Keresés

Részletes keresés

szisz16 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 887
Stingi ,köszönöm elolvastam.Remélem nekem is sikeres lesz a vizsgám.Nagyon félek.Tudod nem igazán szeretek beszélni angolul,félek hogy kinevetnek.
Előzmény: stingi (885)
Mse2005 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 886

sziasztok, angol közép C vizsgát szeretnék tenni, a Pannon nyelvvizsgát néztem ki, valaki aki már volt tudna nekem pár szót írni róla, írásbeliről, szóbeliről?

 

stingi Creative Commons License 2008.02.22 0 0 885
Hali, nézd vissza a fórumot(851)! Ott írtam pár sort az origós alapról.
szisz16 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 884

Sziasztok.

Áprilisban szeretnék angol alap C ORIGÓS nyv-ra menni.PÉCSEN

Ha valaki tud tanácsot adni ,vagy volt már ilyen vizsgán és megosztaná velem a tapasztalatait azt megköszönném.

Frouwe Creative Commons License 2008.02.21 0 0 883
Az Origora optimalizált tanfolyammal a TELC-nél nem sokra mész. A nyelvvizsgán tudni kell ugyan a nyelvet mindenütt, de nem árt, ha ismered a tipikus feladatokat, a pontozási szisztémát stb.

Szóval TELC-re készülj szerintem a TELC-es tanfolyamokon. ;)
Előzmény: Victor-y (882)
Victor-y Creative Commons License 2008.02.21 0 0 882
Mit gondoltok, ha elvégzek a Katedránál egy 6 hetes angol középfokú felkészítő tanfolyamot (ORIGOra optimalizálva), akkor le tudok tenni ezek után egy TELC-et, vagy inkább keressek egy kimondottan TELC-re szakosodott kurzust?

Üdv és előre is köszi!
Sanyiiika Creative Commons License 2008.02.21 0 0 881
Pest környékén akkor nem tud mondani senki se valami könnyebb KITEX-es vizsgázó helyet?
helene_ Creative Commons License 2008.02.21 0 0 880

Sziasztok!

 

Genleman24, egy nagy kalappal holnapra(majd írd meg, mi volt), remélhetőleg könnyebb lesz, mint a Zöld út, ott nekem is jópár ismerősöm többször futott neki az írásbelinek, van, aki 6-szor!! És szinte mindenki a fordítás miatt.

 

 

Egyébként a német Zöld Út is asszem holnap lesz, még mindig senki, aki arra vagy az áprilisire megy, illetve bármikor volt????

Előzmény: Gentleman24 (879)
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 879

Helló Andris,

Egyik ismim BGF-s szakmain volt a másik meg Corvinusoson, hát az Oeconom vizsga azt mondta nem volt annyi gáz, de könnyű se volt, a magnóban a BBC-ből ragadtak ki interjút és gáz volt nagyon alig értettek vmit belőle!

A BGF-s ismim pedig a nyelvtanos részt tartotta húzósnak.

Ennyit tok hozzászólni, holnap menek még szóbelizni GazdálKODÓ-ra akit érdekel majd beszámolok mien volt!!!

Sziasztok
Előzmény: Andris index (877)
Sanyiiika Creative Commons License 2008.02.20 0 0 878

Helló!

Melyik az a nyelvvizsgaközpont ahol könnyen le lehetne tenni egy Angol KITEX nyelvvizsgát. (kereskedelmi, középfok).

 

 

Andris index Creative Commons License 2008.02.18 0 0 877
BME gazdasági nyelvizsgán volt mostanában valaki ?
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 876

Szia!


Az Euró hatása az övezetben élők megélhetésére, lényegében ez volt, az a fura alig használtam szótárt, 10 perccel előbb befejeztem, nem volt benne bonyolult nyelvtani szerkezet, és ahogy tudtam magyarosan irtam, amikor láttam 0 pont majdnem sirva fakadtam:S
Elhatároztam hogy inkább másfajta nyelvvizsgát választok mert ez nem fair nagyon, Gazdálkodón meg csak egy tömörités volt ami a távmunka előnyeiről szólt, jóval egyszerűbb volt:D
A szóbeli sztem itt is meg lesz ha zöld utas olyan jó lett, egyáltalán nem félek a szóbelitől, végülis nemzetközi kommunikáció szakos hallgató vok illene tudnom beszélni folyamatosan:D

Jó készülődést!
Előzmény: leena87 (875)
leena87 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 875
Köszi az infókat..:)
erről a fordításról én is hallottam hogy nagyon gáz de nem értem minek kell ennyire gáz szöveget betenni nem értem.nah mindegy a fordítással amugy jól elboldogulok azzal nem sok problémám van de majd kiderül vizsga után..:) te milyen témájú szöveget kaptál a fordításhoz??
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 874

Szia,

No para, please!!!! Just Imagine, az a lényege a zöld utas szóbelinek, hogy amikor bemutatkozol akkor kérdezni fogják mivel foglalkozol milyen területen, itt meg is ragadtam magamnak a marketing mint témát és abba sikeredett belemenni.
Marketingből kérdeztek, utána meg egy sima job interview volt- a diagramm meg az EU-s országok termelékenységéről szólt...
Egyszerű volt nagyon, inkább a környezetvédelmes szövegek estek nehezemre , mivel nem vagyok otthon a témában és hát csak lestem mik is vannak...
A szóbelim összeségében 92%, viszont az írásbelim 0% amin jól berágtam, mivel a fordításomat lenullázták így nem számoltak végeredményt.

