Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5500
Csakazértsekell!!! :P
:-)))
Előzmény: Camea (5499)
Camea Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5499
A filcanyagnak jó kis tartása van... írtam már, hogy a kész ujjbábokat rá lehet húzni dugóra, és asztalibábként funkcionál. :o)
Előzmény: Törölt nick (5498)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5498
Jóóóó, csak én nemszeretem a filcet.. Meg nincs is.. :)
Előzmény: Camea (5496)
Camea Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5497
...:o)) nah, mennyire kihangsúlyoztam, hogy szerintem....
Előzmény: Camea (5496)
Camea Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5496
Jujjj, ujjbábnál szerintem ne bonylítsd túl a farkast szerintem... muti a többit! Egyszerű legyen, azon a linken, amit tegnap betettem, épp az gyönyörű, hogy sematikus teljesen, és mégis muris és kifejező. :o)
Előzmény: Törölt nick (5495)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5495
Camea, köszi, de most még csak az ujjbáboknál tartok! :D
Lecserétem a vásár logo-ját, hát elég béna lett, de most csak erre futotta... :D ha valaki tud jobbat csinálni, küldje el , lécci! (Az a lényeg,h. 5,3 cm-es legyen a szélessége..)

Zsizi, nm.. :)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5494
Köszike:)
Előzmény: Törölt nick (5484)
Camea Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5493

Ez egy elég jó test. kiskezet rátenni úgy nagyítani. Én a nyakát meg szoktam hosszabbítani és fenn ívesen lezárom, mint egy rendes kesztyűt, és úgy dugom a fejbe. :o)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (5491)
Camea Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5492
Farka. Amíg van ott egy kis szaggatott csík, addig drótot szoktak belehúzni, az szépen megtartja filcből készült lompos farkat.
Előzmény: Törölt nick (5491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5491
Tökjó!! Sztem jó lesz.. Köszi szépen! :)
(ugye a cakkos már nem a fejéhez tartozik?)
Előzmény: Camea (5490)
Camea Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5490

Farkas :o)

 

Előzmény: Törölt nick (5488)
Camea Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5489
Ok, akkor felhajtom a fotógépet...
Előzmény: Törölt nick (5488)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5488
Igen, persze, úgyis belepiszkálok!! :PP Camea nagyon ügyes, aranyos és kedves is, mert gondol a topictársakkal! :) Pussz!
Előzmény: Camea (5486)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5487
Akkor ezt most nem értem... Azt hittem, azért szervezel vásárt, mert Te is eladni akarsz.. Ezexerint nem azért?

Kdatta 2000 HUF
IOkaste 2000 HUF
Ahama 2000 HUF
Pihe 1000HUF
Beszand 1000 HUF
Camea 1500 HUF
Exiefo 1000 HUF
Ktimó 1000 HUF
Arcencil 1000 HUF
36évi 1800 HUF
ezkriszti2 1200 HUF
lean 1800 HUF
Kustraerika 1200 HUF
Előzmény: kustraerika (5463)
Camea Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5486
Camea nem felejtette el, már a táskájában van, de itt nincs scannel. Ha lefotózom a mintát... az jó?
Előzmény: Törölt nick (5479)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5485
:) De jók! :DD ezek még mindig a Tildas-ok? Hogyhogy a végére érni? Ebből lesznek a fadíszek? :D
Klassz az SB is, csak nekünk itt úgy jobb, ha a lehető legnagyobban látjuk a képeket, nem tennél fel egy olyant is, amin egyesével van minden fotó? :D

(És már tudom, mit akartam még tegnap... rendes Tőled, hogy aktivizáltad a képeslaposokat és a pergásokat is... igazi topicok közti összefogás... Jó lenne, ha lenne sikere is.. :D)
Előzmény: 4Hópihe (5458)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5484
Igen, a portálon van. A topicélet alatt talász egy olyat, h. KÖzös varrás, abban meg középen egy K.varrás Fanniért- erre klikk, és bejönnek az összegyűjtött képek. Ha a legelsőre kattintasz, végig tudod lapozni az összeset.. :D
Előzmény: Zsizi (5453)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5483
Ha még csak mostanában, hálás lehetsz a sorsnak!! Kérdezd csak Kustraerát!! :DD
(Ja, Era, a férjem kérdezteti, hogy meddig tart az első hisztis dackorszak, merthogy Sára már elkezdte... mondtam neki, nem tudom, de kitartás, mert a második három évtől kezdődik, ennek valamikor előtte kell véget érnie.. :D Vagy rosszul tudom?!)
Előzmény: ezkriszti2 (5439)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5482
Ktimó, áruld már el nekem, hogy lehet két húszhónapost ilyen szépen összehajtogatni ennyi baba közé??!! Rendezettek, tündériek és tudják, hogy most nyugton kell maradni.. Én az egyszem ördögfiókámról nem bírok egymás után két fotót csinálni, így ha az első (ami a meglepetés erejével hat még rá) nem jön össze, oda a kísérletnek.. :D
Előzmény: ktimó (5428)
hajnikri Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5481
A Pl----sz áruházban árulják őket. :)) Nem tudtam ott hagyni őket, mondták, hogy velem szeretnének jönni.:) Sok jópofa karácsonyi cucc van most.
Előzmény: Törölt nick (5477)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5480
DRUKK, DRUKK!!! :))
Előzmény: b_ildikó (5416)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5479
Köszi! :)

Nem késő, mert Camea elfelejtette elküldeni otthonról a farkasfejet, és ugye, most már megint dolgozik.. :P
Szépek is a bábjaid,a honlapodon is megcsodáltam őket, de nekem most nem lapos kell.. hát ugye, így vaktában Nektek is nehéz segíteni.. ahelyett, hoyg a számat járatnám, inkább fotózni kéne már, hogy lássátok, mire is gondolok.. (Lustaaaa IO)
Előzmény: hajnikri (5410)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5478
Kriszti, kitartás!! :) Remélem, azóta már kifordult.. :) Ahogy Ahama és Era írja, pálca is jó.. (De csak azért mondják ezt, mert még nem próbálták a csipeszt.. :DD)
Előzmény: ezkriszti2 (5411)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5477
Nekem is borzasztóan tetszenek! Hogyan tettél szert rájuk? Ráadásul ilyen korán??! Meg lehetne csinálni őket teljesen textilből is... :DD Régóta ringatott vágyam egy skandi stílusú piros-fehér-zúzmarás karácsonyi dekoráció... abba pont beleillenek.. :)
Előzmény: hajnikri (5475)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5476
Ne óvatoskodj itten, kiabáljál!! Demokratikusak vagyunk alapvetően, csak én egy picit erőszakosabb, mint a többség.. :P

A közös témáról az a véleményem, hogy az amúgy is értelemszerűen jön a szezonális változásokkal. Tehát normális esetben márciusban mindenki nyuszikat fog gyártani ezerrel, mert jövőre márciusban lesz a Húsvét. Itt igazándiból az az izgalmas, hogy egy adott dologból hányan hányfélét képesek kihozni. A tematikus összehasonlító gyűjtemény meg gyakorlatilag az egész honlap, mert ott is úgy vannak és lesznek összeszedve a képek. (Pld. a madárijesztőt sokan megvarrtuk, egy szm alapján, mégis mennyifélét, de emellett, aki nem akarta azt a mintát, annak a munkája is felkerült az őszi témakörbe, és a kereszte-kasba hivatkozásokkal tulképp csak egy klikk, és aki ötletet keres szalmabábra, azokat is rögtön látja..) :)
Előzmény: Camea (5472)
hajnikri Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5475
Sziasztok!

Itt is megmutatom, milyen babákra, manókra tettem szert ma reggel. Nekem nagyon tetszenek :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5474
Jaj, drága!! Csakhogy én nem tudok horgolni!! Ebből kifolyólag nem is tudok mintát olvasni. Olyanokat írj nekem lécci, hogy 6 láncszemből gyűrűt, meg erre a köv. körben rövidpálcákat.. és akkor én megnézem az okos könyvemben, hogy melyik is aza rövidpálca, és annál hányszor kell a szembeszúrni meg a tűre tekerni... Egyszerűen nem tudom megjegyezni őket, annyi féle van!! És még azt próbálták bemagyarázni nekem, hogy a horgolás egyszerűbb, mint a kötés.. Bah!!
Előzmény: exiefo (5469)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5473
:DDD Jó!! Köszi!
Előzmény: ahama (5470)
Camea Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5472
Csak óvatosan kérdezem....... ne álljunk át inkább a közös témára?  Engem igaziból zavar a szabásminta... mondjuk tavasszal... tavasztündér, februárban valami farsanghoz vagy valentin naphoz kötődő...  de tényleg csak óvatos, pirulos kérdés.... :)
Előzmény: Törölt nick (5468)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5471
Exi, ne maradjon! Én - töredelmesen bevallom, és ne haragudj meg érte - nagyon nem szeretem ezt a stílust, de nagyon becsüllek az alapos, aprólékos munkádért,és remélem, aki megrendelte megbecsüli majd. :)
Viszont Neked meg el kell fogadnod a stílus jellegzetes jegyeit... ennek egyike az is, hogy a fiúruhákba is lányos babákat öltöztetnek. Ha amegrendelőd igazi gyűjtő, nem valami amatőr kontár, akkor ezt teljesen természetesnek fogja venni. Nézd csak meg bármelyik néművészeti boltban. Itt nem a babán van a lényeg, hanem a ruhák kidolgozottságán, abban meg semmi hiba.. (csatlakozó hivatkozás még: porcelán nippecskék.. ott sem látsz egyetleg férfias vonást sem.. nem is oda való..) Tehát ne aggódj, így jó, ahogy van!!!
Előzmény: exiefo (5408)
ahama Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5470
Most már jó a kód?
Előzmény: Törölt nick (5468)
exiefo Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5469

IO !
a mikifejeket le tudod számolni, arról amit a kezedbe fogsz, vagy a horgolos
Csirip képtárában van a leirás , én is onnan néztem le.

Most el kell mennem, ne felejtsétek el 10- h körül Bildire kéne gondolni !!!!!!!
És délutánig választ kérek mammer ügyben, mert holnap sem leszek egész nap.

Örülök, hogy a csomag megérkezett, a pici az ajándékkisérő, azért lehet a szárnyára
irni. Egyébként láthatod, hogy semmiség, szerintem nem is lehet érte pénzt
kérni, legyen aTe bonusod mert lesed a postást, és gyüjtögetsz .

Szép napot, délután jövök, addig is pussz Magdi

Azért lehet, hogy csinálok még NATO-S figurákat, mert piszkál.
De most már karácsonyig a tökös törpéimet és a 15 angyalt kell csinálnom.
Ez rendelés, a kicsi forint is több mint a kicsi nyögdij: OFF
Előzmény: Törölt nick (5466)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5468
Kicsodának, Kastannak félkész, Neked és Zumizuminak kész, a többiek meg csak néznek bambán: Milyen mammer?? :DD

A javaslatom a következő: Fanni angyalát minősítem decemberinek, a mammer pedig nov-decemberi, aki készen van vele, holnap estétől megmutathatja (sőt, lécciii!!), és aztán mindenki hozza szépen sorban, ahogy kész lesz... Nincsenek illúzióim affelől, hogy akinek eddig nem készült el, annak nem lesz készen januárig sem, így javaslom, hogy a második határidő jan. 13. legyen. (Addigra mindenki leszedi a karifáját is.. :D)
És mivel roppant előrelátó vagyok, tudom, hogy Karácsony előtt már senkit sem fog érdekelni a januári szabásminta sem, így szeretném, ha már most javaslatokat tennétek rá, mit varrjuk januárban... (Hópihe, esetleg valami jó kis hóember nincs számunkra a tarsolyodban??)

Ha nem tépitek le a fejem miatta, februárra egy szívecskés Valentines macit terveznék/keresnék a neten.. És márciusra megvarrhatnánk esetleg Camea hercegnői közül egyet tavasztündér témában.. Már'ha nem kopirájtos... :DD Hmm?

És még tovább nyaggatlak Benneteket a honlappal: Kicsoda, Neked szeretnék kiosztani egy feladatot, de nyugodtan passzold, ha nincs érkezésed hozzá. Nagyon jó volt a múltkori kávés linked, arra goldoltam, betehetnénk az antikolási technikák alá a hivatkozást, és ha lennél olyan jó, a leírásban írnánk hozzá egy magyar fordítást..(Vagyishogy Te írnál hozzá..azaz lefordítanád? Ezt már egyszerűbben nem is tudtam volna körbefogalmazni.. :D )

És közös feladatnak meg még továbbra is várom a honlap leendő főoldalára az üdvözlő, bemutatkozó szöveget... Senki fantáziáját sem mozgatta meg e nagyszerű lehetőség??!! Na, jó, lehet, Karácsony utánra kellene tartogatnom a szürkeállomány aktivizáló akciómat.. :S

A krediteket nagyon köszönöm mindenkinek, Ahama a Tiéddel volt valami gond... megnézed majd mégegyszer? A két Krisztának üzenem, hogy köszönöm szépen, de bankon ne utaljanak, mert többet vonnának le kezelési kööltségként, mint amennyit ér az egész.. Majd ha olyan pozícióban lesztek ország és telefon tekintetében, hogy megtehetitek, akkor megköszönöm.. :D Az akut likviditási probléma ezennel elhárult, de ha valaki úgy érzi, még ő is szeretne SMSt küldeni, nem tiltakoznék ellene, ha tavasszal nem kéne újra beírnom az egész szöveget... :D (Aztán persze majd egyre ritkábban kell új tárhelyeket vásárolni, csak az elején fogy gyorsan, míg ki nem alakul a véglege honlapszerkezet..)
Előzmény: exiefo (5465)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5467
Ja.. akkor én már nem küldök.. köszi, Exi!
Előzmény: exiefo (5465)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5466
De örülök neki, hogy tetszik!! És amit csináltál belőle, az is jó, én már mikor rajzoltam, elképzetlet a lelki szemeim előtt a cameás, hópihés és leanos változatot.... :D (Mondjuk azon meglepődtem, hogy Pihéé nem kék lett, de a Tiédet ilyennek képzeltem!! Nagyon kíváncsi vagyok, Lean mit hoz ki belőle, és nagyon örülök, hogy ő is (azazhogy Te is, Lean) csatlakozol hozzánk! :D

Beírom a leírásba a kész méretet is, mert itt sokan elsiklottak felette.. Igaz, a leírásig se jutott el mindenki.. :DD

Ahama, bocs, csak ma jöttem.. De írtam Neked, hátha megoldás lesz a későbbiekben a javaslatom.. :D

Exiefo, megérkeztek az angyalkáid, jaj, nagyon édesek!! És külön cupp a piciért!! :DD
Ha egy kicsit világosabb lesz, lefotózom a Nato-sat is.. nekem nagyon tetszik, és igaza van Kicsodának, én is sajnálom nagyon, hogy nem fogsz több ilyent készíteni!
A Mikik leírását elküldenéd? Van itthon gyöngyfonalam.. asszem megpróbálnék én is horgolni egyet.. :D

Lányok, várok még egy pár napot, aztán lefotózom Nektek micsoda gyönyörűségeket küldenek a horgolós csajszik is! Az állam leesett.. :o

Kustraera, mél megy, sikítson, akinek nincs még címe!!
Előzmény: Camea (5464)
exiefo Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5465

Erika 6,48- kor cimet elküldtem !

Jó reggelt aki itt van, most akkor a mammerral mi legyen ?
Előzmény: kustraerika (5463)
Camea Creative Commons License 2007.11.29 0 0 5464

... Jóóó reggelt!

Felébrdtem, és mindjárt megtapiztam a pici angyalkámat.... háááááááát meg kell mondanom, hogy imádom. :o))) Ez egy édes, jó ki szabásminta.... megtartom. Mármint nem az angyalkát, hanem a szabásmintát. :o))

kustraerika Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5463

Zsizi!Nekem is tetszik az első babád!Kifordításra a kínai rizsevő pálcika(Jé,úgy hangzik,mint valami bogár teljes neve...) is jó lehet.

 

Én 1200Ft-ot gondoltam angyalkánként.Az enyém mondjuk,kellőképpen elméretezte magát,van legalább 30 centi,bár még nem mértem.Már csak a haja és az arca hiányzik.Ha nem jótékony akcióról lenne szó,eszembe se jutna kézműves munkámat eladni.Max ajándékozni.Túl sok időm,munkám,lelkem van benne ahhoz,hogy pénzzé tegyem.Megszeretem,és nem bírok megválni tőle.Csak annak adnám,aki szeretni fogja!

Nem találom a honlapunkon a begyűjtő bázisok címeit...Küldenétek nekem is?

 

Azért hallgatok az újpesti karácsonyi vásár lehetőségéről,mert még küzdök egy kört némi engedményért.Ha nincs engedmény,akkor is közlöm majd a helyzet állását,aztán eldöntitek,kinek éri meg.

ahama Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5462
IO! mint látod, közben valami csoda folytán megondolta magát!
ahama Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5461

 Szia!

 

Jópofa az első babád. Az egyik gimis osztálytársamra emlékeztet. Szerettem.

 

A kifordításhoz szerintem nem kell csipesz, én egy pálcára húzva szoktam kifordítani a csőszerű dolgokat.

Előzmény: Zsizi (5443)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5460
jaj, exi, bocsi, amikor olvastam, akkor válaszoltam, de láttam utána hogy már kiveséztétek.... bocsi, így tárgytalan, én is az évi féle festős változatot javasoltam volna, bár tényleg nagyon rizikós (én legalábbis pánikolnék tőle mert roppant béna festő vagyok)
Előzmény: Némakertész:) (5454)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5459
örülök, hogy sikerült betenned és gratula hozzá :D

camea, icipici cameangyalka is édes :D :D :D
Előzmény: Zsizi (5443)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5458

én folytatom a hóemberes projektjeimet.. megint készült pár darab,még nem unom és talán sikerül karácsonyig a végére érni.. a többi motyó mellett...

megtetszett a fázis fotozás, itt a topikban és mivel én a tárba sb technikával pakolom fel,mert az is egy mániám.. igy az ujabb kupac hóembert fázisfotokkal scrapbookositottam.

 

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5457

kis kocos és rácsodálkozik a világra a tekintetével.

aranyos.

-------------

camea a tiéd cameás lett))

kb akkora a méret igen...

ugye milyen jó fogdosni???

Előzmény: Zsizi (5443)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5456
ktimó :D nagy buli lehet ott nálatok :D
Előzmény: ktimó (5428)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5455
szorítok én is :D
Előzmény: b_ildikó (5416)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5454
nagyon lányosnak tartom az arcát, a rucik viszont tetszenek... nem tudnál a szemével csinálni valamit? (és akkor most jót kritizáltam.... bocs)
Előzmény: exiefo (5399)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5453
Bevallom töredelmesen, nem tudom IO hova tette fel? A gportálra?
Előzmény: Camea (5448)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5452

plüss anyagot vettem, mert először batisztból csináltam, de nem tetszett.Kellemesebb a fogása is, csak kicsit meggyötört szegény, mert az arca többször preparálva lett.Volt már kék szeme és rózsaszín szája hímezve.Volt egy kicsit aranyhaja is.Kicsit csámpás, tundrás de mégiscsak szív és lélek benne:))))

Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5451
... lemaradt a jó éjszakát ! :o)
Előzmény: Camea (5450)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5450
... hááát akkor jóóóó! :o) Köszi! :o) ... akkor most megyek összetakarítani a romokat! Holnap nem dolgozom, nagytakarítás és dekorálás... és adventi koszorú készítés, illetve utolsó simítások az adventi naptáron, majd 1-jén mutatom. :o))
Előzmény: exiefo (5449)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5449

:)) cca igen, ne aggódj.
Előzmény: Camea (5447)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5448
Zsizi! Szép az angyalkád!:o) Már délután fenn volt a honlapon, ugye? Milyen anyagból csinálod a testét? Mintha bolyhos anyag lenne.... jól látom?
Előzmény: Zsizi (5443)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5447
... csak 14,5 cm.... :o( Ekkorának kell lennie?
Előzmény: Camea (5444)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5446

Nagyon tettszik mindkét angyalka,
a kis vöri a hajzuhataga miatt, az aranyoska meg az aranysága miatt, hiszen én is
sok arany szint használok. És mégis milyen jó hozzá a tüsi haj.
Lányok jók vagytok
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5445
Meg kellene gyomoszolni oket:-)) (nekem 2 fiam van:-))))
Előzmény: ktimó (5428)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5444

Jujjj, lányok! Elszúrtam valamit, vagy tényleg ennyire icipicike? Azért Cameás így is... de pincurka....  :o)))

 

Zsizi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5443
Zsizi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5442

Bíztam benne, hogy nem vagyok annyira béna, mint amilyen vagyok:)))

Íme itt az én "aranyos" angyalkám.

Zsizi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5441

Sziasztok!

Elkészült az angyalkám! Igen nagy gondom van, mert ide képtelen vagyok berakni a képet, mert a "feltöltött kép túl nagy! A kép mérete nem haladhataja meg a 512 KByte-ot!Már lekicsinyítettük, de most sem megy.Nincs valami ötletetek? E-mailben simán elköldtem IO-nak, de ide nem sikerül feltenni.

 

Életem első babavarrása volt és hihetetlenül élveztem csinálni.Levonva sok tanulságot, belekezdek egy új angyalkába.Egy ici-picit hétköznapibb lesz.

Az én véleményem azokhoz áll közel, akik 1000-1200 Ft-ra gondoltak.

 

ki1csoda Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5440

Az anyagi reszhez nem tudom hozzaszolni, nem adok/adtam el penzert dolgokat. De bennem is kettosseg van az arat illetoen. Annyira drukkolok Nektek csajok!!

 

SK dolgokhoz...

Timi en is sajnalom es ertem. En mar neha ugy erzem magam mint valami forradalmar, mikor ezzel a `tomegtermeles a satan` dumaval jovok, de egyszeruen nehezen ertem az embereknek a gagyi utani merhetetlen vagyat. Es amit meg nehezebben ertek a minel tobb gagyi utani sovargast. Szerintem itt nincs mit tenni azon kivul hogy felnevelsz a kornyezetere, etkezesere stb. igenyes gyereket. Ha meg mar nagyon durva a helyzet, akkor elmondom, hogy mi volt a legutolso kinai gagyi amit visszahivtak a piacrol. (A vicc, amennyire ez az, hogy a legutobbi egy egyebkent dijnyertes pancsolos jatek volt)

Es meg valami, amit majd ha kicsit nagyobb lesz a gyerek tapasztalsz. Ha Dani kicsit felos hangulatban van pl mikor visszajottunk es oviba ment, akkor olyan ruhat ker, amit en varrtam:-)

ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5439
Nagyon helyes kompánia!
Ikres anyukákra szent tisztelettel nézek! :-)))
Az egy két évesem épp mostanában kezd őrületbe kergetni. Elképzeltem megszorozva kettővel....
Előzmény: ktimó (5428)
cicafej Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5438

Gratulálok!

 

 Szép munka!  :-)))  Duplán! 

 

A többi se rossz;-))) de azért nálam is a két pici lány a nyerő!  (mondja egy 3 lányos anyuka!!! :-)))

Előzmény: ktimó (5428)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5437

--:)) én csak duplán befüzött fekete gépcérnával csináltam, ezt is
meg volt már csizmás lány is azt is.
Igaz 2 db lukasgyüszüt használok .
Előzmény: ezkriszti2 (5436)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5436
Baba lába a csizmában, te meg varrod hátul össze rejtett öltésekkel...Elképzeltem...

Milyen cérnát kell a boltban kérni bőrvarráshoz, hogy ne nézzenek hülyének?
Nálam is várakozik egy puha bőrmellény, hogy baba ridiküll-é váljon.
Előzmény: exiefo (5435)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5435
Kriszti a csizma egy kb 25 éves táskám még jó darabjaiból vannak.
Fej, talp, szár. Összevarrtam a fejet a talppal, persze kézzel, 4 szücstűt
törtem el, aztán rávarrtam a talpra ,és a fejre a szárat, rá szuszakoltam a
lábára , hogy kitöltse a feljavitott lábfeje a bőrt, aztán " rogyasztást csináltam,
És hátul egymásra hajtva a 3 réteget bujtatott öltéssel összevarrtam.
De ezt már ugy, hogy fogóval tű be, fogóval tű ki.
Hát ennyi lásd:
Előzmény: ezkriszti2 (5434)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5434
Exiefo!
Annyira elterelted a figyelmet a fiúbaba fejére, hogy csak most láttam meg a csizmáját!
Arról nem tudnál egy közelebbi képet? meg leírást róla...

Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5433

Csodaszépek a lányok... tényleg! :o)))  Jól jönne nekem egy ilyen picurka... vagy kettő.... :o))

Előzmény: ktimó (5428)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5432

GYÖNYÖRŰEK !
Reménykedem , hogy nekem is lesznek ilyen szép lányunokáim, mert
fiú van már 3.
Előzmény: ktimó (5428)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5431

Na bummmm... most irigykedem ezerrel! ... és nincs mosolygós jel, mert komolyan gondolom!

