog!

Előzmény: Törölt nick (48643)
Jenny baba Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48660
Volt már valaki az Amir Palace szállodába?  
Améz Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48659

Szia!

Én szoktam modnani, h úgy számoljanak árat, h nem kell transzfer (és biztositás sem), de most sztem nem vagyok jó reklám az irodáknak:-),elnzést!

Előzmény: Samira74 (48642)
klari50 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48658

Dodo,  Magdus!

Köszönöm az információkat , és a képeket a Club Selimáról.

Esténként milyen műsorok voltak a szállóban? Gondolom, volt folklós est is. Ti voltatok tevegelni? Irodás, vagy helyi szervezéssel?

Veghely!

Köszönöm! Sajnos egyelőre még nincs jobban apukám, de reménykedek....

Az utazáshoz időpontot módosítottunk, de a szálloda marad!

A bogaraknak viszunk csapdát, sprayt, és kész! nem izgat!

magdus62 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48657
Hergla. PEK után a 2. falu luázzsal.
Veghely Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48656
Szia Klári!
Majd mi megírjuk, hogy milyen volt a Selima.Édesapádnak pedig jobbulást és jó egészséget!!

A csótányokról pedig annyit, hogy 4* vagy 5*-ban is előfordul.Mi harmadszor megyünk Tunéziába, és az ilyenekre már felkészültünk.Spray, csapda stb.

A Selimában azért fordul előmert bungalló jellegű a hotel.Fe kel készülni rá és kész.Akkor sem izgulok az időjárás miatt mint a horvátoknál vagy a Balatonon.
Előzmény: klari50 (48489)
dodo32 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48655
Club Selim
dodo32 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48654
Club Selim
magdus62 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48653
tallóz, feltölt és utána beszúr.
Előzmény: dodo32 (48651)
magdus62 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48652

Nekünk semmi gond nem volt a szobával, igaz mi kétágyasban voltunk.

Mi annyira jól éreztük magunkat, hogy bármikor visszamennénk.

Fürödni még akkor nem tudtunk a tengerben, mivel hideg volt a víz, de az idő az nagyon jó volt. Le is égett a lányom.

Előzmény: dodo32 (48648)
dodo32 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48651
sajnos nem tolti fel a kepeimet...
dodo32 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48650
Club selima
dodo32 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48649
Club Selima
dodo32 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48648
Valoban, a kaja remek, elkepesztoen sok es finom, a pincerek aranyosak, a takaritonok aranyosak, nekik is adtunk neha egy kis penzt, szepen kitakaritottak, uj toulkozot hoztak, agynemut, ezzel semmi gond nem volt!!!!!!! amit tudtak valoban kihoztak a szallobol, a szemelyzet ugyeben! a felugyelo fiuk, animatorok is aranyosak voltak, lanyom is odavolt ertuk, baratkozott veluk! napkozben szep volt, valoban elveztuk!!!!! delutan nekem kicsit hamar lehult a levego, es nagyon fujt a szel, ugyhogy mi akkor a 2 kicsivel nem nagyon tudtunk furodni sajnos...

de rajottunk, nem kell furodni, lehet ruhaban is ulni a tengerparton, foleg, ha az ember tud olvasgatni, es nem nyustolik, hogy homokozzon:))))))

teljesen mas 2 kisgyerekkel menni, mint kettesben gyerek nelkul!!!!!

igazabol amikor este voltunk a szobaban reggelig, azt nem elveztunk, nem szerertuk!!
csak az a baj, hogy ez kb 12 ora a 24-bol:)))))) este 8 tol reggel 8 ig:))))
Előzmény: magdus62 (48646)
magdus62 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48647
   Club Selima
magdus62 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48646

Szia!

