Keresés

Részletes keresés

Kékbálna Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9819

Hali Sasszem!

Mit szeretnék tudni? Ott végeztem az OWD-t. :)

 

A korlátlan merülés korlátlan merülést jelent. De Meerunak nincs house reefje. Ezért az ugrott, hogy kimész a partra és csobb. Ellaidhoon és Embudun ez megy.

 

Szóval csak hajós merülés van. Anno (2002) volt egy 9-es és egy 14:30-as hajó. Kivisz merülsz visszajön. Aztán még lehet éjszakai annak a felárát ki kell fizetni. Bár az OceanPro honlapját nézve nincs felára. Ez így napi három merülés. Eddig tutit.

 

De most van valami speed boatjuk. Azzal lehet, hogy többet is merülhetsz.

 

Ja a teljes napos túra kettő vagy három merülést jelent.

 

Szóval az unlimitbe szerintem napi három tuti belefér. Elég is. A négytől irdatlan fáradt leszel. Ja és akkor is éri meg az unlimit ha több mint napi kettőt merülsz. A bázison tök rendesek voltak egyébként. Nem kell előre csomagot választani. Merülsz és a kichecknél a neked legjobb csomaggal számolnak el.

 

Ja ha voltál már OceanPro bázison akkor van egy kártyád ami 5% kedvezmény. Másodszor 10%. Ha van, ne hagyd otthon.

 

Van ugye Nitrox kártyád? Nincs mélység, nem kell 30 alá menni sehol sem. Viszont ég és föld. A nitroxtól alig fáradtam hét nap alatt 18-at merültem Ellaidhoo és alig pilledtem a merüléstől. A nitrox ingyenes.

 

Az Asdhoo Rock-ot ne hagyd ki. A benti thilák is szépek. Ja és most vannak ott a manták Meeru környékén mivel keleti monszun van.

 

Még valami jelző bóját vigyél! Ez komoly! A lagoonban 600Ft egy ilyen bója. Kicsit és elfér a jacket zsebébe. Az atollon kívüli merülések erősen áramlásosak. Ha voltál már

a maldivon tudod miről beszélek. Ha nem akkor készülj rá. Szóval itt esély sincs az áramlással szembe úszni. Driftet merülsz. A hajó kidob X helyen visz a víz és Y helyen vesz fel. Felemelkedés előtt az 5/5 kötelező. Tudod 5 méteren 5 pec. Ja és esélyes, hogy alattad ilyenkor csak kék van. A megálló elején bóját lősz. Ez viszont rendes deko bója. Mire vége a hajó oda áll melléd. Szó szerint. Nem kell nagyon kavarni pontosan melléd fog állni. Arra figyelj, hogy a hullámok is nagyok lehetnek. Nem zavaróan, de mégis nyílt óceán. Szóval akár 1-1,5 métert is leszúrhat a létra ami a hajó oldalán van! Nézd meg a honlapon (Meeru, OceanPro) a dhonit abból merülsz. Ja. Kisszálláskor uszony le, kiad és mindennel kimászol a bólogató hajó oldalán. Nem olyan dráma, én szeretem is. De azért egy Vörös tengeri szafari hajón kényelmesebb a kiszállás.

 

Még valami a merülésekről. Az áramlások miatt párok merülnek. Szóval az összetetvelünk aztán tizen beesünk nem megy. Ha azt mondják készülj a merülésre. Készre öltözz. Uszonnyal a lábadon ülj és ha szólnak gyorsan irány a víz. Na nem kell futni. De temposan. Ha két három pár egyben akar maradni bizony gyorsan kell ugrálni. Ezért is kell egy párban egy bója!! Feltétlen!! A hullámokban egy bója messziről látszik. Te meg hiába mutogatsz Okét a hullámokról, alig látszol. Ezért én egy jelző bóját mindekinek ajánlok. A piros virsli messziről világít hullámokon, pláne ha jó nagy.

 

Ja a bázis személyzete tök jó fej. Ha ott van Arno vagy Iris velük menj. Szuperek!!! Arno volt az oktatóm. Hihetetlen jófej aki biztonságot sugároz.

 

Egyenlőre ennyi jutott eszembe. Ha kérdés van írjál.

 

Hozol akkor logbookot nekem? :DD

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: Sasszem2 (9815)
magius Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9818

Bocsi!

