Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2012.03.01 0 0 27924

Te igazából nem választ akartál, hanem megerősítést, igaz?

 

"Ma már szinte minden made in China"

 

De nem minden szélhámoskodik egy más területen igen jó izraeli márka nevével... (Nyilván megvették az engedélyt a késeken való használatára, persze. Akárcsak a Smith and Wessont, Browningot stb.) Valójában az United Cutleryhez tartozik, ami hírhedt bóvligyár. A terveik is rosszak, idétlen indolokolatlan furatok meg áttörések teszik látványossá (ennek a konkrét késnek az ujjvédő-formája pl. teljesen nem praktikus) és közismertek a gyenge kivitelről is, nem kell minden egyes késüket megfognom, hogy tudjam.

 

 

Előzmény: Törölt nick (27922)
mastersergeant Creative Commons License 2012.03.01 0 0 27923

Asszem a Byrd kések alapanyaga is ez az acél. A Sanrenmu késeké 13-ra végződik.

Mire jó? Általános napi vagdosásokra, tökéletesen megfelel! De miért is kellene mindenáron tankot hámozni?! ;-)

Előzmény: Törölt nick (27920)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 27922

Ma már szinte minden made in China, ebből kiindulni szerintem nem érdemes.

Rávágni valamire, hogy silány kivitelű, az egy kicsit erős, főképp, ha még nem volt ilyen a kezedben, amit valószínüsítek.

Tudom, hogy a késmániásoknak az ATS-34 már említésre méltó, egyebek pedig hulladékok, de ilyesmin csak mosolyogni szoktam. Ugyanis ha nézegetni kell egy kés, tökmindegy milyen acél, ha pedig célirányosan (mondjuk szúrni, vágni), akkor meg a gyenge-közepessel is lehet eredményes és csúnya munkát végezni.

Ne értsd félre, azért köszönöm az infót:)

Előzmény: H_G (27921)
H_G Creative Commons License 2012.03.01 0 0 27921

Gyenge közepes Made in China. Ha nagyjából megbízható márkájú és amúgy jó alakú kést látsz belőle elég olcsón (CRKT, Sanrenmu), akkor érdemes lehet megpróbálni.

 

Amit említesz, az egyik feltételnek sem felel meg, silány kivitelű fantáziakés plázanindzsáknak.

 

Előzmény: Törölt nick (27920)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 27920

Érdeklődnék, hogy a 8CR14 rm. acél kb. hova sorolható minőségben a késacélok között? Nem sok mindent találtam róla. Egy UZI Night Commanderhez tartozik a kérdéses pengeanyag. Kösz előre is az infót.

Szepy2884 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 27919

Hűűű az az átalakított kés valami hihetetlenül gyönyörű!

Előzmény: edrose (27903)
Mattttt Creative Commons License 2012.02.29 0 0 27918

Eladó egy Sasa által készített kés,a penge Lovász mester által készített,N678-as acélból,a markolat(micarta) és a penge is homokfújva van.

Gyakorlatilag új állapotban van,csak hordtam.

Adatok:Pengehossz markolattól 77 mm
Élhossz: 93 mm
Pengevastagság: 4 mm
Penge anyaga: N678 homokfújva
Tok: ASH-féle kydex

 

Képek:

http://kephost.hu/share-B13D_4F4E3D59.html

http://kephost.hu/share-9D77_4F4E3D59.html

http://kephost.hu/share-7871_4F4E3D59.html

http://kephost.hu/share-C7F1_4F4E3D59.html

http://kephost.hu/share-2193_4F4E3D59.html

 

Ár: 13 e Ft + postát felezzük

 

Érd.: mattttt93@gmail.com  (a Bogáncsnál is és ennél is itt lehet érdeklődni)

theraphosa Creative Commons License 2012.02.29 0 0 27917

Tóth Pál késednél az agancs benne volt az árban vagy külön kellett érte fizetni az acál árán felül?

Előzmény: Mattttt (27916)
Mattttt Creative Commons License 2012.02.29 0 0 27916

Kis kés,de nagyon jól használható.Az N678-as penge jó éltartó,de könnyű megélezni és harapós,amit külön szeretek benne. Ezek a kések ilyen áron szoktak elkelni általában,EDC-re tökéletes. Az árát sokallod vagy kevesled (mert akkor emelhetünk rajta :D ) ?

