Keresés

Részletes keresés

bonettika Creative Commons License 2011.01.03 0 0 306

Rokantnyugdijas vagyok igen, 57 éves. Köszi szépen ,hoggy megirtad igen a leleteim eredetije nálam van ,vannak, azokat gondoltam  összerendezem és a 4 oldalast a körzeti orvosom irja meg mikorra majd behivnak.  Nagyon izgulok , hát nemtudom mi lesz ,de bárhogy alakul   ide megirtom. Agyi infarktusok, szivbetegségek, stb-stb.  ....... hát nem tudom, de imádkozok .  köszönöm szépen mégegyszer.))))

Előzmény: luci71 (304)
szucsimary Creative Commons License 2011.01.03 0 0 305

Szia! A nyugdijfolyósitó fog küldeni papirt,hogy mikor kell a OSZI felülvizsgálatára menned....ezzel a papirral kell elmenni a háziorvosodhoz,s ö fogja a beutalót a netröl letölteni.

Előzmény: bonettika (302)
luci71 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 304

Szia!Bocsi rokkant nyugdijjas vagy,vagy rehabilitációs?

Ha rokkantny.vagy az ORSZI fogja küldeni az új behívódat,időpontal.A körzetidnél levan adva a papirod nem?Akkor ő ugyis figyelemmel kiséri,ha voltál orvosoknál az elöző felülvizsgálat óta azokat rakd össze,körzetinek adtál belőlük?Ha kell ő csináltat friss leleteket és ő tölti ki majd a 4 oldalas beutalót neked, mire kell.Én 2009-ben voltam.Szerintem attól függ kihez.....Az idén megyek én is,kb szeptember.De sajnos nagy az esély hogy lehet rehabilitációs járadékra rakják az embert,már 2009-ben se sokon múlt.

Előzmény: bonettika (302)
nevtelen_nulla Creative Commons License 2011.01.03 0 0 303

Szia!

 

En a levelet, amivel behivnak felulvizsgalatra azt szoktam vinni csak.

Ill. az elozo vizsgalat ota keszult leleteket. (en nem szoktam mindent bevinni, max. amit egy-egy szakorvos egybol kinyomtat vagy a korhazi zaroimat, haziorvoshoz pedig nem is jarok)

 

 

Előzmény: bonettika (302)
bonettika Creative Commons License 2011.01.03 0 0 302

Sziasztok!  Szeretnék kérni segítséget, hogy az idén április elejére számithatok,hogy meg kell jelennem ORSZI-nál/ 2008.04.07.én voltam/   , a kérdésem ,hogy a nyugdijfolyósitónál kell kérnem azt a formanyomtatványt amit először is és a háziorvosi 4 oldalas"beutalót " is.?  Én legalábbis úgy gondolom , de lehet nem jól tudom. Szeretném kérni aki volt már hasonló helyzetben irja ki nekem. Hálás köszönettel előre is.))))    Jaj és ,ha a közelmúltban volt valaki már ujra az ORSZI-nál mi a tapasztalata ...köszi szépen. Bonettika

luci71 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 301

Küldtem egy email-t!

Nekem ugy állapították meg annak idelyén a jöv.hogy beleférjek,persze hat hónapra.

3.csoportú rokkantaknál 6 hónapig a nyugdijjad 2x-sét keresheted.Bocsi ha félre érthető voltam.És köszönöm a javítást mert én nem gondoltam  I.II.csoportra.

Előzmény: virtua (300)
virtua Creative Commons License 2011.01.02 0 0 300

Köszönöm szépen a kedves segítőkészségeteket, most rezeltem be igazán, mivel ezek szerint 3 oldalról is gázos a dolog!

( ha valaki tud ezek után be nem jelentett munkát, azt szívesen fogadom, mivel lehetetlen ezek után így dolgozni!)

Mellesleg FÁKISZ elszámolású önkormányzati intézményben dolgozom, ahol mindenki "s" Hülye ahhoz amit csinál, úgy írták meg a szerződésemet , ahogy én mondtam, amikor pedig kértem, hogy járjanak utána nem foglalkoztak az egésszel! Hát ennyit a munkahelyi bérszámfejtő kollégákról....

