Összehasonlító: Renault Twingo 90 - Suzuki Celerio 1.0 - Toyota Aygo 1.0

Lesz-e ebből Suzuki-verés?

Vajon kapsz ezen a szinten autót a családnak? Ha igen, van-e olyan, amelyik nemcsak szükségmegoldás, de szívesen haza is vinnéd? Nagy kérdések kis gúnyában.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
szilagyig31 2014.11.17 Creative Commons License 18656

Sonax Extreme Polish & Wax NanoPro 3.

Nem kell vele sokat szutykolni, nem szárad rá. Én géppel kb 2 óra alatt átszaladtam a kocsin, sokáig szép volt.

De továbbra is IMO-s nanoviaszos mosás rulez. Nekem nagyon bejött.

Előzmény: HZ2 (18655)
HZ2 2014.11.17 Creative Commons License 18655

Használ valaki autóáplási szereket? Ha igen, mit (vagy mit ne)? Konkrétan a fényezésre gondolok.

HZ

HZ2 2014.11.17 Creative Commons License 18654

Szerintem erősen szoftver függő. Nekem állandóan (20-30 percenként) kiírta, hogy nem tudja monitorozni a nyomást. Van akinél egyszer kiírta, aztán beletörődik. Nyáron mikor feltettem az út téli felniket és a jeladók még nem voltak rátanítva, nekem is kiírta egyszer, hogy a bal hátsóban kevés a nyomás :)

Előzmény: szilagyig31 (18650)
szilagyig31 2014.11.16 Creative Commons License 18653

Azt csak diag szoftverrel látod. De mintha lenne egy olyan menüpont amiben ki lehet választani, hogy indításnál kiírja a kijelzőre. Majd megnézem.

Előzmény: Zeush (18652)
Zeush 2014.11.16 Creative Commons License 18652

Szia!

Én ugyanígy jártam mondjuk azt nem írja, mennyi a keréknyomás, de vettem 4 gyári lemezfelnit egy fórumtárstól, szinte újak. Fel lettek gumizva, és a 4 alu ment téli álmot aludni, a kocsim meg azóta is azt írja, Pression Ok. :) Érdekes, az biztos, de a rendszer amúgy nekem tuti jó, mert még az aluknál szólt, hogy az egyik hátsó lapos, és tényleg...Amúgy azt hol írja, mennyi a nyomás a gumiban? :)

Előzmény: szilagyig31 (18650)
gregcomrade 2014.11.16 Creative Commons License 18651

Sziasztok, van valakinek eladó központi kijelzője?

szilagyig31 2014.11.16 Creative Commons License 18650

Köszi HZ a felniket, a csavarok is megjöttek. Fel is tettem szépen. Ellenben a nyomás érzékelő a diag szerint, azt mondja hogy az érzékelő nélküli lemezfelnikben 2,2 bar nyomás van! LÁTNOK :D

Egy szót nem szól hogy gáz van. Vagy még érzékeli a 2km-re lévő garázsban a jeladókat! :D

Tavasszal pedig még besípolt cserénél.

Mindegy letiltottam, majd tavasszal ránézek mi lehet a baja.

noselfcontrol 2014.11.14 Creative Commons License 18649

Pontosan. Én is úgy, hogy épp kicsit megszoruljon. De csinálhatnának fake lopós csavart is. Szuper zárszerkezetnek látszó tárgy, műanyagból:) A lopók gondolom "ránézésre" dolgoznak:)

Előzmény: szilagyig31 (18648)
szilagyig31 2014.11.14 Creative Commons License 18648

Én a lopós csavart a gumisom tanácsára csak annyira hajtom be hogy megszoruljon + kb egy negyed fordulat. Merthogy mi a francnak megtépni, ott a négy másik ami remekül megfogja a kereket. Lásd 307.

