Keresés

Részletes keresés

janijani Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13679

Ahogy elnézem jobb ha ültetsz egy csemetét helyette.

Előzmény: buga1 (13677)
janijani Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13678

Tudtommal 1m-es hosszabbítócső kapható, másról még nem hallottam. Erre rá lehet csavarni a rövid (60cm) vagy a hosszú (2m) permetezőszárat.

Elvileg össze lehet csavarni több hosszabbítót is de 3m felett már nagyon hajlik, meg a kertben is nehéz lenne forgolódni vele.

Előzmény: Törölt nick (13676)
buga1 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13677

Ma jártam a kertben és az egyik kajszin ezt láttam:

 

                     

 

Gondolom valamilyen fakopáncs féle madár "művelhette" ezeket, mert tisztán látni a vésés nyomait.

 

És a következő fotókból az is kiderül (szerintem), hogy miért tett így ez a bizonyos madár:

 

 

                    

 

 

A fa kérge "szépen" elvált a törzsétől... Szerintetek még menthető ez a fa? Elég sok ágon jelen van az a kéregelválás.

 

Ötletek?

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13676

Igen, eredetileg írtam volna hogy célszerű tiszta vizet hagyni a gépben, aztán mikor újraírtam a hsz-t, kifelejtettem. De jó ötlet!

 

Az állítható szórófej is jó ötlet, én még nem próbáltam, de fogok egyet venni, valóban érdemes.

 

Még azt elfelejtettem, hogy a hosszabbító csőből valóban többféle méretű kapható, így az is rugalmasan választható.

Előzmény: janijani (13675)
janijani Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13675

Nekem a magyar Vegyépszer permetezőm van, végülis majdnem ugyanaz mint a j-14-es csak régebbi fajta.

Amikor elteszem mindig bennehagyok 2 l vizet és nem ragad le a golyó. A másik amire ügyelni kell, hogy a kézi szelep nyitva legyen amikor elteszem. A permetezőszárat meg állítva jó tárolni, mert ha fekszik bennemarad a víz és korrodálja a cső belsejét.

Évente egyszer szétszedem a pumpáját és szilikonzsírral vékonyan bekenem a gumidugattyúkat így könnyen jár és nem kopik el.

Ahogy írod én is a 2m-es szárral permetezek így messze vagyok, nem jön rám a permetszer. A magas fákhoz hosszabbítót teszek rá, így 3m-es lesz, ezzel 5m magasra felérek. Az eredeti szórófeje pocsékol, érdemes venni hozzá állítható szórófejet, a megspórolt permetszeren hamar visszajön az ára.

Állítható szórófej 870 Ft:

http://kertbaratbolt.hu/catalog/product_info.php?products_id=6408

Akit érdekel itt árulnak egy ilyen permetezőt 12500-ért:

http://aprod.hu/hirdetes/hati-permetezo-IDdENT.html#00698231ff;r:;s:

Előzmény: Törölt nick (13673)
Ali-bá Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13674

Én azt tapasztaltam, hogy ha sokáig szöszmötölök egy hozzászóláson (pl fotót keresgélek) akkor nem megy át a fórumra semmi. Ezért ilyenkor Ctrl c és élküldöm a semmit, majd  Ctrl v -vel bemásolom és nyomban ismét elküldöm, na az már jól elmegy.

Előzmény: Törölt nick (13673)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13673

(utálom, amikor a fórummotor eltünteti a negyed órája komponált kisregényemet...brrrrrr)

 

még egyszer nekifutva, rövidítve:

azzal kezdeném, hogy én még olyan gépet nem láttam, amit több-kevésbé ne kéne buherálni.

 

- 4. éve használok egy no-namet, Bricoban vettem anno, 8-10e HUFért.

