Keresés

Részletes keresés

Vikusz1977 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 9155

Most kipróbáltam, ha úgy csökkentem a rendelést, hogy több mint 100 font maradna rendelés után akkor felajánlja, hogy a paypal pénzemből fizessek, ha több akkor meg csak a bankkártyás lehetőség van.
Mitévő legyek? Mintha lenne egy kötelező tartalék.

Előzmény: Vikusz1977 (9154)
Vikusz1977 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 9154

Sziasztok!

 

Angliai webshopban vásárolnék.

Mit kéne beállítanom, hogy a paypal, ne a hozzárendelt bankszámlámról akarja leszedni a vételárat, hanem a paypalnál lévő pénzemből, amit korábban befizettem oda?

Kisebb összegnél mikor vásároltam, megkérdezte, honnan fizessen és a paypalnál lévő pénzből fizettem, most meg nagyobb összegnél ami kb 10 ezer forinttal kevesebb mint ami a paypal számlán van(tehát van rá fedezet) , nem ad választási lehetőséget, csak a fiókhoz rendelt bankszámlát (amin nincs annyi pénzem, hogy ki tudjam fizetni a terméket amit venni akarok). Mit kéne tennem, hogy a paypal egyenlegből tudjak fizetni?

 

Előre is kösz!

 

Vikusz

Fezo82 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9153

 

Csak azért nem voltam ebben biztos, mert ha jól tudom, PayPal-n van rá mód,h visszahívják az összeget..

De valóban esélytelennek tűnik, h ilyen módon pénzt emeljenek le a számlámról..

 

Köszi a választ!

Előzmény: Pavel (9152)
Pavel Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9152

Ha egyszer a számládra kerül a pénz, sokmindent nem lehet kezdeni vele (pláne ha le is veszed róla esetleg).

Előzmény: Fezo82 (9150)
bombaba Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9151

Türelem, hátha erre jár vki, aki tud válaszolni. Részemről még nem futottam bele limitekbe, úgy hogy passz :)

Előzmény: hungarobusiness (9148)
Fezo82 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9150

Sziasztok!

 

Pár napja kérdeztem pár dolgot egy drága hangszer eladásával kapcsolatban. Annyit változott a helyzet, h a manus hajlandó a raiffeisenes bankszámlaszámomra utalni, de a PayPal-os szszámáról. Ilyenkor a PayPal szabályzat már nem vonatkozik ránk? Olyan értelemben, hogy már nem hívhatja vissza azt a pénzt? Kizárólag én férek hozzá..? Tehát átverés kicsukva?

 

Köszi a segítséget!

 

Zoli

holloo Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9149

Nagyon érdekes! Valóban itt van (rá nem találtam volna magamtól), de csak az egyik kártyámnál van ilyen opció, a VISA-nál. A Maestro-nál nincs ilyen. Lehet, hogy a Mastercard-os kártyáknál nincs ilyen lehetőség?

 

Black Dragon írta:

 

> Azthiszem valahogy így jutsz "célba".

> my account -> profile (katt) ->  my money -> my preapproved payments - update -> set available funding sources -> conversion options -> also potty: bill me.

 

Előzmény: Black Dragon (9144)
hungarobusiness Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9148

Köszönöm a gyors választ!

 

Az 1 évre szóló pénzfogadási limitem már 2.000 $ alatt van. Mi történik abban az esetben, ha ennek ellenére érkezik 5.000 $? A limitemet még ki tudom utalni a számlámra, a fennmaradó összeget (több mint 3.000$) pedig majd csak akkor, ha váltottam Business csomagra? Kissé zavaros ez a része, hiába túrom a paypal oldalát.

Előzmény: bombaba (9146)
Hintalow Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9147

Az a gond, hogy a paypal szabályzata szerint utalással csak saját számláról lehet feltölteni a paypal számládat. Az más kérdés, hogy a paypal sokszor elég lazán kezeli a saját szabályzatát, gondolom az élet egyszerűbbé tétele végett.

Viszont ha olyanjuk van, akkor bizony átkapcsolnak szigorúba, és ilyenkor reklamációnak helye nincs, mert alapból szabályt szegnek azzal, hogy más számláról utalnak.

