Keresés

Részletes keresés

Rob_ Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2915
A rokon ködösít. Ha te vezetsz és balesetet csinálsz akkor tök mindegy ott ül vagy nem, neki emelkedik a díj.
Előzmény: bokusz (2913)
Rob_ Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2914
Nem kell értened.
Azt írtam le, hogy mi hogy csináltuk az első autónknál amit vettünk, és csak rokon nevére tudtuk regisztrálni. Konkrétan Geico volt a biztosító és felhívtuk a vásárláskor és az ügyintéző álláspontja az volt, hogy be kell venni a mi nevünket is a szerződésbe. Nem vitatom, hogy kölcsönadhatod az autót e nélkül is, de én spec jobban éreztem magam a kinyomtatott szerződéssel a kesztyűtartóban, amiben ott volt a nevünk. És nem mellékesen amikor leraktam a jogsim akkor is hasznos volt (sőt a mostani jogsimhoz is még azt használtam). Amúgy annak is FL-i rendszáma volt. Ja, és nem került plusz pénzbe, hogy szerepeljünk benne. Amúgy meg mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
Előzmény: denes (2910)
bokusz Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2913

A rokon azt monta hogy csak akkor vezethetem az auto,ha o is ott ul mellettem.Mert ha belem jonnek,neki megno a biztositasa,engem meg megbuntetnek.Floridai rendszama lessz,gondolom floridai biztositassal is...nem hiszek a rokonnak,ugy erzem atver.Sajnos...

Előzmény: romesz (2906)
Rob_ Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2909
Be tud íratni benneteket a biztosításba mint vezetőket (családtag, rokon), ez a full hivatalos megoldás, de azt kell füllenteni hozzá, hogy általában ő vezeti csak néha ti is. Ehhez nekünk anno elég volt a nemzetközi jogsi. Persze sokan simán kölcsönadják, de azért balesetnél lehet kopp. Itt sem szeretetszolgálat a biztosító. Ha beírat akkor a biztosítást elfogadják a jogsihoz is olyan államban ahol kell lennie a nevedre szóló biztosításnak a kocsira amivel vizsgázol.
Előzmény: bokusz (2905)
romesz Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2908
Egyre jobb a helyzet New Yorkban

Az biztos, mig nem oldjak meg a dolgot, nem erdemes a varosba latogatni :S
romesz Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2906
Amit nem ertek, ha a rokon nevere regisztraltatok az autot, akkor miert nem mondja meg a rokon, hogy mit csinalhatsz es mit nem?

A policy az, a biztositasi szerzodes. ha nem megy maskepp, hasznald a szotart.
Minden szerzodes mas, attol fugg mit akar az ember fizetni es mit nem.
Van olyan biztositasi szerzodes is, amiben csak a masnak okozott kart fizeti a biztosito.
Az onresz is valtozo es olyan is van, hogy senki nem vezetheti a kocsit a gazdajan kivul.

Ezekre a kerdesekre itt nem fogsz pontos valaszt kapni. A rokon tudja milyen biztositast vett es azt is, hogy hajlando e erted valalni azt, hogy ha valami tortenik akkor neki majd magasabb osszeget kell fizetni a veled tortent baleset miatt.

Előzmény: bokusz (2905)
bokusz Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2905
A Policy az mi?Biztositas?Mert az van ,hogy egy rokonom nevere tudtuk regisztralni az autot.Kapunk rendszamot meg lessz rajta biztositas is.Magyar jogsival+a nemzetkozivel vezethetem az auto,ugy hogy o nincs ott???ugymond kolcson adja...
Előzmény: denes (2904)
romesz Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2903
tavaly kolcson adtam az egyik automat es az en biztositasom volt rajta. Aki vezeti az biztositva, nem csak a tulaj :D
Előzmény: denes (2901)
romesz Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2902
nekem nem kerdesnek tunt, hanem a jogsi szerzes menetenek.

ekkor kelt: 2010 Sep 19, 02:34
ez a cime : Jogositvany New Mexico-ban
Előzmény: Törölt nick (2900)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2900
Megneztem megegyszer, utolso bejegyzes egy kerdes.
Előzmény: romesz (2899)
romesz Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2899
az utolso bejegyzes az friss, a tobbi nem erdekes
Előzmény: Törölt nick (2898)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2898
2007... nagyott valtozott azota a vilag.
Előzmény: romesz (2893)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2897

Bonyolult ez nekem.