Azt a sorstársamat kérdem aki azt mondta, hogy a nyugdíjam kétszeresét kereshetem, ő honnan tudja ezt, hol van leírva?

Amit küldtetek linket az a 3 ill. 6 havi illetmény vonatkozásában vizsgálja a foglalkoztatást!

Köszönöm mégegyszer!

 

nevtelen_nulla Creative Commons License 2011.01.01 0 0 299

I es II csoportban (79+) semmifele kereseti korlatozas nincs, csak ezt sok helyen kihagyjak a leirasokbol...

luci71 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 298

Látod azt nem tudom hogy a munkáltatónak kéne erről figyelmeztetni.De jobban járunk ha már mi eleve úgy keresünk munkát.Nekem már vették el,de a saját hibájuk miatt,rosszul számolták ki hogy mennyit kereshetek 2009 év első hat hónapjában.

Előzmény: Biri53 (297)
Biri53 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 297

Köszönöm neked a kiegészítést, Luci, ilyesmire emlékeztem én is, szóval jobb óvatosnak lenni, mert még r. nyugdíjat is megvonhatják, egyetlen tollvonással, ha valaki annyira "egészséges", 8 órás munkaviszonyban dolgozik.

 

Elvben a munkáltató kötelessége lenne erről a r. nyugdíjas munkavállalót figyelmeztetni, a gyakorlatban meg persze elfelejtik. :-(((

Előzmény: luci71 (296)
luci71 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 296

BÚÉK!

 

Én is az vagyok,jelenleg január óta nem dolgozom. De a 8 órás munkát azonnal felejtsd el,mert rokkant nyugdijjas csak részmunkaidőben dolgozhat max heti 36 órában.Viszont én még annyit se mertem csak 4 órát vagy max 6 órát.Anyagilag a rokkant nyugdijjad 2xsét keresheted.Amit ajánlottak hogy nézd meg milyen munkakörbe dolgozhatsz azt is tedd meg.Remélem még jól tudom,és tudtam segíteni.Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok.

Előzmény: virtua (293)
Biri53 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 295

Ez a jó link, az előző  rehab. járadékra vonatkozott:

 

http://www.onyf.hu/?module=news_archive&action=show&nid=5067&rand=9d15880036457c052ecf533d5cb82aaa

 

 

Előzmény: Biri53 (294)
Biri53 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 294

Szia Virtua!

 

Nagy hirtelenjében a Google-ban ezt találtam neked, kérlek, bogarásszad át!

 

(Egyszerűbbnek tartanám, ha a munkaadód bérszámfejtőjével személyesen átbeszélnéd a r. nyugdíjad melletti munkavégzéssel kapcsolatos tudnivalókat, mivel az OEP szemberebbenés nélkül megvonja a r. nyugdíjadat 1 évre, ha az előírt jövedelmed meghaladja a jogszabályban rögzítetteket, s azt is ellenőrizd le, a határozatodban meghatározott foglalkozást végzed-e jelenleg.

Nekem pl. azt írták, "Szellemileg nem leterhelhető munkakörben alkalmazható".)

 

http://www.onyf.hu/?module=news_archive&action=show&nid=6463

 

Neked is boldog új évet kívánok!

Előzmény: virtua (293)
virtua Creative Commons License 2010.12.31 0 0 293

Buék Kedves Sorstársaim!

 

Új fórumozó vagyok, véletlenül akadtam rátok a neten, de nagyon megörültem mert talán ti többet tudtok segíteni mint a borzasztóan nagytudású jogi intézményi alkalmazottak!

93-ban lettem rokkantasítva, millió problémával, azóta gyakorta járok felülvizsgálatra, és vegetálok a hatalmas 60 ezer forintos nyugdíjamból. Végre a nejem nem kis csellel(1 millió fornt támogatás kihasználási lehetőségével ) beajánlott a munkahelyén, hogy foglalkoztassanak telefonközpontosként, bruttó 73 ezer forintér ( 8 órában)

Körülkérdeztünk mindenkit, a nyugdíjas társaságot is, mindenki azt mondta , hogy nyugodtan mehet a nyolc óra. Tegnap a barátainkal találkoztunk, akik vezető beosztásban embereket foglalkoztatnak, és felháborodtak a dolgon, hogy azonnal szüntessük meg a 8 órás munkaviszonyomat, mert elveszik a nyugdíjamat, mivel csak 6 órában lehet foglalkoztatni.