 

A mail cím winnie.the.pooh-nak szól, a kérdés vicorexx-nek!

Előzmény: magius (9816)
Kinga23 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9817
Köszi Vicorexx,valószínűleg azt fogom tenni,mert máskülönben lehetetlen választani!
Előzmény: vicorexx (9803)
magius Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9816

Szia winnie.the.pooh!

 

A mail címem magius@citromail.hu.

9-én indulunk. Két hete szabin vagyok és már nem férek a bőrömbe. Remélem mi is kifogunk egy olyan időt, mint amilyen nektek volt. A képek szuperek!

Vannak olyan helyek, ahol nem szabad fürödni(korallok miatt, water villa előtt,...)?

Előzmény: winnie.the.pooh (9769)
Sasszem2 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9815
Szeptemberben megy a magius, winnie.the.pooh és jómagam Sasszem2 (lásd korábbi e-mailek). Ha nem találsz mást, velem lehet egyezkedni, amúgy is sokat leszünk a búvárcenterrel 6 egymás utáni merülési napot szeretnénk, bár durva áron van.  Egy dolgot hiányolok a fórumból:  a törzsgyökeres búvárok tapasztalatait és esetleg tanácsokat hol, mennyiért érdemes, mit jelent a 6 napos korlátlan a gyakorlatban stb.. Jó magam feleségemmel PADI advanced vagyunk nem túl sok, vagy 25 merüléssel, de a hozzáirok ahogy látom inkább koca sznorkelesek, minden sértés nélkül.
Előzmény: Kékbálna (9814)
Kékbálna Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9814

Halihó magius és Meerura utazók!

 

Nem hozna valaki nekem 5 db logbook-ot Meeruról? Várom a jelentkezőket a mail-em publikus a részletekben meg tudunk egyezni.

 

Sziasztok

 

Kékbálna

Kékbálna Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9813

Jól van na. :))

 

Látom azért alapban téged is megütött a dolog már a helyszínen is. Most már viszont tudod is milyen rossz ez.

 

Ettől van még rosszabb amikor az idétlen búvárok üldözik ezt a süngombócot a vízalatt. Nem nagy szám követni mivel felfújva tényleg alig tud úszni és ilyenkor szívrohamot kap - mert hogy fé ám piszkosul ilyenkor - a szerencsételen és egyből vége... :(

 

 

Előzmény: vicorexx (9800)
Kékbálna Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9812
A szeretcsétlen tök bénán úszik alapban. Így meg szinte nem is tud...
Előzmény: sziszas (9789)
Kékbálna Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9811

Szia vicorexx!

 

Köszi a DVD-t. Szuperr!!!

 

Kékbálna

 

 

Előzmény: vicorexx (9765)
Jucó76 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9810

Sziasztok!

 

Új vagyok,nem egyszerű felvenni veletek a kapcsolatot...

Szóval szept.15-én Sun islandra repülünk.Érdekelne egy két jótanács,és,hogy esetleg valaki nem e készül oda ebben az időben? 2hét all inclusive,parti bungiban.Merüléses búvárkodásra,csak vizsgával engednek?Nincs vmi gyorstalpaló lehetőség?Ha igen mennyiért?

Köszönöm a válaszaitokat,előre is!Jucó

vicorex Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9809

Nero elindít és valamelyik menü alatt van egy olyan, hogy Burn Image, itt kell kiválasztani a file-t...

legalábbis azt hiszem, itt most nincs Nero előttem

Előzmény: Pitta2 (9808)
Pitta2 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9808

Egy kis technikai segítséget kérek:

 

A DVD-t letölöttem, Nero van, informatikus nyaral. Hogyan tudom kiírni?

Sheerkan Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9807

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, mert szeretnék Meeru-tól árajánlatot kérni, de elég gyenge az angolom egy levél megírásához, ha vki tudna segíteni, örök hálára kötelezne :)

 

Adatok:

November végén egy hét, két fő, lehetőleg egy nagy franciaágy, land villa-ban.

 

előre is köszi,

Sheerkan

 

vicorex Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9806

joexl: szivesen a dvd-t és köszi a gratulát :)

szerintem, ha megnézted a dvd-t, akkor egyértelmű, hogy nem volt rossz döntés Meeru :)

én nem vittem semmi cuccot magammal, a szigeten az Ocean Pro-tól napi 6 dollárért lehet bérelni a teljes sznori szerkót, szerintem nem drága egyáltalán.

