Keresés

Részletes keresés

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2589

Szia Rozim!

Nekem a Wilson műtét után 10 nappal szedték ki a varratokat, addig és még 1-2 napig nem érhette víz (amíg leváltak a pörkök).

Utána "bármit" csinálhattam - de csak szigorúan kezelőcipőben és mindig nagy pihenések beiktatásával; értsd ez alatt: vásárlás, főzés, kis séta az udvaron.

8 hét után vezettem (de ha előbb megkérdeztem volna, akkor szerintem lehetett volna már az 5-6. héttől is), ettől fogva dolgoztam is (már 6 hét után nem voltam táppénzen, de még nekem ott volt a kéthetes téli szünet)

A kezelőcipőt is ekkor hagyhattam el (először), onnantól topán és papucs (a jobb csavarom kidudorodó feje miatt én nem tudtam mást felvenni, de itt a fórumon sokan írták, hogy 6 hét után saját cipőben jártak).

Aztán csavarkivét 14 hét után - és megint egy hét kezelőcipő és kímélés. Varratszedésig nem érhet megint víz (holnaputánig :)), de aztán elvileg minden visszazökkenhet...

Bár ma voltam gyógytornásznál, aki szerint azért még el fog telni 2-3 hónap, mire teljesen rendbe jövök - ezen azt értette, hogy amennyit tudom, kíméljem a lábaimat, és az izületeket és izmokat tornáztatni kell (aktív és passzív), hogy az új anatómiai helyzethez igazodhassanak.

Az az igazság, hogy eléggé dagadnak a lábaim, mert szinte egész nap talpalok - ebből vissza kell vennem, ha gyorsan akarok rendbe jönni. Amikor pihentetem, vagyis nem munkában vagyok, hanem hétvége van, akkor semmi probléma nincs - ez is alátámasztja a gyógytornászt.

Most persze úgy tűnik, mintha rengeteg lemondással meg macerával járna ez az egész, de itt most töményen csak a problémás részekről írtam - amúgy ezek belesimulnak a hétköznapokba, elvesznek a mindennapok ezerféle eseménye közt, vagyis szinte nem is veszi fel az ember.

Ráadásul minden nap kárpótol, hogy ránézel a gyönyörűséges lábaidra :)

Előzmény: Rozim (2587)
jparchyka Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2588

Szia Rozim!

 

Nekem is Wilson volt és azt mondta a dokim mindent csinálhatok. Én azzal kezdtem mikor mehetek túrázni,mert az új lábaimmal a Rysy-t megcélzom a Magas Tátrában :-)

Tavaly már nagyon fájtak a lábaim.

Ha a seb begyógyult akkor már érheti víz.

Nekem 10hét után mondta,hogy bármit csinálhatok, de óvatosan,fokozatosan terheljem .  3 hónapos kontrollon múlthéten volt röntgen és mivel összeforrt rendesen 1hét múlva kiveszi a csavarokat.

Előzmény: Rozim (2587)
Rozim Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2587

 

 

Kedves Ki vagyok váncsi!

 

Nem akar olyan sokáig:) De azt mondta, hogy a lábdagadástól függően kelhetek fel az ágyból. Megkérdeztem a lydokaint, mármint a te eseted kapcsán, de sajnos ezt nem alkalmazza:(

Már én is gondolkodtam, hogy mit lehet majd sportolni... Neked is Wilson volt, ugye?

Azt mondta a doki, hogy 4 hónap után szedi ki a csavarokat. És azután lehet futni, kangoozni stb. Hát jó sok idő....

Mennyi idő után érheti víz? Csavarral a lehet menni strandra, tóra? Úszni egyáltalán? Az nem megerőltető,  Sztem :)

 

Köszönöm minden hozzászólásodat, és biztatásodat!!!!!

 

Szép napot!!!

Rozim :)

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2586

Igen én vagyok a motorja a fórumnak, mert ennyire ráérek:)

És most nekem aktuális, igy örülök minden irásnak:)

Már holnap egy hete lesz, hogy mütöttek, azért elég jól megí az idő!

Most itt van anyukám, 78 éves, és ő segit, mivel a fiam is friss mütött, a lányaim meg dolgoznak.

Hát ez van, szörnyü amikor az ember cselekvő képtelen.De mindennap jobb.

Nekem se csavar, se drót nincs benne, igy nem tudom ez mivel jár, de biztos kellemetlen ,Igy ha kikerül biztosan sokkal jobb és könnyebb lesz a mozgás.