Ilyenkor vagy jóváírják végül a paypal számlán, vagy visszautalják oda ahonnan küldték (ez a valószinűbb), ami rosz hír, hogy ilyenkor sokáig szüttyögnek vele, ha kb 2 hét után sem oldódik meg, már érdemes zaklatni őket.

Előzmény: Mézi74 (9137)
bombaba Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9146

Keresgéljél:

https://www.paypal.com/hu/webapps/helpcenter/article/?solutionId=11637&m=SRE

https://www.paypal.com/hu/webapps/helpcenter/article/?solutionId=11516&m=SRE

https://www.paypal.com/hu/webapps/helpcenter/article/?solutionId=10430&m=SRE

Előzmény: hungarobusiness (9145)
hungarobusiness Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9145

Sziasztok!

 

Biztosan volt már itt témaként, de hátha akad egy-két segítőkész ember itt a topicban aki választ tudna adni nekem a következő problémára:

 

Ebay-en licitre bocsájtottam egy nagyobb értékű terméket (Már meghaladta az 5.000€-t(!). Természetesen rendelkezem Paypal regisztrációval, eddig minden rendben zajlott, a kifizetésekkel sem volt még problémám (igaz nem is volt még hasonló, vagy ehhez közeli összeg).

 

Kérdésem tehát az lenne:

 

Ekkora összeget is jóvá fogok tudni írni az itthoni bankszámlámra? Lehet buta kérdésnek tűnik, de olvasgattam olyanokat, hogy a "Personal" csomag a Paypal-nál le van korlátozva (1000$-ra?). Volt már valakinek hasonló tapasztalata? 

 

A válaszokat előre is köszönöm! További szép napot!

 

Black Dragon Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9144

Azthiszem valahogy így jutsz "célba".

my account -> profile (katt) ->  my money -> my preapproved payments - update -> set available funding sources -> conversion options -> also potty: bill me.

 

Előzmény: holloo (9143)
holloo Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9143

Sziasztok!

 

Mostanában vásároltam egy-két dolgot az Ebay-en. Az előző alkalommal még volt lehetőségem választani, hogy ki végezze el a valuta konvertálását, a Paypal vagy a bankok (ez egy hete volt). Akkor én az utóbbival jobban jártam. A mostani vásárlásomnál már nem találtam meg ezt a lehetőséget. Változott valami azóta? Én változtattam valamit, de szerintem az nem okozhatta, hogy ez az opció eltűnt. Bankkártyát (én bankot) váltottam. Továbbá összelinkeltem az Ebay-es és a Paypal-os account-omat, mert különben nem engedte volna megvenni az Ebay a cuccokat (nem egésze értem, hogy miért). Van valami ötlet, hogy mi történhetett?

Black Dragon Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9142

Lehet régebben így volt, de biztonsági okokból már csak saját számláról lehetséges a feltöltés.

Előzmény: Mézi74 (9137)
dészáz Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9141

sztem mostmár az eladónak kell a paypal-hoz belengetni a bizonylatot,hogy hol a pénze....

őszintén szólva,én még nem jártam így....

Előzmény: Webon (9140)
Webon Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9140

Köszönöm a választ.

Ez is megtörtént már, ennek ellenére nem látják a kifizetést.

Egyéb javaslatod, ötleted? 

Előzmény: dészáz (9139)
dészáz Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9139

küldd el az eladónak a levonásról a paypal-os bizonylatot.

Előzmény: Webon (9138)
Webon Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9138

Üdv! 

 

Vásároltam egy terméket az Ebay-en. Paypal-en keresztül bankkártyával fizettem. Le is vonták szépen kb. 10 napja. Az eladó azt mondja, hogy még nem érkezett meg a pénz. ( 97%-os, 4500 körüli eladással ). Valamilyen lépést kihagytam volna, meg kell még valamit erősítenem? Köszönöm előre is a segítséget. 

Mézi74 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 9137

Sziasztok!

Régebb óta használom a pp-t, mindig figyeltem rá, hogy előbb utaltam, aztán vásároltam vele. Kolléganénimnek megtetszett egy termék ebayről, amire el is utalta a pénzt pp-re, de már több mint egy hete nem futott be. Volt már példa, hogy máshonnan jött rá pénz, nem az én számlámról, de az is rajta volt 2 nap alatt. Mi lehet a gond? (adatokat, szlaszámokat egyeztettünk, tehát nem elírás vagy ilyesmi:( )

 

Köszi!