Előzmény: ktimó (5428)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5430
háááát a két középsö a legszebb)))-kincsed
Előzmény: ktimó (5428)
36évi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5429
Tündéri az összes. :))))
Előzmény: ktimó (5428)
ktimó Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5428

A babáim :-) (Még forró!)

 

 

36évi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5427
Hajrá, rádgondolás! :)
Előzmény: b_ildikó (5416)
36évi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5426
Festeni lehet? Mert akkor egy kicsit határozottabb (vastagabb) szemöldököt gyártanék. Már attól is pasibb lenne...
Előzmény: exiefo (5412)
lean Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5425

Én is fogok készíteni!

 

 

 

Kdatta 2000 HUF
IOkaste 2000 HUF
Ahama 2000 HUF
Pihe 1000HUF
Beszand 1000 HUF
Camea 1500 HUF
Exiefo 1000 HUF
Ktimó 1000 HUF
Arcencil 1000 HUF
36évi 1800 HUF
ezkriszti2 1200 HUF

lean 1800 HUF

Előzmény: ezkriszti2 (5421)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5424
ugy lesz,ugy lesz))
Előzmény: b_ildikó (5416)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5423

igen ez ugrott be azért irtam azt amit...

:o)

szóval nekem tetszik a fiucskád..

söt volt egy ilyen fium is, bajusz nélkül.mint egy görög félisten ugy nevezték a csajok.és pukkadoztak,mert én csunya voltam hozzá, külsöleg

Előzmény: exiefo (5417)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5422
Hajrá Ildi!
Előzmény: b_ildikó (5416)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5421
Én megadnék 2000Ft-ot, pedig spórolós vagyok, de földhözragadtság okán 1200Ft-ot javaslok. Mihálynapi vásárhoz azért nem viszonyítanék. Karácsony közeledtével már sokan a pénztárcájukba nyúlnak.


Kdatta 2000 HUF
IOkaste 2000 HUF
Ahama 2000 HUF
Pihe 1000HUF
Beszand 1000 HUF
Camea 1500 HUF
Exiefo 1000 HUF
Ktimó 1000 HUF
Arcencil 1000 HUF
36évi 1800 HUF
ezkriszti2 1200 HUF
Előzmény: 36évi (5406)
arcencil Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5420
Jajjj, semmit, semmit! Ez már végképp csak kekeckedés :-)))) Egyébként nagyon jóó!
Előzmény: exiefo (5408)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5419
Én személyszerint ismerek 20 éves, kék csillagszemű, babaarcú néptáncos fiút. nyamnyam. Lánykoromban se voltam olyan szép...

Szerintem nem transzis. Sajnos régen szakált nem viseltek a parasztok. 70-eves évek, táncházmozgalomban már igen. Már a táncikáló bölcsészek. Nem sokat segítettem.


Előzmény: exiefo (5412)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5418

--: )) meglesz !!!
Előzmény: b_ildikó (5416)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5417

Mindenik embernek a lelkében dal van
és a saját lelkét hallja minden dalban
akinek szépen szól lelkében az ének
csak az hallja mások énekét is szépnek,

Pihe erre gondoltál ? Ez Babits.

Azt hiszem az angyal vásárlókra is illik.
Előzmény: 4Hópihe (5415)
b_ildikó Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5416
Holnap 10-től kéretik szépen rámgondolni! :-))))))
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5415

hu-de hu))))

--------------------

 

 

alakul az a fiu, de én még mindig látom benne az álruhás leányt.) de tök jó a lányos arcu fiukra buknak a lányok. ha a szivében is szépen zeng a dal.)

Előzmény: hajnikri (5410)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5414
varrógép csipesz? szempilla csipesz?
Előzmény: ezkriszti2 (5411)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5413

én is igy vagyok vele szivesen adakozom jó célért. de lapos  pénztárcából.ugye mások az arányok ilyenkor 5-2 vagy 20-2

 ha olyat látok amit én is elkészitek könnyedén megtekintés után akkor nem perkálom ki az árát, hanem adakozom gyüjtöhelyen vagy utalok... ha viszont egy normálisan belött árat látok, akkor megveszem mintának vagy azért,mert ennyiért nem bibelödöm vele..

az hogy emlék tök mindegy szerintem a lelkünkben kell -nem  pedig mutogatásra,hogy igen én adakoztam ebböl van a takaróm ,angyalom.

mert ha ugy veszed akkor itt csak te adakozol aki idödet matériádat és kedvedet belerakod , aztán továbbitod és a másik hasonló lelkü  még árulja is...

 nemrég a deák téren hasonló célböl  báránykákat árulták...megmondom öszintén baromi randákaat,  de vettem egyet,mert belefért és egy másikat nem vettem meg, hanem a felét  kifizettem.

Előzmény: 36évi (5401)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5412
Kriszti itt van a kis k.cs.g
Előzmény: ezkriszti2 (5409)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5411
Varrom életem első babáját. :-) Fanny féle angyal. Épp a lábak kifordításával küzdök. Anatómiai csipesz híján mivel csináljam?

IO! G-portál tárhelybe beszállok én is. Küldök mélt.

hajnikri Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5410
Io! Mél ment kredittel.

Lehet, hogy kicsit késő, de én is hoztam néhány ujjbábot. Van köztük farkas is.
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5409
Fiú nyaktól lefelé tök jó (vállas). Fejéről nem tudnál még egy képet? Nomeg a menyecske szépsége is elhomályosítja. Szakált ragasztottad?
Előzmény: exiefo (5399)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5408

Há' tudod a feje adott, de ha , összenézed a kettőt, a másikból végkép nem
lehetett volna, még próbálkozni sem, annak olyan finom vonásai vannak.
Most mit csináljak vele ?
Abban biztos vagyok, hogy örömmel el viszik, csak bennem marad az a
kettős érzés, mint a NATO- angyalnál.
Előzmény: arcencil (5403)
ktimó Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5407
Nekem tetszik. Fiatal kamasz fiús :-)
Előzmény: exiefo (5399)
36évi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5406
Ja, hogy akkor látszattya is legyen:

Kdatta 2000 HUF
IOkaste 2000 HUF
Ahama 2000 HUF
Pihe 1000HUF
Beszand 1000 HUF
Camea 1500 HUF
Exiefo 1000 HUF
Ktimó 1000 HUF
Arcencil 1000 HUF
36évi 1800 HUF

Előzmény: arcencil (5400)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5405
:)) De akkor vigyetek magatokkal sok százast.. :D Vagy majd én gyűjtök itthon, oszt elküldöm Mapleval, hogy tudjatok visszaadni, én meg így tudom le az adomány magamra szabott anyagi részét.. (Igaz ez adóbevallásnál nem jóváírható.. :D)
Előzmény: 36évi (5401)
36évi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5404
msot, hogy elolvastam, utólag elnézést a sok elütésért, kicsit gyorsabban gondolkodom, mint gépelek... :)
Előzmény: 36évi (5401)
arcencil Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5403

Exi! Nekem a fiú arca nagyon lányos. Gondolom szabványfej van... De ez a kék szem és finom pofi.... Valahogy nem passzol.

Előzmény: exiefo (5399)
36évi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5402
szeitnem jó fej, kideltásodott, ahogy kell. :))))
Előzmény: exiefo (5399)
36évi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5401
Hajajaj, erről tudok mesélni...
Mihály-napi vásár, teljes Debrecen kivonul. Én PW-vel, barátném (Cic) is, Másik baráétném üvegfestéssel, dekuppal.
Sztenderd szvöegek:
- ez láttam a praktikában (én is, biszont meg is csináltam)
- ez a neten már találtam (zsepitartó, én tetem fel a netre)
- ezt tanultuk a csoportban (ezek szerint szintén foltos, akkor mié nem besélgetünk inkább, mitnhogy a családjának dicselkszik???)
- ilyet te is tudsz csinálni, kár, hogy elajándékoztuk a festéked... (üvegfestésre)
- ez mire jóóóó???? (fancsali pofával, kisujj eltart, úgy fogja meg...)

ésatöbbi, és persze az állandó ennyiért??? nézés... :(((( bár mi egy idő után jól vidultunk, igaz kínunkban.

Camea által említett vásáron együtt voltunk, tényleg voltak adakozó kedvű vásárlók, bár azért jórészt mi költöttük egymásra a pénzünket, mert nagyon kevesen jöttek. Azok nagy része is netes volt, tehát innen tudták, hogy mi van...
Az valóban fontos, hogy ez adakozás, akkor másképp néznek az emberre. Viszont én nem hagynám ki az a remke fogást, miszerint valami már majdnem kétezer, de leírva csak 1800-1900 van...
miccótok???
Előzmény: beszand (5385)
arcencil Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5400
 

Kdatta 2000 HUF
IOkaste 2000 HUF
Ahama 2000 HUF
Pihe 1000HUF
Beszand 1000 HUF
Camea 1500 HUF
Exiefo 1000 HUF

Ktimó 1000 HUF

Arcencil 1000 HUF

exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5399
Kérlek Benneteket legyetek kritikusok, most ez fiú, vagy népművészeti cserépedény?
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5398
A mi honlapunkon fent van, nem tudom, hányan vittétek el a koncertet hirdető bannert, és ők hol hirdetnek még.. egy ideig az Indexen is kintvolt, talán a vásárról is írnak majd.. Mivel a szervező alapítvány a vásárra külön nem készített bannert, tervezem, hogy én csinálok egyet direkt linkkel, mert a villogó nov. 23-i felhívás már kicsit ciki..
Előzmény: ktimó (5397)
ktimó Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5397

Én is pesszimista vagyok abból a szempontból, hogy mennyit adnak az emberek egy ilyen kis angyalkáért. Annyit soha nem fognak adni, amennyit nekünk ér. Ezért írtam 1000Ft-ot. De úgyis a "piac" fog dönteni. Kell valamilyen kiindulási ár, de a többi ott dől el. Egyébként reklámozzák rendesen ezt a vásárt? Remélem, lesz elég érdeklődő.

 

Kdatta! Nagyon jó lett a varrósarok! Jaj, ha egyszer nekem lenne ilyenem! Sajnos most semmi nincs, azon az asztalon varrok, amin tanítok is, így mindig mindent vissza kell pakolni a gardróbba, úgyhogy ha csak 1/2 - 1 órám lenne varrni, nincs is kedvem előpakolni. Egyébként mit varrsz rendelésre (csak ha publikus!)?

 

IO! Én is fogok tölteni, majd jelentkezem. És küldd el a címed, légyszi! Küldöm a rózsaszín angyalt és egy karácsonyit is még tavalyról. És a megbeszélt szabásmintát is. Keresek képet a lányokról, az is megy majd.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5396
Pontjókor jöttél... Babás témában Neked sok édes fotóanyagod van.. Vélemény?
Előzmény: ktimó (5394)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5395
Idő még bőven van, csak nyáron lesz a műtét. Csak kíváncsi lettem volna, mennyit hozott a koncert. De hír sincs semmi róla, meg az összeg sem változott...

Én feltettem Sáráról egy fotót, de így elég nagyképűnek hangzik a cím.. azért kéne még pár gyerkőc... vagy ne legyen ilyen? :D
Előzmény: 4Hópihe (5393)
ktimó Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5394

Kdatta 2000 HUF
IOkaste 2000 HUF
Ahama 2000 HUF
Pihe 1000HUF
Beszand 1000 HUF
Camea 1500 HUF
Exiefo 1000 HUF

Ktimó 1000 HUF

Előzmény: Törölt nick (5389)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5393
az lehetséges,hogy nem frissitenek rögtön... zolikának is anno mire kellett a pénz megjött/meglett. és valahol félszemmel láttam azt is,hogy volt valami adománygyüjtés amit elloptak...
Előzmény: Törölt nick (5391)
beszand Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5392
Igazad van, én is szeretném ezt hinni, hogy ilyenek az emberek!
Előzmény: Törölt nick (5388)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5391
Szombaton volt a koncert Fanniért, a DNR.hu-n pedig nov. 3 óta semmi aktivitás nem látszik ez ügyben.. :((( A támogatók listája folyton bővül, de az összegyűjt összeg még mindig a nov.3-i állapotot mutatja csak. A foltosok takarójáról sincs még semmi hír.. Kicsit hervasztó.. :(
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5390
MI az a natur quantry?
Előzmény: 4Hópihe (5384)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5389
Kdatta 2000 HUF
IOkaste 2000 HUF
Ahama 2000 HUF
Pihe 1000HUF
Beszand 1000 HUF
Camea 1500 HUF
Exiefo 1000 HUF

(válasz, másol, beilleszt, saját nevét az aljához biggyeszt.. :D)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5388
:DD Majd megmondjuk Éviéknek, hogy írják fel nekik a honlap címét, hadd leljék az alkotásban is örömüket! :)
Itt igazándiból nem erről van szó. Aki nem akar adakozni, nem fog, aki meg akar, annak a 2000 ft nem hinném, hogy nagy áldozat. (A kevesebb összegekhez biztosan lesz gyűjtőurna is kitéve.) Nem az angyal értékét kell megfizetni, csupán marad valami kis tárgyi emléke arról, hoyg ő valamikor segített egy kislányon.. Talán minden karácsonykor eszébe jut majd... mi is lehet vele.. :)
Előzmény: beszand (5385)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5387
Egy kicsit összébb húztam a honlap jobb oldalát: a topicosok képtárait mostantól egy klikkel többe kerül elérni, viszont felkerült egy új cikk,amiről korábban beszélgettünk már: Ahama vetette fel, hogy aki szívesen dicsekedne apró magzatával, az küldjön képet róla akár ide, akár nekem és én felteszem a honlapra. Tehát akit nem zavar, hogy a regizettek gyönyörködnének a csemetéiben, küggyön fotótot!! :) Az igaz természetesen az lenne, ha sk. babákkal sikerülne elkapni a csimótákat! :) (Mint Camea mai gyöngyszeme.. :D)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5386
Hja, most jövök rá, hogy könnyen dumálok, mert az igazi szabásminta szerinti még nincs is kész nekem, tehát azt se tudom, hogy mit árazok illlllllyen hévvvvvvel! :o)))))))))))
Előzmény: 4Hópihe (5384)
beszand Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5385
Nagyon egyetértek amit írtál.  Az 1000 Ft-t  javaslom én is, hogy el lehessen adni. Sűrű fillér jobb , mint a ritka forint. Most mondták itt a cégnél ezt a bölcsességet mikor elmeséltem nekik mire írok nektek választ. Sajnos én már megtapasztaltam azt jótékonysági vásár alatt , és most idézek "gyere ezt otthon mi is meg tudjuk csinálni" és bevizsgálták a készítését is. Sajna vannak ilyen emberkék is, de azért a segítőszándékú a több. Legalábbis ezt szeretném hinni.
Előzmény: 4Hópihe (5377)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5384

a felturbozott banyámat én is lazán eladnám akár még 3ezerért is.. de ez egy pici maroknyi baba.. értéke van de ára nincs... és natur quantry kategoria...

szóval nem a bátortalanság vezérel..

Előzmény: Camea (5379)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5383

Volt néhány éve egy ilyen karitatív dolog itt az indexen. Ott személyesen is részt vettem... és bizony, amit ott elvittek 1.500 Ft-ért, én utána itthon 800-ért adtam... egyrészt mert nekem úgy is megérte, másrészt mert ennyit éreztem reálisnak... ott viszont simán ment az 1.500... cóval nemtom.... függ attól, hogy milyen helyen lesz... akik ott lesznek, mint vásárlók,  tudják-e, hogy mi a cél...

Évi36 szerintem hozzá tud szólni érdemben a témához! :o)

Előzmény: Törölt nick (5382)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5382
Szerintem is! De akkor tényleg mindenki egy konkrét összeget írjon, ne egy intervallumot!
Apum mindig azt szokta mondani, hogy kérni bármiért bármennyit lehet, de az igazi értéke annyi, amennyiért elviszik.. :D Mi itt mind elszállt mesevilágban élünk, de nem árt néha a gyakorlatias dolgokkal is foglalkozni, pláne, hogy többen szeretnék is értékesíteni a munkáikat. Ki tudja, tán Pihe is bátrabban kér majd eztán többet a kreálmányaiért? :D
Előzmény: arcencil (5380)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5381

Mint szomszéd ? , ha szólhatok ilyen fajsúlyú dologba, Pihének az eszmefuttatása
kétlábbal áll a talajon. 1000- ft.
Előzmény: 4Hópihe (5377)
arcencil Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5380

Szerintem szólaljon meg mindenki bátran!!!! Végre beszélgetünk ilyen dolgokról is!

Lehet, hogy én látom rosszul, és hagyom magam meggyőzni ;-))))

Előzmény: Camea (5379)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5379
... én alig-alig merek megszólalni a témában.... egy "Cameas" angyalkát adtam el fájó szívvel 3.000 Ft-ért, és villámgyorsan elvitték, nehogy meggondoljam magam. ... cóóóóval nemtom. Én nem sokalltam az 1.500-2.000-t.
ahama Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5378

 Ha már voltatok ketten, akkor én is beszállok harmadiknak és akkor már tényleg nem gond a 150 kredit.

 

A mammerrel kapcsolatban: szerintem, ha van az a legalább hat topicos, aki már kész van és viszket a tenyere ( én már véresre vakartam! :D ) az tegye fel most, de decemberre ne legyen új kiírás, és akkor mindenkinek lesz még egy hónapja erre.     A szabad hónap meg jól jön, úgyis bőven van más teendőnk mostanában!

 

 2000 Ft reálisnak tűnik, 3-4 éve a hintás angyal simán elment 1800-ért.

 

kdatta!  sárgulok a birodalmad láttán. Gyönyörű, használd örömmel! Lehet, hogy feladom a leckét én is a fiúknak.

 

 

Előzmény: Törölt nick (5333)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5377

én azt gondolom tullöni az árakat nem szabad, mert karitativ meg jotékonykodás ide vagy oda nem fog elmenni, mert helyette olyanra költenek inkább ami tetszetös is, többeknek, szóval ezzel azt akarom mondani,hogy a vásáron nemcsak hagyományörözö emberkék fordulnak meg, aki meg annyira hagyomány örzólelkü lehet hogy  jól megnézi és otthon elkésziti..

erre és hasonlóra gondoltam akkor is amikor a zt láttam,hogy gyerekrajzokat is árvereznek..

én továbbra is azt javaslom egy adott összeget löjünk be és aki szeretne többet fizetni érte az megteheti, ezt az eladáskor közölni kell.

bevallom én már olyat is csináltam,hogy kiperkáltam a minimál támogatási eladási árat de a terméket nem hoztam el,hogy eladható legyen ujból...

 

nem beszélve arról,hogy ilyen pici bübájokkal annyi meló van lényegesen nehezebb elkésziteni igaz az alatt telitödik lélekkel és szivvel  de  igazából nincs ára,mert megfizethetetlen.

szerintem...

 

elöször 500-700-ra löttem be

 de most is azt mondom ezresnél nagyobb összeget kérni nem érdemes..

 

Kdatta 2000 HUF
IOkaste 2000 HUF
Ahama 1500 HUF

Pihe 1000HUF

arcencil Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5376
Vettem 30 kreditet, küldök mélt!
arcencil Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5375

IO! Én már írtam - úgy egy hete árat. Jó lehet, hogy alul volt lőve, aztán beszéltünk is róla, hogy ez kevés. Akkor 600 Ft-ot mondtam. Aztán jött, hogy tényleg gyűjtés, meg karitatív - tegyük fel 1000-re. Ez is rendben, szerintem, 1000-1200ért mehet!

De mondom én a szegedi árakhoz vagyok szokva, szoktam varrni megrendelésre ruhákat és egyéb dolgokat is. Nem vásároztam még, nem tudom, hogy ott miként megy.

Én itt nem tudnám eladni ennyiért - az pedig nem jó út, hogy azon gondolkodunk mennyi munkaóra van benne, meg anyagköltség, meg miegyéb.... ezt sosem fogja megfizetni senki, max, ha már nagyon menő kreatív nőcik leszünk :-)))))

 

Ez az én véleményem. Kell ilyen is :-)))

Én nem leszek ott a vásárban, tegyétek 2.000-re aztán majd látjátok, hogy megy-e!! Csupán morfondíroztam.....:-)

Előzmény: Törölt nick (5373)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5374
A horgolós lányok az ő angyalkáikat 1000-1200 ft körülire ajánlották (tehát azt is fel lehet vinni 1500-ig) , az a kettő, amit eddig kaptam gyönyörű, akkora, mint egy kisebb terítő, én személy szerint fizetnék is ennyit érte.
Előzmény: Törölt nick (5373)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5373
Nekem kell elküldeni mélben..

Az árakról... akkor most már télleg nem tudom... :( Mindenki mondjon egyet, és azt átlagoljuk. Csak azt ne mondjátok, hogy én nem tudom, meg nekem mindegy, mert ettől tudok falnak menni. :D Arci, akkor egy javaslat? Írd magad a sor végére lécci.. :D

Kdatta 2000 HUF
IOkaste 2000 HUF
Ahama 1500 HUF (ha jó emlékszem)

és még valaki írt.. de inkább most nem keresek vissza, írja magát mindenki a sor aljára..
(Az is javasolhat, aki nem varrt..még, vagy egyáltalán..)
Előzmény: arcencil (5371)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5372
Az sztk mammerre nekem is olyan jó kis koncepcióm van, igaz kissé nyárias, már augusztus óta dédelgetem magamban.. de nagyon aprólékos vicikvacakok kellenének hozzá, nekem biiztosan csúszni fog.. :(
Jövőre már sokkal érdekesebb lesz a felállás, azok, akik idén nem varrták meg, még kedvet kaphatnak újra a madárijesztőhöz, boszihoz vagy a fürdőző nyári mámihoz, és akkor újra bővülnek a csapatok.. :D
Előzmény: kdatta (5354)
arcencil Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5371

Kata! Gyönyörű a birodalmad!!!! Gratulálok hozzá!

 

IO! Szívesen küldök sms-t, csak ha visszajön a kód akkor mit kell és hová másolni? Vagy küldjem át neked????

 

Lányok! A 2000 Ft-ot soknak találom, bár nem tudom Pesten milyenek az árak és a bérek. ( a bérek jobbak, azt tudom...) No szóval itt Szegeden a kutya nem venné meg ennyiért. Karitatív vagy sem... Az embereknek nem nagyon van pénze :-(

De rátok bízom, a többség szavazata dönt! :-))

Előzmény: kdatta (5354)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5370
Kösz, hogy szóltál! Le sem ellenőriztem.. Így legalább aprólékosan meg is nézhettem magamnak.. :D
Előzmény: Camea (5368)
exiefo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5369

IO ! mammer kész.
Előzmény: Törölt nick (5355)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5368
IO! Vedd kisebbre Zsizi angyalát, mert nem fér el a monitoron! :o)))
Előzmény: Törölt nick (5362)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5367
:) THX! Már le is ügyeztem.. :)
Előzmény: 4Hópihe (5365)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5366
Csak így tovább! :)
Lányok, cak én érzem úgy, hogy Zsuzsibaba nagyon eltűnt?! Biztosan ő is a karácsonyi megrendelések után hajtja a varrnyógépét.. :D

És Bildi vajon levizsgázott már? Úgy összemosódnak a napok..
Előzmény: kdatta (5364)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5365
IO én is kicsit hozzájárultam . küldtem mélást.
kdatta Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5364
Ugye! Én is meglepődtem rajta! Meg persze nagyon örülök neki. :o))))
Előzmény: Törölt nick (5361)
kdatta Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5363
Köszönöm szépen! Igyekszem kihasználni majd! :o)))
Előzmény: 4Hópihe (5360)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5362
Pihe, Neked meg valamit még meg akartam köszönni, és nem tudom, mit... :S
Mindenesetre köszi mindenért, aztán majd ha eszembe jut, jöna magyarázat is.. :D
Előzmény: 4Hópihe (5360)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5361
Ennyi idő alatt sztem ez nagyon jó arány! Igaz, most főszezon van, de akkor is.. hisz csak most kezded építgetni a piacod... :D
Előzmény: kdatta (5358)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5360
gratula a birodalmadhoz
Előzmény: kdatta (5345)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5359
Olvass még eggyel tovább, nézd meg a postaládád és a honlapot! :DDD
Előzmény: Zsizi (5357)
kdatta Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5358

Akkor én már j vagyok, nekem már ki van nyomtatva... :o))


Ok, ha sok mammer készült már el, akkor majd igyekszem az enyémmel, és utólag hozom! :o)

A csodagép árának egyötöde  bejött, úgyhogy még van tennivaló bőven :o)))

 

 

Előzmény: Törölt nick (5355)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5357
Megkaptad az e-mailemet?:)))
Előzmény: Törölt nick (5351)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5356
Milyen aktuális most ez az idézet.. :D
Előzmény: Camea (5353)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5355
Én úgy tudom, sokan megvarrták már.. Én még csak ki sem nyomtattam.. :( Akkor mi legyen? Ha ez marad nov.re, akkor kell decemberi is, és arra is kellene hamarosan ajánlat, nameg két nap múlva fel kéne tenni a fotókat a mammerről.
Van egy javaslatom: ha legalább fél tucat mammer készen van, marad nov.re, ha nincs annyi, eltoljuk... Jelentkezzen, akinek megvan már. Zumizumiről tudom, hogy neki kész.