Neked mennyi ideje volt a mütéted?  Végül is miért kérdezem, mindjárt visszaolvasom a fórumot:)

 

 

Előzmény: ki vagyok váncsi (2585)
ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2585

Azta!  Hogy megélénkült a fórum!

Úgy látszik, Ágica, te vagy ennek a motorja! Gratulálok, hogy túlestél a műtéten!

Türelem –ez a legfontosabb! Én végig arra gondoltam, hogy ennyi „kényeztetésben” se eddig nem volt, se ezután nem lehet részem, így kihasználtam az időt: kiolvastam egy csomó könyvet, megnéztem a kedvenc hírműsoraimat a délelőtti ismétlésekben, filmeztem, és 20 év után újra kötni kezdtem… Ja, és az egyetlen lehetséges mozgásformát, a súlyzózást gyakoroltam, mert a mozgáshiánytól azért szenvedtem (na, jó, ez az egy J)…

Rozim! Az új orvosod már nem akar 10 napig aszalni a kórházban, ugye?

Vissza ne táncolj a műtéttől, egyáltalán nem félelmetes benne semmi! Nincs fájdalom – ahogy sokan írták itt már -, legfeljebb a műtét után, de kivédhető az időben történő fájdalomcsillapítással. Nekem egészen speciálisan csinálták: a műtét legvégén körbeinjekciózták lidocainnal a lábaimat, ez kb 10 órán keresztül megakadályozta a fájdalmat (mire kiment a hatása, már túl voltam azon az időszakon, amikor egyáltalán lehetséges a hasító fájdalom).

8 napja vették ki a csavarjaimat, majd pénteken lesz varratszedés. Nekem sajnos a jobb lábamon a legmagasabb ponton volt a csavarfej, most meg a heg, így még mindig nagyon nyomja minden régi cipőm – vagyis „rendes” cipőt majd a sebgyógyulás után tudok viselni. De fűtött helyen dolgozom, van egy kis topánom, abban a vadiúj thermoplasztikus talpbetéteim, és minden teljesen jó! Mivel jó az idő, ez „kintre” is megteszi – ha ennyit vártam, majdcsak kibírom még azt a pár napot…

Az én dokim még a csavarkivét után egy hétig kezelőcipőt javasolt, hogy az újra meggyengült csontokat kíméljem, de már ennek is vége.

Apropó: eladom a kezelőcipőm, eredeti csomagolásban, féláron – 37-38-as lábra való, 2 db.

Mindenkinek a legjobbakat!

Nelli80 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2584

A varratszedésnél még nem szépségdíjas, de legalább szép egyenes lesz. :-) A látvány mindent megér + az utcai cipő viselése sem lesz kínszenvedés.

Érdekes tapasztalatom volt, hogy mivel a lábujj kiegyenesedett, 1 számmal nagyobb utcai cipőre lett szükségem. Korábban 38-ast, most már 39-est hordok.

Előzmény: Ágica6105 (2583)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2583

Én is alig várom, hogy lássam a bütyök nélküli lábamat:)

Ez ad erőt a mostani szobafogsághoz.

Számolom a napokat, gyorsan el fog telni!

Előzmény: Nelli80 (2580)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2582

Hidd el, a cipő nagyon jó szolgálatot fog tenni.Én el sem tudom képzelni, hogyan közlekednék most nélküle.

A pisiléssel most nem volt olyan problémám. Este hozták az ágytálat, mikor kiment az érzéstelenitő, és sikerült. utána még hajnalban egy ágytál, reggel meg már kimentünk a mosdóba.

Előzmény: Rozim (2581)
Rozim Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2581

Kedves Ágiaca6105!

 

Én megkérdeztem a járássegítő cipőt a dokitól, és azt mondta hogy nem kell, de ha úgy gondolom, akkor lehet... Hát az az igazság, hogy én nem tudom, hogy gondolom....

De itt mindenkitől azt olvasom, hogy kell..

Én már úgy megyek, hogy viszek magammal pár doboz contramalt. Tudom, hogy megy a kórházakban ez a fájdalom csillapító osztás. Tesómat hasra műtötték, és 1 szemet kapott 1000 ft-ért.

 

Még azt szeretném megkérdezni, hogy a pisiliést hogyan oldottad meg közvetlenül műtét után???

 

Köszönöm válaszod!!

 

 

Üdv, és szép napot!

