Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1229

Az én 771-em sajnos 2 sávos:(

Előzmény: Törölt nick (1228)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1228

Nincs jobb. Ami kicsit többet tudna, az hosszú. PMR sávra a 16 centi körüli 1/4-esnél nem érdemes nagyobbal hadonászni.

Lásd Yaesu VX146, v 246.

Ez még kezelhető hossz és elektromosan is ideális.

Itt pár százalék bakfittyet sem számít, csak parasztvakítás a kereskedőktől a dB-ek sorolása.

A kétsávos kifejezetten rosszabb, mint ugyanakkorában az egysávos.

Előzmény: Törölt nick (1227)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1227

Te milyen antennát ajánlasz a gyári helyett? Most Nagoya 771-em van. Van ennél jobb (elérhető áron) a hordozható kategóriában?

Előzmény: Törölt nick (1226)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1226

Modi van természetesen.

Akkor tanács: egy kézi rádió gumiantennája nem egy stabil, abszolut precizen hangolt valami. Olyan mértékben függ a környezetétől, hogy attól, mennyire szorítod a rádiót, vagy van-e rajtad kesztyű, sok MHz-et jön-megy. Nem beszélve, ha a derekadra teszed vagy a belső zsebbe, szintén nagyon durván változik a hatásossága.

 

Ha meg nem teszel durván buta kijelentéseket, nem haragítasz magadra annyi embert.

Mert lehet, hogy nincs információd valamilyen területről, pl. frekvenciagazdálkodás. De akkor ne vond kétségbe az itt úgy-ahogy meglévő rend szükségességét.

Ahogy az országot járva minden erdőnek van gazdája, minden frekinek is. Mindkettő használatának vannak játékszabályai.

Amit ha letojsz, akkor kalóz vagy. Ezt így hívják.

Ahogy vannak tolvajok. Kicsik, nagyok. Kurvák és stricik. Így hívják őket. Vagy rabsicok, orvhalászok. Akik a másét bitorolják.

Előzmény: Törölt nick (1225)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1225

"Azt tudomásul kell venni, hogy BÁRMILYEN kézirádió max 4-5 km-t tud stabilan áthidalni, még vidékies területen is. Kézből kézbe."

Erre voltam kíváncsi már jó ideje.

Mielőtt vettem egy ilyen rádiót, utánanéztem, kérdezgettem, hogy mennyi is a hatótávolsága, de senki nem tudott egyértelműen válaszolni. Utána jöttem ide olvasgatni, csak akkor kérdeztem, ha valami nem volt világos. Igazából az új antenna miatt váltottam 446-ról, ugyanis az állítólag 430 Mhz "alá" van optimalizálva én pedig mindig, minden körülmények között a maximumot akarom kihozni a készülékből. De legalább a hiba nem az én készülékemben van, ez azért megnyugtató.

 

"Meg azt is, hogy attól, hogy nem b@szkurálnak, még nem lehetsz biztos benne, hogy nem rögzítődik minden szavad."

Nem probléma, telefonomat is lehallgatják ha akarják, de - ahogy az emberek 98%-a - nem érdekli őket, semmi hasznos infóval nem tudok szolgálni nekik.

 

Egyébként én már kezdem unni ezt a "kalózrádiós" dolgot, látom egyeseknek nagyon mélyen belegázoltam a lelkivilágukba:), hogy időt nem kímélve kamuregisztrációval próbálnak nyomozni is utánam- bár sikertelenül - a nevét nem is vállalja fel. Engem tulajdonképpen nem zavar, ha esetleg sikerülne neki, de azért kicsit már kezd gyerekessé válni, na meg OFF is. Nem ártana ha idenézne néha egy moderátor. Van itt ilyen?

Előzmény: Törölt nick (1223)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1224

Ha nagyon badarságot ír, javaslom mit olvasson el.

Nem fogok (pláne itt) sok oldalas leírást adni a COSPAS rendszerről.

 

Előzmény: Törölt nick (1222)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1223

Az sem érthető, miért akarsz bajt magadnak, mikor ilyen lövöldözős játékra bőven jó a PMR freki. Pláne, hogy azt mondod, nem nagyvárosba kell.

Meg az ilyen hobbi nem szokott 10 km-nél nagyobb területen játszódni.

Azt tudomásul kell venni, hogy BÁRMILYEN kézirádió max 4-5 km-t tud stabilan áthidalni, még vidékies területen is. Kézből kézbe.