Előzmény: joexl (9805)
joexl Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9805

 

Szia Vicorexx!

 

Köszönöm a DVD-t és a friss infókat.

Gratula a képekhez is.

Október 02-án indulok életemben elöször Meerura....

Minden nap közelebb kerülök a paradicsomhoz!!

Nem is tudom, mit várjak jobban, hiszen a vágyakozás is csodálatos!

Elég nehéz volt a döntés, hogy melyik sziget legyen, végül Meeru nyert, bízom benne, hogy nekem sem okoz csalódást. Uszonyt érdemes itthonról vinni, vagy elég a szemüveg és a pipa?

Üdv Joexl

Előzmény: vicorexx (9766)
PHOTO CENTRE Creative Commons License 2005.08.26 0 0 9804

Snorkilla,

Nincs kibúvó, egyet kell értenem veled :)))))))

 



 

Előzmény: Snorkilla (9796)
vicorexx Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9803

Kinga23: szerintem igazából teljesen mindegy, melyiket választod, igazán itt rossz döntés nincsen :)

barátomék voltak tavaly szeptemberben Sun-on és a felvételek alapján az is egy nagyon szép sziget, úgyhogy ezen ne aggódj :)

legrosszabb esetben dobj fel egy pénzérmét :))))

Előzmény: Kinga23 (9799)
vicorexx Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9802

Kinga23: szivesen a dvd-t !

szerintem egész jól összefoglalja, hogy mit is lehet a szigeten csinálni...

legalább amit nem fényképeztünk, meg filmeztünk le, az is rajta van, meg minden más is profibb minőségben, mint amit mi a kis digi géünkkel csinálni tudtunk :)

Előzmény: Kinga23 (9799)
vicorexx Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9801
Snorkilla: örülök, hogy ennyire bejöttek a képek :)
Előzmény: Snorkilla (9795)
vicorexx Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9800

Kékbálna: nem mi csináltuk... mint írtam, egy idősebb francia pasi jött sznorizásból a part felé, kezében a hallal...

megnéztük, aztán visszatette a vízbe, de egy ideig szegény hal nem nagyon tért magához!

aztán szerencsére pár perc múlva már jobban volt és elúszott...

én is nagyon sajnáltam, de azt nem tudtam, hogy ennyire rossz dolog ez számára !

eleve nem értem, miért kell egyáltalán bármilyen halat kiemelni a vízből :(

én is olvastam mindenhol, hogy inkább ne nyúljunk semmihez, be is tartottuk, nem

értem, miért viselkednek így az emberek. gondolok itt az öltözködésre is, amiről

reggel beszélgettünk, hogy ha meg van mondva, hogy a helyiek miatt fel kell rendesen öltözni, akkor az emberek egy része miért nem képes ezt betartani...

 

hát ez van sajnos.

Előzmény: Kékbálna (9798)
Kinga23 Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9799

Szia Vicorexx!

 

Köszi A dvd-t,éjjel letöltöttem,reggel kiírtuk és délelőtt meg is néztem!

Nagyon jó volt!Végre egy olyan dvd,ami a föld felett játszódik,mert netről megrendeltem a Képeslapok a Paradicsomból című dvd-t, de az 90%-ban a víz alatt játszódik,de azért szép volt!

Ez most különösen jól jött,mert Meeru és Sun között vívódom!

Már csak Sun-ról kéne valami hasonlót látni!

Mégegyszer köszi!

Kinga

Előzmény: vicorexx (9765)
Kékbálna Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9798

Benézek ide és mit látok, állatkínzást! Fuj!!! :((((

 

Lehet, hogy nem tudjátok de sündisznóhal erre műveletre 1-2-3szor képes életében. Minden felfújódás MARADANDÓAN károsítja!!! Ezzel nagyon megrövidül az élete akár egyből bele is halhat.

 

Remélem csak néztétek és nem csináltátok ezt....

 

Szomorú lettem. Pedig csak a DVD-t akartam letölteni.

 

Figyelem ilyet ne csináljunk! Most meg, hogy tudjuk miért pláne!

 

bánatos Kékbálna

Előzmény: vicorex (9782)
kisteso123 Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9797

 

 SZIASZTOK!