(Kata, tök jó, hogy elárasztanak a megrendelések.. számolgattam, vjon menniy idő alatt hozza be a csodamasinád az árát? :D)

36Évi! Én akkor azt javaslom, legyen 2000 ft a közös ár, és ha azt látjátok, hogy nem megy, ott helyben Maple-val ravideáljátok, és menjetek lejjebb, amíg gondoljátok.. Jó így?
Előzmény: kdatta (5354)
kdatta Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5354

:o))) köszi, az este már fel is avattam! :o))

Ha hiszed, ha nem , az egész mutatvány, az utolsó csavarig, élfóliáig, mindennel együtt volt 19.e Ft! :o)))) Szerintem elég baráti! Na jó, munkadíjat nem fizettem, mert apu volt az asztalos. :o)))

 

Az angyalkákhoz szerettem volna írni, hogy 2000.-Ft alatt én sem gondolkodtam. És még ez sem sok érte! Pláne, hogy jótékony célra készültek! Csak meg kell találni a célközönséget. Pár száz Ft-okkal ne vicceljünk már csajok! Ennél sokkal több munka van benne! :o)))

 

A festett arcú még mindig szépen várakozóülésben tölti a napjait! :o)) Csak összekócolódott a haja a nagy rumliban. :o))
Lányok! Az sztk mammert, aki egyébként Mary Poppins álruhában, szerintem, tényleg jobb lenne decemberre! Legalábbis nekem annyi rendelésem összejött, hogy ez nem férne bele. Pedig meg akarom csinálni! Már szeptember óta, mióta az Éviét megfogdostam! :o)))


IO! Megakaptam a mélt, mindjárt írok is. :o)

 

 

Előzmény: Törölt nick (5347)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5353

Persze, hogy én csináltam.... sok-sok-sok éve. AKkor a sulinet-en fenn volt, most ott kerestem meg a szabásmintát.... meg lehet nézni, ott is az én nevem alatt jegyzik. :o)))))

http://www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kfec/0/19805/1

 

Tudom, hogy a kesztyűset akarod, de azt csak otthon tudom megnézni... :o)

 

Hoztam egy idézetet a honlapomról:

 

Lege artis (Lélekkel alkoss)

Önkényes fordítás ez így. A rómaiak azt mondták e két szóval: a művészet szabályai szerint; ahogyan kell, szabályszerűen, szépen. Legjobb tudásunk szerint – teszem hozzá. A lelki parancs szerint, úgy, amilyen te vagy, amikor jó vagy. Amikor másokra gondol tetted célja. Mikor megtartod fájdalmadat.

Amikor álom és ihlet száll rád, hogy messze nézz előre – s ne gondolj azokra, akik kigúnyolják álmaidat; álmodnak ők is, csak szégyellik álmukat. Álom, ihlet. Repülj fel velük a magasba néha, aztán úgyis vége lesz mindennek.
(Gubcsi Lajos)

Előzmény: Törölt nick (5352)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5352
:DD degonosz!!! :)
A szm-t köszi, Te csináltad? :D Fel is teszem a honlapra.. de már nem ma.. De nem erre gondoltam, hanem a kesztűfarkasra.. Annak kéne a feje.. :DD


Most mrá télleg eldugulok, csak egy utolsó: Zsizi is elkészítette az angyalát, fel is töltöttema honlapra, nagyon kdeves levelet is írt hozzá, remélem, majd azért itt a topicon is jelentkezik, és ő maga is megmutatja az angyalát és beszél Nektek az alkotás öröméről... :D

Kata, a festett arcú babádon változtattál? Mintha több lenne a haja.. :D
Előzmény: Camea (5350)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5351
Még egy dolog a honlappal kapcsolatban: szeretnék egy olyant, mint Camea nyitólapja.. Márhogy nem hercegnőset-idézeteset, hanem egy nagy középső részt, amiben lenne egy kis üdvözlő szöveg (meg azért idézet is lehet.. :D) az arra tévedteknek, kik vagyunk, hol vagyunk, micsinálunk és miért, meg minek egyáltalán ez a honlap. Ide lehetne beszerkeszteni a fontosabb felhívásokat, mint amilyen most a Fanni féle akció, és tudnék bele llinkeket tenni az újdonságokról, illetve az alján fel tudnám tüntetni az utolsó frissítés dátumát, így aki naponta ellátogat, tudja, hogy mikor érdemes körülnézni, s mikor nem..

Örülnék, ha lenne ötletetek, javaslatotok erre a nyitószövegre -ebben nem vagyok túl jó.. :(
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5350
... én is küldök, de ma nincs itt a mobilom... (és úgyis a cég fizeti DD)
Előzmény: Törölt nick (5333)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5349
Jah, és kérünk maj degy képet 3 hét múlva is, a karácsonyi készülődés káoszáról.. :D
Előzmény: kdatta (5345)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5348

Óóóóóh, csudaszép! :o) Irigyeljük a rendesen.... mh. legalábbis én, nagyon! :o)))

 

IO! Megvan!

Előzmény: kdatta (5345)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5347
Jaj, de csúcs lett!! Szívfájdító!! :( Na, majd az átépítés után jövök én is!! (Ha nem megy rá a gatyánk is.. :DD)

A kreditekkel kapcsolatban: épp arra akartam kilyukadni, ha többen küldenek kicsi díjú SMS-t az senkit sem vág padlóra, azért egy embernek megvenni az 50 MB-t egy kicsit sok... Tehát az egészet ne fizesd ki semmiképp!!! Ha már csak ketten adunk bele, az is sokkal barátságosabb ... :D
Amúgy írtam Neked egy mélást!!
Előzmény: kdatta (5345)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5346
:DDD
Előzmény: Camea (5344)
kdatta Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5345

Sziasztok!

 

Most nem tudok sajna visszolvasni, pedig látom lenne mit.... :o))) Nagyon pörög a topik! :o))

 

IO! Délután nagyon szívesen intézem a tárhelybővítést. Ezt most én állom. Kezdted Te, folytatom én... úgysem tudtam eddig érdemben résztvenni a honlap építésében, szépítésében!

:o))

 

Azért ha nem haragszotok mutatok is valamit, elkészült a pici birodalmam! :o))) Köszönet érte a családnak! :o))))

Most pedig rohanok tovább! :o) Puszi

 

Előzmény: Törölt nick (5333)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5344

Szépecske ez Te.... ! :o) ... csak én vagyok allergiás a szőrös izékre! :o)) Az első kesztyűbábom egy macska volt... és volt szabásmintám és le volt írva, hogy szőrös anyagból... és én szépen szőrös anyagból megcsináltam... hjuj, undorító volt... ollllyan volt mint egy igazi macska... nah, azóta nem szeretem a túlságosan hasonlító szőrös izéket. :o)))

Előzmény: youlcsi (5343)
youlcsi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5343

hát, lehet, hogy kissé túl szőrős izé, de szerintem azt, hogy mennyire sematikus az anyagválasztással is nagyban befolyásolni lehet.

meg attól is függ, hogy kinek készül (persze ezt nem tudom), mert hogy van amikor csak az a fontos, hogy "pihe-puha és odabújós" legyen. legalábbis nekem volt ilyen időszakom... :)

 

Előzmény: Camea (5340)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5342
OKé, helyesbítek.. nem lesz elég év végéig... Csak ma még 2 megányit elhasználtam... :DD
Előzmény: Törölt nick (5333)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5341
Köszi! :) Nekem tetszenek ezek is, de most inkább olyan Camea -félét keresek.. Az jobban beleillik abba a másfél bábból álló kampániába, amivel perpill rendelkezek.. :D
(TKépp Ahama hörije is ilyen élethű, és mégis milyen édi volt..)
Előzmény: youlcsi (5338)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5340
Hjuj, én ettől a típustól kapok kiütést.... :o))) .. én a sematikusabb ábrázolásokat szeretem.
Előzmény: youlcsi (5338)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5339
Igen, köszi, nekem is nagyon tetszenek, lehet belőlük ötletet meríteni.. :)
Előzmény: Camea (5336)
youlcsi Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5338

hi! találtam olyan igazi-féle farkast. még az ábrázata is gonosz. odáig még nem jutottam el, hogy konkrétan hol a minta, de a képekről tök jól lenézhető.

farkas
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5337

Hjaaa... a fekete egy krampusz akart lenni... :o))

Ez meg kutya és róka.... a másik meg sok minden.... ezek már régiek... mi már kinőttük a bábokat...

 

 

Előzmény: Törölt nick (5335)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5336

... persze, felviheted... de ezeket már régen mutattam.... otthon meg kell keresnem a kesztyűbáb szabásmintákat...rajt leszek a témán. :o))

A linken, amit feltettem szerintem eszméletlen jók az ujjbábok, most nézegettem én is csak. Le lehet mintázni nagyon könnyen.

Előzmény: Törölt nick (5335)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5335
A felső farkas tökjó!!! Van róla szm is, vagy csak varrtad és ilyen lett? Még a fiad is megismerem, de a jobboldali feketére tippem sincs, mi lehet.. :D És a mostani favorit mesém Zelk Három nyulakja!!! :DD Egyszerűen brilliáns!!! :D

A laposnyuszis képet fel is tettem a bábok közé.. a gyerekedet is felvihetem a kesztűbábokkal, vagy inkább ne? :)
Előzmény: Camea (5331)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5334

Itt is van csomó minta és az oldal alján van farkas is...

http://arukereso.vatera.hu/listings/index.php?pt=3&us=SEKUNDER

 

Előzmény: Törölt nick (5329)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5333
FONTOS!
Lassan időszerű lesz, így kellene beszélnünk a honlap kérdéséről: mikor elindítottuk a Gportálon, írtam, hogy sajna, korlátozott a tárhely mérete. Ez persze nem nagy gond, csak amikor betellik, venni kell még. Az 50 megányi tárhelyből most van még 10, ez sztem elég lesz idénre, de jobb lenne, ha nem az utolsó pillanatban töltenénk fel újra. A Portálon ez úgy működik, hogy SMS-ekkel krediteket kell vásárolni. A kezdéshez szükséges krediteket én vásároltam meg, most szeretném, ha más is hozzájárulna egy kicsit a honlaphoz. Bemásolom tájékoztatót:

Egyenleg feltöltése emeltdíjas SMS segítségével:

* Küldd el SMS-ben a GKR szót az alábbi telefonszámok valamelyikére, attól függően, hány kredittel szeretnéd egyenleged növelni:
(Figyelem! Egyelőre csak magyarországi mobiltelefonról lehetséges az emelt díjas SMS küldése.)

06-91/333-346 --> az SMS ára 210 Ft --> 20 kredit
06-91/334-038 --> az SMS ára 300 Ft --> 30 kredit
06-91/336-064 --> az SMS ára 480 Ft --> 55 kredit
06-91/338-380 --> az SMS ára 900 Ft --> 112 kredit

* Ezután egy nyolc betűs kódot kapsz vissza SMS-ben.
* A kapott kódot pontosan másold be a fenti "feltöltés" mezőbe és kattints a "Feltölt" gombra!
* Egyenleged máris megnöveljük a feltöltött kreditekkel.


A tárhelybővítéshez 150 kredit szükséges, ezt nem kell egy embernek elküldenie, lehet csak 20, 30 kreditekkel is növelni az egyenlegünket. Ez természetesen nem kötelező, senkin sem lesz számonkérve, ha nem járul hozzá. Aki mégis küldene SMS-t, az kérem, írja meg emilben nekem,hoyg ő volt, és ennyit meg ennyit küldött. Fanni akciójának végéig (dec.10.) várok, addig nem is nagyon lesz időm ezzel érdemben többet foglalkozni. Ha akkor még hiányzik a szükséges kredit, feltöltöm én.. :)


Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5332
.. hja az ujjbáb farkas 3 D, s a fején az orrrészét bekentem ragasztóval... és megdomborítottam... és úgy keményedett meg... (előtte még ott volt a cikcakkollóval kivágott száj-fog), ... éééérted?
Előzmény: Camea (5331)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5331

Nemtom mennyire látod farkasosnak őket....:

 

Előzmény: Törölt nick (5329)
arcencil Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5330

A sorozatgyártásban készülő, távolkeleti termékekkel nem lehet versenyezni. Árban semmiképp.

Van aki látja, hogy mit jelent egy kézzel készített dolog, van aki pedig sose fogja megérteni, hogy miért vacakol vele az ember, amikor a kínaiban ennyi és ennyi...

Ez a ruhákra is igaz. Többször megkaptam :-)

Előzmény: Törölt nick (5329)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5329
Lapos nemjó.. azt nem tudom 3d-be átgondolni... Pihe, mijaza papír, amit írsz? Hanem gond, muti, hátha tényleg jó... A lényeg az, hogy lássam, milyen is egy stilizált farkas (hol vannak a fogai (persze, persze, a szájában...), milyen hosszú az orra , mitől lesz farkasos és nem kutyás..
Tegnap én is ájultam, így nem készültek el Piroska copfjai.. szegénykém félkopaszon didereg a varrógép mellett.. :)

Ktimó, az a gyanúm, az ünnepek közeledtével sokan fogunk ilyeneket kiírni magunkből... :(( Magasról kell...
Persze, minek is töltöd ilyesmivel az idődet??!! Alig pár forintért kapsz majdnem ilyet a tecsóban is, a hülyének is megéri annyiért, nem??! Az, hogy a fele műszál, a varrások kissé szétcsúsztak, meg kit érdekel? A gyereknek úgysem számít.. Te meg inkább fordítsd azt a kevéske idődet hasznosabb dolgokra.. Például kivasalhatsz még egy adag ruhát, vagy felporszívózhatod újra a lakást.. :S
Előzmény: ktimó (5323)
Camea Creative Commons License 2007.11.28 0 0 5328

Jó reggelt!

Elájultam tegnap... nem varrtam angyalkát... semmit se varrtam. ALudtunk mint a bunda már 8 óra előtt. 10 óra körül hívott a párom, megkérdezte miért nyafogok... közben csak akkor ébredtem a legmélyebb álmomból.

Nah, maaaaaaaaajd ma....  :o))))

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5327

hja igen a cimke, és a márka függöség...

egy márka jelenthet értéket,mert ha csak a szived lelked van benne azt sokan nem érzékelik,mert nem annyira tapintható/látható..

 tudom mit érzel..

 de ezt is meg lehet oldani ma már a nyomtatok és egy wörd segitségével...

akkor a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad...

elöbb utobb rájössz,hogy a lányaidnak mindent mert ök igazán értékelik,

Előzmény: ktimó (5323)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5326

IO

Köszönömszépen a dicséretet és a tippet.Már neki is kezdtem:))))

ktimó Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5325
Kösz, aranyos vagy! És persze igazad van! :-DDDDDD
Előzmény: Némakertész:) (5324)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5324
ktimó
tarts ki! a lányok a te lányaid, úgyhogy mindenképp te vagy nekik az elsődleges minta... :D
nagyon helyesek a bábjaid és talán egyszer majd a többiek is rájönnek, micsoda kincseket alkotsz (ha nem, akkor meg legalább nem kell minden energiádat ajéndékok készítésére használni, varrhatsz a lányoknak... próbáltam a "nézd a jó oldalát", remélem, pici vigaszt nyújt...:D)

és itt egy mosoly is meg egy ölelés tőlem :D
Előzmény: ktimó (5323)
ktimó Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5323

Sajnos csak lapos farkasaim vannak. Ha az jó, küldöm. Kíváncsian várjuk a Piroskát és a nagymamát :-)

 

A téli ujjbábokhoz nincs mese, csak énekek, versek (Kiskarácsony, Hull a pelyhes stb.).

 

Ki kell írnom magamból a következőt: ma este mutattam anyósomnak (akivel egyébként nagyon jóban vagyunk) az ujjbábokat. Elég sok van már belőlük. Erre azt mondta, hogy olyan olcsón lehet már ujjbábokat kapni, minek csinálom. Próbáltam elmagyarázni neki, hogy mennyire másként állnak a lányok azokhoz a dolgokhoz, amiket én csinálok. Simogatják, ölelgetik a babákat és a bábokat is, és mondogatják, hogy "Anya varrta nektek" :-) De szerintem nem értette meg :-(

A sógornőm kesztyűbábot kért karácsonyra a 3 éves fiának. Erre vettem a boltban 3db-ot 3600Ft-ért, miközben tudom, hogy én ennyi pénzből mennyi és milyen bábokat tudnék kihozni. Csak hát azon nem lenne cimke :-(

Na mindegy, fő, hogy a lányok értékelik. Ez kárpótol sok "megnemértettségért". Remélem, még sokáig nem is változnak meg.

Előzmény: Törölt nick (5308)
exiefo Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5322

Sziasztok ! Nem voltam itthon , most olvasok vissza.
Ezkriszti nem láttam Paminát, mert nem szoktam foltosozni, de majd most
elmazsolázok bennük egy kicsit.Tudom Kiről van szó.

Olvastam, hogy Margitmama angyalkája megérkezett, amit nem tudhattok,
betegen készitette.

Kastan ! köszi a helymeghatározást, valahová oda saccoltam én is.
Ha igy van , megyek. Azt sajnálom, hogy 5-től van, mert nem maradhatok
csak 1 órát. Mire még hazaérek, hajjjajjj !

Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5321
kicsoda!
juhhhhúúúú, már nagyon várjuk a gépedet....bocs, hogy el vagyok tűnve.... elborított az életem... de nem bírom ki, hogy egy kicsit ne olvasgassalak titeket... ( a pihi ugye:D)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5320

En megvarrtam a babatestet es itt figyel egy hete, hogy mibe is oltozzon:-))) De nekem ugye nem volt kisangyalom:-) es egyeb onoserdekbol kellett egy nagyobb baba.

Előzmény: arcencil (5318)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5319

Arci, nekem 1 dolog volt nagyon az Aurora mellett, hogy bovitheto himzogeppe. Ez nagyon nagyon eros erv....aztan megis pfaff lett:-)))) neha gondolkodom, hogy jobb lenne tobb diszito minta, de csak elvben, mert gyakorlatban meg ez is sok:-))

 

Elena, a fenykepezot dolgozta meg Barni es muszaj volt venni egyet, hogy tudjunk kuldeni kepeket haza Karacsonyra.  A varrogepem az a `time out` ovezet, ha tul kozel megy, akkor indul a szobajaba:-)))

Előzmény: arcencil (5316)
arcencil Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5318
Azt szeretném kérdezni, hogy az "sztk mammer" megvarrása áttolódott decemberre?
elena2 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5317

Ki1csoda!

Csak nem a szép, új géped adta be az unalmast? Helyette kell másik?

Előzmény: ki1csoda (5315)
arcencil Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5316

A filc dologgal én is így vagyok.... Nem kellene ebbe is belefogni, így is hanyagolom erősen a ruhavarrást témát...

De jó, hogy lesz új géped! Nagyon várjuk a képeket!

Én szokás szerint még mindig a varrógép témán rágódok, csak most a Pfaff és az Auróra versenyzik egymással... :-) De előbb-utóbb pont kerül a végére.

 

Az angyalok nagyon édesek, kíváncsi leszek, hogy lesznek kiállítva! A hét vége felé én is küldöm az enyémet!

Előzmény: ki1csoda (5315)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5315

Most neztem az angyalkakat egyutt es annyira edesek. Kell nekik majd valami szep kosar hogy jol erezzek magukat, bar szerintem ugyis pikpak elfogynak majd:-) Ugye csinaltok majd nekem kepeket?

 

Elena, nagyon jo lett az angyal!!

 

Timi, szerintem kifejezetten jo, hogy hogy mas stilus, nagyon szep.

 

Camea, jo kis csoportkep, a szarvas orzi a lekvart, nehogy az angyalka megegye mindet:-))

 

Egyebkent a filcbol varrason en is toprengek egy ideje, de egyszeruen akkora anyagkeszletem van (mert ugye ruhakat is varrok) hogy ha belegondolok, hogy meg egy doboz idekerul haaaat....

Annyira kuka vagyok, nem meseltem, hogy a heten megjon a gep! Vegyetek fenyegetesnek:-))))

arcencil Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5314
Haláli! :-)))) Az ezeregyéjszakából elrabolt tulipánszoknyás tündér!  Nagyon jó!! :-D
Előzmény: ktimó (5303)
elena2 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5313
Igen, barna lett a szeme. Nincs címem, légy szves küldd el az e-mailemre! Előre is köszi!
Előzmény: Törölt nick (5310)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5312

ezt lehet,hogy alapötletnek elcipelem magamhoz.

:o)

Előzmény: ktimó (5303)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5311

3d papir is lehet amit a képeslapos technikákhoz használunk???

mert akkor lehet,hogy tudok segiteni.

---------------------

lányok megcsináltam életem elsö lekvárját.. ez a narancsos hihetetlenül különlegeslegalábbis melegen,mert annyira lekvár rajongó nem vagyok...

steriziláltam az üvegeket de más tartositást nem olvastam a receptben. ez megmarad karácsonyig???? aki csinálta az elsö fordulóban és esetleg maradt még belöle, akkor,annak hogyan néz ki most???

-------------------------

elena jó ,hogy megmutattad nappali fényben...kedves darab

Előzmény: Törölt nick (5308)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5310
Már fel is töltöttem! Így megvan az egy tucat. (Plusz még azok, akiké nincs fotózva...:D)
Barna lett végül a szeme? A képen nem látszik.. :)
Gyűjtőhely címed van?
Előzmény: elena2 (5309)
elena2 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5309

Sziasztok!

Küldöm a feljavított, természetes fénynél fényképezett angyalkámat.

Előzmény: Törölt nick (5188)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5308
Lehet, hogy valakinek idén rózsaszín lesz a karácsonyfája, s pont ilyen tündérangyalt keres hozzá.. Kedves és kislánykás.. :)
Amúgy senki sincs elkésve, dec. 10-ig kell ideérjen a küldemény!
A téli sorozathoz mese is van?
Én közben tanácstalanságomban kérném segítségeteket: 3d-s farkast keresek Piroska mellé... lehet baba, báb, plüssállat, de egy jó rajz is (de ha valaki egy igazi farkas fényképét teszi be, visítok.. :D) Talán estére tudom mutatni Pirit is, meg a nagyit... :D
(Ktimó tempójához képest én őskövület csiga vagyok.. :D )
Előzmény: ktimó (5303)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5307
Meg akarod tartani vagy sem? Van kedved csinálni másikat, vagy nincs? Hányat akarsz küldeni és hányat megtartani? Az élet tele van kérdésekkel.. :P
A lényeg az, hogy a közös varrás szellemében készítetted és még ráadásul szépszégesz isz!! :)
Előzmény: Camea (5301)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5306
Nagyon úgy áll a helyzet hogy az én angyalkám nem készül el időre. Majd veszek a vásáron. :-))

Exiefo! Tegnap délután a foltvarrós topikban neked köszönt valamit Pamina. Láttad?
kustraerika Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5305
Szerintem mindenféle angyal jöhet!Nem tudhatod,kinek melyik lesz épp a szívének legkedvesebb.
Előzmény: ktimó (5303)
ktimó Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5304

És a hétvégén csináltam még néhány újabb ujjbábot a téli ünnepek jegyében :-)

 

 

ktimó Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5303

Tegnap este visszaolvastam a több oldalas elmaradásomat, és mivel láttam, hogy már mindenki postázza az angyalkát, gyorsan neki is álltam. De mivel már este volt, csak kézzel és filcből. Gondoltam, kipróbálom, ha nem lesz jó meg sem mutatom. Ilyen lett. Inkább tavaszi tündéres, mint karácsonyi. Szerintetek jó ez? Vagy csináljak inkább karácsonyit? Teljesen kézzel készült, és a haját kivéve csak filcből.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5302

A 40-es busszal lehet kimenni a vásárra, Móriczról indul, a budaörsi Városháza megállóig kell menni, (templom után 4. megálló) ez a ház a megállóval szemben van egy nagy irodaépület.

 

Előzmény: exiefo (5264)
Camea Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5301
... küldhetem ezt? Nem baj, ha nem pont a minta alapján van?
Előzmény: Törölt nick (5297)
Camea Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5300
.... van, ami már csak porfogó, azokat továbbküldöm. Mi nem áááááááááám szépecske, óriási palotában lakunk.... ami már felesleges, attól meg kell szabadulni. :o)
Előzmény: Törölt nick (5297)
Camea Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5299

Kézzel varrtam, hobbifilc, tehát nem kellett kifordítani. De veszek hozzá rendes filcanyagot, mert a másik simán szétmálott a varrások mentén.

