Keresés

Részletes keresés

Vincent West Creative Commons License 2001.09.18 0 0 42
Hát ide én is bejelentkezek! Nekem is pont a péntekekkel van bajom. Általában csütörtökönként focizunk, ami egyet jelent az azt követő sörözéssel. (mellékesen unicum vagy vilmos) Ilyenkor aztán jöhet az egy hétig nem látott cigaretta, ennek egyenes következménye a másnaposság. Én valami szerencsétlen alak vagyok, az est végeztével (általában) rendesen hazamegyek, de másnap reggel meg akarok halni. Egy orvosságot tudok csak. Munka után gyorsan hazamenni, aludni még egy órát, meginni másfél liter kólát vagy ásványvizet. Én is kipróbáltam a lefekvés előtt Algopyrint, enyhébb esetekben bejön. A Quarelin másnap reggel jó, de a koffeintartalma miatt nem javallott, hogy valaki kávéval vegye be. Az már újabb problémákat okoz.
Én egyébként mindig a cigarettának tulajdonítom a másnapi gyöngeséget. Ti hogy vagytok ezzel?
pipacsmező Creative Commons License 2001.09.18 0 0 41
Vagy pedig nem "kellő" mennyiségű unicumot ittál, s azért nem lettél másnapos :)
Előzmény: Chris Cherry (40)
Chris Cherry Creative Commons License 2001.09.18 0 0 40
Az é nmegoldásom:
Lefekvés előtt egy kiadós kajálás, vagy pedig unicumot kell inni. Attól én még nem lettem másnapos.
DRT Creative Commons License 2001.09.18 0 0 39
A rumot és a sört leszámítva, az összes felsorolt gyógymódtól teleokádnám a fél kerületet (szesztől szinte soha nem hányok), úgyhogy maradok a jól bevált "inkább be sem megyek-kúránál" :)
DRT Creative Commons License 2001.09.18 0 0 38
Miért kell ahhoz pénteknek lenni? A többi napon ugyanolyan szar.... :)
Előzmény: Ralph Lauren (-)
mlc Creative Commons License 2001.09.18 0 0 37
De azért próbálkozunk.
Előzmény: Densz (35)
pipacsmező Creative Commons License 2001.09.18 0 0 36
Van egy tanítómesterem, Tőle hallottam: "nem kampányszerűen kell inni, hanem folyamatosan."
Előzmény: Densz (35)
Densz Creative Commons License 2001.09.18 0 0 35
Meló másnaposan??? Ugyanmár... Negyednaposan! Na az a valami... :) Nem könnyű!
Előzmény: Campi (34)
Campi Creative Commons License 2001.09.07 0 0 34
Es kozben para ezerrel nehogy pont most fuss bele egy yardba. Meg tomeges vezetes jelensege is elofordul. Te csak iranyitod a kocsit, a tobbiek figyelmeztetnek a piros lampak es fontosabb tablak teruleti elhelyezkedeserol. Ja hogy ez a reszegen vezetes, bocs akkor off.

Hogy on is legyek, en kb egy oraja keltem (jo hogy nincs melo) igy ataludtam a kellemetlen idoszakot, csupan a szamban erzek valami irtozatos szagot.

Nektek sok szerencset a mai nap kibirasahoz!

Előzmény: objektiv (33)
objektiv Creative Commons License 2001.09.07 0 0 33
Vezetes masnaposan olyan, mintha egy osztalyon aluli akciofilmet neznel a moziban es kozben elrontottad a gyomrod popcornal. Minden egyes huppanas maga a halal es a kezdete egy uj imasorozatnak, azaz "Istenem add, hogy ne hanyjam teli a verdat".

