Keresés

Részletes keresés

raczkevi Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48707

Szépek!!

 

:)

Előzmény: Zsuzsik80 (48692)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48706
Előzmény: kovani (48688)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48705
Senki nem nézi a képeket? Szomorú vagyok! Nem tetszenek?
magdus62 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48704

Szia!

 

A szálloda elég messze van a főúttól, tehát az autók dübörgése biztos nem fog zavarni.

 

Mi a 2510-es szobában voltunk, ami a 25-ös bungalló 10-es szobáját jelenti. Itt este lehetett hallani a zenét, de nem volt zavaró, igaz akkor még zárva volt az erkélyajtó.

Szerintem ha 3000 felettit kaptok akkor talán nem lehet majd hallani, de ebben nem vagyok biztos.

Előzmény: Veghely (48687)
magdus62 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48703

Szia!

 

Sajnos mi sem tudtunk fürdeni a tengerben, mert még hideg volt, de tényleg nagyon szép a partja.

 

Mi is beültünk a parton abba a kávézóba, csak mivel épp akkor nem volt áram, kávét nem tudtunk inni, csak üdítőt.

Előzmény: Samira74 (48685)
Granni Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48702
:)))))))
Előzmény: Wendy. (48701)
Wendy. Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48701
Szia!
Én is veled értek egyet, de tényleg sok függ az egyéni adottságoktól. A párom sokkal óvatosabb nálam (pl. azért nem evett fagyit egyszer sem, mert a víz, amiben leöblítheted azt a kanalat, amivel szedsz magadnak, biztos, hogy csapvíz), mégis ő az, aki mindig összeszed egy 1-2 napos hasmenést, én mindent eszek-iszok (zöldség, gyümölcs, saláta, stb) , és hogy lekopogjam, még nem volt problémám.

De persze mindenki saját maga tudja eldönteni, hogy mennyire óvatos, és mennyit kockáztat.

Üdv: Wendy
Előzmény: Granni (48690)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48700
1 e betűvel több sikerült a kelleténél
Előzmény: Zsuzsik80 (48699)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48699
A mienket Mohameednek hívták, nagyon rendes volt, minden segített, sok mindent mesélt.
Előzmény: kovani (48698)
kovani Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48698

Persze, hogyne.

A mi idegenvezetőnk Enikő volt, Tauruszos. Mindenben otthon volt, rengeteget segített mindenkinek, de ilyen lehetőséget nem említett. Anyukám meg úgy gondolta, talán  mégis fel tud jönni, de aztán a dagadt lába megakadályozta ebben.Köszi

Előzmény: Zsuzsik80 (48697)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48697
Márciusban, a Kartagóval utaztunk körútra és a helyi idegenvezető volt, a kisbusz egészen addig vitt fel minket, ahol kezdődnek a városkapuban a bazárok, pontosabban az édesség árusig, ha ez így segít neked.
Előzmény: kovani (48696)
kovani Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48696

Ez mikor volt?

Mi tavaly taxival mentünk fel, ameddig csak lehetett. Most viszont már annyira eltelt az idő, hogy már taxit fogni sem lett volna érdemes, akkor sem lett volna annyi időnk, hogy felérjünk, közben fényképezzünk és még kávézzunk is.

Hol parkolt az a kisbusz? Melyik irodának az id.vezetője javasolta ezt Nektek?

Előzmény: Zsuzsik80 (48691)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48695

Mi 3 éve voltunk 2 gyerekkel  (1.5 és 5 évesek)fantasztikus nyaralás volt, eddíg a 4 szálloda közül ahol voltam a legjobb, ez tényleg 4 csillagos.

 

Dinó Clubbos volt, most nem tudom, de menjetek!!

 

El-Mouradi, ezek 4-5 csillagban megbízhatóan jók.

 

Előzmény: zsofi621 (48680)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48694
Előzmény: Bari8 (48681)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48693

Nem rossz, de El-Hana hotel-így kb 4 csillagnak felel meg max.

