Keresés

Részletes keresés

Dob Creative Commons License 2001.03.06 0 0 400
Most hétvégén lesz a Pro7-en a befejező rész.. utána mi lesz?? Tudja valaki??
Typhoon 7 Creative Commons License 2001.03.04 0 0 399
Valiant Creative Commons License 2001.03.04 0 0 398
>Lochley mar talalkozott Besterrel korabban, mikor valami telepata gyilkolaszta az embereit. Bester elkapta, es Lochley igy a "jo" oldalat ismerte meg eloszor

Igen, erről megfeletkezdtem. De ez is az én álláspontomat erősíti Lochleyval kapcsolatban.

És aki tud, adjon tanácsot a lentivel kapcsolatban!

Előzmény: Mayan (396)
sheridan Creative Commons License 2001.03.04 0 0 397
Igaz. Magyarul Az arcnélküli ember címmel jelent meg, azt hiszem csak a Galaktikában folytatásban, de ez nem 100%. Arra viszont nem emlékszem, hogy a Pszi hadtest ötlete innen van-e.Üdv.
JS
Előzmény: Mayan (396)
Mayan Creative Commons License 2001.03.04 0 0 396
A. Bester irt valami konyvet, ami elvileg a telepatakrol szol. Reszletek angolul:

The direction and intent and background of the Psi Corps is *very* different from Bester's "The Demolished Man." What may cause some of the confusion is that when I decided to name the Psi Cop we'll be seeing, knowing of Alfie's work in the genre in general, and knowing that he was a close friend of Harlan's, I decided it would be a nice testimony to the man to name the Psi Cop Bester. There's nothing beyond that.

Valiant:
Lochley mar talalkozott Besterrel korabban, mikor valami telepata gyilkolaszta az embereit. Bester elkapta, es Lochley igy a "jo" oldalat ismerte meg eloszor.

Előzmény: dr.Jones (391)
Valiant Creative Commons License 2001.03.03 0 0 395
Ne haragudjatok, hogy off leszek, de szükségem van a segítségetekre. És végül is félik off, mert a Gyűrűk uráról van szó: letöltöttem egy 18 megás ActiveMovie (.mov) filet zip archívumként, de miután kitömörítette, a zállomány .BIN kiterjesztésű lett. Sem így, sem .mov-ra átnevezve nem indul. Tud valaki segíteni? Köszi!
Valiant Creative Commons License 2001.03.03 0 0 394
Igen, ez így van, de akárhogy is, ez nem Lochley hibája. Ha nagyon erőltetjük a dolgot úgyis ráfoghatjuk, de semmi értelme, mert közvetlenül nem hibás. Megtette amit lehetett. És ha jól emlékszem személyesen mászott le valami csőrendszeren át Byronékhoz, hoz elkerülje Bester meghívását, de azok után ami történt jogos volt a lépés a részéről.
Előzmény: sheridan (393)
sheridan Creative Commons License 2001.03.03 0 0 393
És sikerült annyira elmérgesíteni a helyzetet, hogy a megmaradt telepaták már nemcsak a pszi hadtest embereit és Bestert, hanem az őket segítő többi embert is utálják. Így Bester éppen az első lökést adta ahhoz amitől legjobban fél, a telepaták elleni háborúhoz.
JS
Előzmény: Valiant (392)
Valiant Creative Commons License 2001.03.03 0 0 392
>Én egyébként bárki mást választottam volna a már ismert és Peremen túli világok közt, mint Bestert.

Nézd! Mi, a nézők, tudjuk, hogy Bester egy fütykössapka, de Lochley szemével nézd a történteket! Ő nemrég találkozott először Besterrel aki ráadásul segítőkésznek mutatkozott felé. Ráadásul a jelenlegi helyzetben ő a legalkalmasabb és az egyetlen, akinek joga és lehetősége van (volt) a lázadó telepaták ügyének megoldására. Lochley a maga helyzetében jól döntött. Ivanova is másképp cselekedett volna, Sinclair is, még talán Sheridan is, ha övé a döntés ebben az ügyben.

Előzmény: dr.Jones (391)
dr.Jones Creative Commons License 2001.03.03 0 0 391
A színésznő tényleg jól néz ki. Lehet, hogy ezért került a sorozatba, mármint hogy egy kicsit feldobja. Lochley vs. Delenn? /bocs Delenn/.
Én egyébként bárki mást választottam volna a már ismert és Peremen túli világok közt, mint Bestert. Az a genya még egyetlen értékelhető gesztust sem tett az egész sorozatban.
- lehet, hogy lochley azért fél a telepatáktól, mert nem igazán tiszták az érzései és gondolatai? -
JS
Még mindig nem értem, miért Alfred Besterről nevezte el JMS ezt az alakot??
Előzmény: Valiant (390)
Valiant Creative Commons License 2001.03.03 0 0 390
De igen, megpróbálta megoldani egymaga!! És a helyében én is Besterhez fordultam volna segítségért a történtek után. Az már más kérdés, és nem is az ő hibája, hogy Bester személyes hadjáratba kezdett! Lochley rulez! (Tracy Sc. is rulez!) :-)
Előzmény: sheridan (389)
sheridan Creative Commons License 2001.03.03 0 0 389
Na, ez a kapitány jól megoldotta a telepata problémát. Amint felmerült a probléma, meg sem próbálta saját maga megoldani, azonnal Besterért kiáltott. És amikor az nekilátott, hogy a saját megoldásai szerint rendezze a kérdést, össze-vissza kapkodott. Semmi közvetlen vonal a földi elnöknővel, vagy külön egyezség velem.
Nem is tudom, hová tettem az eszem, amikor a kinevezését kértem az állomásra?
John Sheridan
Valiant Creative Commons License 2001.03.03 0 0 388
Ajánlom azok figyelmébe, akik még nem ismerik:

