Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.02 0 0 48890

Egyébként Hörpölin pár éve írt egy tökéletes anyagot az honlapjára, amelyben a kéktúrázók arról olvashattak volna hogy miként érdemes ilyen környezetben viselkedni, ilyen településeken áthaladni.

Nagyon jó írás volt, hasznos tanácsokkal.

 

Egy gond volt: túl sok ember véleményét kérte ki hozzá, és mint az lenni szokott a demokráciákban végül nem történt semmi a "polkorrektség" jegyében kiherélt írását végül dühösen a sutba dobta.

Kb ami ebben az esetben történt kicsiben az megy nagyban is.

 

Előzmény: rozaa (48881)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.02 0 0 48889

Erre (is) volt régen a TeSz. Kár, hogy teljesen ellehetetlenítették.

Előzmény: HEV (48887)
Güsziológus Creative Commons License 2015.04.02 -3 0 48888

Szent Márton gyalogos vándorút

(Via Sancti Martini)

 

Lébény - Károlyháza

 

Logisztikai szempontból Károlyházán érdemes megszakítani a túrát, itt ui. ütemes menetrend szerint közlekedő vonat van.

 

A kezdet nem lehet más, mint a templom:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=76

 

Károlyháza kis település, a vasútállomás neve: Kimle.

 

Itt technikai PONT van:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=176569

 

Elvben itt találkozik az útvonal a Kisalföldi Piros útvonallal, én nem láttam jeleket, bár Kimle főútján mintha lenne kopott jelzés.

 

Lébény és Károlyháza között közös a zarándokutak útvonala, az erdő közepén van egy betontömb, ez a Szent Jakab zarándokút "szabványa".

Jelzés nem sok van, de az út gyakorlatilag nyílegyenes, egy mezőgazdasági híd keresztezi az M1-es útvonalat, a zaj miatt nem a legkellemesebb szakasz.

 

Végül az itiner:

Előzmény: Güsziológus (48873)
HEV Creative Commons License 2015.04.01 0 0 48887

A kéktúrás ranger hálózatról:

 

A SEFAG pld. Somogyban így intézi a ranger hálózat dolgait: A Kéktúra útvonalán Somogy megyében a természetjáróknak is lehetőséget szeretnének biztosítani, hogy az útvonalat felügyeljék. A feladat abból áll hogy túraidőszakban (márciustól novemberig) legalább havonta 1-szer be kell járni a vállalt útvonalat, és az ott tapasztalt eltérésekről (turistaútra dőlt fa, illegális hulladék, járhatatlan út, jelzések megrongálódása) jelentést küldeni a SEFAG-on keresztül az MTSZ részére.

 

A feladat önkéntes, ellenszolgáltatás alapvetően nem jár hozzá.

 

Csak jelenteni kell a látottakat, a beavatkozás, a hibák, hiányok kijavítása nem az önkéntes feladata.

donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.01 -1 0 48886

Jaaaa...hát így könnyű :)

Előzmény: Tavaszi Széll (48885)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.04.01 0 1 48885

A megadott e-mail címed vezetett nyomra. És hajlott korom ellenére a névmemóriám szenzációs. :-)

Előzmény: donjuan1984 (48884)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.01 -1 0 48884

Hogy tudtál lenyomozni ezzel a "zseniális", a valósághoz vajmi kevés kapcsolattal rendelkező álnévvel? :D
Azért ha OKT-re mentek majd szólj; a Zoli- Marci csapat, utóbbi "eltűnése" okán mostanság nem igazán akar összeállni, egy autó meg kevés :S

Előzmény: Tavaszi Széll (48882)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 48883

Ezzel így egyetértek.

 

Más: kicsit majdnemlokál-patriótáskodom is: http://feol.hu/hirek/csak-a-kisasszony-hianyzik-1689434

Előzmény: rozaa (48881)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.04.01 0 1 48882

Lebuktam, mint Rottenbiller. :-) Én már hetek óta "fényt derítettem" a kilétedre, de erről szemérmesen hallgattam. :-) Sajnálom, hogy régen volt lehetőségünk együtt túráznunk a Zoli-Marci-féle csapattal.