Mi május 19-től voltunk a Club Selimában a Taurus szervezésében. Mi voltunk az első magyar csoport aki az új reptérre szállt le .A szálloda bungallókból áll. Mi a 25-ben voltunk. Ez egy 1 emeletes ház 10 szobával. Nekünk nagyon megfelelt. Minden nap takarítottak, türcsit cseréltek. 2 naponta ágyat húztak. Én egy csótánnyal se találkoztam. All.in-en voltunk. Annyi kaja volt, hogy ennyit szerintem senki nem tud enni. 6-9-ig reggeli, 9-12-ig késői reggeli, 1/2 1-2-ig ebéd, délután pizza,sültkrumpli, 7-9-ig vacsora utána 11-ig megint pizza. Ezt nem lehet végig enni.

A medencénél és a parton a napágy és a nyugágy ingyenes, de a matracért 1 dínárt kell fizetni.

Egy kicsit messze van PEK központjától, de taxival vagy luázzsal könnyen be lehet menni. Mi Sousseba luázzsal mentünk be, mert ez jóval olcsóbb. A taxi 6-7 dínárért vitt volna be, a luázs pedig fejenként 1 dínárért. Vissza is mindig ezzel jöttünk.

A luázsállomás a medina mellett van ahol a buszállomás is. Ami Hergla felé megy az a jó. Amúgy Hergla egy gyönyörű kis halászfalu kék fehér házakkal. Nagyon érdemes oda kirándulni. Nekem olyan hangulatom volt mintha Sidi Bou Said-ban lettem volna.

Ha van kérdés és ha tudok szívesen válaszolok.

Előzmény: iklara (48629)
dodo32 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48645
Ja, bocs, az alábbi infokat a Port El Kantaouiban levo Club Selimarol irtam Klarinak, aki kerdezett a szallorol!!!

dodo
dodo32 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48644
programok: estenkent voltak programok, mi nem vettunk reszt rajta, mert 2 kisgyerekkel voltunk, 2 es 4 evesek, ugyhogy nekunk ez nem jatszott be, 8-9 korul lefekudtunk, de hallottuk, hogy volt zene, es eloadas minden este, szerintem az biztos jo lehetett!!!!

nappal animatorok, medenceben, meg kint torna, jatekok, jopofa volt, mi nagylanyommal neha neztunk oket...

tengerpart: mindig nagyon fuj a szel!!!! ez engem nagyon zavart, de van akit nem zavar, embere valogatja... az elso heten, júni kozepe elott tobbszor volt nagyon hinaros, koszos a viz, a masodik heten egyszer reggel szinte tukorsima volt, gyonyoru, es jopárszor sokkal tisztabb a nagy szel ellenere, bar hullamok is jottek. delutanra meg a szel még erosodott es a tenger hullamosabb, koszosabb lett altalaban.

mi reggeli elott vittuk le a torulkozonket a tengerpartra helyet foglalni, mindig volt hely, sokszor az elso sorban, vagy masodik sorban, ez kb 8 fel 9 korul lehetett.

altalaban napkozben a tenger es a medence korul mindig szep volt, jo erzesunk volt, vidamak voltunk, boldogok, este mikor bementunk a szobaba, sotetedett, akkor jottek ezek a csotanyok, akkor lett rosszabb a kedvunk is, meg mar mint a bedilizettek nezegettunk magunk korul folyton, keresve a bogarakat.... kicsit azt hiszem bediliztunk, es akkor sokat nem aludtunk ejszaka ezek utan, ferjem is orkodott, meg en is amig fent birtam maradni, aztan feladtam, es elaludtam olyan 2-3 korul, szoval nagy pihenes nem volt...
ez a masodik heten volt, amikor a ferjem laban ejjel keresztulment a csotány, es onnantol kezdve nagyon féltünk....

ezt meg egy masik sracnak irtam, ezt is olvasd el:

Nem hemzsegnek a csotanyok, ne ugy kepzeld el, hogy a fold sem latszik toluk:)))) Most vegigszamoltam, es ha jol emlekszem, nem akarok tulozni, 6 csotany volt a szobankban a 9 nap alatt. A folyoson lattunk majdnem minden reggel 1-2-3 darabot. Vagy meg este mikor visszaertunk a vacsibol , mar sotetetdett, de akkor is jottek, masztak be a folyosora. Eloszor nem vettuk komolyan, az ajto alatt bemasztak a szobakba, a mellettunk levobe pl eloszor, de nem gondoltuk hogy hozzank is be fog jonni!!!! Reggelre meg volt, hogy a hangyak elleptek oket, megettek a csotany maradekat.

