Keresés

Részletes keresés

Mcgaiver Creative Commons License 2008.08.06 0 0 2583

üdv

ma vettem telepitésre egy szivattyút,

emelőmagassága  60m

55l/ perces víz szállításu

900 w  os

  ára 69800

  (füzesi forgalmazza  B pest 4 ker)

Előzmény: szaki212 (2581)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.08.06 0 0 2582

hali

ugye ez  csak egy poén volt ?  mert óránként 18 köbméter vizet  10 atmoszférával mihez szoktak használni egy  kertesháznál

Előzmény: LRNELSON (2580)
szaki212 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 2581
Köszi, de arra gondoltam, mi létezik a piacon olyan cuccos ami belemegy a 125mm-es béléscsőbe, és nem horror áron van.
Előzmény: LRNELSON (2580)
LRNELSON Creative Commons License 2008.08.06 0 0 2580

Szerintem egy olyan szivattyú kellene, amelyik tud 300 l/perc vizet és az emelőmagassága kb. 100 m.

 

Ezt biztosan megfelel bármilyen házkörüli célra.

 

:-)

Előzmény: szaki212 (2575)
szaki212 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 2579
Senki nem ajánl semmit?
zoli8 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 2578
Hi,

Rendben, koszonom szepen a segitseget.

Udv.
Zee
Előzmény: LRNELSON (2577)
LRNELSON Creative Commons License 2008.08.06 0 0 2577

Amíg a kút el nem készül, addig semmit ne vegyél.

 

Minimális kútátmérő 110 mm, legjobb a 125 mm.

 

A helyi önkormányzatnál érdeklődj, és ne mond többet, mint napi 490 l víz használata.

Előzmény: zoli8 (2576)
zoli8 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 2576
Hello

Szeretnek egy furott kutat foleg locsolashoz, kerti hasznalathoz, de sajnos lovesem sincs a temahoz. Azt mondtak a kornyeken kb 25 meterig kell lemenni es csak furott kut johet szoba. A kovetkezo kerdeseim lennenek:
- Milyen szivattyut (hidrofort) erdemes ahhoz venni?
- Milyen hidrofor aknat kell csinalni hozza (meret, muanyag v beton, ilyesmi)?
- Milyen engedelyekre lesz szuksegem es kb mennyibe fajna az nekem?

Udv.
Zee
szaki212 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 2575
Sziasztok!

Segítet szeretnék kérni.
Fúrt kútba, amelyben 125mm-es béléscső van, milyen búvár-szivattyút ajánlanátok? Illetve milyet nem?
Egyrészt nagy nyomásút milyet, illetve nem nagy nyomásút, amit le tudnék tenni és megbízható?

Köszi

evlali Creative Commons License 2008.08.05 0 0 2574
Én is így éreztem reálisnak, mondjuk ha 150-et visszaadna, azzal nagyon egyetértenék.
10 méterig kézzel csinálták szárazon ez volt 60 ezer. Fél nep alatt.
Aztán a tovább fúrás métere 9000.-ft/m. Ezt géppel, öblítéssel. Se szikla, se sok kő, agyag volt, ezen kellett átmenniük. (Így átlag 8 ezer)
Mikor megláttam milyen géppel fogják csinálni, rosszul lettem. Saját gyártmányú fúróberendezés, de azt se nézni ki belőle, hogy beindul. 3 nap alatt teljesen kész lett.
Én sajnos már nem tudom bezárni a nagykaput, mert elvittek minent.
Valamit muszály lesz kitalálnom.
Előzmény: freex (2573)
freex Creative Commons License 2008.08.05 0 0 2573
Az anyagdíjat vond le, a többit vissza kell hogy adják. Némelyik kútfúró ilyenkor "próbafúrásnak" veszi a dolgot, és megtart mondjuk 2-3 ezer Ft-ot méterenként.
Egyik szomszédommal pár éve az történt, hogy kútfúrót hívott, úgy állapodtak meg, ha lesz víz fizet, ha nem akkor visszaadja a kútfúró a 120 ezer előleget. Nem lett jó a kút, a kútfúró nem akarta visszaadni az előleget. Erre a szomszédom bezárta a nagykaput, gyalogosan hazamehetett a kútfúró, de a gépei addig maradtak, amíg vissza nem adta az előleget. Ez is egy megoldás...
Egyébként 8000 Ft/m nagyon sok, hacsak nem iszonyatosan agyagos, köves, esetleg sziklás a terület.
Öcséméknél tizenpár méteres kutat fúrtak fél nap alatt, dől belőle a tiszta víz, és 35e-be került.
Tényleg hogyan csinálták, géppel vagy kézzel, szárazon vagy öblítéssel?
Előzmény: evlali (2572)
evlali Creative Commons License 2008.08.04 0 0 2572
A kutas nem ismerős, a környéken sok 10 méteres kutat fúrt. Igaz, van amelyik a mai napig homokos immár 2 éve. Nekik jó 60 ezerért, én 240-ért jót szerettem volna. Amivel esetleg később mosni , Wc-t öblíteni lehet. Ezzel is lehet, csak kissé saras lesz a gyerek ruhája, ha nem koszolta volna össze eléggé még mosás előtt. Hülye poén, sírni tudnék.
Az összes szomszéd tudná csak bizonyítani, hogy Ők fúrták, mert számlát persze nem kaptam. Nem is lennék boldogabb tőle, csak akkor lenne bizonyíték.