*.obj

Előzmény: Horse-Car (31)
Tomthumb Creative Commons License 2001.09.07 0 0 32
Na végre, a rum óta az első szimpatikus gyógyszer 8-)
Előzmény: Densz (29)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.07 0 0 31
Helló, nálam enyhe sörmásnap van, és micsoda szerencse, hogy a mai munkaadag csak tíz óra, de most jó itt ülni, mert már túl vagyok az első megpróbáltatáson, az autóvezetésen...(mellékszál: vezetés másnaposan...) :-)
Ralph Lauren Creative Commons License 2001.09.07 0 0 30
Na, én most értem be. Szerencsére nem vagyok túlzottan másnapos, csak álmos. Pedig tegnap korrekt mennyiséget toltam le a borfesztiválon. Villányi vörösborokkal indítottam és a Tokaji pincészeteknél zártam. Hiába, minőségi boroktól nem lesz másnapos az ember. Csak részeg.
Éljen a péntek!!!
Densz Creative Commons License 2001.09.06 0 0 29
Ahogy objektiv is írta, a másnaposság egyik oka (a túlzott alkoholfogyasztáson kívül :)) a vércukor szintjének béka segge alá történő süllyedése. A gyomorbántalmak nagy része viszont azért van, mert egyszercsak berág az ember gyomra, és azt mondja, hogy nem hajlandó több alkoholt megemészteni. Így szépen összegyűlik ott egy masszív alkoholos réteg, és akkor az úgy ott van. Namármost. Ha az ember jól megiszik egy pohár sört (nem könnyű ilyenkor), akkor a sörben lévő szénsav kicsit meglazítja ezt a leülepedett réteget, az alkohol pedig katalizátorként hat az emésztésre, és ráveszi a gyomrot a dolgára. Ezt egy orvos mondta nekem. Sokaknak nem meri mondani, mert még a végén ráfogják, hogy alkoholizmusra buzdítja az embereket :)
Viszont a megoldás elég világos...
Előzmény: objektiv (13)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.05 0 0 28
Ralph

Benézek pénteken (szintén a csütörtök estéből kifolyólag :-) ), hadd lássuk, hogyul vagyunk, már ha látjuk (engem ilyenkor baromira zavar a monitor fénye, csak hát, ugye, ha már munkahely, és nem kocsma, valamit nézni kell, nyitott szemekkel, viszonylag .-)) ).

Előzmény: Ralph Lauren (23)
vénólánzsahleF Creative Commons License 2001.09.05 0 0 27
csatlakozom!

másnaposság ellen szvsz két dolog jó, a tej (1-2 liter) vagy a tea(kb. fél liter). természetesen mindezt reggel ébredéskor kell meginni.
a különböző gyógyszerek nekem nem jönnek be, de hát ízlések és pofonok.

amúgy, a legjobb kutyaharapást szőrével. nekem szerncsém van a mostani munkahelyemmel, lévén itt még a főnöknek is szoktak ilyen jellegü problémái lenni, úgyhogy rendkívül toleránsak. (szerencsére:)))

mlc Creative Commons License 2001.09.05 0 0 26
Az viszont jó a másnaposságban, amikor az ember dolgozni megy, és az utcán érzi a hűvös szellőt magán a napfelkeltében. Valahogy olyankor másnak, tisztábbnak látszik minden, nem? Hrabal írt egyszer valami ilyesmiről. Igazából gálya helyett mászkálni kéne ilyenkor.
Vagy aludni, persze.
Campi Creative Commons License 2001.09.05 0 0 25
Hehe, jo titeket olvasni :)

Mellesleg hany db taccsolas utan erzitek hogy mar nem lesz tobb? Nekem regebben eleg volt 1-2, mostanaban 4-5 :(
Hiaba no, oregszem, vagy csak tobbet iszom??

Densz Creative Commons License 2001.09.05 0 0 24
Igen-igen, nem rossz.
Írta valaki, hogy milyen remek megoldás a paradicsomlé. Ja, ha csak enyhén másnapos az ember. De ha úgy rendesen, akkor egy istencsapás a paresz. Alapvetően ég ilyenkor a gyomor, hát ha még rányom az ember egy kis paradicsomot. Múltkor kipróbáltam. Mindenféle folyadékot magamba tömtem, köztük ezt is. Hááát..., élvezet volt kihányni :)
Előzmény: mlc (21)
Ralph Lauren Creative Commons License 2001.09.05 0 0 23
Több előttem szóló ajámlotta a kávéfogyasztást másnaposság esetén. Szerintem a kávé csak kisebb mértékű álmosság/fáradtság ellen jó, másnaposság/totál kimerültség ellen csak árt (bár az tény, hogy a cukortartalma jót tesz). Egyszer az egyik barátom csont másnaposan benyomott három decit (egy dl-el nyitott, de az állítása szerint nem használt), fél óra múlva a halálán volt, kimerülten 200 körüli vérnyomás nem az ideális - ott is hagyta nagyszünetben a sulit. Még délután is teljesen össze volt zuhanva.

