Keresés

Részletes keresés

ennmary Creative Commons License 2010.08.04 0 0 229
Sziasztok!
Most járok itt elöször de nagyon érdekel, végre olyan emberek mondanak véleményt,történeteket akik érdekeltek a dologban. Én is sajna 60% I. fokon de majd felűlbírálták és lett 50% na nem tudom mi változott mert nem történt semmi .
1 műtét még várat magára, eldöntit lehet -e .
addig a napi fájdalom.
a környezetem nagyon pozítívan gondolkozik és sajnos nem, pesszimista vagyok, negatív gondolatokkal, a hitem?? :) ja realista vagyok.
na mindegy
örülök hogy itt nézelöztem egyet többször is megteszem...........
javulást mindenkinek ha "lehet"
szép napot .
Creatív Creative Commons License 2010.07.12 0 0 228

Szia!

 

Nem hozzáértő vagyok,csak "szenvedő alanya"a bizottságok határozatainak.Én már elfáradtam,kimerültem,neeeeeeem csinálom tovább!

 

Szóval ezek annyira megfoghatatlan dolgok.Orvosa válogatja,hogy ki hogyan ítéli meg.Van olyan orvos,aki szerint egy daganat műtét nem állapot romlás,hanem javulás!!!!Mert hála Istennek ,orvosnak,akárkinek,hogy megtalálták,és kioperálták!

Ez nem vicc! Teljesen komoly. A % is érdekes.Én voltam már 50,28,egy hónap múlva 43,majd fél év múlva 40.%-os.Az 50,és 28 között volt egy agyi infarktus!!!!!Bár állapotom" végleges ,abban javulás nem várható",szakmai munkaképességemet elvesztettem,stb,stb,stb,stb,

akkor is 40%,és kész.(gerincbetegség, sérv,izületi nyavaja,2x agyi történet,jobbkéz sérülés,ami végleges egészség károsodást okozott.Ezek után már nem is csoda,hogy megérkezett a depresszió.Ja,és egy daganat műtét!No ez "itten "amit leírtam összesen lett 40%.:)

30év munkaviszony,3gyerek,most rendszeres szoc.járadék.

Hurrrrrrá!!!!! Ez is csak bíróság után,mert ezt is elvették,amikor 28%-ot kaptam.

Próbálom humorosan fefogni,de nagyon nehéz.

Bocs,ha hosszú voltam,csak azért írtam le,mert kb 3x pusztulhattam volna bele a nyavajáimba,mivel nem voltam hajlandó,hát majd megoldódik.Előbb utóbb úgy is éhen pusztul a kedves beteg,ha nem hajlandó dolgozni.

 

Azt hogy nem tud valaki dolgozni azt nem lehet elképzelni.

Szóval örülj,hogy élsz,és nem aláztak meg a rendeszeres szoc.járadékkal.Én is ezt teszem,csak megalázva...:)

 

 

Mindenkinek jobbulást!

Előzmény: pecastibi (225)
Creatív Creative Commons License 2010.07.12 0 0 227

Szép napot mindenkinek!

 

Megkérdezhetem mi lett a határozat?

 

Előzmény: kamilla26 (206)
illesibolya Creative Commons License 2010.07.04 0 0 226
Szia! Az én véleményem szerint igen. Nekem is volt egy nyitott szívműtétem 2003-ban. Folyamatosan megkapom 2-3 évenként először a 67 %-ot, legutóbb pedig a 60 %-ot az új rendszer szerint. A szívműtét mellett ízületi gyulladásom is van egy bőrbetegség szövődményeként.
További jobbulást mindenkinek!
Előzmény: pecastibi (225)
pecastibi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 225
Üdvözlök Minden Forumozót !

 

Egy hozzáértő véleményét szeretném kérni. 2003 óta vagyok leszázalékolva gerinc problémákkal elösször 50% majd az új rendszer szerint 40% ra visszavéve véglegesitették.

Az idei év Február 3 án volt egy nyitott szivmütétem ami természetessen sok rosszat hozott a szerencsésen megmaradt életembe. Újboli felülvizsgálat útán rokkantá nyilvánitottak 66% ra.

 

A kérdésem,igazságos ez ilyen állapothoz mérten ?

 

A segítséget előre is köszönöm!

kamilla26 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 224
Szia!