Előzmény: bokusz (2896)
bokusz Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2896
A tolókocsinak van,de nem vezet.A másiknak,intézésben van,de ő nem szeretne vezetni.Az lenne a leg jobb ha engem lehetne regisztrálni,nekem kellene lerakni a jogsit...Várnunk kell minden képpen,nem tudunk mit csinálni.Csak a sok okos akik itt tanácsot adnak,ugy látom nem jutuk egyről a kettőre velük...(nem a forumra gondolok).Amúgy nem bántottál meg...
Előzmény: Törölt nick (2895)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2895

Az egesz csaladban senkinek nincs SSN-ja,  lakcime, hogy lehessen egy autot regisztralni, tolokocsist szallitani. Mi lesz akkor egeszsegbiztositassal.

Előzmény: bokusz (2890)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2894

Csak nem bantottalak meg? En azt sejtem, legalis vizummal vagy itt, de ez vagy Esta, vagy turista. Ha munkavizummal, fiance vizummal, tanulovizummal lennel, azzal kezdted volna. Talan latod mar, mennyire nehez lesz/lenne ittmaradni, tartozkodasi engedely lejarta utan.

Jogositvany, autoregisztracio egyre szigorodik, ha sikerul is most valami stiklivel, legkozelebb nem fog, nyelvtanulaskent (ritkan ajanlom ezt) nezzed fox news-t, hogyan gondolkozik a fel orszag illegalisokrol.

Legjobb tanacsom talan az lehetne, hasznald ki az idodet, mindent kitapasztalni, menj haza idoben, es gyere vissza okosabban, akarmelyik fenti vizummal.

Előzmény: bokusz (2884)
romesz Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2893
Előzmény: bokusz (2890)
gilien Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2891
SZia big aple!!!
JO néhéhányszor átnéztem az oldalakat,és csak most értem addig,hogy nekem is irt valaki.Nagyon szépen köszi a válaszod és örülök neki,hogy sikerült az utatok.
Hát én addig jutottam,hogy nagyjábol siokerül meggyőzni (megfőzni) a férjemet.
Nagyon vágyom én is,de mondok többet ez nem is vágy,hanem valami belső késztetés+ a minap az egyik cukrászdában voltam a kisfiammal a sulibol mentünk be,és lehet hülyén hangzik,de bejöttek a cukiba egy anyuka és a leánykája.Ez még nem is olyan feltünő, de Angolul beszélgettek,aztán rendeltek és láttam kevés volt az apró forint nála a tenyerén hát szoltam,hogy még hiányzik a pénzéhez. Ez a hölgyemény majd megfordult és elmesélte,hogy hollandok és turisták,azt hitte,hogy az eurót nálunk elfogadják,de nem igy történt és bankot kerestek pénzt váltani.
SZóval csak annyit akartam mondani,hogy az utamba sodorta a sors őket,és úgy gondolom,hogy ez is csak a sors fintora,a csábitás egy ujabb hosszú útra AMELY MÁR NÉHÁNY ÉVE FORMÁLÓDIK AZ AGYAMBAN.Hát az Angolt amit a csaj mondott meg értettem,de válaszolni nem igazán tudtam volna,úgy-hogy nekem is van mit tanulni.
Közben LOGISTICÁT is tanulok,hát ott szakmai angolt tanitanak.
Itt tartok én. A gyerkőceim pedig ez évben kezdték az angolt tanulni.
SZerintem nem véletlen ez a menni akarok cimü rész,nálad és nálam sem. Az én férjem bele kell eggyezzen az elköltözésbe,mert Ő tudja,hogy nem maradok meg soká egy helyben. DE merni mindenkor muszály,ezt a férjed is biztosan megérti hamarosan,és akkor semmi sem áll majd az utadba. SZerintem az ilyen időske férjek eltudják dönteni hamarabb mit szeretne a szivük hölgye! Azért tudom mert van egy a barátnőm az Ő férje is idősebb volt vagy 40 évvel nála és mindég tudt,hogy mit szeretne a legjobban az Ő kis felesége. Sajnos az Úr már meghalt2 éve és a csaj azótta is siratja,de már egyedül költözött az Osztrák határ felé.
SZerintem mindég oda kell utazni ahová a megérzésünk hiv.Biztos nagyon szép minden , én az emberekre vagyok kiváncsi az Ő kulturájukra és minden másra amit csak megismerhetek. CSÁ
Előzmény: big apple (2840)
bokusz Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2890
Jelenleg van hol aludom és van mit ennem.A gesztenyémet magam fogom kikaparni,csak az elején vagyok és kicsit nehézkesek a dolgok.Tudom,idő kell mindenhez és kitartás csak most egy kicsit nehéz...Mert sok az új dolog amit nem értek,nem értek vele eggyet de itt ez így működik és kénytelen leszek elfogadni.Szemtelennek nem érzem magam, de lehet igy jött le másnak,van ami nekem is megütötte a fülem(szemem)."Bennünk még volt alázat"bennem is van,csak nem minden esetben,és nem minden embernek..Otthon is meg kell alázkodni,csak nem mind1 hogy megéri e.
A Cél,hogy egy jobb életet tudjak a családomnak,a kocsi regisztrálás egy plussz lenne,hogy a tolókocsis rokont ,tudjuk szállítani... period vagy mi,ha nem akarsz nem kell válaszolni nem akarom az idejét senkinek rabolni.....
Előzmény: denes (2887)
gilien Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2889
SZia Denes!!!
Nemrég megpróbáltam elküldeni neked egy E-milt,de biztos nem sikerült.
Na, szóval a mai napon nagyon jo hasznát vettem az Angolul irt szövegednek,mert olvasás közben a translittal forditottam és irtam le.Tudod gyakorolni az angolt nagyon jo,és nem beszélve arrol,hogy sok hasznos dolgot tudtam meg.Vagyis mint irtam sok minden érdekel.Remélem,nem haragszol,hogy a Te irományod használom Angol gyakorlásra,mert igazán értelmes dolgokat is megtudok ezekből az irományokbol.
Előzmény: denes (2689)
romesz Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2885
nem kibeszelo show, hanem forum.
A forumon pedig az emberek parbeszedet folytatnak es a lehetseges variaciokat fejtegetik.