www.scifi.com/cityofdreams/

Nem mondok semmit, nézzétek meg!!!

Üdv!

Typhoon 7 Creative Commons License 2001.03.02 0 0 387
Igen
Előzmény: ShadowfromtheDark (386)
ShadowfromtheDark Creative Commons License 2001.03.01 0 0 386
Üdv Ifjak!

Köszönöm az infókat. Megpróbálok utána járni a filmeknek.
Olvasgattam a paget, nagyon jó. Van egy kérdésem, biztos, hogy Lyta Alexander szkennelte Kosh-t a bevezető filmben?
Már nem emlékszem.....

DarkShadow from Z'Ha'Dum

Typhoon 7 Creative Commons License 2001.02.25 0 0 385
ShadowfromtheDark:
A http://babylon-5.ini.hu címen a "jelenetek" vagy a "filmek" szekciónál találsz összeállítást a Beginningről és a Thirdspace-ről, talán már a Call to armsról is. Vagy ha budapesti vagy, akkor az angol nyelvű filmeket is forgalmazó videotékáknál próbálkozz.

Ha ez sem nyerő, akkor attól tartok le kell menned a klubba....

Előzmény: ShadowfromtheDark (383)
_Myrddin_ Creative Commons License 2001.02.25 0 0 384
Ave!

Klubgyűléseken mindenféle előadások és vetítések szoktak zajlani, első klubnapon pl. az In The Beginninget vetítettük, reméljük sokak örömére. A többi nagyfilmet is szándékunkban áll levetíteni, lehetőleg feliratosan, hogy az angolul nem értők is megértsék, miről van szó - de határidőket nem ígérek, hogy ez mikorra lesz kész.
A jövőben mindenképpen szeretném, ha kevesebb vetítés, és több előadás, játék lenne a klubnapokon. Elvégre ha B5-öt akar valaki nézni (kivéve a nagyfilmek meg az első szezon epizódjai sokak számára), akkor azt otthon is meg tudja tenni, egyszerűen csak be kell rakni a videóba. De sokan csak ezeken az alkalmakon tudnak találkozni a többi rajongóval, így azt szeretném, ha mindenféle pozitív jellegű kapcsolat alakulna ki a tagok között... én legalábbis azt vallom, hogy a klubnak az a célja, hogy a különböző emberek összejöjjenek egymással, a Babylon 5 ürügyén, a klub ehhez nyújt keretet.

Bye
Myrddin

Előzmény: ShadowfromtheDark (383)
ShadowfromtheDark Creative Commons License 2001.02.24 0 0 383
Üdv ifjak!

Hajrá Bester:-)))))

Érdeklődnék - remélem jó helyen -, hogy mit szoktatok csinálni a klub gyűléseken?

Magyarországon fellelhetők-e a nagy filmek, In teh begining, A call to arms stb...?

DarkShadow from Z'Ha'Dum

Valiant Creative Commons License 2001.02.22 0 0 382
Igazad van. De ha felbukkannak "ők", már nem tudom megállni, hogy ne szálljak szembe velük. Engem talán legyőztek ezzel, de a B5 szeretetemet nem. Úgyhogy addig is CSAK B5!!!
Előzmény: mrzool (379)
ShadowfromtheDark Creative Commons License 2001.02.21 0 0 381
Üdv ifjak!

Békéljetek meg, vagy vissza jövünk a perem- vidékről........

Gondolom ezt nem szeretnétek.

Ha már ilyen kevesen vagytok, minek veszekedtek?

DarkShadow from Z'HA'DUM

Vegetable Creative Commons License 2001.02.21 0 0 380
Szia MrZool! :o) Nézz bele a ducba :o)
Előzmény: mrzool (379)
mrzool Creative Commons License 2001.02.21 0 0 379
Udv minden topiclatogatonak...

Sokat vartam, mig vegul arra jutottam, hogy hozzaszolok... Vartam arra, hogy a moderatorok tobbszori jelzesemre kiszedik a flame-et. Nos, nem igy tortent.:((

Mikor par honappal ezelott letrehoztam ezt a kulon B5 forumot, az volt a celom, hogy legyen a rajongoknak, erdeklodoknek egy 'normalis' forumuk, ahol nincs anyazas, offolas, spoilerezes, etc.

Ebben a pillanatban ugy tunik, Koshek elertek a celjukat: a topic szetoffolva, a latogatok elhagytak a forumot. Ugy latszik nem sikerult elernem a celomat.

