Keresés

Részletes keresés

jparchyka Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2559

Sziasztok! Felteszem én is az előtte utána képeimet biztatásként.

2hét múlva veszik ki a csavarokat. Már alig várom. Láttam a héten a röntgenfelvételeket és akkor jöttem rá,hogy nem a varrat fáj,hanem a csavar feje miatti nyomás.

Az előtte kép 2 nappal műtét előtt készült, a másik 13héttel később,ma.

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.07 0 0 2558

Köszi, válasz ment!

Bár mostanában nem nagyon él a fórum, de az "utókornak" én is hasonlókat üzenek, mint az alattam-előttem szóló Tegzi: senki ne gondolkodjon sokat, mert nagyon megéri megcsináltatni a csúnya bütykös lábakat! Hosszú idő, de ennek a nagy részében élheted tovább az életedet, legfeljebb kisebb kompromisszumokat kell kötni. De ha vége, akkor mintha téged is kicseréltek volna: az életminőség rengeteget javul!

És bár még a csavarkivétel utáni sebek (és a műtéti jód) látszik rajta, felteszem a 14 hét után készült lábképemet - össze lehet hasonlítani (és csettinteni: "ez igen!" :)), illetve indulni az ortopédiára!

Előzmény: tegzi235 (2557)
tegzi235 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 2557

"ki vagyok váncsi"

 

A képeket elküldtem, ha összehasonlítod a Te lábaddal a műtét előtt, hát az enyém iszonyú volt. Mindenkit arra biztatok, hogy ne várja meg, amíg nagyon csúnya lesz, igaz a gyógyulás azért nem gyors, hiszen csontokról van szó. 

Üdvözlök mindenkit és szép lábakat kívánok!

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2556

bocs, gmail! A többi stimmel.

Előzmény: ki vagyok váncsi (2555)
ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2555

Tegzi!

"Saját gépről... ", aztán ha odateszi, akkor "beillesztés" és a szöveged közé beteszi a képet, majd küldés.

Ez csak azért lenne jó, h a többiek is okuljanak.

De küldd priviben: mobolya@mail.com

Üdv!

Előzmény: tegzi235 (2554)
tegzi235 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2554

Sajnos nem sikerült most sem, azt írta, hogy 5... byte-nál nagyobb ... stb. Ha érdekel, elküldhetem privátban!

Üdv. Tegzi

tegzi235 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2553

Szia "ki vagyok..."

 

Az én lábam csúnyább volt, azért látványra most már jóval szebb, milyen módon sikerült feltöltened? Most megpróbálom újra! Üdv. Tegzi

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2552

Íme: előtte.

Előzmény: ki vagyok váncsi (2551)
ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2551

Tegzi!

Nekem talán sikerült a képfeltöltés. Egyelőre nekem csak "előtte" képem van, majd "utána" fotót akkor csinálok, ha a csavarkivét utáni varrataimat is eltávolították.

Ha neked mégsem sikerül, akkor megadhatom a privát emilemet is... (és ki vagyok váncsi a lábadra :))

Ágicának sok sikert! (És kéz- és lábtörést :))

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2550

Holnap megyek be a kórházba, csütörtökön  remélem tul leszek rajta!

Majd jelentkezem!

Üdv mindenkinek!

tegzi235 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2549

Szia "ki vagyok ..."

 

Nagyon féltem a csavarkiszedéstől, mivel csak helyi érzéstelenítéssel történik. Csak az első szúrásig volt rossz, de utána gyorsan megvolt a művelet, igaz az egyik lábamnál eléggé "körbenőtte" a csont, mondta a doki, de jól megfogta a lábamat és sikerült kitekernie. Utána valóban gyorsan gyógyult, az újabb vágás kb. 1 centis volt, 1-1 varrattal, melyet 1 hét után vett ki. Szerintem nekem azért vette ki még decemberben - pedig először azt mondta, hogy ráér januárban majd kivenni -, mert a röntgenfelvételen láthatott valamit, amit nekem nem árult el. Akkor módosította december 9-re (azután lebetegedett és rá néhány napra) a kivételt. Majd mint írtam, keresek másik orvost a jövő télen, ha kell újra megműttetem, meglátom addig még hogyan alakul. Itt nem lehet fotót továbbítani, szívesen megmutatnám, hogy mit szólsz hozzá, csináltam előtte és utána is képeket. Azért persze sokkal szebb, mint előtte volt, de hát az ember vágyik a tökéletesre, ami nem mindig lesz meg. 