A 240-ből szerinted mennyit lenne reális visszakapni? Új kutat nem szeretnék furatni velük, 2 próbálkozás volt ez, én 3. esélyt nem adnék nekik.
A szivattyúmat nem merem lerakni, most az övéké szívja már másfél napja. 4-5 órai pihi volt ma reggel, gondoltam megnézem mit csinál ha pihen. Mikor visszadugtam, megint dőlt belőle a sár. Már tényleg nem tudom mit csináljak. :-(((
Mindenesetre fenyegetőznöm muszály lesz.

Előzmény: freex (2571)
freex Creative Commons License 2008.08.04 0 0 2571
A kútfúró mennyire ismerős, tehát mennyire lehet fenyegetni perrel stb.? Adott valami számlát a fúrásról? Mert ha igen, már meg is lehet fogni, ugyanis KIFOGÁSTALANUL ÜZEMELŐ kutat kellett volna átadnia, tehát a fogyasztóvédelem már rakná is a kezére bilincset. De lehet fenyegetni médiával, hogy minden internetes fórumra kirakod a nevét, hogy milyen szar munkát végzett, meg az újságba is berakatod, többet tutira nem lesz munkája.
Én azt tenném, hogy adja vissza a munkadíjat, amennyiben nem tudják a kutat tiszta vízzel átadni, vagy ingyen fúrjon egy újat mellé.
Ja, és az új szivattyúdat le ne rakd még kevés homokos vízbe se, mert napok alatt szétkoptatja a járókereket.
Előzmény: evlali (2570)
evlali Creative Commons License 2008.08.04 0 0 2570
Igen, szerintem is ez az áztatás lehet a baj, mert folyamatosan áramlik be a sár. (agyagos homok) Kavicsolás nem volt. Mostmár tudom, hogy lehetett volna, akkor nem tudtam. :-( A kútfúró nem foglalkozott semmilyen talajvíz és rétegvíz közti elszigeteléssel nem foglalkozott! Sajnos. De van némi szerencsénk, a felső bevagdosásnál nem jön semmi féle víz, száraz a cső. Na de akkor minek kellett bevagdosni?
ma reggel jöttek (1 heti könyörgés után) belerakták a szivattyújukat, megint 1-2 napig szivatni kell.
16 órája megy egyfolytába és még mindig homokos/agyagos a víz. Opálos színű, ha vödörbe engedem ott van az alján a homok. :-(
Mit lehet ilyenkor tenni? Szívem szerint beletenném a palit a kútjába. De magamat is mellé kéne tenni, mert kifizettem!
Előzmény: freex (2568)
LRNELSON Creative Commons License 2008.08.03 0 0 2569

Az ásott kút felmérése ugrott.

 

Két darab 350 mm-es fúrt kút lesz.

Előzmény: Zapod (2549)
freex Creative Commons License 2008.08.03 0 0 2568
Lehet, hogy ezzel lett a kút elrontva. A víz feláztatja a cső körül lévő rétegeket, a réseken keresztül pedig ömlik be a sár. Kavicsolás legalább volt?
A másik dolog. Ha jól értem lejjebb fúrtatok 30 m-ig. Ott simán lehet rétegvíz, ami már ivóvíz bázis. Foglalkozott azzal a kútfúró, hogy a talaj- és a lentebbi vizeket egymástól elszigetelje?
Előzmény: evlali (2566)
kacagógerle Creative Commons License 2008.08.02 0 0 2567
Szevasztok!

