Keresés

Részletes keresés

bandika Creative Commons License 2019.02.28 0 0 68289

Gyäräkek, kérdések megin: 

 

- a topik elejefelé többek által dicsért egri 3T-s (tradicionális, triatlonos, Tóth) István még működik? Ha igen, mostanában kóstolt tőle vki bármit? Honlap leállt vagy sok éve...

- Egerben belvárosból akár sétával elérhető pince, amit ajánlanátok? (sajnos szombaton megyek, Kovács Nimród zárva, pedig mostanában Egerből csak a Monopole borairól van jó emlékem)

- párszor a Szent György-hegyen járva mostanában még csak Szászit találtam nyitva, az alap olaszrizlingje nem volt rossz, de a Furmint (ha már február), sőt a CabSauv is fura mellékízzel jön, lehet, hogy a számban van a hiba, de mintha valami aromatika üzemelne a kortyban...más is tapasztalt ilyesmit? 

- ha már a hegy, Gilvesytől mit ajánlanátok? 

loading Creative Commons License 2019.02.28 0 0 68288

A Csernyik Turán rajongók számára nem túl jó hír, hogy a 2010-es évek legjobb évjárata, a 2012-es kezd összeesni. Elvesztette bujaságát, lendületét. Ízében is egyszerűsüdött és meglepő módon sárgabaracklekvár jelent meg utóízében.

 

Ugyancsak lefelé szálló ágon van a 2012-es Gere Fekete járdovány. Az állatok kezdenek felülkerekedni, a gyümölcsök elvesznek.

 

Hepci Creative Commons License 2019.02.28 0 2 68287

Benedek Pinot Noir 2015

Inkább egy kellemes (birtok)vörös, mint pinó, de ez nem áll neki rosszul, itatja magát. Ennyi pénzért megfelelő vétel, bár a pince kékfrankosától elmarad.

5 pont (2500 Ft, 8 x 8 Delikát)

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.02.27 -2 0 68286

Köszönöm.

Majd figyelni fogom, hogy mikor jelenik meg velük.

Idén tavasszal már piacra is fogja őket dobni?

A szurkebaratja mely nyomott hagyott bennem.-;)

Előzmény: shiraz3 (68285)
shiraz3 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 68285

Tamás épp tölti a 2017-es borait...

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (68284)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.02.27 -1 0 68284

Kozeledik a tavasz és én emlékszem még mennyire jolestek azok a szecsko szurkebaratok a napsütésben.

Rákerestem és úgy tűnik, hogy Szecsko Tamás eltűnt.-(((

Borbolt, terra hungarica, szecskopince.hu...

Semmi nyoma.

Pedig ősszel (ha jól emlékszem) meg olyasmit olvastam a borrajongon(?) hogy az új tételek palackozasra várnak.

 

Van infotok?

BZoltan Creative Commons License 2019.02.26 0 0 68283

A probléma egyik gyökere az, hogy Magyarországon a vendéglátás inkább ingatlanbefektetés mint valódi vendéglátás.

A bor is csak ugyanolyan nyersanyag mint bármi más. Csak a borlapon és a pohárban jobban meglátszik az igénytelenség mint a többi nyersanyag esetében. De ameddig jó minőségű húst, zöldséget, pékárut és más egyebet valóban nem egyszerű beszerezni esetünkben a kiválló borok jellemzően 40-50km távolságon belül vannak. Döbbenet, hogy Münchenbő, Prágából, San Franciscoból, de még a távolkeletről is többen jönnek el a Somlóra gyöngyöt halászni mint a legközelebi 4-5 városból.

Ennek ragyogóan szélsőséges példája az, hogy a somlóvásárhelyi boltban (ahova lényegében minden helyben megszálló betér) nem lehet somlói bort kapni. De a devecseri kocsmákban is vargaborból főzik a fröccsöt. Pedig bőségesen lenne nagyon jó áron beszerezhető fröccsbor is a hegyen. Igénytelenség. Nem nagyon tudok erre más magyarázatot.