Előzmény: kneissl (27911)
H_G Creative Commons License 2012.02.29 0 0 27915

Úgy emlékszem, neked erre tökéletes készleted van Buckokból, ugye? Ha lesz kisbalta/machete is, akkor egy Alpha Hunter és egy 111 minden igazán késnek való feladatot lefed, és ezek igazán rozsdaállók.

 

 

Előzmény: pappito (27912)
amgamg Creative Commons License 2012.02.29 0 0 27914

Három dolgot tudok elképzelni. Nem ismerlek tehát nem tudom h tudsz-e rendesen fenni. Ez lehet az az első ötletem. A másik az hogy az a damaszt penge nem éppen olyan, amilyennek azt neked mondták. Harmadszor pedig, lehet h a fenő gyenge hozzá.

Az a helyzet h a damaszt pengés bicskák, tőrök fenése kicsit más mint a hagyományos daraboké. Sok embert jól beetetnek h ez ilyen meg olyan damaszt..... Aztán ha esetleg oda jutsz h megkéne fenni csak nézel h ok de mivel? :D Ha keresel olyan követ ami jó hozzá, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlni.

Nekem is van damaszt zsebkésem, de valahogy jobban szeretem a hagyományos pengéjű darabokat. Számomra jobban használhatóak és merem állítani h nem sokkal különböznek egymástól minőségben. Ha jól hőkezelik akkor egy normál pengés bicska is tudni fogly azt mint a damaszt. Persze a mindennapi használatra gondolok, de az átlag embernek mindennapi használatra kell, nem pedig különleges dolgokra.

 

Előzmény: pipadohany (27913)
pipadohany Creative Commons License 2012.02.29 0 0 27913

2011.december 10-én a Vajda-Hunyad Várban vásároltam egy 144 rétegű lapdamaszt kést. Nem találtam elég élesnek, ezért Spiderco-val megpróbáltam megfenni. Nem értem el nagy eredményt. Aki tudja az okát kérem írja meg.

pappito Creative Commons License 2012.02.29 0 0 27912

nekem is ez a bajom vele, jópofa penge, használható is, de a nyitószár és az otromba markolat miatt eléggé kérdéses az élmény

megértem aki átalakítja, de egy hónap múlva, amikor 5 nap bushcraft következik az őserdőben - na oda nem ezt fogom vinni. (sőt, a kabart se cipelem)

 

 

Előzmény: H_G (27907)
kneissl Creative Commons License 2012.02.28 0 0 27911

Ezek tök jó képek.

 

Köszi.

 

(Ez a kés tényleg ilyen árban mozog..? Nem semmi...)

Előzmény: Mattttt (27910)
Mattttt Creative Commons License 2012.02.28 0 0 27910
Előzmény: kneissl (27909)
kneissl Creative Commons License 2012.02.28 0 0 27909

Az a baj, hogy a képeket ellenfényban csináltad, ráadásul világos háttér előtt a sötét nyelű kés...

... nem látszik rendesen...

Előzmény: Mattttt (27899)
H_G Creative Commons License 2012.02.28 0 0 27908

SZVSZ ez az elegánsabb megoldás ugyanarra a problémára, mikor a nyitószár keresztirányú bütykökben végződik és azok szorulnak:

 

 

Előzmény: H_G (27907)
H_G Creative Commons License 2012.02.28 0 0 27907

Tkp. lehetne -- én is azt terveztem, hogy majd átalakítom vmi használhatóvá (fix nyakkés járt a fejemben), de igazából hiányos az ügyességem és eszközkészletem hozzá, így valszeg sohasem fogok hozzákezdeni.

 

De az enyém a fekete műanyagnyelű változat (minthogy a nyelet amúgy is eldobni terveztem), az is érdekel? Ha az eredeti nyelet csak átalakítanád/tatnád, akkor a fa lenne a praktikus.