Ha beadtátok a munkaügyi bíróságra a papírokat, az jó! Akkor harcoltok az igazatokért! Persze ez semmit nem jelent! Ha a döntésük az lesz, hogy megkapja az anyukád a leszázalékolást visszamenőleg is kifizetnek mindent! Csak addig ki kell bírni valahogy! Egyébként én is ilyen cipőbe járok, csak nekem már meg is csavarozták. Ettől függetlenül, tudom, min megy keresztül, mert nekem is van folyamatosan fájdalmam!
Ügyvéd nem kell!!!!!!!!!!!! Mindegy hogy viszel vagy sem! Szerintem az a fontos, hogy érthető legyél, és őszinte! Ha az ember nem mondja el a baját a-tól y-ig, akkor nem értik mi a baj! Szerintem kis hazánkban jó szakképzett bírók vannak, és azt hiszem a lelkük mélyén emberek is. Ma mindenkinek meg van kötve a keze. A felülvizsgáló orvosnak is!!
Csak hát ez nem bíztat bennünket!
Kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! És nem kell parázni a bíróságtól! Ők is családanyák, és apukák! Csak a dolgukat végzik!!!
Előzmény: Nani11 (215)
kamilla26 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 223
Szia!

Munkaügyi bíróságra miért nem mentetek?
Egyébként a felülvizsgálat óta ha eltelt egy év, újra lehet kezdeni a dolgot! Ha meghátráltok, akkor nem fog semmi történni. Most ez a rendszer van! Sajnos szerintem átestek a ló túloldalára! Most meg akit igazán kellene, azt sem tartják nyugdíjjba!
Szóval ne adjátok fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Menni kell az igazadért!
Előzmény: nyuxi30 (208)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 222
Felesleges szerintem,mert az igazságügyi orvosszakértő véleményét egy ügyvéd nehezen tudná támadni.Itt is kell a szerencse:milyen egyént fog ki az illető.Olvashattad itt is erről a véleményeket!
Előzmény: Nani11 (219)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 221
???????????.Szerintem sokan sajnálják,de tudomásul vesszük és köszi az eddigi segítséget!!!!!!!!!!!
Előzmény: dmke (220)
dmke Creative Commons License 2010.05.21 0 0 220
Úgy érzem tisztességesnek, ha megírom, kiszállok ebből a fórumból. Elnézést.
Nani11 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 219
Köszönöm Lokcomotive53! Még egy kérdés, hogy a fellebbezéshez érdemes ügyvédet fogadni?
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 218
Szia! dmke néven itt szokott fórumozni és Ő nagyon ott van a dolgokban:ha visszaolvasol,láthatod hány embernek adott már itt jó tanácsot,ismertetett dolgokat!
Előzmény: csmagda (217)
csmagda Creative Commons License 2010.05.19 0 0 217
Szia Lokcomotiv53!

Kérlek írd meg ,hogy mit jelent a dmk.
Üdv:CsMagdi
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 216
Szia!A következő lépcső a munkaügyi biróság, az úgy múködik hogy a megirt fellebbezéseteket,a Ny.Igazgatóság az Ő papirjaival együtt át küldi a M.Biróságra.Ott kijelölnek egy igazssságügyi.orvosszakértőt,aki majd értesit benneteket mikor kell hozzá menni vizsgálatra.Az Ő szava a döntő,a Biróság csak itéletet hirdet a szakértő javaslata alapján.De jön majd dmke,Ő jobban otthon van ilyen ügyekben.Ezek az én tapasztalataim,mert már végig jártam a feleségemmel!Sok sikert,feladni nem szabad!!!!!!!!
Előzmény: Nani11 (215)
Nani11 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 215

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Édesanyám (54 éves) már a II. fokról is visszajött a határozat, még pedig 46%-al. El van csúszva az egyik gerinc csigolyája, és folyamatosan mozog. Nem javasolt a műtét, mert a körülötte lévő csigolyák is rosszak, szinte értelmetlen hozzá fogatni a mozgót. Folyamatos terápia mellett úgy, ahogy elvan. De olykor már reggel sem tud felkelni.... Mellette van ideggyógyászati, tüdő gondja is, melyekre különböző pontokat kapott a I és II. fokon. ???

Teljesen ki van készülve lelkileg, mert így vissza nem mehet dolgozni, mert az maga lenne a vég. (bénulás, gerinc velő szakadás) Azt már tudjuk, hogy a következő fellebbezés a munkaügyi bíróságon landol, csak azt nem, hogyan fog ez az egész kinézni? Fogadjunk ügyvédet? A táppénzes felülvizsgálat minden alkalommal megalázó és egyébként is lejár a táppénz jogosultság augusztusban, amikorra a bíróság nem hoz még határozatot a nyári szabadság miatt....