- rövid cső, nem hosszítható, hosszabbításával való buherálásra én sosem voltam hajlandó

 

Hibái:

- a pumpáló kar a tartály alatt nem csapágyban fut, idő után kikezdi a műanyagot, buherálni kellett

- a porlasztó csavar a cső végén néha önálló éltre kél, gyakran kell utánállítani fújás közben

- itt-ott néha elcseppent néhány cseppet, főleg a kézi zárócsap környékén, de nem vészes

- buherálva hosszabbítható, annak minden velejárójával együtt (én inkább fizettem egy rendes gépért)

- embernél magasabb fák permetezésére gyakorlatilag alkalmatlan

- alkatrész utánpótlás véleményes

 

Előnyei:

- "olcsó"

- egyszerű, könnyű

- karbantartása igénytelen

 

Szumma:

Amióta 2011-ben vettem egy magyar J-14-est, kizárólag gyomirtásra használom a Bricos gépet. Emiatt évente 3-4-szer van igénybe véve, gyakorlatilag nincs ideje tönkremenni.

 

2011 ősze óta használok J-14-est, 21e körül vettem akkor, azóta >20%-ot drágult.

 

Hibái:

- a kézi zárócsap hamar elkezd engedni, folyatni a permetet az ember kesztyűjére. Megoldás: szétcsavarozni, műanyag menetrészt tömítőanyaggal betekerni, összecsavarozni, meghúzni. Slaug csatlakozó bilincsét kicserélni normális bilincsre

- tartály alatt a slaugok bilincsei szintén hajlamosak ereszteni. megoldás: kiszerelni a pumpakart alul, hozzáférni a bilincshez, kicserélni azt vagy drasztikusan utánhúzni

- a tartály alatt található pumpaházban(nem tudom a nevét) lévő golyócska időnként leragad. Első alkalommal rém kellemetlen, bekészített permettel nem működik a készülék. Később rutinból felismerhető jelenség. Megoldás: 3 perc, csavart alul kitekerni, golyót felpiszkálni, visszacsavarni. Tavasszal ez az első karbantartó munka, amit el kell végezni a gépen

- a karokat egymásba rögzítő csapszegek időnként kiesnek. Megoldás: csapszegek cseréje egyszerű drótdarabra

- a készülék jócskán nehezebb, mint a no-name vackok, főleg feltöltve

- elég borsos beruházást igényel, főleg célszerű hosszabbító csővel venni, és tartalék tömítőkészlettel (ez utóbbit én még nem vettem hozzá!)

 

Előnyei:

- gyári hosszabbító cső

- strapabíró, jól megtervezett készülék

- cserélhető alkatrészek, hazai lévén minden összetevő raktárról pótolható

- a kisebb buherálásokat leszámítva komolyabb probléma akár évekig nem jelentkezik

- gumitömítést még nem kellett cserélnem, jóllehet 2011-ben 1-2-szer, 2012-ben 35-40-szer, idén 8-10-szer használtam már. A csöpögéseket utánhúzással, bilincs-cserével, menettömítés alkalmazásával oldottam meg

- magas fák is megbízhatóan kezelhetők vele

- a hosszabbító cső alkalmazásával alacsony bokrok kezelésénél is távolabb lehet maradni a mérgező permettől

 

Szumma: én minden apró hibája ellenére nagyon szeretem a J-14-est. Karbantartom, kopó részeken olajozom rendszeresen, mindig alaposan elmosom munka után, a csöpögő részeken kijavítom a hibáit viszonylag könnyedén. Alkatrész utánpótlás elérhető jócskán.

 

Előzmény: Catman (13670)
pacsepa Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13672

Nekem noname-nek számító 10 literes (FLO) is van és azt szeretem a legjobban. A noname-ekkel, pl. az enyémmel is az egyik fő probléma, hogy rövid permetezőszárral adják és természetesen a kertészeti boltokban kapható kiegészítők biztosan nem kompatibilisek vele. Kis ügyeskedéssel és némi prusz pénzzel meg tudtam oldai a dolgot. Így volt az egész cucc összesen kb. 17 ezer forint.

Előzmény: Catman (13670)
pacsepa Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13671

Max 1-2 nap

Előzmény: Didergő Király (13668)
Catman Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13670

Sziasztok,

 

Tudnátok ajánlani nekem egy jó háti permetezőt (max 30ezer körül)? Ahogy nézem, elég nagy szórás van az árakban, 30-ért van kézi és motoros is. Érdemes foglalkozni a noname-ekkel, vagy inkább valami "márkásat" vegyek?

