Keresés

Részletes keresés

Wet RinR Creative Commons License 2010.02.17 0 0 12369
Tibeth!
Folyamatos szőrhullásnál jobb is, ha nem mosakszik a cica, a lenyelt szőrszálak ugyanis szőrlabdává állhatnak össze a gyomorban, ami komoly betegséget is okozhat. A szőrszálak eltávolításáa a bunda rendszeres (hosszúszőrűnél akár naponta, rövidebb szőr esetén hetente 1-2x) átkefélését javasolnám.
A mosakodás kiváltására a szőrére kent anyagokkal próbálkoznék. Szerencsés esetben a sörélesztős paszták is eredményt hozhatnak, de beválhat pl. ha narancs héjával dörzsölik át a bundát, mivel a citrusfélék illóolaját nagyon nem szeretik.
zs
Előzmény: Tibeth (12367)
Wet RinR Creative Commons License 2010.02.17 0 0 12368
Kuglimanó!
Feltétlenül szükség lenne egy teljes laborra, természetesen leukózis-teszttel együtt. Sajnos konkrét gyógyszerneveket nem írtál, így fogalmam sincs, azok milyen hatással voltak, de az elhúzódó ébredés, a szájfekélyek és az anémia felvetik a veseelégtelenség lehetőségét. Mennyi idős a cica?
Ha a labor nem mutat komolyabb elváltozást, akkor macskáknál van egy FORL becenevű fogbetegség. Erre jellemző, hogy nem eszi meg a konzervet, éhes, de kiesik a szájából a falat, véres nyálzás is előfordulhat. Ezt röntgenvizsgálattal(!) lehet kimutatni és kezelni az összes érintett fog kihúzásával lehet.
A leírt kezelés a gyógyszernevek nélkül jónak tűnik, de ilyen súlyos betegségnél én folyamatos infúziós terápiát is javasolnék, hogy a gennyes területről felszívódó toxinok minél hamarabb kiürüljenek.
zs
Előzmény: kuglimanó (12366)
Tibeth Creative Commons License 2010.02.17 0 0 12367
 

Segítséget kérek!

 

Cicánk leszokott a mosakodásról.

 

Okkal, a fiam rendszeresen fürdette.

 

De már nem teszi.

 

A cica meg hullajtja a szőrét és nem mosakszik.

 

Miként lehetne visszaszoktatni.

 

(Csak bogyókat eszik, cicatápot:-)

kuglimanó Creative Commons License 2010.02.17 0 0 12366
Kedves Zsolt,

Szeretném a véleményedet kérni Marciról, akiről utóbb kiderült, hogy leukózis gyanús, tesztet nem csináltattunk.

Kb. két hete megharapták a lábát, 12 napja vittük először orvoshoz, a lábát kitisztította, ivartalanította. 5 napig adtunk antibiotikumot.

4 napig szépen javult, bár nagyon sokat aludt. A lába teljesen helyrejött, de étvágytalan lett, egyszer hányt. 5 napja, múlt pénteken újra orvoshoz vittük, leszedte a fogköveit, kihúzta két szuvas fogát, akkor az volt a tipp, a fogai miatt nem eszik, a nyers csirkemellet ugyanis imádja, éhes is volt ismét, de csak végigrágcsálta, majd kiejtette a szájából.

(Korábban is lehetett valamilyen gondja, időnként láttam rajta, hogy kidugja nyelvét, nem ette a konzervet, csak a levét, furcsa mód a szárazat viszont igen; prüszkölt néha, de nem volt maszatos)

Akkor már anémiás volt, kapott vasat, vitaminokat.

Nehezen ébredt az altatásból, még másnap este is dülöngélt, felborult. Vizet, tejet ivott magától. Vasárnap este vettük észre, hogy véres nyál folyik a szájából.
Most hétfőn visszavittük, addigra besárgult a szeme, nagyon lefogyott, elgyengült. Lázat én egyszer sem éreztem, sőt, hétfőn 35,7 fok volt, tegnap már csak 35,3.

Kapott antibiotikumot, vitaminokat, hányáscsillapítót, 4db 12 milis fecskendőben valamilyen vitamint, amiben oldott fehérjék, cukor is van, ezt beadtuk neki hétfőn és kedden. Tegnap napközben elég sok, kb. 90-100 mili tejet, cukros tojjássárgáját, májkrémes tejet, sütőtökös bébiételt tejjel keverve be tudtunk neki adagolni, nem hányt egyszer sem. A nyála tegnaptól már nem véres, inkább gennyes.