Előzmény: 4Hópihe (5295)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5298

milyen kis féltékeny vagy..

 hogy fokozzam elmondom nekem az uj projektjéböl is van már,mert küldött a kislányomnak..

 és még háboruztun k is egy kicsit érte,mert nem fogadta el a javaslatom,hogy pár napig üldögéljen a közelembe az én polcomon, és majd késöbb mehet vele az ágyba.

Előzmény: Törölt nick (5297)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5297
Tutttam, hogy lehet az angyal kámeás is!! Akkor ezt most nem adod? Ne is tegyem fel a közösbe??!!

Amúgymeg, nemszégyelled magad???!! :P Megszabadulsz az első közös varrásunktól??!! Pedig annyira szépecskék voltak!! :(( (Persze Pihe hóemberkéi is szépek, de ha legközelebb ilyenre készültök, küldd inkább nekem azokat a babákat, én meg cserébe küldök Pihének nyers babatestet.. :D)
Előzmény: Camea (5292)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5296
Aha.. asszem kapisgálom a probléma lokalizációját.. :D Hány éves a gyermek? :D
Előzmény: 4Hópihe (5289)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5295

van szeme is???

a szarvasnak??

 szerintem minnél kiseebb annál kedvesebb de olyan nehéz icipiciben precizen dolgozni, a kiforditásokrol ne is beszéljünk.

én a lábába csipesszel is alig tudtam betuszkolni a tömöanyagot.

 

arcencil megjött a méled remélem most megkapod amire vársz.

Előzmény: Camea (5292)
arcencil Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5294
Köszi, írtam emilt!
Előzmény: 4Hópihe (5291)
ahama Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5293

 El is hiszem. Én is vagyok így vele néha. Bár tudod, hogy jó helyre került, azért hiányzik egy kicsit.

 Jó a szárnya, jó a szarvas, a lekvárt meg nem nehéz elképzelni :))

Előzmény: Camea (5292)
Camea Creative Commons License 2007.11.27 0 0 5292

Ez az angyal készült a szabásminta alapján szabadkézzel... szóval, hogy néztem a monitort és rajzoltam.... azóta már tegnap kinyomtattam a valós szabásmintát, és kiderült, hogy köze sincs hozzá. Így azt is felrajzoltam, összevarrtam... és ma tömöm és öltöztetem... de még előttem az egész hét. :o))

 

.... nah, Pihe, ott a szarvas... de még nincs felcsingilingizve. :o)))))

 

Kolléganőnek hoztam ma a lekvárt, és elhoztam hozzá ezt az angyalkát ajándékba... ééééééééés háááát, csak a lekvárt adtam oda... angyalkát nem... angyalkát visszaviszem.... saaaaaaaaaaajnááááááá'tam megválni tőle! :o)))))))))))))

 

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5291
postáztam.
Előzmény: arcencil (5290)
arcencil Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5290
Nálam az angyal még mindig meztelen, nem lehetne egy édenkertből való is a sok csinos között????
Na jó a viccet félretéve, a héten megpróbálok rá valamikor ruhát adni és postázom!
Megtenné valaki, hogy elküldi a címet ahová küldeni kell a csomagot, mert nekem még nincs meg!!!! Nagyon köszi!

Lányok, sziporkáztok - öröm benneteket olvasni!
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5289

ök majd bajusz növesztö és egyéb növesztö szerekre vágynak majd.

:o)

Előzmény: ki1csoda (5288)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5288

mert itthon nagyon is aktuális probléma,hogy a nagyobbik lánykámat fizessük be egy plasztikai sebészi átgyurásra...

 

(nekem fiaim vannak...huuuuu)

Előzmény: 4Hópihe (5287)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5287

mi mi van??

:o)

a fanny gyüjtés vagy a plasztikai sebész?!

Előzmény: ki1csoda (5285)
kustraerika Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5286
Jesszusom,nem értem!Milyen rakéta és minek?Harcászatilag eléggé alulművelt vagyok...Tudod,én világbékét szeretnék :)
Előzmény: ki1csoda (5285)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5285

Erika, hogy hianyzik nekem a humorod!!!  Ahogy en elneztem a varromanyaid, egy par honap es a mamusz melle lesz egy stinger raketa is a valladon.

 

Pihe, mi van?:-)))

 

 

 

Előzmény: kustraerika (5281)
beszand Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5284

Sziasztok!

Igértem felteszem a képet, de szerencsére barátném is varr egy angyalkát és a fotó előtt elvitte az enyémet mintának. Ma elkezdtem egy újat én is márcsak a szárnyát, haját és arcot kell neki varrni.

Most nincs időm visszaolvasni, jó éjt!

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5283

lányok mozgositottam a képeslapos topikunkat is , kevesen vagyunk ott de máris van jelentkezö,  beszállunk képeslapookkal perga fenyődiszekkel. miegyébbel, és továbbitottam a gyüjtöhelycimeket nekik is.

bár nagyjából ismerösök vagyunk a kreativ hobby topikokból mégis ha ismeretlen névvel/nickkel találkoztok,  ne lepödjetek meg...

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5282

jaj de édes vagy :o) jót nevettem.!!!

duplán  is ,mert itthon nagyon is aktuális probléma,hogy a nagyobbik lánykámat fizessük be egy plasztikai sebészi átgyurásra...

ha plasztikai sebészt hallom már nevetnem kell!

Előzmény: kustraerika (5281)
kustraerika Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5281
4Hópihe,te miért nem mentél plasztikai sebésznek?
Előzmény: 4Hópihe (5279)
kustraerika Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5280
Camea!Csúnya dolog a telhetetlenség!Nem most volt itthon a Zurad?Hmmmm?Hát akkor meg mit péniszelgetsz itt?Hmmm? :))
Előzmény: Camea (5277)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5279

még várjál rá 9napot.aztán ott lesz neked.

------------------

éppen rád gondoltam,már begömbölyitettük az O betüket. tantónéni elküldte mélben hála neki. nem maradunk le nagyon.)

és neki álltam keresgélni a babáidat...

 

01020304

 itt a párositás ilyen volt milyen lett...

az elsö és második képnél a festett lábakat és a kezeket polárral boritottam és az arcuk kapott egy répát, és némi szem nagyobbitástezeknek még nem volt ujjacskájuk,igy nem sajnáltam bepolározni.

a 3. lehunyt szemü baba  hajat és ruhát cserélt és kapott szárnyakat,hogy angyal legyen.

a 4.nek lecseréltem a fejét,és más jelmezt kapott.

van egy 5.azt nem találtam meg a tárban szintén csak ruhát cserélt és angyallá lett,és a cipöjét lefestettem aranyszinüre.hasonlóan a harmadikhoz.

és a 6. az már a tündéri projektek elsö darabja lehetett ..azon sokáig agyaltam,hogyan változtassak, de abban camea annyira benne van /volt,hogy végül csak egy textilbatyut kapott a lába közé, amiröl nakközben kastannak tettem emlitést.

ö itt van.

http://home-and-garden.webshots.com/photo/2379158890033477440dnLNCD

 

Előzmény: Camea (5277)
kustraerika Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5278

Azért akartam rugalmasból varrni,mert ki szerettem volna próbálni a postán érkezett anyagot.Még nem fotóznék,majd csak ha kész lesz ;)  Ha elfogadhatóak lesznek,megpróbálom vászonból is.Mostanában elég kevés időm van varrni,mondjuk 2 naponta másfél óra akad...Ebbe kell besűríteni a házimunkát,és a karácsonyi készülődést is.

Én is ilyenfeltöltődős napot szeretnék,csak minden hónapban egyet!Mert menthetetlenül fáradok,és önmegvalósítás híján üresedek is :(

Képzeld!Én is elkezdtem foltvarrni!Beíratkoztam egy kezdő tanfolyásra,és már 4 alkalom megvolt.Méééég AKAROK ilyet tanulni!Méééééég!!!Mondjuk egyenlőre úgy érzem megam a témakörben,mint akit ledobtak a dzsungel közepébe egy szál nyuszis mamuszban,de (gondolom) pár év múlva azért menni fog.

 

Lányok!Nagyon jók az angyalok!Szerintem ott fogunk tolongani a vásárban,és felvásároljuk egymás angyalkáit :))

Előzmény: Törölt nick (5206)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5277

Mit hallooook? Pééénisz? Pééééénisz! Hohohohóóóól? Én is itt vagyok! Hahóóóóó! Hoool van? :o))))))))))))))))))))))

 

Eddig lekvárt főztem, most jön az angyalka projekt! :o))

Szép estét Mindenkinek! :o)

Előzmény: 4Hópihe (5276)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5276

igeeen láttam azt a péniszt)))

válaszoltam is listára vettelek,talán már egy bö orája is... de nem akar éppen müködni a freemail...

Előzmény: exiefo (5275)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5275

hópelyhecske ! ugyanugy csináltam és most átment ?
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5274

IO, ez tok igaz, ezert akartam stippling-elni az egesz takarot de az a baj, hogy nem lehet mindig jol letuzni, mert a minta nem engedi. A vasalossal meg ertem a gondod, de sajnos tenyleg rengeteg fele van.

 

mas. Van egy kedvenc nocim, aki nem csak tok jokat varr, de edes is. Multkor irta, hogy kaveval fest es suti... kertem hogy ezt hogy is csinalja szoval igy http://flickr.com/photos/princessnimblethimble/sets/72157603300090304/

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5273
Köszi a választ.. bár sokkal okosabb nem lettem.. :D Papírom semmihez sincs (se a vlisehez, se a vetexhez..) Pont a foltvarrós topicon volt szó pár napja róla, hogy a molinót sem kell vasalni, csak jóóóól letűzni.. :D
Előzmény: ki1csoda (5271)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5272
meg valami.... egyszer vettem egy olyat, ami azt allitotta magarol, hogy eleg ha ravasalod az anyagra, es nem kell levarrni birja a mosast (cimkenek akartam)....hmmm nem birta. Azota mindent varrok:-)))
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5271

IO, sajna igy nehez valaszolni, mert attol fugg. Nagyon erzekeny, kotott anyagokhoz gyartanak olyat, ami epphogy meleg vasaloval mar mukodik. De a tul forrot biztos nem birja.  En mindig megtartom a papirjat, mert azon ra van irva a hofok (eddig mind mas volt) de ha nincs, ki kell probalni egy probaanyagon.

Na a masik trukkosebb, mert en a babatakarot az utobb reszben a festett molinobol varrtam, amit KELL vasalni. Szoval en a kesz nedves takarot megvasaltam kozep melegen. (nem vagyok ra buszke:-))

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5270
Hülye kérdés amatőrtől: a kétoldalas ragasztós vetexet milyen hőfokon kell felvasalni? Ugye jól tapasztaltam, hogy nem szereti a forró vasat? :o

És később, ha már össze van vasalva?
És a szendvicselt, tűzött cuccost ha vasalni szeretném, hány fokon lehet? Mert a vászon bírná, de mintha a benne lévő műszálnak nem esne jól a magas fokozat.. :D

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5269
Dehogy! :) Csak vicceltem.. :D Legyen csak ott minden darab a vásáron, s vigyenek el belőle minél többet. Ami marad, abból licitálok majd én is a DRG-n. :D
Előzmény: 36évi (5260)
36évi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5268
oké, azért gondolt át, visszaflé már könyebb, akkor ott valaki úgyis megmondja az utat. :) Mélemet, tudod, ha meggondolnád magad. :)
Előzmény: exiefo (5266)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5267

Kastan, nagyon jok lettek!!! Nekem is kell valami trukk majd, hogy az angyalom a levegoben legyen:-)))

Az eredetiseggel en is igy erzem. Tul sok, szep foto van es kesz otelt, amivel szemben egy sajat kiforratlan otettel kiserletezni nehez. En most ugy erzem, kicsit csinalom a sajat dolgaim, de ha valami surgos ajandek kell, ami tuti, akkor lehet, hogy erdemes elovenni egy kesz DE, az otletek, hogy hogy varrjunk egyszerubben tok jo!! pl a szarny, nagy otlet. A dobozbol en is varrtam mar, ebben tartjak a gyerekek a fa jatekaikat:-)

 

OFF: PIhe, ...nekem csak 2 gyerekem van es tudom nem is lesz tobb:-( (en meg egyke, Kastan, en is elcsereltem volna a sok kacatot egy testverre) Nalam egy szabaly, hogy annak ellenere, hogy megengedhetnek anyagilag tobbet a gyerekeknek (tobb jatek, flancos ruha) nem tesszuk, mert nem ettol lesznek boldogok sot!! Szoval Pihe amikor megtanulnak megosztani es odafigyelni egymasra, akkor olyasmit adtal neki, amit egy egyke nem kap meg (en):-(

exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5266

Köszi, aranyos vagy, devalahogy haza is kell jutnom, csak szeretnék én is
körülnézni, és valamit venni.

Mert apa a dolgozóba jár a kocsival, nekem meg vigyorog a jogsi a zsebemben.
De ugyis kinyomozom.

Ráadásul előbb be kell menjek Pestre.
Előzmény: 36évi (5265)
36évi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5265
Passz, de ha megbeszélünk egy találkát, akkor felszedlek valahol. :)
Előzmény: exiefo (5264)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5264

Lányok ! Ki tudja hogy lehet BKV.- val kimenni a vásárra ?
A 40 es busz jár ott ? ami a Móricz-ról indul ?
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5263
egyetértek.. és lehet félreértettél. sosem koppintok le,hogy ugyanolyat gyártsak.. inspirációnak kell és tovább gondolkodáshoz..ahol meg a technika számit hát ott fontos...mert ami mondjuk festve van azt festve van..
Előzmény: Törölt nick (5261)
ahama Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5262

 

 OFF: Szerintem mindenki maga tudja, hogy egy, két, három, négy stb gyerekkel, vagy éppen gyerek nélkül kerek neki a világ ( részemről 3:)). Ha sikerül békében élnünk a többiekkel és főképp önmagunkkal, szerencsésnek érezhetjük magunkat.

 ON:   :D

Előzmény: 4Hópihe (5251)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5261

az egyéni stílus megtartásának témájához csak fűznék hozzá, hogy egy gyönyörű munkákat készítő, elismert foltvarrótól hallottam, és nagyon meg is jegyeztem magamnak, hogy ő egyedül azt bánja, hogy valaha is internetes és könyves mintákat leutánozott, miközben a saját rajzait és ötleteit háttérbe szorította.   

36évi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5260
Szerintem nyudogtan. Tök mindegy, hogy ki fizeti meg az árát... :)))
Előzmény: Törölt nick (5217)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5259
:) Ezexerint megkaptad.. :D
Előzmény: 4Hópihe (5258)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5258

köszi)

----------------

 

exi már mindegy az a cimem az adatlapon igen. de IQ közben elpostázta..

Előzmény: Törölt nick (5255)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5257

a bukórepülős angyalomnál találtam ezt a trükköt a szárnyhoz, hogy ne kelljen fölvágni középen: előre két leszegett darabból készíti a hátsó szárnyrészt, amin keresztül kifordítja.

exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5256

Nálad nem jó valami, mert most elküldtem, ugyanugy és megkapták.
Előzmény: 4Hópihe (5252)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5255
bocs ezért a dobozos offért:
Ennek a doboznak az az előnye, hogy nem kell semmit eltakarni, minden belül van! A széle, ahol a külső és a belső rész találkozik, az ilyen cakkosan van összevarrva, persze még a bal oldalán, ívek becsípve, szél mentén keskenyen levarrva,  stb.
Ahogy a képen látszik, lehet felhajtva is használni, akkor szép cakkos.
Előzmény: 4Hópihe (5251)
elena2 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5254

Pihe!

Angyalkám ruhája arany színű, de majd holnap jobban lehet ám látni!

A Kiskorona utcában vásárolt Klimt-es anyag. (Ezt a szomszéd topikosoktól tanultam.) Nem tudtam mit veszek, de tetszett, patchwork pamutvászon, állítólag Londonból.

 

Előzmény: 4Hópihe (5231)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5253

ez amit az adatlapnál kiad, az a cimed ?
Előzmény: 4Hópihe (5252)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5252

exi drága én még a péniszes törpét sem kaptam meg, a cimet sem, pedig nincs spam ládám sem.

 csupa sem.

 

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5251

jah,hogy ez négyzet alapuvá válik a csücsök bevarrástól??  akkor menni fog. a minap is probálkoztam eggyel

azt hittem kör alapu és gondoltam lehetek lusta a számolgatással.ha neked meg vannak a méretek..

 viszont köszönöm,hogy feltetted,mert jómagam lényegesen bonyolultabban agyaltam ki. a segitő mintád leegyszerüsiti   a ráforditandó idöt.

a kis korona a tetején praktikusan takarja a nyitott szélt,mint egy ferdepántot helyettesit vagy csak csupán dekoráció???

-----

 

nekem már feltették a kérdést ha ujrakezdeném cserélnék egy esetlegesen emancipált növel, aki utazik tanul sosem siet, nem kell percre pontosan terveznie, nem szükséges a közlekedlsi eszközön aludnia ha van ülöhely, de nem is jár azzal, mert autója van.szóval minden ami nekem most nincs annyira elötérben... hát nem hiszem hogy nagyon akarnám... sokkal többnek érzem magam általuk egyszerü anyaként. és az a kincs,hogy a 4gyerek 4féleképpen szeret ésén is személyreszabottan szerethetem öket,megfizethetetlen..

 

jah és ök is osztják a csokit, és tök jó mikor tudják,hogy ezt a csokit én is szeretem és csak azért nem kérem,hogy nekik több maradjon, akkor betömik a számba.)

 

ha már kicsit offolunk,bár ez is babázos kategoria csak kicsit másképp...

elmesélek egy történetet,,, sosem fogom elfelejteni annyira szomoru volt- azért  is ,mert mi megküzdöttünk minden élö gyerekemért...

szülészeten dolgoztam egy kikent  hölgy várt terhesség megszakitásra,mert egy már van és több nem kell.. és kimert mondani olyat, miközben a spontán vetélök közé volt befektetve,hogy egy már van ezt is kipipálta a karrier listán, de ha ujra kezdené egyet sem vállalna,mert akkor jobban és könnyebben élhetne..és annyira nem számit mégsem a karrier listán,mint gondolta.

becsülöm, azt,hogy felmérte nem neki való a gyerek, de nagyon rossz helyen fogalmazta ezt meg...

Előzmény: Törölt nick (5242)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5250

Ma mentális fizikai főzőcske gyanánt... a karácsonyi adag narancsos almalekvár készül. Itt figyel már az 5 kg alma a kisasztalon! :o))

Holnap pedig beigli.... arra is kaptam receptet, aztán ki kééééééééne p'óóóbá'ni még karácsony előtt! :o))))

Előzmény: 4Hópihe (5248)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5249

ljabli=

olyan felsőruházat, ami ujjatlan felsőrészből(ljabli) és egy mintás szoknyából áll

 

forrás:google

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5248

lányok a tasztalba halodott egy kosaras topik átkérettem a kreativ topikok közé..

 akit esetleg érdekel még..

 feléleszthetnénk...

és szerintem éppen regisztrál egy aktiv kosaras tanonc biztosan tudn a online okositani. is.. aki nyitott erre a kézmüveskedésre is.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9034662

 

höhh camea ha egyedül vagyok egésznap és csak alkotok akkor mentálisan jól lakom. nem fecsérlem az idömet holmi fizikai fözöcskére

exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5247

Lajbli az mellényke, diszes.

Nálunk is 3 csemete van. Na és , igaz volt olyan, hogy 1 csokit 3 felé törtünk,
De ettől nem álltak meg a fejlődésben. Ne foglalkozz senkivel. Legyél rájuk
büszke.
Előzmény: 4Hópihe (5246)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5246

mi az a jlajbli?????

----------------------------

 

toscát nézek félszemmel. fenn akadt a szeme a feliraton. jó kis szimbolika az angyalra is böséggel kivetithetö

 és a világ összes dolgának szépsége általad kap szint és formát.

----

IQ elég békés vagyok.. de akik csak pénzzel mérik a világot, azért az felbosszant ha olyan értelemben minösit amibe én is benne vagyok kicsit.pecsétnek vagy diszkriminálónak érzem,hogy szegényen nem lehet tisztességgel felnevelni sok sok csemetét...

és ha tudnátok mennyit akartunk... ki sem merem mondani.

 

Előzmény: exiefo (5238)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5245

Megnéztem....................................
Előzmény: youlcsi (5240)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5244
... nincs gond az off-ért... néha kell egy kicsi, ami az embert kimozdítja a felszínességből... valami, ami ráébreszti, hogy örüljön annak, ami van... és ilyenkor talán gondolatban végigsimítjuk a saját gyermekünket, akinek pedig mellette áll éppen, talán a gyakorlatban is.... és belenyilall az emberbe, hogy micsoda érték és micsoda boldogság forrása az egészség.
Előzmény: youlcsi (5243)
youlcsi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5243

időnként visszanézek, hogy mi van a családdal. amikor az ember összefut velük a városban, látszik, hogy (most azt akartam írni, hogy talán már nem fáj annyira - pedig dehogynem!) újra tudnak örülni dolgoknak.

de hát bocs az off-ért, csak ha angyalról van szó, nekem egyből a "kicsi lány" jut az eszembe.

Előzmény: Camea (5241)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5242

Kedves Pihe, a dobozkát nem mértem, ezen a leíráson azt láttam, hogy 17 x 25 cm. Én akkorát csináltam, amekkora anyagom volt, de nem nehéz kikövetkeztetni a méreteket. Itt az ábra, hogy hogyan készült. Nagyon egyszerű, mert egyben van varrva a külső a belsővel, és csak ki kell fordítani aztán beletűrni a belsejét a külsejébe, a peremet lehajtani.  Remélem látszik is belőle valami. A rajzon a harmadik ábra azt akarja mutatni, hogyan varrjuk a csücsköket keresztbe, hogy legyen öblössége.


Mi hatan vagyunk testvérek, nekem 3 gyerekem van, csak jó dolgokat köszönhetek ennek, nem cseréltem volna egy pillanatra sem az egyszem gyerekekkel, akiknek még a gondolatait is fürkészték a szüleik.

Előzmény: 4Hópihe (5231)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5241

Szia!

Emlékszem rá... akkor is megrígatott néhányszor... és most megint.... :o(

Előzmény: youlcsi (5240)
youlcsi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5240

sziasztok, szép napot!

gyönyörű mindenkinek az angyalkája. én ennyire nem vagyok ügyeskezű.

de ha már angyalokról van szó, szeretnék két linket a figyelmetekbe ajánlani.

SZASZ

SZASZ BLOGJA

lassan már egy éve "egy angyallal több van az égben..." :(

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5239
Addig jó, hogy feltekered a fonalat.. Csak egy párat tekerj rajta, aztán egy tűbe fűzött cérnával egy-két hurokkal fogd csak össze az egyik oldalon, ne tegyél rá csomót. A másik oldalon vágd el. A fejre húzz (akár csak képzeletben) egy középvonalat, ehhez felülre illeszd (?! HOGY KELL ÍRNI EZT A SZÓÓÓT??!!) a kész tincset, és úgy, ahogy a tűs cérna van rajta, a következő öltéssel varrd a helyére, jó szorosan egy-kétszer. Aztán jön a köv. tincs, és így tovább, mindkét oldalon.. :D Kitartás, nagyon hamar bele lehet jönni! Ha kész, befonhatod a haját, vagy két copfba foghatod, akkor sehol sem lesz kopasz a feje.. :D

Kustraera, majd leírom azt is, hogy csináltam én a hajat, asszem spanyol viaszt találtam fel, csak nem véletlen, hogy nem olyan népszerű ez a készítési mód. De leírni is körülményes, nemcsak csinálni.. majd kiálts rám, ha elfelejteném.. :D

Pihe, örülök, hoyg gyógyulnak a gyerkőcök. Ilyen idióták is ki tudnak hozni a sodrodból? Nekem egyszer azt mondták, meg vagyok hibbanva hoyg hármat szeretnék, mikor csak két kezem van... :D Azt válaszoltam, el is bújdosnék szégyenemben, ha csak ezen múlna, hyog tudok-e gondoskodni a gyerekeimről... :P Annyira bírom, mikor valaki így osztja az észt.. Rá se ránts, szerintem tiszteletre méltó, hoyg bevállaltatok ennyi csimótát! (És az is, aki akár csak egyet nevelget, de tisztességgel!) És persze, hoyg érdekel minket,a mit csinálsz.. CSak szeleburdi hebehurgyák vagyunk és néha túl felpörög a topic, néhány dolog érdemtelenül kimarad.. :(

Ahama, köszönöm.. :D A Kismeténg nálam nagy kedvenc.. :D
Előzmény: Zsizi (5235)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5238

Szirmok itt is szia ! a csizmát 3 db ból fej talp szár, -ból csináltam.
4 tűt eltörtem az ötödik 75 fokos lett. az ujjaimon nem sok bőr maradt.
Most sokáig nem fog történni vele semmi, mert kezdem himezni a fölső ingét, és zsinórózni a jlajblit.
Előzmény: szirmok (5229)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5237

IO ! OK !