Előzmény: donjuan1984 (48875)
rozaa Creative Commons License 2015.04.01 0 1 48881

A probléma valóban létezik, és mindkét fél hibás. A többségi társadalom a szegregálódásért - amire a kisebbségi társadalom ugyanúgy válaszol: ő lesz a többség te pedig a kisebbség. Önismétlő - fraktál-szerű - társadalom szerkezet.  Mi itt csak József Attilásan próbáljuk felvázolni, hogy: "Páros kínt enyhíthet alázat." Azaz, ha bárki megpróbálja elképzelni az életkörülményeiket, esélyeiket; - ne adj' Isten - beleélni magát a helyzetükbe, talán rájöhet, hogy hogyan előzhet meg konfliktus helyzeteket. Lenin elvtárs is megmondta: akció-reakció! Ezeket a párokat pedig végtelen hosszú sorba lehetne rendezni, hiszen minden reakció egyben akció is. Nyilván - munkádból adódóan kétségtelenül - sok konfliktusod volt, amik előre vetítenek bizonyos rögzült sémákat viselkedésben - pl: nem tudom, hogy egy-egy beszólásra szoktál-e nevetve / mosolyogva válaszolni? - és lehet, hogy ezek a tudat alatti testbeszédbeli mintázatok okozzák a súrlódást. Száz szónak is egy a vége: ok és okozat is minden élő, és ezt kell(ene) megtanulni tudatosítani. Még egyszer a jelenség létezik, de ahhoz, hogy fennmaradjon vagy változzon mi is kellünk! És olyan nincs, hogy csak az egyik fél tehet mindenről.

Előzmény: Törölt nick (48879)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 48880

Nem, az egésszel. Meleg vagyok... :) Vagyis általában melegem van és nagyon jól tűröm a hideget. Cserébe a -11 fokban sátorozáskor se hallja senki egy panasz-szavamat se. :D

Előzmény: donjuan1984 (48875)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 48879

Garass hozzászólására reagáltam, amikor túlzónak jelezte a negatív állításokat, majd hosszabban kifejtette, hogy semmiféle atrocitás nem érte még soha. Ebből pattant ki (ismét, századjára) a vita. Páran úgy látják, hogy ez a probléma gond, és a kisebbség az oka. Páran úgy, hogy ez a gond létezik, de az áthaladó turista az oka. Szerintem ez nem csúsztatás...

Előzmény: Törölt nick (48874)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 48878

...még mindig nem szorongok, csak szimplán nem tetszik. A táj se jött be, nekem túl sok volt a kietlen, parlagon hagyott föld. Jobban szeretem a sűrű erdős szakaszokat, hegyekkel. 

Előzmény: garass (48877)
garass Creative Commons License 2015.04.01 0 1 48877

Szerintem neked többször kellene ezen a vidéken járnod. A szorongás helyett a szépet, érdekeset, másfélét kellene észrevenned. Erre vannak jó írások, beszámolók a fórumon, mint ahogy már korábban  is utaltam rá.

Továbbá, hogy stílszerű legyek, kutyaharapást szőrivel. D:

Előzmény: Törölt nick (48871)
garass Creative Commons License 2015.04.01 -1 0 48876

Már ne is haragudj, de a leírtak többnyire előitéletesek. Putnok lerobban Serényi Béla utcája nem jobb és nem rosszabb, mint sok más településé. Tudnék példákat hozni, de ez itt nem a reklám helye.  Konkrét atrocitást én itt ennek ellenére nem tapasztaltam még.

A nagycsaládos találkozód sem kötekedésre, csak feltételezésre épül. 

Bódvaszilas kunyeráló gyerekeit meg már annyiszor leírták/tuk, hogy fel lehet rá készülni lelkileg. De ott is csak akkor fordul durvábbra a helyzet, ha beszáll az ember a dologba. Ám mint írtam, pár hét és felejthetős lesz ez a dolog.   

Nem azt várja senki, hogy ezeken mosolyogj, de ez is része a túraélményeknek.   Ez is Magyarország, nem csak a csili-vili paloták és villatelepek. És ez ráadásul nem is mesterkélt, hanem tömény natura.  Ha elkerüljük, ha nem, attól ez még van.  

Előzmény: V43 1279 (48870)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.01 -1 0 48875

Úgy érzem mászógép74 Neked valami gond lehet a fej-hőháztartásoddal :D
Tavaszi Széll meg kezd gyanús lenni nekem, mármint, hogy ismerem személyesen, de nem tuti. Nem Zoltánnak hívnak esetleg? Illetve nem szoktál látássérült emberekkel - pl. egy bizonyos Szilárddal - túrázni? :)

Előzmény: Törölt nick (48865)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 1 48874

Megint csúsztatsz picit, mert azt senki nem mondta hogy a jelenség nem létezik, mert sajnos létezik, és ez ugyanúgy aggaszt mindenkit, mindenki látja aki ilyen falvakban jár hogy nagyon nagy a baj.