Előzmény: Törölt nick (68280)
BZoltan Creative Commons License 2019.02.26 0 0 68282

Budapest valóban jól el van látva. De sajnos a vidéki nagyvárosok boros kínálata kevés és igencsak tiszteletre méltó kivétellel botrányos.

Előzmény: naivkezdo (68281)
naivkezdo Creative Commons License 2019.02.25 0 1 68281

a nemrég nyílt kobutában két somlói tétel is van, egyik Tied.

Monnyuk ez bp.

Előzmény: BZoltan (68279)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 0 68280

Csak azért kérdeztem, mert én sem emlékszem, hogy bármelyikben is láttam volna... Kb. 80%-ban ugyanaz a borlap mindenhol, a többi helyen meg teljesen esetleges a kínálat, gondolom, főnök dönt. Azt nem tudom, miért így van, engem étterem-tulajdonosként határozottan izgatna a borbeszerzés folyamata. Ez szerintem egyfajta gasztronómiai kihívás is, nem csak puszta logisztika.

Előzmény: BZoltan (68279)
BZoltan Creative Commons License 2019.02.25 0 0 68279

Tudtommal egyikben sem. Pár éve a két legjobb éterembe is elmentünk a családdal ebédelni. Nem marketingcélból, hanem mert éhesek voltunk. De ilyenkor nem szoktam kihagyni a lehetőséget, hogy nagyon udvarisan és a nyomulás árnyékának kerülésével megkérdezzem, hogy érdekelne-e őket somlói bor. Megadtam a kontaktomat, elmondta, hogy hol vagyunk és hogy bármikor tartunk kóstolót vagy küldünk mintát. Udvariasan lepattintottak mindkét helyről. Természetesen az itallap betűtípusát már az ajtóban felismertem és pontosan tudtam, hogy egy deci bort nem fogok én egyik helyre sem eladni. De nem a SAP-ról szól ez. Engem személy szerint nem ráz meg ez, de a Somló szempontjából szomorú ez a helyzet.

A Somlói borokat a Veszprém - Győr - Szombathely - Keszthely  régióban kellene meginnia a népnek. Ha én ebben a régióban lennék éttermes akkor becsületbeli ügynek tekinteném, hogy az itallap első oldalán legalább egy olyan somlói termelő bora legyen amit nem lehet minden sarki közértben, benzinkúton vagy a Bortársaság boltjaiban megvenni. Hihetetlen, hogy a régióban levő mondjuk 15-20 magára valmit adó vendéglőjének gazdája nem képes 2-3 évente egy 50km-es távot megtenni azért, hogy bevásároljon 500-600 palack somlói bort amit 2-3 év alatt kényelmesen ki tudna mérni. Olyan borokat amiket máshol nem lehet megvenni.

 

De nem vagyok naív. Pontosan tudom, hogy erre esély sincs és azt is tudom, hogy miért.

Előzmény: Törölt nick (68278)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 0 68278

Igen, ezen nekem is megakadt a szemem. Egyrészt, ha nyújorkban megy, akkor az jó, másrészt, ne hasonlítsuk már Veszprémet NY-hoz :) Vagyis, de, hasonlítsuk! :)

 

Tényleg, melyik veszprémi étteremben poharaznak SAP-ot?

 

Azért van egy kis borélet, pl.:

https://www.facebook.com/borzsongo/photos/pcb.2231420296922039/2231413466922722/?type=3&theater

 

Mondjuk, Pántlika CS-ért 5600 Ft... Csak én vagyok ennyire földhözragadt kocsmaboros??

 

Előzmény: Jocó0423 (68273)
originalqszi Creative Commons License 2019.02.25 0 0 68277

Már csak 13l van:((((

BZoltan Creative Commons License 2019.02.25 0 0 68276

A helyzet  maga az ellentmondásos. Nekem van egy olyan tézisem, hogy minden agrártermék elsődleges piacának a saját régiójának klell lennie. 

