Keresés

Részletes keresés

Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48795
Sajna lehet az én beszámoló így sikerült ahogy leírtad, ezért egyenlőre nem is folytatom. Amúgy is ahogy elnézem érdeklődés sincs igazán iránta. De az is lehet hogy az én írói képességeimmel van probléma, ami igen valószínű.
Előzmény: raczkevi (48791)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48794
Bocsi morbid voltam egy kicsit, mintha lelátunk volna, vagy a fő hangadóink elmentek nyaralni?
Előzmény: raczkevi (48793)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48793
Ezt a meghalást hogy érted??
Előzmény: Zsuzsik80 (48792)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48792
Valamiért mintha kicsit meghaltunk volna.
Előzmény: raczkevi (48791)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48791

Már értem!

Írtam is részletes beszámolót.

Úgy értem részletekben beszámolót- és fokozatosan írok is, de rájöttem nem szeretnék olyat hogy pl: becsekkoláskor a bal kezemmel kinyitottam a kézitáskát, kiemeltem az ital-bele kellett innom de nem kellett kiönteni-utána viszonylag pontosan beszállás, indulás.Az ülés kék volt én kék-zöld, stb..stb-stb.

 

Kérdezzetek, bármit leírok, de valahogy túlvállaltram magam.

Mit írjak , kit mi érdekelne?

 

:) 

 

Még nem jött elő az irói vénám, segítsetek felépíteni kérdésekkel.

 

Meg látod belinkeltem nem olyan rég rengeteg fotót, alig szólt hozzá valaki..

 

:(

Előzmény: y42 (48784)
magdi33 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48790
Szia Klári!
Nagyon sajnálom ami apukáddal történt!Hidd el,minden rendbe jön és gyorsan meg fog gyógyulni!Mielőbbi gyógyulást kívánok neki!
Nekünk is lassan közeledik az indulás ideje,már alig bírjuk kivárni!!!:-)De azért egy kicsit félek is tőle!Főleg így,hogy olvastam a csótányos sztoriról is!:-(
Ja!Amúgy szép estét mindenkinek!:-)
Előzmény: klari50 (48738)
vica42. Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48789

Sziasztok!

 

Mi 3-szor megyünk a Riads Palmsba eddig nagyon megvoltunk elégedve mindennel, de azért szeretném ha megírnátok, hogy most milyen? Jövőhéten szombaton megyünk már nagyon várom.R emélem az idő is jó már és a tengervíz is kellemes. 2 hete volt 1 ismerősöm és mondta, hogy nagyon rossz idő volt esős borus nem is nagyon tudtak fürödni. Köszönöm ha megírjátok a tapasztalatotokat. Mikor indul most a repülő? Kartagóval megyünk szombaton.

 

Üdv.   Vica

Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48788
1-4 vízvezeték hálózat és víztározók
5-7 a fürdő alaprajza és romok
8-9 Sidi Bou Said
10 Ő volt az idegenvezetőnk
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48787
2. nap: na, itt volt egy kis kavar, mert az úti program úgy szolt, hogy elhagyjuk a szállót és máshol fogunk meg szállni. Mindenki összepakolta a cuccát, reggel 7:30-kor útra készen álltunk, amikor megjött a busz és az idegenvezetőnk, aki közölte, miért vagyunk a bőröndökkel együtt, amikor ma este még itt alszunk. Állítólag Petrának kellett volna szólnia, hogy változás van. De sebaj, ezen a kis incidensen hamar túltettük magunkat, a csomagokat visszavittük és kezdetét vette a NAGY KALAND! Első megállónk Kartago romjai voltak. Csodaszép volt a kilátás és megnéztük a múzeumot is. Erről nem is beszélek többet, majd a lenti képek mesélnek. Ja infó fotó jegyet vettünk 1 dínárért, de ez jó volt még az Antonius fürdőhöz is. Itt átmentünk egy parkon, ezután jutottunk el a fürdő romjaihoz. Csodás volt látni a régi építészetet. Az épület két oldala tökéletesen szimmetrikus volt egymással, egyik oldal a férfiaké másik a nőké. Egyet nem értettem, hogyha külön szárnyat kaptak, akkor miért voltak közös helyiségeik. Na jó tudom miért, csak költői kérdés volt. Ennyit, majd a képek erről is mesélnek. A sok séta után ebéd következett, egy kartagoi étteremben, majd folytattuk utunkat. A következő állomás Sidi Bou Said volt, de tettünk egy kis kitérőt útközben megnéztünk egy ókori vízvezeték rendszert. A sofőrünk igen rendes volt, mert látta, hogy sokan fényképezünk, ezért a körforgalomnál tett még egy kört, majd megállt, a sok lökött turista tudjon fényképezni. Én a buszvezető mögötti sor második sorában ültem, sokat fényképeztem, na és persze nem utolsó sorban barátkozó típus vagyok, ezért már az elején összebarátkoztam az idegenvezetővel, így szólt, hogy üljek előre a buszvezető melletti ülésre, mert onnan jól lehet látni mindent. Így hát ott volt innentől kezdve a helyem egész úton. A döntésemet nem bántam meg, hiszen az idegenvezető a mögöttem lévő ölésen ült, így rengeteget beszélgettünk. Na, de térjünk vissza a látnivalókhoz. Megérkeztünk Sidi Bou Saidba, a nagy buszparkolóba. Mohamed megkérdezte, hogy gyalog szeretnénk felmenni egy röpke fél óra alatt, vagy 1 dínárért felvisz minket egy kis busz. Szerencsére nem voltunk sokan, kb 23 fő, így egybe befértünk. Felvittek minket a városkapuig, persze az árban a visszaút is benne volt. A kilátás fenségesen szép volt. Meg néztünk egy helyi múzeumot, aminek a nevére nem emlékszem. Az elmondás szerint nappal múzeum, de amúgy egy részében rendesen laknak. Mondjuk a konyhán látszott is, mert nem hiszem, hogy régen volt elektromos tűzhely. Csodaszép volt a kilátás a különböző szinteken. Meg is jegyeztem, hogy itt ebben a házban én is szívesen ellaknék. Megnéztük a hajó kikötőt felülről, innen még az elnöki palotát is lefényképezhettük. Innen a következő utunk Tunisba és a Bardó múzeumba vezetett. A múzeumról ugye nem kell beszélni. Tunisban pedig megnéztük az óvárosi részt a Medinával együtt. Szép volt, de a tömeg nem jött be. Innen indultunk vissza Sousseba a Karaván szállóba. Visszaérkezés után, már csak egy rövid sétára volt erőnk a szálló körül.
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48786
Ez szerintem elég jó ár! Vigyázni kell! Mert még a végén import céget alapíthatsz!
Zs
Előzmény: y42 (48785)
y42 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48785

