Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1243

Azért, hogy beírd ezt az 1 hozzászólást felesleges volt regisztrálnod másik néven. Nem mered vállalni az eredeti nickeden? Téma lezárva.

Előzmény: villanyhuszár (1241)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1242

Le se szarják a hatóságok. Tapasztalatból mondom, nekem sincs engedélyem, többen is cseszegettek miatta itt a fórumon (tök feleslegesen). Nem mindig PMR felrekin használom, néha 433-on is, de senkit nem zavar. Használd nyugodtan. A 406 Mhz-t azért kerüld el, az segélyhívó freki, állítólag figyelik.

Előzmény: Törölt nick (1239)
villanyhuszár Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1241

A cégnél ahol melózom motorola (profi) kézirádiókat használunk.Városban kb 1 km már nagyon jó érték simplexben.Utánna már csak nyulat dobni jó.

Persze a hegytetőn lévő átjátszót a pincéből is elérem.

Úgyhogy tényleg fogadd meg a többiek tanácsát olvass utánna a témának ne fikázz feleslegesen hülyeségeket írsz,látszik hogy nagy arc vagy nem értesz nagyon hozzá.

A repsávról én leszállnék a helyedben.Egy ismerősöm is szórakozott a légi sávon a vészhelyzeti frekin.Fél európa megmozdult a keresésre,hogy hol van gond repülővel,a srácnak nagyon sok pénzébe került(ügyvédek+ bünti) hogy megússza a börtönt.

Előzmény: Törölt nick (1217)
Viktor34 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1240

Maradj a pmr frekiken, akkor nem lesz gond, rajtad kívül még párezren használják ezeket engedély nélkül.

Előzmény: Törölt nick (1239)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1239

Összegésül:

Nem fognak cseszegetni, ha ilyen rádióm van csak airsofthoz használom ?

hejo Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1238

De Airsofthoz nem kell amatőrvizsga...

Előzmény: hejo (1237)
hejo Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1237
Előzmény: Törölt nick (1235)
Viktor34 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1236

Ez biztos csillagközi airsoft, mert minden egyéb helyzetben elég a px-777. A nagyobb antenna csak zavarni fog a mozgásban, de rossz terepen nem biztos, hogy többet tud mint a gyári.

Előzmény: Törölt nick (1235)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1235

Köszi az infót!

Nekem airsoft hoz kell, úgy néh ki, hogy lesz egy Wouxun KG-689.

Szeretnék nagyobb hatótávolságot, mert ahol jatszunk, ott eléggé lekorlátozódik a terepvoszonyoktól.

Az engedény dolog hogy működik?

Kinek és mennyi kell fozteni?

 

Előzmény: hejo (1234)
hejo Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1234

Már rendeltem több NAGYOBB antennát... :D

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=108655941&t=9192648

 

Előzmény: hejo (1233)
hejo Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1233

Legális!

De nem PMR446-ként, hanem amatőr sávban (433 MHz), és hívójellel (engedéllyel)!

Az apekosok, bizonyos értékhatár felett foglalkoznak csak vele.

Mi az, hogy nagyobb antennát?? 10 W?? :O

Előzmény: Törölt nick (1231)
Viktor34 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1232

Szia!

 

Ha picit visszaolvasol a fórumban, látni fogod, hogy ez a kérdés már sokszor meg lett válaszolva. Gyors válasz : csak engedéllyel használhatod.

Ha kínából bármit rendelsz ilyen kis értékben akkor a legrosszabb esetben az áfá-t kell csak kifizetned, de általában simán átengedik, mert ajándék címszó alatt fog érkezni a csomag.

Mellesleg az antenna nyereség  db, nem W.

Előzmény: Törölt nick (1231)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.12 0 0 1231

Hali!

 

Azt szeretném megtudni, hogy Magyarországon legális-e pl. egy Wouxun KG-689 vagy puxing px-777 rádióva kommunikálni?

Ez cseréhető antennás, és nagyobb mint 500mW. 

Olyat olvastam, hogy az itt megengedett az fix antenna, és 500 mW.

