Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11613
Milyen zene?
Előzmény: H_G (11609)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11612
Szerintem, prsut cimszó alatt keresendő, és igen, lehet kapni a boltokban.
Előzmény: Törölt nick (11611)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11611

Njegusi település Kotor és Cetinje között van, magasan fenn, Kotorból a 28 hajtűkanyaros szerpentinen lehet megközelíteni.

Sonkát vettem is, ettem is. Penge vékonyságúra kell szeletelni, mint a szélben szárított (nem füstölt) isztriai prsut sonkát.

Nagyobb üzletekben Montenegró szerte kapható, a felvágottak, sajtok között a "njegusi" feliratot kell keresni.

Njegusi körül a Lovćen nemzeti park (1600-1700 méter magas buckák) Montenegró egyik legszebb vidéke.

 

Előzmény: zsociman (11610)
zsociman Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11610
Köszönöm.

Zabjakból mentem Kotor fele. De nem vettem ilyesmit észre.
Mi Ulcinjba járunk..

Te ettél ilyet?
Előzmény: Törölt nick (11584)
H_G Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11609
Ugye? A fürge kis Transitok remekül megoldották ezt a problémát (pl. sok diák is ezekkel járt, ahogy láttam). Csak a zenét volt bennük nehéz elviselni, de ez igaz arrafelé a nagyok buszaira is.
Előzmény: jisell (11607)
jisell Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11608
Köszi moncsa03 reggel óta a gép előtt ülök és lassan nem tudom ki kit néz, én a gépet vagy a gép engemet :-)
Előzmény: moncsa03 (11605)
jisell Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11607
sajnos kedves topikozó társam nekem se egyszrű kocsi nélkül ide oda futkározni, egy szeles kicsit hűvös szombati napon sajnos majd egy órát álltam Tivatban a buszmegállón mire becammogott nevezzük busznak dolog, igaz hogy 50 személyes volt de hagyott némi kifogást maga után, na de a jegy sem volt olcsó 3.50 ajró Tivat Budva, amikor felszáltam rá nagyon harapós kedvem lett büdös piszkos de következő busz mormogta a soffőr: majd gyün egy óra múva
Előzmény: H_G (11604)
Hümi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11606
Éz az...köszönöm szépen...Allah növessze hosszúra szakálladat...:)))
Előzmény: moncsa03 (11605)
moncsa03 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11605

Igaz,hogy nem Jisell vagyok de gondoltam segítek rajtad.:))

 

 

"Nem gomd per pillanat 8 étterem van nyitva a budvai sétányon. Ebből 4 rohatd drága

Ha a régi várostól kiindulva nézzük az éttermeket akkor a következők vannak:

1.The Olld Fisherman's pub pizzéria és étterem.Ha jó kemémy pizzára vágysz és jó a fogsorod ajánlom figyelmedbe viszont jót lehet sörözni.

2. Konoba Donna kod Nikole ez egy drága étterem a kiszolgálás fuj a kaja még fújjabbbbb

3. PORTO  étterem, ezt merem ajánlani aki jó halas étterembe vágyik. A kiszolgállás első rendű, az étel oltári és bőséseg adagban mérik. A szülonapomat is itt ünnepeltem,halk zene stb.stb.stb. jellemzője hogy egy kis hídon keresztül kell bemenni a híd alatt pedig ott uszkálnak a halak, rákok tehát a jövendőbeli vacsora itt tényéleg friss halat ehet az ember.Viszont csapolt sör az vagy vagy nincs.

4.Jadran kod Krsta ez egy drága étterem itt hogy is mondjam szallagon készítik a vacsorákat nem éppen volt a leg leg leg, tavaly ott egy utasom - magyar- oltári gyomorrontást kapott .Viszont van csapoltz sörrrrrrrrrrrrrr.

