Keresés

Részletes keresés

Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 10015

Képzeld el bejelőltem a facebookon sok sok díszbaromfival foglalkozó embert csoprtokat.Rengeteget segítenek egymæsnak.Annyira bájosak a kikelt csirke babák.Nekem a tieid a legszebbek mégis.A selyemtyúkocskákra visszatérünk mert tudod hogy én nem csak szaporodás szempontjábol nézem a dolgot.Baromi jó sját kézzel gyártott tyúk olat is láttam,és etetőt.Majd azért írok a viselkedésükről neked mármint a bóbitásoknak mert gondolom a liba nem igen érdekel.Egy biztos azt nem vágom hogy miért kukorékol a kakas.Tudniillik az enyém gyakorlatilag a nap folyamán 1-2óránként torka szakadtábol mondja a magáét nincs napszakhoz kötve.Sőt úgy tűnik a fényviszonyoknak sincs köze hozzá.Most ezt figyelem de sötétben tapogatózom.De szerintem a sikerélményeket is így adja tuttunkra.Ill ha lezár egy tevékenységet és elkezd egy másikat.Te mit tapasztaltál?Ugye hogy nem csak hajnalban kukorékol?!Látom maximalista vagy a munkædban is.Veszélyes írod ezzel jól felcsigáztad az érdeklődésemet.Veszélyes volt a volt férjem munkája is(repülés irányító,még a MIG -ek voltak) annyira szerette hogy nyugdíjazása után amellett hogy hirtelen nem tudott mit kezdeni magával és nagyon agilis volt 60  évesen vettem neki adó vevőt hogy rádiózhasson.A neten meg szimulációs gyakorlatokat töltött le és azzal foglalkozott.De tudom milyen fáradt volt sokszor és azt is hogy mennyire toppon kellett lennie és példát mutatnia a többi tisztnek ha valaki fent bajba került ne adj Isten le is zuhant .Mert volt ilyen.Én pedig 15évig Baleseti sebészeten dolgoztam ambulancián osztályon is majd műtőben.Nem volt sétagalop.De bármikor felteszik a kérdést mivel foglalkozom nincs olyan válasz hogy először ne említeném meg a balesetit,mert azután a pszichiátria jött de mindig azt éreztem hogy az volt az igazi...Akkor még nem voltam beteg ment a pörgés a lelki megrázkódtatások még belefértek.Egyedül álló voltam és csak a betegeknek,helyzeteknek éltem.De hogy te mit csinálsz még nem tudom kicsit titokzatosnak tűntél.A gyerekekről is küldj fotót.Szeretném látni őket és persze a kedvesedről is.Én úgy tudlak elképzelni benneteket hogy egy szép kis család amiben tényleg minden ember boldog.

Előzmény: Törölt nick (10011)
nyíradony Creative Commons License 2016.02.23 0 0 10014

Fekete és sárga orpington tojás eladó.postázok is.ár:200ft.érd:06306982097

nyíradony Creative Commons License 2016.02.23 0 0 10013

BRÁMA TOJÁS 200/DB ITÁLIAI TOJÁS 200/DB.06306982097   VEGYES SZINÜEK.

nyíradony Creative Commons License 2016.02.23 0 0 10012

nekem van ha érdekel 200 /DB

Előzmény: Natina81 (9977)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.22 0 0 10011

Örülök hogy tetszenek.

A  selyem párt igazából ajándékba kaptam, egy másik fórum "lakójától" (Tollas a hátam-mindent a tyúkokról indexfórum).

Szóval Omosi-mama  fórumtárs itt a közelben lakik, és egyszer beszerzett 3 selyemtyúk-kakas csibét, de aztán logisztikai okokból

úgy döntött nem kell mégsem neki, meg talán az akkori kotlósa is elüldözte magától ezeket a csibéket.

És én elhoztam tőle, azóta nálunk élnek.

Ezek a selyemtyúkok általában szelídek, kézhez szoktathatóak, simogatásra is (az enyémek nincsenek kézhez szoktatva.)

Öt lábujjuk van, és kék a húsuk, a csontjuk, de még a vérük is. Toll helyett ilyen selyemszerű finom "szőr" borítja őket, jó érzés simogatni.