Teljesen tanácstalan vagyok, végre valaki hajlandó volt munkát adni,próbaidőn vagyok és nem szeretném azt a kis  nyugdíjamat elveszíteni, hiszen a két bevétel sem tesz ki egy fél fizetést amit így összehozok.

Tud-e valaki segíteni , hogy jelenleg mi a biztos álláspont ebben az ügyben?

Nagyon köszönöm a segítséget!

bonettika Creative Commons License 2010.12.30 0 0 292

Minden kedves fórumozótársamnak Boldog- és Egészségben gazdag Örömteli 2011. --évet kívánok!)) B.U.É. K.2011.

illesibolya Creative Commons License 2010.12.29 0 0 291

Egészségben gazdag, Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

kamilla26 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 290

Üdv!

 

Igen stabilizációs műtét után is lehet hegesedés. Én is ezen estem át, és ma már gerinccsatorna szűkületem is van. 

Remélem segítettem

Előzmény: Máténé (254)
Biri53 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 289

Békés karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

 

szucsimary Creative Commons License 2010.12.23 0 0 288

Békés boldog karácsonyt kivánok mindenkinek,és jó egészséget!

illesibolya Creative Commons License 2010.12.23 0 0 287

Békés Karácsonyt mindenkinek!

marcsi16 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 286

Sziasztok.Húsz éve műtét útján fertőztek meg ,Hepetitis c-vel.Annak a betegnek várom a jelentkezését,aki kapott kártérítést,és kíváncsi vagyok ki hány százalékot kapott.

 

üdvözlettel:Marcsi

Creatív Creative Commons License 2010.12.12 0 0 285

" Vigyázz magadra!" - Mert még bajom esik? - Köszönöm igyekszem! :)

Előzmény: Biri53 (284)
Biri53 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 284

Szia Creatív!

 

Megértem mindazt, amit leírtál, nagyon is megértem, csak mivel ez itt egy nyílt fórum, sok olyan dolgot nem írok le, amit egyébként más formában leírnék, hiszen ezek "köztudott" dolgok. Ezt is csak azért írtam le, ne gondold azt, bizonyos dolgokat nem vettem le.

 

Vigyázz magadra!

 

Előzmény: Creatív (283)
Creatív Creative Commons License 2010.12.11 0 0 283

Szia!

 

Köszönöm segítő szándékodat!Nem vitatkozni szeretnék,csak leírni,hogy én hogyan gondolom.Szerintem bizony van köze! :)) Ahogy visszaolvastam Te is voltál többszörösen bizottság előtt.Én is.Akkor Te is tudod mi lett ott megállapítva....:(

 

50%-os ÖEK voltam.Leletekkel alátámasztott VALÓS!állapot romlás után 28%!Egy hónap múlva 40%Újabb egy hónap 43% Nevetséges!

Megállapítják,hogy "állapota végleges,abban javulás nem várható.Szakmai munkaképességét elvesztette"stb,stb,stb,Rehabilitációs járadék nem adható,mert az állapotom végleges.(Nem rehabilitálható.)Nem rokkant,mert ahhoz egészséges!!! Ha minden BNO kód bekerül a számítógépbe,akkor az számomra nem 40-43% .

 

Többszörösen előfordult már,hogy a felhasznált dokumentumokban 8-9 féle kód szerepel.Mire az állapot véleményezésére kerül a sor,addigra a fele eltűnik. Előfordult,hogy "bizonyító" lelet is!

Nekem minden határozatomon ott van az utolsó betöltött munkakör.Tehát szerintem foglalkoznak vele.

Amit írtam,hogy azért nem vagyok rokkant....Bizony így gondolom!Hiszen ha eléri az 50%-ot akkor már nem 27 eft ami adható....

