Keresés

Részletes keresés

Aszpirin Creative Commons License 2010.01.06 0 0 135
A tegnap jó ideig nem is volt digitális jel a kábelben, utána pedig újra kellett kerestetni az összes adót. Francba. Ezek szerint ez a "havonta elfelejti a beállításokat" c. probléma nem az STB hibája, hanem a szolgáltató akcióinak következménye, és az STB nélkül is előjön.
Előzmény: hatvanhetes (134)
hatvanhetes Creative Commons License 2010.01.06 0 0 134

Szia !

Nekem is samsungom van.kártya nélkül beprogramozta magát a plung&play talán majd betettem a kártyát és kész. Utána tudod variálni a csatikat.Nekem nem tünnek el adók azt hiszem a sonynál volt gond.Most a frissités után/TRÉhom/ ujra kellet keresnem az adókat...Kibírható volt kb 5 perc,de talán az stb is kívánja ezt a dolgot.

 

Előzmény: Hazo1980 (133)
Hazo1980 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 133

Sziasztok!

 

Több kérdésem is lenne a témával kapcsolatban, remélem tud valaki segíteni.

 

Samsung LE 40B651 TV-hez vettem egy Zeta Blue CAM-et (elméletileg tudja a CONAX-ot is).

 

A forumban olvastam, hogy a DVB-C szolgáltatáshoz, hogy a csatornák "véletlenszerűen" ne tűnjenek el ki kell kapcsolni az automatikus szolgáltatás frissítést. Meg tudja mondani valaki, hogy ennél a TV típusnál hol találok ilyen beállítást?

 

Ha berakom a szolgáltatói kártyát a CAM-be és azt a TV-be, kell valami extrát beállítani, hogy a kódolt csatornákhoz használja a kártyát, vagy automatikusan használja a TV ha rendelkezésére áll a kártya?

 

Miután beraktam a CAM-et a TV-be a beállítások között megtaláltam a hozzá tartozó konfigurációt (közös illesztőfelület). A kódolásnál átállítottam "all"-ról "cx"-re, mert gondolom ez akarja a conax-ot jelenteni. Azóta rosszabb, mint volt, mert az összes csatorna kockásodik még az analóg szobaantennával vett analóg csatornák is (!), gondolom az egész TV működését zavarja, hogy nem tetszik neki ez a "cx" beállítás. Sajnos ha belépek a menűbe, akkor a TV magától kilép a menűből (kb. 1-4 másodperc) olyan rövid idő alatt, hogy nem érek el addig a menüpontig, ahol vissza tudnám állítani a kódolást "all"-ra. (ha kiveszem a CAM-et a TV-ből akkor megszűnik ez a jelenség. de akkor, természetesen, nem aktív a CAM-re vonatkozó menüpont sem.) (factory reset nem segít, próbáltam)

 

Előre is köszönöm ha valaki tudna nekem segíteni a fenti témákkal kapcsolatban.

 

Üdv.

 

vargaapuka Creative Commons License 2010.01.04 0 0 132
Üdv mindenkinek!