Ázsiában rendkívül népszerűek. És eléggé hidegtűrőek is, állítólag.

Sajnos tojni keveset tojnak, és szaporítani sem túl egyszerű emiatt őket...

Évente azt írják max 100 db-ot tojnak, de szerintem ennek is inkább csak a felét. Azt is inkább télen, vagy tavasszal.

Nyáron megállás nélkül kotlanak, és nem tojnak. Nos az enyém ennek ellenére még nem kotlott...

de tojni keveset tojik. Ő az a szépségéért tartott kategória.

Szóval a szaporítás menete egyrészt elkülöníteni kb. 2 hétig, hogy más kakas ne férjen hozzá.

Aztán tojásokat gyűjteni, de ez 1 db selyem tyúk esetében sokszor csak várakozás, és reménykedés...

Szóval ő pont nem egy egyszerű eset. Még pont ezért nem is próbáltam őket külön szaporítani. Majd meglátom...

Sajnos hamarosan (pár napon belül) indítok majd egy gépi keltetést, nem halasztható, mert a tojások már meg vannak rendelve a netről,

hamarosan érkeznek. És emiatt az egyik elkülönítő biztosan foglalt lesz egy darabig tavasszal.

A másik meg a saját fajták továbbtenyésztése miatt lesz foglalt, de majd nyár elején visszatérhetünk rá, ha akkor még aktuális lesz.

 

A munkámat néha szeretem, néha meg útálom. Elég jó vagyok benne, de legalábbis az első két-három legjobb között vagyok, azt hiszem a munkahelyemen, legalábbis a szűkebb környezetemben.

Egyébként pont most januárban volt előmenetelem, ami jó, bár nem  azt a helyet kaptam meg, amit akartam... no mindegy.

A munkámról ritkán írok, itt meg főleg ritkán. elég komoly és nagyon stresszes, veszélyes munka.

Kikapcsolódásként szoktam pont foglalkozni a kerttel (azzal főleg régebben, most kevesebbet), és mellette a baromfikkal is.

És persze még ott van a család is.... nekem három szép gyermekem van, még kicsik.

Szóval ez csak amolyan (ma már talán annak számító )  különc kis hobbi az életemben, - akár csak neked.

 

Előzmény: Krisztin50 (10007)
Szepi bá Creative Commons License 2016.02.22 0 0 10010

Eladó fiatal kakasok ! Ár: 2500./db

 

 

Tel : 06-209616857

Solt

Szepi bá Creative Commons License 2016.02.22 0 0 10009

Eladó a képeken látható négy gúnárból három : Ár : 4000./db

 

 

Érd : 06-209616857

Solt .

 

 

 

Réti-pipi-tér Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10008

Eladó 1 szezont használt CLEO-5 keltetőgép - 5db.

Forgatóműves, pára és hőmérős, kb. gyári állapotban, még a dobozuk is megvan.

Kitisztított azonnal beüzemelhető állapotban 14e Ft /db.

 

 

Csere is érdekel wyandotten -ezüst, -arany, araucana, selyem, bóbitás, különleges orpington, esetleg szép itáliai, de bármi más szép vagy különleges baromfi fajta is.

 

Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10007

Csodálatosan szépek.Ja és amint látom boldogok,nem mozog a kép de mint tudod az állatoknak is van testbeszédjük.Gyönyörű a tollazatuk.Mindegyik fajtát ismerem de az tuti hogy a selyem lenne a kedvencem mert ők bizalmasabbak a többinél.Pici selymet meg most láttam először tudom hogy nagyon jó anyák bocs kotlósok.Meg kell tanulnom tyúkokban gondolkodnom.A wayandotte nem tudom leírni helyesen csodásak de nem barátkoznak.Egésznap el tudnám néni őket.Gondolom mikor azt írod"nagyon hasznos".Akkor a tojás hozamra gondolsz ugye? Melyiknél is az asztralopnál?egyébként selyem pipikére pályázom még de csak költözés után.Tojások rendesen hívogatják ez embert gyere nézz meg milyen szép egészségesek vagyunk.És tényleg büszke lehetsz mindre!látszik mennyire szereted őket.Nem utolsó sorban ott van a kutyus izmosan magabiztosan érdeklődően védi az udvar nyugalmát.Gratulálok Te egy nagyon értékes jó okos ember vagy jol példázza az állataid kinézete.A selyem babákból nem fogsz esetleg eladni majd?Nem tudom hogy szereted e a munkádat de gondolom jó volt kicsit szabin lenni ,azért érezd magad jól holnap.