Előzmény: noselfcontrol (18647)
noselfcontrol 2014.11.14 Creative Commons License 18647

Régebben volt olyan lopós csavar változat amit az egyik eredeti csavarra kellett rátenni, hat lapra fogott és egy kis kulcsal lehetett bezárni. Ha az gajra megy max le kell verni, vésni róla, és ott a szép eredeti csavar. Kevesebb szívás. A rabolónak meg nem biztos, hogy van a helyszínen 10-15 perce szobrászkodni.

Előzmény: doominogame (18642)
Renegade101 2014.11.13 Creative Commons License 18646

Sziasztok!

keresek gyári 18 " könnyűfém kereket akinek van kérem jelezze nekem a 06 30 561 harminchét 14 telefonszámon köszönöm.

Zolysys 2014.11.13 Creative Commons License 18645

tuti véd és szopat :D

Előzmény: betg (18643)
omada 2014.11.13 Creative Commons License 18644

Én is megszenvedtem ma 2 darabbal. Ajándék bitfejjel! :D

betg 2014.11.13 Creative Commons License 18643

Gyári kerékőrgarnitura eladó , most még nics elnyalva aki szeretne ilyet jelezze :D:D, én utálom szoptunk már vele nem egyszer.

doominogame 2014.11.13 Creative Commons License 18642

Na, véget ért a kerékcsavar-SAGA. Ma délelőtt vettem egy vadiúj keresztkulcsot, amivel (+2 hosszabbítás rá) kitekertem a maradék egy csavart. Levettem a kereket és a futófelületben megtaláltam a bűnöst, kettő darab negyedbe tört csapágy-külső volt a gumiba szúródva. Pótkerék be, majd a gumishoz el. Ukrán akcentussal beszélte az angolt a csóka, majd megkért, hogy ne menjek be a műhelybe. Bevitte a kereket, majd esküszöm, 3 perc múlva kihozta megjavítva. Ezalatt levette, megragasztotta, visszarakta és felfújta. Én azt hittem, hogy ilyen mértékű lyuk már javíthatatlan.

Ezután kimentem a helyi autóbontóba, hogy vegyek négy normál csavart a lopósok helyet, mert nem akartam még egyszer ezt végig szopni. A bontós csóka odavitt egy 200 literes hordóhoz, ami tele volt kerékcsavarokkal, hogy keressek magamnak. Fél óra alatt találtam is, ami kell, fizettem (L2) és haza. Otthon nekifogtam kicserélni a lopós csavarokat. A két hátsó simán ment, a bal elsőben ismét lenyaltam a lopós csavar ricnijét félig. Visszamentem a gumishoz, aki nekifeküdve egy légkulccsal kivette a félig elnyalódott csavart. Betettem a normál csavart, majd a kukába vágtam az összes hulladékot, a kopott keresztkulcsot, az elrepedt eredeti felnikulcsot, az összes lopós csavart meg a hozzávaló kitekerőt, meg a meghegesztett dolgokat. 

Előzmény: szilagyig31 (18641)
szilagyig31 2014.11.12 Creative Commons License 18641

Lehet hogy jobb ötlet lenne a maradékot légkulccsal leveretni. 

Előzmény: doominogame (18640)
doominogame 2014.11.12 Creative Commons License 18640

Úgy lesz. Minden csavart kiveszek és visszateszem normálisan meghúzva. Az volt a baj így visszagondolva, hogy a legutóbbi szerelésnél nem a mester, hanem egy tanonc szerelt. Vigyorogva recsegtette a légkulcsot, élvezte a munkát. Aztán amikor kész volt, előhozott egy másfél méter hosszú nyomaték kulcsot és azzal húzta meg a csavarokat végleg, reccsenésig. Gondolom, nem volt beállítva a meghúzási nyomaték, hanem addig húzta, amíg az 50 kilójával bírta.

A felni csak fekete kormos lett, még nem látom, mennyire fröcskölődött össze. De nem volt száz %-os így sem, van rajtuk pár járdaszegélyfogás nyom. A holnap délelőtt újra izgalmas lesz. Ha nem bírok a maradék csavarral, megint hegesztenem kell rá valamit. Lassan elfogynak a krovafejeim :).)