Most voltam GazdálKODÓ-s írásbelin, kiderül meik lesz a nyerő:D
Előzmény: leena87 (873)
leena87 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 873
Sziasztok

Épp most készülök a Zöld út szakmai nyelvvizsgára angolból és szeretném megkérdezni nincs e valakinek meg a szóbeli témakörei
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 872

Sziasztok!

Hát túl vagyok a nehezebb részén, meg volt az írásbeli GazdálKODÓ-s, szerintem egyáltalán nem volt vészes, az írásos rész könnyebben ment mint a tesztes része.
A mondatvisszahelyettesítős volt a legnehezebb sztem, amúgy a vizsga jól felépített volt, 10 perces szünetekkel egybekötve.
A listening se volt vészes, megfelelő nem gyors tempóval pont a középszintnek megfelelően volt leadva, HÁTTÉRZAJ NÉLKÜL!!!!
Remélem 4 hét múlva fény derül az igazságra!:D

Előzmény: Andris index (871)
Andris index Creative Commons License 2008.02.16 0 0 871

Hát szerintem nem a két felső ténye a durva, hanem hogy leszűkítették 2 központ bizonyitványának elfogadására.

 

 

Amúgy mind a nemzetközi gazdálkodás mind a nemzetközi tanulmányok egyetemi és MA szakokon ez a követelmény. Legalább is a Közgázon...

 

 

 

Üdv,

Előzmény: Gentleman24 (870)
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 870

Hali Andris!

Nem semmire vállalkoztál ha 2 felső kell neked.
Nekem egy felső ( általános ) és egy szaknyelvi középfokú elég a diplomámhoz.
Milyen szakra jársz??????????

Egyébként aki ma vizsgázik reggel 9-től GazdálKODÓn annak egy kalappal, rajtunk a világ a szeme:D

Előzmény: Andris index (869)
Andris index Creative Commons License 2008.02.14 0 0 869

Sziasztok,

 

 

 

Köszönöm a válaszokat, szóval sajnos 2007 szep-től nem fogadnak el más nyelvizsgát a Társadalomtudományi Karon csak a BME és Corvinus Közgáz szaknyelvizsgáit.

 

Szerintem is furcsa : / a felsőoktatási törvény alapján akkreditált szaknyelvizsgát el kéne hogy fogadjanak...

 

Amúgy nekem két felső kell (egy általános és egy szaknyelvi), az nincs is (még) a GAZkodón, csupán középfok, de ők jelenleg a legdinamikusabban fejlődő főiskola így szerintem lesz feslő is...

 

 

Üdv,

 

 

 

 

 

Előzmény: Gentleman24 (862)
freyya Creative Commons License 2008.02.14 0 0 868
Valószínűbb, hogy a szinte mindenhez kötelező nyelvvizsga-papír miatt, muszájból sokan jóval hamarabb megpróbálják letenni a nyelvvizsgát, mint azt a nyelvtudásuk szintje indokolná. Egyébként a tényleges nyelvtudást a szabad nyelvhasználatot kérő (azaz szubjektív pontozású) feladatok mérik fel elsősorban, egy multiple choice tesztben vak tyúk is találhat szemet, meg annyiféle felkészítő tesztkönyv van, hogy a rendszeresen visszatérő "beugratósabb" feladatokra akár be is lehet magolni a választ anélkül, hogy azt valóban aktívan használni tudná a tanuló.
Előzmény: Jud_21 (866)
Angel DC Creative Commons License 2008.02.14 0 0 867
ez a nyelviskola - lóvé-megvonás valami félreértés lehet
Előzmény: Jud_21 (866)
Jud_21 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 866
Sziasztok!

Most nem olyan régen próbálkoztam BME-s középfokú nyelvvizsgával. 30 emberből 25-en elhasaltunk.
Érdekes volt, hogy a legtöbb embernél a szubjektív pontozással fukarkodtak a javítók. Azt hallottam, hogy most a nyelviskoláktól megvonták az állami támogatást, ezért eléggé bajban vannak, ezért húznak meg minél több embert, hogy befizessük mégegyszer a vizsgadíjat. Az egyik barátnőm egy másik nyelvvizsgán már háromszor elhasalt, 55-57 % körüli eredménnyel. Az objektív pontozás (teszt, lyukas szöveg, magnó hallgatás) majdnem mindig max pontszámos lett neki, de a szubjektívre tök keveset kapott.
Szerintetek?
stingi Creative Commons License 2008.02.09 0 0 865
Hali! Még mindig nem jön senki március 1-én  Telc közép angolból Szombathelyre?
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 864
Helene,

