Keresés

Részletes keresés

Black Dragon Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9142

Lehet régebben így volt, de biztonsági okokból már csak saját számláról lehetséges a feltöltés.

Előzmény: Mézi74 (9137)
dészáz Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9141

sztem mostmár az eladónak kell a paypal-hoz belengetni a bizonylatot,hogy hol a pénze....

őszintén szólva,én még nem jártam így....

Előzmény: Webon (9140)
Webon Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9140

Köszönöm a választ.

Ez is megtörtént már, ennek ellenére nem látják a kifizetést.

Egyéb javaslatod, ötleted? 

Előzmény: dészáz (9139)
dészáz Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9139

küldd el az eladónak a levonásról a paypal-os bizonylatot.

Előzmény: Webon (9138)
Webon Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9138

Üdv! 

 

Vásároltam egy terméket az Ebay-en. Paypal-en keresztül bankkártyával fizettem. Le is vonták szépen kb. 10 napja. Az eladó azt mondja, hogy még nem érkezett meg a pénz. ( 97%-os, 4500 körüli eladással ). Valamilyen lépést kihagytam volna, meg kell még valamit erősítenem? Köszönöm előre is a segítséget. 

Mézi74 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9137

Sziasztok!

Régebb óta használom a pp-t, mindig figyeltem rá, hogy előbb utaltam, aztán vásároltam vele. Kolléganénimnek megtetszett egy termék ebayről, amire el is utalta a pénzt pp-re, de már több mint egy hete nem futott be. Volt már példa, hogy máshonnan jött rá pénz, nem az én számlámról, de az is rajta volt 2 nap alatt. Mi lehet a gond? (adatokat, szlaszámokat egyeztettünk, tehát nem elírás vagy ilyesmi:( )

 

Köszi!

Fezo82 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 9136

Szia!

 

Igen,azt hiszem legbelül ilyen irányú megerősítést vártam..Akkor inkább kihagynám a Paypal-t..

Nagyon köszi!:)

 

Előzmény: Black Dragon (9135)
Black Dragon Creative Commons License 2013.03.18 0 0 9135

Hy!

A PayPal biztonságos, de mivel (regisztráció hiányában) semmi jártasságod nincs a használatával kapcsolatban, jobb lenne ennél a biznisznél kihagynod. Ha ekkora összegről (több ezer euró) van szó, a becses vevő utalja csak át a bakszámládra, és mikor a pénz jóváírása megtörtént küldöd neki a hangszert. Vigyázz, nehogy az úgynevezett "Nigériai csalás" egyik áldozata legyél !!!

Ez csak az én véleményem.

Üdv: BD

Előzmény: Fezo82 (9134)
Fezo82 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 9134

Sziasztok!

 

Lenne pár kérdésem..

Egy elég nagy értékű hangszert készülök eladni,és a vevő paypal-on keresztül fizetne ki, amihez nyilván nekem is be kell oda regelnem..Azt mondta, h minden felmerülő költséget vállal,ezek szerint be lehet itt állítani utalásnál, h a %-os levonások a vevőt terheljék?

Illetve ha megkaptam a pénzemet és át szeretném utalni a valódi raiffesen-es számlaszámomra,az már ingyenes?

De a legfontosabb kérdésem az lenne, mennyire biztonságos a paypal? Mondjuk Angliából utal nekem x ezer eurót az ember, én megkapom a pénzt és rögtön tenném is át a számlaszámra, ez mennyi időt vesz igénybe? Valós az aggodalmam, hogy mondjuk elküldöm a hangszert,közben a vevő visszavonja a már hozzám beérkezett utalást és át vagyok verve? vagy túl sok filmet nézek..? :D

Tudom,a kérdéseim zömére kapnék választ, ha elolvasnám a paypal szabályzatát, úgyhogy nagyon köszi nektek előre is, h megkönnyítitek a dolgomat..:)

Illetve hogy (remélhetőleg) megnyugtattok..:)

 

Üdv,

Zoli

bombaba Creative Commons License 2013.03.18 0 0 9133

A personal-ra ez vonatkozik:

https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside

A business-t már nem keresem meg, de összegszerüen kb ennyi a 3,4% plusz a 90 Ft.

Előzmény: Proteus77 (9131)
Theuatel Creative Commons License 2013.03.18 0 0 9132

Sziasztok!