Ha rendelek egy nagyobb antennát ( 10W ) azt megfoghatják az apehosok, mert az ugye Kínából jönne.

köszi

Sikloernyos Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1230

Muholdak: http://www.n2yo.com/satellites/?c=30 ezek csak a katonai muholdak, valamelyik heten az ISS-t hallottam 145,800Mhzen. Bentrol, a szobabol, nagoya antennaval, egy vx-3ason, es egy vx-7esen. Kezbol. (300 valahany km-en van, a pontos adatot itt http://www.n2yo.com/ talalod) Nem azt mondtam, hogy az osszes frekit figyelgetik (habar ki tudja) de a 406 Mhz-et biztosan. Megpedig azert, mert a veszjelzo rendszerek, bojak, fekete dobozok ezen a frekin (is) adnak jeleket, ha lezuhant egy repulogep pl. Es mivel nem hordozhato atomeromurol uzemelnek, nem 100W-al, kitolhato Yagival, netan parabolaVAL fognak kiabalni, hogy ITT VAGYOK, hanem par Wattal. Es ahhoz, hogy a himalajaban lezuhant repcsit megtalaljak, muholdakat vetnek be.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1229

Az én 771-em sajnos 2 sávos:(

Előzmény: Törölt nick (1228)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1228

Nincs jobb. Ami kicsit többet tudna, az hosszú. PMR sávra a 16 centi körüli 1/4-esnél nem érdemes nagyobbal hadonászni.

Lásd Yaesu VX146, v 246.

Ez még kezelhető hossz és elektromosan is ideális.

Itt pár százalék bakfittyet sem számít, csak parasztvakítás a kereskedőktől a dB-ek sorolása.

A kétsávos kifejezetten rosszabb, mint ugyanakkorában az egysávos.

Előzmény: Törölt nick (1227)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1227

Te milyen antennát ajánlasz a gyári helyett? Most Nagoya 771-em van. Van ennél jobb (elérhető áron) a hordozható kategóriában?

Előzmény: Törölt nick (1226)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1226

Modi van természetesen.

Akkor tanács: egy kézi rádió gumiantennája nem egy stabil, abszolut precizen hangolt valami. Olyan mértékben függ a környezetétől, hogy attól, mennyire szorítod a rádiót, vagy van-e rajtad kesztyű, sok MHz-et jön-megy. Nem beszélve, ha a derekadra teszed vagy a belső zsebbe, szintén nagyon durván változik a hatásossága.

 

Ha meg nem teszel durván buta kijelentéseket, nem haragítasz magadra annyi embert.

Mert lehet, hogy nincs információd valamilyen területről, pl. frekvenciagazdálkodás. De akkor ne vond kétségbe az itt úgy-ahogy meglévő rend szükségességét.

Ahogy az országot járva minden erdőnek van gazdája, minden frekinek is. Mindkettő használatának vannak játékszabályai.

Amit ha letojsz, akkor kalóz vagy. Ezt így hívják.

Ahogy vannak tolvajok. Kicsik, nagyok. Kurvák és stricik. Így hívják őket. Vagy rabsicok, orvhalászok. Akik a másét bitorolják.

Előzmény: Törölt nick (1225)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1225

"Azt tudomásul kell venni, hogy BÁRMILYEN kézirádió max 4-5 km-t tud stabilan áthidalni, még vidékies területen is. Kézből kézbe."

Erre voltam kíváncsi már jó ideje.

Mielőtt vettem egy ilyen rádiót, utánanéztem, kérdezgettem, hogy mennyi is a hatótávolsága, de senki nem tudott egyértelműen válaszolni. Utána jöttem ide olvasgatni, csak akkor kérdeztem, ha valami nem volt világos. Igazából az új antenna miatt váltottam 446-ról, ugyanis az állítólag 430 Mhz "alá" van optimalizálva én pedig mindig, minden körülmények között a maximumot akarom kihozni a készülékből. De legalább a hiba nem az én készülékemben van, ez azért megnyugtató.

 

"Meg azt is, hogy attól, hogy nem b@szkurálnak, még nem lehetsz biztos benne, hogy nem rögzítődik minden szavad."

Nem probléma, telefonomat is lehallgatják ha akarják, de - ahogy az emberek 98%-a - nem érdekli őket, semmi hasznos infóval nem tudok szolgálni nekik.

 

Egyébként én már kezdem unni ezt a "kalózrádiós" dolgot, látom egyeseknek nagyon mélyen belegázoltam a lelkivilágukba:), hogy időt nem kímélve kamuregisztrációval próbálnak nyomozni is utánam- bár sikertelenül - a nevét nem is vállalja fel. Engem tulajdonképpen nem zavar, ha esetleg sikerülne neki, de azért kicsit már kezd gyerekessé válni, na meg OFF is. Nem ártana ha idenézne néha egy moderátor. Van itt ilyen?

Előzmény: Törölt nick (1223)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1224

Ha nagyon badarságot ír, javaslom mit olvasson el.