Azért a Zöld utas fordítás se piskóta! Bevallom Neked a novemberi angolon voltam Zöld úton és hát nagyon érdekes volt, a szóbelim 92% lett, az írásbelinél meg a fordításomat lenullázták, a többi rész olyan jó lett, csak ugye azt tudod ha az egyik 0 pontos nem számolnak végeredményt....
Na innét elhatároztam többet ilyenre nem megyek ahol fordítás van, GazdálKODÓt azért választottam mert ez csak tömörítés, nem szószerinti fordítás! A legfontrosabb szerkezeteket használva sztem meg lehet irni, ráaadásul mind a levél mind ehhez lehet szótárt is hasznmálni....
Kiderül, 1 hét múlva okosabb leszek már. Sztem a magnó része is egyszerűbb sokkal, sőt 3X lehet hallgatni....
Ighen a Kodolányiból van cuccom hozzá
Előzmény: helene_ (863)
helene_ Creative Commons License 2008.02.08 0 0 863

Sziasztok!

 

Nem engedik?? Ezt nem értem, én azt hallottam, hogy a közgázos nyelvvizsga nagyon szivatós, sokan megbuknak rajta, ezért eljönnek Zöld Útra. Elvileg az akkreditált szakmai nyelvvizsgákat el kéne fogadniuk!

 

Gentleman24, köszi az infókat a GazdálKODÓ-ról, azért az a fordításos rész ott sem egyszerű, különben nagyon hasonló. A Kodolányi adott felkészítő anyagot vagy miből készülsz rá?

 

Annyira kevés az anyagom németből, így továbbra is kitartóan keresek német Zöld Út felkészítő jegyzeteket, vagy bármit, amiben olyan feladatok vannak, megoldással+ jöhetnének levélkifejezések is.

Csak jár erre vki, aki volt vagy megy német Zöld Útra?!

 

 

ü

h.

Előzmény: Andris index (861)
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 862
Helló Andris,

Hát sztem mind az Oeconom mind a BGF-as gazdasági nyelvvizsga eléggé nyelvtan centrikus, GazdálKODÓt nem fogadják el? irtam lent a linkjét, sztem azért könnyebb mint Zöld út, nincs annyi környezetvédelmis szöveg és magnó, ráaadásul 3X van magnó a többi nyelvvizsgán tudtommal csak 2X lehet hallgatni.....

GazdálKODÓ is kétnyelvű üzleti nyelvvizsgát ad, elvileg el kéne fogadniuk ezt is....

2 hét múlva több okos dolgot tudok róla mondani febr 16.-án megyek írásbelizni angol üzleti középre!

üdv
Előzmény: Andris index (861)
Andris index Creative Commons License 2008.02.07 0 0 861

Én magam is a lent említett Zöld út-ra mennék, ám a Közgázon nem engedik (!)

 

Csak a kÖZGÁZ és BME gazdasági szaknyelvizsgáit fogadják el...szerintem ez alapból nem szabályos...

 

Amúgy a BME és Közgáz szaknyelvizsgái közül melyik a könnyebb - melyik kevésbé nyelvtan centrikus ?

bogivagyok Creative Commons License 2008.02.05 0 0 860

szia Gentleman, köszönöm a válaszod.

mivel a nagyon pontos fordítás nagyon fontos, akinek van megjegyzése még szívesen veszem!

Előzmény: Gentleman24 (859)
Gentleman24 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 859
Szia Bogi,

Ich versuche deine Fragen zu beantworten:-)

Die Sache ist die, es ist schwer, ohne Sätzen etwas zu übersetzen!

Einsatz in einem Gremium= testületen belüli átszervezés talán, de támogatást is jelent az Einsatz!

Wahl von Vertreter= képviselői választás

Zusammenarbeit mittels stellungsnehmen= Az együttműködést középpontba helyezni

mitentscheide= talán egyetértés, elfogadás

impulse= sztem növekedés

Ministerien kommune= minisztériumi tanács
Előzmény: bogivagyok (858)
bogivagyok Creative Commons License 2008.02.04 0 0 858

Sziasztok, kérdéssel fordulnék a nyelvvizsga közelében lévőkhöz akik az eu-s ismeretekben is járatosak:

 

német Európai uniós kifejezéseket sehogy sem találok magyarul:

 

Einsatz in einem Gremium

Erinnerung einer Delegation

Wahl von Vertreter

Zusammenarbeit mittels stellungsnehmen

mitentscheide

zustimmungsverfahren-beleegyezési eljárás?

initativrecht bei Gesetzen

impulse (az ábrán mit jelenthet)

Ministerien kommune

 

ami megvan ebből:

einsatz-beiktatás

gremium-testület

Vertreter-képviselő

Zusammenarbeit-együtt dolgozás???

entscheide-döntés

initativrecht -kezdeményezési jog

bei Gesetzen-törvényekben

 

http://www.zur-zeit.ch/europa/bilder_km/organigramm.jpg

ezt szeretném összeállítani magyarul. de a felsorolt jelmagyarázatot nem tudom lefordítani helyesen. csak pontos fordítás jó.

aki tud segíteni, annak a magyarul megszerkesztett változatot szívesen átküldöm.

bogi@mailbox.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!