Előzmény: Törölt nick (10006)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10006

Sajnos nincs verőfényes napfény, hiába vártam, pedig fényképezni akkor jó...

De csináltam néhány képet, mert ma itthon vagyok szabadságon, holnaptól dolgozom, így nemigen marad ilyesmire időm.1Sajnos a kép méretezésekkel most gondok vannak..

2

Itt van a kék-ausztralorp kakas.

3

Ausztralorpok, keverékek, és ezüst-wyandottenek.

4

Itt a kicsi selyemtyúkocska.

6

5

Messzi67 és henrik vérvonalából származó ausztralorp tyúkok. Szépek, és igen hasznosak.

7

8

9

Az első tojóládában 13 db tojás.

10

A második tojóládában 3 db tojás.

11

16 db tojás huszonvalahány-tyúktól februárban nem is olyan rossz. Főleg hogy ezekből 4 már olyan öreg mint az országút...

12

Ő a kutyánk.

13

Most nem foglalkozik velünk, mert kiszagolt valami büdit.

Hát ők alkotják az én kis állatfarmomat.

 

 

Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10005

sziasztok páduai tyúkot ha tud valaki kérem jelezzétek!előre is köszönöm 

Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10004

Húu Te nagyon kenivájsz vagy és máris jobban érzem magam hogy nem hülyének hanem "csak"állat rajongónak tartasz.A royál szerintem is túlzás drága régen megtehettem hogy azt vegyem ma már férjem sincs és (pszichológus voltam a repülő kórházban)állásom sincs a leszázalékolás miatt.Finoman figyelmeztettél hogy itt baromfikról szól a fórum.,elnézést kérek Tőled és mindenkitől hogy már a kutyákat is belerángattam mondandómban.Itt még csak annyi hogy a kutyákra én vigyáztam csak mert a gszdi kint volt 1,5 évig külföldön,és a kis ördögöknek ő mindig royált adott ergó én is azt vettem nekik.Pipukám ezért szokott rá pont az egyik legdrágább tápra.Nem tudom hogy ezzel a hülye tablettel hogy kell képet felrakni egyáltalán méretre szabni mert tennék fel képet majd az eladó kicsi hollandokról is.Szerintem ha megadom a facebook címemet nevemet akkor majd ott meg tudják nézni ugye?Oda még telóval töltöttem fel képeket de most h van tab.lemondtam atelómrol a net szolgáltatást.küldesz képet a kis szárnyasaidról?Na itt kukorékol mellettem az ágyon Hunorka.Ó meg van a reggeli tortúra is,Fruzsi tojik Hunor ordít pipuka meng jönne be .A bóbitásokat még most fogom kicsit megnyunyuzni(szeretgetés nálam).Most majd törekszem arra h a madaraimról írjak csak mert tényleg nem akartam a hülyrségeimmel senkit untatni.Jaakkor mi örök életűek leszünk az állat szeretetünk miatt.Na jó ha nem is örök élet de hosszú élet.Írtam egy férfinak a jófogáson eladó páduai tyúkja van anyukám azt a fáradtságot sem vette hogy visszaírjon.Igaz Szeged mellöl valahonnan de írtam neki h a szállítási díjat is kifizetem (benzin ár)...aszott írNI MINDEGY PÁDUAI TYÚKOT SZERETNÉK VENNI.2DB ot nem többet de nagyon nyögvenyelősen megy.Ugye küldesz képet?!

Előzmény: Törölt nick (10003)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10003

Az én kutyusom csak Morzsi kutyatápot kap. De ha összetörik, megreped  1-2 tojás,

akkor azt ráütjük neki, úgy nagyon szereti.

Ha sok hulladék tojás van, akkor inkább főzve kapja meg ő vagy a tyúkok, mert a nyers tojásfehérje bár minden esszenciális aminosavat tartalmaz, de B-vitamint nagy mértékben lekötő hatása van nyersen, (sülve-főzve már nem).