Te tényleg azt hiszed,hogy ez itt nem a pénzről szól? Valakin meg kell spórolni a "vásárolt rokkantak "járandóságát.Én nagyon sajnálom,hogy csak Eger környékén vizsgálódnak.

 

A lényeg még mindíg ugyan az.Ha nem "vetted" és tényleg beteg vagy hát,így jártál....Te is,én is,és még egyre többen.Bármennyire szomorú,tudomásul kell vennünk,hogy feleslegesek lettünk a társadalom számára......:(- Ennyi:(((((

Előzmény: Biri53 (282)
Biri53 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 282

Szia Creatív!

 

Az általad leírtaknak semmi köze ahhoz, amiről írsz, "ezért nem vagy r. nyugdíjas", csupán az ORSZI által az lett megállapítva, az egészségkárosodásod mértéke nem éri el az 50%-ot, ami a r. nyugdíj folyósításának az alapfeltétele, többek közt.

 

(A felülvizsgálatnál senkit nem érdekel, ki milyen beosztásban dolgozott, pusztán az orvosi papírjaidban leírt BNO-kódok és az egészségkárodásod mértéke az, amivel foglalkoznak.)

 

Az előző kérdéseidre sajnos nem tudom a választ megadni, viszont látom, van aki ehhez jobban ért, mint én, s tudott neked segíteni.

 

Sajnálattal olvasom, az állapotod végleges, javulás nem várható. :-(((

Előzmény: Creatív (281)
Creatív Creative Commons License 2010.12.11 0 0 281

Köszönöm.Értem!Akkor lehet,hogy ezért nem vagyok rokkant nyugíjas? (Amíg dolgoztam,nem a legalacsonyabb besorolásban voltam.......) 

Előzmény: abbey53 (280)
abbey53 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 280

Ugyan nem nekem szól a kérdés, bár nem vagyok nyugdíjszakértő, de speciel errel tudom a választ. Tehát:a szolgálati időbe  - a 29 évedbe - beszámít a táppénzen gyes-en, gyed-en, gyet-en töltött időszak. Amit Biri írt, hogy ezeket figyelmen kívül kell hagyni, azt úgy kell érteni, hogy a nyugdíj összegének kiszámítása során - ha az igénylőre nézve kedvezőbb - , akkor a táppénz összegét,  és a gyermekgondozási ellátások összegét úgy hagyják figyelmen kívül, hogy amikor az átlagkeresetet számolják, akkor az időtartaot sem veszik figyelembe osztószámként. Ez egy kedvező szabályozás, mert nem rontja le a nyugdíj összegét a keresetnél  alacsonyabb összegű  ellátás. A rendszeres szoc. járadéknál nem valószínű, hogy kevesebb lenne a rokkantsági nyugdíj összege, mert a járadék alig haladja meg a nyugdíjminimumot.

Előzmény: Creatív (279)
Creatív Creative Commons License 2010.12.11 0 0 279

Kedves Biri53! Rég jártam erre.Ahogy látom a helyzet változatlan.:(

 

Azt szeretném kérdezni,hogy jól értem-e amit írtál..Nem vagyok rokkant "papírforma szerint" csak az állapotom végleges....43% ..:29év kettőszáz valahány nap van a határozataimon. Ebből  ha számításra kerülne sor,akkor pl levonásra kerülne a főállású anyasági időszak? (A 3.gyermekem születése után 8 éves koráig otthon voltam.)

Volt 3 veszélyeztetett terhességem,tehát az az időszak is?Mind a 3 terhességem alatt szinte az elejétől betegállományban voltam. ( Vagy amit a határozatra írtak az a számítás alapja?)Lehet,hogy a "rokkantnyugdíjam" kevesebb lenne,mint a rendszeres szoc.járadék? :)

Előzmény: Biri53 (257)
jacint53 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 278

jogi fórumon   ezekre a kérdésekre is választ kap.

Előzmény: ta_anita (275)
ta_anita Creative Commons License 2010.12.03 0 0 277

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Akkor a háziorvostól is tudakozodom.

Előzmény: illesibolya (276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!