szerintem a nehezsegeid nagy resze abban rejlik, hogy nem a hivatalos csatornan keresztul akarad megoldani. Mivell szellel szembe nem jo dolog p....ni, igy neked is idonkent a szemedbe csap.
Azokat az utakat amikre neked van szukseged nem sokan ismerik az itteni tagok kozul, mert egyikunk semturista vizummal probalta a bevanorlast.

Az biztos, hogy keson erkeztel es nehezen fog menni a dolog ha egyaltalan sikerul.
Előzmény: bokusz (2884)
bokusz Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2884
Mi ez ,valami kibeszélő show???Nem tetszik ,hogy egy fiatal magyar eljött USAnkaba szerencsét probálni???Valamikor egyszer ti is elkezdtétek ezt az utat,nem?
"Ha hasonló területen dolgozunk,hasonló célokért küzdünk,automatikusan több lessz bennünk a hasonlóság,mint a külömbség.Talán nem építünk eléggé az ebből adódó lehetőségekre.Talán még mindig azt nézzük,miben más(persze rosszabb)a mellettünk haladó társunk.Pedig figyelhetnénk azt is ,amiben azonos velünk.Például abban,hogy ugyanazért dolgozik...)"
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2883
Hazassag eleg.
Előzmény: Rob_ (2881)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2882
.
Rob_ Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2881
Persze, hogy nem lehet rá, ahogy turistara sem.
Előzmény: Törölt nick (2880)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2880
Esta 3 honapig ervenyes, es nem hiszem, hogy SS-t lehet ra csinaltatni. Masfajta vizumra lehet.
Előzmény: Rob_ (2879)
Rob_ Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2879
Ja, az engem is. Amúgy írta az elején, hogy turista, vagy nem?
Előzmény: Törölt nick (2875)
romesz Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2878
Előzmény: bokusz (2876)
romesz Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2877
Lehet, hogy legalis de ez csak ieig oraig lesz igy ugy tunik nekem.
Turista kent jott be az orszagba es most probal berendezkedni hosszutavra.
Előzmény: Törölt nick (2875)
bokusz Creative Commons License 2010.09.17 0 0 2876
A Floridai jogis mondták már,meg a biztosítás ráirását is.Lehet ez lessz a megoldás,van ismrős akinek a nevére tudom venni,és ráirat az insurens -re...és akkor már csak a jogsi lerakása marad...A pézért elintézni dolog otthon van érvényben ,nem itt...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!