Illetve keverünk ünnepnapokon, meg télen egy kis olajat, zsírt, ételmaradékokat bele neki, azzal is imádja.

Ezek nélkül csak annyit eszik belőle, amennyi éppen kell, de ezekkel befal egy egész lábassal ha éhes, ha nem.

Sajnos Royal Canin, meg a többi minőségibb kutyatáp már nagyon drága.

De az én kutyám is makk egészséges, és szép, tehát szerintem annyira rossz nem lehet ez sem.

A kutyusnak nagyon jó dolga van, mert több mint 1000 nm az udvar, amit beszaladgálhat.

Láncon nincs soha, nem is látott még olyat.

Csináltam neki egy 60 nm-es kis lekerített udvart, amit kenel-ként használunk néha, ha

vendégeket várunk vagy valamiért nagyon útban van.

Persze eléggé nagy a portánk...

De ott is eléggé keveset időzik.

És hát foglalkozva is sokat van vele , úgyhogy nálunk a vaú-nak arany élete van...

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10002

Nem baj, hogy ha kutyatápot (is) eszik. a kacsa alapvetően (akár a baromfi is) mindenevő, és az általa fogyasztható

ételek száma szinte korlátlan lenne, persze a csőre meg a nyelőcső mérete bekorlátozza valamelyest (Harapni, rágni nem tud.).

De a kacsa megeszi a bogarat, gilisztát és a kisebb csigát is, ill. a természetben a halat, rákot stb. tehát nem baj ha eszik kutyatápot.

Persze nem ezen szokták főleg tartani, de más is szokott kutyatápot adni a baromfinak, kacsának, libának.

Én a kenyeret vízbe ártatva szoktam adni, úgy felpuhul a héja is, úgy imádják. Beáztatás nélkül meg sem eszik.

És így a száraz, régebbi kenyeret is meg lehet etetni velük.

Az nagyon jó ha sok zöldet eszik.

Jó lenne, ha valamilyen gabonát mégis enne alkalmanként (naponta).

A tritikálét a szárnyasok kevésbé szeretik , mert (a rozs és a búza keveréke) hegyes a vége, és ez szúrja irritálhatja a

szájukat. Persze hozzá lehet szoktatni őket, de -főleg ha finomabb falatok is vannak- nehezen, vagy egyáltalán nem.

A kukoricát sok szárnyas szereti, de azt is szoktatni kell.

A búza lekerekített végű. azt szokták a legszívesebben megenni.

Ha mégsem eszi meg, akkor áztass be egy adagot 2-3 napig fagymentes helyen. (Ázhat tovább is, csak naponta cserélni kell rajta a vizet,

hogy be ne poshadjon. Tehát naponta friss vízzel kell felcserélni (nekem emiatt egy nagy szűrőben, vödörben van.)

Ha kicsírázik az nem baj, (sőt- ha picit megerjed az sem baj, kevesen hiszik, de még jót is tesz az emésztésüknek).

Viszont be ne penészedjen, meg be ne poshadjon, mert akkor már nem egészséges.

Szóval 2-3 nap alatt puhára ázik, teljesen felpuhul a búza, annyira, hogy szinte körömmel ha erősen megnyomod szét is megy.

No ezt az állagú búzát imádják, nagyon-nagyon imádják a szárnyasok.

Már csak meg kell kóstoltatnod vele, mert lehet nem is akarja majd megkóstolni, gondolván ez biztos az a száraz kemény vacak,

ami szokott lenni.

Keverd össze a kedvenc kajájával (kutyatáp), így biztosan előbb-utóbb megkóstolja, és szerintem majd úgy rá is kap, hogy hamarosan

magában is megeszi majd. De ha már fele-fele, vagy 1/3 ~ 2/3 arányban , akkor is nyertél,

és ő is talán egészségesebben fog étkezni.

Ebből a búzából csak annyit érdemes készíteni, ami pár nap alatt elfogy, bár ha cseréled rajta naponta a vizet, akkor sokáig etethető marad.

És adhatsz neki a többi szárnyasnak is.