Előzmény: szilagyig31 (18639)
szilagyig31 2014.11.12 Creative Commons License 18639

Egy előnye azért van a dolognak, a te kerekeid tuti nem viszi el senki. A helyedben hőálló zsírt is vennék és az összes csavart kivenném és zsírral visszatenném.  

omada 2014.11.12 Creative Commons License 18638

Hasznos volt olvasni ki hogyan birkózott meg a kerékőr csavar kiszedésével, rám is vár egy darab holnap.

kohajdag 2014.11.12 Creative Commons License 18637

Szép történet. :)

A hegesztés nem égette meg a felnit?

Nekem ilyen arany színű bevonat van a fúrókon (leírása szerint titán-nitrit) és nagyon szépen vitte.

A lényeg, hogy lent van (illetve lesz) a kerék. Meg hogy a hajad tökéletes. :)

Előzmény: doominogame (18636)
doominogame 2014.11.12 Creative Commons License 18636

Pár szóban a beragadt lopáscsavar kiszedéséről:

Ma reggel nekifogtunk az elnyalt fejű lopáscsavar kiszedésének. Zuhogó eső, de a hajam tökéletes. Elmentünk venni egy fúróhegy szettet, meg egy hosszabbítót, lévén az utcán ragadt a kocsi. Az első hely kurva drága, a másodikra menet leszakadt a fiam kocsijának a kipufogója, mint egy traktor. Úgy mentünk el egy másik boltba, fúróhegy oké. De gyanúsan olcsó volt, nem volt másik. Haza. Az eső zuhog, a hajam tökéletes. Hosszabbító legombolyít, fúrás. Sárban guggolva a 2-3-4-6 fúró még úgy ahogy, de a nagyobbak már csak visítanak a vasban. Gondolom, a csavar nem bádog. Fúrás felad. Az eső alábbhagy, hegesztő kicipel, hozzávalók (kalapács, maszk, pálca szintén). Krovafej beilleszt, majd negatív csipesz felcsippent. De nincs hova, a féktárcsáról lecsúszik, máshol nincs elérhető test. Próba 10-szer, végül megáll a helyén. Krovafej odavarr, közben az angol 13 amperes villásdugóban ötször biztosíték csere. A krovafejbe betettem a hajtót, majd óvatosan feszítve beletörtem a 4szög szárat. Egyszerűen elnyíródott, mint a szar. De a hajam tökéletes, de az idegrendszerem már nem. A kiálló krovafejre ezután ráhegesztettem egy rávaló villáskulcsot. Biztosíték csere újra a lakás különböző pontjain. Pocsolyavízzel lehűtve, majd próba. Keresztkulcs rátesz, óvatos feszítés és TÁDÁ megindult!!!!Boldogan tekertem ki a genyó csavarját, lőn boldogság. A fiam hozta a pótkereket, én addig kivettem a 4 hagyományos csavarból hármat. A negyediken megfordult a keresztkulcs, mert egy kopott darab, használtan vettem. Kipróbáltuk a gyári felnikulcsot, az meg egyszerűen szétnyílt rajta. Próbáltam a keresztkulcs végét alátámasztani egy hokedlin, de átfordult. Többször nem mertem erőltetni, mert akkor végleg lesarkalja a csavart. Most este van, esik. A fiam leszakad kipufogója estére kész, holnap megyünk új keresztkulcsot venni. Ámen. Folyt. köv.

szilagyig31 2014.11.12 Creative Commons License 18635

Nembeszélve arról hogy elcseszed a felni fényezését. :)

Előzmény: doominogame (18634)
doominogame 2014.11.12 Creative Commons License 18634

Köszönöm a tanácsokat. Délelőtt nekifogok a fúrásnak. Kaptam tippet arra is, hogy hegesszek rá valamit a csavarra, de nem merem hegeszteni, mert félek, hogy az elektronika kap egy túlfeszt és kampec.