4 éve a kollégámék nyaraltak ott, 1-1 csótány azért befigyelt ;)

Én is bementem szétnézni-mi akkor a Skanes El-Hanában nyaraltunk, annál tényleg sokkal jobb.

(Mondjuk az sem 4 max 3 csillagnak felel meg..)

A vacsihoz a srácnak szóltak hogy hosszú gatya kell- ő nem vitt, így vett Monastirban egyet ..

Inpozáns a hall és csupán a részleteken látdzik hogy nem EL-Mouradi, de a személyzeten nagyon érezhető a gyengébb színvonal.

A tengerparja saját de kicsi,ugyanúgy tengeri füves volt mint mellette a mi szállodánké.

Inkább idősebbeknek ideális, nem olyan "bulis" mint más túristagyár.

Pihenős, napozós, teniszezős-golfozós.

Előzmény: Jenny baba (48660)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48692
Ilyen szép képeket csináltam:
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48691
Kovani, csodálkozom, mert minket egy kis busz egészen a kis bazárokig felvitt 1 dínárért. Az id. vez megkérdezte, hogy gyalogunk e egy fél órát, vagy mennyünk kisbusszal. Persze mindenki a buszocskára szavazott, ami le is hozott minket.
Előzmény: kovani (48688)
Granni Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48690

Az én véleményem egy kicsit más. Nem hiszem,hogy az a sok fertőtlenítés jót tesz-e a szervezetünknek! Annyira véditek magatoakt, hogy a szervezeteteknek megszűnik a védekező képessége(nincs mi ellen védekezzeni). Oda kell figyelni 1-2dologra, de nem hiszem, hogy túlzásba kell vinni. 11 napot töltöttünk tavaly egy 4 csillagos szállodába. A szállodában ettünk mindent( zöldség, gyümolcs), csapvízzel mostunk fogat, a 10 éves gyerekem még jeges üdítőt is ivott(ezt az engedélyem nélkül):))))

Semmi bajunk nem volt. És még pálinkát sem ittunk.:)))

Szerintem kicsit adottságfüggő ez a hasmenés téma.

Lehet mi szerencsések vagyunk!?:))))

 

Ez az én véleményem. Nem szertnék vele senkit megbántani, vagy befolyásolni!!!!!

Előzmény: Isatys (48665)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48689
Sziasztok!
Képek, hogy megjöjjön a kedvetek a Szahara Túrára
1. Valahol útközben elvileg eukaliptusz fák is vannak 2. Sivatag 3. 4. 5. tevék a dzsipből fényképezve 6. tevéből sosem elég sajna nem tudok választani a képek közül, legszívesebben mindet fel raknám. Rakjak még fel többet? Érdekel valakit?





kovani Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48688

Folytatás:

Tunézia Sousse Riadh Palms 4 nap:

A mai nap a pihenésé volt, ill. délután elmentünk a szállodával srégen szemben jobbra lévő Tej Marhaba bevásárló központba. Új és sok kis butik, üzlet van benne. Szép dolgokat lehet vásárolni és a legfelső szinten van egy bár, ahol alkoholos italokat is lehet kapni. Mozgólépcső visze fel. Igazán szép hely.

Itt vettem babaholmit a 7 hónapos unokámnak és játékot is.

Vacsora előtt még tettünk egy körutat a városban lovaskocsival, fél óra személyenként 15 dínár volt.

5. nap

Reggel 6,15-re volt kiírva az indulás a Tunis-Karthagó-Sidi-Bou-Said fak.kirándulásra.

Pontosan jött a busz, értünk jött másodiknak, sok helyre bementünk még emberekért, sőt azt hiszem a Palm Marinánál vártunk be egy másik buszt is. Ez a jármű is sok helyről szedett össze embereket, majd ők is átszálltak hozzánk.

Majdnem tele voltunk. Akik előttünk szálltak fel panaszkodtak, hogy még reggelizni sem tudtak, nem volt nyitva az étterem. Nálunk ilyen gond nem volt.