MI az ajtohoz tettunk torolkozot mielott lefekudtunk, de pl amit en tapostam szet a 9. ejszaka, az mintha a szomszed szobabaol jott volna at, ahova szinten tettunk egy torulkozot, ugyhogy nem tudom hogy ert-e a valamit. (mert a szomszed szoba fele volt nekunk egy ajto, lehet hogy regebben egybenyitottak a szobakat)

Utana mi atkoltoztunk egy masik szobaba, mert at akartunk menni a szomszed 4 csillagosba, de nem volt hely, es vegul szallodan belul koltoztunk egy masik szobaba..
akkor csotanyirtoval felmostak a szobankat, amito,l olyan budos lett, hogy azt hittuk megfulladunk, egesz ejjel szelloztettunk a ket kisgyerekkel...

es ennek ellenere azon a budos ejjelen jott meg 2 csotany, egy a foldon, amit en tapostam el, a masik meg amit lattunk a kislanyunk takarojan, es vegul nem tudtuk lecsapni, mert elamaszott, fene se tudja hogy hova, de felforgattuk a matracot ejjel 12 kor, meg az agyat, hogy hol lehet, nem talaltuk, es akkor mondtuk, hogy mi hazajovunk inkabb.

na, masnap adtak az uj szobat, csak maradjunk, ami sokkal szebb is volt, foleg a furdoje, uj kad, csaptelepek voltak benne, emeleten volt, de kisebb volt. ebben egy gekko (kis gyik) volt elso ejjel mikor lefekudtunk, de azt a ferjem kizavarta a szobabaol, nem jott vissza.
ebben az uj szobaban nem lattunk csotanyt, oszinten megmondom, nyugodtabbak voltunk, de falon volt egy villanyvezetek letakaro lap, vagy mi a fene, nem tudom mi lehetett mogotte, de ott minden este lattuk a nagy csapjait kidugta, mozgatta, kaparaszott. nem tudott bemaszni. odasoztam mindig egy nagyot papuccsal, utana mar nem lattuk tobbet. ezt jatszottuk minden ejjel.
a folyosokon ebben az uj hazban (tudod, itt nem egy foepulet van, hanem sok kis haz) a foldszinten az elso reggel lattunk egy doglott csotanyt, es utana az utolso nap reggelen a mi emeleti folyosonkon lattunk 2 doglottet, amit a ahngyak lakmaroztak, es undorito volt. ezt mi jelnek vettunk, hogy megse jojjunk vissza ebbe az orszagba...

na, ennyit a csotanyokrol.

mi eloszor a 11-es epuletben laktunk 1105-as szobaban. az uj szoba a 0207-es szoba volt, tehat a 2-es epuletben volt. igy van a szamozas...

BARATAINK LAKTAK A 22-ES EPULETBEN FOLDSZINTEN, ELMONDASUK SZERINT EGY DARABOT NEM LATTAK!!!!!!!
DE NAGYON FURCSA, HOGY EGY MASIK MAGYAR PAR LAKOTT A 11-ES EPULET EMELETI VALAMELYIK SZOBAJABAN, ES AZT MONDTAK OK SEM LATTAK!!!!!!!!!!!!

