Keresés

Részletes keresés

405GRX Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126583
És még egy gólpasszt (fejest) is adott.
De sebaj, a Szandro-utálóknak biztos az lesz a lényeg, hogy Thurk két gólt rúgott, Sanyi meg csak egyet.
Előzmény: korieander (126582)
korieander Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126582
Sándorunk újfent beköszönt..
pumukli55 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126581
Gyanítom, hogy Kluivert és Raul nem azért volt jegyzett focista fiatalkorában, mert válogatott volt, hanem azért, mert rugdosták a klubjukban a gólokat, és nem a tartalék meccseken. Némethre mostmár mondhatjuk, hogy folyamatosan lehetőséget kap, őt már be lehet hívni, de Koman és a többi u20ast tök fölösleges. Ha majd kapna meccsenként legalább egy félidőt akkor lehet beszélni a válogatottságukról.

Mondjuk az rejtély, hogy miért kell a padozó Tímárt, és Halmosit beválogatni.

Más Nso szerint Rudolf felkeltette az érdeklődését néhány olasz csapatnak, köztük a Fiorentinának. Télen nagyon jó lenne, ha sikerülne külföldre szerződni, de semmiképp se a firenzeiekhez.
Előzmény: Heesh (126573)
gugugaga Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126580
márpedig nekik az u21 kéne h a legfontosabb legyen. Amikor pedig nincsen selejtező meccs, de FIFA nap van, akkor kell h behívják őket a nagy válogatottba.
Előzmény: kannibál Kovács (126570)
szaltósGera Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126579
ez így van. ennek ellenére a csatár gyerekből még lehet valami, mondjuk Torghelle2. ez a 7/1 mutató nem túl meggyőző, de legalább küzd becsülettel.
Előzmény: bigacsiga2003 (126576)
pikdáma Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126578
Mi ugyan nem nagyon tudunk focizni, de igényesek vagyunk.
Mivel hetente látjuk a világ legjobb focistáit a TV-ben, meg emlékszünk még Puskásra, vagy legalábbis a legendájára, -- aki nem hozza ugyanazt a színvonalat, mint ezek a játékosok a legjobb meccseiken, arról megvan a véleményünk.

Ha egy játékosunk nem tud levenni egy labdát, vagy egy meccsen nem rúg gólt, vagy nem ad 1-2 gólpasszt --akkor mehet a levesbe.

Sokkal több türelemre és szakmai hozzáértésre lenne szükség, különösen a fiatalok esetében, a reális értékeléshez.
Előzmény: bigacsiga2003 (126576)
Heesh Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126577
Rudolf az jöhet, de valahogy ő se sokat játszik.. Állandóan van valami nyűgje, érdekes, a BL-ben meg tud játszani. Amúgy csatárposzton konkrétan Némethre gondoltam. SZtem Németh, Koman, és SZabó az, akit simán ki lehetne próbálni. Itt a hangsúly a próbán van, nem egyből alapembernek "követelem" őket. Mondom: 1 év van az EB selejtezőkig, sőt, annyi se. Addig lesz kb. 8-10 meccsünk. De lehet hogy sokat mondtam. EZért kellene már most megnézni, pl. Belgium pont ideális, mert sem nem gagyi, sem nem erős ellenfél, ott lehet keresnivalónk. Mégcsak nem is azt mondom, hogy egy Brazília ellen egyből dobjuk be őket..
Előzmény: szaltósGera (126575)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126576
én nemtom de a kozeppalyas Simon szerintem csak foglalja a helyet. a csatar Simon nagyon ungyibungyi neha, csak epp golokat nem tud loni. engem ilyen jol menedzselne valaki mint ezt a ket tesot, akkor en lennek az uj pavarotti a milanoi operaban, pedig kurva hamisan éneklek.
Előzmény: kannibál Kovács (126571)
szaltósGera Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126575
"Felnőttek közt nincs egy épkézláb csatárunk,"