Előzmény: kohajdag (18633)
kohajdag 2014.11.11 Creative Commons License 18633

Üdv.

(Imádom az index-et. Fél óráig pötyögtem mire az nem küldte el...)

Szóval 2 hete én is így jártam. Fúrás lett a vége, ebben a sorrendben: 3-4-6-8-9-10-13,5-16. (Így utólag a 9 kihagyható.)

Elsőnek érdemes azt a kis "kalapot" letörni a csavar tetejéről, mert csak gondot fog okozni. Egy 16-os krovát ráütsz és letekered. (A krovafejben legyen lyuk, hogy ki tudd ütni belőle.)

Ezután minél pontosabban megpontozod a közepét és lehet fúrni. A csavar alatti alátét 11mm-re van, tehát minimum ennyire kell befúrni. (A furat szélénél mérve 11mm, nem a közepénél!)

Ha a 16-os is megvan, akkor azzal fúrás közben kicsit feszegetni kell csavar fejét, mert itt még 18mm-es a csavar. De az az 1mm könnyen el fog engedni.

Röviden ennyi, remélem tudtam segíteni.

Előzmény: doominogame (18631)
szilagyig31 2014.11.11 Creative Commons License 18632

Nagyjából egyedül a lefúrás marad, lyuk bele majd csavarkiszedő, vagy lehet kapni hozzá direkt kerékőr leszedőt, de nem mindegyik fér oda.  

Előzmény: doominogame (18631)
doominogame 2014.11.11 Creative Commons License 18631

Üdv!

Baj van. Tegnap reggelre teljesen lelapult a jobb első kerekem. Akkora lyuk van rajta, hogy nem tudom felfújni még ideiglenesen sem. De ami a legnagyobb baj, hogy nem tudom levenni a kereket. Jobban mondva a legutóbbi szereléskor úgy felverették légkulccsal a kereket, hogy most nem bírom megtágítani a lopásgátlós csavart. Hívtam egy mobil gumist, aki szerencsésen elnyalta a lopásgátló ricnijét, majd lelépett. Teljesen tanácstalan vagyok. A lapos kerék miatt megmozdítani sem bírom a kocsit, a kereket meg nem tudom levenni. Ti mit szoktatok csinálni ilyenkor? Próbáljak ráhegeszteni valamit a lopásgátló anyára?

HZ2 2014.11.10 Creative Commons License 18630

Feladtam a cuccot:)

Előzmény: szilagyig31 (18629)
szilagyig31 2014.11.10 Creative Commons License 18629

A gyári alufelni kerékanyái szerintem jók hozzá, ugyanis a félpótkerék acél és ugyanazzal fogatod fel ugyebár. Csak hülyén néz ki. Szerintem kerékcsavart kapsz bontóban gombokért. De jó hogy mondod, el ne felejtsem letiltani ha lecserélem. Bár úgyis sípol, meg pirosodik minden mint állat.

Előzmény: Werewolfbug (18628)
Werewolfbug 2014.11.10 Creative Commons License 18628

Sziasztok!

Lassan felrakatnám az új (felújított) acélfelnire az új téli gumikat.

Viszont se szelepem hozzá, se kerékcsavarok... Ha jól tudom a alufelni csavarjai nem jók hozzá.

Gondolkozok keréknyomás jelzős szelepen, ha nem túl vészes a bontott ára...

Tud valaki tippet kerékcsavarra és szelepre? kinél, hol, mennyiért? (Budapest és környéke lenne jó)

Fontos lenne a jó ár. Bárdinál 1000 Ft darabja a csavarnak... nem szeretnék 20 ezrest elkölteni csak csavarra...

Betg,

mintha neked lett volna régen jeladós szeleped... van még? (tudom a buziknak való... :) meg a nőknek, de ezen most lépjünk túl. :))

Köszi!

Retépx 2014.11.10 Creative Commons License 18627

Köszi a gyors választ. Ha lenne amugy mennyiért lenne? :) Irj emailt köszi

Előzmény: betg (18626)