Tegnap ismét orvoshoz vittük, akkor mondta a doki, hogy tiszta fekély a szája, a nyelve, az ínye, ezt előző nap még nem látta.
Az orvosunk bíztatónak látja azt, hogy bennemarad az étel, folyadék, ezért azt mondta, adjunk neki esélyt, még erősebb antibiotikumot adott be neki, meg még poli B-t, ha jól figyeltem.
Hasmenése nincs, az elmúlt két napban volt széklete, nagyon kevés, de tökéletes állagú, színű.

Még ma éjjel is elvonszolta magát az alomra, a fekhelye mellett van fél méterre, pisilt.

Ma is visszük 4 - re őt, a kérdésem az, a leírtak alapján te mennyi esélyt adnál Marcinak, mi tehetnénk még érte. Estétől Vetrit is kap majd.


Köszönöm
Evicke Creative Commons License 2010.02.13 0 0 12365
csak úgy, magától.
Előzmény: manul21 (12364)
manul21 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12364

Köszönöm!

És végűl hogy gyógyult meg a cicád?

Előzmény: Evicke (12363)
Evicke Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12363
ja, most jut eszembe, hogy hátsóra nem sántított, de ahhoz se hagyott hozzáérni akkoriban, pedig amúgy nyugis, nem hisztis macska.
Előzmény: Evicke (12362)
Evicke Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12362
az én 4 éves kijárós macskámnál is volt ilyen vagy 2 éve. hol az egyik, hol a másik mellső lábára sántított, hol jobban, hol kevésbé. volt, hogy se járás, se ülés közben nem rakta le. ha hozzá akartam érni, hogy megnézzem, fújt, morgott. nem emlékszem, oltás után mennyivel volt, de kicsit levert, rosszkedvű is volt akkoriban. ezt akkor annak tudtam be, hogy újmakka került a házhoz, akit utált, gondoltam, pszichoszomatikus...
mindig pár napig sántított, aztán spontán elmúlt neki, majd 2-3 hét múlva újra előjött. ezt megcsinálta kb. 3-4×. aztán egyszercsak végleg elmúlt.
egyszer megmutattam a dokinak, más ügyben mentünk, mondom, nézzen már rá, de hozzá se nyúlt, biztos f.sott, hogy megkarmolja...
na ez is egy ok volt, hogy nem hozzá hordom most már a sok pénzt. :-)
Előzmény: manul21 (12350)
cicómicó Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12361
Köszi Zsolt a gyors választ.
Előzmény: Wet RinR (12358)
manul21 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12360

Szia!

Először is köszönöm a tanácsot.

Másodszor CARPROX 20 mg-os tablettából kapott 2*0,5 szemet,amitől szerintem nem fájt a lába,de mivel nem tudtam,hogy mitől lehet a gond és nem adtam neki folyamatosan,amikor nygyon fájt a lábikója akkor adtam neki fél szemet.Ezt az állatorvos adta.

Ezt a tablettát nem kutyáknak írják fel?

Előzmény: Wet RinR (12359)
Wet RinR Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12359
manul 21!
Jó lenne tudni, hogy az első tünetek utám milyen gyógyszertől javult. Alapesetben megpróbálkoznék valamilyen nem szteroid gyulladás- és fájdalomcsillapítóval (pl. melixicam, carprofen, esetleg ketofen hatóanyaggal), egy 7-10 napos kúrában. Ha nem segít, és legalább 1-2 hét eltelt az oltás óta, akkor hosszabb hatású szteroid injekciót javasolnék. Valószínűleg valamilyen immunrendszeri szövődmény lehet, kisebb ízületgyulladásokat okozva. Mindenképp kezelni kell, de egyelőre komolyabb kivizsgálást nem tartok szükségesnek.
zs
Előzmény: manul21 (12350)
Wet RinR Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12358
Szobacicának kombinált (macskanátha+pánleukopénia), kintinek + leukózis (én mindig külön adom) és veszettség is! Tényleg nagyon kicsi az esélye a veszettségnek, de mivel a fertőzés komoly veszélyt jelent a gazdára nézve is, én mindenkit rábeszélek.
zs
Előzmény: cicómicó (12353)
Wet RinR Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12357
Állatfogászat: www.vetfog.hu
Előzmény: em (12356)
em Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12356
sziasztok!