Mozo66 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13669

... a  cápákkal kapcsolatban ????  ... : )

Előzmény: TINTUS (13667)
Didergő Király Creative Commons License 2013.04.19 0 0 13668

sziasztok! meddig lehet felhasználni a feloldott, monília elleni chorus 50 wg-t? tegnapelőtt kicsit sokat kevertem be a barackfához és olyan 5 liter megmaradt. köszi előre is.

TINTUS Creative Commons License 2013.04.18 0 0 13667

Ma is tanultam valamit.....:)

Előzmény: Mozo66 (13664)
Vebber Creative Commons License 2013.04.18 0 0 13666

Köszönöm.

Fiatal fa, betudom amit írtál.

 

Tavaly én már áprilisban locsoltam akkora szárazság volt itt. Az idén majd adok tápanyagot bővebben.

 

Előzmény: Mozo66 (13665)
Mozo66 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 13665

... annyit még , hogy önmagában a víz pótlása nem elegendő abból nem lesz kőmag , különösen ha homok talajon van amiből könnyen kimosódnak a tápanyaok .

Előzmény: Mozo66 (13664)
Mozo66 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 13664

Ez természetes folyamat , ennyit bírt a fa ( felét ) .  Benne van a víz és a tápanyag hiány is .  Onnan tudod meg , hogy természetes folyamat , hogy leveszel egy sárguló szilvát meg egyet ami nem és kettévágod őket . A sárgulónak gumis puha lesz a magháza az egészségesnek meg kemény . Ez azért van , mert nincs elég tápanyag a kőmag kineveléséhez ezért bizonyos gyümölcsökből kivonja a fa a szükséges anyagokat és átirányítja a megmaradókba . Természetesen amikből kivonja azok lehullanak .

 

 A természet máshol is alkalmazza ezt a módszert pl bizonyos cápáknál ahol a cápa méhében kikelnek a kiscápák majd elkezdik felfalni egymást és a végén marad egy győztes .

 

  Tápanyag , víz , lombtrágya ( mikroelemek ) ...ilyenekkel lehet meggátolni ezt a fajta hullást .

Előzmény: Vebber (13659)
fajdkakas Creative Commons License 2013.04.18 0 0 13663

Ez attól függ, mely részén él az ember. Itt Szeged környékén márciustól szinte semmi csapadék nem volt. A szilvák nálam is lehullottak és aszalódtak. Én is a szárazságra tippelek.

Előzmény: janijani (13662)
janijani Creative Commons License 2013.04.18 0 0 13662

Tavaly májusban még nem volt szárazság.

Junius közepéig volt elég eső, utána jött szeptember közepéig a szárazság.

Előzmény: Ali-bá (13660)
TINTUS Creative Commons License 2013.04.17 0 0 13661

Nálam is a besztercei fele lepotyogott aszalódva ami a fán maradt az se volt lédús...

Hiába raktam csepegtető öntözőcsövet a fa köré spirálba.....

Előzmény: Vebber (13659)
Ali-bá Creative Commons License 2013.04.17 0 0 13660

Valyon nem azért, mert szárzság volt?

Előzmény: Vebber (13659)
Vebber Creative Commons License 2013.04.17 0 0 13659

Szilvával kapcsolatban kérdésem lenne, most még időben.

Tavaly májusban a Lepotica, Staley fajtáknál a gyümölcsök közel fele elkezdett sárgulni, aszalódni, majd lehullottak.

Mi okozta? 

 

Farang01 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 13658

Tökéletesen igazad van, tényleg bonyolultabb ez a kérdés. De mi tesszük azzá.
Ha belegondolunk, több hektáron homogén "monokultúrában" egyfajta növényt termeszteni (legyen az szőlő, alma, kajszi vagy épp gabona) természetellenes dolog. A magyar nyelv pedig csodálatos nyelv. Azzal a szóval, hogy "természetellenes" már előre el is árulja a következményeit ennek a fajta növénytermesztésnek. 