Hópihe és cicafej okkoljatok ,hogy megkaptátok, mert most egy ujjitással küldtem.
ahama Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5236
Jópofa a minimál angyal! A sorozatképet nézve olyan, mint aki épp most ugrik bele a kék medencébe :DD:
Előzmény: Törölt nick (5200)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5235

Köszönöm a tanácsodat, szerintem így tényleg nem kell új szárnyat csinálni.

A hajat úgy próbáltam feltenni, hogy a tenyeremre tekertem a fonalat, fent összekötöttem, alul elvágtam. A kötés mentén próbáltam felvarrni a fejtetőre, de két oldalt kicsúsztak a szálak.Aztán próbáltam a cérnával több helyen bele-bele öltögetni a fejbe, hogy lefogja a fonalat, de nem volt szép.Így most még kopasz szegénykém, de a fonalat mégis visszarakom ésegy csinos kis hajpánttal megoldom majd ezt a fogas kérdést:)))

Mivel napközben dolgozom (innen figyelem időnként az eseményeket), este tudom tovább csinosítgatni az angyalkámat.

Előzmény: Törölt nick (5210)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5234

Tudod jól, hogy csak tegnap délutánnal indult az a bizonyos pár napos izéééééé, amire Ti annyira vágytok! :o))))) ... mármint, hogy csak magammal és csak azzal foglalkozom, amivel akarok! :o))) (Mondjuk néminemű tápra a tinikre is szükségük van, tehát főzni azt kell!)

 

Régi babák még fenn vannak az oldalamon, onnét tudsz elvenni. :o)

 

Előzmény: 4Hópihe (5231)
ahama Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5233

 Köszi, jó volt a szabásminta!:)). Az eredeti elképzelés nem volt ennyire anyókás, de már sokszor észrevettem, hogy kigondolok valamit, elkezdem és a baba azután már a maga kedve szerint alakul. Van egy holtpont, félkész állapotban, amikor már eleget vacakoltam vele, elfogyott a kezdeti lelkesedés, de még nem olyan ami tetszene. Na akkor utálni szoktam. Azután meg mindig összejön valahogy és nem tudom letenni.

 A csipke festett, bár nem általam, a tafttal együtt egymástól függetlenül csak úgy volt itthon. Úgy látszik lila korszakomat élem :).

 

Boldog szülinapot!    Boldog szülinapot!

Előzmény: Törölt nick (5190)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5232

IO! köszönöm, még több is volt mint gondoltam , de biztos jólesik Mindannyiuknak !

CAMEA ! ne ess kétségbe, én sem ugy csináltam, de az miért lenne baj ?
az a lényeg hogy ott van a keze, ahol lennie kell.

Utólag, és töredelmesen bevallom, én kinyomtattam a mintát, aztán nem is kutakodtam
a hogyan után .
Három angyalkám három féle lett. Ha elkél, bizonyára háromféle ember viszi el.
Nem ez a lényeg ?

Aztán egy off : a szombati hogyis néz ki egy angyal? eszmefuttatás ota
sokat gondolkodom ezen.
Nálam , ugy gondolom a fényes lényes, csicsa micsás angyalhoz van még egy
adalékom.
Tavaly nyáron nekem sikerült !!! beszorulnom abba az alagutba, amiről
annyit beszélnek azok akik autóbalasetet szenvedtek. Mi is.
És annyi emlékem van, hogy ott csillogó villogó volt minden. Idáig jutottam.
Ám lehet hogy hülyeség , de az őrangyalunk az tuti ott volt, mert akkor most
én , mi nem lennénk itt.
Előzmény: Törölt nick (5214)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5231

elena. remek lett az angyalod.)) milyen szinü a ruhácskája???

---------------------------

 lányok lehet,hogy én vagyok agyilag zokni, de nem találtam szabásmintát a z indexbabán, csak a babatestet amin egyetlen trapéz szerü jelzés volt a ruha felsö részére vonatkoztatva...

igy a ruhácskát teljesen a babához igazitva terveztem, ami nekem rémesen nehéz volt..

 mindenesetre jó olvasni,hogy másoknak is a tökéletesség elvén készülnek a kicsikéi és ez okozott némi problémát..igy kevésbé érzem magam annyira sutának.

 pedig gyakorta ötleteket lopokodok  egy alapos megnézegetés segitségével...

 

exi nekem is postázz légyszi cimeket a beszállitást tekintve,mert évi nem reagált a levelemre...lehet,hogy késöbb megteszi de biztos ami biztos alapon...inkább legyen kétszer..

 és alakul a leányzó fiusodik.))))én még mindig látom,hogy álruhás lesz, kellék bajusszal!!!

:o)

 

IQ: de tényleg az arccal volt a föbajom, ha már áruba bocsátom akár karitativ célokra akár nem  legyen az a rám jellemzö pihés stilusa akkor is ha nem álmosan kékben van.

 én ragasztottam a szárnyakat.

jah gondoltam az ilyen volt ilyen lettre. de nem voltam biztos benne,hogy ez itt sokakat érdekelne...

 ha cameának meg vannak a fotói  a 3babáról amit magamévá tettem akkor viszont potolható.

szerencsére gyógyulgatnak a gyerekek igy lassan ujra zajlik az élet, de majd a rohangászásaim közben megoldom,és utolag bemutatom...

nem szedtem szét rögtön, és végül is azért küldte camea,( szerintem pszichológiai fogásnak szánta,-hogy motiváljon mégjobban )nála lejárt projekt de én azt csinálok vele amit akarok...

tanulmányi kirándulásnak is remek,mihez milyen megoldásokat eszközölt.

jah te milyen szerény vagy))) én 3napra vágyom!!!

a félnaposak ,meg azért nem jöttek be,mert mire..., addigra itthon lett az egész csapat.és a hirtelen ujra gyerek  zsongás a füleimnek  többet árt.

most,hogy 4en vannak  a tesó tábor sem jön be..

deh!!! egyszer valaki azzal akart megbántani mondjuk sikerült is,hogy2 gyereknél többet bevállalni felelötlenség,mert akkor ugy nönek mint a réten a gaz.. sirdogáltam ezen hiszenegész életemben arra vágytam,hogy saját csapatom legyen.. aztán egy idösebb néni megvigasztalt a réten a gazvirágok erösek és szépek...

és a reform konyha:: egyszerre kihajtom öket a rétre legelni és lesz idöm...csak magamra kicsi..

évekig nem pisilhettem becsukott ajtónál, és amikor fürdök akkor is valamelyik engem akar.. mert ugy jó beszélgetni.) a mosogép teetején ülve.

 

cicafej: ha nem bántana akkor az angyalkádra rögtön rávetném a pihés stilusu minösitést..minden szinten nagyon bejön nekem...

 megpukkadtam,hogy nem én készitettem))))))

 

kastan a zsákocskád ha vannnak méreteid nem kellene szerkesztgetnem ,ez is megtetszett...angyalokat alig tömöd,hogy mindenféle figurában elhelyezhetöek????

 

camea csak huzgálod a mézesmadzagot, és valahogy nem érkeznek azok a fotok...

 

 

Előzmény: elena2 (5185)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5230

Nah, most megnéztem .... a leírást is.... és a képeket is.... és kedvet kaptam tőle még egyhez.... Végülis az enyémnek a ruhája lett más... meg talán picit nagyobb lehet, de csak picurkát.... De mivel kedvem van, így ma készül még egy, aztán majd meglátom holnap, hogy melyik repül. :o))))))

 

Nagyon jó a leírás is és a képes technikai összeállítás is! Gratula! :o)

Előzmény: Törölt nick (5226)
szirmok Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5229

Hű de pörög ez a topik is!

Exiefo, szépen haladsz, de elárulnád a csizmát, hogy csinálod?

Előzmény: exiefo (5213)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5228
... ha itt megyek a netre, akkor a főnököm piruettezik mögöttem.... ha otthon, akkor a bébik igyekeznek letolni két oldalról a székről, tehát csak kutyafuttában tudtam lerajzolni a mintát.... láttam vonalakat... gondoltam, hogy azt meg körbe bírom varrni önállóan... láttam, hogy még ott van lehetőség továbblépegetni, de addigra győzött a csipet-csapat...:o))
Előzmény: Törölt nick (5226)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5227

Kösz a tanácsot, ha az apró termete miatt nehezebb, akkor nem bajlódok, azt hittem, így lesz egyszerűbb. Most már látom, hogy van a ruhához leírás is, elkerülte a figyelmemet, hiába nagyon felületesen rohangászok itt.
 A honlapon a hogy készül  Fanni angyala képtárhoz odalinkeltem azt, ahonnan a leírások is elérhetőek, hátha másnak is segít. (Ha fölösleges, akkor leveszem, vagy vegyétek le.)
A repülő angyal feje szabadkézi Tilda.

Előzmény: Törölt nick (5221)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5226
Jaj, dehogy!! A ruha nem a közös része, csak segítség volt. Akik már készen vannak, azok közül sem mind olyan. A szm-hoz van egy leírás is, azt Te nem találtad meg, kedves? :(
Pedig éppen beszéltük egy topicostárssal, hogy ennél áttekinthetőbbé már nem tudom tenni a honlapot.. Vagy lehet, hogy tudnám,, csak magamtól nem.. Mit csináljak másképp, hogy egyszerűbb legyen?
Előzmény: Camea (5225)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5225
Jesszus! Egyszerre a ruhaújjat a karral? :OOOOOOOOO Akkkkko' én mi'csinátam? Mármint milyen angyalkát? :OOOOOO Az már csak hab volt a tortán, hogy én ruha szabásmintát nem is láttam a rajzon.... most akkkkkooo' mi van, ha egy kicsit másmilyen lesz? Az gond? Nagy gond? Vagy pont az benn a plána, hogy mind hasonló a minta miatt? .... Mh... asszem kezdhetem előlről.... :o(
Előzmény: Törölt nick (5221)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5224
... este már felteszem. Most dóóóógzok! :o))
Előzmény: Törölt nick (5222)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5223

Kastan, ez halálos! :o)))))

 

***

 

Cicafej, a Te angyalkád pedig mintha egy képeslapról lépett volna le... nagyon karácsonyi angyalkás! :o)))

Előzmény: Törölt nick (5200)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5222
MIngyá'.. Fotóóóótot róla!! :)
Előzmény: Camea (5191)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5221
Nekem is tecc a neopromitív.. :D Az angyal feje Tildas? :D Biztos jól mutat egy seregnyi angyal a plafonról lelógatva.. így sajna, nagyon kevés látszik belőle.. :(

Fanni angyalánál lehet, hogy nem fog beválni a technikád, mert ehhez meglehetősen kicsi a baba, és az elkészítésének a tempósságát éppen a 36évi féle gyorstechnika adja, a ruhája meg attól egyszerű, hoyg nem kell a karkivágással baljódni, mert a karját már ruhaujjal együtt varrod fel. De Te tudod... végülis az olyan profik, mint Te már biztosan megbírkóznak mindenféle technikával..

Nem néztétek véletlenül, kb. mennyi idő alatt készül el az angyal? (Jó, tudom,hogy mindenkinek más..) Nekem a test kb. másfél óra volt..a többit nem tudom, mert Sára mellett már nagyon szakaszosan ment csak.. :D
Előzmény: Törölt nick (5200)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5220

:)) ezt a kérdést ne nekem tedd föl, döntsék el a készitők és az eladók.
Előzmény: Törölt nick (5217)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5219
Jaj, ez csupa édes! :D Szerintem a hólyagos boríték jó csomagoló, nem? Azért elég lapos magától is, abban meg nem gyűrődik.. De ha pl. bonbonos dobozba csomagoljátok, akkor sem lesz több 20g-nál gondolom, és az még levéláron eljön.. asszem.
Előzmény: cicafej (5201)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5218
:DD OKé, de tedd fel ide lécci a képét, hogy aki csak jövőre olvas vissza, az is megtalálja a fotót! :D
Előzmény: beszand (5209)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5217
OKé, megvárom, míg ideér egy adag, megnézem hányféle, és aztán teszek árajánlatota horgolós lányoknak.. : D

Ha valami nagyon megtetszik, és kifizetem a közös árát Maple-nak, megtarthatom??! :D
Előzmény: exiefo (5207)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5216
Jaj, Te szegény... :( Nehogy emiatt strapáld magad akkor... :D Így külön elismerésem, hoyg tudsz erre is szánni az idődből. (Persze, tudom, legtöbben itt a kevéske szabadidejükből csippentenek le mindig a babázásra..)
Előzmény: elena2 (5197)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5215
.. alakulgat.. :D
Előzmény: exiefo (5213)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5214
De, csak tovább írtam, mint Te! :D Rögtön küldök egy mélt is, amiben mindhárom gyüjtőhely egyben van, ha azt tovább küldenéd mindenkinek, aki kéri, nagyon hálás lennék, s nagy terhet vennél le a vállamról! :D
Előzmény: exiefo (5211)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5213
a kép lemaradt
Előzmény: exiefo (5211)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5212
:DDD Igen, én vagyok!! És nagyon örülök!! A postás naponta úgyis csak egyszer jön, tehát rohangálnom nem kell, és máskülönben meg nagyon ritkán van rá lehetőségem, hogy mások munkáit megcsodáljam.. :) Amúgy meg nekem a postázás a mumus, mindig lecsúszom a határidőkről, hát így legalább nem fogok! :D

Igen, tök igazad van ebben, terveztem is, csak a péntekem nagyon rohanós lett miután feltettem a fotómat, ahétvége ugye, kiesett, most előbb itt próbálom utólérni magam, aztán átkukkantok. Amúgy múlt héten próbáltam nyomon követni azt a topicot is, nagyon lelkesítő és szívet melengető a lányok segítőkészsége! :D
Előzmény: exiefo (5194)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5211

:)) elkéstél levágtam, most itt tartok, nem tudom eldönteni, hogy most egy
rózsaszin etnikum , vagy alakulgat a paraszt legény?

de az előbbi témára nem válaszoltál !
Előzmény: Törölt nick (5208)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5210
A ruha nem kötelező része a babának, ha nem boldogulsz a bugyival, simán ki is hagyhatod.. :D A szárnyra egy másik tipp: a kközépvonal mellett közvetlenül vágd fel óvatosan szedd ki a tömőanyagot- akár teljesen is, vagy úgy, ahogy már jónak látod, és apró öltésekkel varrd össze a nyílást. A szárnyat úgy varrd fel a baba hátára, hogy középen levarrdo, aztán még pár mm-rel arrébb, két oldalt is rejtett öltésekkel a ruhájához - testéhez varrod, így eltüntetheted a vágást..
Előzmény: Zsizi (5179)
beszand Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5209

Nekem is fehér volt kicsit már csináltam neki glóriát. Este kattintok és megmutizom.

Előzmény: Törölt nick (5184)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5208
Neeee!! A haját azt hagyd a végére, ha muszáj.. Ez sztem betyárosan göndör! :D (Az öcsémé is ilyen.. :D) A szempilla kurtítás mellet a szemöldökét kellene megerősíteni, esetleg egy szürke maszattal borostássá tehetnéd az arcát. (Bár én ezt nem merném megcsinálni.. ) Amúgy meg, az ilyen stílusú babáknál senki (vásárló) sem zavartatja amgát azon, hoyg a betyárok lányosak.. úgyis a ruha a lényeg.. :D
Előzmény: exiefo (5168)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5207

IO ! a horgolós lányok azt irták, hogy a tavalyi karácsonyi vásáron,
a keményitetlen csengő 390-ft, az angyalkák 600- 1000- 1200 ft
terjedelemben mozogtak, gondolom attól függően hogy lapos. térbeni,
keményitett, vagy nem.
Előzmény: Törölt nick (5193)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5206
:DDDD Mutaaaa!! Olyanok lesznek, mint a Tilda hóemberek? :)) Csodálkoztam is, mikor azt mondtad, Te rugalmas anyagból akarod csinálni.. Ha majd elszáll a fejedből a lila gőz, esetleg nem lenne kedved valami vékony,nem nyúlós anyagból is megpróbálni? :D

(Nálam már fejben készülnek az alternatív angyalok... uerre a szabásmintára. Délután Sára nagymamázik, nem csinálok semmit, csak varrok.. :D)

(Jah, amúgy drágazuram megkérdezte, mit szeretnék szülinapomra. Mondtam, semmi mst csak egy napot, amikor reggeltől estig csak magammal foglalkozhatom, arcpakolásokat tehetek fel, és varrogathatok.. Életem párja mit válaszolt? "Ne hülyéskedj már, komolyan kérdeztem... :DD)
Előzmény: kustraerika (5162)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5205
Nem is érhet hónaljig, mert mikor felvarrod, a keze még nincs is a testén!! A ráhagyásokat visszahajtottad? Ha igen, a bugyogója pont derékmagasságig ér, csak egy nagyon pici kell ráncolni rajta, hogy passzoljon. De tudod, ez olyan száras bugyogó- ha túl magasra ér, egyszerűen fordítsd ki és a szárak varrását hosszabbítsd meg, aztán középen vágd be.. :D
Ha a felsőruha "túl pici"-je alatt azt éred, hogy rövid, varrj az aljára egy csipkét vagy fodrot.. :D Ne bosszankodj! Amúgy nálam is van eg ycsomó elfekvő ruhadarab,a mi valami miatt nem volt jó, de majd később egy mási babára talán.. :D
Előzmény: jociandi (5158)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5204
Nagyon vidám MIkipár lett!! Én meg szemceruzával nem merném rajzolni.. a varrás kibontható, de a zsíros kontúrcerkát tutira nem tudod lettörölni, ha geyszer már fentvan... És lehet, hoyg egy ksi hajlakkal, vayg valamivel fixálni is kéne, mert szerintem kenődésre hajlamos.. (ez csak sminkelési tapasztalat, a babáknak még sohasem rajzoltam arcot... )
Előzmény: Annamária36 (5146)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5203
:DD Nagyon vidám fickó lett! :D De nem sajnálod szétszedni Camea babáit???!! Inkább egy hétig varrnék másikat, mint hogy egy kész babát szétkapjak.. :D (Nem lenne kedved fotózni nekünk ilyen volt-ennyire szedtem szét- ilyen lett képeket? Szerintem nagyon érdekes és tanulságos is lenne..)
Előzmény: 4Hópihe (5135)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5202
Ugye a "gyakorlatlan kéz varrta" csak vicc volt?!! Nem tudom, ilyen parányban én mikor fogok ilyen blúzt varrni.. :D A szoknya aljára talán még tennék egy széles fodrot, hogy a felsőszoknya is leérjen a földig, és még estélyisebb hatása legyen.. (Jó a próbababád.. :P Én kiskoromban a Barbie-k lábát rágtam, de ilyen komplett munkát egy babámon sem bírtam végezni.. :DD)
Előzmény: marcsimama (5116)
cicafej Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5201

Sziasztok!

 

Angyalka lázban voltam a hétvégén, nagyon nem vagyok mostanában jó passzban, de ez a kis mütyür jó terápiának bizonyult.

Igazi mütyür, nekem elég kicsi (főleg az sztk-s után :-))

 

Állandóan a kész angyalokat néztem a topikon, meg kell mondjam, nagyon jó, hogy alaposan kivevesézitek a témát. Hogy nem ciki, ha nem sikerül valami... jókat is derültem közben, mert nekem az egyik karja veszett el... de megtaláltam..:-))  nálam is pont úgy működnek a dolgok, ha varrok minden a feje tetejére áll. 

Aztán az ujját alig tudtam kifordítani, a lábát fordítva varrtam be... úgyhogy tényleg egy tanulódarab.

Az ábrázatáról már ne is beszéljünk, ez a mumusom, el lehet vele cseszni az egészet.

Aztán a tesztelés jól sikerült, máris gyárthatnám a lányaimnak, illetve a barátnőknek sorozatba...amit viszont nem szeretek, többször ugyanolyat.

 

Örülök, hogy így működik ez a topik, leglább akik nem igazán értékelik ezt a részét a dolognak , ha beleolvasnak megtudhatják, hogy bizony minél kisebb, annál nehezebb :-)))

 

Na és minden angyalka nagyon helyes,(meg minden, ami amberikéz műve)  én vevő vagyok  a klasszikusra, a modernre, sőt a nato-ra is :-)) ,ami a lényeg, hogy mindenki teljes odaadással készíti úgyis.

 

Most kellne egy cím, elküldeném én is, meg valami csomagolási ötletet is szivesen vennék, mert nem lenne jó, ha  kilapított angyalka érne a célba.. kis doboz? vagy mibe teszitek?

 

Az enyém egy álmos, mondjuk, hogy  pizsamás, hálósipkás angyalka, kapott kispárnát is... :-))

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5200

Kedves Lányok, az angyalaitok és manóitok nagyon tetszenek, ilyenkor nehezen bírom visszafogni magam, hogy haza ne menjek a munkahelyemről angyalt varrni.  

Azt tervezem, hogy a  közös Fanni féle angyal végtagjait kitömöm, levarrom azon a csuklós részen, aztán beleillesztem a test két fele közé, és rögtön géppel varrom be, a testen kihagyok az oldalán egy kis kifordító  nyílást.
Nem bírtam ki múlt héten, hogy hamarjában ki ne próbáljam ezt az angyalt, a Dorthe Jollemann féle könyvből, egyelőre még csak tapasztalatgyűjtés céljából.  Fagolyó helyett fejet is varrtam neki. A lábai nagyon lazák, ezért nyaklanak, lámpáról lógatva több ilyet tetszene, de pl. szekrényajtón nem mutat.  Ezt a fenyőfás tárolódobozt is saját örömömre csináltam, nagyon élveztem ezt a "neoprimitív stílust".  


na, megyek vissza dolgozni...

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5199
Szerintem így tuti az angyalod!!! Nagyon tetszik! És én szeretem a countrysat is, de a karácsony többnyire nálunk is aranyos, így sztem a Tiéd az igazi angyal.. :D
Most igazándiból azt sem értem, mi a bajod az arcával, szerintem jó.. és kedves, nem gonoszkás.. :D
A szárny meg külön nagyon tetszik! Mit varrtál a szegélyére?

Ha Neked nem teszik megfrizurázva, csinálj még egyet - magadnak, kócosan!! Esetleg az arcnál talán nem is szemmel vagy elégedetlen.. Mi lenne, ha a következőnél a száját egy kicsit másképp próbálnád rajzolni? Konkrétan arra gondolok, hogy csak felfelé kunkorodjanak a szájszélek, ne konyuljanak így vissza... nekem erről mindig Makk Marci és a legkisebb Ugrifüles jut eszembe.. :D
Előzmény: 4Hópihe (5102)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5198

-- megkérdezem Őket !
Előzmény: Törölt nick (5193)
elena2 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5197
Igen igazad van, sötét. Reggel még nem jön fel a nap, mikor dolgozni jövök, este meg már lemegy, villanyfénynél meg csak ilyen képet tudok készíteni. Legfeljebb behozom holnap és itt az irodában lefényképezem, addigra kicserélem a szemeket is.
Előzmény: Törölt nick (5188)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5196
Kriszti!! Nem tudom, hol írtad, de köszi a cím-tippet.. most úgysincs időm ezzel a résszel foglalkozni, de a javaslatoddal már kezd kibontakozni a fejemben egy új honlap-rovat.. :D
Előzmény: ezkriszti2 (5086)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5195
Konkrét személyről is tudsz, akit esetleg érdekelne, vagy csak általánosságban írtad? Az ötlet amúgy tök jó!

Bocs, csajok, de én most agyonírom a topicot.. :DDD nem is tudom, hogy írhattatok ennyit két nap alatt..
Előzmény: beszand (5083)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5194

IO ! már küldtél nekem két cimet, én azokat már kb: 30 jelentkezőnek
elküldtem.
Már kapom a visszajelzéseket , hogy postázták a lányok, mint én is.
Ugyhogy anyám ha te vagy Erika kösd föl a gatyád !
Özönleni fognak az angyalok hozzád.

Persze hogy a katona is szárnyal, naná !