 

www.thomascook.de

 

  Hotel [i] Zielgebiet Veranstalter Merkmale [i] mögliche Reisedaten Preis p. Person
Embudu Village BBB
Doppelzimmer (2er Bel.) Landseite
Vollpension
Malediven
Malediven Hinflüge: 07.09 - 06.10
Reisedauer: 8 - 15 Tage
ab 979 € weiter 
Ellaidhoo BBBB
Doppelzimmer (2er Bel.) Landseite
Halbpension
Malediven
Malediven Hinflüge: 31.08 - 06.10
Reisedauer: 8 - 15 Tage
ab 989 € weiter 
ERIYADU BBBB
Superior Zimmer (2er Bel.) Landseite
Halbpension
Malediven
Malediven Hinflüge: 31.08 - 06.10
Reisedauer: 8 - 15 Tage
ab 1009 € weiter 
VILAMENDHOO,INSEL BBBB
Superior Zimmer (2er Bel.) Landseite
Halbpension
Malediven
Malediven Hinflüge: 08.09 - 06.10
Reisedauer: 8 - 15 Tage
ab 1019 € weiter 
Meerufenfushi Island Resort ***+
Doppelzimmer
Halbpension
Malediven
Malediven Hinflüge: 31.08 - 29.09
Reisedauer: 7 - 28 Tage
ab 1024 € weiter 
Holiday Island NNNN
Doppelzimmer
Halbpension
Malediven
Malediven Hinflüge: 31.08 - 29.09
Reisedauer: 7 - 28 Tage
ab 1029 € weiter 
Villa Sun Island BBBB
Doppelzimmer (2er Bel.) Landseite
Halbpension
Malediven
Malediven Hinflüge: 07.09 - 06.10
Reisedauer: 8 - 15 Tage
ab 1029 € weiter 
Eriyadu NNNN
Doppelzimmer
Halbpension
Malediven
Malediven Hinflüge: 31.08 - 29.09
Reisedauer: 7 - 28 Tage
ab 1034 € weiter 
Villa Sun Island BBBB
De Luxe Zimmer (2er Bel.) Landseite
Halbpension
Malediven
Malediven Hinflüge: 31.08 - 06.10
Reisedauer: 8 - 15 Tage
ab 1039 € weiter 
Bandos NNNN+
Doppelzimmer
Halbpension
Malediven
Malediven Hinflüge: 31.08 - 29.09
Reisedauer: 7 - 14 Tage
ab 1044 € weiter  Sortieren nach:   Hotelname Zielgebiet Kategorie Hotelmerkmale Preis Veranstalter Früh. Hinflug Seite: [1] | 2 | 3 | 4 | 5 | > >> Zurück zur Suche

Snorkilla Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9796

PC!!!
Nézd meg Vicorex képeit!!Nézd!! Most mondd meg, lemondanál bármilyen tollas csicsergő repülő izé miattegy ilyen látványról ÉLŐBEN?????
Engem ha maga az ördög várna Maldívon akkor is mennék!! ;-))))

Winnie!
Na most őszinte leszek: irígyellek! :))) És minden galádot aki engem nem visz el a zsebében :))

Pitta!
09.09???  :DD

Előzmény: PHOTO CENTRE (9755)
Snorkilla Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9795

Ezzz hihetetlen!! Pár napig nem vagyok, és milyen képeket látod :)) Elolvadok a gyönyörűségtől, vicorex!!! Fantasztikusak!!!!!

Istenem...VISSZA AKAROK MENNI!!!!!!!!!!!!!! MOST AZONNAL!!!!! KÉT HÉTRE,vagy HÁROMRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Pitta2 (9787)
sziszas Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9794
Oki, mail ment oda, köszönöm előre is.
Előzmény: winnie.the.pooh (9793)
winnie.the.pooh Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9793
sziszas: edina.molnar@gmail.com plz. a masik cimem mar megdoglott
Előzmény: sziszas (9789)
vicorex Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9792
sziszas: hát nem tudom... egy idősebb francia pasi volt, kesztyűvel biztos eggyel könnyebb volt neki, mint puszta kézzel :)
Előzmény: sziszas (9789)
vicorex Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9791
winnie: nem láttam szörfözni senkit... inkább kayakosok voltak...
Előzmény: winnie.the.pooh (9788)
vicorex Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9790

Pitta: még nincs, hétfőn még ott fürödtem :)

de attól tartok, nemsokára előjön majd :(((

Előzmény: Pitta2 (9787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!