40-es csőből készült fúrott kútba mekkora golyót kell rakni?Jelenleg 22-es van benne,de folyamatosan leereszt.Próbáltam már 22-es gumigolyót is,de azt felszívja a kézi pumpa is és a szivattyú is.
Mi lenne ha raknék bele 25-ös golyszit?Vagy ilyenkor már csak a fészek/ipszilon fészkestül csere jöhet szóba?

evlali Creative Commons License 2008.08.02 0 0 2566
Nem tudom, hogy hol kezdődik a vízadó réteg, de a kút aljától kezdve 6métert vagdostak be. (felfelé. :-))
Elvileg holnap jönnek, de minden napra igérik. Szivatnak anyám stop.
Előzmény: freex (2565)
freex Creative Commons License 2008.08.01 0 0 2565
Amin megakadt a szemem:

"6m.en bevagdosott pvc cső van lent, nincs szűrőzve se ledugózva"

Ez azt jelenti, hogy a talajszinttől 6m-től lefelé végig van réselve, vagy a vízadótól kezdve 6m hosszon van réselve? Nem mindegy, mert lehet, hogy itt keletkezik a problémád.
Előzmény: evlali (2564)
evlali Creative Commons License 2008.07.31 0 0 2564
Mégegyszer, hátha valakinek van ötlete!! :

A segítségetekre lenne szükségem!!!!!!!
Kutat szerettünk volna locsolásra, később majd a ház vízellátásának egy részére is, ezért 125-ös csövet rakott le először a kútfúró. Megegyeztünk, hogy most 11 m. körül megáll, (ott van víz a környéken) jövőre (anyagiak...) folytatja. Meg is volt a 11,5 m. jött a szürke homok dögivel. 1 napig jött. Meguntam, telefon a kutasnak, jött, próbálkozott tisztítani nem sok sikerrel. Megegyeztünk, hogy tovább fúr. Neki is kezdett, géppel (vizes technológia). Beletört 1 fúrószár, 1 nap alatt 2 métert haladtak...stb.. volt fennekedás, de kész lett. 30 méter mély, okádja a sarat!!!
Mikor a kútfúró szivatta belőle a vizet, akkor is így kezdődött, de 22 órai szivatás után kitisztult, bár pici homok még akkor is volt benne. Azt mondták, hogy az Ő szivattyújuk túl nagy teljesítményű, berántja a homokot, a miénk majd kisebb lesz és nem fogja. 2 hét alatt jött össze a pénz a szivattyúra, tegnap beleraktuk és okádja a sarat. Ez nem is homok, olyan agyagos homokos sár. Visszajönnek, szívatni akarják az Ő szivattyújukkal újra. Érdemes? Vagy csak megint tiszta homok lesz minden az udvarban??
Most a 125ös csőbe lehet még tovább folytatni?
Nem tudom mit csináljak, ha van ötletetek, akkor írjátok meg!!
HELP!!

(Ami még hozzá tartozik: 6m.en bevagdosott pvc cső van lent, nincs szűrőzve se ledugózva. Egy Leo-val (kínai) szívnánk, a fúrók ajánlották, hogy ez jól bírja a homokot. Nade ami ebből jön az szín sár!!!)
monsanto Creative Commons License 2008.07.30 0 0 2563
Köszi a választ. Elgondolkodom akkor......
Előzmény: Zapod (2562)
Zapod Creative Commons License 2008.07.29 0 0 2562
Na akkor nem csalt a szimatom.

De sajnos nem értek saját kínaiul, ezért nehezen silabizálom a pitgint.

De az minden esetre látszik,hogy ez a szipattyú fúrt kútba való ahol több méter víz oszlop alá kell bemeríteni. Ásott kutaknál ez viszonylag ritkán fordul elő. Találkoztam olyan sóderes vízadóban lévő kúttal ahol 60cm vízoszlopocska volt, viszont szinte ki szívhattalan utánpótlással kb150 litr./perc. Tehát visszatérve a te kutadra. Elvben használható lenne a masinka ha a felette lévő 1 méter vízoszlopot, nem igen tudja leszívni magáról. Persze be kel építeni egy úszókapcsolót is mert ha fogy a víz akkor fogyogathat a szipattyú is. És ha hamar elfogy a víz melegedhet a ketyere.

A másik gond hogy ezeket, a szivattyúkat gyakorlatilag tisztavízhez tervezik, mélyről, sok víz alól nyomni. Na most ez egy ásott kútnál elég macerás.

Én azt javasolnám el kéne adni a masinát a neten pláne ha vacsi és venni egy kifejezetten ásott kút szivattyút. Ide másolom a linkeket. A legjobb az EASYJet 1200 ez homokterhelést is jobban bírja, van rajta úszókapcsoló, visszacsapó szelep, motor védelem, szűrőház.