Ettől függetlenül aki megkeres adom a cimet.
Bocs, hogy ismételten kérlek, de szólj át a horgolós topicba, egy "köszönjük"re.
Mégis más ha Te mondod, mint mikor én, hogy és azt üzenik a babás lányok,
hogy köszi !
Előzmény: Törölt nick (5189)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5193
Exi! Ezt Nektek kellene meghatároznotok. Az előbb írtam, én milyen szempontokat gondoltam végig,a mikor a babák árára tettem javaslatot. Köztetek is biztosan van, aki már eladott a munkái közül, az alapján be tudnátok lőni az árat. Ami fontos lene, hogy egységárat szabjatok meg - külön a 3D-s és lapos angyalokra, hogy ne legyen komplikált az árusításuk, meg azért is , mert mindenki munkája és segítő szándéka egyformán értékes.
:D
Előzmény: exiefo (5079)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5192
Leszavazunk. :D Figyelembe véve, hogy kézimunka, meg jótékonysági ügy, én az 1500 Ft-os egységár mellett szavazok. (eredetileg 2000 HUF-ra gondoltam, de annyira kicsi árakat írtatok, hogy lehet, én lőttem fölé magam.. ha a sajátomat adnám el gyarló anyagi haszonszerzés céljából, 1500 ft-ot biztos elkérnék érte.. de ez ugye még pluszban jótékonykodás is.. nah, de azt sem szeretném, ha a mi angyalaink miatt álldogálnának ott Éviék estig.. az lenne a legjobb, ha hamar elkapkodnák őket.. (szép álom..)
(amúgy 5-600 ft-ot szoktak kérni az adománygyűjtő képeslapokért pl..)
Előzmény: arcencil (5075)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5191
Nekem is dobj egy mail-t egy postacímmel léccccci, mert holnap az enyém repülne... :o))
Előzmény: Törölt nick (5189)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5190
Jóságos ősanya-angyal... gyönyörűűűűű... :D Az anyagokat Te festetted, hogy ennyire egyszínű a csipke és a ruha?
Előzmény: ahama (5071)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5189
:D De jó!!! Naná, hoyg kibontom!! Csak nem gondoljátok, hogy ha már nálam vannak, kihagyok egy ilyen lehetőséget??!! A nato-angyalkádat is elküldted? :) Na, akkor majd annak komponálok egy külön szép kis hátteret! :D De jó lesz, jövő héten angyalokban fogok tobzódni!! :DD

Exi, kedves, lehetne, hogy a honlapon megadom a leírás alján a Te e-mail címed, és Te elküldöd mindenkinek az angyalok gyűjtőhelyeit? (Beleírjam a körmélbe Évi elérhetőségét, vagy Te már megcsináltad?) Leszel Te ennek a felelőse? :D PLííííz..
Előzmény: exiefo (5187)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5188
Szijja!! De rég jártál erre! :D Nagyon édes lett, csak annyira sötét a fotó, hogy még Photoshoppal sem tudom jól feljavítani. Tök szép anyagot választottál.. :D

Most mentegetem le az eddig feltett angyalokat.. ezexerint még várjak a Tiéd feltöltésével?
Előzmény: elena2 (5185)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5187

-- én már sajna nem tudom lefotózni, uton vannak !
de Te ugyis kibontod nem?
Már csak azért is mert tettem bele 1-2 apróságot is ! / még apróságosabbat /
Előzmény: Törölt nick (5184)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5186
És hol lehet tombolajegyet venni?? Mi mér nem csinálunk karácsonyra netes tombolát egymás között??!! Nem csinálhatnánk? Én szeretnék nyerni egy ilyent!!!!

Aranyosak a nyugdíjas nénik is nagyon... jó érzés olvasni, hogy sok öreg van,a ki nem csak a nyavajáival foglalkozik, vagy azzal, hogy vele senki sem foglalkozik, hanem megpróbál még aktívkodni. (Azért gondolom, az ovisok legalább egy karácsonyi műsort fognak adni cserébe.. :D)
Előzmény: Camea (5069)
elena2 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5185

Sziasztok!

Én is készítettem angyalkát. Kicsit kócos, rakoncátlan leány. A szemét és a száját még kiszedem és vékonybbra csinálom, meg barna lesz a szeme. Lányaim megsértődtek, mert azt mondtam azért lett kék, mert a szőke hajhoz kék szem dukál. A lányaim szőkék és barna szeműek. Szóval szemcsere. Azt hiszem a ruháján is igazítok egy kicsit.

Szerintetek megveszik ezt? Ha úgy gondoljátok igen, legyetek szívesek küldjétek el mail-ben a címet, ahová küldjem!

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5184
Ügyes vagy, grat! A széttárt karok magyarázata lehet az is, hogy nem varrtad le a jelölésnél, hanem végig megtömted a karját, így nem elég laza. Úgy tudsz segíteni rajta, hogy ruhán, karon átöltve a hónaljban néhány rejtett öltéssel a testhez húzod.
Még egy kérésem lenne: és Pantihoz, és Exihez is: megtennétek, hoyg nappali fénynél, valami szép anyag előtt fotózzátok el újra az angyalokat? Ha esetleg nem kelnek el a vásáron, a fotójukat teszik fel a galériába.. azért egy ződséges papírkarton még egy mostohának számító angyalhoz sem illik... :D

Andi, még egy tipp - ha van kedved, próbáld ki: a fehér hajjal és ruhával picit túlteng eza szín: ellensúlyozhatnád egy aranyfonalból a haj tetejére biggyesztett karika- glóriával esetleg.. :)
Előzmény: beszand (5051)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5183
Wooow! Nagyon szuper lesz! Az asztalt varrás után a polchoz lehet majd tolni??
Kao, hihetetlen, milyen pracíz vagy! Eddig nem is gondoltam volna, hyog foltvarrósok közt is akad ilyen.. :) Bárcsak nekem is lenne ennyi helyem egyben a saját cuccaimnak.. Nálunk minden szanaszét van, pincétől a padlásig.. ez csak tovább fkozza a káoszt és a keresésre elpazarolt időt.. ami a szórakozottságom miatt hatványozódik is.. :D
Előzmény: kdatta (5062)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5182
Meg tudod lefotózni a kispárnát?! Hátha tűzésekkel lehet még laposítani rajta..
Előzmény: Zsizi (5179)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5181
Én is a fonalhaj mellé teszek egy voksot.. persze te tudod.. :) Eddig hogy próbáltad varrni?
Előzmény: Zsizi (5175)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5180
Sziasztok!
Jó hétkezdést mindenkinek, Tallinának, Kdattának és az inkognítóban jelen lévő egyéb Katáknak, Katiknak és Katalinoknak utólag is boldog névnapot!
Hétvégén nálunk szülinapi buli(k) volt(ak), végre megtörni látszik a jég: foltvarrós könyvet kaptam ajándékba!!!! és mindneki megdícsérte az angyalomat!!!!! (de lehet, h. csak azért, mert egyszer van szülinapja egy évbern az embernek.. :D)

Köszönöm szépen a sok dícséretet, pironkodtam itt a monitor előtt, és nagyon örültem, h. ennyire tetszett az angyalom, aztán meg nagyone lszomorított, hoyg voltak olyanok, aki ezután leszólták a sajátjukat.. Csak értetlenül pislogtam, nem is hittem el, amit látok. Azt hittem , az mindneki számára teljesen természetes, hogy ahányan vagyunk, az annyiféle stílust jelent, s ebből természetesen következik, hogy van, ami jobban tetszik, van ami kevésbé. Ami közös bennünk az az alkotásvágy, a gyermeki lélek, és most már a segíteni akarás is összekovácsol bennünket. Nagyon rossz lenne, ha ilyen önbecsmérlő hozzászólásokkal telne meg a fórum.. :(
Babát varrni lehet saját kedvtelésre és akár megrendelésre is: az első esetben saját ízlésünk legyen a mérvadó, amásodikban szerencsés, ha amegrendelőé (persze akkor a legjobb, ha a kettő egyezik.. :D)a, mit viszont egyáltalán nem szabad: a topictársak kedvére varrni.. Meg kell álalpítsam, mi egyáltalán nem egye reprezentatív része vagyunk a társadalomnak, s könnyen meglehet, hogy az a baba, ami itt kevesebbek ízlésével egyezik, hamarabb elkél majd a vásáron, mert a "normális" és nem babavarrással, netán country stílussal fertőzött populáció azt tartja angyalközelibbnek.. :D

Én annak örülök igazán, hogy ilyen sokfélék vagyunk (annak meg pláne, hogy a szabásmintámból ennyifélét lehet kihozni..:D) Annak már kevésbé, hogy sokaknak jelent gondot a leírás.. Sikítsatok: mi a gond a gatyesszal.. és a többivel??
Zsizi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5179

Nincs mese, új szárnyat csinálok. Ez most olyan, mintha a kispárnáját cipelné a hátán.Szerintem nagyon kitömtem, de ezt már nem használom fel, mert körbe van szegve arannyal. Mindenesetre este nem fogok unatkozni.Szárny, haj és ez a tundra, szörnyedelem....:)még gondolkozom ezen is.

 

Zsizi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5178

Köszi a tippet(gondolhattam volna:)))

Én is a textil haj mellett voksolnék, de lehet hogy kicsit meg kellene gerebeneznem a szálakat, mert túl sok, szinte sörény lesz belőle. Nem is értem, miért nem jövök rá, hol a hiba, mikor olyan helyes a ti angyalkáitok haja. Persze ti sokkal ügyesebbek vagytok.A felvarrást hogyan csináljátok? A gportálon feltett tipp alapján nem sikerült.

Előzmény: Camea (5176)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5177

:)) igen én ott veszem, van 2 féle minőség, 2000 ft / métere,
vagy kis zacsi / 200 ft / zacsi

azt hittem ez csak az én perverzióm !
Előzmény: Zsizi (5175)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5176
Kreatív és hobbiboltban.... :o) ... bááár én még mindig amondó vagyok, hogy rongybabára textilhaj.... de hááááááááááááááááááááát.... :o))) 
Előzmény: Zsizi (5175)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5175

Sziasztok! Szép jó reggel mindenkinek!

Az angyalkám készen van, de jelenleg kopasz.Amit vettem szőke fonalat, sehogysem sikerült felvarrni.Van ötletetek hol lehet angyalhajat venni? Olyan vöriset?

Előzmény: exiefo (5168)
Camea Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5174

Hahóóó! Jó reggelt, szép új hetet Mindenkinek! :o)

Én is megcsináltam az anyalkát tegnap. Mondjuk én a monitoron néztem, és úgy rajzoltam le a szabásmintát, tehát mm-re tuti nem egyezik, de azééé' haso'llít! :o)))

Ez a típusú szárny nekem csetlett-botlott, nem volt szép tartása... tehát másikat kapott. De lehet, hogy este még visszacserélem, ha muszáj. ... és még glóriát kap ma és cipőcskét festek neki, aztán holnap mehet.......akarom mondani, repülhet.  :o))

beszand Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5173
Ma én is varrni szeretnék. Előbb még kicsit pakolászok. Majd én is mutatom mire jutottam.
Előzmény: exiefo (5172)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5172

:)) nekem még vannak teendőim , csak 9- 10 h körül kezdek babázni,
majd ha már befáradtam a kis transzvesztivel megmutatom.
Előzmény: beszand (5171)
beszand Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5171

Ma szabin vagyok, és a fiam elment már suliba. Ezért ide fértem a géphez.

Neked is szép napot!

Előzmény: exiefo (5170)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5170

OK ! Látom Te is koránkelsz . További szép napot !
Előzmény: beszand (5169)
beszand Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5169

Szia Exi!

Köszi, megkaptam. A csomag megy a héten.

Előzmény: exiefo (5168)
exiefo Creative Commons License 2007.11.26 0 0 5168

Jó reggelt !

Zsizi és jociandi ! ne dobáljatok ki semmmit, mert nem lehet tudni
mikor , kire lesz jó egy félretett bugyingó.
Az én egyikem is tundrában van.

Hópihe a kalappal bizgeréltem el tegnap az időt, vastag filcből van.
Még próbálok nyirbálni a hajából, lehet hogy tényleg a szempillájából is kéne .

beszand @ ment !
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5167
te figyelj ezt a kalapot is te varrod????
Előzmény: exiefo (5151)
szirmok Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5166

Exiefo!

 

Nagyon gyors vagy, Te is. Most fejezted be a másikat és már a fiúval is itt tartasz.

Már várom milyen lesz ha kész.

Előzmény: exiefo (5151)
szirmok Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5165

Szia Annamari!

 

Nagyon jók lettek a mikulásék! Szépanyagot is találtál  a ruhához.

Az arcuk festése is tökéletes. Gratulálok!

Előzmény: Annamária36 (5146)
panti1 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5164
 Festettem.  Nem találtam cipőcskének való anyagot, de majd biztos előjön ha nem keresem. Nagyon szépek  a babáid. Kíváncsi vagyok a fiú babára, milyen lesz a végeredmény.
Előzmény: exiefo (5156)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5163
:D))))))
Előzmény: kustraerika (5162)
kustraerika Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5162
Én is varrok angyalkát!Én a következő problémával szembesültem(és gyorsan le is szűrtem a tanulságot):nem túl csinos,ha egy angyalka feje keresztben nyúlik...De ha már a feje keresztben nyúlik,legalább a keze és a lába ne nyúljon keresztben!Eredmény:két lelkesen kiszabott,tömött és összevarrt dagadt,XXL-es angyaltest.Azért megpróbálom a tőlem telhető legtöbb könnyed bájt rájuk tenni :)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5161

Az én angyalkámnak 3xváltottam bugyit:) A 4. is tundrára sikerült. Végül is tél van:))

Újabb kihívás előtt állok, éppen a karjára varrom a ruha ujjat és fordítgatom ki.

Előzmény: jociandi (5158)
beszand Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5160

Sziasztok!

Hova lehet küldeni a kész angyalkákat?

Kdatta! Bocsi, de nem válaszoltam. Szia Neked is!!!!!

jociandi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5159
És ha levágnál a szempilláiból?
Előzmény: exiefo (5156)
jociandi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5158
Tanácsot kérek szépen! Varrogatom a Fanni angyalt magam is, de egy csomószor felhúzom magam rajta, valszeg nagyon béna vagyok, de csak nálam ér a hónaljáig a bugyija meg az alsószoknyája és a felsője meg túl pici? Már háromszor kidobtam majdnem a kukába, de bennem van a "csakazértismegvarrom". Bosszant a dolog.
Annamária36 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5157
Hát elképzelésem lenne nekem is de még nem merek tovább menni.Azért ilyen babákat gyártok (még) mert a húsvétinyuszik voltak az elsők amiknek a szabásmintája a kezembe került.Minden egyes darabnál rájövök valami jobb megoldásra,jól lehet tanulni rajtuk.
Előzmény: 4Hópihe (5153)
exiefo Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5156

- még alakulóban van, a vállait már elkezdtem erősiteni, remélem
nem lesz transzi külleme. Kiszabtam az ingét, a csizmanadrág, meg a lajbli, no
meg a csizma még várat magára.

Piroska angyalka, miből van a piros cipellő ?
Előzmény: 4Hópihe (5154)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5155
ez egy ifju kistündér... nagyon kedves lett.)))
Előzmény: panti1 (5152)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5154
hiába van bajsza én még látom a lányt benne.. ez álruhás kisasszony lesz? aki a hardos pasik közt állja majd meg a helyét.???
Előzmény: exiefo (5151)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5153

ha megszeretem a tildas figurákat akkor azt neked köszönhetem. az álommanós is annyira elbüvölt.. ezek is csodásak... ha kész az összes hozzávalója és együtt vannak hárman mutasd meg öket ismét légyszives.!!!!

---------------------------

 

Előzmény: Annamária36 (5146)
panti1 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5152

Elkészült az angyal is. Valahogy sehogy sem akart tetszeni, de most már így marad.

 

exiefo Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5151
Aranyosak a mikijeid, főleg a copfos, lehet láttad már a másikon,
én ma csak ennyire jutottam a fiummal
Előzmény: Annamária36 (5149)
ahama Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5150
 Ja, és a gyerkőcöm azt kérdezte, hogy nálunk készült-e a fénykép :)), annyira hasonló a könyvespolcunk. Látom, megvannak az "alapművek". Még anyukám Kötés-horgolása  is visszaköszön. Az enyém is ilyen rongyosra olvasott!:)
Előzmény: Annamária36 (5146)
Annamária36 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5149
Csak rajzolni mertem szemceruzával. :o)
Előzmény: ahama (5148)
ahama Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5148
 Látom, jól belelendültél. Egyszerre három! És milyen jók lettek így is, hogy szájat is hímeztél ( vagy rajzoltál, nem látom tisztán ) nekik. Én is nagy Tildas kedvelő vagyok, el tudja kapni az embert. Épp egy angyal készül.     
Előzmény: Annamária36 (5146)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5147
OOOOOh, Tildas, de szeretem őket! Majd mutasd ám meg a csizmát, sálat is!
:D
Előzmény: Annamária36 (5146)
Annamária36 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5146

Szép estét Babavarrók!

Én még mindig a Tildas-oknál tartok,ma végeztem (majdnem)be Mikiéket.Még kell nekik sál meg csizma de azt horgolni vagy kötni fogom.Egy harmadik is lesz,a ruhája már kész.Ő ajándéknak készül,az első kettő itthoni dekoráció.

Bátor voltam,ki mertem festeni az arcukat ahogy Ti mondtátok.

Köszönöm,hogy vagytok!

Zsizi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5145
köszönömszépen:)
Előzmény: exiefo (5143)
Camea Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5144

Hahóóóó, hahóóóó..... még nem késtem el..?..... lelépett a párom (mármint visszament dolgozni :o))))), most még megkönnyezgetem, aztán rendet rakok utána :o))),  és este/éjszaka megcsinálom a kicsi angyalkát...

 

exiefo Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5143

Zsizi @ ment !
Előzmény: Zsizi (5142)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5142

Sziasztok Lányok!

Készül-készülget az angyalkám, remélem estére elkészülök vele.Igyekszem fotót is feltenni róla, de mivel ez az első próbálkozásom, minden kritikát és észrevételt örömmel veszek. Ha érdemesnek látjátok, akkor írjátok meg a címet, hova lehet vinni vagy küldeni, mert a gportálon nem fedeztem fel.:)

 

exiefo Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5141
Hópihe ! a szakácskád tök jó ! Olyan igazi.
Olvasom, van egy tanoncod is, nekem már egy séfem van, mert idősebb,
bizonyára jóval.

De tényleg mikor alszol ?

Ildu köszi a véleményezést !

Mindenkinek szép napot, az esetleg Katalinoknak boldog névnapot kivánok !
Előzmény: 4Hópihe (5140)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5140

ha nem volnának gyerekeim nem is tudom mi lennék nélkülük.

 több fázisban dolgozom és egyszerre több munkán... amelyikhez jobban jön az ihlet az haladosabb...és attól is függ éppen hol vagyok.magammal olyan melót viszek amihez nem kell kupi.pl füzöm a könyvtestet...vagy van e határidö, amit akkor is el akarok késziteni ha bármi közbejön ugy is meglegyen.amugy meg pisozok jól és fürgén megszervezem a teendöimet.szakácson kb egy hónapja agyalok. most a héten alakult ki z elképzelés.. és a munkát röviditette camea lejárt projektü babateste.amivel legalább 3-4órát nyertem. a fej elkészitése összidöben lehet,hogy félóra de gyerek közegben 4 volt. éjjel is jó dolgozni szunyoka helyett.

de tegnap  disznó voltam és megbeszéltük,hogy nem masszirozok hanem  alkotok..

szakács tanonc gyerekem ö  a legnagyobb meg besegitett a fözöcskében. kiegyenlitödtünk,mert ezt a szakácsot ö viszi majd az iskolai ajándékozásra..

Előzmény: ahama (5139)
ahama Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5139

  Lenne egy kérdésem: ha mondjuk volna időd varrni a gyerekek mellett, akkor hány babád készülne naponta? :))        Itt van megint egy újabb egyéni darab, a legkisebb részletig kidolgozva!  Jól látom a jobb karján a pici séfet?   Szóval csokitartó. Nem szép dolog a csemetéket ekkora kisértésnek kitenni! :)) Ilyen tartóból háromszor annyi csoki fog fogyni.

 

 A családnak javulást! Előnye is van annak,  hogy egyszerre betegek, legalább hamar túl lesztek rajta.

Előzmény: 4Hópihe (5135)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5138
Pihe, nagyon édes a szakács, csuda helyes az orra :D

Annamari, köszönöm, de már megvan (majdnem odaírtam, hogy sajna, de persze irtó boldog vagyok tőle, legjobb barátnőmtől kaptam múlt hét pénteken "boldog pénteket"
Előzmény: 4Hópihe (5135)
Annamária36 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5137

Az ARÉNA 2000 könyvkiadó most árverezi a Barátságos otthon c. könyvet!

Valaki csapjon le rá megéri!

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5136

elöbb utobb táborozások sem lesznek,mert az óraadó tanárok oraszámait is elvinnétek.

nagylánykám oföje mindenröl körmélben tájékoztatja a szülöket, hát rémes megszoritásokat hoztak, azért tanitás iránti szerelemböl-senkinek nem adnak a közértben kenyeret, igy ennek a végeredménye a tanitási minöség romlása lesz.

 nem beszélve az éjjel otthon javitott dolgozatok már nem fizetösek,mert nem az iskola épületén belül végzett munka....és nem elszámolható...ugyanugy,mint a természetben megtartott biologia óra.illetve természetismeret.. most igy hivják..

Előzmény: ildu (5133)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5135

nálunk ma minikórház nyilt,csendesek,osztom a lázcsillapitokat és ápolás közben haladtam a szakáccsal is.. két sapka készült,mert az egyik lehullot t a leszabdalt szemét ficnik közé, és mire megtaláltam megvarrtam az ujabbat...3 fület elbarmoltam,ezért meggyöztem magam,hogy a haja ugyis takarná, nem is kell oda a fülecske

nagyon olyanra akartam,mint az igazi szakácsok ,igy van  a szakácsruha duplasoros filctollal imitált gombokkal zsebekkel.törlökendö a jobb karján, ezüst névtáblája és köténye, a kis lábaskáért felturtam a z egész lakást...a merökanalat elkértem a babakonyhai elemek közül,mert az én fa merökanalam már felhasználodott korábban. az ujjak és a babatest nem az én dicsöségem camea babateste, csak a fej a saját gyártmány...szakállal nem mertem beprobálkozni,mert a tavayli kicsit butácskára sikeredett emiatt, -az üveg ital kupakra lett gyártva üvegruhával.

 ez apró csokitartó lesz majd. a vödrös banyák mintájára alakitottam.

a méret arányok elképzeléséhez: a fejecske orrnál vizszintesen átmérve kb 4cm.

kiprobáltam a korábbi fázis fotók alapján  fejbemetszésbe bedugni a nyakat és ugy összevarrni hát igy is az égbe nézett,(de nem annyira,mint az én módszeremmel )igy az álla alatt kicsit rögzitettem...

egy örömmel beljebb vagyok))))

 

nálunk csajkovszkij  diótöröje  szolgáltatta a hangulati elemet.

:o)

 

 

 

Előzmény: Némakertész:) (5132)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5134
OFF
hát igen, ildu, ezt csak a kívülállók mondják.... tarts ki (én is csak 2 hónapig írtam a napi munkaóráimat, de aztán abbahagytam a kiábrándítóan magas számok miatt...)
amúgy azért emelkedett az óraszámunk, mert nem dolgozunk :P :D
ON
Előzmény: ildu (5133)
ildu Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5133

Sziasztok,már rég csak néma olvasó üzemmódban vagyok éjjelente.Sajnos nem tudok csatlakozni a Fanni megsegítésére indult projekthez:(((  A foltvarrósoknak azért összehoztam egy béna levelet,de angyalhoz nekem jóval több idő kell. Aki nekem azt mondja mégegyszer,hogy a tanítók csak 5-6 órát dolgoznak naponta,azt kinyúvasztom!!! (jelenleg 11 óra az átlagom+itthon a házimunka)

NAGYON KLASSZ BABÁKAT/ANYALKÁKAT VARRTATOK!!!! GRATULÁLOK MINDENKINEK!!!

Exiefo,szenzációs a menyecske-babád!

Egyre jobban alakulnak ki a kül. stílusok,már nem kell néznem,ki készítette a babát,amit látok,tudom róla,ez Pihe alkotása,az Cameáé és így tovább.

Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5132
és közben haladt valaki valamivel a varrás terén?

én egy adventi naptárt próbálok összehozni, a darabkák kiszabásáig jutottam (közben magnót is szereltem, mert nem volt elág karácsonyi a hangulat a varrószobában) és dolgokat szereztem be tölteléknek... nem sok, és ma még meg kellene varrni az egészet, hogy holnap jöhessenek a batyuk (nekem is jó, hogy most jut eszembe ez az ajándék ötlet...)
:D
arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5131
Igen, jó volt! A végére csak összetettük a filozófiáját a különböző babáknak :-)
Előzmény: 4Hópihe (5130)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5130

hmm azért jó volt ez a kis beszélgetös délután.

:o)

ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5129

Na mara az utolso:-) Szoval meg akartam koszonni a babugyi (ez igy tok jol nez ki) velemenyeket.
Erika, szerintem Te rosszul allsz a gyerekeidhez, eddig csupa olyasmit mondtal, ami tok kreativ szellemre vall, barbicsavarhuzo, ervelesi technika... :-)))) Most gondolkodtam el eletemben eloszor, hogy lehet, hogy a fiuknak kellene egy barbi.