Bármilyen kézi elhal 2 km után még 5 W és tutti antennával is sűrű városi terepen.

Ezért találták ki az átjátszókat a hegytetőkön.

Ha kalóz, ha legális frekin nyomulsz.

Meg azt is, hogy attól, hogy nem b@szkurálnak, még nem lehetsz biztos benne, hogy nem rögzítődik minden szavad.

SIMON rendszer üdvözöl.

Azt azért fogadd el egy öreg rádióstól, hogy akinek ez a dolga, többet tud és többre képes az ő eszközeivel, mint te a te hozzáértéseddel.

 

Olvass.

Előzmény: Törölt nick (1220)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1222

Már bocsi, hogy belepofázok, de ha te cáfolni akarod valakinek az állítását, akkor illene legalább belinkelni a forrást, mielőtt leugatod.

Előzmény: Törölt nick (1221)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1221

Olvass és ne beszélj csacsiságot. Ha más, autentikusabbat nem is, de legalább guglit vagy wiki-t.

A COSPAS-ra is rákereshetsz.

Aminek nem ismered a működését, hatásosságát arról ELŐBB tudakolódj, ne égesd magad.

Előzmény: hbfj400 (1216)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1220

Ja, bocsi, látom már, az email címem nagyon hasonlít az egyik nevéhez. Egy igazi troll - mint én - véletlenszám generátorral talál ki email címet, de hát vak tyúk is talál szemet:)

Előzmény: Törölt nick (1218)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1219

Egyetértek, azonban egy kis pontosítás: a legközelebbi műholdak 700 km körüli magasságban keringenek, de még így is túl magasan, hogy egy játékrádió 1 W-os sugárzásával foglalkozzanak. Meg nem is pazarolják ilyen hülyeségre a drága erőforrásokat. Bár az amcsik kémműholdjai lehet, hogy képesek rá, azonban le se szarják.

Előzmény: hbfj400 (1216)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1218

Mit akarsz ezzel a linkkel? Mi köze ennek hozzám?

Előzmény: megmondom ki vagy (1214)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1217

"Attol, hogy olcso, meg NEM JATEK pmr."

Dehogynem, játékhoz (airsoft stb.) tökéletesen megfelel. Sajnos csak játék, hatótávolsága egyenlő a szarral. Persze a PMR-nek nevezett hulladékoknál sokkal jobb (azok jó esteben 1 km-t tudnak sík terepen - tapasztaltam) Bár ennek még 10 km sincs a hatótávja (nagyjából sík terepen), csak akkor, ha legalább az egyik fél felmászik egy magas fára, vagy épület tetejére. Sajnos ez elég gyenge. Persze valami komolyabb, nem pár ezer Ft-os antennával biztos jobb lenne, de az meg mérete miatt kevésbé hordozható. Ez a műholdas dolog szerintem nagy hülyeség, észre se veszik ha 1 W-tal (5-nek nincs értelme, soakt fogyaszt, de szart se ér) sugárzok:). Na meg max. nagyobb városban tudnék zavarni bárkit is, itt falun nem igazán. Majd jön az FBI, aztán lecsuknak:) (bár a 406-ot még valóban nem próbáltam, ha tényleg vészjelzős freki, akkor azt inkább hagyom, 112-t se hívogatom csak úgy) Nem kell túldramatizálni a dolgot.

Előzmény: Sikloernyos (1213)
hbfj400 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1216

Azért remélem ezt a műholdas figyelés témát Te sem gondoltad komolyan ..A legközelebbi műholdak (GPS) 22.000 km-es pályán keringenek ,elég valószinűtlennek tartom ,hogy még akár 5W-tal sugározva is el tudsz érni ebbe a magasságba egy rádióval gyári körsugárzó antennájával . 

Előzmény: Sikloernyos (1213)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1215

.......

megmondom ki vagy Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1214
Előzmény: Törölt nick (1205)
Sikloernyos Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1213

sok olyan freki is van, amit tudnak a kinai radiok, es megis nagy kart lehet vele okozni. Itt van a 121.5 (tudja az enyem is) vagy a 406mega. Utobbit nemzetkozi veszfrekvencia, MUHOLDAK FIGYELIK, ugyanis sok veszjelzo boja, fekete doboz, stb. is itt ad!! A legtobb kinai UHFes radio itt is kepes adni. Attol, hogy olcso, meg NEM JATEK pmr.

secperc alatt bemernek, es ha nem a NHH, akkor valamelyik nemzetkozi szervezet fog megfingatni erte, ha itt forgalmazol. "szerencses" esetben azt is elerheted, hogy a tobbi freebander is fingik veled egyutt.