Sajnos van egy eladó Strong Conax CA-modulom. Tegnap vettem, de itthon derült ki, hogy a tv-m csak dvb-t tuneres és a dvb-c, ami a t-home-s set top box kiváltását lehetővé tenné nincs benne. Számla megvan.
Az ára 12990 Ft.
KBP1 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 131
sajnos én nem találtam ilyen beállítási lehetőséget:((((((
Előzmény: KoAn (125)
BBéci Creative Commons License 2010.01.03 0 0 130
Sok éve UPC analógom van, helyette szeretnék valami jobbat. Mielőtt beköttetném a Trét, ki szeretném próbálni, mit kezd a DVD-felvevőm a Conax modullal.
Előzmény: Aszpirin (123)
BBéci Creative Commons License 2010.01.03 0 0 129
Sok éve UPC analógom van, helyette szeretnék valami jobbat. Mielőtt beköttetném a Trét, ki szeretném próbálni, mit kezd a DVD-felvevőm a Conax modullal.
Előzmény: Aszpirin (123)
Du-Pi Creative Commons License 2010.01.03 0 0 128
Illetve 8 és 15 napon belül, hogy melyik mire vonatkozik pontosan azt nem tudom, nem olvastam végig az ÁSZF-t....
Előzmény: Du-Pi (127)
Du-Pi Creative Commons License 2010.01.03 0 0 127
Az a  800 az 850 Ft,  februártól nem lehet megvenni az STB-t csak bérelni, most módosították az ÁSZF-t.  Akinek nem tetszik  az 15 napon belül felmondhatja a szerződését.
Előzmény: Aszpirin (126)
Aszpirin Creative Commons License 2010.01.03 0 0 126
Igaz. Ez havi 800 ft (vagy egyszeri tizenvalahányezer)
Előzmény: KoAn (124)
KoAn Creative Commons License 2010.01.03 0 0 125
Pár TV-nél jelentkezik ez az eltűnnek a behangolt csatornák probléma. Az én sony TV-m nél is. Megoldást ebben a topicban írták le: ki kellett kapcsolni az automatikus szolgáltatás frissítést és a szoftver frissítést.
Azóta nem tűnnek el a programok.
Előzmény: KBP1 (122)
KoAn Creative Commons License 2010.01.03 0 0 124
Van hátránya a digitális tréhom csomagnak az analóggal szemben: az STB. Annyival többe kerül.
Előzmény: Aszpirin (123)
Aszpirin Creative Commons License 2010.01.03 0 0 123
Szia BBéci!
Az MPEG-2 dekóder bőven elég lenne az SD adásokhoz (kilencvenvalahány százalékuk úgyis SD), de attól tartok, a DVB-C hiánya akadály lesz. Sajnos a digitálkis kábeltévék szabványa a DVB-C, és ha jól tudom, nem "kompatibilis" a DVB-T-vel, vagyis utóbbi vevővel előbbit nem lehet "befogni".

Ha már van (van?) tréhóm analógod, akkor a digitálisnak nemigazán van hátránya, nagyjából ugyanannyiba kerül, és kapod mellé az analógot is (vagyis a kábelen továbbra is jönni fognak az analóg adásaid is, felár nélkül). Ha nincs még, akkor is meg lehet fontolni, adigitálissal egy nagyjából ugyanolyan összetételű "grátisz" analóg csomag is jár... legalábbis úgy gondolom - de ennek utána kell kérdeznir - remélem, hogy nem csak a "régiek" (az analógrol átállók) tarthatják meg az analóg csatornáikat, hanem az újak is megkapják azokat (???)
Előzmény: BBéci (117)
KBP1 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 122
bocsánat a félreérthető írásért!

megvannak az adók magyarországnál is de a csatorna listát csak 1 tized másodpercre jeleníti meg és nem tudok válogatni sem rendezni:(((

EPG némely kódolt/általam nem előfizetett/ csatornánál van csak.

ha meg átállítom németre akkor kedvemre válogathatok a csatornalistán ellenben az automata hangolás után nem sokkal eldob néhány csatornát..................


szal köszi a segítséget de nem ez lesz a baj:(((((((
Előzmény: Sa-quad (121)
Sa-quad Creative Commons License 2010.01.02 0 0 121
Szia!

Nézd meg a TV hátulján nincs e egy matrica,hogy melyik országbeállításnál
engedélyezett a DVB-C.Nekem Philips van,azon a Dánia,Finnország,Svédország szerepel.Ha Magyarországot állítok be akkor csak analóg csatornákat talál...
Egy próbát megér.

Üdv!
Előzmény: KBP1 (120)
KBP1 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 120
sziasztok;)

Sajnos nálam nem működik maradéktalanul a CA modul:((((((

a tv samsung: ps50b430
a ca modul: technisat

a probléma az hogy EPG csak a kódolt csatornák némeikén van /ez általános probléma/
a nagyobb gond az az hogy a csatornalistát megjeleníteni sem hajlandó amíg nem állítom át németországra ott viszont nem minden csatornát fog be /illetve megvan felvillantja a képet de 1 másodperc után kiírja hogy nem létezik.....................

kérdezném hogy tud -e valaki gyógyírt a problémáimra vagy vihetem vissza a modult????????
Hairy Potter Creative Commons License 2010.01.02 0 0 119
Sziasztok!

Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata PC-s dvb-c kártyával kapcsolatban?
Azt tudom, hogy kell hozzá egy CI slot vagy olyan kártya kell, ami ezt tartalmazza. Elvileg működőképes a dolog csak az a kérdés, hogy konkrétan a T-Home-nál műxik-e a gyakorlatban is?
bnorci71 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 118
Szasztok!


