Keresés

Részletes keresés

Andris index Creative Commons License 2008.02.16 0 0 871

Hát szerintem nem a két felső ténye a durva, hanem hogy leszűkítették 2 központ bizonyitványának elfogadására.

 

 

Amúgy mind a nemzetközi gazdálkodás mind a nemzetközi tanulmányok egyetemi és MA szakokon ez a követelmény. Legalább is a Közgázon...

 

 

 

Üdv,

Előzmény: Gentleman24 (870)
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 870

Hali Andris!

Nem semmire vállalkoztál ha 2 felső kell neked.
Nekem egy felső ( általános ) és egy szaknyelvi középfokú elég a diplomámhoz.
Milyen szakra jársz??????????

Egyébként aki ma vizsgázik reggel 9-től GazdálKODÓn annak egy kalappal, rajtunk a világ a szeme:D

Előzmény: Andris index (869)
Andris index Creative Commons License 2008.02.14 0 0 869

Sziasztok,

 

 

 

Köszönöm a válaszokat, szóval sajnos 2007 szep-től nem fogadnak el más nyelvizsgát a Társadalomtudományi Karon csak a BME és Corvinus Közgáz szaknyelvizsgáit.

 

Szerintem is furcsa : / a felsőoktatási törvény alapján akkreditált szaknyelvizsgát el kéne hogy fogadjanak...

 

Amúgy nekem két felső kell (egy általános és egy szaknyelvi), az nincs is (még) a GAZkodón, csupán középfok, de ők jelenleg a legdinamikusabban fejlődő főiskola így szerintem lesz feslő is...

 

 

Üdv,

 

 

 

 

 

Előzmény: Gentleman24 (862)
freyya Creative Commons License 2008.02.14 0 0 868
Valószínűbb, hogy a szinte mindenhez kötelező nyelvvizsga-papír miatt, muszájból sokan jóval hamarabb megpróbálják letenni a nyelvvizsgát, mint azt a nyelvtudásuk szintje indokolná. Egyébként a tényleges nyelvtudást a szabad nyelvhasználatot kérő (azaz szubjektív pontozású) feladatok mérik fel elsősorban, egy multiple choice tesztben vak tyúk is találhat szemet, meg annyiféle felkészítő tesztkönyv van, hogy a rendszeresen visszatérő "beugratósabb" feladatokra akár be is lehet magolni a választ anélkül, hogy azt valóban aktívan használni tudná a tanuló.
Előzmény: Jud_21 (866)
Angel DC Creative Commons License 2008.02.14 0 0 867
ez a nyelviskola - lóvé-megvonás valami félreértés lehet
Előzmény: Jud_21 (866)
Jud_21 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 866
Sziasztok!

Most nem olyan régen próbálkoztam BME-s középfokú nyelvvizsgával. 30 emberből 25-en elhasaltunk.
Érdekes volt, hogy a legtöbb embernél a szubjektív pontozással fukarkodtak a javítók. Azt hallottam, hogy most a nyelviskoláktól megvonták az állami támogatást, ezért eléggé bajban vannak, ezért húznak meg minél több embert, hogy befizessük mégegyszer a vizsgadíjat. Az egyik barátnőm egy másik nyelvvizsgán már háromszor elhasalt, 55-57 % körüli eredménnyel. Az objektív pontozás (teszt, lyukas szöveg, magnó hallgatás) majdnem mindig max pontszámos lett neki, de a szubjektívre tök keveset kapott.
Szerintetek?
stingi Creative Commons License 2008.02.09 0 0 865
Hali! Még mindig nem jön senki március 1-én  Telc közép angolból Szombathelyre?
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 864
Helene,

Azért a Zöld utas fordítás se piskóta! Bevallom Neked a novemberi angolon voltam Zöld úton és hát nagyon érdekes volt, a szóbelim 92% lett, az írásbelinél meg a fordításomat lenullázták, a többi rész olyan jó lett, csak ugye azt tudod ha az egyik 0 pontos nem számolnak végeredményt....
Na innét elhatároztam többet ilyenre nem megyek ahol fordítás van, GazdálKODÓt azért választottam mert ez csak tömörítés, nem szószerinti fordítás! A legfontrosabb szerkezeteket használva sztem meg lehet irni, ráaadásul mind a levél mind ehhez lehet szótárt is hasznmálni....
Kiderül, 1 hét múlva okosabb leszek már. Sztem a magnó része is egyszerűbb sokkal, sőt 3X lehet hallgatni....
Ighen a Kodolányiból van cuccom hozzá
Előzmény: helene_ (863)
helene_ Creative Commons License 2008.02.08 0 0 863

Sziasztok!