Tegezz nyugodtan.

Természetesen házhozszállítom Neked bárhová, de meg kell mondanom, hogy nem túl olcsón. .-))

Előzmény: raczkevi (48783)
y42 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48784

Ok.

Nem voltam elég pontos. 17. oldal lap közepe... :-))

Előzmény: raczkevi (48782)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48783

Házhoz is szállít Újpalotára??

 

;)

Előzmény: y42 (48774)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48782

Konkrétan?

:)

Előzmény: y42 (48775)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48781
Sajna én már jóval túl vagyok ezen a koron. Így nem hiszem, hogy ezek után bármi bajom lenne, persze ezt sosem lehet tudni.
Előzmény: Isatys (48780)
Isatys Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48780
Az tenyleg szerencse. En Pesten szulettem, es nottem is fel, es egeszen az elso ilyen betegsegemig (ami 18 eves koromban volt) en is azt hittem, hogy nyugodtan ehetek mindent a nyaralason ami belem fer... Utana meg egyszer jatszottam ezt el.
Előzmény: Zsuzsik80 (48778)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48778
Nekem valószínűleg szerencsém van, én ehetek bármit semmitől sem lesz bajom. Bárhol bármikor szinte bármit ehetek. Ennek egyszerű oka lehet, vidéken nőttem fel, fél életemet a szabadban töltöttem és jól megerősödött az immunrendszerem.
Előzmény: Isatys (48777)
Isatys Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48777
Jol elment a tema, de reflektalni szeretnek a "hasmenes" dologra...

Nyilvan durva mertekben en sem figyelnek oda. Megjartam jopar orszagot, ebbol Indiat is, ahol meg fagyit is ettem (mondjuk vizet nem ittam) es ott helyben semmi bajom nem lett. Viszont ketszer kerultem mar utazas utan (kulonbozo utak utan) immunrendszeri osszeomlassal korhazba, infuziora, egyszer 49 kilosra lefogyva (65 a versenysulyom de inkabb 70 felett vagyok). Azota ovatos vagyok. Lehet, hogy csak en vagyok erzekeny de azokat a 2-3 heteket nem kivanom senkinek. Az okat persze azota sem sikerult egy orvosnak sem kideriteni, pedig jartam egy parnal.

Nem mondom, hogy torvenyszeru, hogy barkinek baja lesz, de en ezek utan ovatos vagyok, gondolom ertheto. Ettol meg utazom, viszont ott helyben az utazas alatt sosem volt meg hasmarsom ami rontotta volna az elmenyt.
Előzmény: Granni (48690)
Bari8 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48776
Itt a fórumon is újból köszönetet mondok Neked és a többieknek is, a sok hasznos tanácsért, élményért.
Vajdaiékkal és másokkal is kint találkozunk ma a reptéren este 11h után.
Mindenkinek további jó nyaralást, vagy topicolást a jó beszámolókkal, képekkel.
Találkozunk kb. 2 hét múlva. Sziasztok. Gépet evvel kikapcsolom.:-)))
Előzmény: kovani (48762)
y42 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48775
 17. oldal ...:-))
Előzmény: raczkevi (48767)
y42 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48774

No megnéztem az olivaolajat a Carrefour aktuális katalógusába, és az extra szűz olaj 4,250TD/1L

 

http://www.carrefourtunisie.com/web/fr/flipcatcm/?MagNO=109

 