 

Viszont az hogy egy ilyen faluban, egy ilyen helyzetben mi történik, milyen reakciót váltasz ki a kisebbségből,  -ha egyáltalán kiváltasz-  nos az már nem kis részben rajtad múlik, erről volt  itt szó.

El lehet menni az alvó oroszlán előtt szépen csendben, szemlélődve is, és el lehet menni melldöngetve, csinnadrattával, szigorú nézéssel is, találja ki mindenki maga hogy melyik esetben fog felébredni...

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (48871)
Güsziológus Creative Commons License 2015.04.01 -1 0 48873

Szent Márton gyalogos vándorút

(Via Sancti Martini)

 

Kóny - Lébény

 

A kezdet:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=177112

 

A "vég"

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=76

 

Az egyik legszebb, legváltozatosabb szakasz, Győrsövényház és Lébény között aszfalt:-(

Téli túra keretében jártam arrafelé (írtam beszámolót), az aszfaltos szakaszt kihagytam, Győrsövényház és Győr között közvetlen autóbuszjárat van.

Sőt.

A megálló mellett egy jó kocsmát is találunk, igaz, mindez nem az útvonalon van.

 

Lébény templománál találkozik a két zarándokút innen jó darabig fonódik az útvonaluk.

Közlekedési probléma nincs, Lébény és a vasútállomás között helyi buszjárat is van, igazodik a busz a vonat menetrendjéhez.

 

Végül az itiner:

Előzmény: Güsziológus (48842)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 48872

A Táncoló Kecskében 2009-ben aludtunk először, azóta is visszajárunk oda, megszerettük a helyet.

Ha nem lenne picit felturbózva azt is mondhatnám hogy egy régebbi garniszálló színvonala, mert valójában nem nagy szám, de nekünk valamiért bejön.

 

A konyhája jó, de a kapacitása véges, egy szakács és egy kisegítő van, reggelit, vacsorát adnak az árban, a reggeli az szerény svédasztal szokott lenni, a vacsora menü.

Kértünk már párszor a la carte is, azok mindig nagyon finomak voltak (mátrai borzaska, palóc szelet) Palócgulyásra nem emlékszem.

 

A kávé és teakínálata pazar, erre épül a hely gasztronómiai attrakciója, lásd Táncoló Kecskék mondája.

Röviden: igen, ajánlom.:-)

Kilátó Vendégházat nem ismerem.

 

A felújított kilátó megtekintését ne add fel, nem tudom hogy nyitva lesz-e, de ha nem akkor sem lehetetlen próbálkozni, ha van ott valaki, nekem is sikerült.

Hajrá! :-)

 

 

Előzmény: Ttlosz (48868)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 48871

"de azt senki ne várja tőlem, hogy mosolyogva szívembe zárjam a negatívumokat és azt mondjam, hogy nincsen semmi baj."

 

Igen, igazából ezen szoktam kiakadni én is, amikor valaki konzekvensen kijelenti, hogy a szemlélővel van a baj, nem a szemlélt dolgokkal. (Bónusz hibám, hogy nekem pl. a Cserehát nem is tetszik, és nem a cigányok miatt. :) )

Előzmény: V43 1279 (48870)
V43 1279 Creative Commons License 2015.03.31 0 1 48870

Én is nem régen jártam be ezeket a részeket, szintén egyedül és fotózva. Nekem sem törtek az életemre, tavaly Mátraverebélyen 2 kisebb kutya akart megtámadni (ez mondjuk nem a hely hibája, de ha nem lenne egy putri akkor kisebb valószínűséggel lennének kóbor kutyák),  Bódvaszilason a helyi barnás börű gyerekek próbáltak csokit kunyerálni tőlem sikertelenül.Putnokot meg a főúttól felfelé örültem, hogy elhagytam, elég lehangoló látvány. Abaújszolnokon meg az utcán mászkáló cigány nagycsaládról meg pár fiatalról sem a feltétlen bizalom jutott az eszembe.

 

Egy szó mint száz: szép helyeken megy ezeken a részeken is a kék, de azt senki ne várja tőlem, hogy mosolyogva szívembe zárjam a negatívumokat és azt mondjam, hogy nincsen semmi baj.

Előzmény: garass (48768)
hadidoki Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48869

"Itt biztosan valami erős, hátrafelé exponenciálisan táguló félelemhullám sugárzott belőlem, azt érezhette meg ez az értelmesnek nem mondható csúcsragadozó :D"

 

Ha egy ilyen mondat meg tud fogalmazódni benned, ne csodálkozz, ha sugárzik rólad az ellenszenv. Ezt pedig megérzik.  