 

Az eredeti fa is szebb lesz csiszolással és olajos kezeléssel, akkor a nyél aljából szoktak még lecsiszolni -- a 2. csavaron túllógó rész az egyik, ami fölöslegesen nagy -- és a penge tövét alakítani szép körívvé, ahová odafér egy ujj. (Meg persze a csavarokat igényesebbre cserélik, sőt az alsót inkább szegecsre.) De az ilyen minimális, az eredeti működést meghagyó átalakítással még mindig megmarad a szokatlanul hosszú nyitószár, az a leginkább eltúlzott mérete az egésznek. Ez az átlagos piemonti stílusú bicskán max. 2 centi, de Bakerék kitalálták, hogy ez nyitott helyzetben szoruljon be a két panel közé és így bizonyos fokig tartsa nyitva a bicskát akkor is, ha nincs rajta az ember ujja. (Ez amúgy a vmennyire rugalmas műanyagnál jobban működik.) De elsősorban ettől nem lehet zsebben hordani.

 

 

 

 

 

 

 

H_G Creative Commons License 2012.02.28 0 0 27906

Ez a Hegyes S.-féle átépítés szuper, nagyon egyszerű és mégis, jobban megnézve igazán elegáns és nemes vonalú. (Persze, ki lepődött meg?)

 

 

Előzmény: edrose (27903)
Llychllyn Creative Commons License 2012.02.28 0 0 27905

Nem is terveztem kidobni, még a kis folderről se tettem le - előbb-utóbb csak összehozok belőle valamit. Van egy jó ismerősöm, aki asztalos és ezermester, nemtom hány évet húzott le egy szerszámnyél-gyártó üzemben, szerintem vele még meg lehetne beszélni, hogy kihozzunk a pengékből valamit. Olyan nyelet csinált kb fél óra alatt egy skandináv pengéhez, hogy csak néztem...

 

Mondjuk azzal, amit mondasz, még kevésbé bízom a Kershawban - szart gyártanak és adnak el még akkor is, ha az acél egyébként megfelelő lenne. A kiskés nem is egy olyan filléres kategória, mint a companion, de ez utóbbinál sem fér bele a pakliba, hogy csak úgy eltörjön magától. 

 

 

Egyébként basszus, mégis tetszik ez az új-zélandi parasztbicsak, akármekkora is... Bogár a fülemben, az - minek nézelődöm az Amazonon, amikor inkább melózni kéne, ugye:)  Azt mondjuk nem bánom annyira, ha van vele egy kis munka, ha nekem nincs elegendő eszközöm-tehetségem-satöbbim, csak meg tudom oldani valahogy.... H_G, te nem válnál meg tőle? 

Előzmény: edrose (27903)
djz Creative Commons License 2012.02.27 0 0 27904

Jobb lenne, mint az Opinel, ha nem lenne rosszabb... :)

Előzmény: edrose (27903)
edrose Creative Commons License 2012.02.27 0 0 27903

A Kershaw Companion (az Opinel-klón) esetében ez a fölső anyagkitörés sajnos konstrukciós típushiba, sőt, nemcsak ez, de az ezzel valahogy összefüggő rugótörés is... Nagy kár, mert amúgy igen jó kések lennének mindarra, amire az Opinel még mindig nem. Egy kissé túl finomra sikerültek, talán nem jó műanyagválasztással. Aki nem ismerné, azt kell tudni róluk, hogy rajtuk csak egy dolog az opineles gyűrűzár, de belül, rejtve még egy rugó is van, így a gyűrű nélkül is működik slip joint bicskaként, plusz a gyűrű, ami lezár. Tehát a sima Opinelekhez képest ez egy igen kifinomult szerkezet – lenne, ha tartósnak bizonyult volna.

Nekem van kettő törött is, őrizgetem őket, mert a pengéjük persze nagyon jó kis Kershaw-penge, aztán egyszer majd csak találok valakit, aki épít rá bicskát. Van ugyanis egy ilyenem is: Hegyes Sanyi készítette egy szintén törött Companion pengéjére, nagyon szeretem.