Látszik, hogy kevesebb az utazó, régebben nem kellett ilyen összehangolt manővereket csinálni ahhoz, hogy összeszedjenek egy busznyi embert.

Volt, hogy 2-3 busz is ment egyszerre ugyanarra a helyre.

A tuniszi Bardó múzeumot renoválják, ezért csak a Medinába mentünk. Ott most másfél órát töltöttünk.
Lehetett vásárolgatni, nézelődni.

Aztán Karthagóba mentünk. Ott előbb egy temetőt néztünk meg, ahol sok kisgyerek sírját jelző köveket találtunk. A régi időkben az első szülöttet fel kellett áldozni.Szörnyű volt, még hallgatni is. Volt, akiket elhamvasztottak és láttuk a kőből készült urnájukat.

Aztán megnéztük a római fürdő maradványait, majd felmentünk a Birsa hegyre, ahol megnéztük a pun és római örökségek múzeumát.

A temető és ez a Birsa hegyi program van most a Bardó helyett. Érdekes volt.

Ezután ebéd következett szintén Karthagóban, az étterem neve: Főnix. Mellette vannak a római vízvezetékrendszer maradványai. Hát az lélegzetelállító.

Az ebédnél az italért fizetni kellett. Az ebéd nem svédasztalos volt, hanem előétel, főétel, desszert. A főétel sült csirkecomb volt, teljesen európai.

Ezután már csak Sidi-Bou-Said maradt hátra.
Már tavaly sem lehetett felmenni busszal egy darabig sem. A parkolóban maradt a busz, mi pedig nekivágtunk gyalog. Kb. féluton jártunk a macskaköves felfelé vivő úton, amikor anyukám miatt nem tudtunk tovább menni - elfáradt- , így most nem mentem fel a kávézóig, kimaradt a gyönyörű kilátás a jacht-kikötőre.

Ez 1 órás program volt, nagyon kevés. Érdemesebb ide egyénileg jönni és akkor az ember, addig bámészkodik, amíg a kedve tartja.

Fél 7 felé értünk haza este. Szép út volt, kicsit fárasztó.

 

6. nap:

A hétfői nap a Medináé volt. Tuk-tukkal mentünk odáig, személyenként 4 dínár.

De. 11,30-tól du. 17-ig barangoltunk, vásároltunk ott.

Közben időnként beültünk kávézni, frissen facsart gyümölcslevet inni. Az idő pont jó volt, jó meleg, de nem sültünk meg.

Amikor visszaértünk még kicsit megmártóztunk a tengerben.

 

7. nap:

 

Csak fürdés és napozás volt a program.Az idő már kiváló , visszatért a jó idő.

 

8.nap:

11,4o-re volt kiírva a hazaindulás. Pontos volt a busz most is, fél 12 előtt már a reptéren voltunk. A bőröndök feladása után volt bőven időnk még vásárolni, maradék dínárt elkölteni, de még vissza is váltottunk.

A vámmentes boltban 7,10 volt a Boukha /fél literes/, 11 pedig az olyan csomag,amely 6 db. 1 decis Boukhát tartalmazott. 6 darabos Celtia sör csomag, 3,33-decis 6 eur. Az árak euróban értendők!!!

Pontosan indultunk 13,30-kor és magyar idő szerint 17 óra előtt szálltunk le.

 

Szép nyaralás volt, csak nekem az egy hét kevés. Főleg, hogy csak 6 napra zsugorodott. Képeket is teszek majd fel, de még le kell kicsinyítenem őket.

 

Örülök, ha valakinek segíthettem beszámolómmal, régebben  divat volt itt a hosszabb lélegzetű iromány, mert aki nem tudott elutazni, az is kapott naprakész ízelítőt Tunéziából.