 

Paypalomat beállítottam úgy, hogy a banki árfolyamon váltson, ne paypal árfolyamon, ilyenkor csak vásárlásnál vált banki árfolyamon, vagy pénzkikéréskor is?

Proteus77 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 9131

Sziasztok.

PayPal buisiness accountom van. Amerikai cégtől jött kifezetés ott nem volt díj amikor fogadtam a pénzt (USD). Ma egy magánszemélytől jött 120EUR, de levont  4.43EUR-t kezelési kölcséget. Tudja valaki miért? Az amerikaiaktól sokkal nagyobb összeg jött és semmit sem vont le. 

fony72 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9130

próbáltam írni nekik, csak kimaradt

Előzmény: fony72 (9129)
fony72 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9129

Épp az előbb próbáltam nekik, hogy minden oké a fizetéssel, én rontottam el a dolgot, oldják fel a számla korlátozását. Sajna én sem tudtam elküldeni... Nemtom mi lesz így, már szerettem volna fizetni a számláról de nem enged... Lassan agyamra megy a dolog.

Előzmény: lángölő (9128)
lángölő Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9128

Nem megy...

 

Nem fogadja el a kártyaszámot, amit kér......, ezért nem is küldi el a megírt levelet  :-(

Több helyen kerestem már valamilyen mail címet, de ez idáig nem találtam.

Így teljesen meg vagyok lőve.

Előzmény: dészáz (9127)
dészáz Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9127

a Contact us alatt nem lehet?

Előzmény: lángölő (9126)
lángölő Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9126

Tud valaki egy email címet, ahová írhatnék a PP-nek? (a fiókomba be tudok lépni, de belső emailt nem tudok küldeni)

 

Köszönöm!

W_B Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9125

A tranzakciónál Details, majd Resolution Center; ott Unauthorized transaction: I did not authorize a recent transaction.

Előzmény: isuzus opel (9119)
fony72 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 9124

Tanácsot nem tudok adni ezügyben, de én úgy küszöbölöm ki ezt a dolgot, hogy a számlámon, amit a paypalnál regisztráltam, nem tartok soha feleslegesen pénzt. Ha fizetni akarok róla, akkor előtte utalom rá az összeget egy másik számlámról. Megjön az sms, hogy a számlán a pénz, ekkor fizetem az árut paypalon keresztül. Gondolom a hackerek nem figyelnek napi 24 órában egy bizonyos számlát. Ha meg igen, hát csak stílöljék, nem túl sűrűn használom, így várakozhatnak a megfelelő alkalomra.

Egyébként ez a múltkori korlátozásos problémám nem változott semmit. Az utolsó tranzakció mellett ez áll: Resolve

Nem vagyok nagy angolos, de gondolom megerősítési lehetőséget vagy valamiféle megoldási lehetőséget kínálnak. Ha rákattintok, csak megmutatja az utolsó 3 tranzakciót. Az első 2 mellett van egy + jel, a 3. mellett nincs - ez egy számlámról történt paypal egyenleg feltöltés volt. Mindegyik előtt van egy üres négyzet amiben ki tudom választani (jelölni). Őszintén szólva fogalmam sincs hogy oldhatnám fel a korlátozást, csupa olyan lehetőséget kínál a rendszer, ami nem függ össze a problémát okozó tranzakcióval (nem saját gépről jelentkeztem be - pl. nem kaptam meg az árut, vagy nem olyan amit rendeltem meg hasonlók).

Hogyan lehet ezekkel értekezni? Nem látok semmi mail címet vagy hasonlót. 

 

Előzmény: isuzus opel (9119)
Hintalow Creative Commons License 2013.03.13 0 0 9123

Ez elég kusza. hol van minusz 400 Ft-os egyenleg?

Ha kártyát adsz hozzá a paypalodhoz, a következők történnek:

- első lépésben csinál egy 1 dolláros próbavásárlást a számlán

- második lépésben (ez a verifying/megerősítés) egy 400Ft-os tranzakciót csinál a számládon, és annak a közleményében lesz egy 4 jegyű kód, amit meg kell adnod a paypalodon majd, hogy verified legyél.

Te meddig jutottál? tudtommal ezek ugyanígy működnek akkor is, ha nem forint számlához tartozó kártyát akarsz regisztrálni.

Mit kér tőled a paypal?