DE!

Nem kene csak azert itthagyni a forumot, mert nehany gyerekes alak tonkre akarja tenni! Ne vegyunk tudomast roluk, egesz egyszeruen folytassuk a beszelgetest! Remelem visszater az elet ebbe a topicba, varom a hozzaszolasoka.

Bye,

mr Zool

ne0 Creative Commons License 2001.02.14 0 0 378
Olyan jó, hogy ez a Topic másról sem szól már, mint erről a baromságról...

Anyázáshoz nyissatok egy új Topicot, és ne itt OFF-oljatok!

Én egy darabig biztos nem jövök vissza, elegem van ebből!

Valiant Creative Commons License 2001.02.13 0 0 377
Én még nem láttam a képeket eddig. Akár még vicces is lehetne, ha nem lehetne érezni rajta, hogy bántó jelleggel készült.

Myrddin! Én a helyedben nem is métatnám válaszra az ilyesmit. De most már csak azért is moderáltatnék! Ha kell újra és újra! Ha hatvanszor kell nevet változtatnik, akkor csak tessék! Ha neki így jó?

Előzmény: Vegetable (376)
Vegetable Creative Commons License 2001.02.13 0 0 376
Én is... Azt is unom, hogy szerinte Myrddin moderáltatja, mivel ő tőlünk tudta meg, hogy itt a kép a neten, és akkor már kiszedték egy párszor...
Előzmény: Valiant (375)
Valiant Creative Commons License 2001.02.13 0 0 375
Akár Kosh-nak, akár Typhoon7-nek, akár Rozi néninek hívod magad, pontosan az a véleményem rólad, amit Myrddin-től idéztél 351-ben. Eszem ágában sincs megismételni, azt megteszed helyettem te magad amíg ezt olvasod!!

Egyáltalán hogy volt képed Kosh-nak híni magad??????? :-O

Ha úgy döntesz, valami hasznosat akarsz tenni magadért vagy embertársaidért, én szurkolok majd neked! De addig csak reménykedem, hogy nem szenvedsz sokáig agybajodban!

Mindenki mástól elnézést kérek az újabb szóvitáért! Remélem megértitek, de Én szvsz már baromira unom ezt a két jómadarat.

Valiant

_Myrddin_ Creative Commons License 2001.02.13 0 0 373
Ave!

>Kosh_nagykövet (most kicsit pihenő nick-el :)

Igen. A pihenő nick a kultúra legjelesebb bizonyítványa eme bagázsnál.

Bye
Myrddin

Előzmény: Typhoon 7 (372)
Typhoon 7 Creative Commons License 2001.02.13 0 0 372
>Valóban elismerem, hogy kulturálatlan vagyok, amiért megjegyzéseket merek
>tenni kettőtök közösségformáló cselekedeteire...

Nem, azzal abszolút semmi probléma nincs, te nem a cselekedeteinkre tettél megyjegyzést,
hanem anyáztál! Ez pedig olyan dolog amire ugrok. Tudod a "rohadt szemét Koshék milyen
barom állat dolgokat csinálnak" kicsit nem ugyanaz mint az általad írt "a kurva anyját Koshéknak" kifejezés. Az pedig, hogy levélbombákat kapsz az csak azt bizonyítja, hogy rajtunk kívül mások sem szimpatizálnak veled.

Kosh_nagykövet (most kicsit pihenő nick-el :)

ne0 Creative Commons License 2001.02.13 0 0 371
Te nevezted ki... :)))
Előzmény: sheridan (364)
_Myrddin_ Creative Commons License 2001.02.12 0 0 368
Ave!

>Myrddin: ezt az irc-n tett kultúrálatlan megjegyzésedért kapod:

>Az univerzum legnagyobb lámája
A legközelebbi hasonló megjegyzést nem úszod meg ennyivel...

Mélyen (le)tisztelt kosh és weyland! Valóban elismerem, hogy kulturálatlan vagyok, amiért megjegyzéseket merek tenni kettőtök közösségformáló cselekedeteire... úgy mint az olyasmire, hogy egykori klubvezetőhelyettesemet, Delenn-t megvádoltátok azzal, hogy az ősi mesterségből él meg, illetve arra, hogy már kétszer ajándékoztátok meg mailbombbal a klubot (igen, arra gondolok, amikor először 500, aztán 1000 levéllel tettétek használhatatlanná a babylon5@scifi.hu címet). Nos, igen, ha ez ellen felemelem a szavamat, akkor igencsak kulturálatlan vagyok. Akárcsak a moderátor, aki már kétszer kiszedte a kettőtök nagyon kulturált hozzászólását, amit valami képpel mixeltetek össze. Valószínűleg vagy gyávák vagytok, hogy nem meritek az igazi nevetekkel vállalni a hozzászólásotokat, vagy annyi sok kulturált megjegyzést tettetek, hogy a moderátor kitiltott titeket a fórumról.
De majd el fogok menni hozzátok illemtan órára is, ok? Hiszen olyan sok kulturát lehet tőletek tanulni...

Bye
Myrddin

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!