 

Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5128
Ó, de kár... tényleg nagyon kíváncsi vagyok, az is olyan klassz kockás???
Előzmény: ki1csoda (5125)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5127
lol, exi, most látom csak: "szárnyas NATO katona" .... :)

hát igen, nálam polcon lenne.... (pedig nem vagyok az a katonai típus ;) )
Előzmény: exiefo (5119)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5126

Exiefo, szerintem ilyen kettosseg sokunkban van, es igen a babak valahogy adjak magukat, hogy az ember ott valositsa meg az elfedett lenyet.

Aki ott volt tudja mirol beszelek, Kaoka babaja szenzacios volt, de Neki valahogy nem tetszett;-)))

Előzmény: exiefo (5119)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5125

Nema, nalam a naptar mar nagyabol kesz, de a gep is:-( most kell majd egy uj, es ennek igazabol az idohiany szab korlatot. Fogalmam nincs milyet kell venni es mire beletanulok egy csomo ido. Szoval a naptarnak csak a szegely kell, a dobozok kesz vannak es a diszek kozul is egy jo par.

Előzmény: Némakertész:) (5124)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5124
Ah, és kicsoda, hogy állnak a naptárak? kész van a másik is? tettél már képet, csak én maradtam le, vagy még mindig rossz a géped??? már lyukad az oldalam :P
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5123
Pihe, hihi :D

Előzmény: 4Hópihe (5113)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5122
köszi évi!!!!
(a szösz.....) az utolsó 5 cm meg sztrájkba kezdett és lejött a papírról... utálom, és persze többszöröse kéne most azonnal, vagyis tegnapra, és így most kénytelen vagyok átejteni az anyagaimat, és bemesélni nekik, hogy 2 oldalast vasaltam rájuk, hátha elhiszik :D:D:D
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5121
Szia Kicsoda!

Vicces, hogy írtad, nem értünk egyet.... :D olvasva téged először elhittem (mert ezt írtad, de a végére valahogy mégis az én véleményemmel egyező dolgot olvastam....) mert igen, kell beszélni, de áááááá, nem tudom rendesen leírni, hogy gondolom (már kétszer kitöröltem...).... de az se baj, ha nem értenénk egyet, mert én is szeretlek, nagyon örültem, hogy találkoztunk, és remélem, a jövőben is összejön :D

és tényleg nekem is nagyon tetszett a "borzadály"..... ahm rájöttem , nem a vitatkozással van a baj, meggyőzni nem kell talán a többieket... és meggyőzés terméészetesen nem egyenlő a kritikával, amit jó, ha mindenki helyén kezel... tényleg abból tanulunk.... (nyilván semmi értelme mindenre beírni, hogy hú, de szép...) és tényleg jól áll a konty az angyalkának, kár lett volna kihagyni...

jaj, na, akkor ma már egyetlen komoly szót sem próbálok írni, úgyis csak zöldségek jönnek ki......:D

Előzmény: ki1csoda (5111)
marcsimama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5120

Kedves Pihécske!

 

Nagyon köszönöm a dícséretet!

Előzmény: 4Hópihe (5118)
exiefo Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5119

:)) örülök az egészséges kritikádnak, és a jövöre vonatkozólag is elvárom.
Tudod én egy francia szabóságban nöttem, tanultam, az értő tudja, mi a
francia és az angol között a külömség.
Mi folyamatosan fidres fodros firlefáncos, taft selyem düsesz bársony organza
anyagokkal dolgoztunk.
Mellettünk volt a ffi szabóság , átjártam lesekedni, és az lett az eredmény,
Hogy olyan fokú disszonancia alakult ki bennem, ami vénségemig elkisért.

Nem hiszed el, de nekem nincs franciás ruhám, viszont angolos kosztümjeim igen.
Nincs fodros szines csicsás rongyom, ezeket élem ki a babáimban.
Ami talán megmaradt, az a szőrme, és az ékszer szeretete. már amennyire
ez megengedhető volt a családi költségvetésből. / 3 gyerek /

Viszont örülök , hogy legalább Neked tettszik ez a szárnyas NATO katona.

Próbálkozni fogok még ,de az csak nagyon - nagyon jó kedvü nap kell legyen
Ugyis megmutatom.

De nem vagyok egyedül, izlésemmel . Emlékeztek a törpémre, ? 13 db rendelt.

Én is bocs a hosszú off ért szép estét, ha már ma nem.
Előzmény: ki1csoda (5112)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5118

ááá közben visszatértél, mig kikerestem a hsz-dat.)))

 kalap le a ruhád elött...

volt barbiruha varrós idöszak nálunk is, amikor a nagyobbik kislányom barbizott... tudom mit hoztál létre..

 gratulálok))))

Előzmény: marcsimama (5116)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5117

nehogy elvesszen a beszélgetés között morcsimama kérdése.

KAOKA

itt hozzád szoló kérdés

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=73564551&t=9158876

marcsimama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5116

Barbi-ruha

 

Talán most.

Előzmény: marcsimama (5115)
marcsimama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5115

 

Délután ígértem, hogy megmutatom a Barbi-ruhát. Talán sikerül elküldenem a képet. Szegény kis roncs-babát a bolhapiacon vettem 100 Ft-ért, hogy fel tudjam prőbálni a ruhát.

Előzmény: marcsimama (5087)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5114

nem nem.

:o)))

Előzmény: ezkriszti2 (5109)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5113

néma és exi

végül is mindkettöket végiolvasva meggyöztetek, én is ezt vallom szivvel kifelé lélekböl alkotni nem kényszerböl akkor tapasztalható az a különleges bübáj varázs egy egy kézmüveskedésben...

 

a vizuális környezetszennyezés-nálam is kulcs szó.))) felnevettem,mintha magam olvastam volna...

 

a kis babáknál igazából most kezd köztetek ráállni a szemem ezeknek a szépségeknek az érzékelésére... ezért is vagyok/voltam tanácstalan.

de az is igaz olyanra kell csinálni ami eladható,és az átlag ember is lát benne valami fantáziát, aki nem keresi ezekben a különleges értéket ami ugye felbecsülhetetlen.

és most ,hogy segitettetek ujra tanácstalan vagyok ha magam akarom közvetiteni akkor kocosan adnám, többségetek viszont a kontyosra szavazott de legalábbis jól fésültre.de titudjátok jobban milyen az eladható babácska-ezért is fordultam hozzátok a kérdéssel

 ha idöm engedi lehet,hogy a szakács és a többi befejezésre váró projekt után még letisztul bennem és esetleg csinálok egy ujat...és valaki odarajzolja az orcáját utolag 

 

akkor évi lehet,hogy az utolsó pillanatban ugrom el hozzád. irtam már mélt,hogy a cimet majd megirhasd...hjaj öreg vény banya lettem miota nem láttál)))

-------------------------

és exi egyáltalán  nem borzalom a kicsikéd.....de tudom mivel kell szembesülnöd....

együtt érzek veled... csak azért nem keltett tetszést,mert nem a te stilusodban dolgoztál...amit megszokott a környezeted.

--

 

és még valamit szeretnék elmesélni ha a mai nap ilyen lelkizösre alakult...

volt egy fiatal kislány kreativ ajándék  boltot nyitott és vitte a motyoimat.. eleinte láttam azokat viszi ami neki tetszik...(sosem  voltak tul lött áraim.) aztán amikor megtapasztalta,hogy az én polcom elött sokan ácsingoznak és veszik is,meg a jó ránézni kezdetü alkalmak- akkor egyszercsak hipp -hopp amim volt válogatás nélkül vitte...

 

és most itt volt anyukám látta a 6hóembert ezt a tildas félét.. háát szépek mondta, és tudtam csak azért dicséri,mert a lánya vagyok,meg a geri akit alkotásra birtam is halllotta.... mikor meglátta a másik hóembert a jegesüveggel- amire ti itt nem is nagyon reagáltatok arra meg ráugrott,hogy ez igen,mert minimum sapkája legyen egy hóembernek ,és a pelerinje... és a seprü is fontos..stb stb...- ezt vásárló szemmel nézte mert több izgalmat látott benne ,mint a wolkmanos hóemberekben,

szóval nehéz döntés,hogy a szép mikor szép,mert attól függ,hogy ki csinálja és azt milyen szemmel nézzük.. 

mert nekem a gyerekem firkája is tetszik noha fogalmam sincs,hogy lovat kell látnom,csak ha elmondja ,viszont közvetit egy élményt ,egy érzést, nem utolsósorban pedig alkotásra/irásra  készülödik a keze...és ez  öröm.

 

---

nah és utoljára még elnézést,hogy ma tul sokat voltam és hosszan járttattam a számat...

Előzmény: exiefo (5104)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5112
Exiefo, sajnalom, hogy ezt mondom, de nekem ez a babad tetszik legjobban. Mert en ezt a stilust szeretem, es tudom, hogy nem fogsz tobb ilyet csinalni (sajnos) es akarhanyan megerositunk nem fogod szeretni. DE a profizmusod teljesen nyilvanvalo. Tokeletesen ott van minden, ahol kell, se tobb se kevesebb. Olyan vagy mint egy jo szinesz a stilus gyakorlattal:-)
Előzmény: exiefo (5104)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5111

Draga Nema, en (!) orulok, hogy ezt irtad! Foleg azert mert egyaltalan nem ertek egyet vele:-)))))) Mindamellett, hogy nagyon szeretlek:-) Szerintem lehet, sot kell beszelni, vitatkozni izlesrol. Mi nem muveszek vagyunk, igy nem azzal toltjuk az eletunket, hogy ebben fejezzuk ki magunkat, DE! pont ezert szukseg van a kulso szemre, aki latja, hogy a szandek, hol bicsaklik meg. Utalom, hogy mindig ezzel jovok, de Camea mondta annak idejen, hogy mindig country babat akart varrni, de valahogy rozsaszin lett, en meg (nagy eszemmel) mondom varrj olyat es nezegesd a countryt. Ennyi.  Szoval az emberben vannak eldontetlen dolgok, amiket kivulrol neha jobban latni. Es ha joszandekkal, szeretettel valaki erre ravilagit, EN halas vagyok erte.

De vannak olyan stilusok, amik idegenek tolem es lovesem nincs ha rosszul csinaljak oket, ami inkabb az en hianyossagom es jo lenne valtoztatni.

Előzmény: Némakertész:) (5107)
36évi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5110
kétoldalas címén a rag.fátylat érted, ugye? Mert akkor nem vattagyárm hanem pw-érdekeltségű boltok. :(
Előzmény: Némakertész:) (5108)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5109
Hú most nagyon hülyén érzem magam. Pihe, ugye Te nem értettél félre?
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5108
évi! vagy aki tudja!
és bocs, hogy nem keresem vissza....
szóval, amikor a kétoldalas ragasztós vetexről volt szó, említettük a Vattagyárat, mint lelőhelyet? vészesen fogy... és nagyon kéne.... és már csak 5 cm maradt :(
és tagnap több helyen sem kaptam... persze a hagyományos pw lelőhelyek nem estek útba nyiltavartási időben...sóhajt....
Előzmény: 36évi (5106)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5107
ebből is az látszik, hogy a "ki mit lát szépnek" belülről jön. szerintem egyáltalában nem borzalmas (és ezt nem az udvariasság íratja velem, aki ismer, tudja, hogy egyáltalában nem vagyok udvarias...) és azt hiszem, hogy mégiscsak a régi latinoknak volt igazuk: 'De gustibus non est disputandum' (=ízlésekről nem vitatkozunk)...

persze, hogy tök jó a közös ötletelés, de az, hogy mi a szép és kinek mi, roppant széles skála.... (nyilván azért vannak olyan szélsőségek körülöttünk - és most nem a topikra gondolok - ami már a vizuális környezetszennyezés tárgykörébe tartozik, de még azokon is nyilván lehet vitatkozni...)

szóval az építő kritika kell... de, ha jól sejtem, még eddig is mindig oda jutottunk, hogy mindenki lelkének az a legjobb, ha a saját világának megfelelő babát alkot, mert akkor a belső harmónia is jól jár, meg a többiek is (boldogság=több motiváció=több kész munka=több fotó :D:D)

hűűűű, bocs, hogy túltengtem.... (a mélypont...amikor a pánik az időhiány miatt elkapja az embert és depibe kergeti...)


Előzmény: exiefo (5104)
36évi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5106
Jaj, nemá!!!! :) tök helyes. :)))
Előzmény: exiefo (5104)
36évi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5105
nagyon vidám lett, jó ötlet volt a konty :) Bejössz hozzám? De jó lenne, ezer éve nem láttalak... :)))
Előzmény: 4Hópihe (5102)
exiefo Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5104
Pihécske ! Én ma magamon kisérleteztem. Megosztom Veled, és Mindenkivel
tapasztalataim.
Magamba szállván, minthogy egy angyal legyen egyszerű, és az enyémek
tudjátok elég csicsásak, - na mondom csinálok egyszerűt.

Sikerült egy szerintem förmedvényt alkotnom .
Azt nem irom ide, nem irhatom ide mit mondott rá a zuram'.
De a tanulságot levontam, erőlködésből nem szabad csinálni semmit.
Ha ugy itélitek szivesen elküldöm Őt is, mert itthon csak mostoha lesz.

A Te babád, nekem aranyos, csak aki csinált már ilyet az tudja mennyi munka
van benne, de mégis azt kell mondani az a kissebb, és a sziv a nagyobb, az
akarás, ami benne van felbecsülhetetlen, ezért " csak " eszmei értékük van.

Szép kis ruhácskát is sikerült varrnod, és szerintem a pofija is bájos.
Nem lehet mindenki jólfésült, neki ilyen az egyénisége.
Örülj neki , lehet hogy elsőnek fog elkelni.

És itt a borzadály


Előzmény: 4Hópihe (5101)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5103
Nekem igy sokkal jobban tetszik!
Előzmény: 4Hópihe (5102)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5102

ilyesmiforma??

amugy nem is nagyasszonyos hanem kishercegnös a ruhája..

:o)

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5101

persze,hogy imááádlak.))

mire viszem évihez majd csak összejön...hogy kellemes legyen...a külleme...

Előzmény: ki1csoda (5099)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5100
jó akkor szétkapom.)
Előzmény: ki1csoda (5096)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5099
KONTYot neki!! :-)) Igy az a baj, hogy a ruhaja nagyasszonyos a feje kislanyos. Ez egy igaza barokk no, azoknak meg meg hajo is volt a fejukon:-)) Szoval nem, nem eleg fonni! Most tuti imadsz;-)
Előzmény: 4Hópihe (5098)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5098

befontam igy jobb vagy levágjam a haját???vagy maradjon kocos? döntsetek! nekem

:o)

ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5097
Pihe, amit most irtal az fontos!!!! Ez a masik oka, amiert ez egy masfajta topik. Itt sokunknak van pici gyereke, esetleg tobb is. Igy az amit egy babara tudunk forditani nagyon kiszamitott. Szoval ha meg tudjuk tartani, hogy nem csak elmegyunk egymas mellett, de adott esetben ertelmes otleteket is adunk, hogy egy baba igazan egyedi, szemelyes legyen, akkor annak az erteke felbecsulhetetlen....legalabbis nekem biztos.
Előzmény: 4Hópihe (5095)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5096

Kaoka, draga, mi van???? En Arcival ertek NAGYON egyet, hogy annak ellenere hogy en is varrok mindenfelet, ezt a topikot jobban szeretem, mert nincs allando sertes/sertodes/lelkielet. Szoval mondd meg ki bantott es hasba rugom:-))

 

Ahama, igen ez az!!!!! :-)

 

Pihe, szerintem itt tenyleg stilusrol van szo, amit a lanyok csinaltak az egyfele rusztikus, `minimalista` stilus es amit Cameaval Ti csinaltok egy tok mas, apro kutyuk, eros szinek, sokkal inkabb barokkos. Nem hinnem, hogy jot tenne a babadnak egy fodraszolas. Esetleg ha valami trukkos kontyot csinalnal neki. Abba lehetne meg tenni apro csillagot stb.

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5095

jaj nagyon aranyos vagy.. mosolyt huztál az orcámra...

:o)

 

igazából azért hosszu  a haja,hogy huncutul kocos legyen.. az viszont igaz,hogy ilyen elegáns ruhához megfésülködik....

 kiprobálom..

 és köszönöm,hogy törödtök a babámmal..

 

annyira tetszik, de  nekem egynapos meló 4gyerek mellett, nem tudok ujabbat összehozni,mert nemcsak babavarrás a dolgom, és lehet ott is elbarkácsolnám az orcáját.

szivem szerint 20darabbal indulnék és a fenyöfáimra is felpakolnék, annak ellenére,hogy hóember rajongó vagyok  annyira remek ez  szabásminta és a méret. olyan jó volt tegnap fogdosni mig rá nem rajzoltam az arcát.

Előzmény: arcencil (5093)
ahama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5094

 Abszolút egyetértek! Mindenki a saját, letagadhatatlan stílusában varr, ami nem összemérhető a másikéval és annyira jó lenne, ha nem fűződne ehhez egy kis negatív érzés sem senkiben. Azt hiszem, hogy ha először a fotót nézzük meg és nem a hsz-ó nevét elég nagy biztonsággal ki tudjuk találni a stílusból, hogy ki készítette. És ez a jó ebben a fórumban.  A lényeg meg, különösen a mostani Fanni akcióban az, hogy együtt csináljuk.   Ha összegyűlik a teljes társaság a vásárra, jó lenne készíteni róluk egy csoportképet.

 

 Az árakban nem kellene túl szerénynek lenni. 1000-1500 Ft-ot simán el lehetne kérni, nem beszélve arról, hogy aki elmegy oda, tudja, hogy milyen célra megy.

 

És most egy nagy,  összesített gratula mindenkinek, akinek láttam a munkáját.

Szuperek vagytok!

 A rendeseknek meg külön csodálat és hódolat!

Előzmény: arcencil (5088)
arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5093
Pont ez a bolondos-kacér-ravaszság tetszik benne. Így igazi a te angyalkád. Nem kell mindig mindennek élire vasaltnak lennie... És a szeme szép!!! Ha nem kel el a vásárban és licitálok rá a weboldalon! ;-)
Előzmény: 4Hópihe (5090)
arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5092
Pihe! Én nem nyúltam volna a babához. Nekem nagyon tetszik. De ezek szerint nincs ízlésem..... ;-)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5091
Komolyan kérded? Az olló előtt próbálj ki több fazont.:)) Előlről nem is látszik a szárnya. Talán két fonott copf. Mindenesetre ünneplőben van, minimum hogy meg is fésülködik.
Előzmény: 4Hópihe (5090)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5090
ezen még tudok segiteni levágjam a haját vagy cofba kössem??
Előzmény: ezkriszti2 (5086)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5089

nem félreérted nem versenyzek.. méltatlan volna velem szemben hiszen babavarrásban nincs rutinom.én inkább a csufi arcokból /kal tudok kezdeni valamit..  a banyák manok.egy dülledt szemü krokodilbábhoz,meg nem kell rajztudás,mert azt odavarrom..

arra volt igényem,belsö kényszerem ha már részt veszek benne akkor elférjen a minöségében a tiétek között is..

bevallom azért is adtam hangot annak,hogy mindenki olyat varrjon amiben profibbnak érzi magát.

fehér tollal kicsit behalványitottam a szempillákat, enyhült kicsit a krampusz kifejezés...

Előzmény: arcencil (5088)
arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5088
Lányok, ne csináljátok már!!! Mindenki annyira a maga stílusában varr!!!! Pihe, nekem igenis tetszik az arca, szerintem a te babáid ilyenek szoktak lenni! És a haja is!!! Én is a kártolt gyapjúval fogok valamit mahinálni haj-ügyben. Szóval az enyém is világos lesz.
Én amit eddig láttam mindtől elájultam. Elképzelem a sok hasonló babát egymás mellett!
Ne legyen már verseny belőle, mert akkor az egész értelmét veszti!
Előzmény: 4Hópihe (5085)
marcsimama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5087

Sziasztok Babavarró lányok!

Lelkes olvasótok vagyok sunyin a háttérből. Talán megbocsátjátok ezt nekem. Én még eddig nem sokat varrogattam, de most szeretnék olyan "kaokás" mikulás zsákot varrni az unokáknak. Kérlek Kaoka áruld el nekem, hogy hogyan erősíted fel a fejet úgy, hogy a zsákocskát azért be lehessen húzni? Nekem 9 db-ot kell varrnom, ha már elkezdem (ennyi az unoka) (még van egy pocakban, de ő még nem kér mikulás-zsákot), és nem szeretném elrontani. És mekkora a te zsákod?

 

Van egy Barbi-ruha, amit most varrtam, majd este megmutatom. Eléggé látszik, hogy gyakorlatlan kéz gyártotta.

Előre is köszönöm a segítséget: Marcsimama

Előzmény: Kaoka (4817)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5086
Nehogy már elkeseredj. Jó kis angyalka a Tied. Lehet hogy a hófehér lobonca a ludas.
Meg ha jól emlékszem neked nemjönnek be a jelzésszerű arcok. (Mintha ezt mondtad volna.) IO-é meg ahamáé meg tetszik. Lehet mégis ki kéne próbálnod a következőn.
Én egy picit sötétebb és rendezettebb hajra szavazok ilyen szép arany ruhához.
Előzmény: 4Hópihe (5085)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5085

én olyan de olyan szépet akartam,és ahogy elnézem a tiédet és a többiekét akik megmutatták egyre inkább elkeseredem.

 

nagyon bájos a tiéd is.

Előzmény: ahama (5071)
panti1 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5084

Köszi. A hét elején postázom. Jó munkát és pihenést mindenkinek.

Előzmény: exiefo (5079)
beszand Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5083

Nem olvastalak most vissza benneteket. Tehát bocsi, ha valaki már írta.

Nem gondoltatok arra, hogy pl. egy cég venné meg és a 6-10 méteres karácsonyfáját ezzel díszítené. Csak nem tudom hogyan lehetne erről őket értesíteni. Vagy egy gyűjtő akinek ez szerintem felbecsülhetetlen, mert ennyi tul.képpen azonos és mégis mind-mind más angyalkákat így egyben megszerezni nagy értéket képviselne. Bocsi, de mennem kell este jövök. Csak eszembe jutott.

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5082

én is 5-700-ra tájoltam, de lehetne licit,mint a buddhisták a deák térenkinálják a könyvet amivel támogatod öket : szabadon választható az ajánlott ár fölé is mehet.

viszont gyanitom ennyit még az is hajlandó rászánni a jó cél édekében aki utána elhajitja.

Előzmény: arcencil (5075)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5081
ez az, Kaoka! nehogy már ne a helyes szájtartást gyakorold egy fantasztikus szombaton!
a helyes szájállás a mai napon (is) :
:)
Előzmény: arcencil (5078)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5080
kdatta! IO! Állati jó a lépésről lépésre angyalka!!! van hajvarrósunk is? (csak végiggondoltam nézegetés közben, na jó, rohampillantás közben, és ha ez lenne az első babámnál tartanék, biztos a hajnál pánikolnék be..)
exiefo Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5079

Szióka !

Lányok , azon is kéne filoznotok, hogy a horgolt angyalokat mennyiért adjátok ?
Már jelezték nekem, hogy van aki postázta.

Panti ! @ ment.

arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5078
Kaoka, mi a baj? Biztos, hogy senki nem akart megbántani! Ez egy olyan jó kis topik, úgy figyelünk egymásra. Ezért szeretek ide járni. Itt nincs az a lelkizés mint a testvértopikokon.
Itt mindenki fontos. Mégha nem is tesz fel fotót naponta és nem is ír minden órában. Sok embernek itt sok ideje van varrni, míg másoknak heti 1-2 óra....
De nem ez a döntő.
Izéé... én most küldök egy mosolyt...:-)
Előzmény: Kaoka (5077)
Kaoka Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5077
Csak halkan megjegyzem Én is itt vagyok, mégha nem tudok naponta feltenni képeket akkor is. Talán kétszer, ha sikerült, mert volt olyan kedves valaki, hogy lefotózta. De felesleges a fotózással másokat ugráltatni, ha az enyém nem érdekes. -:(((((
Előzmény: 36évi (5064)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5076
mindig visszateszed a helyere???? ah, na ezt nem sikerul nekem megtanulni, de azert nagyon buszke vagyok rad :D
Előzmény: Kaoka (5074)
arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5075
Kdatta! Te már vásároztál! Mennyit kérjünk az angyalokért? Többiek vélemény? Az a baj, hogy hiába tudjuk, hogy mennyi munkaóra van benne, ezt nem lehet átfordítani egy összegre...
Tudom, hogy hülyének néztek, de nekem elsőre a 600 Ft jutott eszembe...Szavazzatok le, hogy kevés!!!!! :-)))
Előzmény: 36évi (5063)
Kaoka Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5074

kdatta!

