Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14386

Igen, proloterápia (szalagerősítés vagy rekonstrukciós terápia).

A lényege az, hogy az injekcióval mesterségesen gyulladást váltanak ki azért, hogy a szervezet elkezdje regenerálni önmagát.A csontig szúrnak, az inak tapadásához.

A félelmem az volt, hogy a gerinccsatornánál húzódó sárga szalagot nehogy megvastagítsa az eljárás, mert az szűkületet okozna.

Kérdésemre a dokinő azt válaszolta: "nem hatolok a csatornáig". Így belevágtam!

Az első alkalom: érzéstelenítenek majd jönnek a szúrások az adott gerincszakaszon, a szúrás mélységét, helyét a dokinő monitoron követi.

Nem kellemes, de bírható.A mesterséges gyulladás okozta fájdalom néhány nap múlva rendeződik, a szervezet dolga, hogy legyőzze a gyulladást. A terápia alatt nem szedhető gyulladásgátló csak fájdalomcsillapító.Zaldiárt kaptam

Az egyes alkalmak között kb.6 hét van.

A negyedik alkalomnál jött a probléma.

A fájdalom nem múlt el néhány nap alatt, sőt egyre erősödött.Ekkor küldött a dokinő lágy lézer terápiára, mondván, hogy ritkán előfordul, hogy a gyulladást nem győzi le a szervezet.

A lézer nem használt, nem mentem többet.

Ha többet szeretnél tudni az eljárásról olvasd el a fajdalomklinika.hut. 

 

Előtte a gunát ( kollagén injekció) próbáltam, az sem volt sikeres.

 

Most úgy érzem jó úton haladok, fájdalomcsillapítót sem szedek már egy ideje.

Nem akarom elkiabálni.

 

 

Előzmény: majamaja (14385)
majamaja Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14385

Brigi 57, az egyik hozzaszolasodban irtad, hogy a guna es rolo inekcioktol csak jobban fajt. Ez a prolo a proloterapia? irnal nekem erröl valamit?? köszi

Bubuca Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14384

Már régen írtam -gondoltam valami kicsit pozitivval is érdemes jelentkezni.

Lejártam a 12 alkalmas Medx bérletemet már 95%ban és eddig a sok kiprobált dolog közül ez segített a legjobban!(A lényege ennek a súly ellenében fokozatosan növelt terhelés a stabilizalo izmok erejének és koordunációjának javítására. Egy székben kell előre és vissza hajolni  csipőhajlító izmok a rögzítés segítségével nagyban kiiktatva az előrehajlás szabályozott szögig megy és a súly elsősorban a hátrahajlásnál érezhető.)

 

Elötte -kb masfél óra talpon lét - most 2-3 óra okés ..kis pihenő és utána megint tudok menni. 

Elötte az emelés nem ment - most napjában többször is,ha kell 11kgs gyerköcöt nem tul hosszu tavon tudom vinni. 

Nyaki részen a tűszúrásszerű fájdalom a hüvelykujjnál ritkábban jön elő -így jobban tudok hasra is gyúrni,ami derék szempontból fontos. A hanyattfekvés minimális fájdalommal megy újra.

Az ülés hosszabb távon továbbra is gáz,de tovább tudom ha kell. Szoval továbbra sincs fájdalommentes élet -csak sokkal többet tudok csinálni tűréshatárig -így én úgy értékelem,hogy megérte a macera az utazással és pénz.

A gond az hogy a medx gépek legközelebb Bécsben elérgetők -legalábbis az én ismereteim szerint,árban ugyanaz mint a Dávidosak. (Külöbség hogy a Dávidos gépen csináltatnak rotációt és oldalrahajlást is -medx csak flexio es extensio)

Szoval én a szintentartás céljából megpróbálkozom majd a Dávid gerincklinikás gépekkel havi egyszer.

Ha valakit egyéb részlet érdekel,szívesen megosztom.

 

majamaja Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14383

Sziasztok!

 

Nekem kiboltosulasom van a nyaki gerincnel. 5 honapja keseriti meg az eletemet es attol tartok, hogy a fajdalmaim nem fognak elmulni. Az interneten keresgetve ratalaltam valami ozon vagy prolozone terapiakra. Azt szeretnem kerdezni kiprobalta e valaki ezt a terapiat es segitett e neki.

 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14382

Sziasztok!

 

Jajj nagyon sajnálom, hogy nem vagytok jól:-(

 Andi műtét? Várom a mailt.

 

Pipike és hogy van a gerince? Tudtak segíteni rajta valamit?

Hát igen van az a pont amikor már érzi az ember hogy minden csak időkitöltés mert nem fog segíteni semmi sem.

armisz72 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14381

Szia Pipike77,

 

Megkérdezhetlek, milyen volt a David gerincklinikán az állapotfelmérés, milyen tornát, kezelést írtak elő?