Előzmény: Törölt nick (48808)
Ttlosz Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48868

Írásod már tavaly lementettem! Szép időd volt. Mi jövő héten mennénk, elnézve az időjárást - nálunk éppen ömlik az eső - sok jóra nem számítok, de azért reménykedem.

Gondoltam Galyatetőn "betolunk" egy palócgulyást. Említetted a Fogadó a Táncoló Kecskékhez nevű helyet, próbáltad, ajánlod? Kinéztem még a Kilátó Vendégház és Étterem nevű intézményt is. Kiegészítő programként a Péter-hegyese Kilátót jó lett volna megmászni, de ahogy olvasom még nincs megnyitva. A csillagvizsgálóba meg nem érünk oda időben.

Előzmény: Törölt nick (48866)
jzp2107 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48867

szerintem arra menj amerre jelzéseket látsz :-)

 

Mátra gerincen a régi K+ -on vezet (ezt majd pénteken tapasztalom meg élőben)

 

Mátraverebélytől a templom felé fogsz keveredni a lila máriával egyetemben, aztán a szentkút előtt ha mostanában mész gondolom még rátérsz a régi kékre, nem hiszem hogy 1-2 hét alatt befejeznék a szentkút felé terelést (szombaton negyedénél tartottak)

 

Alsótold Felsőtoldon október végén nem volt még semmi, bár akkor még Verebélyen se

Előzmény: Ttlosz (48864)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48866

Kihirdetésig a régi út szokott érvényben lenni, de ezt vannak akik jobban el tudják magyarázni nálam.

Én biztos hogy mennék az eddigi úton.

 

A Vércverés-felé való terelésről még ősszel írtam, pont elcsíptem az "aktust" sőt az azt megvalósító Kékes Turista Egyesület is az én fotóimat használta az albumjába ennek megörökítéséhez:

 

Az útvonal:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132154397&t=9012640

 

Fotók:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132433969&t=9012640

Előzmény: Ttlosz (48864)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48865

Van, de nyáron az is nagyon meleg. Télen szoktam olyat hordani :)

Előzmény: donjuan1984 (48861)
Ttlosz Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48864

Kicsit, nagyon le vagyok maradva, sajna, mindennel ami a Kéktúrán történt. Segítsetek, bár gondolom a következőket már számtalanszor megkérdezték.

Több mint félév kihagyás után jövő héten folytatnám az OKT kalandozást. Vörösmarty turista-háztól, Mátraverebélyig van tervezve egy menet. Itt változás van egy jó szakaszon. Ezzel nincs bajom, bár új leírás még nem készült, de a vátozásokról olvastam mindkét honlapon (a régin és az újon is) és a terkep.turistautak.hu honlapon is frissítve van a szakasz.

Viszont olvasom pl.: a bélyegzőhelyek fórumát és látom, hogy az ezt követő részeken, Mátraverebélyen is van változás, Alsótoldnál, Felsőtoldnál is, stb. Ezek a változások hol vannak deklarálva? Térkép, stb.? Ha már végleges, vajon miért nem tájékoztatják a nagyérdeműt a már említett honlapokon. Ez érdekelne.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48863

Apropó Keszthely.

 

Paradox módon a kéktúra legvisszataszítóbb élménye nekem ehhez a városhoz kötődik, ehhez a kulturált, szép, balaton-parti üdülővároshoz.

 

Míg a fiúk aludtak átsétáltam egyik reggel a városon, hogy a panziós bélyegzője mellett legyen vasúti körbélyegzőnk is, és a vasútállomás várójába belépve egy nem kicsit vérző hajléktalan, és egy támadólag fellépő másik hajléktalan képe fogadott, rendőr akkor még sehol...

 

Nem akarom részletezni de a környékük már undorító volt a csata nyomai okán...

 

Más:

 

Tavaszi Széll, küldtem egy levelet, szokásos, nézd már meg légyszi! Köszi!

Előzmény: Tavaszi Széll (48851)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48862

Tavaszi Széll is azt szokott, mert amúgy rendkívül harcias kinézete van nékije! :-))

 

Az agresszív biológus... :-))

 

 

Előzmény: donjuan1984 (48861)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.03.31 -1 0 48861

Szerintem használj baseball satyeszt ha ilyen jellegű helyeken mész át :)) 

Előzmény: Törölt nick (48858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!