5.Olimpia étterem - puccos drága

6. Fontana étterem haljamos a gyomorrontás megszerzésére

7. Hűűűű elfelejtettem a nevét de jó étterem szolíd árakkal jó pizzával és rostélyossal

8. Zeleni gaj - jó hallevest szeretnél enni itt ajánlom, árak elfodadhatóak, csapolt sör is van pizza is finom.

A régi városan is van néhány puccos étterem de az nagyon de nagyon drága.

A régi városban ajánlom a Mocart cukrászdát friss és finom sütemények, fagyikkal lehet lehűteni a nyári forróságot.

Valamint Budván 2 benzinkút van a köszpontban - egymással szemben-innen nem messze mindössze 50 m-re van a Kangaro étterem. Igazán szolíd árakkal közepes adagokkal valamint tv-re kivetített menüvel várja a vendégeket.

Ezeket az étteremeket ajánlom szívessen.

A budvai sétányon több helyen árulnak pizza szeleteket ezt szem alapján lehet meítálni hogy mikor friss mikor nem . Ezenkívül ami nekem nagyon tetszik hogy behozatalra került az a nagyon sik finom olasz recept alapján készített fagylalt amiket nagy hűtő vitrinekben?ha jól mondom árulnak.

Beciciben a sétányon az Obala étteremnek vannak elfogadható árai valamit a Tri Ribara azaz a Három halász nevű éttermet ajánlom figyelmetekbe. Ide érdemes elmenni finomakat lehet enni a kiszolgálás első rendű viszont az árak egy kicsit húzósak."

Előzmény: Hümi (11603)
H_G Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11604
"nem tudom mikor voltál itt utoljára"

Nemrég írtam: 2005

"de azok a ford tranzit kis buszok a tavalyi törvény határozat után nem végezhetnek utas szállítást"

Ez nagyon nagy kár! Rendkívül praktikus szolgáltatás volt, amit Magyarországon is szívesen látnék. (Kotor--Perast között is csak ezekkel lehetett hosszas várakozás nélkül átjárni.)
Előzmény: jisell (11599)
Hümi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11603
Nagyon aranyos vagy köszönöm szépen...de ezeket megtaláltam én is...viszont úgy emléklszem, hogy volt egy olyan beírásod...ahol az éttermeket írtad le, hogy hová érdemes menni és miért...:)
Előzmény: jisell (11602)
jisell Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11602
Kedves éhes Hümi testvér Egyépként 74-76 oldalon megtalálhatóak ezek az infók!

Te tényleg éhes vagy : - )
balra - lévó
jobbra - deszno
előre - nápred
hátra - názád
itt - tú
ott - támo
van - imá
rendőr - milicájác ( lehet hogy kimoderálnak de a leg - leg gyagyásabb földi teremtmények )
ház - kutyá
tulajdonos - vlásznik
pohár - csásá
csésze - sólyá
utca - úlica
merre - kuda
hol - gde
meddig - dókle
sarok - tyosák
eggyirányú utca - jednoszmerna ulica ( ebből nagyon sok van mostanában )
kanál - kásiká
vila - vilyuská
kés - nózs
étlap - meni
hideg előétel - hládo predjelo
főétel - glávno jelo
meddig - dókle
kell - trebá
várni - csekati
étel - jelo
lehet - mozse
a végén ( valaminek a végén ) na kraju
10 perc - deszet minútá
hozni - donéti
vinni - nosziti
haza - kutyi
emlék - uszpomená
mikor- kádá
elhagyni ( szobát ) - izátyi
én - já
te - ti
ő - ha nő akkor oná , ha férfi akkor on
mi - mi
ti - vi
ők - oni
fehér - bélo
fekete - crnno
piros - crvená
sárga - zsúto
zöld - zeleno
tárgy - prédmet
takaró - pokrivács
párna -jásztuk
kert – bástá