Mi a véleményed róluk? Mindenkinek kell kezelőorvosi hozzájárulás?  Háziorvos? vagy milyen orvos? Nekem ezt nem mondták az időpont egyeztetéskor.

Nekem az LV, LIV szakaszon van 2 porckorong sérvem, ami ideggyököt nyom, zsibbadással, fájdalommal. Az OGK-ban már voltam magánrendelésen, ott műtétet javasolt az orvos, egy ismerősömet a David központban gyógyították meg, kb 3 hónap alatt, már húzta a lábát őt is műteni akarták, és nagyon erős fájdalmai voltak. Én júl. 25-én megyek állapotfelmérésre. Nagyon bízom benne, hogy műtét nélkül rendbe jövök. Köszi, ha válaszolsz!

 

Mások David gerincklinikás tapasztalatai is érdekelnek, ha van.

Előzmény: Pipike77 (14379)
Andi421 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 14380

Sziasztok ! Köszönöm kérdésedet Adri !  Sajnos én is ugyanazt tudom leírni, amit eddig, semmi nem változott fáj ugyanúgy mindenem sajnos és nem csinálok semmit nem járok semmilyen kezelésre meg tornára mert semmi értelme. Látom lentebb az e-mail címedet, írok privit ! MIndenkinek kitartás !!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Adrienm79 (14378)
Pipike77 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 14379

Szia!

Sajnálattal olvasom, hogy te is várólistára kerültél augusztusig :( Főleg, hogy ennyire szenvedsz :(

Nekem egyelőre változatlan a helyzet: augusztusban telefonáljak, hogy ősszel mikor műtenek. Mert most már csak megelőző műtét kategóriába esem, mégsem olyan sürgősbe, mint januárban, mikor a frászt hozták rám :(

Közben a nagybátyám rosszul esett, megbicsaklott a feje, és lebénult nyaktól lefelé, múlt héten műtötték pont ott, ahol engem is fognak. Mondjuk ez tényleg sürgős, csak olyan fura érzés, hogy beelőzött...

Voltam a DAVID gerincközpontban, állapotfelmérésen, de az ottani orvos azt mondta, csak akkor tornázhatok, ha a kezelőorvosom ír róla papírt, hogy javasolja. Ez mondjuk rendes tőlük, hogy nem hitegetnek meg kóklerkednek.

Persze nem volt könnyű papírt szerezni, az is pont múlt pénteken lett meg. Jövő kedden megyek a gyógytornászhoz.

De igazából érzem, hogy ez csak időhúzás illetve időkitöltés a műtétig :(

A tüneteim ugyanazok: hol fáj a nyakam, hol zsibbad a kezem, hol szédülök, hol fáj a fejem, illetve most megint előjött az ínhüvelygyulladásom, mert annyira görcsösen csinálok mindent a jobb kezemmel, egy kis kézzel írástól bedurran...

 

 

 

Előzmény: Adrienm79 (14378)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 14378

Andi és Pipike nagyon régen nem írtatok. Mi van veletek? Jó lenne ha írnátok.

umea.. Creative Commons License 2016.07.11 0 0 14377

Lehet, hogy a kínaiak ezt a terméket viszonylag olcsón behozzák. Nekem bevált.

Előzmény: GeriSoft07 (14373)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 14376

Az orvosom hétfőtől szabadságon van. Úgyhogy műtét augusztusban. Én meg egyre rosszabbul vagyok, már főzni és öltözni sem tudok egyedül. Sem feküdni sem ülni nem jó már :-( Miért kell az embernek szenvednie?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.11 0 0 14375

Szerintem az usában már lecsengett ez a termék, ez az újabb zöld variáció már 40USD.

Ebben látok rációt, mert nem statikus.De vajon igaz-e az "előtte utána"? Nem tudom! (90USD)

Előzmény: GeriSoft07 (14373)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.11 0 0 14374

Nekem sem! Inkább az, hogy az ilyen vagy hasonló termékekről olyat állítanak, ami nem várható el a terméktől. A túlzások, na és az árak!

 

Előzmény: GeriSoft07 (14373)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 14373
Előzmény: Törölt nick (14371)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 14372

nem a termékkel van baj, az értékesítési csatornával és a megjelenéssel

 

Előzmény: Törölt nick (14371)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.11 0 0 14371

Azt hiszem ez az egyetlen cég, amelyik ezt a terméket forgalmazza.

Az, hogy neked vagy nekem mi a véleményünk a termékről most másodlagos. De a világért sem beszélnék le senkit a használatáról, ha azt állítja, hogy neki ez használ.