Repsavon, katonai savokon nyomkodni, adast probalni messze nem ugyanaz, mint jo terjedeskor nyaron haza USB-ni 27,405on, 20-30 Wattal. A kamionosok nem zavarnak senkit, leszamitva a hatosagokat, akik nem szeretik, ha mennek roluk az infok nagy tavolsagokra az utakon. (Terjedeskor holland hatarnal hallani, hogy hol all a 4-esen a papucsos-papiros....) A kettot NEM osszekeverni.

ha1ta Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1212

szia.

dehogyis nincs....

ott is van rengeteg céges fizetősen bérelt freki,akik nem nagyon tolerálnák a nyomkodásodat.

valamint rengeteg riasztó és jelzőrendszer üzemel.

azt sem illene zavarni.

maradj 446Mhz környékén,az kevésbé fáj másoknak.

üdv

Előzmény: Törölt nick (1211)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1211

Ezeket én sajnos nem tudom fogni. A PX-888 csak 400 és 480 között működik, ott meg nincs igazán semmi, amit zavarni tudnék.

Előzmény: Törölt nick (1208)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1210

Na oszt 406 MHz is erősen felejtős. Ami régen a 121,5 volt, most már ez vette át. Csak a 2000-es évek technikájával. A 243-on meg derékszíjasok laknak, az álmoskönyvek szerint nem jót jelent velük (rájuk) ébredni.

Előzmény: Törölt nick (1208)
gbg Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1209

Ha már repülős lett a topic. :)

http://www.flightradar24.com/

Kattints rá bármelyik sárga röpcsire.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1208

Háát repsávban az alábbiakat én nem bántanám,, plusz a 243-at se.

De erre a Pilóta topicban jobban tudnak válaszolni, mert, hogy a fejünk felett elhaladó millió gép éppen melyik frekit hallgatja, arról nekem fogalmam sincs.

http://www.airportal.hu/bud_lhbp_spotting_guide/atc_frequencies.php

 

Revolutio mr Anderson

Előzmény: Törölt nick (1205)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1207

Köszi!

Előzmény: HG4I (1206)
HG4I Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1206

Tudnál esetleg mutatni egy listát ami tartalmazza, hogy melyik frekvenciát mire használják?

 

Természetesen, itt van:

http://www.nhh.hu/index.php?id=dokumentumtar&mid=943

 

 

Előzmény: Törölt nick (1205)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1205

Nem fognak rám találni:) Tudnál esetleg mutatni egy listát ami tartalmazza, hogy melyik frekvenciát mire használják?

Előzmény: Törölt nick (1202)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1204

Számomra a 243 MHz  ígéretesebbnek tűnik, igaz valamivel nehezebb rádiót szerezni rá.

Előzmény: Törölt nick (1185)
enpesta Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1203

Nem érdemes vele foglalkozni, megírta, hogy troll...

Előzmény: Törölt nick (1202)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1202

:)

Majd azért 1év 8 hónap mozigépész tanfolyam után megírod itt nekünk, hogy mennyi idő alatt találtak Rád ?

 

Amúgy támogatom a Kalóz rádiós hadműveleteket, de hagy kérdezzek valamit :

Ha Te pl Dubajba repülsz 12ezer m magasan a családoddal, szeretteiddel,, Szeretnéd, hogy a pilóta a torony helyett kaparászást, nyomkodást, vagy próbaforgalmazást hallgasson a rádióján, és ettől esetleg egy kicsit is idegesebb legyen mint kellene ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (1201)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1201

"Amúgy jobb ha elhiszed, hogy van olyan freki ahol ha adni mersz, meg fognak keresni"

Ezt ki kéne próbálnom. Melyik ez a frekvencia?

Előzmény: Viktor34 (1200)
Viktor34 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1200

Hozzászólásaid alapján szerintem rengeteget kéne olvasnod a témával kapcsolatban, mielőtt adásra kapcsolsz. Én is így kezdtem, talán ez az oka,

hogy soha nem zavartam másokat. Amúgy jobb ha elhiszed, hogy van olyan freki ahol ha adni mersz, meg fognak keresni. Ha egy frekin nem hallassz beszédet az még nem jelenti, hogy nem használják. Bölcsebb lenne 446 tájékán maradnod, legalább amíg nem bővítetted az ismereteidet.

Előzmény: Törölt nick (1199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!