 

A gazdasági biztonságot, a stabil hírnevet, az alapokat adó fogyasztói bázist a régónak kell adnia. 

Előzmény: Jocó0423 (68273)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 68275

Szép sorozat :)

Előzmény: joskabacsi (68274)
joskabacsi Creative Commons License 2019.02.24 0 0 68274

 

Előzmény: Jocó0423 (68273)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 68273

"több New York-i és San Franciscó-i étteremben mérnek somlói furmintot, mint a hegytől 45 kilométerre eső Veszprémben."

 

Itt érzek benne kis ellentmondást :) Hiszen ha az USA-ban is ennyire ismert bor, akkor azért nincs olyan rossz helyzetben talán.

De én ehez tényleg nem értek.

Előzmény: BZoltan (68272)
BZoltan Creative Commons License 2019.02.24 0 0 68272

A Somlói Borok Boltjának az Évája kért tőlem pár sort, hogy amikor egy Furmint Februáros redezvényre megy észt osztani akkor legyen miből dolgoznia. Pár sornál kicsit több is lett :) Aztán úgy voltam vele, hogy ha már egyszer megírtam akkor publikálom is.

 

Gondolom a szokásos módon jön majd hideg is meg meleg is.

 

Ahogy nemrég a hetényi Szabó Zolinak írtam, egy ideje nem látom annyira nagy szükségét, hogy publikáljam a gondolataimat, de a furminttal kapcsolatban ezek a gondolatok már régen bennem voltak. Ideje volt kiírni magamból :)

Előzmény: Jocó0423 (68271)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 68271

Zoli nyomja a Furmint marketinget :)

Előzmény: Törölt nick (68269)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.02.24 -1 0 68270

Jó írás, tetszett.

Előzmény: Törölt nick (68269)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.24 0 0 68269
lazaridi Creative Commons License 2019.02.21 0 0 68268

Van valakinek a Serpens pincéhez (Sárospatak) kontaktja?

A furmint februáron kótoltam a boraikat, de én marha nem kértem tőlük telefont, vagy mailt. most meg nem találok hozzájuk...

 

BZoltan Creative Commons License 2019.02.20 0 1 68267

Badacsony - Sabar Borház - 1118 (Rajnai Rizling) - 2017

 

Ilyesztően színtelen bor, kicsit megis riadtam, hogy mi lesz ebből. Az illata szép, tiszta, vadvirágos. Az íze intenzíven gyümölcsös, nekem egy kicsit túl szájbarágós. Nem sok a gyümölcs, mert az sosem sok :) hanem nagyon direkt, nagyon tolakodó az egészhez képest. Finom, zamatos, jó ízű bor. Mindenképpen az egyik legjobb magyar rajnai ami szerintem csak egy alap nemzetközi rajnai sorban is megállná a helyét. A savai korrektek, de nem játékosan vibrálóak, hanem határozottak. A rajnaiságot egy kicsit keveslem, a szeszt egy nagyon picit sokallom.

 

Összességében egy nagyon kiválló bor amit jó szívvel ajánlok mindenkinek.  Szerintem egy intenzív  ízű, mondjuk thai, vietnámi, koreai étel mellett érvényesülne a legjobban.

 

 

 

dezso Creative Commons License 2019.02.19 0 0 68266

Fekete Béla Aranyhegy Hárslevelű 2008

remek formában, tud mindent, amit egy Bélabácsis bornak kell.  Ha most lenne még egy belőle, sürgősen elraknám még tíz évre (mondjuk ezt ősszel vettem, 10 €-ért).

Előzmény: Hepci (68261)
joskabacsi Creative Commons License 2019.02.19 0 0 68265

Ha van még a '13-as pinónkból akkor kóstolj rá, szép állapotban van most!