Biztos vagy benne, hogy Rudolfnál jobb lesz szerepeltetni az eb selejtezőkön Simont vagy Futácsot?
Előzmény: Heesh (126573)
szaltósGera Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126574
egyébként Simon Ádám a kiesőjelölt Haladásba sem fér be. (de Jóindulatú vagyok, gondolom csak összekeverted a két tesót és a csatárra gondoltál.)
Heesh Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126573
Sztem is ki lehetne őket próbálni. Én si sokat agyaltam már rajta, régebben is, hogy nevetséges, hogy Raul, Klueivert stb már 18 évesen válogatott, jegyzett focisták voltak, nálunk meg 21-22 éveseket se mernek-akarnak berakni, akármilyen jók is. Felnőttek közt nincs egy épkézláb csatárunk, hát akkor mi a fészkes fenéért nem lehet 1-1 félidőre berakni őket barátságos meccsen? Komannal is mire várunk? Míg meghívják az ukránok, aztán cseszhetjük?? Tipikus magyaros balfaszoskodás ez is.
A másik dolog pedig: ugye a Debrecen szánalmasan szerepel az eltligában. Nna, akkor ehhez tessék mérni a komplett U20-as válogatottat, mert azok is NB1-es szinten fociztak, ez jól látható volt, és mondta is valamelyik játékos, hogy az NB1-ben komolyabb az iram. Tehát nem kell itt csodát várni, de 1-1 jobb játokost ki lehetne próbálni, már csak azért is, mert ezzel valóban talán értékesebbek lehetnének a piacon, és mehetnének komolyabb klubokba, akár játszani is, főleg, ha a válogatottban mutatnának valamit. Lehet hogy a kispadosokból alapemberek válhatnának klubjukban. De így, hogy csak tutjgatjuk őket meg ülünk rajtuk, így nem lesz belőlük énekes halott sem.. Németh egy NB1-nél komolyabb bajnokságban, az egyik elitcsapatban alapember. Miért is nem játszik akkor a válogatottban? Nem mondom, hogy megváltást meg csodát kell tőlük várni, csak 1-1 barátságos meccsen 1-1 félidőt. Bakker 1 év múlva itt az EB selejtező, majd akkor kísérletezgetünk velük?
Előzmény: kannibál Kovács (126464)
szaltósGera Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126572
Veled tényleg történt valami:) Már Simont is a nagycsapatba követeled, Korcsmárt nem akarod, tegnap egy jó megmozdulása nem volt.
Előzmény: kannibál Kovács (126571)
kannibál Kovács Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126571

Itt van egyébként az U21-es csoport állása, illetve a további menetrend:

 

http://www.uefa.com/competitions/under21/standings/round=2000006/group=2000010.html

 

A képlet egyszerű. Ha az olaszok a jövő heti, illetve a márciusi meccsek után is mögöttünk lesznek a tabellán, akkor van értelme az U21-es gárda további futtatásának. Ha viszont márciusra beelőznek minket, akkor ugyanaz a helyzet áll elő, mint az A-válogatottnál a portugálok elleni hazai vereség után, azaz értelmetlen matematikázássá válik a dolog. Ebben az esetben le kell tojni  a hátralévő meccseket és kizárólag arra használni, hogy fokozatosan növeljük a Balajti vagy Simon Ádám típusú fiatal tehetségek nemzetközi rutinját.

kannibál Kovács Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126570

Elmélkedjünk egy kicsit:

 

Az U21-es válogatott tétmeccsei:

 

2009.

november 13. magyar-olasz

2010.

március 2. olasz-magyar

augusztus 11. bosnyák-magyar

szeptember 4. magyar-walesi

október 7. magyar-bosnyák

 

Ez összesen 5 meccs.

Nem ismerem a jövő évi FIFA időpontokat, de bizonyos, hogy februárban szokás szerint lesz egy, május közepétől pedig a Vb előtt szériában lehet játszani az A-válogatott mérkőzéseket. Mindez azt jelenti, hogy bőven lesz lehetőség arra, hogy az Eb-selejtezők előtt Komant és Némethet kipróbáljuk az A-válogatottban, és elvileg az sem zárható ki, hogy felváltva szerepeljenek a két címeres mezes gárdában, attól függően, melyik meccs fontosabb.

Ugyanakkor az Eb-selejtezőknek mindenképpen überelnie kell az olimpiai selejtezőket, pláne akkor, ha sikerül egy emészthető csoportba kerülni.