menni fog a halas étlap is

de folytatnám a rostéllyal
ražnjići -pálcikára feltüzdelt roston sült disznó hús
vješalica - disznó fehér hús
karmenadla - karmenádli
miješano meso - vegyes hús ( itt van mindenből egy kevés aki ilyen tálat rendel számítson rá hogy 2 jól laknak belőle )
punjena vješalica - töltött disznó fehér hús
rolovana vješalica - ugyan ez csak fel van tekerve és közötte húsos szalonn van
njeguški steak - ez fordítani nem lehet 8( kajmak sonka - rostély)
kobasice - kolbász
ćevapi -csevap
pljeskavica -plyeskavica
gurmanska pljeskavica - gurmanska - csípőst jelent
pljeskavica na kajmaku - plyeskavica sós túróval
punjena pljeskavica - töltött plyaszkavica ( általában rendes sajtot keevernek bele a húska és úgy sütik meg )
leskovački uštipci - leszkováci hát hogy is mondjam mindenes - olyna mint a lecsó hússal )
hamburger
pileći batak- csirke comb
pileći file - csirke most ez lehet kicsontozott comb is de melle húsa is
teleći steak - borjú steak
ramstek
teleći kotlet- brorjú hús valami féle körettel
leskovačka mućkalica - hasonló mint a lecsó
salate -saláta
šopska - paradicsom, paprika, hagyma feta vagy házi túróval, van ahol egyszerően csak sajtot reszelnek rá
srpska- ugyan ez csak tejtermék nélkül és a paprika erős
miješana - vegyes saláta
paradajz- paradicsom
kupus- friss káposzta
zelena-zöld saláta
pečena paprika-sült paprika
"ražnjići -pálcikára feltüzdelt roston sült disznó hús"

Magyarul rablóhús.

"vješalica - disznó fehér hús"

Szűzpecsenye.

"leskovački uštipci - leszkováci hát hogy is mondjam mindenes - olyna mint a lecsó hússal )"

Előzmény: Hümi (11596)
Hümi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11601
Jó ilyet olvasni..."Budvanska Rivijera – így hívják a környéket a helyiek, Budvában és a közvetlen közelben 17 gyönyörű strand található, van aprókavicsos, homokos és sziklás strand is, így mindenki megtalálja a kedvére valót. A tenger mindenhol tiszta, szebb, mint az olasz vagy a horvát partoknál. Az egyik legjobb partszakasz, a Morgen Beach az óvárostól kb. 200 méterre található, kristálytiszta a víz, bérelhetünk napozóágyat, szürcsölhetünk finom koktélokat a beach bar teraszán, vagy bérelhetünk vizibiciklit, kajakot is. A környéket kiváló búvártúrákat is szerveznek. A strandokról bővebb leírást találnak ezen az oldalon, érdemes belepillantani a nem mindennapi kínálatba."

Forrás...
julcsikiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11600
Hümi Kedves!
Ma talán fel tudom rakni a képeket amiket ígértem...
Egyébként a kérdésedre a válasz:9322,9369,9371.
Előzmény: Hümi (11596)
jisell Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11599
nem tudom mikor voltál itt utoljára de azok a ford tranzit kis buszok a tavalyi törvény határozat után nem végezhetnek utas szállítást de hát mit is okoskodok én itt.
Az előbbiekben említett Olimpia express -nek van kizárólagos joga ( megvették a jogokat ) utas szállítást végezni az említett relációkon.

De mit is okoskodok én van takszi
Előzmény: H_G (11598)
H_G Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11598
Nem, kisbuszokat (tipikusan Ford Transit), amik a rendes távbuszok vonalán, de azoknál sokkal sűrűbben közlekedtek és 1-2 euróért gyorsan átvittek a szomszéd településre.
Előzmény: jisell (11593)
R.Bea Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11597

Moncsa,

Biztos jó lesz az út is! Várom majd a beszámolódat mindenről!

 

Jisell,

Az irodától azt a választ kaptam, hogy ott derül ki, hogy hova kerülünk, mert ők nem konkrét szobára, hanem szobatípusra kötnek szerződést.

Bízzunk tehát a legjobbakban :) azért ha nagyon rossz lesz a helyzet ott majd megpróbálunk valamit lépni.

Köszi!