Mivel bíztathatom Anyukámat? Menjen egyáltalán bele? Nézzem végig, ahogy összeomlik lelkileg végképp? 31 év munkaviszony után (hozzáteszem egészségügyben ápolónő) mit tehet? Miben bízhat? Mire készítsem fel lelkileg? 

csmagda Creative Commons License 2010.05.12 0 0 214
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy mostanában valaki felebezett-e.
Üdv mindenkinek
avandia Creative Commons License 2010.05.06 0 0 213
Szép napot mindenkinek!

Kamilla 26!

Kaptál már határozatot? Hány százalékra értékeltek?:-)

Üdv: avandia
ildiana2 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 212
Erre én is annyira kíváncsi lennék, mi alapján számolják ki az ÖEK-t.
A Bechterew, a csípőkopás vajon mennyit ér?:-)
Protézis műtétre előjegyezve, állapot rosszabbodásra beadva 40%-ot kaptam
De tényleg, utána lehetne ennek valahol nézni?
Előzmény: dmke (179)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 211
Szia,ha nekem válaszoltál akkor igen.Kattints a hozzászólások fejlécében a "válasz"-ra és tudni lehet mire válaszolsz.MI a biróságon nyertünk,de még "fiatal",56 éves,igy nem véglegesitették,jövő áprilisban újabb mérkőzés lesz!Elnézést a kioktatásért,de ha sokat fórumozol,rá jössz,nem akartalak vele megsérteni.
Előzmény: nyuxi30 (210)
nyuxi30 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 210

Szia

a rokkantsági nyugdíj ügye a munkaügyi bíróságon van.

Ez a rehab. szociális ellátásra vonatkozott, de azóta beszéltem velük telefonon, s kérdeztem, hogy 2 és fél (majdnem 3 )évre visszamenőleg, miért állapítanak meg 40%-ot.A válasz: 2007. májusában keletkezett az egészségkárosodás és akkor nem volt munakviszonyban, és ezért nem jár a szociális járadék. És megnyugtatott a hölgy, hogy ez a határozat nem befolyásolja a rokkansági nyugdíjat visszamenőleg.Azt javasolta, fellebbezzünk.Csak már nincs erő és hit :-(

a Ti ügyetek megoldódott végül?

lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 209
Szia! Bocs,de feladni nem szabad,harcolni kell a végsőkig!Sajnos tapasztalatom az,hogy vissza kérhetik az addig nygjat,ha visszamenőleg állapitották meg a 40 %-ot.Saját pl.:feleségemnek még folyamatban volt az ügye,másodfokon ill. munkaügyi bíróságon mikor már írták hogy jogtalanul vett fel X hónapot,sőt már a csekket is kiküldték,Nem kell megijedni,tényleg harcolni a végsőkig.Másodfok,munkaügyi bíróság!!!!!!!!!
Előzmény: nyuxi30 (208)
nyuxi30 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 208

Szép napot!Segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Édesapám 2007 májusa óta rokkant. Akkor 100%-ra vették, mivel olyan állapotban volt: sem járni, sem beszélni nem tudott.
2009. májusában 50%, majd 2009. decemberében 40%-ra vették. Fellebbeztünk, elutasították.
Most benyújtottuk az igényt az állandó szociális járadékra (ha jól emlékszem, ez a neve..) és erre kaptunk egy új szakértői véleményt, miszerint 2007 májusától visszamenőleg 40%-ra veszik az egészségkárosodását.

Nincs energiám többet fellebbezni; elveszítettem minden hitem. Elfogadtam a döntést.

Viszont egy fontos kérdés felmerült bennem: vajon ez azt jelenti, hogy 2007 májusától felvett rokkant nyugdíjat vissza fogják fizettetni velünk?
Köszönöm

avandia Creative Commons License 2010.04.20 0 0 207
Kamilla!

Örülök, hogy legalább emberi módon bántak veled! Remélem a határozat is emberi lesz:-) Én majd szeptember vége, október eleje környékén megyek, majd meglátjuk!
Legyen szép napod!
Üdv: avandia
kamilla26 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 206
Szép Napot!

Na szóval! Most jöttem meg! Tatabányai ORSZI le a kalappal! Köszönöm a tiszteletet, amit ma tanusítottak felém. Akármit is döntenek tisztlettudóak, kedvesek!
Ennyit tudok mondani.
kamilla26 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 205
Szép Jó Napot!

Kedves Avandia!

