Keresés

Részletes keresés

B.Zoli79 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 3594

Szia.

 

Jelenleg egy suháng még a fa? Milyen koronaformát szeretnél? Milyen magasan induljon a korona?

 

Ha egy olszlopos jellegű fát szeretnél akkor kb 1 méter magasságban vágd el. A legfelső rügyből majd az idén nevel új sudarat. Addig a vágás alatti rügyek viszont szépen kihajtanak. ezeket érdemez lesz lekötözni közel vízszintes állásba mert a Vilmos hajlandó rá, hogy nagyon meredeken felfelé törjön. ez esetben is meg kell határoznod, hogy a legalsó ág honnan induljon. kb 50 cm szerintem elegendő. Ami azt jelenti, hogy a földszinttől 50 cm magasságig minden rügyet kis hajtást dörzsölj le.

 

 

Előzmény: kornel8 (3593)
kornel8 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 3593

Sziasztok. Tavaly ősszel ültettem egy Vilmos körtefát és tanácsot szeretnék kérni a metszésével kapcsolatban. Mégpedig azt, sokallom az oldalhajtásokat, illetve nem szeretném ha az égbe nyúlna később. kb. 130 cm magas, 2-3 centiméterenként van hajtás. Lehet már metszeni az oldalhajtásokból és/vagy a csúcsát visszametszeni? Előre is köszi.

B.Zoli79 Creative Commons License 2015.04.15 0 1 3592

Kíváncsian várjuk a fejleményeket.

Előzmény: szucsl57 (3591)
szucsl57 Creative Commons License 2015.04.05 0 2 3591

Kedves fórumtársaim!

 

Szeretnék megosztani veletek egy dolgot, amit ha mástól hallok, nem hiszek el.

Szóval: Két éve kezdett betegeskedni egy kb. 80 éves körtefám. Sok ága elszáradt, (volt néhány ép is) ezért egy éve ki lett vágva. Apósom összedarabolta a vesszőket és ágakat gyújtósnak. A legvékonyabb kis vesszők mentek a komposztra. A komposztdombom a garázsom északi oldalán, árnyékos helyen van.

Ennyi bevezetés után most jön a történet érdekes része. Mai nap a lemetszett alma és birs ágak darabolása közben fedeztem fel, hogy részben földbe taposva, részben levelek alatt, jópár tavaly tavaszi körtevessző héja zöld volt! Olyan állapotban, mintha most vettem volna ki a hűtőből! Mindjárt csináltam 3 oltást körtébe és ötöt almába. (Van két tavalyi körte oltásom almába, ami életben van.)

Gondoltam, ha már ennyire élni akar, megérdemli hogy megpróbáljam megmenteni. Most már csak az a kérdés, hogy - mivel 3 féle körte volt a kivágott fában - melyik lehet az a nagyon életképes fajta.

Amennyiben az oltások megmaradnak, megosztom veletek.

(Mivel már elmúlt április 1., ez nem tréfa akart lenni.)

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 3590

Az enyém is kicsi volt,most kb méteres...szóval még odébb van...

Előzmény: beetee (3586)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 3589

Sztem a lényeg,hogy ne legyen szotyós /mint pl a Clapp..az hiába szép.meg mondjuk az íze sem nagyon rossz,de 1-2 nap és plötty.../...na majd meglátjuk...remélem a meglévőkbe oltottak közül lesz olyan,ami jövőre megmutatja magát.

A nyáriak közül sztem a Carmen-t érdemes kipróbálni /de oltottam már a többi olaszból is: Tosca,Turandot,Etrusca...majd idővel kiderül  milyenek/

Előzmény: Mozo66 (3584)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 3588

Augusztusban szemző-vagy jövő oltáskor oltóágat szívesen küldök majd belőle.

Igaz csak most ültettem ki a két saját gyártmányú oltványomat,de addigra biztos lesz levágható rész belőle /ja még tavaly és idén is oltottam meglévő fákba is /.

 

Valaki tett fel korábban ruszki linket körtékről /és egyéb gyümölcsökről /...sztem ott is lehetnek nagyon jó fajták,csak ide nem kerül belőlük...meg ugye elolvasni is körülményes./én azért lementettem az oldalt...vmit a fordító is tud kezdeni vele :) /

Előzmény: Ali-bá (3587)
Ali-bá Creative Commons License 2015.03.31 0 0 3587

Saját kép ugye?! Kinézetre nem rossz. Mekkorák? 