 

Előzmény: kovani (48499)
Veghely Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48687
Szia Magdus!Mi most júliusban megyünka Selimába.Neked ha jól olvastam jó a helyismereted.Olyan bungallóra vágyunk, ahol este nem hallani a show műsort vagy teniszt vagy az autók dübörgését. Az sem baj ha messze van a part.Ha van ilyen, akkor szívesen vennénk a segítségedet.Köszönöm szépen.
Előzmény: magdus62 (48646)
y42 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48686

Már sokszor repültem velük, szerintem olyan mint a többi.

Az idén Airbus A320-al repülik a chartert (én is velük megyek 7-én)

Eddig teljesen pontos volt.

Előzmény: Améz (48684)
Samira74 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48685
Szia Magdus!

Nagyon örülök hogy Herglát itt látom ismét, nekünk is az egyik kedvencünkké vált, 2 naponta kimentünk oda a csend és a nyugalom miatt.
Aki Sousseba megy feltétlenül megér egy kiruccanást.
van egy nagyon jó kávézó a tengerparton, amúgy is nagyon szép a partja, sajnos mi nem tudtunk még fürdeni akkor de biztosan kipróbálnám ha visszamennék!
És valóban a medina fala mellől a sárga 8 személyes nagy taxi elvisz, vissza meg ott tesz ki ahol akarod.
Nagyon szép fonott kézműves dolgaik vannak ha valaki szereti.
Améz.....na legközelebb megpróbálom ezt a transzfer nélküli foglalást, köszi a tippet eddig ezt meg sem kérdeztem tőlük..jó ide jönni, mindig tanul valamit az ember:-)))
Előzmény: magdus62 (48657)
Améz Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48684
és a tunis air milyen? én most azzal megyek
Előzmény: y42 (48683)
y42 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48683

Tunéziába Boeing 737 és Airbus A 320 -as gépek mennek. Mindegyik 2X3-as üléselrendezésű.

A sorok száma függ a gép tipusától.

 

Tunisair: Airbus A320

Nouvelair: Airbus A320, vagy Boeing 737-300

Travel Service: Boeing 737-800

Előzmény: Isatys (48674)
Améz Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48682

szia!

 

én decemberben jártam ott, tehát viszonylag friss tapasztalat: fantasztikus szálloda. tiszta, minden müködik, soha még félpanzióban ilyen bő étel kinálatot nemláttam...etcetera.

Előzmény: zsofi621 (48680)
Bari8 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48681
Kár, hogy csak a szar cuccokat veszed észre. Vannak ott kifejezetten tunéziai érdekességek és népművészeti tárgyak is. Akár előtted csinálják.
Előzmény: Törölt nick (48679)
zsofi621 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48680

Sziasztok!

Július 14-én mennénk 3 gyerekkel, pocakosan az El Mouradi Skanes Beach nevű szállodába. Jót is rosszat is olvastam róla a tavalyi ill. azelőtti hozzászólások között, de én olyan véleményére is kiváncsi lennék, aki idén már járt ott. Sok választásunk nincs, ennyien szinte csak ebben a szállodába férünk el. Tavaly a barátnőmék voltak ott, nagyon jókat mondtak róla, de az idei hozzászólások között viszont annyi negatívat hallottam más szállodákról, hogy félek, esetleg ennek a szállodának is leromlott a színvonala. Kérem, aki járt már idén ebben a szállodában, az írja meg a tapasztalatait. Köszönöm.

Bari8 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48678
Vagy Camel Market. (Teve piac) Egyébként tényleg ajánlom én is. Beszéltem olyannal, akinek azért nem tetszett a Medina, mert az arab gyerek hozzáért, miközben az árúját ajánlgatta. Aki ilyen kényes és sértésnek veszi az arab tempót, az ne menjen ilyen országba. Vannak még nyaraló helyek máshol is.
Előzmény: magdus62 (48672)
iklara Creative Commons License 2010.06.28 0 0 48677
Mindenkinek köszönöm a felvilágosítást! Most megyek bevásárolni , többek között az általatok leírtakat is! Estére újra itt vagyok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!