 

Nem engedik?? Ezt nem értem, én azt hallottam, hogy a közgázos nyelvvizsga nagyon szivatós, sokan megbuknak rajta, ezért eljönnek Zöld Útra. Elvileg az akkreditált szakmai nyelvvizsgákat el kéne fogadniuk!

 

Gentleman24, köszi az infókat a GazdálKODÓ-ról, azért az a fordításos rész ott sem egyszerű, különben nagyon hasonló. A Kodolányi adott felkészítő anyagot vagy miből készülsz rá?

 

Annyira kevés az anyagom németből, így továbbra is kitartóan keresek német Zöld Út felkészítő jegyzeteket, vagy bármit, amiben olyan feladatok vannak, megoldással+ jöhetnének levélkifejezések is.

Csak jár erre vki, aki volt vagy megy német Zöld Útra?!

 

 

ü

h.

Előzmény: Andris index (861)
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 862
Helló Andris,

Hát sztem mind az Oeconom mind a BGF-as gazdasági nyelvvizsga eléggé nyelvtan centrikus, GazdálKODÓt nem fogadják el? irtam lent a linkjét, sztem azért könnyebb mint Zöld út, nincs annyi környezetvédelmis szöveg és magnó, ráaadásul 3X van magnó a többi nyelvvizsgán tudtommal csak 2X lehet hallgatni.....

GazdálKODÓ is kétnyelvű üzleti nyelvvizsgát ad, elvileg el kéne fogadniuk ezt is....

2 hét múlva több okos dolgot tudok róla mondani febr 16.-án megyek írásbelizni angol üzleti középre!

üdv
Előzmény: Andris index (861)
Andris index Creative Commons License 2008.02.07 0 0 861

Én magam is a lent említett Zöld út-ra mennék, ám a Közgázon nem engedik (!)

 

Csak a kÖZGÁZ és BME gazdasági szaknyelvizsgáit fogadják el...szerintem ez alapból nem szabályos...

 

Amúgy a BME és Közgáz szaknyelvizsgái közül melyik a könnyebb - melyik kevésbé nyelvtan centrikus ?

bogivagyok Creative Commons License 2008.02.05 0 0 860

szia Gentleman, köszönöm a válaszod.

mivel a nagyon pontos fordítás nagyon fontos, akinek van megjegyzése még szívesen veszem!

Előzmény: Gentleman24 (859)
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 859
Szia Bogi,

Ich versuche deine Fragen zu beantworten:-)

Die Sache ist die, es ist schwer, ohne Sätzen etwas zu übersetzen!

Einsatz in einem Gremium= testületen belüli átszervezés talán, de támogatást is jelent az Einsatz!

Wahl von Vertreter= képviselői választás

Zusammenarbeit mittels stellungsnehmen= Az együttműködést középpontba helyezni

mitentscheide= talán egyetértés, elfogadás

impulse= sztem növekedés

Ministerien kommune= minisztériumi tanács
Előzmény: bogivagyok (858)
bogivagyok Creative Commons License 2008.02.04 0 0 858

Sziasztok, kérdéssel fordulnék a nyelvvizsga közelében lévőkhöz akik az eu-s ismeretekben is járatosak:

 

német Európai uniós kifejezéseket sehogy sem találok magyarul:

 

Einsatz in einem Gremium

Erinnerung einer Delegation

Wahl von Vertreter

Zusammenarbeit mittels stellungsnehmen

mitentscheide

zustimmungsverfahren-beleegyezési eljárás?

initativrecht bei Gesetzen

impulse (az ábrán mit jelenthet)

Ministerien kommune

 

ami megvan ebből:

einsatz-beiktatás

gremium-testület

Vertreter-képviselő

Zusammenarbeit-együtt dolgozás???