Ugyhogy en vegkepp nem ertem, mi lehetett, vagy nem vettek eszre, vagy minket szerettek a csotanyok, sajnos erre nem tudok valaszolni. en most nagyon pontosan irtam le neked a tortenteket, pontosan ahogy voltak, nem tuloztam.

az igaz, hogy mi ettunk a szobaban!!!!!2 kisgyerekkel nehez nem enni, mert ok ettek ott gyumolcsot, kekszet, kiflit, volt morzsa is, lehet hogy erre jottek???? es mas nem evett a szobaban sose????? nem tudom....ha ez lehet a gond, akkor azt ajanlom, ne egyetek a szobaban:))))

20 DOLLART ADTUNK EZERT A SZOBAERT A RECEPCION A CSAJNAK MEGERKEZESKOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AZT MONDTA A CSAJ A RECEPCION, MIKOR KIADTA NEKUNK A SZOBAT, HOGY EZ SZEP SZOBA, JO LESZ!!!!!!!

sajnos a furdoje is eleg genya volt, legelabbis nekunk nem jott be, vagy lehet hogy itthon tul szep furdonk van?????

wifi ne haragudj, gozom sincs hogy van-e....

az irodaval beszeltem kintrol is, mikor haza akartunk jonni, es szereztek nekunk repulot, nem beszeltek kartalanitasrol, emailre nem valaszoltak eddig, mult heten irtam nekik, mikor hazajottunk...

udv, es nagyon remelem ti jobb tapasztalattal ertek haza!!!!!

dodo
Előzmény: klari50 (48410)
Samira74 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48642
Ugye nem rossz? kényelmesebb , gyorsabb....de én azt még nem tudom hogyan lehet egy utat transzfer nélkül fizetni...az utazási irodák belekalkulálják az árba vagy nem? Van erre valami tipped? mert akkor legközelebb eleve úgy intézem.
Mikor mentek megint?
Előzmény: Améz (48637)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48641

Ehhez képest az El-Fell isteni volt ;o)

Igaz, a saját szememmel láttam amikor a medence melletti bárban a 2 decis műanyag poharamba töltött 1 deci sör+1 deci hab megivása uitán az üres poharamat (azt hitte már nem átom)sima csapvízzel kiöblítette és a többi műanyagpohár kupac tetejére rakta a sörcsapnál..

Olyan üdítőt is kaptam ahol dupla pohárba tette, mert folyt.Amikor megnéztem a belső poharat, az alja cigivel kiégetve volt, ezért folyt..tehát kikukázták az tuti.

a válság kemény dolog, spórolás ezerrel úgy látszik..

 

A nejem a reggeli KV mellé odatett kiskanalakon talált ételmaradékokatb rendszeresen, így már legalább tudo mitől volt a második naptól hasmarsom.

Nekem amit vittünk -valami Modus mittudoménmianeve segített.

 

(Mindhárom bárban szigorúan hosszú KV-nekem nem pálya, egy bárban lehet csak nagy imádkozás vagy jatt ellenében kapni presszót, de az nagy kegy, mett a kávégép a belső helységben nem is látod-hátha (illetve tuti)így kevesebb fogy majd)sőt, a második és harmadik napon azt mondták hogy a gép kaput..így csak azután ihattam rendes kávét, persze csak 20 után, mert akkor nyitott az a bár.Addíg a reggelihez az étterembe adott hosszú KV volt, el voltam vele, de aki nagy KV-s jó ha tudja) 

A Márti animátor tündér aranyos volt,de az Ildikó (a nyulánkabbik)amikor a fiamat kerestem nagyon idegesen (néha szeret eltűnni, most is a parton kagylózott az alatt a 10 perc alatt amíg nem voltunk ott vele),én pedíg kerestem mint egy aggódó szülő -azt mondta."biztos csajozik"hát én nem voltam elragadtatva tőle, nem is ajánlotta fel hogy segít keresni..

Aztán megkerült, de egy 9 éves fiú még nem csajozik-ha mégis abban a lelkiállapotban nem lopta be magát a szívembe a csaj.

Előzmény: Zytta1 (48595)
Bari8 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48640
Ezért érdemes mégis olvasni. Grat:-)
Előzmény: csikiati81 (48620)
Bari8 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 48639
Nagyon remélem. Én Tunéziában (Sousse, Djerba) még nem fogtam ki rossz hotelt.
Mesélünk majd.
Előzmény: vajdai (48628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!