 

Előzmény: raczkevi (48767)
szkati Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48773
Jó nyaralást, szép időt, jó szórakozást és nem utolsósorban nagyon irígyellek!:))
Előzmény: vajdai (48771)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48772
Szerencsés jó utat és jó nyaralást!
Előzmény: vajdai (48771)
vajdai Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48771

Nagyon köszönöm mindenkinek a bíztatást. Összepakoltunk, ne tudjátok meg ma mennyi dolgom volt. Mindenről kellett gondoskodnom a gyerek ebédjéről a kutya kajájáról. Már az autó kint áll a bőröndök készen már csak be kell pakolni. Árakat nem tudok hasonlítani mivel most leszünk itt először de az aktuálisakat jegyzem . Noteszt tettem  a táskámba, Már 10x leellenőriztem mindenünk rendbe van -e? A család agyára megyek az aggódásommal de mindig azt hiszem nélkülem itthol megáll az élet. Már az előbb azt mondta a fiam nem a börtömbe cuccolsz hanem nyaralni mész. Nem ragozom tovább.... Mindenki vigyázzon magára csütörtökön már újra életképes leszek és írok. Hiányozni fogtok. !!! 

De itthon is most kánikula lesz napozzatok ,hogy a szép barna szinetek megmaradjon.

Előzmény: kovani (48759)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48770
Csak nem bírom ki, hogy ne tegyem fel őket még egyszer.
1 nap válogatott képei:
















Előzmény: Zsuzsik80 (48768)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48769
Repülőgépből készült fotók azt hiszem kb. az 5 oldalt vannak!
Érdekel valakit a többi nap is?
Előzmény: Zsuzsik80 (48768)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48768
Sziasztok egy kis élménybeszámoló, igaz kicsit megkésve!
Képeket már erről raktam fel!
1 nap: 11:40-kor indult a repcsink, mivel először utaztunk repülővel, és vidékiek vagyunk, fent aludtunk pesten, így egy kicsit hamarabb érkeztünk a reptérre, mert utálok rohanni. A Kartago Tours-tól kitelepített úr nagyon kedves volt, minden kérdésemre türelmesen válaszolt. A gép pontosan indult, az út kb. 2 óra 15 perc volt. Felszállás után nem sokkal kaptunk enni, lazac volt tésztával. Ebéd közben üdítőt kaptunk, ebéd után pedig kávét. A repülőről rengeteg képet készítettem. Monastiri reptéren a Kartago kitelepített idegenvezetője Petra várt minket, aki lemondta melyik buszra, kell felszállnunk. A reptéren a transzferre kicsit várni kellett, amíg mindenki elrendezte a dolgát a reptéren. Ez után az id. vez. hölgy felszállt a buszra és elmondta az ilyenkor szokásos tájékoztató szöveget. Nekem az volt fura egy kicsit, hogy a tájékoztatás után a hölgy leszállt a buszról és utunkra bocsájtott. A szállásunk első és második este is a Karaván szállóban volt. A szállóhoz érkezésünkkor a sofőrök nagyon rendesek voltak, segítettek a csomagok kipakolásában és a szállóba is behordani. A bejelentkezéskor csak egy kis probléma volt, sokan nem tudták kitölteni a bejelentő lapot. A szobákat hamar megkaptuk, és szerencsére kérés nélkül tengerre néző szoba jutott. Gyors lepakolás után neki eredtünk egy kis városnézésre. A vacsoránk nagyon finom volt, bőséges választékkal és nagyon finom sütikkel.
A kérdésekre szívesen válaszolok!
raczkevi Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48767

Az az olaj olasz.

 

De secko jedno ;)

Előzmény: sanona (48766)
sanona Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48766
2 éve a fémdobozos, ami azt hiszem több, mint 1 l, Tuniszban volt 7dínár, Sousseban a Magazin G-ben 10.

A M...o-ban van eredeti Tun olivaolaj? :O
Mi a T...o-ban szoktuk venni ott is kb. 800-900 Ft

Huh, elkések a fodrásztól.

Elköszönök egy időre, este jövök.

Minden mostanában utazónak csodanyaralást kívánok!
Előzmény: raczkevi (48764)
sanona Creative Commons License 2010.06.29 0 0 48765
Köszi, ugye, hogy nem mindig a pénz mennyisége a lényeg? ;)

Pár kép tényleg egész jó lett az amatőr fotós és szintén amatőr gép ellenére.
Több ezer van, volt hogy majdnem a busz alá sétáltam mert állandóan fotózom.
Na de ha ezek nézegetése segít túlélni a köv útig? :D

Tőlem mehetünk bármelyik É- Afrikaiba ;) csak ne nyáron. Szeretem meghosszabbítani a nyarat, én okt-ben voltam, még akkor is jó meleg van, igaz hazajönni a cidribe elég sokkoló.

Közös témánk már lenne. Vmelyik nap a képeidet nézegetve döbbentem rá, hogy kicsi a világ. Kb. másfél éve olvasom a blogodat. A táskáid lebuktattak :D


Előzmény: kovani (48762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!