Nekem a vágás helye még ennyi idő után is eléggé látszik, lila, hegesedett csík jelzi a vágás helyét. 

Kérdezz bármit, ha tudok válaszolok!

Üdv. Tegzi

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2548

Szia Tegzi!

Én nem hallottam olyanról, amit írsz - nem lehet kellemes!

Csak annyit tudok, hogy a lábujj hajlása (nekem legalábbis) rendszeres tornáztatással nagyban javítható. Bár lehet, hogy neked a csontburjánzással függ össze...

Ne haragudj, hogy segíteni nem tudok, viszont kérdeznék:

Te 40 napos előnyben vagy hozzám képest, nekem okt. végén volt a dupla Wilson. Viszont a csavarjaimat ma vették ki, 14 hét után, neked - ahogy írod - már 10-11 hét után - tehát vannak tapasztalataid.

Mennyire dagad még a lábad? Tényleg nagy ugrás a csavarkivét a teljes gyógyulás felé?

Köszi előre is, üdv!

Előzmény: tegzi235 (2547)
tegzi235 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2547

Sziasztok!

 

Korábban írtam már itt, engem szept. 17-én műtöttek és dec. elején vették ki a csavarokat. El is tettem emlékbe, nem gondoltam, hogy 3,5 cm hosszan, keresztben volt benn. Azt hittem, hogy a Wilson műtéttel hosszában lesz bent a fém. A kivétel után vettem észre, hogy az egyik lábamon - mert mindkettőt megműttettem egyszerre -, a csavar helye fölött a nagylábujjamon furán dudorodik most nem oldalra, mint a bütyöknél, hanem felfelé. Visszamentem a dokihoz, aki azt mondta, hogy a csont "burjánzik". Ő ügy gondolta, hogy a válaszával letudta a dolgot. Találkozott-e már valaki hasonló problémával? Az a nagylábujjam nem is akar hajlani, talán úgy 30-40 fokban lehet felfelé behajlítani. Lábujjhegyen egyáltalán nem tudok állni. Tudtok-e valamilyen tanácsot adni, megmutatnám más orvosnak is, elsősorban Budapesti ajánlatokat szeretnék kérni!

Köszönöm válaszotokat!

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2546

Köszi a tanácsot.

Igazából nem vagyok beteg, tehát lázam nincs, és náthás sem vagyok, csak néha köhögési rohamok törnek rám.Már 5 napja kezelem magam, inhalálom magam, ahogy irtad, mézet , fokhagymát eszem, lándzsás utifü szirup, most  valamilyen zuzmó szirupot iszom, szóval mindet bevetek.

Hol jobb, hol rosszabb,

Van amikor órákig  nem köhögök, de ha rám jön,akkor majdnem megfulladok.

Még 3 napom van, remélem elmulik!!

Előzmény: ki vagyok váncsi (2545)
ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2545

0402h!

Szintén Wilsonos vagyok. Voltak nekem is szomorú gondolataim arról, hogy nem egyenes annyira a lábujjam, mint amennyire szerettem volna. DE aztán láttam a 6 hetes röntgenen, hogy a csontok nyílegyenesek... majd mára már az ujjaim is: amint az izületek kilazulnak (sok torna!), és a dagadás megszűnik, jobb lesz a helyzet ránézésre is. én így 14 hetes műtötten már ezeken túl vagyok, szerintem ne csüggedj!

Ágica!

Én is nagyon beteg voltam műtét előtt (az első időpontom így el is maradt, csak 1 hónapra rá fekhettem be). Nekem az inhalálás (vagy másutt "gőzölés") segített rengeteget: 1-2 liter kamillatea főzetet törülköző és pokróc alá bújva orron is, szájon is mélyen belélegezni, míg van gőze, naponta 3-4 alkalommal (én csepegtettem bele eukaliptusz-olajat is). Utána még beburkolózva maradni egy ideig (míg hozzá nem hűlsz te is a szobához). Engem 2 nap alatt meggyógyított.

Ja, és - hacsak nem érzed magad is úgy, hogy annyira beteg vagy, hogy bajod lehet az altatástól - nem szólni arról, hogy köhögtél meg folyt az orrod, stb. Egy icipici kis náthától is annyira megijednek a kórházban, hogy küldenek haza!