entscheide-döntés

initativrecht -kezdeményezési jog

bei Gesetzen-törvényekben

 

http://www.zur-zeit.ch/europa/bilder_km/organigramm.jpg

ezt szeretném összeállítani magyarul. de a felsorolt jelmagyarázatot nem tudom lefordítani helyesen. csak pontos fordítás jó.

aki tud segíteni, annak a magyarul megszerkesztett változatot szívesen átküldöm.

bogi@mailbox.hu

Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 857
Szia helene,

Ez a gazdálKODÓ a Kodolányi János Főiskola szaknyelvi nyelvvizsgája, idegenforgalmi és üzleti szaknyelven lehet vizsgázni.
Annyiból tér el Zöld úttól, hogy külön-külön is lehet jelentkezni rá azaz külön A-tipusúra és külön B-re, és természetesen C-komplex vizsgára!
Ha komplexre mész és az egyik sikerül csak teszem fel a B akkor az írásbeliről kapsz bizit és így továb....
Felépítése jóval egyszerűbb sztem mint zöld úté, legalábbis nekem jobban teccik, a szóbeli részénél itt is beszélned kell szakmai témáról mint zöld útnál, valamint van szituáció és 1 diagrammot kapsz, tök uaz mint Zöld út szóbelin, azzal a külömbséggel hogy ennél a magnó jóval könnyebb! 2 részből áll a magnó az egyik része feletválasztós azaz a,b,c közül kell kiválasztanod a helyes állítást szal 33,33% esély h eltalálod a jót ráadásul 3X hallgathatod meg ezzel szemben Zöld úton csak 2X!!!!
A másik része idegennyelvű kérdéseket kapsz a magnóhoz és természetesen idegen nyelven kell válaszolnod rá, az első részre 16 pontot a másikra 14 pontot kaphatsz. A magnó így összvisz 30 pontos, maga a szóbeli vizsga 50 pontos, 20 pontot kapsz a szakmai témára, 20 pontot a szitura és 10 pontot a diagrammra! tehát összvissz 80 pontos a szóbeli és 48 ponttal van meg ez a 60%, ja és itt nem szükséges az sem hogy minden készségnél elérj 40%-t! összvisznek kell lennie 60%-nak!!!!

Az írásbeli is hasonló van nyelvismeret, Olvasáskészség, beszámoló, email írás és egy tömörítés, de ha nagyon érdekel küldöm a linket itt bővebb infókat találhatsz róla és a vizsga menetéről!!!!!
Tehát a link a következő------>http://gazdalkodo.kodolanyi.hu/node/12

Sztem jóval könnyebb mint Zöld út és csak középfokú szinten lehet vizsgázni itt ami pont tökéletes nekem ughyanis bőven elég lesz nekem a diplomához!

Németből sajna nincs cuccom ECL felsőfokú tulajdonosa vagyok:-)

Előzmény: helene_ (856)
helene_ Creative Commons License 2008.02.04 0 0 856
Nem látom a hsz-em alatt az előzményt, pedig a válaszra kattintottam. Természetesen Gentleman24 hsz-ére vonatkozik, amit írtam
helene_ Creative Commons License 2008.02.04 0 0 855

Szia!

 

Mesélsz erről a nyelvvizsgáról? Hogy épül fel az írásbeli, szóbeli, lehet-e részenként letenni, milyen gyakran és hol van, stb

 

És továbbra is várom, akik voltak/ mennek Zöld Útra vagy rendelkeznek bármilyen régi német Zöld Útas cuccal, ugyanis megvásárolnám vagy angolt adnék érte.

BelVira Creative Commons License 2008.02.02 0 0 854
Nagyon köszönöm! Holnap hajnalban a közlekedés témakörrel kezdem!
Előzmény: stingi (851)
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 853
Sziasztok!

Február 16.-án megyek üzleti szaknyelvi középfokú nyelvvizsgára angolból GazdálKODÓ-ra! Jön még esetleg Vki???
Sztem a Zöld útnál még ez is könnyebb ( GazdálKODÓ) itt úgyanis 3X lehet meghallgatni a magnót és nincs környezetvédelmi szöveg a magnóban!!!!!
A felépítése szimpii mint a Zöld úté, igaz ennél a nyelvtanra mennek rá az írásbeli fele ebből áll és nincs fordítás csak tömörités!
Zöld útnál a listeninget csak 2X lehet hallgatni és a több pontos rész a z Environment!
GazdálKODÓ-sokkal egyszerűbb ebből a szempontból én úgy gondolom!
Vélemények? Jó lenne megosztani egymás közt!