Előzmény: Mozo66 (3585)
beetee Creative Commons License 2015.03.31 0 0 3586

Uta fajtáról személyes tapasztalat valakinek?

Szemét keresőnek nem elég a 3 karakter, úgyhogy nem tudok szűrni a hozzászólások között.

 

Tavalyelőtt beszereztem egyet, de nagyon gyöszös volt, inkább cserépben neveltem. Most egy normális 150-es suháng.

Milyen formát javasoltok neki?

 

Mozo66 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 3585

 

  Hogy felkeltsük mások érdeklődését is .... : )

Mozo66 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 3584

Nagyon szép , mutatós .   ... ja az ízére vagy kíváncsi ...???   Édesnek édes de nem különlegesen aromás és  kevéssé leveses és nem is érik levesesre , mondjuk ez piaci viszonyokra nem baj , mert nem málik el mint a túlérett Vilmos . 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3582)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.03.31 0 0 3583

Körte levélbolhára jó eredményt adott a Vertimek. (sajnos II. kategóriájú)

Előzmény: sanda balázs (3581)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 3582

Jut eszembe,te akkor gondolom kostoltad már a Talgarkát ? Mi a véleményed ?

Előzmény: Mozo66 (3573)
sanda balázs Creative Commons License 2015.03.30 0 0 3581

ok, köszönöm kipróbálom...egyébként minden évben meg tudtam fogni váltogatva actara, mospilan, pirimor, karate és néha dimilin...kb. ezeket szoktam váltogatni, keverni, hogy kontakt és felszív. is legyen mindig...

lehet tavaly az időzítés nem volt jó...mert volt két olyan hónapom is április és május, hogy csak 1x tudtam fújni az időjárás miatt,vagy esett, vagy épp én nem értem rá stb...

Előzmény: 123János (3580)
123János Creative Commons License 2015.03.30 0 0 3580

Szia !

 

Körtelevélbolha elleni permetezéskor a Dimilin mellett Mospilan és Agrol+ adagolását se feledd és akkor nem marad el az eredmény,mert jövő évben minimálisra csökken a fertőzés mértéke.Kipróbáltam ez egy hatékony szerkombináció.

Előzmény: sanda balázs (3579)
sanda balázs Creative Commons License 2015.03.29 0 0 3579

Hello,

Sajna tavaly nagyon elkaptam az össze körtefámon a körtelevélbolhát és elég gányul nézett ki...pedig kapott Dimilint, lehet nem jó időben, a végén már kínomban szabbanos vízzel permeteztem és próbáltam slaggal leverni róla...de sajna a feketepenész vagy mi is kijött...minden évben meg tudtam fogni a körtelevélbolhát tavaly abszolút nem sikerült...

Volt őszi lemosó, most egyelőre kénes-olajos lemosó, majd még jön rezes lemosó is gyorsan mert már lassan virágzik...

 

A kérdés helyre fog jönni?

kell-e bármit tennem a feketeséggel a kérgen, vagy az majd elmúlik?

 

persze majd kap levélbolha ellen reményeim szerint időben megint, idén is...

 

 

 

faesztergályos Creative Commons License 2015.03.27 0 0 3578
OK
Előzmény: Törölt nick (3577)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 3577

Köszönöm,de a helyhiány miatt önálló fát nem ültetnék belőle,hanem a meglévő,kevésbé bevált fajtára szemeznék-oltanék rá...esetleg.

Előzmény: faesztergályos (3576)
faesztergályos Creative Commons License 2015.03.25 0 0 3576
Hello!
Nekem maradt pár db Conferencem,Ba 29-en vannak. Ha kell, küldök egyet.
Üdv
Előzmény: Törölt nick (3575)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.23 0 0 3575

Hát nem rossz ötlet az biztos ,a jó körtével is lehet kereskedni sztem.

Ezek a fajták -a Conferance kivételével nekem is megvannak...bár még lehet,hogy abból is csinálok egy kombifát.

A Fételre kiváncsi leszek nálad hogy szuperál,nekem Farold 40-en is írtó rosszul köt.Pedig virág az szokott lenni rendesen...biztos van valami titka...

A Talgarkáról anno te raktál fel képet,azóta bevéstem én is...aztán tavaly tavasszal kaptam oltóvesszőt ,oltottam 2 féle Faroldba és meglévő fába is,remélem tényleg jó lesz ,idén is oltok belőle a kevésbé bevált meglévőkbe /mondjuk nem csak ebből /.