Persze én is nagyon jól tudom, hogy aki ebből él az más szempontokat (is) kénytelen figyelembe venni. Tudom hogy napjainkban a mezőgazdászok enyhén szólva nincsenek túlfizetve ezért nem tudnak lemondani a termény ¼-éről minden évben, csak hogy néhány rovar faj élőhelye megmaradjon. Azt is tudom, hogy a globalizált világunkban 1-1 betegség villámgyorsan át tudja lépni az országok határait, ezért jóval nagyobb jelentősége van a növényvédelemnek, mint régebben. Pont ezek miatt gondolom, hogy mi, emberek tesszük bonyolulttá ezt a kérdést.

Előzmény: pacsepa (13657)
pacsepa Creative Commons License 2013.04.17 0 0 13657

Azért ez bonyolultabb kérdés. Itt elsősorban arról van vita, hogy a csávázószerként használt neonikotinoid eljut-e a virágporba?

 

Az tény, hogy ha a virágzó fát leszórod Actara-val, annak nem fognak örülni a méhek.

A gond szerintem nem is a kiskertekben keletkezik.

 

Azt inkább el tudom képzelni, hogy a virágzás utáni időszakban is használjuk rovarirtóként. A méhek a fák és növényeink közötti egyéb növények virágait is látogatják, pl. a gyomokat. Na ezeknek annyi. Kiskertben ez nem számottevő, de egy sokhektáros ültetvényen kerül ez sorra....

Azt is el tudom képzelni, hogy tényleg nem érzékeljük olyan szinten a problémát, mint tőlünk nyugatabbra, ami következhet az ültetvények méretéből. Ott 10-20x, vagy akár még nagyobb gyümölcs ültetvények és homogén kultúrák vannak, nagy területen, amelyeket egyszerre kezelnek növényvédő szerrel. Ezeken a nagy területeken egy-egy teljes méh (és egyéb rovar) populációt is elteszünk láb alól, míg kicsi és heterogén kultúrák esetén, amikor nem egyszerre történik a permetezés, nem esik áldozatul az összes rovar.

Nem mellesleg szerintem ugyanezért lehet olcsóbb ott a növényvédelem, mert idő kell a kártevőknek is hogy regenerálódjon az állományuk, míg nálunk a szomszéd birtokon, relatíve közel készen áll az új populáció.

Előzmény: Farang01 (13655)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.17 0 0 13656

Még rügypattanás után is nyugodtan lemosózhatod, sőt akkor a leghatékonyabb, mert az esetlegesen a rügypáncél alatt áttelelt kórokozókat/kártevőket is leviszi.

Előzmény: ticsa1 (13654)
Farang01 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 13655

Tényleg vizsgálat szükséges ahhoz hogy kiderítsük, a rovarirtó szerek vajon hatással vannak-e a méhekre? :)

Előzmény: beetee (13653)
ticsa1 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 13654

Sziasztok!

Szilva esetében ha még alszanak (kivéve a Penyigei, meg 1-2 Elena tegnap néztem már pattannak a rügyek) mehet még egy olajos rézkénnel, vagy már csak rézzel (rézmax) permetezzek, de az mehet mindegyikre?

beetee Creative Commons License 2013.04.17 0 0 13653
alfi13 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 13652

Málnát én csak rézel (Champion) és rovalölövel szoktam permetezni mig az érési idő megengedi. Érés elött 2-3 hétel Rowlar 50WP illetve közvetlen az érés előtt Teldoral a szürkerothadás ellen. Ez nagyon bevált.

Előzmény: Törölt nick (13644)
pacsepa Creative Commons License 2013.04.16 0 0 13651

Kajszit semmiképpen ne. A többire mehet réz, amíg nem látni a megpattant virágrügyekben a szirmok színét! Az őszinek a levele sem szereti a rezet, de még mehet akkor is, ha a csúcsrügyeknél bújnak az első levélkék. Ezeket elvebn legalábbis úgyis le kell metszeni, tehát mindegy.

Előzmény: sanda balázs (13650)
sanda balázs Creative Commons License 2013.04.16 0 0 13650

Sziasztok,

Sajnos nálam a lemosó elmaradt...van még esélye?

Kajszi már nyílik, a többi még nem...

vagy csak a kajszi ne rezezzem, de a többi mehetne még /meggy, őszi, kröte, alma még sehol/?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!