tudnátok pesten ajánlani állatfogászatot? (lehetőleg nem belvárosit)
ma nézegettem az egyik macskám fogait, és kezd gyulladni az ínye néhány fogánál (fogkő miatt). valamint az egyik metszőfogának a csúcsa is letörött kb 2 éve, jobb lenne azt is megnézetni. (az állatdokink azt mondta, hogy nem lesz vele gond, de én úgy látom mintha elkezdett volna neki szuvasodni:((
szóval egy állatfogászatot keresnék, ahol biztosan szakszerűen látják el. esetleg tudnátok valakit ajánlani?

előre is köszi:))
manul21 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12355

Azt a fajta oltást kapta,amiben benne van a leukózis elleni is!

PUREVAX RCPCh FeLV az oltás neve.

Előzmény: cicómicó (12353)
manul21 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12354

Szia!

Biceg hol erre a lábára,hol arra.

Viszont szívesen játszik,most is molesztál,ilyenkor használja a fájós lábát is.Talán,ha bejáródik a lábacskája nem sántikál annyira,de nem olyan virgonc mint általában.

Nem viselkedik úgy mint egy beteg macska csak nem olyan mozgékony.Eszeget,iszogat,lehet,hogy egy kicsit kevesebbet mint máskor.Eddig nem volt hasmenése.

Igazából csak a váltott lábu sántikálás az ami tünetnek mondható.

Előzmény: kuglimanó (12352)
cicómicó Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12353

A hozzászlásodból  nem derül ki,hogy az a fajta kombinált oltás e amiben a leukózis is benne van.Az állatorvosok többsége szerint a kombinált és a leukózis oltás között legalább három hétnek el kell telnie.Ezuton kérdezném a véleményed erről a dologról,Zsolt.Bocs, hogy egy hsz-ba irtam.Az én állatorvosom igy adja.Két éve igy kapja a testvérem cicája mert ő kijárós és sosem volt semmi baja.A szobacicceknek pedig elég a kombinált, a macskanátha és panleukopenia elleni.Az én szobacirkálóim csak azt kapják ,sosem volt semmi bajuk.Szeretném erről is megkérdezni a véleményed Zsolt.Előre is köszönöm a válaszod.Valamint érdekelne még,hogy mi a véleményed a veszettség oltás beadásáról mint olyan.Az én orvosom azt mondja,hogy szobacicának semmiképpen nem indokolt a kijárósnak  is meggondolandó, mivel annyira ritka ma már a veszettség előfordulása.Legalábbis mifelénk nagyvárosban igen.

Előzmény: kuglimanó (12352)
kuglimanó Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12352
Szia,

Én nem, gondolom mások sem, akik figyelik a topikot, talán délelőtt benéz ide Zsolt, az állatorvos, és tud segíteni.

Hogy van a cica? Addig is, drukkolok, hogy probléma nélkül elmúljanak a tünetek.

Előzmény: manul21 (12351)
manul21 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 12351
Senki sem találkozott ilyen problémával?
manul21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 12350
 

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek,hátha valaki már találkozott ilyen problémával!

Van egy 3,5 éves ivartalanított lakásban tartott nőstény félperzsa cicám.Közel két hete elkezdett sántítani a jobb első mancsára,elvittük orvoshoz,kapott gyógyszereket,minek a hatására sokat javult.Rá pár napra ismét sántikált a jobb első és hátsó lábára,ami szintén elmult néhány nap mulva.

Eltelt pár nap és a bal első ládára kezdett el bicegni és rázogatja és rángatja,mintha görcsölne vagy zsibbadna neki.

Az állatorvos azt tanácsolta,ha nem lesz jobban vigyem el kivizsgálásra.

Tegnap csak este kezdett egy kicsit bicegni,ma pedig még nem sántikál,de nincs túl jó kedve.

Amúgy eszik,iszik,rendesen kakil,bár egy kicsit kevesebbet mint szokott.

 

Ma 3 hete,hogy kombinált oltást kapott,amiben benne van minden.A tájékoztatóban szerepel,hogy a beadás után 1-3 héttel extrém esetben tapasztalható sántaság,levertség,étvágytalanság,viszont az orvosok elzárkóznak attól,hogy az oltás mellékhatása lehet a gond a cicánál.

 

Tapasztaltatok-e hasonlót vagy hallottatok már erről esetleg?

Van-e olyan betegség,aminek ezek a tünetei?

 

Nem szeretném a cicát felesleges vizsgálatoknak kitenni!