Nem fogok (pláne itt) sok oldalas leírást adni a COSPAS rendszerről.

 

Előzmény: Törölt nick (1222)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1223

Az sem érthető, miért akarsz bajt magadnak, mikor ilyen lövöldözős játékra bőven jó a PMR freki. Pláne, hogy azt mondod, nem nagyvárosba kell.

Meg az ilyen hobbi nem szokott 10 km-nél nagyobb területen játszódni.

Azt tudomásul kell venni, hogy BÁRMILYEN kézirádió max 4-5 km-t tud stabilan áthidalni, még vidékies területen is. Kézből kézbe.

Bármilyen kézi elhal 2 km után még 5 W és tutti antennával is sűrű városi terepen.

Ezért találták ki az átjátszókat a hegytetőkön.

Ha kalóz, ha legális frekin nyomulsz.

Meg azt is, hogy attól, hogy nem b@szkurálnak, még nem lehetsz biztos benne, hogy nem rögzítődik minden szavad.

SIMON rendszer üdvözöl.

Azt azért fogadd el egy öreg rádióstól, hogy akinek ez a dolga, többet tud és többre képes az ő eszközeivel, mint te a te hozzáértéseddel.

 

Olvass.

Előzmény: Törölt nick (1220)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1222

Már bocsi, hogy belepofázok, de ha te cáfolni akarod valakinek az állítását, akkor illene legalább belinkelni a forrást, mielőtt leugatod.

Előzmény: Törölt nick (1221)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1221

Olvass és ne beszélj csacsiságot. Ha más, autentikusabbat nem is, de legalább guglit vagy wiki-t.

A COSPAS-ra is rákereshetsz.

Aminek nem ismered a működését, hatásosságát arról ELŐBB tudakolódj, ne égesd magad.

Előzmény: hbfj400 (1216)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1220

Ja, bocsi, látom már, az email címem nagyon hasonlít az egyik nevéhez. Egy igazi troll - mint én - véletlenszám generátorral talál ki email címet, de hát vak tyúk is talál szemet:)

Előzmény: Törölt nick (1218)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1219

Egyetértek, azonban egy kis pontosítás: a legközelebbi műholdak 700 km körüli magasságban keringenek, de még így is túl magasan, hogy egy játékrádió 1 W-os sugárzásával foglalkozzanak. Meg nem is pazarolják ilyen hülyeségre a drága erőforrásokat. Bár az amcsik kémműholdjai lehet, hogy képesek rá, azonban le se szarják.

Előzmény: hbfj400 (1216)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1218

Mit akarsz ezzel a linkkel? Mi köze ennek hozzám?

Előzmény: megmondom ki vagy (1214)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1217

"Attol, hogy olcso, meg NEM JATEK pmr."

Dehogynem, játékhoz (airsoft stb.) tökéletesen megfelel. Sajnos csak játék, hatótávolsága egyenlő a szarral. Persze a PMR-nek nevezett hulladékoknál sokkal jobb (azok jó esteben 1 km-t tudnak sík terepen - tapasztaltam) Bár ennek még 10 km sincs a hatótávja (nagyjából sík terepen), csak akkor, ha legalább az egyik fél felmászik egy magas fára, vagy épület tetejére. Sajnos ez elég gyenge. Persze valami komolyabb, nem pár ezer Ft-os antennával biztos jobb lenne, de az meg mérete miatt kevésbé hordozható. Ez a műholdas dolog szerintem nagy hülyeség, észre se veszik ha 1 W-tal (5-nek nincs értelme, soakt fogyaszt, de szart se ér) sugárzok:). Na meg max. nagyobb városban tudnék zavarni bárkit is, itt falun nem igazán. Majd jön az FBI, aztán lecsuknak:) (bár a 406-ot még valóban nem próbáltam, ha tényleg vészjelzős freki, akkor azt inkább hagyom, 112-t se hívogatom csak úgy) Nem kell túldramatizálni a dolgot.

Előzmény: Sikloernyos (1213)
hbfj400 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1216

Azért remélem ezt a műholdas figyelés témát Te sem gondoltad komolyan ..A legközelebbi műholdak (GPS) 22.000 km-es pályán keringenek ,elég valószinűtlennek tartom ,hogy még akár 5W-tal sugározva is el tudsz érni ebbe a magasságba egy rádióval gyári körsugárzó antennájával . 

Előzmény: Sikloernyos (1213)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1215

.......

megmondom ki vagy Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1214
Előzmény: Törölt nick (1205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!