A farmer tárolóba vannak a varrókellékek, munkalap, körkés, ollók, vonalzók, apró dolgok, amikre minden varrásnál szükség van. Mindent rögtön visszateszek a helyére, így megmarad a valamennyire a rend és nem kell keresgélni. Van rajta cérnatartó és mindig csak azok a cérnák vannak rajta, amikkel éppen varrok. Ha nem kell elteszem a dobozba, ahol kicsi dobozokba színek szerint vannak válogatva. A gombok is egy nagyobb dobozba vannak és abba a kis dobozokba cérnára felfűzve faja és szinenként. A dossziékban dátum szerint Praktika, Fürge ujjak és régi Burdák. A fűzős dossziéba szabásminták, ott is mindenen feltüntetve, hogy mi van benne. A szoba másik oldalán, az nem látszik szekrény polcán Patchwork újságok, könyvek. A beépítet szekrényben polcokon anyagok, fajták szerint szortírozva. Azonkívül Ikeás papírdobozokba, kellékek, szalagok, zsinórok, gumik, csipkék stb.

Előzmény: kdatta (5062)
arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5073
Mindenki, mindenki annyira szép angyalt varr!!!! Bocsánat, ha eddig kihagytam volna valakit a dicséretből! Egy sem volt olyan ami ne tetszett volna.
Kezdek rezelni, hogy nem tudom felvenni a versenyt veletek!
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5072
IO, ebben a pillanatban jutottam el az angyalodig (2 napja éjjel is.... boltosok életete... legjobb barátnőmmel karácsonyi árúkipakolás, kirakatrendezés...szóval itthon sem voltam, nemhogy olvasni...aludni sem...)
ezért ilyen későn.. de wowowowowowow IO, gratula! annyira tetszik!!!!


báb: én azt tanultam, minden életkorban jó és kell, bármivel (lásd ahama szívószálas történetét) később átértékelődik (lásd felnőttkor-IO), szóval biztosan nem a kesztyűbáb a lényeg... csak az valahogy nagyon elterjedt (az én angoltanítós barátom is kesztyűbáb, a 7 évesek bármire képesek, ha ő kéri őket, pedig eléggé láthatóan az én kezemen van....:D)
Előzmény: Törölt nick (5033)
ahama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5071
Elkészült, lefotóztam, feltettem  ...  és most elrohanok, hogy elérjem 36évit.
Camea Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5070
Pihe! A lekvárt tudtam, hogy imádni fogod! :o)))))))) Nekünk is elfogyott, jövő héten készül a következő adag. :o)
Előzmény: kdatta (5057)
Camea Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5069

Puszi Lányok!

Szépségesek az angyalok! :o) Én még nem álltam neki, mert még itthon van a Kedves, aki nem is kedves, mert nem szereti a tűket.... (főleg, ha beleüll)! :o))))

Mi a határidő? Mert, ha kicsúszóban vagyok, akkor inkább küldenék egy már készet.... mh?

 

Ő megy a tombolára.... nemtom mennyire látszik, de van mellette egy főzött könyv ugyanazzal a babával és lenn a lábánál egy ajándék-kísérő kártya... (oldalt a kis sárga egyöltéses az csak véletlenül befurakodott a képbe. :o)))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kérte a nagynéném, hogy találjak ki valamit, amit a nyugdíjas klubban elkészíthetnének az ovisoknak.... mutatom azt is:

Szóval a már régebben látott fenyőfa és angyalka.... feldíszítve cukorkákkal.... :o))

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5068

szerintem direkt összepakolt kicsit,)vagy olyankor készült a fotó amikor elöre tudta,hogy nyaralni megy 3hétre...

:o)))

Előzmény: 36évi (5065)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5067
ha volna ötleted vagy bárkinek a javitáshoz amitöl szelidebb lenne a krampusz arca megköszönném...
Előzmény: kdatta (5057)
36évi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5066
Nagyon jó!!!
Előzmény: kdatta (5062)
36évi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5065
Istenem, micsoda rend van itt... szégyellem magam, ebben a témában sosem fogok hozzátok felnőni. :)))
Előzmény: Kaoka (5061)
36évi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5064
már megint ez az egyátalán... én csak azért nem dicsérgettem, mert már személyesen találkoztam velük, és akkor mondtam nekik, hogy helyesek vagytok. :)))) Ne kezdd!!!
Előzmény: Kaoka (5059)
36évi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5063
Én benne vagyok, csak ne nekünk kelljen ott a vásárban eldönteni. Ti látjátok, jussatok közös nevezőre. :)))
Előzmény: arcencil (5055)
kdatta Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5062

A plafonig polc hiányzik nekem is! Egyelőre két 70 cm magas komódom van, amiben az anyagaimat tárolom... enyhén szólva kinőttem.... azt megutálom, hogy alakás minden pontját meg kell nézzem, hogy a többi anyag között hol van az amit épp keresek... :o)

 

Csináltam egy rajzot, kb ilyen lesz :o))

 

 

 

A farmer zsebes tárolóban mit rejtegetsz? :o))) Nekem mágnestábla lesz az asztalom fölött, hátha onnan nem tűnnek el a cuccok... :o))

Előzmény: Kaoka (5061)
Kaoka Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5061

Na látod, még ez is Neked jár ki!

Azt a szuper lekvárt! Te utánozhatatlan vagy. Meg se próbálom.-:)))

Örülök, hogy lesz szép varrósarkod. Az enyém ilyen. Már nem ártana vele kezdeni valamit, de még ennek is nagyon örülök. 

Itt sincs sok hely.
Előzmény: kdatta (5060)
kdatta Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5060
Részemről a szerencse! :o))))

Köszi a gratut is, észre sem vettem. :o))
Előzmény: Kaoka (5059)
Kaoka Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5059

Camea, komórka, Némakertész, 4Hópihe, kicsoda!

 

Nektek, meg köszönöm, hogy egyáltalán észrevettétek az anyalkáimat, amiket felraktam pár napja.-:) kdattának, meg, köszönöm, hogy lefotózta.

Kaoka Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5058

kdatta!

Gratulálok az 5000. hozzászóláshoz.

Előzmény: kdatta (5001)
kdatta Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5057

Sziasztok!

 

IO! Ez az angyal eszméletlen jó lett!!!!! Gyönyörű! Az arca, a haja, a ruhája.....  Mindene tökéletes, a szeme is!!!! :o))))
Igazad van,valószínűleg én is azért küzdöttemmeg a végtagokkal, mert én is relatíve vastag anyagból kezdtem el. Ikeás nyers pamutvászon.

 

Kriszta! Mit csinálsz másképp? Most jól felcsigáztál!!! :o))) Azt tudom magamról, hogy csak jobbról balra tudok varrni. Próbáltam már úgy hogy az óramutató járásával megegyezően applikálok, de katasztrófa lett az erdménye... :o) Fordítva pedig remekül működik! :o))
Annyira sajnálom, hogy nem tudjuk megnézni az alkotásaid! Dani látta már a dobozt? :o)

Pihe, aranyos lett az angyi, csak nekem egy picit erős az arca hozzá, szerintem, de a ruhája nagyon jó! :o)))

Beszand! Üdv itt is! :o)) A te angyid is édes lett! Kár, hogy nem látszik szemől, de nem gond, megnéztem! :o)))  Ügyes vagy! :o) A kezeit nekem is elnyomta a ruha, de én picit levarrtam, hogy ne álljon szét nagyon.

 

IO! Ma megpróbálom a feliratozást, bár most eléggé felborult a menetrendem. Készül az új varrósarkom!!! Én szép kényelmesen megterveztem, apum aki asztalos kiszámolta nekem, majd szépen leadtuk a rendelést a lapszabászatnál tegnap délelőtt... Arra számítottunk, hogy ebből talán hétfőn, vagy kedden lesz anyag. Ehhez képest már tegnap délután telefonáltak, hogy kész a motyó! :o) Persze nem sírok, hogy hamarabb lesz meg a sarkom! :o))) Most is van, csak nem praktikus. Meg nem is férnek már el a cuccaim. Mivel kicsi a lakás, esélyem sincs külön varrószobára.... Elpakolászni, előszedni mindent meg én nem szertnék nap mint nap. :o)))))

 

Ja és még valami történt tegnap. Cameának köszönhetően, aki feltette a szuper narancsos alma lekvár receptjét, megfőztem életem első lekvárját!!!! CSajok! Aki szerti a pikáns lekvárokat készítse el! A férjem teljesen oda meg vissza van a teljesítményemtől. És ali ásfél óra alatt rend volt  a konyhában. :o))) Puszi érte Camea!!!! :o)))))

bocs, ha off, de én nagyon büszke vagyok rá :o)))
Előzmény: Törölt nick (5033)
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5056

Ez nem tudom, hogy került ide megint....Bocsi!

Kész vagyok az angyal testével, holnap varrok neki ruhát!

Előzmény: arcencil (5055)
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5055
:-)))) Nem lenne jobb, ha az árat közösen határoznánk meg??? Nekem ez mindig gondot okoz...
Előzmény: 36évi (5046)
beszand Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5054

Szia 4Hópihe!

Bocsi újra felraktam. Ilyen lett:

Angyalkám
Előzmény: 4Hópihe (5053)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5053

2x mutattad hátulról..és elölröl nem látjuk.

 nekem a felöltöztetés után jobban eltartja a kezeit... tán a ruha  lehet nálad is az oka...

Előzmény: beszand (5051)
kustraerika Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5052
Fúúú!IO,ez az angyal gyönyörű!Hogy csináltad a haját?
Előzmény: Törölt nick (5033)
beszand Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5051

Sziasztok!

Elkészült az első angyalkám. Lenne a kezekről kérdésem. A felrögzítéskor nem állt ennyire széttárt karokkal. Mit kellett volna másképp?

 

Angyalkám

Ő hátulról

alulról     (Szegénykém illetlen pózban van)
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5050

Nagyon kis ravasz csajszi!!!! Nem is krampuszos!!!!! Nagyon szép!!!!

Hol van a naci gyorsvarrás leírva? Az indexbabán?

Előzmény: 4Hópihe (5048)
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5049
:-)))) Nem lenne jobb, ha az árat közösen határoznánk meg??? Nekem ez mindig gondot okoz...
Előzmény: 36évi (5046)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5048

szerintem valami közös árat kellene kiagyalnunk nem???

--------------------

befejeztem én is az angyalkát,de az utolsó pillanat megint... hát eléggé krampusz arcu lett sajnos...

a ruha tervet egy barbi hercegnöröl mentettem át..

a gyorsvarró gatyóhoz köszönet a kitalálónak. ilyen kis méretben rémes lett volna 2eleje 2 háta közepet összevarrni...nem beszélve a belsö oldalvarrásokról...

lean Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5047
Álomszééééép!!!!!! :)
Előzmény: Törölt nick (5033)
36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5046
Hát jó lenne, ha ti magatok, akkor leveszitek a gondot a vállunkról. :))
Nem tom, mire gndolsz mellé... talán egy másik babát... :DDDD
Viccet félretéve semmi, azért írd hozzá a neved, hogy tudjuk, kitől mi jött, meg az árat, ha esetleg valami apróság akar még otthon elfekvőben (tudod, pl. azok a szép karidíszeid :D), akkor szívesen várjuk azt is. :))))
Előzmény: arcencil (5045)
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5045
Köszi az infót! A baba árát ki határozza meg? Kell-e valamit mellé tenni???
Előzmény: 36évi (5043)
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5044

Nekem direktbe tetszik IO széleszemű babája!!! Persze ízlések és pofonok ;-)

Nálam is kezd összállni a kép, hogy milyen lesz!

A nagy angyalvarrásban nem tudom ki hogy áll az sztk mammerrel.....khmmmm.... :-)

Előzmény: Törölt nick (5033)
36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5043
A vásáros cím lemaradt:

Tesa Training Center, H-2040 Budaörs, Szabadság út 117.
36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5042
Drágáim!

Sajnos berántottak holnapra, de kiszököm, kb. 12 és fél 1 között fogok megjelenni a közös varráson. Aki esetleg oda készül és hoz nekem felajánlást, kérem vagy várjon meg, vagy adja oda a regisztrációnál CSÁKNIR olvtársunknak, ő tudja, miről van szó. Csak modnjátok, hogy nekem, és hogy a Fanni-féle adakozásba megy.
Kösz...
36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5041
ez nekem nagyon-nagyon... :)))
Előzmény: Törölt nick (5033)
36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5040
Itt a vásár beharangozója:

2007. december 13-án 17 órától 20 óráig a budaörsi Orco Bussines Park területén, a Tesa Training Center-ben rendezünk első ízben, gyermeki rajzokból, festményekből, plasztikákból, fotókból és zenei alkotásokból válogatott kiállítást.

gyelőre úgy néz ki, hogy Dióhéj, Maplesyrup (foltvarró társaink) és én fogunk árulni, szerintem több folots meg is fog látogatni. :)))

Ami nem elmegy ott, azt felteszik egy honlapra (valahol az sosdrn.hu-n belül), és online lehet megvásárolni. A lényeg, hogy minden eladandó dologról meg kell jegyezni, hogy Fanninak megy. Sajnos többen vannak, mindig jól jönne a segítségünk.

kb. 3 éve már volt egy ilyen akcuónk, bár ott inkább a dekup. topikról indult ki a dolog. Sok pénz összejött, sajnos pártfogoltunk nem bírkózott meg a betegségével...
Előzmény: arcencil (5036)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5039
Kata, annyira erdekes volt nezni a fazis fotokat, mert igy latom, hogy en tok maskepp varrok:-))))) Az angyalodhoz csak hasolnoakat tudok mondani mint IOnak. Nekem az angyal az ilyen, valahogy visszafogott:-)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5038
IO, izlesem szerint igy kell egy angyalnak kineznie. Epp elegge antik, de nem maszatos (az enyemmel meg mindig baratkozom, de tok oszinten nekem nem tetszik. Tul elegans ahhoz, hogy maszatos legyen:-)). Az arca pedig epp jelzesszeru, de teljesen eleg. Ugy sajnalom, hogy nincs most gep, mert Dani dobozan angyal van es annak a szarnyat ezust szallal tuztem es nagyon szeretem:-))
Az anyag a festettekbol van?
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5037

jaj de cuki))) nem nyálasan mondom hanem szenvedélyesen... bübájos.)))

és a szárnyai fantasztikus..

 talán a szemeket kicsit közelebb raktam volna egymáshoz...

ezek után már nem látom az enyém olyan bájosnak,pedig nem sok van hátra,hogy kivégezzem..gatyó haj és fejdisz hiányzik csak...

Előzmény: Törölt nick (5033)
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5036

Gyönyörű, különösen a szárny!!!!! Szerintem nem kell nagyítani.

A vásárról tudnátok egy kicsit írni? Hol lesz, ki fog árulni stb... Lehet, hogy már volt szó róla, akkor bocsi!

Előzmény: Törölt nick (5033)
komórka Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5035
Most valamit nem értek! Az A4-es szabásminta alapján jön ki ez az angylka nagyság? Nekem sokkal kisebbnek tünik. Vagy fel kell nagyitani?
Előzmény: Törölt nick (5033)
exiefo Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5034

:)) NAGYON SZÉP , ÉS A SZÁRNYAK !!
Előzmény: Törölt nick (5033)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5033
Végre fel tudtam tölteni az én angyalomat is.. Itt az elkésett prototípus! :D A szárnyát felvarrás előtt még lefotóztam a tűzése miatt.
ktimó Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5032
Megkaptam, köszi :-)))
Előzmény: Törölt nick (5031)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5031
Nah, végüla citromélen átment.. :D dzsímél, vipmél sux.. :D
(Bocs, de ez kikívánkozott.. :D) Exi, mennek a honlapra az angyalkák! :D
Előzmény: Törölt nick (5028)
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5030
Én szívesen átküldöm!Word doksi vagy kép fálj legyen?
Előzmény: Törölt nick (5028)
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5029
Anyirra jóóóóóóó! A kis csengő meg a virág......hihetetlen! Meg  a rucijuk is! És a hajuk is! Nagyon-nagyon ügyes vagy!!!!!
Előzmény: exiefo (5026)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5028
Nem tudok mélt küldeni, az index folyton kidob,a portál lefagy.. Elindítok egy vírusírtót, és mára, sajnos leléptem. Bocsi, Timi! Kérlek, lányok, küldjétek át Ktimónak a mintát!!!
Előzmény: ktimó (5023)
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5027

Kdatta - IO! Kutya jó az a "how to make" sorozat!!!! Remélem sokakat inspirál majd az angyalkára!

exiefo Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5026
kedden indulunk, postán !
arcencil Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5025

Hali! Valaki elküldené nekem is a levelet amiben a postacímek vannak benne? A hétvégén fogom megvarrni az angyalt!

Exi baromira tetszik az angyalkád!!!!!!

Látom nem csak nálam van kupi a varrósarok környékén. Valójában én nem is ettől őrülök meg, hanem hogy mindig tele a szoba, a szőnyeg és az egész lakás szösszel és cérnamaradvánnyal...Irigylem akinek van saját varrószobája!

36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5024
Mókikáim!

Akinek az elérhetőségeim (cím, telefon, gyűjtőhely pontos címe) kellene, dobjon mélt, ígérem, mostmár erősen sasolok a témára.

És bocs, hogy eddig nem, tegnap nem fértem a géphez, itt bent nem műkszik a mélem, szóval volt baj gazdagon. :(

Holnap dolgozom egész nap, tehát holnap megintcsak úgy tudunk értekezni, hogy IDE írtok, és írok egy működő mélről.

ktimó Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5023
IO! Nekem is elküldenéd az angyal A4-es mintáját? Nem sikerül kinyomtatnom, és délután lenne egy kis időm csinálni. Köszi!
Előzmény: Törölt nick (5017)
exiefo Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5022

Évi odaküldtem, a lényeg az, hogy már van cimünk és el is küldtem az érdeklődőknek,
sokan vagyunk !
Előzmény: 36évi (5021)
36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5021
sajna csak du, otthon tudom olvasni, itt bekrepált a mélem. :(
ha fontos, küldd oda, ahonnan írtam, még egy órát vagyok.
Előzmény: exiefo (5019)
36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5020
küttem neked is a mélt, a dolgozóból, ne lepődj meg a from-on. :)))
Előzmény: Törölt nick (5015)
exiefo Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5019

@ ment !
Előzmény: 36évi (5016)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5018
Babakészítés: Hozzávalók
Előzmény: Törölt nick (5017)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5017
THX! A stílusa nem baj... egyelőre minden átmentendő infot átviszek, aztán ha már az egész topicot kiveséztük, akkor lehet finomítgatni meg szerkesztgetni..

Szerintetek ezt a cikket (tömőanyagok) hova kéne tenni? Vagy milyen címet atláljak ki hozzá? Sok helyen taglaljuk a topicon az anyagfajtákat, azokat is ide gyűjteném, meg Kastan legutóbbi rizses ötletét.. Címjavaslatokat várok.. :D
Előzmény: 36évi (5013)
36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5016
Exiefo!

küldtem egy mélt a címmel, meg egyéb dolgokkal. :)
Előzmény: exiefo (4947)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5015
Most úgy csináljuk, hogy van egy standard levél, azt küldjük el mindenkinek, aki szeretné eljutattni az adományát. Eddig az én címem és Juhizs munkahelye van benne. Ha írsz egy mélt, hogy Hozzád hová és mikor lehet vinni a cuccost, azt is belekomponálom.. :D (Az otthonit sztem felesleges.. a pihiidő maradjon is az..:D)
Előzmény: 36évi (5014)
36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5014
Jöhet hozzám is, de inkább csak mélcím, még az otthonit sem kenném közkinccsé, a dolgozót meg főleg nem. Mélemre írhat bárki, aki be akarja hozni a dolgozóba, én majd megírom, hogy hová vigye.
A Maplés ötlet is jó, biztos felhozza. :)
Előzmény: Törölt nick (4910)
36évi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5013
viheted a vlies-kérdést, csak ez azért kissé pongyola (bratyizós). csak a volt technológia-tanárom meg ne lássa...
De ha nektek elég, akkor közkincs. Kösz Kastan, tök netikus (forrásmegjelölés rulez)! ;-)
Előzmény: Törölt nick (4908)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5012

huhh micsoda fontosat mondtál.. erre nem is gondoltam.hogy behütés után lenne jól felhasználható....

:o))

 a jó pap is holtáig tanul.)

Előzmény: Törölt nick (5010)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5011

azt gondolom az a jó ha a lakás megfelel az identitásoknak, személyre szabottan... az enyém ilyen kis alkotoi kuplerájos.) de szeretem.a másik mániám a virágok felhalmozása,igy elvileg senki nem férbe/ el.

akkor vagyok bajba ha elö kell kapnom az interlokkot mert annak  a helye épp az  a rajztáblányi felület. és babaszéken ülve férek oda)

 

exiefo anyukámnak is gardrobja van a kreativkupihoz, csak becsukja az ajtót és annyi...de neeeekkeeeeeem nincs, és ami a legrémesebb,hogy az ajtó ugy nyilik,hogy éppen ez a terület látszodik..hétvégén az ágyat is beteritem .. van 3rajztáblám) és akkor a kicsik már jönnek,hogy nem férnek el. mert alkut kötöttünk,hogy már nagyok és csak hétvégén szunyokáljanak velem, kivételt képez ha valaki beteg...az soronkivüli ágyhelyet kap.

Előzmény: Zsizi (5009)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5010

bocs, még egy tegnapi kérdésedre válaszolok:  rizstömésre úgy jöttem rá, hogy tavaly a pw. klubban mutatta meg valaki az övét félkészen, és vele a fortélyokat is, pl. az alsó hajtást, meg a kar és ruhaujj összefüggését.  A rizst mélyhűtőbe teszi egy időre, hogy az esetleges rovarok ne keljenek ki később. 
Böngészve a leírást, ír olyat, hogy granulatum.
beírok pár szót, hátha hasznát veszitek

Előzmény: arcencil (4936)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5009

:D)))))

Nekem tetszik:)

Előzmény: 4Hópihe (5006)
exiefo Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5008

Tévedtek ! Nekem egy egész szobám van , ami tulajdonkép a gardrob.
A ruhákon kivül ott van a száritó a vasaló asztal, 3 db varrógép, porszivó, stb.
De ha egyedül vagyok itthon , ide zsufolódok a szg. köré, és csak varrógépelni szaladok el.
Ez a rosszcsont macska, meg bukik az ufókra, és mindent visz amit lát.
tegnap eltüntette a düsesz szalagomat.
Aztán majd 5 óra felé , mint jó kislány itt össze takarit, és behúz a dolgozóba,
mert jön apa.
Előzmény: Törölt nick (5003)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5007
nálatok az ovi is sztrájkol???
Előzmény: kdatta (5005)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5006

az a csoda,hogy icipici helyen is lehet nagy durranásokat létrehozni..

nekem egy rajztáblányi felületem van.ragasztópuskának csak a földön van helye, de kéznél a hulahopp karika is ha alkotás közben kell egy kis kondiciójavitás.. a varrógéppel most nagykabátot varrni nagyfoku elmebetegség lenne pl..ha könyvet kötök ahhoz kiszorulok a konyhapultra, akkor nem lehet kenyeret szeletelni.

ezért praktikusan szeletelt kenyeret vásárolok,))).a görényünk ebbe a szobába nem jöhet be ,mert képtelen volna itt rendet rakni,amit pedig nagyon szeret...és dugdosni is..

 

Előzmény: Törölt nick (5003)
kdatta Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5005

persze, csak addig nem jutottam el... de most sem fogok.. megyünk sétálni. Mindkettő gyerkőcöm itthon van, nincs ma ovi. A kicsi kornyadozik, a nagy meg nagyon él. Panni ma babakocsiban alszik. :o))

Jövök majd! Puszi

Előzmény: Törölt nick (5002)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5004

látom neked sincs munka asztalod..

 mindjárt megmutatom az enyémet..hasonlóak a méretek.

:o)))

Előzmény: exiefo (5000)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5003
Én csodát nem látok, csak egy félkész angyalkát, meg egy széép macskuszt.. :D Mit kell nézni? (Oké, oké.. nekem jóval nagyobb helyem van rá, hogy kupit csináljak.. de mivel a férjem szerint szeretem a gáz halmazállapotot felvenni (amely minden rendelkezésre álló helyet kitölt), azért ez szokott sikerülni.. :D)
Előzmény: exiefo (5000)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5002
neeeem. Én vagyok a béna.. Az így készül alá teszem be mindjárt.. Ahol eddig volt, nem jóó... De tudod, hogy a közös névvel kell belépni..
Előzmény: kdatta (5001)
kdatta Creative Commons License 2007.11.23 0 0 5001

:o)))) Kalandos sorsú angyal esz, az már biztos!

Figyi! Feliratozok én, szívesen, csa nem találom a képeket! Én vagyok a béna vagy én vagyok a béna? :o)))))  Segíts... :o)))

Előzmény: Törölt nick (4998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!