Szóval holnap lesz a "nagy" nap! Tatbányára kell mennem, ezt sem értem miért? Gondoltam írok a nyugdijbiztosítónak, de nincs má idő rám. Nem értem miért kell ennyire messze utazni, amikor Fehérváron is van vizsgálat! Most hogy televan a lábszáram dsrótokkal meg csavarokkal, nagyon jó kiugrálni a kocsoból, mivel nem tudok sokáig egy pozicióban ülni. Persze ezt a szegény dokik nem tudhatják, meg a tb-sek sem.
Nem tudom mi lesz. A 2 éven belüli gyógyuláshoz csak annyit, nekm 5 éve van összecsavarozva a gerincem mégis egy nap elnem telik, hogy ne fájjon. Éjjel hidegvizzel tusoltatom a lábam, meg maszírozó géppel maszírozom, mikor csendesül kicsit, ismét alszom kicsit.
Én nekem ez a tapasztalatom. De hát gondolom ők az orvosok, és lehet, hogy valakinek jó lett a gerince tőle.? Nem sok jóra számítok, de biztosan nem fogadom el a rehabilitációs járadékot. Nem tudok ülni, gyalogolni. Biciklivel ugy-ahogy eljutok a célomig, de inkább kocsival szoktam közlekedi, már amikor édesapám ráér.
Szóval, azt gondolom, hogy a vizsgáló orvosnak is megvan kötve a keze. Ő is ember, és valahol belül érez, de ez van kis országunkba. Hát ha nem sikerül nem tudom mi lesz. Tovább megyek, aztán egész a bíróságig.
De remélem erre nem kerül sor. Nem értem hogy küldhetnek el utcát seperni? Ez nem stimmel. Vidd be az orvosi papírjaidat! Panaszkodni senki nem szeret, de nem értem miért is kellene. Ott vannak az orvosi dokumentációk. Ugye! Érdekes, szerintem át sem nézi minden orvos az összeset! Tisztelet a kivételnek. Rehabilitációs munkakör? Hol van olyan? És ki tud nekem biztosítani olyan munkahelyet, ahol mikor rá jön a fájdalom az emberre lefekhet, ha 10 percre is? Vagy tusoltathatja a lábát? Fura dolgok vannak itt. Érdemes a tv-hez menni néha!
Szóval ez van.
Majd írok mi lett!
Szép Napot Mindenkinek!
Előzmény: avandia (204)
avandia Creative Commons License 2010.04.13 0 0 204
Szép napot mindenkinek!
Kedves Kamilla!

Olvasva írásod sajnos nem tudok meglepődni! Amennyiben nem alkoholista, vagy drogos az ember, már nem is számít igazán betegnek! Nekem ez a tapasztalatom! 1,5 éve voltam a bizottság előtt, mellrák miatt operáltak, valamint volt 6 gerincműtétem, ebből 2 stabilizációs és kaptam 50%-t, rehabilitációs járadék formájában. Járni én is csak támbottal tudok, de ez mind nem elég, mert szerintük 2-t éven belül rendben leszek! Feltételezem, hogy ez idő után a csavarok és huzalok és távtartók ki fognak ugrálni a gerincemből!:-)))
A rehab járadék arra is jó, hogy havonta ugráltassanak a munkaügyi központba és okos munkákat akarjanak kiközvetíteni, pl. utoljára az volt a a felajánlás, hogy menjek utcát söpörni:-))) mondtam, csak az baj, hogy nem igazán tudok járni, mire az volt a válasz, hogy hozzak róla orvosi igazolást, mert annak hiányában, ha elutasítom a felajánlott munkát, elveszik a járadékomat! Vittem igazolást, hogy nem tudok rendesen járni, most ebben maradtunk, egy hónap múlva majd biztosan tudnak nekem olyan munkát ajánlani, amit meg tudok csinálni!
Remélem mások szerencsésebbek nálunk, engem csak az bosszant, hogy nekem kell bizonygatni azt, ami látható. Biztos én is hibás vagyok, mert utálok panaszkodni!
Szép napot mindenkinek!
Üdv: avandia
kamilla26 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 203
Köszönöm a jó kívánságodt, de bízok abban, hogy a Jó Isten tudja kinek is van rá szüksége!
Pusszantalak benneteket, szép napot!
Előzmény: illesibolya (202)
illesibolya Creative Commons License 2010.04.07 0 0 202
Őszintén remélem, hogy ezen még egyszer nem kell átesned, bár ki tudja?
Jobbulást kívánok és feltétlenül írd majd meg a fejleményeket!
Üdv.
Előzmény: kamilla26 (201)
kamilla26 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 201
Sziasztok!