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.10 0 0 12349
bocs,en voltam,csak sokan vagyunk fent a csaladbol:)
Előzmény: Törölt nick (12348)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 12348
koszonom szepen
Előzmény: Wet RinR (12347)
Wet RinR Creative Commons License 2010.02.10 0 0 12347

Szerintem ráér. Igazság szerint sokat úgysem lehet tenni. Sajnos a lábában lényegesen sérülékenyebb helyen van, mint a nyakban. De amíg az a chip működik, addig meg is lehet találni, bár ez nyilván nehezebb, mintha a szokott helyén lenne.

Az is lehet, hogy az egész csak vaklárma és nem is a chipet érezted a lábában.

zs

Előzmény: Gabiiiiii (12346)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.10 0 0 12346

koszi

 

az nem baj,hogy a kovetkezo oltasa csak juniusban aktualis es addig nem vinnem,hacsak be nem ut megint valami rendkivuli kennelkohoges-fele,mint legutobb?:)

Előzmény: Wet RinR (12343)
kuglimanó Creative Commons License 2010.02.10 0 0 12345
Nagyon szépen köszönöm :)
Előzmény: Wet RinR (12344)
Wet RinR Creative Commons License 2010.02.10 0 0 12344

Kuglimanó!

Igen, az erre érzékeny állatoknál az antibiotikum okozhat ilyen tüneteket. Ennek oka általában az, hogy a gyógyszer a fontos bélbaktériumokat is elpusztítja. Ennek megelőzésére érdemes at antibiotikum-kúra mellé mindig probiotikumot is adni, ez pótolja a jó bacikat.

Én általában a tabletta beadása utáni fél órában bekövetkező hányás esetén ismételtetem meg, szerintem ennél több idő esetén már felszívódik a hatóanyag.

zs

Előzmény: kuglimanó (12341)
Wet RinR Creative Commons License 2010.02.10 0 0 12343

Gabiii!

Igen, a bizonyos chipek hajlamosak elmozdulni a beadás helyéről. A drágább termékeknek éé ezért olyan burka van, ami meggátolja ezt. Ettől függetlenül sok minden más is lehet az, amit kitapintottál. Ha biztos akarsz lenni, a következő állatorvosi vizitnél kérdd meg a kollégát, hogy nézze meg a leolvasóval.

zs

Előzmény: Gabiiiiii (12340)
kuglimanó Creative Commons License 2010.02.10 0 0 12342
Még annyit, hogy iszik rendesen, szerencsére.

Ha reggel negyed nyolckor adtam be a bogyót, ő meg fél kilenckor hányt, a gyógyszer vajon felszívódott?
Lehet, hogy csak azért hányt, mert most nem könnyen vette be a gyógyszert, kétszer is visszaköpte? Igyekszem jó hátra dugni mindig a szájába, most öklendezett is emiatt.
Előzmény: kuglimanó (12341)
kuglimanó Creative Commons License 2010.02.10 0 0 12341
Kedves Zsolt, ha jársz erre,

Szeretném megkérdezni, hogy ez a gyógyszer okozhatja-e Marcinál a ma reggeli hányást, étvágytalanságot.

Marci pénteken egyrészt ivartalanítva lett, másrészt egy harapás miatt az egyik mellsője csúnyán bedagadt, az egyik csont el is tört, az orvos kitisztította alaposan, kapott tetanuszt is.
Már aznap eltűnt a duzzanat, szinte rögtön rálépett, mára gyönyörűen használja, a harapás helye is szépen gyógyul, ezzel láthatóan semmi gond.
Tegnap délig remek étvágya volt, kifejezetten jókedve is, igaz szinte csak alszik, de ez rá is fér. Hasmenése nincs.

Nem érem el estig a dokinkat, szeretnék megnyugodni, hogy a tabletta mellékhatásai okozhatják ezeket a tüneteket?

Marci 3 kiló kb., 2*1-et kapott a gyógyszerből szombat reggeltől, már csak a ma esti adagja van hátra.


Köszönöm :)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.09 0 0 12340

szia Zsolt

 

nekem kicsit mas kerdesem lenne.Letezik,hogy a kutya nyakbore ala beadott chip lecsuszik a lababa?Talaltunk a laban egy picike duzzanatot,ami pont akkora,mint a chip,nem faj neki,siman hagyja piszkalni,elkepzelni nem tudom mi lehet az.. 

Előzmény: Wet RinR (12338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!