Különben úgy emlékszem, neked gerincérzéstelenítés lesz - nekem azt mondta az orvosom az elhalasztáskor, hogy ennél nem számít ugyan a nátha, de akkor sem műthet meg náthásan, mert ha valamiért nem megy a gerincérzéstelenítés, még ott a műtőben altatásra váltanának.

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2544

Szia!

Csak 6 hétig nem dolgoztam. Addig szerencsére állandó helyettesem volt a suliban. Persze utána is kicsit megmosolyogtatóan közlekedtem (ráadásul egy ideig a papucsomban), de nálunk csupa jóravaló diák tanul, így együtt nevettünk a sutaságomon.

A csavar vagy drót a műtéti technikától függ: a Wilson csavaros, az Austin drótos - tulképp a doki dönt a láb állapotától függően.

Igazad van, várom a műtétet: nem tudom, örült-e valaki valaha ennyire egy jó kis vagdosásnak! :)

Minden jót neked!

Előzmény: Ágica6105 (2543)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2543

Még azt szeretném megkérdezni Tőled, hogy ettől függetlenül dolgozol??

Vagy azóta betegállományban vagy?

Ahogy olvastam tanár vagy, gondolom nem egyszerü  ott sem hónapokra megoldani az otthon létet!

Előzmény: ki vagyok váncsi (2541)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2542

Mitől függ,hogy csavart használnak vagy drótot??

Én nem tudom, nekem mi lesz, azt tudom, hogy Austin módszerrel műtenek.

Még mindig nagyon köhögök, remélem szerdáig elmulik!

Gondolom, akkor nagyon várod már, hogy kint legyen a csavar!

Szép napot!

Előzmény: ki vagyok váncsi (2541)
ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2541

Szia Ágica!

Csak azért nem tudok cipőt húzni, mert a jobb lábam csavarfeje eléggé kiáll a bőröm alól, így minden meglévő lábbelim nyomja. Olvastam már hasonlót ezen a fórumon, ez nem egyedülálló. Újat meg ilyen kis időre nem akartam venni.

De tépőzáras papucs oké,  és van egy kis tavaszi cipőm, ami olyan kivágott, hogy nem ér a csavarig - ebben dolgozom.

De neked nem csavarjaid lesznek, ilyen nem fenyeget téged!

És már engem sem: hétfőn kiveszik a csavarjaimat!!!

Jó műtétet kívánok! :)

Előzmény: Ágica6105 (2528)
báera Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2540

Kedves barthagabi! Amennyiben érdekel van 2 db kezelőcipőm eladó! 38-42-es méretig jók. 13.000,- Ft-ért Elérhetőségem: 20/9214-049

Előzmény: barthagabi (2531)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2539

Olyan jó lenne ha irnátok, akik mostanában estek át a mütéten???

Pár nap és engem is mütenek.

Szerdán megyek be az ortopéd Klinikára, csütörtökön müti mind két lábamat Dr Mády Ferenc.

Amiért ideges vagyok, hogy már közel egy hete "beteg" vagyok, vagyis csak köhögés, és a mellkasom fáj, szur.

Egy hete alig mozdultam ki itthonról, már minden elképzelhető módszert kipróbáltam.

Mézes citromos gyömbéres teát iszom, mézes fokhagymát eszem, kamillával inhalálok, éjszaka disznózsirral kenem be a mellkasom, iszom a lándzsás utifű szirupot.

Annyit már elértem, hogy kicsit felszakadt, tehát már nincs az az égető száraz köhögés.

Nagyon izgulok, hogy rendbe jöjjek csütörtökre, amikor a mütét lesz.

Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 2538

A két hetes hozzászólásomat nem neked cimeztem:)

Alul az előzményben látod a levél alatt:)

Biztosan jó a lézer kezelés utána én nem is vitatom, akinek ajánlják és van rá lehetősége, élni kell vele.

Előzmény: 0402h (2537)
0402h Creative Commons License 2014.01.30 0 0 2537
Sziasztok! Műtét után másnap hazamehettem. Csak az időpontja volt két hete. Otthon még 10 napig hasba szuri. Nektek nem volt levegő a szuriba? Nekem volt a végébe. A lézerkezelést az orvosom javasolta és az asszisztense csinálja. Olyasmi lehet mint a bioptron lámpa( szerintem). 5 alkalom, alkalmanként 2000 ft. Gyorsítja a seb és a csont gyógyulását. Veszprémbe járok. Állitólag az mkb- kézisek is hozzá járnak. Ezt csak azért írtam mert az elején én attól féltem hogy csak humbuk az egész. Most pedig tényleg mindenkinek ajánlom! Mennyire egyenesedett ki nektek az öregújjatok vagy nagylábbújatok? Én egy kicsit csalódott vagyok.... A bütyköm eltűnt azzal nincs problémám. Milyen ezközt használtok a huzatásra? Előre is köszi!
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 2536

Hmm, ez érdekes, nem is hallottam még ilyet,hogy két hétig volt valaki kórházba bütyök mütét után!