Előzmény: Krisztin50 (10000)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10001

Bár ez valóban díszbaromfi fórum, és hát a hazai szárnyas élet kevéske pezsgése miatt szoktam néha itt is fórumozni a témában,

de alapvetően én gazdasági tyúkokat tartok. Jelen pillanatban vannak keverékeim, ezüst-wyandotte tyúkjaim, ausztralorp tyúkjaim,

egy pár selyemtyúk, és idén tervezem a leghorn és az amrock fajtákból pár darabot a baromfiudvarunkba telepíteni.

Inkább csak ezekkel van tapasztalatom. Az általad említett fajták : páduai, holland bóbitás, Serbright - szóval ezek nagyon szép tyúkok, olyanok,

amiket már csak önmagáért, a szépségéért is érdemes tartani. Csak hogy az ember gyönyörködhessen benne, és valóban akár a kis kedvence lehessen.

Én is nagyon szeretem az állatokat, kiváltképp a baromfit, nagyon jó pofák és mindegyiknek külön egyénisége van.

Nagyon lehet szeretni őket. (Van egy boxer kutyánk is, sajnos a macskánkat mindig elüti a közeli forgalmas főúton egy autó, úgyhogy most az nincs.

Őket is imádom, és nagyon szeretem a nyuszikat is, a maguk szőrös-selymes kis szőrgombóc voltukban, de sajnos most az sincs a háznál.)

És ezek a kis állatok nagyon hálásak is, és biztosan vissza is hat az ő szeretetük is az emberre, nemhiába írják hogy mennyivel tovább élnek azok az emberek, akik háziállatot is tartanak azoknál akik nem tartanak.

   De mi alapvetően nem annyira dísztúkokat, hanem haszonállatokat tartunk, amiket tojástermelésre, és hát húsra is hasznosítunk....

Tehát a dísztyúkokkal kevesebb a tapasztalatom. De gondolom állatvásárokban, vagy "tenyésztojás" formájában a neten hozzáférhetőek, alkalmanként.

Bár hazai viszonylatban ezek eléggé ritka fajták, és lehet hogy nehezen beszerezhetőek is.

  Párosával szép az élet- tartja a mondás, és ez igaz is. Embernél is, de az állatnál is. A tyúkok (nőstények) alapvetően szerintem jobban el vannak kakas nélkül, bár a fene tudja, mert ha nincs kakas, akkor ha bemegyünk a tyúkudvarba, mind állandóan legugol...szóval lehet nekik is van igényük.

De a kakasok (vagy hímek) szerintem nagyobb késztetés alá vannak vonva, ebben az ügyben természetből fakadóan.

Mindezek mellet biztos vagyok benne, hogy szép és teljes életet élhetnek akkor is, ha csak a feltétlen szeretete kapnak, és nincsen párjuk.

Nem hinném hogy ettől szenvedne, bár biztosan van így benne egy "csillapíthatatlan" sóvárgás....

De ez nem hiszem hogy rontaná az életminőségét. Hát, ha akarod szerezhetsz neki egy párt, ő biztosan örülne neki.

De anélkül is szép élete lehet. Viszont ha párt szerzel neki, egy minimálisan kevesebb "figyelmet" fogsz kapni tőle, mert ez meg fog akkor már

osztódni közted és a párja között.

Előzmény: Krisztin50 (9999)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 10000

Apropó látom másnak írt válaszaidból hogy bölcs vagy.Most kapaszkodj meg a libuci tudod mit eszik?Royal canin médim kutya tápot,most nem volt így ivartalanított kutyáknak való royált kapott.De kedvence a starter.Persze füvet már ha van salátát.A menő még a kenyér főleg a bele.mindenféle takarmánnyal próbálkoztam már.Sajnos ez még akkor kezdődőtt mikor megvoltak a kutyáim mindig velük evett.Evidens hogy búzát nem adhattam nekik.Nagyon drága a royal canin.Megpróbáltam jó minőségü kutyatápot vinni.Hidd el vagy 10 félét kipróbáltam.Oda sem ment hozzá.Még a macska tápot persze royálból abbol is a sőrcsomó mentesítőt vagy mi a túró t fogadja csak el.Akutyák mentek a szokása maradt pipunak inkább nem evett ha nem volt kutyatáp.Kivéve a nyarat az udvarban nincs fű el kell mennem szedni.Na azt töménytelen mennyiségben eszi.Akkor sokkal kevesebb kutyatápot kell vennem.Esetleg mivel próbálkozzam termények ,tápok közül???kukorica,búza árpa vegyes dara liba táo kacsatáp indító,nevelő befelyező tritikálé már kilőve!