 

Szóval te se dobd ki, jó lesz az egyszer... Majd keresünk rá valakit!  ;)

Llychllyn Creative Commons License 2012.02.27 0 0 27902

No igen, a bicskavásárlás rizikós, ha az ember nem foghatja meg a kiszemelt darabot... A parasztbicskáról a termékleírás meg a vásárlói vélemények alapján nem hittem volna, hogy kényelmetlenül nagy lenne, de hiszek neked:) Kár, mert elég barátságosnak tűnt, de használhatatlan kést azért csak nem vesz az ember.

 

Az Opinel-klónnal valami olyan történt, hogy magam se hittem el: amikor becsuktam (vagy kinyitottam? fene se emlékszik, de csak nézegettem épp), egyszerűen kitört a markolatából egy darab (a fém bigyó fölötti műanyagrész, a zárgyűrű fölött, ott, ahol nem borítja zöld gumi). A pengét a gyűrű megtartja nyitott állapotban, de ha becsukom, kicsúszik, és persze kegyetlenül ronda (nem mintha fénykorában olyan gyönyörű lett volna:)). 

Most előtúrtam a fiókból, miután ez a baleset érte, csak bevágtam a lomok közé mérgemben és kész... És az előbbiek alapján úgy tűnhet, hogy kegyetlenül bánok a késeimmel, de ezt gyakorlatilag még csak nem is használtam. Én is olyan késbuzi vagyok, aki a gyűjteményből csak egyet-kettőt használ, aztán nyafogok, ha véletlenül megkarcolódik valami munka közben...:)

 

Szóval valahogy ennek köszönhető, hogy nem vagyok oda a Kershaw dolgaiért, gyakorlagilag nulla használat (egyszer-kétszer kinyitottam, becsuktam, max ettem vele valamit stb) mellett 2 késből 2 megadta magát, nem valami jó arány.

 

 

Előzmény: H_G (27900)
H_G Creative Commons License 2012.02.27 0 0 27901

Ja, ahol azt írják, hogy 50, ott már a szállítás is benne van. De te sem a jó rovatot nézed, elegendő kővel 27.5.

 

Akkor se kéne, ez ingyen sem. A Lansky Standard pedig, ha szintén a külföldi árat nézed, $25.95. A CrockSticks Turnbox $16.95, és az is egy jól bevált kütyű, ha egyszerűbb is. (Itthon 8.490 Ft, a szokott érdekes váltószámok.)

Előzmény: zenvplus (27896)
H_G Creative Commons License 2012.02.27 0 0 27900

Nekem van, de nem használom, hordhatatlanul óriási. A penge is csak úgy nagyjából ki van vágva acélból, szóval a Peasant inkább csak afféle bicskaépítő kit, jól felszerelt barkácshajlamúaknak.

 

Mindenáron persze nem akarlak rábeszélni, de a pici EKA Executive rendkívül jól használható, szuper pengeforma és jól fogható nyél, a gyakorlatban sok másfélszer ekkora késsel versenyképes. (Nekem a műanyag nyelű, olcsóbb Compact van meg uezzal a pengével, azt a markolatot nem ajánlom, mert repedezik, de az acél-fa kombóval nem lehet gond.)

 

Az Opinel-klón Kershawt mi baj érte? Gondolom, nem a bonyolult szerkezete adta fel :) (Az egy kedvelt modell gyűjtők körében.)

 

Előzmény: Llychllyn (27894)
Mattttt Creative Commons License 2012.02.26 0 0 27899
Mattttt Creative Commons License 2012.02.26 0 0 27898
1269808 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 27897

Köszönöm az értékelést ! :)
Igazábol lehetne használni is ezt a kést, de nekem inkább dísztárgy.
És egy emlék :D

Előzmény: szabi72 (27880)
zenvplus Creative Commons License 2012.02.26 0 0 27896

Már bocsi,de ez 23dodó,ami olyan 5000ft körül van,nem kekeckedésből mondom,de hol kapok ennyiért a lentebb említett élezőkből?ha tudsz ennyiért,szívesen megveszem:)

ronya1 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 27895

ez csak akkor ér valamit ha el tudod rejteni a seggedben ;)

:))))))))))))

 

 

Előzmény: mr.tanka (27881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!