Előzmény: jparchyka (2533)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 2535

Ez pontosan mit jelent?

Volt két hete mindkét lábadon bütyökmütét. És utána a gyors gyógyulás érdekében lézeres kezelésre jársz?

Az orvos javasolta?

Mennyiben kerül, és hány alkalom kell?

Bővebben fejtsd ki légyszives,mert erről még itt nem olvastam.

Előzmény: 0402h (2534)
0402h Creative Commons License 2014.01.29 0 0 2534
Pontosan 2 hete volt Wilson féle műtétem mind a két lábamon.Járok lézerkezelésre. Ma már a saját cipőmben flangálok.Simán gördítem a talpam. Gyönyörűen gyógyult a varrat is. Kezelőcipőt nem vettem. A kinaiban vettem egy férfi mamuszkát ami tépőzáras. Otthon levágtam az orrát. Tökéletesen bevált arra az első pár napra. Holnap már autót vezethetek!!! Szóval mindenkinek ajánlom a lézerkezelést! 5 héttel megrövidíti a gyógyulást!
jparchyka Creative Commons License 2014.01.29 0 0 2533

Novemberben műtöttek Miskolcon.

Előzmény: Ágica6105 (2524)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 2532

Huu,ezt nekem ne is mondd!!

Tavaly volt már egy harántsüllyedés mütétem, és ugyanigy jártam.

Nem is értem, hogy akit igy mütenek, a mütét után miért nem teszik fel autómatikusan a katétert.

Én is ugy megszenvedtem mint a kutya, mert azt mondta a nővér, hogy pisilnem kell magamtól. alám tolta a kacsát, de akár hogy akartam, nem ment.

És már olyan kinzó hasfájdalmaim voltak, hogy majd megőrültem.

Nagy nehezen bejött a növér és ugy küönyörögtem, hogy tegye fel a katétert.

Akkor nagyon megkönnyebbültem.

Egyszerüen nem értem, ez miért nem alap, hiszen igy akkor nem kell kimenni sem a mosdóba a friss mütötteknek.

És ugye mivel még el vagy érzéstelenitve, persze hogy nincs pisilési ingered,

Nekem is ez volt a legrosszabb a mütétkor.

Most is már ettől félek!

Előzmény: barthagabi (2531)
barthagabi Creative Commons License 2014.01.28 0 0 2531

Köszönöm Ágica, azért nálam volt egy kis gond, a gerincinjekció miatt este 9-ig nem éreztem semmit, az infúziót meg kaptam és a hasam meg csak  nőtt és feszült, nem éreztem, hogy pisilni kéne, de a feszítést a hasamban igen. Szóltam az orvosnak, hogy kéne valamit csinálni mert mozdulatlan vagyok reggel óta, deréktól lefelé, nem tudok pisilni, márpedig szerintem percek múlva szétrobban a húgyhólyagom a reggel óta sorban adagolt infúziók miatt. Öt percen belül megkatétereztek, és egy perc alatt fél litert pisiltem a hasam meg teljesen leapadt. Ha nincs a feszítő érzés akkor nem is foglalkoztam volna a hasammal, hogy megduzzadt és lehet, hogy az életembe került volna a szétrepedt hugyhólyag, de az őrangyalom velem volt. Én holnap veszek gyógycipőt 6800 ft,  mert nélküle nehéz a közlekedés és ugrálni sem kényelmes, főleg ha az ember nem vékonyka. Kívánok minden jókat a műtétedhez, az első éjszaka fájdalomcsillapítózd és altatózd magad, utána már mindig egyre jobb lesz minden (legalábbis még én is ebben reménykedem). üdv Gabi

Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 2530

Üdv Gabi, akkor neked fájdalommentes gyógyulást kivánok.

Én még elötte vagyok, mindkét lábamat mütik 6.án. Most kicsit parázok, mert ugy érzem, kicsit megfáztam, és köhécselek, ugyhogy  most nagyon kurálom magam, nehogy beteg legyek!!

Előzmény: barthagabi (2529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!