Előzmény: tollasw22 (9121)
Hintalow Creative Commons License 2013.03.13 0 0 9122

Vagy jóváírják a paypalon, vagy visszaküldik (a visszaküldés esélyesebb) viszont ilyenkor nem kapkodják el, ha 5-10 munkanapon túlnyúlik, akkor már érdemes zaklatni őket.

Előzmény: hyperstoke (9118)
tollasw22 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 9121

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne (kezdő Pp) felhasználó vagyok. Csináltam egy felhasználó fiókot Pp-n és regisztráltam a deviza  dombornyomott kártyámat (mastercard). A gond csak az, hogy ő ugye kéri ugye ellenőrzés céljából, hogy megbizonyosodjon, hogy valóban én vagyok-e az a 400HUF-t, de kérdem én, honnan egyenlítsem ki a -400HUF-os egyenlegem, ha a számlámon csak euró van.. Válaszokat előre is köszönöm! Bocsánat az értetlenkedésért, tényleg nagyon kezdő vagyok ilyen téren.

W_B Creative Commons License 2013.03.13 0 0 9120

Felesleges a feljelentés, a PayPal-nál ha be tudsz lépni, azonnal változtass jelszót, és jelöld meg a trnanzakciót.

Írd meg, hogy nem Te vásároltál.

Előzmény: isuzus opel (9119)
isuzus opel Creative Commons License 2013.03.13 0 0 9119

Sziasztok!

 

Egy nagy gondom van a pay pallal aki tud kérem segítsen!Kb 15-16 hónapja már nem használtam a számlát,erre 03.12-én jött egy sms,hogy 03.07-én  a hitelkártyámat megterhelték 80.000Ft-al.Valaki  valószínüleg feltörte a pay pal számlámat,és vásárolt vele egy ipodot és egy karórát összesen 80.000 Ft értékben.Meg van a postázási cím,és az illető neve is, egy algériai városban.A számlámat letiltattam,ma megyek be a rendőrségre feljelentést tenni.A Pay Palnál mi a teendő?(sajnos angolul nem nagyon beszélek)Járt már valaki hasonlóképpen?

hyperstoke Creative Commons License 2013.03.12 0 0 9118

Sziasztok!

 

Sikerült sajnos rossz folyószámláról (nem sajátról) pénzt feltölteni a paypal számlámra. Poöntosabban csak próbáltam, de sajnos nem sikerült :). Tudom (most már), hogy csak sajátról lehet. Elvileg az oldalon azt írják, hogy ilyenkor visszaküldik a pénzt arra a számlára, amelyikről történt az átutalás, viszont ez már több, mint egy hete nem történt meg. 

 

Volt már vki hasonló helyzetben? Kerestem volna bármilyen kapcsolatot a paypallal, hogy írjak nekik, de sehogy sem sikerül, nincs ügyfélszolgálati email cím, és a contact us sem működik.

fony72 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 9117

Szerinted írjak nekik, hogy az utolsó tranzakcióval minden rendben, én voltam a hunyó? Mennyi időbe tellhet mig feloldják a korlátozást ha írok nekik?

Előzmény: krisztike0000 (9116)
krisztike0000 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 9116

Igen, erre oda kell figyelni. Valahol viszont jó, ha belegondolsz, mert ha gond van akkor azonnal tiltják a számlát.

Előzmény: fony72 (9115)
fony72 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 9115

Ellenőriznem ill. frissítenem kellett az adataimat és új biztonsági kérdéseket kellett kiválasztanom, jelszót változtatni meg hasonlók. Most közben még sikerült ezt-azt elvégeznem a számlán, meglátom mi lesz a visszajelzés. Kicsit kínai nekem, mivel sajna nem vagyok túl jó angolos, de eddig nem volt semmi problémám, évek óta fizetek paypalon keresztül. Sajna most elcsesztem ezzel a más gépről való bejelentkezéssel a dolgot...

Előzmény: krisztike0000 (9114)
krisztike0000 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 9114

Leírták neked, hogy mit tegyél. Válaszolj..

Előzmény: fony72 (9113)
fony72 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 9113

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy feb. 28án rendeltem fizettem a paypal számlámról, csak nem az itthoni gépről jelentkeztem be. Erre ugye jött egy értesítés, miszerint limitálták a számlám, mivel valószínűleg a tudtomon kívül valaki használta azt. Most ez esetben mit tehetek, mert most is fizetnék róla, de nem engedi. SOS!

Az említett tranzakció mellet ez áll: Waiting for your response

Mit tegyek?

Előre is köszi!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!