Ha én lennék az MLSZ elnöke, akkor azt mondanám, hogy a két olaszok elleni U21-es mérkőzés egyelőre elsőbbséget élvez. Utána az eredmények és a további esélyek ismeretében majd konzultálunk a továbbiakról. Ugyanakkor az A-válogatott meccseit igyekeznék úgy szervezni, hogy ne ütközzenek az U-meccsekkel, és ennek köszenhetően a szövetségi kapitán ne legyen kényszerpályán a válogatott keret összeállításakor.

Hihetetlen amatőrizmusra vall, hogy az egyetlen őszi barátságos meccsünket éppen arra a napra szervezték, amikor a fiatalokat szinte biztosan nem érdemes bevetni. November 18-án kellett volna a tesztmeccs. Vagy november 18-án is.

 

Ezzel együtt jövő februárban és májusban optimális esetben legalább 3-4 mérkőzés lesz, amikor Komanék nyugodtan bevethetőek lesznek a nagycsapatban. Ha pedig ott ugyanúgy bizonyítanak, ahogyan Huszti, Juhász vagy Dzsudzsák tette annó, akkor szevasz U21.

 

Tywer Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126569
Itthon jobban árulta a meccseket, mint a szotyiárus a magot. Mégis Angliában bizonyíthat és a válogatottban, én ezt szégyennek tartom, hogy egy ilyen tippmixbandita idáig jutott, pedig mindig bizonyítja, hogy alkalmatlan. Bár Angliában dolgozott néha egy kicsit a pénzéért.
Előzmény: Törölt nick (126567)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126568
kulfoldi szerzodes kierdemleserol:

volt az Ujpestnek egy Schroth Lajos nevu jobbszelsoje. Gyors volt a Lajos, mint egy Red Bullt ivott dombitibi, csak hat a labdaval nem volt a legjobb baratsagban. Addig rendben volt, hogy leviharzott vele az alapvonalig, ott azonban minduntalan elbizonytalanodott, aztan biztos-ami-biztos alapon elbaszta a tamadast.

Egyszer, ha minden igaz, Szendrei (aki akkor mar kiraly volt a spanyoloknal), beajanlotta a Lajost a Cadiznal. Eljottek a megfigyelok egy Csepel (?) elleni meccsre, ahol hogy, hogy nem, Lajosunk nem egy, hanem mindjart ket golt is lott. Mindenki rohogott, annyira szokatlan volt mindez. Azonnal leigazoltak, aztan...

ha valaki fel tudna idezni legios palyafutasabol egy nevezetes momentumot, jelentkezzen.



(bocs, TSV, ha jol tudom, a te haverod :))
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126567
namost szvsz Timar szerzodeseben nagyobb munkaja van a menedzserenek, mint neki.

Amugy meg a fociban, mint minden mas csapatsportban, hiaba kapsz edzesterhelest, ha nem vagy jatekban, szart sem er. Timar mehetne triatlonozni tolem, ott nem gyulik meg a baja a labdaval.

Mondom ezt ugy, hogy fingom sincs, milyen ez a Horvath nevu vidista. Az apjara jo szivvel emlekszem.
Előzmény: lerr (126558)
Kcsita Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126566
Az osztrákok ellen lőtte azt a nagy gólt. Jelenleg a Zalaegerszeg játékosa. Korábban Olaszországban is focizott.
Előzmény: papifan (126564)
papifan Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126565
Melyik csapatnak is lőtte azt a bombát?
Előzmény: papifan (126564)
papifan Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126564
Ha nem tévedek, a Bozsik-éra alatt volt egy soproni játékos, 1 meccsen lépett pályára, talán Horváth András a neve. Nyo', őróla mit lehet tudni? És a néhai Matáv Fc Sopron?
lerr Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126563
:)
jahhhh.....

Viszont azokat a játékosokat valamiért elvitték annak idején. Pl. azért, mert itthon átlag felett teljesítettek. Namost ezeket az itthon játszókat meg nem akarja most épp vinni senki....
Attól még persze lehet, hogy jobbak. Lehet, hogy jobb a Horváth (csak hallottam volna róla sok jót), mint a Gyepes, vagy a Tímár.
Csak én ezt nem hiszem...
Előzmény: ChrisRea (126562)
ChrisRea Creative Commons License 2009.11.07 0 0 126562
mekkora ökörség!!!
"azokban a csapatokban edzéseken is nagyobb terhelést kap egy játékos, mint itthon"


ez nem egyéni sport hogy az edzés terhelés lenne a perdöntő:
otthon recskázhatsz egész nap, de egy nővel teljesen más dimenzió.

