Keresés

Részletes keresés

deltoid Creative Commons License 2001.04.23 0 0 9
Úgyhogy msot inkább csontit tenyésztesz. :-)
Előzmény: csinovnyik (7)
ControlDenied Creative Commons License 2001.04.23 0 0 8
De ennek miajoisten ertelme van? :)
Előzmény: PETYUS (5)
csinovnyik Creative Commons License 2001.04.23 0 0 7
a sógorom rendszeresen készített sört otthon és egyszer én is vettem egy ilyen konzervet, majd néhány hónap tárolás után odaadtam neki, belátva, hogy otthon képtelen lennék olyan jó sört csinálni, amit meg is innék. (a sógorom sokkal többet iszik és sokkal kevésbé igényes)

szóval a sörfőzéshez sok minden kell, ami nem feltétlenül evidens egy hétköznapi háztartásban:
kell egy legalább 25 literes üvegballon, amit minden akció után sterilre kell mosni. ugyanez a tisztasági követelmény áll az összes többi cuccra amit használsz. (a sör kényes a koszra) kell aztán egy csomó jól zárható üveg, amibe lefejted majd az árut és tárolod amíg el nem fogy. kell aztán víz, és az sem mindegy, hogy milyen. a sima csapvíz klóros és nem elég tiszta, van benne egy csomó minden amitől a sör nem lesz jobb. és kell egy ilyen sörkonzerv, ami tartalmazza a masszát, amit a forró vízhez adni kell és külön egy zacskóban a sörélesztőt. kell még egy csomó idő, amíg a szoba sarkában csendesen (és jellegzetes szaggal) erjed a sör (meg olyan lakótársak, akik ezért nem utálnak nagyon.) kell még némi rutin és egy kis szerencse és akkor egy idő múlva a fajalgos költséget le tudod szorítan a tikettes sör ára alá, a minőséggel meg szinte meg is tudod közelíteni azt.

egészségedre!

deltoid Creative Commons License 2001.04.23 0 0 6
Pár éve a Vámház körúton volt egy bolt, ahol nagyon forszírozták. De asszem, tönkrementek. Egyébként valami por volt az is.
Ami egyébként a műfajt illeti, én elég szkeptikus vagyok. Minél kisebb egy sörfőzde, annál szarabb, ami onnan kijön: ún, házi sörök, mint pl. Rotburger, Jager. Gyakorlatilag ihatatlanok. Persze a magáét nyilván szeretettel issza az ember vagy legalább úgy tesz.
Előzmény: PETYUS (5)
PETYUS Creative Commons License 2001.04.23 0 0 5
Lehet, hogy nem ördöngösség, de sokáig tart.
Nem lehet valahol kapni sörszörpöt? Olyat, amit csak szódavízzel kell hígítani, és kész a finom, habos, bugyborékoló...
Esetleg pezsgőtabletta is szóbajöhetne, amit csak vízbe kell pottyantani.
Előzmény: cere (1)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.23 0 0 4
házi sörben szörfözés

valéptech

Előzmény: ControlDenied (2)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3
inkább sör... legyen
ControlDenied Creative Commons License 2001.04.23 0 0 2
Most akkor házi szörfözés, vagy házi sörfőzés?
:)
cere Creative Commons License 2001.04.22 0 0 1
Vettem egy könyvet, ami kifejezetten a házi sörkészítés rejtelmeibe avat be, receptekkel stb.
Egyébként egy amerikai könyv, és ott vannak spéci boltok, ahol kis mennyiségben lehet kapni maláta kivonatot, komlót egyebeket, de az ittoni lehetöségeket nem ismerem.

Egyébként nem tünik nagy ördöngösségnek a dolog.

Előzmény: PETYUS (0)
PETYUS Creative Commons License 2001.04.22 0 0 0
Ha eredendően nem értesz hozzá nagy0n, akk0r kell egy precíz techn0lógiai leírás.
Előzmény: cere (-)
cere Creative Commons License 2001.04.22 0 0 topiknyitó
Van valaki, aki próbálkozott már vele? Esetleg tud boltokat, ahol a szükséges alapanyagok beszerezhetök?

cere

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!