Keresés

Részletes keresés

juhlaci Creative Commons License 2010.09.11 0 0 241
Örülj neki! mert ez 67% - nak felel meg!
Előzmény: sport1 (239)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.04 0 0 240

A Munkaügyi Bíróság -hoz beadtam a fellebbezést talán egy fél év mulva értsítenek,

ezt Peten a  Nyugdijnál mondták itt kell beadni a fellebbezést

ezután ujra vizsgálat és talán egy év mulva határozat is meglesz.

De már egy év mulva be lehet adni  állapotrosszabbodási kérelmet is ezt meg lehet

megint fellebbezni és igy tovább....

Állítólag lehet levegővel és napfénnyel is táplálkozni,most járok utánna,hogy is van ez   

sport1 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 239

Szia!

Hát nem mondom gyönyörű történet. Mi lesz a következő lépésed? Úgy tudom van még lehetöség akár a bíróság. Annyit elárulnád, hogy milyen betegségben szenvedsz ,és mikortól %-tak le. Én bechtrewes vagyok 58 éves. Korábban és is 67%-s voltam, de 2009-ben az új szerint 54% lettem.

Üdv  Mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (238)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 238
Tisztelt sorstárs,mármint akit érdekel az esetem.
Szóval;már régebben leszázalékoltak a 67%-os rendszerben.
3 évente jött a behívó,sajnos mindig több lelettel jelentem meg
a vizsgálaton es elsőfokon meg is hosszabították 3 évvel.
Mindig más helyen,városban és orvosnál voltam.
Most ismét megjelentem az eltelt három év papirtermésével és
teljes megdöbbenéssel tapasztaltam a vizsgálatra való várakozáskor
-nekem bárki is mondot volna ilyet demagóg hűlyeségnek tartanám-
de mivel a saját jelenlétemben történt láttam,hallottam
/ezekkel még rendelkezem/ az ugynevezet kicsebcségi várakozők
akiket 5/öt/ év után rendetek vissza,természetesen az 5/öt/ év
alatt egyetlen leletet sem produkálva rögtön szivélyesen behívták
őket és utánna nagy jőkedvel távoztak,gondolom öt év mulva jönnek majd.
Nekem mint utolsónak három "károsodást' ismertek el összességében
ötven %-on felül de a'Kombinált érték táblázat szerint" ÖEK 40% jött ki.
A fellebbezést beadtam IIfokra és megkértem ujabb orvosi leleteket.
A IIfokú szakvéleményben elismerték az ujabb leleteimet és be is
%-olták,de az első szakvéleményben lévőket meg lecsökkentették az-az
négy ugymond "károsodást' elismertek,de az előző hármat lecsökkentették.
Nagykegyesen 1%-ot emeltek 41%-ra a "Kombinált érték táblázat szerint".
Egy ismerőst kisértem vizsgálatra és sikerült egy orvostől megkérdeznem
hogyis van ez: és közolte ugy kombináljuk a táblázatból ne legyen 50%.
Ha akarom ennyi ha akarom annyi miféle elbirálás ez?
Miféle ország ez mindenki azt csinál amit akar....EL LEHET MENNI:TESSÉK!
Bárcsak fiatalon mehettem volna,de még utlevelet sem adtak. EZEK




lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 237
Hát?......."zuhanyhiradó"-ban 100.000 fős csökkentéssel riogatnak!
Előzmény: sport1 (235)
sport1 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 235

Szia!

Olvastam én is elég riasztó a dolog. Én jövő év novemberben megyek füv-re. Csak reménykedni lehet.