Előzmény: Krisztin50 (9999)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 9999

De arnyos vagy tudod arra gondolok hogy látszólag feltétel nélküli szeretete kielégítő számára.De mi van ha tévedek és még sem.Tökéletes az lenne ha lenne liba társa mert nyilván ivarérettség párzással társul,na az velem nem megy...!Esetleg ha abban tudsz segíteni hogy páduai tyúkot kitől tudnék venni akkor annak nagyon örülnék.Még 2 tyuk hiányzik.Jövő héten lesz itt Nagykőrösön vásár de eddig páduait soha nem láttam.Serbright,holland bóbitás szokott lenni.A holland bóbitás tojásokat nem sikerült eladnom így a barátnőm betette a keltetőbe.Ugyhogy elvileg lesznek kis bóbitások ha majd valakit érdekel.

Előzmény: Törölt nick (9998)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.20 0 0 9998

Nagyon megható (és szép) a történeted. Szerintem nem baj, ha az ember erősebben kötődik az állataihoz.

Végső soron ez is a szeretet egy formája.

Én ha tudnék mindenképp segítenék, de messzire lakom, és sajnos az általad leírt fajtával sem rendelkezem.

Nekem csak baromfim van.

Előzmény: Krisztin50 (9997)
Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 9997

igen ez lenne a kézen fekvő.most éppen költözködöm,talán ott elfogadná az új körülmények között az új tærsat.De még nem vallottam be valamit,és ezzel tartozom hogy tisztán láss.kis korában együtt fürödtünk.Nos ebz már nem így van,de még mind a mai napig a nagyszoba melletti kis szoba fele számára van kialakítva és nappal kint van,de éjszakára kics kora óta behozom és gyakorlatilag ha úgy vesszük velem alszik.Legalább is nem messze tőlem.Most mondhatod hogy hülye vagyok meg hogy jól elszúrtam.Ráadásul igazad is van de ez történt.Ahova most megyünk,ott mæ kint lessz kialakítva kuckó és hidd el nem tudom hogy fogom ránevelni arra hogy este ordítson az ajtóban mert be akar jönni aludni.Mindent alá rendeltem pipunak tudod nekem nem lehetett gyerekem petefészek rák miatt örökbe fogadtunk nyílt örökbe fogadással egy kis babát egy hetesen kaptuk meg a Szt István kórházból.Természetesen ő a mindenem de felcseperedett,elköltözött és egyetem után Angliába ment.Ritkán jön haza sajnos.A betegségem maradandó károsodások okozott ezért jó pár év kínlódás után leszæzalékoltak.A hiány pótlása amit a kislányom miatt éreztem talán ez vezetett arra hogy állatokkal népesítsem be a házat.

Előzmény: KP2014 (9996)
KP2014 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 9996

Kis libát veszélyes egy kifejlett példánnyal összeengedni, de egy másik tojóval talán érdemes lenne még megpróbálkozni (az nem mindig előny ha egyidősek, egy 2 éves gúnárhoz jó egy 1 éves tojó is). Egyébként nekem is voltak nagyon szelíd libáim és ilyenkor többnyire csak úgy lehet egy idegennel összeszokatni, ha kevesebbet foglalkozol vele.

Előzmény: Krisztin50 (9994)
stegere Creative Commons License 2016.02.19 0 0 9995

Sziasztok..

 

kékfogoly óriásbrahma kakasok eladók Kemencén :: 

 

 

Már ivarérettek...

Érd:: 06302586897.-...

Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 9994

2éve lettem szerelmes a szárnyakkal rendelkező  szépséges állatokba.kicsit tulságosan is sokat foglakozom velük segítséget nem igen mertem kérni senkitől,de most már jó lenne ha ellátnátok pár jó tanáccsal .A kezdetek :uzsgyi állat vásár 2 éve hazatérés egy tüneményes napos nyári lúddal.Gúnár volt,a választás tudatosan.Konrád Lorenz viselkedês kutató nyomdokaiba lépve,lessz ami lessz alapon.Siker pontosan ahogy megírta könyvében(én itt vagyok te hol vagy?)Határtalan rajongó szeretet mind két oldalrol.AKicsi totyi zseléből aki egyfolytában a nyomomban bukdácsolt,kitárt kicsi szárnyacskákkal,gyönyörű erőteljes gúnárrá cseperedett.A kötődés határtalan,de csak én létezem.Szereztem egy kis barátot neki Luca személyében egy gyönyörű vadkacsa lány személyében.Amíg nem néztem rá nem is volt baj.De rövid leszek suttyomba szeretgethettem csak mert Pipuka elhihetitek hogy kiverte a balhét.Féltékenységi dráma.Lorenz leírja hogy érzékeny nagyon értelmes állatokról van szó a ludak személyében.Én vésődtem be anyja szerelme barátja vagyok egyszemélyben.Luca kapott egy igazi társat Lacit .Igy pipuka megnyugodhatott,mert a két kacsa pár nap után már csak egymással volt elfoglalva.Jöttek a brámák velük együtt beköltözött ismét a féltékenység.Megint egyre többet kellett uraságát felvenni az ölembe.Jelzem persze hogy van súlya őkigyelmességének.Hollandbóbitások kiverték a biztosítékot Pipunál.Elbűvölők és baromira nem érdekli őket kend féltékenysége.Hol a fejemen hol ahátamon hol az ölemben vannak.Nem kêrdezik meg hogy felrepülhetnek e.Sőt Hunor a kis fiú még apró kis lábain odamasírozik és megpróbálja "megtámadni"a libát.Fruzsina nyugodtabb,de mivel minden nap tojik kisajátít hangos kotkodálással egy kis időre.Felveszem simogatom szépen alább hagy a kotkodálása.Elbűvölők és tudnék olyan sztorikat írni hogy fetrengenétek a röhögéstől de nem akarlak ezzel terhelni benneteket(csak ha igêny lesz rá) ezért most a lényegre 5érek. Hoztsm pipukának liba lányt áááá rá sem nézett sőtt elém állt minden egxes alkalommal hogy nehogy felvegyem vagy simogassam De ezt az oldalát már ismertem.A baj az hogy baromira nem vonzódott hozzá,pedig a lány is 2 éves már.Semmilyen érdeklődést nem mutatott diadal üvöltéseivel továbbra is engem tüntetett ki.úgy tünt mindkét lúd depressziós volt kicsit Summa summárom Gréta pár hét után visszakerült oda ahonnan jött,és barátnőm azt mondta hogy amikor meglátta megszokott társait kiugrott a kezéből és berepült egyenesen közéjük.Mi lenne ha kis egy két hetes liba lányt vennék?Attol tartok ez sem járható út mert persze hogy a kicsi is hozzám kötődne.Ok írjatok a facebookon vannak képek ha valakit érdekel a kis csapat.Köszi a válaszokat előre is.Facebook on:Lebenszky Krisztina néven találtok meg de a szőke hajú képem az aktív mert a fekete hajú régebbi és sajnos nem tudok bele menni ezért kellett újat csinálnom.

Krisztin50 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 9993

Sziasztok.keresek serbright tojókat .mivel mozgásban korlátozott vagyok vagy Nagykőröshöz közel lévő településről,vagy szállítva.Köszi mindenkinek.

sinkapipije Creative Commons License 2016.02.18 0 0 9992

meszi67 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 9991

Hááááát majd három év elteltével elég necces, hogy még megvannak... :)

Előzmény: Gyuri12345 (9990)
Gyuri12345 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 9990

szia még van 

 

Előzmény: kotkoda 1 (8193)
Lucky31 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 9989

Sziasztok eladó Szlovák vérvonalú ezüstszegett törpe wyandotte kakasok. Marek és Gumboro ellen lekezeltek, tyúkot külön nem adok, csak és kizárólag kakast. Érdeklődni tel. :0630 310 80 54

Honeyy78 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 9988

Köszi!

Előzmény: samy76 (9985)
Honeyy78 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 9987

Köszi!Megnézem.

Előzmény: Törölt nick (9983)
samy76 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 9986

Színkeverék törpe cochin növendék kakas eladó jó helyre. Esetleg takarmány csere lehetséges. 2015 június eleji kelés.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!