Van még az AlKO-nak is hasonló az egy tízessel olcsóbb. Most sokan persze köpködnek de, azért adnak rá három év gart is. Ezt a linket is csatolom. A döntés úgyis a tied. Ennél azért célszerű be építeni egy plusz vissza csapót mert a benne lévő elég gagyi de ez is csak akkor érdekes, ha fontos az azonnali víz nyomás, egyébként nem kell.

Ha még is az eredeti masinka mellett döntesz.

1. legyen tiszta a kutad (iszap, rohadó falevelek, stb.). Amíg ilyen a kutad a masinát még csak meg se mutasd neki mert annyit sem tudsz mondani drót kefe és be is szart.

2. Szorjál az aljára rostált kavicsot kb.15cm. Olyasmi méret, mint a gyöngy kavics. Az is jó csak drága.

3. Tetejére 10 cm kulé kavicsot, vagy szitált sódert, hogy a helyén tartsa.

Persze ezeknek, a mennyiségeknek a kétszerese lenne az igazi de akkor nem marad hely a szipatyúnak.

Ezek a dolgok is csak akkor működnek, ha gyűrűs kutad van és gyakorlatilag csak alulról töltődik.

Na úgy látom megint rám jött a szófosás.

 

Csók a család Zaphod.

Kút tutyizó.

Avagy a bolond kútásó.

Az az árok nagyon jó.

http://vlbt.hu/hu/termekek/reszletek/1174/easy_szivattyu_deep_1200a_230v/

 

 

http://al-ko.hu/Garten_Hobby/produkte/wassertechnik/adat_tds1001.html

Előzmény: monsanto (2560)
Zapod Creative Commons License 2008.07.29 0 0 2561

:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

 

Ezt nemcsak Lázár Ervin de Ámi Lajos is megirigyelhetné.

 

Zaphod. :):):):):):):)

Előzmény: Mcgaiver (2559)
monsanto Creative Commons License 2008.07.29 0 0 2560
Újabb javaslat? Szívesen veszek minden hozzászólást a kérdésemhez.
Mcgaiver Creative Commons License 2008.07.28 0 0 2559

üdv

(bolond kútásó?)  Én meg bolondos Kútfúró

úgy fúrom a kutat, ások egy árkot, és leverem a főldbe

Előzmény: Zapod (2557)
monsanto Creative Commons License 2008.07.28 0 0 2558
Igen ez egy ásott kút.
Előzmény: Zapod (2557)
Zapod Creative Commons License 2008.07.28 0 0 2557

Bocseszga de most csak azt akarom érezni, hogy ez egy ásott kút, vagy tényleg az. Mert ha igen más a leányzó fekvése mint a fúrt kútnál.

Ezekről ha lehetne bővebben.

 

Jégcsákány.

Zaphod.

Ásottkút takarító.

Avagy a bolond kútásó. Tudjátok amelyik fölfele ás.
A jó kis Ervin bácsi.

Előzmény: monsanto (2552)
monsanto Creative Commons License 2008.07.27 0 0 2556
Hoppá túl nagy a link. Akkor rámesz az ebay.de-re és ott beírod hogy rohrpumpe. A 6,5 báros az. Ott találsz róla infókat. Remélem ez megfelelő szivattyú......


monsanto Creative Commons License 2008.07.27 0 0 2555

Köszi a válaszokat. Egy nap max 20-30 percet szeretném használni. Elvileg meg ehhez a kút a vízhozama. Azt hallottam, hogy ezeket a csőbúvárokat 1 méter vízoszlop, kell hogy fedje. Igaz ez?

Ez egy német gyártmányú szivattyú. Ismerős hozta németországból. 35e pénzért. Most cak ebayen találtam infót. Itt a link. Előre is köszi az újabb válaszokat


http://cgi.ebay.de/4800-L-Std-6-5-Bar-0-75-KW-Tiefbrunnenpumpe-Rohrpumpe_W0QQitemZ220261238339QQihZ012QQcategoryZ30499QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Előzmény: kisrobert (2554)
kisrobert Creative Commons License 2008.07.27 0 0 2554
Lenne még egy-két apróbb infó a szivattyúról?
Például márka, típus; avagy mekkora nyomáson akarod használni, és ott mekkora a szállított vízmennyiség?
Ha ez kisebb, mint a kút hozama, akkor nem kell mélyíteni, ha nagyobb, akkor kell.
De kipróbálod, járatod és meglátod.
Előzmény: monsanto (2552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!