Üdv.

lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 234
No megpróbálom ujra,mert a 7.30-ast azindex benyelte!Azt kérdeztem benne,olvastátok-e minap a társadalombiztositás félévi "eredményhirdetését"?Az állt benne hogy közel KÉTSZER annyi kérelmet utasitottak el,mint amennyit elfogadtak! Az elutasitott kérelmek nagyságrendje 26000 feletti! Ezek után mit vársz itt a fórumon?
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 233
Nem tudom olvastátok-e az élső félévi "eredményt" ami megjelent a sajtóban"Hát szánalmas: az elfogadott igények száma közel fele az elutasitottakénak!Csak az elutasitottakat jegyeztem meg: kb 26 000.Ezek után mit vársz?
Előzmény: sport1 (232)
sport1 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 232

Helló!

Nem tudom mi van, nagyon ritkán van hozzászoló.

Üdv.

vinkel Creative Commons License 2010.08.24 0 0 231
Már nem aktuális topik??
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.08.11 0 0 230

Igen, szerintem is teljesen őszintének kell lenni.

Én elmondtam, hogy milyen panaszaim vannak,de azt is, hogy vannak időszakok, amikor jobban érzem magam és még azt is, hogy mik a cékitűzéseim vannak a jövőt illetően.. Magyarul sem nem játszottam meg a nagyon beteget és azt sem sugalltam, hogy minden célom a leszázalékos megtartása.

 

Ennek ellenére minden maradt a régban, maradt az 52%. Az is igaz, hogy engem tényleg elkeserít ez az állapot, de azt is belátom ésszel, hogy a pénz az pénz és szükséges rossz.

 

 

Előzmény: kamilla26 (224)
ennmary Creative Commons License 2010.08.04 0 0 229
Sziasztok!
Most járok itt elöször de nagyon érdekel, végre olyan emberek mondanak véleményt,történeteket akik érdekeltek a dologban. Én is sajna 60% I. fokon de majd felűlbírálták és lett 50% na nem tudom mi változott mert nem történt semmi .
1 műtét még várat magára, eldöntit lehet -e .
addig a napi fájdalom.
a környezetem nagyon pozítívan gondolkozik és sajnos nem, pesszimista vagyok, negatív gondolatokkal, a hitem?? :) ja realista vagyok.
na mindegy
örülök hogy itt nézelöztem egyet többször is megteszem...........
javulást mindenkinek ha "lehet"
szép napot .
Creatív Creative Commons License 2010.07.12 0 0 228

Szia!

 

Nem hozzáértő vagyok,csak "szenvedő alanya"a bizottságok határozatainak.Én már elfáradtam,kimerültem,neeeeeeem csinálom tovább!

 

Szóval ezek annyira megfoghatatlan dolgok.Orvosa válogatja,hogy ki hogyan ítéli meg.Van olyan orvos,aki szerint egy daganat műtét nem állapot romlás,hanem javulás!!!!Mert hála Istennek ,orvosnak,akárkinek,hogy megtalálták,és kioperálták!

Ez nem vicc! Teljesen komoly. A % is érdekes.Én voltam már 50,28,egy hónap múlva 43,majd fél év múlva 40.%-os.Az 50,és 28 között volt egy agyi infarktus!!!!!Bár állapotom" végleges ,abban javulás nem várható",szakmai munkaképességemet elvesztettem,stb,stb,stb,stb,

akkor is 40%,és kész.(gerincbetegség, sérv,izületi nyavaja,2x agyi történet,jobbkéz sérülés,ami végleges egészség károsodást okozott.Ezek után már nem is csoda,hogy megérkezett a depresszió.Ja,és egy daganat műtét!No ez "itten "amit leírtam összesen lett 40%.:)

30év munkaviszony,3gyerek,most rendszeres szoc.járadék.

Hurrrrrrá!!!!! Ez is csak bíróság után,mert ezt is elvették,amikor 28%-ot kaptam.

Próbálom humorosan fefogni,de nagyon nehéz.

Bocs,ha hosszú voltam,csak azért írtam le,mert kb 3x pusztulhattam volna bele a nyavajáimba,mivel nem voltam hajlandó,hát majd megoldódik.Előbb utóbb úgy is éhen pusztul a kedves beteg,ha nem hajlandó dolgozni.

 

Azt hogy nem tud valaki dolgozni azt nem lehet elképzelni.