Sajnos az utóbbi időben kezdek "meglett emberré" válni - régen rúgtam be úgy igazán hétköznap. Ezen a héten viszont lesz rá egy jó alkalom: csütörtöktől vasárnapig lesz a borfesztivál fenn a várban. Csütörtökön valszeg ott leszek, úgyhogy pénteken aktuális lesz a topic :)

mlc Creative Commons License 2001.09.05 0 0 22
A csoki tényleg bejön? Én mindig valami sósra vágyom, mértékkel persze. Ropi. Nem segít, csak jólesik.
Campi, ez igen! :-)
mlc Creative Commons License 2001.09.05 0 0 21
Ez akkor még jobb, ha éppen valami értekezleten vagy, vagy csak a főnököd pofázik valamit. Így voltam én a múltkor. Alig láttam valamit és végig arra koncentráltam, hogy ne taccsoljak ki az asztalára.
Előzmény: Densz (20)
Densz Creative Commons License 2001.09.05 0 0 20
Hali! Szintén csatlakoznék.
Én baromi hányós vagyok. És ez nagyon gáz! Képzeljétek el azt, hogy ülök a melóhelyemen a gép előtt, majd egyszercsak hirtelen mozdulattal irány a slozi. Ott némi várakozás (hogy tutira egyedül maradjak), majd boaaaa. Némi pihenés, vörös fej, kidülledt, fátyolos szemek, zombi kinézet. És ez annyira ciki...
Múltkor az Algopyrin is kijött. Pech.
Előzmény: Ralph Lauren (19)
Ralph Lauren Creative Commons License 2001.09.05 0 0 19
Második próba

Alkohol topic

Előzmény: yol (15)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.04 0 0 18
Hello, és csatlakozom!

Ami a másnaposságot illeti: már szinte mindent kipróbáltam, de nem hagyom magam :-), ha pocsék a másnap, akkor pocsék, nincs mese van.
Kizárólag a (másnapi) fejfájást sikerül csillapítanom magamon, a Quarelinre esküszöm, de az ilyenkor beálló zombi-állapotot az se nem tudja oldani, ami pedig a munkanapot illeti: túlélni, túlélni!! :-)

sik acsak kidrüf Creative Commons License 2001.09.04 0 0 17
Jo a topic!
szerintem nem rossz a masnapos munka ( legalabb is tapasztalatnak)
ha az ember nem tul gyakran csinalja. ( kb.:1 esemeny/ev )
Nekem eddig egy igazi volt, de az emlekezees maradt...
Campi Creative Commons License 2001.09.04 0 0 16
Telleg jo topic, be is raktam a kedvencek koze.

Rajottem hogy az alkoholizmusom nem osszeegyeztetheto a munkammal. (Ralph-hoz hasonlo tunetek miatt) Ezert kileptem a munkahelyrol :)

Nekem asvanyviz ezerrel, meg csoki a recept. De az algopyrinrol nem hallottam, kiprobalom.

yol Creative Commons License 2001.09.04 0 0 15
elcseszted a linket, másnapos vagy?
Előzmény: Ralph Lauren (10)
Ralph Lauren Creative Commons License 2001.09.04 0 0 14
A főnököm Angliában dolgozik - így nem lát semmit belőlem :O)
Amúgy egy legutóbbi vacsorán vagy öt-hat pint sört gurított ő is (ezt annak fényében kell értékelni, hogy egy 30-as nőről van szó)
Előzmény: mlc (11)
objektiv Creative Commons License 2001.09.04 0 0 13
Na jonapot!

Vegre egy ertelmes topic. :)

Ha ismereteim nem nagyon csalnak, akkor ugye a masnapossag javareszt amiatt alakul ki, hogy a cukor aceton szeru valamive alakul az ember szervezeteben. Tehat vercukorszint a beka s*gg* ala beesik es meg aceton szeru kotyvalek is lesz benned. Tehat a teendo, csoki, cukor (vercukor), kave (vernyomas), sok viz, hogy tudjal uriteni. Valaki csinalta mar?

Bar eszrevetelem az, ha sok cukrot benyomok masnaposan, akkor meg elo kell venni a lepkehalot, hogy levadasszanak a plafonrol.

*.obj

Előzmény: ddani (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!