Ezek valóban az usában futnak, "lordosis brace"-ként ( nyakra is van).Némelyik USA oldal még azt is állítja, hogy egy ellentétes nyaki görbület újra lordikus lesz.(Kép a használat előtt és után).

Baromság, izommunka nélkül biztosan nem írható vissza a görbület.

A szenvedésre épülő piac nem újkeletű. Akkor válik gusztustalanná, ha a  nyilvánvalóan haszontalan, semmit nem érő szart is ránk akarják sózni vagy ha a minőséget megfizethetetlenné teszik.

Előzmény: GeriSoft07 (14369)
umea.. Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14370

Kedves Brigi!

Köazönöm szépen a gyors választ. Megírom az ismerősömnek, hogy nálunk is kapható, hátvarázsló a neve és az ára kb. 15 ezer ft, ahogy láttam.

Üdvözlettel:

Umea

Előzmény: Törölt nick (14368)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14369

komoly nagyon. Összeguglizva egy rakás kép, kis felbontásban, felnagyítva, igazi bizalomgerjesztő oldal.

Egyre jobban felfordul a gyomrom, hogy a szenvedésre milyen piac kezd kiépülni, hiszen akinek fáj, bármit megtenne, ne fájjon

Előzmény: Törölt nick (14368)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14368

Kedves Umea!

 

Itt (is) lehet kapni: hatvarazslo.hu

Üdv.

Előzmény: umea.. (14366)
umea.. Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14367

Nekem bevált és most valaki érdeklődik, hol lehet kapni, mennyiért és mia a magyar neve.

Előzmény: umea.. (14366)
umea.. Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14366

Kedves Brigi!

A Back Magic nevű segédeszköznek van valami magyar neve, ez nekem Amerikából származik, rá kell feküdni, a fájdalmas gerinc szakasz alá tenni 5-10 percre. Ezt a magyar nevet szeretném tudni. Egy régebbi levelezésben Brigi már írt róla. Szíves választ előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14365

A porckorong.hu javasol egy eszközt arra az esetre ha már nem tolerálható az ülő munka a számítógép mellett.

Akit érdekel itt megnézheti:www.dolgozzallva.hu

lavanda Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14364

Brigi57, köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (14360)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14363

Igen, igazad van, az artroszkópia megbízhatóbb.

És a csipőnél is használják.

 

Előzmény: gombóc63 (14362)
gombóc63 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 14362

Az a baj, hogy a kopás nagyságát az MR sem mutatja ki. Végül  artroszkópián derült ki, hogy potom 1,5X1,5 centis porchiányom van, ami nem kevés, no ebből semmi nem látszott az MR felvételen. Térdről beszélek.

Előzmény: Törölt nick (14360)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14361

Remélem az ismerősöd nemcsak a jógában van otthon, hanem abban is, hogy mely gyakorlatokat nem végezheted.Csigolyaelcsúszásnál tilos mindegyik csavart póz !!!

Előzmény: lavanda (14359)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14360

Szia Lavanda!

 

Korábban azt írtad, hogy a csigolyaelcsúszás nem okoz tüneteket.Remélem most sem és ha így van, ne engedd, hogy hozzányúljanak.Van, hogy megoldódik magától, azaz az elcsúszott csigolya összecsontosodik az alatta lévővel, blokkcsigolya alakul ki és megszűnik az instabilitás.

 

Csipő! Persze az rtg is kimutatja a kopást, mert az látszik rajta, hogy közelebb került egymáshoz a két csontfelszín.

Ha magamról lenne szó csináltatnék egy mr-t.Kiváncsi lennék mennyire kopott ki a porc és ez mennyire kezdte ki az izület vápáját vagy a combfejet .Ezután beszélnék egy csipőre specializálódott ortopéd sebésszel.

Nem vagyok egy műtétpárti, de van, hogy nincs más út. Egy ismerősömnek egy éve tettek be csipőprotézist, teljesen jól van. A térd bonyolultabb szekezet, ott a sikeres műtét is kevesebb.

Nagy kár, hogy leálltál azzal a mozgással, ami segített.Ha az ismerősöd ismeri a jógagyakorlatokat, kérd meg, hogy mutassa meg neked s.o.s a csipő nyitógató ászanákat.De ne a legkeményebbel kezdje.

 

Előzmény: lavanda (14359)
lavanda Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14359

Szervusztok, szia brigi57!

 

Lassan már egy hónapja, hogy túl vagyok a vizsgálatokon. Nem írtam, mert nem volt erőm hozzá. Most kaptam egy újabb pofont, hát bejöttem.