Előzmény: lerr (126558)
szaltósGera Creative Commons License 2009.11.06 0 0 126561
A magyar válogatottban van 4-5 játékos aki kimagaslik egyénileg, Juhász pl jobb az igaz, de egy Halmosi, Tímár, Vadócz kb egy kaliber a legjobb otthon játszókkal. Egy Rudolf, jó formában levő Varga meg egyenesen jobb, mint a válogatott keret 70%-a.

de egyértelmű, hogy Kádárt kell majd kipróbálni középhátvédbe, no meg jöhet Koman és Németh. és reménykedünk benne, hogy abból a 4-5 nemzetközi szinter is elérő játékosból 7-8 lesz legalább. De Farkas, Kabát vízhordónak sem alkalmas például szerintem se.
Előzmény: lerr (126555)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.06 0 0 126560
Maximálisan egyetértek.
Mikor Németh Athénba került, sokan mondták, hogy nem sok vizet fog zavarni az AEK csatárai mellett. Ehhez képest az első meccsén, egy közös edzés után csereként beállva bejátszotta magát a kezdőcsapatba, és azóta is ott van. Nem mondom, hogy kész játékos, van még mit tanulnia, de megvan benne az a magabiztosság, ami Dzsudzsákban is megvolt, mikor Hollandiába került és ami ritka ilyen fiatal magyar labdarúgóknál. Csatárgondokkal küzdünk ezer éve, nem lehet nem tudomást venni rőla.
Koman meg...Aki látta a vb-n játszani, az láthatta, hogy ritka kincs az a srác, magyar szinten simán kiemelkedő (a korosztályában nemzetközi szinten is az élvonalban van). Hajnal sérült, Gera lemondta, mikor kell lehetőséget adni neki, ha nem most? Nem azt mondom, hogy a válogatott játékosmenedzselésre való, de az ő helyzetében akár még segítség is lehetne, hogy jobban figyeljenek rá.
Ez a két srác nem a Filkor-féle (Primavera az már jó, Samp felnőtt csapatos gólpassz meg csak szerencse) kategória. Persze lehet arra is várni, hogy Lisztes újra elkapja a fonalat Pakson...
Előzmény: kannibál Kovács (126547)
lerr Creative Commons License 2009.11.06 0 0 126559
Plusz láttam a mai meccsen... Semmi különös, tök átlagos volt....
Előzmény: lerr (126558)
lerr Creative Commons License 2009.11.06 0 0 126558
Nekem az a véleményem, hogy azokban a csapatokban edzéseken is nagyobb terhelést kap egy játékos, mint itthon a bohócligában, ha az összes meccsen játszik. Plusz ezeket a játékosokat valamiért kivitték... Horváth meg valamiért nem kell külföldön a kutyának sem....

De nekem mindegy, mindenki azt követel a válogatottba, akit akar. Én csak a véleményemet mondom el.
Előzmény: pumukli55 (126557)
pumukli55 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 126557
Nem is Juhász helyett gondolnám, hanem mellé, de végülis mindegy, próbálgassuk Tímárt, és Gyepest, mert ők legalább az angol kettőben padoznak.
Előzmény: lerr (126555)
lerr Creative Commons License 2009.11.06 0 0 126556
Hát sajnos igazad van....
Előzmény: hunhammer (126553)
lerr Creative Commons License 2009.11.06 0 0 126555
Ki lehetne, csak szerintem nem érdemes. De a szurkoló persze másképp gondolja...

Továbbra is tartom a véleményem: ezek közül a játékosok közül senki nem üti meg a magyar válogatott szintjét. A mai magyar válogatottét... Tehát Horváth nem jobb pl.- mint Juhász. Hanem sokkal gyengébb....
Előzmény: pumukli55 (126554)
pumukli55 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 126554
Szerintem a vidi védelme erősnek tűnik. Horváth Gábort szvsz kilehetne próbálni.
Előzmény: lerr (126551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!