Szóval örülj,hogy élsz,és nem aláztak meg a rendeszeres szoc.járadékkal.Én is ezt teszem,csak megalázva...:)

 

 

Mindenkinek jobbulást!

Előzmény: pecastibi (225)
Creatív Creative Commons License 2010.07.12 0 0 227

Szép napot mindenkinek!

 

Megkérdezhetem mi lett a határozat?

 

Előzmény: kamilla26 (206)
illesibolya Creative Commons License 2010.07.04 0 0 226
Szia! Az én véleményem szerint igen. Nekem is volt egy nyitott szívműtétem 2003-ban. Folyamatosan megkapom 2-3 évenként először a 67 %-ot, legutóbb pedig a 60 %-ot az új rendszer szerint. A szívműtét mellett ízületi gyulladásom is van egy bőrbetegség szövődményeként.
További jobbulást mindenkinek!
Előzmény: pecastibi (225)
pecastibi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 225
Üdvözlök Minden Forumozót !

 

Egy hozzáértő véleményét szeretném kérni. 2003 óta vagyok leszázalékolva gerinc problémákkal elösször 50% majd az új rendszer szerint 40% ra visszavéve véglegesitették.

Az idei év Február 3 án volt egy nyitott szivmütétem ami természetessen sok rosszat hozott a szerencsésen megmaradt életembe. Újboli felülvizsgálat útán rokkantá nyilvánitottak 66% ra.

 

A kérdésem,igazságos ez ilyen állapothoz mérten ?

 

A segítséget előre is köszönöm!

kamilla26 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 224
Szia!

Ha beadtátok a munkaügyi bíróságra a papírokat, az jó! Akkor harcoltok az igazatokért! Persze ez semmit nem jelent! Ha a döntésük az lesz, hogy megkapja az anyukád a leszázalékolást visszamenőleg is kifizetnek mindent! Csak addig ki kell bírni valahogy! Egyébként én is ilyen cipőbe járok, csak nekem már meg is csavarozták. Ettől függetlenül, tudom, min megy keresztül, mert nekem is van folyamatosan fájdalmam!
Ügyvéd nem kell!!!!!!!!!!!! Mindegy hogy viszel vagy sem! Szerintem az a fontos, hogy érthető legyél, és őszinte! Ha az ember nem mondja el a baját a-tól y-ig, akkor nem értik mi a baj! Szerintem kis hazánkban jó szakképzett bírók vannak, és azt hiszem a lelkük mélyén emberek is. Ma mindenkinek meg van kötve a keze. A felülvizsgáló orvosnak is!!
Csak hát ez nem bíztat bennünket!
Kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! És nem kell parázni a bíróságtól! Ők is családanyák, és apukák! Csak a dolgukat végzik!!!
Előzmény: Nani11 (215)
kamilla26 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 223
Szia!

Munkaügyi bíróságra miért nem mentetek?
Egyébként a felülvizsgálat óta ha eltelt egy év, újra lehet kezdeni a dolgot! Ha meghátráltok, akkor nem fog semmi történni. Most ez a rendszer van! Sajnos szerintem átestek a ló túloldalára! Most meg akit igazán kellene, azt sem tartják nyugdíjjba!
Szóval ne adjátok fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Menni kell az igazadért!
Előzmény: nyuxi30 (208)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 222
Felesleges szerintem,mert az igazságügyi orvosszakértő véleményét egy ügyvéd nehezen tudná támadni.Itt is kell a szerencse:milyen egyént fog ki az illető.Olvashattad itt is erről a véleményeket!
Előzmény: Nani11 (219)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 221
???????????.Szerintem sokan sajnálják,de tudomásul vesszük és köszi az eddigi segítséget!!!!!!!!!!!
Előzmény: dmke (220)
dmke Creative Commons License 2010.05.21 0 0 220
Úgy érzem tisztességesnek, ha megírom, kiszállok ebből a fórumból. Elnézést.
Nani11 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 219
Köszönöm Lokcomotive53! Még egy kérdés, hogy a fellebbezéshez érdemes ügyvédet fogadni?
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 218
Szia! dmke néven itt szokott fórumozni és Ő nagyon ott van a dolgokban:ha visszaolvasol,láthatod hány embernek adott már itt jó tanácsot,ismertetett dolgokat!
Előzmény: csmagda (217)
csmagda Creative Commons License 2010.05.19 0 0 217
Szia Lokcomotiv53!