"..."Ha a kettő nem együtt jelenik meg a hálózaton, akkor ők bentről tiltanak." - na ennek a technikai oldalára rémesen kiváncsi vagyok :-))..."


nem értek hozzá nagyon ezért inkább csak belevau :)
UPC-nél volt még hasonló STB-m amikor a csillagpontoson a prémium csatornákhoz kellet. Kihozták összedugták amikor elment a szerelő derült ki nem azok a csatornák jönnek amiket kértem. Felhívtam ügyfélszolgálatot közöltem a problémát a hölgy kért egy gyári számot a készülékről majd 5mp alatt átállította a dobozt a megfelelő csatornákra.
Előzmény: Aszpirin (65)
BBéci Creative Commons License 2010.01.01 0 0 117

 DVB-T tuner van benne és nem MPEG-4-es csak kettes.

Ettől függetlenül egy próbát megérne.

Amennyiben nem tudom használni a Pioneer DVR-LX70D felvevőmet, maradok az analógnál.

Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.31 0 0 116

Akkor ha van benne DVB-C tuner, és képes kezelni az MPEG-4 / H.264 data stream-et, akkor szerintem 99%, hogy működne egy ilyen conax modullal a vétel.

 

Milyen típusú amúgy ez a DVD felvevő? Engem is érdekelne egy ilyen.

Előzmény: BBéci (115)
BBéci Creative Commons License 2009.12.31 0 0 115
Gondolod feltettem volna a kérdést, ha nem lenne???
Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.30 0 0 114
Van benne Common Interface (PCMCIA felület) csatlakozó, vagy kártyafogadó?
Előzmény: BBéci (113)
BBéci Creative Commons License 2009.12.30 0 0 113
Ki kellene próbálni, mi történik, ha a DVD-felvevőmbe dugom a Conaxot.
Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.30 0 0 112
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.30 0 0 111

Veszel egy Dreambox 8000-es HD-s MPEG4-es digitális műholdvevőt, utána pedig kicseréled a műholdvevő DVB-S2 tunerjét kábeles DVB-C tunerre. Végül a Dreamboxba teszel egy conax modult. De jobb lenne ezt előtte kipróbálni, hogy működik-e a dolog, mert a DM 8000 elég drága mulatság.

 

http://forgat-sat.hu/webshop/dreambox-dvbc-tuner-p-656.html

 

Vagy olcsóbban ezek közül valamelyik, de ezek nem tudnak belül rögzíteni.

 

A conax modul csak a kódolt DVB-C "data stream-et" teszi rendbe. Tehát neki valahol a tuner és az MPEG4-es chip között kell elhelyezkednie.

Előzmény: BBéci (108)
Aszpirin Creative Commons License 2009.12.30 0 0 110
"Szerinte" = "Szerintem"... elgépelés, bocs.
Előzmény: Aszpirin (109)
Aszpirin Creative Commons License 2009.12.30 0 0 109
Szerinte nem, hacsak a tévébe nincs valami okosság beépítve ez ügyben (minimum kéttuneres tévé kell legyen ugye, az egyik tuner képét nézed, a másikét pedig valahogy rögzíted).
Azt viszont egészen biztosnak érzem, hogy STB esetén is kifejezetten csak akkor lehet ilyent csinálni, ha az STB támogatja (az általam birtokolt T-Home STB-vel - ami nem HD-s - ezt sehogyan sem lehet megoldani).
Előzmény: BBéci (108)
BBéci Creative Commons License 2009.12.30 0 0 108

 Hogyan lehet felvenni egy adást, míg valami másikat nézel???

Ez megoldható Conax modullal???

Előzmény: Aszpirin (107)
Aszpirin Creative Commons License 2009.12.29 0 0 107
Nem semmi...
Ezek után csöppet sem csodálkozom, hogy még nem kaptam meg a szpetember 11.-én megrendelt HBO HD-t ill. a hozzá tartozó STB-t (én nem is fárasztom már magamat ezzel, ha valami csoda folytán valamikor kihozzák, egyszerűen nem veszem át. erre talán már minden jogom megvan)

Mellesleg én is megjártam a számlaösszevonásos kálváriát, nem is kicsit, talán 2 hete ért véget, megérne egy litániát.
Előzmény: Törölt nick (105)
BBéci Creative Commons License 2009.12.29 0 0 104
Próbálta valaki DVD-felvevőbe dugni a Conax modult? Ha a tévébe teszem, nem tudom rögzíteni a műsorokat, ami nálam létfontosságú.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!