Hümi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11596
Kedves Jisell, ha jól emlékszem valahová te felrektál a helyi zabáldákról infókat...de ez a vén szenilis Hümi nem találja...segíííííííííííííííííííííííííííííííícccs...:)))
moncsa03 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11595
Ezt szépen összefoglaltad.:)) Köszönöm és befogok számolni mindenről részletesen.
Előzmény: sfi (11594)
sfi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11594
Jó utat, meleg időt, forró bureket, hideg sört Nektek, aztán mindenről részletesen beszámolni! :))
Előzmény: moncsa03 (11585)
jisell Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11593
Ma már ezeknek az "iránytakszinkank" hűlt helye!!!!!!
Az Oimpia express autóbuszai közlekednek Budva - Becici - Sveti Stefan- Petrovac között.

De leket hogy te az "iránytakszik" alatt a rendes takszikat érted?
Előzmény: H_G (11572)
jisell Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11592
A burekhoz meg annyit tennék hozzá hogy nincs is jobb mint reggel a tányérra tenni a még gőzölgő túrós burekot és mellé joghurtot inni . Imádom : -)
jisell Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11591
Sanoj nem így van ne a szállodában dől el hogy hova kerültök hanem hogy az iroda melyik részben kötött szrződést a szállodávan oda kerültök. Az A rész közvetlenül az építkezés mellett van tehát lehet hogy nem éppen a legnyugisabb helyen ( zaj és por) fogtok pihenni. Egy hónappal ezelőtt a francia turisták demonstratívan kivonultak a szálloda e részéből mert zavatra őket. A szálloda eddig kb. 20 000 eurónak megfelelő kártérítést fizetett a vendégeknek. Nem valami jó de ez van . Ha lehet kérd meg az irodár hogy tegyenek át a C vagy a B részlegbe. Lehet hogy van ár különbség de egy jó nyaralás szerintem megéri
Előzmény: R.Bea (11563)
moncsa03 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11590

Köszönöm Neked is, én meg akkor leszek írigy amikor Ti mentek! Visszajövök beszámolok az útvonallal kapcsolatban. Úgy döntöttünk, hogy Novi Sad, Ruma, Sabac, Zvornik, Szarajevó, Mostar, Metkovic, Dubrovnik... lesz. Ez az egyetlen dolog amitől egy kicsit parázok, de vettem egy térképet:))

Na azért az idő is jó legyen!

Előzmény: R.Bea (11588)
moncsa03 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11589

Ezt találtam véletlen, de ez aránylag friss!

 

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/dyn/controller/CityToCityFrontierXML?msgId=400052582&lang=int&zone=EUR

 

és köszönöm a jókívánságokat, ugyanezt kívánom nektek is.:)

Előzmény: Hümi (11587)
R.Bea Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11588

Moncsa,

De jó Nektek! Én is jó utat, és jó pihenést kívánok!!!

 

Szervezkedő,

Rátok meg nagyon irigyek vagyunk és kész! :) :) :)

Hümi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11587
Szerencsés utat és remek időt...:)
Előzmény: moncsa03 (11585)
julcsikiss Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11586
Ha nem akarsz elmenni arra a bizonyos útra / ami nagy dőreség lenne mert gyönyörű/Budván este lent a soron 8-10 EUR/kg-ért vásárolhatsz EGÉSZBEN.Egyébként egy 15-20 dkg-os darab 5-7 EUR.
moncsa03 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11585

Most már nem soká én is ezt reggelizek, jó meleg túrós bureket joghurttal...nincs is annál jobb reggeli. Holnap éjszaka indulás!

Előzmény: szervezkedő (11578)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.08 0 0 11584

"Na már voltam kétszer"

és hányszor tetted meg a Kotor-Cetinje közötti utat?
Érdemes rajta végigautózni (Kotor felől Cetinjén keresztül Budvába), egyenes és vízszintes nincsen, de megér egy napot!

 

A nevezetes sonkát a Lovcen alatti fennsíkon, Njegusiban (2. kép) keresd!

 

 

 

Előzmény: zsociman (11583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!