Annyi minden kavarog a fejembe, ahogy soraitokat olvasom, hogy muszály pár sort írnom!
Én 8 éve vagyok rokkant nyugdijjas, most megyek 16-án újabb felülvizsgálatra!
Fejér megyében lakom, mégis Tatabányára kell utaznom. Éppen 7 hete volt osteotómia műtétem, hát elgondolkodtató, hogy rögzítővel a lábamon, és mankókkal hogyan is fogok odajutni, de hát ezt is kibírjuk ugye! Sokszor elgondolkozom, vajon akik ezeket a dolgokat szervezik, gondolnak-e az ilyen dolgokra. Ha van közelebb, miért kell dupla annyit utazni? Tudom, hogy kérhetném az ONYI-t, hogy helyezzék át, de csak is kizárólag az írásban leadott, és választ kapott dolgokat lehet bizonyítani. Erre mindíg figyeljetek. Egyébként ezelött 9 évvel kezdődött a kálváriám, amit természetesen én is végig csináltam!
Csak nagy vonalakban leírom.
1 fok: 50%
2.fok: 40%
3. fok: 67%, de mivel éppen akkor megműtöttek, és lehet hogy javul az állapotom, a tb-s néni elutasította
Ezután: munkaügyi bíróság: minden elutasítva, itt közölték velem, hogy mivel az ügy kezdettétől eltelt 1.5 év, adjam be állapotrosszabodásra hivatkozva a papírjaimat a gerincstabilizációs műtétemet követően.
És lássatok csodát, megkaptam visszamenőleg is mindent! Lehet, hogy a kedves illetékesek azt gondolták, hogy nem megyek el a műtétre, mikor már alig jártam?
Ja és voltam kis országunk legmagasabb orvosszakértői intézetében, ahol összekeverték a papírjaimat, éppen úgy ahogy csak a horrorfilmekben lehet!
Ez alapján: kis országunkban, aki 2 támbottal-és kísérővel tud közlekedni, az elmehet könnyű fizikai munkára!
Na igen, jól értelmeztétek, nem kell mégegyszer elolvasni!
Hát ezt jeleztem a Bíróság felé, gondolom azt gondolták, van baj a feljembe. De tulajdonképpen már nem volt mit vesztenem!

Szóval, most megyek ismét, és egyáltalán nem tartok semmitől, mert annál rosszabb nem történhet már semmi!

Egyébként akkor : gerincstabilizációs műtéttel, az a 3 dik volt, és térd kopással küzdöttem!
Emlékszem mikor a férjem megkérdezte a doktorurat, hogy meggyógyul-e a feleségem, igennel válaszolt!
Hát az eltelt 3 éveben a térdem belső oldala úgy elkopott, hogy a csonton jártam. Ez miatt felfúrták a porcot azóta, ami eredményt nem hozott, és most nem rég x lábat csináltak, hogy ne a belső oldalán legyen a testsúlyom a lábamnak!
A műtét alatt derült ki, hogy csopntritkulásom is van!
A gerincem továbbra sem jó. Az éjszakáim tragédiák, hajnal 3-kor már hideg vizzel tusoltatom a lábam, mert nyugalomban targédia mód vagyok!
Ritmuszavarral katéteres szívműtétem volt, de mivel késön vették észre,(hiába mondtam hogy ne vagyok jól a szivemel) így lett még 2 féle ritmuszavarom, amit nem lehet kezelni!
Ehhez csatlakozott az asthma is, amire puffot kaptam, azzal pár órát elvagyok!
Hát szóval nagyvonalakban ennyi!

NE HARAGUDJATOK, HOGY ENNYIT DUMÁLTAM, DE ÉN MÁR SEMMIN NEM AKADOK FENN!
Nem tudom, kik ülnek ott a nagy székekben, de hogy fogalmuk sincs arról, hogy milyen is egy "igazi" beteg napjai, az tuti!

Majd írok, hogy mi lett velem!
Addig is minden jót kívánk, és vigyázzatok magatokra, mert igaz hogy 100%-kos egészségünk már nincs, de higgyjétek el, csak magunkra számíthatunk!!!!!!!!!!!!!!
Igazán maga a beteg tudja, mivel is tudja magát gyógyítani!
CSILLAGPOROS JÓ ÉJT MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bróza Creative Commons License 2010.03.19 0 0 200
Kedves Mindenki!
4 éve vagyok rokkantsági nyugdíjas. Ma voltam felülvizsgálaton, rehab.járadékos leszek. Kérem, ha van valakinek gyakorlata ebben az áttérésben, ossza meg velem a tapasztalatait. Az érdekelne, hogy mi ennek a menete? Nagyon köszönöm az esetleges válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!