Fezo82 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 9136

Szia!

 

Igen,azt hiszem legbelül ilyen irányú megerősítést vártam..Akkor inkább kihagynám a Paypal-t..

Nagyon köszi!:)

 

Előzmény: Black Dragon (9135)
Black Dragon Creative Commons License 2013.03.18 0 0 9135

Hy!

A PayPal biztonságos, de mivel (regisztráció hiányában) semmi jártasságod nincs a használatával kapcsolatban, jobb lenne ennél a biznisznél kihagynod. Ha ekkora összegről (több ezer euró) van szó, a becses vevő utalja csak át a bakszámládra, és mikor a pénz jóváírása megtörtént küldöd neki a hangszert. Vigyázz, nehogy az úgynevezett "Nigériai csalás" egyik áldozata legyél !!!

Ez csak az én véleményem.

Üdv: BD

Előzmény: Fezo82 (9134)
Fezo82 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 9134

Sziasztok!

 

Lenne pár kérdésem..

Egy elég nagy értékű hangszert készülök eladni,és a vevő paypal-on keresztül fizetne ki, amihez nyilván nekem is be kell oda regelnem..Azt mondta, h minden felmerülő költséget vállal,ezek szerint be lehet itt állítani utalásnál, h a %-os levonások a vevőt terheljék?

Illetve ha megkaptam a pénzemet és át szeretném utalni a valódi raiffesen-es számlaszámomra,az már ingyenes?

De a legfontosabb kérdésem az lenne, mennyire biztonságos a paypal? Mondjuk Angliából utal nekem x ezer eurót az ember, én megkapom a pénzt és rögtön tenném is át a számlaszámra, ez mennyi időt vesz igénybe? Valós az aggodalmam, hogy mondjuk elküldöm a hangszert,közben a vevő visszavonja a már hozzám beérkezett utalást és át vagyok verve? vagy túl sok filmet nézek..? :D

Tudom,a kérdéseim zömére kapnék választ, ha elolvasnám a paypal szabályzatát, úgyhogy nagyon köszi nektek előre is, h megkönnyítitek a dolgomat..:)

Illetve hogy (remélhetőleg) megnyugtattok..:)

 

Üdv,

Zoli

bombaba Creative Commons License 2013.03.18 0 0 9133

A personal-ra ez vonatkozik:

https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside

A business-t már nem keresem meg, de összegszerüen kb ennyi a 3,4% plusz a 90 Ft.

Előzmény: Proteus77 (9131)
Theuatel Creative Commons License 2013.03.18 0 0 9132

Sziasztok!

 

Paypalomat beállítottam úgy, hogy a banki árfolyamon váltson, ne paypal árfolyamon, ilyenkor csak vásárlásnál vált banki árfolyamon, vagy pénzkikéréskor is?

Proteus77 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 9131

Sziasztok.

PayPal buisiness accountom van. Amerikai cégtől jött kifezetés ott nem volt díj amikor fogadtam a pénzt (USD). Ma egy magánszemélytől jött 120EUR, de levont  4.43EUR-t kezelési kölcséget. Tudja valaki miért? Az amerikaiaktól sokkal nagyobb összeg jött és semmit sem vont le. 

fony72 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9130

próbáltam írni nekik, csak kimaradt

Előzmény: fony72 (9129)
fony72 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9129

Épp az előbb próbáltam nekik, hogy minden oké a fizetéssel, én rontottam el a dolgot, oldják fel a számla korlátozását. Sajna én sem tudtam elküldeni... Nemtom mi lesz így, már szerettem volna fizetni a számláról de nem enged... Lassan agyamra megy a dolog.

Előzmény: lángölő (9128)
lángölő Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9128

Nem megy...

 

Nem fogadja el a kártyaszámot, amit kér......, ezért nem is küldi el a megírt levelet  :-(

Több helyen kerestem már valamilyen mail címet, de ez idáig nem találtam.

Így teljesen meg vagyok lőve.

Előzmény: dészáz (9127)
dészáz Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9127

a Contact us alatt nem lehet?

Előzmény: lángölő (9126)
lángölő Creative Commons License 2013.03.14 0 0 9126

Tud valaki egy email címet, ahová írhatnék a PP-nek? (a fiókomba be tudok lépni, de belső emailt nem tudok küldeni)

 

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!