Kérlek írd meg ,hogy mit jelent a dmk.
Üdv:CsMagdi
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 216
Szia!A következő lépcső a munkaügyi biróság, az úgy múködik hogy a megirt fellebbezéseteket,a Ny.Igazgatóság az Ő papirjaival együtt át küldi a M.Biróságra.Ott kijelölnek egy igazssságügyi.orvosszakértőt,aki majd értesit benneteket mikor kell hozzá menni vizsgálatra.Az Ő szava a döntő,a Biróság csak itéletet hirdet a szakértő javaslata alapján.De jön majd dmke,Ő jobban otthon van ilyen ügyekben.Ezek az én tapasztalataim,mert már végig jártam a feleségemmel!Sok sikert,feladni nem szabad!!!!!!!!
Előzmény: Nani11 (215)
Nani11 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 215

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Édesanyám (54 éves) már a II. fokról is visszajött a határozat, még pedig 46%-al. El van csúszva az egyik gerinc csigolyája, és folyamatosan mozog. Nem javasolt a műtét, mert a körülötte lévő csigolyák is rosszak, szinte értelmetlen hozzá fogatni a mozgót. Folyamatos terápia mellett úgy, ahogy elvan. De olykor már reggel sem tud felkelni.... Mellette van ideggyógyászati, tüdő gondja is, melyekre különböző pontokat kapott a I és II. fokon. ???

Teljesen ki van készülve lelkileg, mert így vissza nem mehet dolgozni, mert az maga lenne a vég. (bénulás, gerinc velő szakadás) Azt már tudjuk, hogy a következő fellebbezés a munkaügyi bíróságon landol, csak azt nem, hogyan fog ez az egész kinézni? Fogadjunk ügyvédet? A táppénzes felülvizsgálat minden alkalommal megalázó és egyébként is lejár a táppénz jogosultság augusztusban, amikorra a bíróság nem hoz még határozatot a nyári szabadság miatt....

Mivel bíztathatom Anyukámat? Menjen egyáltalán bele? Nézzem végig, ahogy összeomlik lelkileg végképp? 31 év munkaviszony után (hozzáteszem egészségügyben ápolónő) mit tehet? Miben bízhat? Mire készítsem fel lelkileg? 

csmagda Creative Commons License 2010.05.12 0 0 214
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy mostanában valaki felebezett-e.
Üdv mindenkinek
avandia Creative Commons License 2010.05.06 0 0 213
Szép napot mindenkinek!

Kamilla 26!

Kaptál már határozatot? Hány százalékra értékeltek?:-)

Üdv: avandia
ildiana2 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 212
Erre én is annyira kíváncsi lennék, mi alapján számolják ki az ÖEK-t.
A Bechterew, a csípőkopás vajon mennyit ér?:-)
Protézis műtétre előjegyezve, állapot rosszabbodásra beadva 40%-ot kaptam
De tényleg, utána lehetne ennek valahol nézni?
Előzmény: dmke (179)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 211
Szia,ha nekem válaszoltál akkor igen.Kattints a hozzászólások fejlécében a "válasz"-ra és tudni lehet mire válaszolsz.MI a biróságon nyertünk,de még "fiatal",56 éves,igy nem véglegesitették,jövő áprilisban újabb mérkőzés lesz!Elnézést a kioktatásért,de ha sokat fórumozol,rá jössz,nem akartalak vele megsérteni.
Előzmény: nyuxi30 (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!