 

MRI a csigolyámról készült.Spondylosisthesis L III, IV . Röntgen a csípőmről. Coxarthrosis. Az ideggyógyász  javasolta, hogy sürgősen jelentkezzek be csípőprotézis műtétre, s majd ha ezeken túl leszek, kell jelentkeznem nála, szintén műtétre. S mert a reumatológus által felírt gyógyszerek ( Zaldiar, Rantudil+gyomorvédő ) semmit nem értek, írt fel nekem egy naturlandos kúpot. Ez sem használt. A napokban voltam Pesten, egy reumatológus+neurológus orvos írta fel a Tramadol AL 50-es gyógyszert. Igaz, mondtam neki, hogy kábítószert nem vagyok hajlandó szedni, itthon olvastam már, hogy ez a gyógyszer biz' az. Debrecenben a csípőprotézisre kb. 190 nap a várakozási idő. Az képtelenség, hogy hónapokon keresztül kábítószerezzem magam! Viszont ez az orvos kijelentette, hogy a tüneteim egyértelműen csak a kopás tünetei. Igaz, az itteni neurológus sem kezdő, sőt elismert orvos.

 

Írtad, hogy az ízületi kopás csak MR vizsgálat alapján állapítható meg megnyugtató módon, mert hiszen meglehet, hogy az izmaim tapadtak meg. Kétségtelen, amikor áprilisban  túl voltam a 15 napos,  nagyon kemény gyógytornán, az izmaim lazultak, a mozgásom sem volt bizonytalan. A feneség az, hogy amikor  a meleg vizes medencéből kijöttem, menni alig tudtam. A fájdalom nem is múlt, végül járóbotot vettem, azóta is bottal járok. Ez a merevség már korábban, sok évvel ezelőtt is jelentkezett nálam, de tornával elmúlt. Annak idején, 14. tavaszán is emiatt jelentkeztem először a reumatológusnál. Hosszú idő után jógáztam, s vettem észre, hogy a kinyújtott lábamon, a combomon nem tudom áttenni a másik lábam. Fájdalmam nem is volt, csak majd 14. decemeberétől.   Ez is elmúlt, amikor tornázni kezdtem. Ez  év januárja óta fáj keményen. Attól tartok, ebben én vagyok a ludas, mert ekkortól  ( a 15 napos gyógytornát nem számítva ) a mozgással teljesen leálltam.

 

A gyógytornász ajánlott "szárazföldi" gyakorlatokat, van egy ismerősöm, aki jógában segít, úszni tudok, igaz, csak mellúszni, van szobabiciklim. Csak ebben, a mozgásban bízom. Viszont fájdalomcsillapítót szednem kell, de hogy mit, honnan tudhatnám... egy biztos, hogy a Tramadolt nem szedem.

 

Hosszúra nyúltam megint, nézd el nekem!

 

Előzmény: Törölt nick (14204)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14358

Mert gondolom, inkább azokat kérdezgetik, akik műtétre várnak vagy abból lábadoznak.

 

Délelőtt még megvagyok, de ahogy terhelem a gerincem egyre jobban fáj, úgy 15 órára tetőzik.

Nekem viszont jót tesz a mozgás.Jóga után jobban vagyok, csak sajnos visszatér.

A voltaren100-ast sem tudom szedni, kipróbáltam, másnap sárga és véres volt a szemem.

Homeopatiás gyógyszerrel próbálkozom és érdekes módon jobban csökkentette a fájdalmam, mint a zaldiár.

Kétféle schüssler sóval is próbálkozom csontra, porcra, izomra, szalagokra. Fél éves kúra után majd kiderül, hogy használt e. Azt mondja egy fickó, hogy neki nagyon bevált a gerincére.

Hát csak akkor derül ki, ha kipróbálom, így felvettem a kapcsolatot egy ehhez értővel, aki elmondta hogyan alkalmazzam.Majd meglátjuk!

 

Borzalmasan idegesítő ez a nyakfájdalom, én állandóan a vállam rángatom, mintha le akarnám rázni magamról......

 

Furcsa, hogy neked az előre hajtott fej segít, pedig az elvileg elősegíti a sérvesedést.

Bene szerint az előre helyezett fejtartás kiegyenesíti a lordosist, ami egy idő után rögzül.

Én nem tudok fodrászhoz járni, mert nem bírom azt a fejmosó tálat.

Előzmény: Adrienm79 (14357)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 14357

Brigi te hogy vagy?

Mindenkin próbálsz segíteni de téged ritkán kérdezünk.

 

Azaz igazság, hogy sohasem gondoltam volna hogy ilyen fájdalom létezik. Nagyon fáj folyamatosan a nyakam a vállam a karom. A kezeim ügyetlenek és mihelyst valamit fogok érzéketlenségig elzsibbad másodpercek alatt. Szinte csak úgy tudok menni hogy a fejem előrehajtom így kicsit könnyebb.

Előzmény: Törölt nick (14356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!