Üdv

stingi Creative Commons License 2008.01.31 0 0 852
Hali, jön valaki március 1.-én Telc közép angolra Szombathelyre??
stingi Creative Commons License 2008.01.31 0 0 851
Belvira! Másfél éve voltam Origo alap angolon,az írásbeli elég könnyű volt, az angol közlekedés jellemzőiről volt szó, a levelet egy barátodnak kellett írni amiben elmeséled hogy éppen angol nyelviskolába jársz......volt időm használni a szótárat is.A szóbeli részén a bemutatkozás után egyből előhoztam egy olyan dolgot-munka- amire ráharapott a vizsgáztató és végig erről kérdezett. Ha van valamilyen különleges munkád vagy hobbid abból készülj fel rendesen.Szóbelin volt olyan aki csak "egymás után tette a szavakat"és nem foglalkozott nagyon az igeidőkkel. De ezeket az embereket nem engedték át. Nekem el kellett ejtenem egy-két  present perfect mondatot is.Hát ennyire emlékszem....
BelVira Creative Commons License 2008.01.26 0 0 850

Sziasztok! Van valakinek bármilyen tapasztalata: Origo nyelvvizsga, német alap, C? Összefüggően kell beszélni pl. a színház, mozi, utazás repülővel, orvosnál stb. témakörről? Vagy csak szituációban fog előfordulni? Írásbelin milyen formanyomtatványok vannak? Ha van tapasztalatok, kérlek írjatok! Előre is kösz!

 

helene_ Creative Commons License 2008.01.26 0 0 849

Szerintem, és jópár nyelvtanár szerint a Zöld Út, én is voltam már angolon, most németre készülök.

 

Van esetleg valaki, akinek van -akár eladó- felkészítő  kiadványa? Azonkívül, amit a honlapról lehet rendelni. Levélminta, fordítás, magnó, szituk, bármi vagy annak is örülnék, ha olyan jelentkezne, aki részt vett a bp-i vagy gödöllői felkészítő tanfolyamon

 

 

Andris index Creative Commons License 2008.01.12 0 0 848

Sziasztok,

 

 

Melyik a "legkönnyebb" de államilag elismert gazdasági szaknyelvizsga ma itthon ?

 

 

(Gondolom nem a Műszaki vagy a Corvinus - KÖZGÁZ nyelvizsgája !?)

 

 

Mi a a véleményetek ?

Fairy5 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 847

Sziasztok. :)

Olaszul beszél, olvas, ír valaki?

Szükségem lenne némi segítségre.

Szép napot!

Fairy

szucsi0726 Creative Commons License 2007.12.07 0 0 846
Ki jön holnap ECLre??????????????????????????????
Hillary22 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 845
Sziasztok!
Nincs vkinek a SZIE ZÖLD ÚT üzleti nyelvvizsgához pár szituáció?Mindegy milyen nyelvből...úgyis ugyanazok vannak...
Angel DC Creative Commons License 2007.11.27 0 0 844
www.nyelviskolaklaszter.hu
Előzmény: Andrew77 (843)
Andrew77 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 843
Sziasztok!

Egy, gondolom már sokszór felmerülő kérdésre szeretnék választ kapni:Mi a különbség a sok különböző nyelvvizsga típus között? (ár, használhatóság, nehézség, 1vagy2 nyelvű)
Felvételihez szeretnék pár plusz pontot.
Ha ajánlanátok egy korrekt iskolát is (Pesten), azt megköszönném. Az nem baj ha sokat kell tanulni. Napi öt órát is be tudok vállalni. Nem csak előkészítőre lenne szükségem, hanem egy intenzív tanfolyamra. A Bonust már kérdeztem, de ők már csak januárban indítanak.
Előre is köszi a válszokat.
szucsi0726 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 842
rendkívül tartalmas volt válszod!! köszi...
Előzmény: Géniusz Lóci (840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!