Én még a Carment és a Dicolort tudnám ajánlani ,szépek és nagyon finomak is ,a Dicolor egyedi ízű ..igaz nem túl nagy méretű,de az íze ...hm ,a Carmen pedig méretes is a maga idején.

Én mondjuk azért favorizálom a sűrűbb ültetést,hogy minél több fajtát kitudjak próbálni,te meg ugye bővebben állsz hellyel...meg más is a cél.

...annyit még ,az elmúlt években körtékkel utolértem a barackfajták mennyiségét ...60 körüli mindegyik :)

Előzmény: Mozo66 (3572)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.23 0 0 3574

Rendben,csak jelentkezz nyugodtan :)

Előzmény: szemenyei (3571)
Mozo66 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 3573

Nam akarunk annyira karcsút .... van egy pár termő fám azokkal meg vagyok elégedve a conference jó évben 150 kilót szokott hozni ha a következő évben alternál akkor csak 60 -at .

Előzmény: Törölt nick (3568)
Mozo66 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 3572

Nem egészen ilyen orsóra gondoltam , mert nincsenek ekkora betonoszlopaim és a lap alján levő szedő , művelőkocsim sem .... bár bulis lehet arról dolgozni .

 

  A hagyományos fajtasor amit úgy -ahogy ismernek a vevők ...meg én is .   Vilmos , Conference , Abate Fetel , Bosc , Packhams és a Talgarkából csináltattam 40 db ot .   Igazából ez utóbbi fajtából jött az ötlet a kajszi érése utáni fajták és biztonsági tartaléknak ha esetleg a kajszit valami éri tavasszal ...esetleg elfagy ...legyen mit árulni .

Előzmény: Törölt nick (3570)
szemenyei Creative Commons License 2015.03.23 0 0 3571

Szia Ati!

 

Köszönöm a felajánlást, előfordulhat, hogy élek vele!

Keresni foglak alkalmas időben.

 

Emlékszem, van néhány különleges darabod...

Nekem is sok van, ami még nem termett (pl. Dicolor tőled)

 

Fételt azért szeretnék, hogy legyen olyan is (talán még kihajt a sérült)

 

A faroldok a helyükön, ha megindulnak, néhányat biztosan beoltok!

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3566)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 3570
Előzmény: Mozo66 (3554)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 3569

Milyen fajtákat ültettél ?

Előzmény: Mozo66 (3552)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 3568

Én kizárólag orsókoronát javasolnék , 2,8 -as tőtávval nem lesz annyira karcsú,de nem is feltétlenül fontos.http://indafoto.hu/atifoci/image/18395599-326e494f

 

..mondjuk én ugye nem nagytermelő vagyok,de van sorom 1,5-1,7 m-es tőtávval is és 1 m tőtávval is....jórészt vadkörtén...sztem tartható .

http://indafoto.hu/atifoci/image/18361737-522c49cc

http://indafoto.hu/atifoci/image/18361739-91e6afa5

http://indafoto.hu/atifoci/image/18478087-cb84eec0

Persze ezek nem teljesen szakszerű fák...

Előzmény: Mozo66 (3552)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 1 3567

Nekem ez a sor 3 m-re van és sokallom ,jövőre megfelezem a közöket...rakok közé almát orsóra.

..ja és a többség vadkörtén van.Én annak idején az alsó vázkarokat lekötöztem vízszintesre és feljebb is laposan vannak az ágak...és nem nőtték ki a teret.

Előzmény: Mozo66 (3551)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 3566

Hát...ha esetleg majd szemeznél akkor elég sok félét tudnék küldeni ha esedékes lesz...sajnos a metszési anyagot már összeszedtem.

A Fétel szép meg finom persze,de nekem Faroldon is pocsékul köt ,annak ellenére hogy sok fajta van körülötte és sokat is virágzik.

Pillanatnyilag a Carmen-Bosc-Packhams-Dicolor +Vilmos porzóra esküszök,de nagyon sok fajtám van amit még nem tudtam megkóstolni.

Előzmény: szemenyei (3546)
bezzeg Jani Creative Commons License 2015.03.20 0 0 3565

A földanya gondoskodik, ha akar.

 

        Kicsit elkanászodtak.

 

 

 

 

Előzmény: Borsika79! (3564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!