(már elfelejtettem, hogy a 13 vagy a 15 volt tca-s, természetesen küldöm a cserét ahogy lesz rá alkalom)

 

Előzmény: Tybald_ (68260)
BZoltan Creative Commons License 2019.02.19 0 0 68264

A 12-es év erősen szopóroller volt. Nem tudom, hogy a Béla bá hogyan zsugázta ki a nagy szárazságot.

Előzmény: Hepci (68263)
Hepci Creative Commons License 2019.02.19 0 0 68263

Jó ez most is (a fél palackot benyomtam töpörtyű kíséretében), csak el vagyok kényeztetve, ittam finomabb somlóikat mostanában.

Van itt még '12-es Fekete Béla hárslevelű is, veszek majd abból is.

Előzmény: BZoltan (68262)
BZoltan Creative Commons License 2019.02.19 0 0 68262

Ez már az a tétel amit még bár a Fekete Béla bácsi készített, de az új gazdák már tartályokban vették meg a birtokkal együtt és ők kezelték meg palacoztatták le később. Én kóstoltam még tartályból, akkor elképesztően jó volt még.

Előzmény: Hepci (68261)
Hepci Creative Commons License 2019.02.19 0 1 68261

Fekete Béla Aranyhegy Juhfark 2011

Brutális best buy-nak gondoltam, de annyira nem ízlik: kicsit tompa, ízekben szegény. Javára írható viszont, hogy a 14,5-ös alkohol nem lóg ki belőle.

5 pont (8 x 8 Delikát, 3000 Ft)

Tybald_ Creative Commons License 2019.02.17 0 1 68260

Én se értem minek a napi és pénzcentrum kattintásvadász bulváros cikkeit linkelni. Kicsit is értő olvasással látható, hogy a cím és a tartalom között ég és föld a difi...

 

Palackátforgatáskor előtérbe került tételek mennek mostanában, eddig szinte csalódás nélkül:

 

Szeleshát - Syrah 2011: Amit az előző adagban hiányoltam a PN-jukból azt ebben mind megkaptam. Simán hozza az Eszterbauer Tüke komplexitását miközben annál több gyümölcsösséggel bír. Klassz szálazható, rétegzett bor, jó egyensúllyal, aminél nem gond a 13,5-es alkohol, bár maga a bor inkább Szekszárd, mint Syrah, de ettől még ez is 6-7p között

 

Juhász Testvérek Pincészete - Pinot Noir "birtokbor" '09: Van még 1-2 palack, néha bontok egyet, kicsit amolyan „orosz rulett” jelleggel és bár érezni már rajta az érettséget, de még mindig meglep, hogy egyben van. Illatában még mindig ott az ibolya, ízben elég könnyed, gyümölcsös, de az idősebb borokra jellemző földes-dohányos jegyek is ott vannak a háttérben. 5p

 

Takler + Bortársaság „Fekete bárány” szekszárdi Cabernet Sauvignon 2009: Annó is tetszett, de nekem akkoriban túl karcos volt a tannin és nagyon külön életet élt a bor többi részétől. Ez szerencsére az évek alatt változott, kerekedett és szerves része lett a bornak, így most egy jó értelemben vett tipikus CS köszön vissza a pohárból, bár a hátcimkén 14,5-es alkohol szerepel, de nem tűnik fel. erős 5p

 

Toronyi – Kadarka (Szekszárd, Cinka dűlő) 2013: Nem tudom milyen a tipikus kadarka, amiket eddig kóstoltam nem tettek rám nagy hatást, de ez a bor nekem nagyon bejött. Könnyed, jó egyensúlyú, friss, a 13-as alkohol pont elég hozzá. 5-6p között

 

Orosz Gábor – „Betsek” Furmint 2009: Kell neki idő, hogy kinyíljon és akkor se az orrbavágóan lehengerlő, inkább a folyton új rétegeket felfedő, sokáig szálazható vonalat hozza. Akkora a teste, hogy a 15-ös alkoholt simán viszi a hátán, ugyanakkor nem egy nehézkes robusztus bor benyomását kelti, nagyonnem. erős 7p

Előzmény: Tybald_ (68145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!