 

Rozim

Nelli80 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2580

Lehet, hogy most érzem egy kicsit az időt, de az jó hír, hogy a lábaimnak a kemény tél meg sem kottyant (se fájdalom, se dagadás). A csodámra jártak :-)

 

Olvastam, hogy bizonytalan vagy a láb terhelésével kapcsolatban. Én is dupla műtétes voltam, s nekem kezdetben a doktor úr tényleg csak az ágy-WC távolságot engedte, majd kb. 2-3 hét után volt szabad egy kicsit ácsorogni-többet használni, pl. a konyhában rövid ideig főzni. Az első 2 hét kibírható, utána jobb lesz. 

Előzmény: Ágica6105 (2579)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2579

Akkor lehet hogy az időjárást majd megérezzük a mütött lábainkkal?

Köszi a tanácsot, de ma inkább már nem szurom meg magam mégegyszer, majd holnap.

Előzmény: Nelli80 (2577)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2578

Szia! Igen tul vagyok rajta hál istennek, már 4 napos vagyok:)

Hát ez a fekvés eléggé megvisel, egész nap a fórumot olvasom. és mindig vannak kérdőjelek bennem.

Annyi féle véleményt olvasok arról, hogy meddig nem álltak a lábukra.

És mit jelent az hogy nem álltak a lábukra? egyáltalán? kicsit elbizonytalanodom most, mert én azért párszor kimegyek a mosdóba, megfőzök egy teát a kezelőcipőben. Na de hogy lehet ugy hogy egyáltalán nem használják a lábukat? főleg ha mindkettő meg van mütve?

Szóval félek, hogy jól csinálom e?

Na mindegy nem parázok, de néha egyszerüen fel kell kelnem ugy érzem.

A szurit ugy döntöttem majd csak holnap megint délben adom be, és ezután mindig délben, most már nem fogom elfelejteni.

Van segitségem, a lányaim azért ha itthon vannak, takaritanak főznek, de egész nap nincsenek itthon.

Hogy még izgalmasabb legyen a dolog, a fiamat tegnap hozták haza a kórházból, neki egy sebészeti mütéte volt egy nappal késöbb mikor az enyém, ugy hogy volt idegeskedni valóm.

De már itthon vagyunk mind a ketten, ő ülni nem tud, én állni, de azért elboldogulunk!

És most már csak jobb lesz!

Előzmény: Törölt nick (2576)
Nelli80 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2577

Szia Ági!

 

Szerintem kérdezd meg telefonon egy gyógyszertártól, hogy 1 napon belül, de több órás különbséggel beadhatod-e az injekciót. Én sajnos nem tudok okosabb tanácsot adni.

Köszönöm, a lábaim jól viselkednek. Mostanában egy kicsit érzékenyek voltak, de semmi komoly.

 

Üdv!

Előzmény: Ágica6105 (2575)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2576

Szia Ágica!  

 

Mostanában nem jártam erre.   Hú, túl vagy a műtéten! Ez igen! Vigyázz a lábadra, ne legyél "nagylegény" :-))   Tessék pihenni! Jaj, nagyon rossz lehet  most a semmittevés, de túl leszel rajta és szép lesz a lábad. Van aki segít neked otthon? 

Szerintem hívd fel a kórházat szuri ügyben.  Én úgy gondolom, hogy legközelebb csak holnap. De a szakemberek jobban tudják, kérdezd meg őket.

 

Gyógyulj meg minél hamarabb))

Előzmény: Ágica6105 (2575)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2575

Szia Nelli!

 

Köszi, hogy irtál,minden kommentnek nagyon örülök, mert meg esz az unalom:)

Igen, a kezelőcipő nélkül én semtudom elképzelni, hogyan tudnék akár egy lépsét is megtenni.

A mütét elött a doktor ur meg is kérdezte, hogy van e mindenkinek ilyen cipője, akinek nem volt, az vett a Klinikán.

tehát ez már szinte alapkövetelmény a mütét után.

Lehet hogY csak az ortopéd Klinikán, és a Mády doktor urnál, ezt nem tudom.

Meg is mutatta, hogyan használjuk.

Nekem is van mankóm is, avval azért biztonságosabb a közlekedés, mert az egyensuly néha kibillen nélküle:)

Hát elég vicces néha a járás, a gyerekeim el is neveztek Csocsoszánnak:))

Tegnap este elfelejtettem beadni a has szurit magamnak,most délbe jutott eszembe és akkor pótoltam a tegnapit.

Nem tudom ilyen esetben mi van, a mait azért még este beadjam, vagy csak holnap délben a következőt??

Erre ki tudja a választ??

Köszönöm Nelli a biztatást, a Te lábad hogy van??

Előzmény: Nelli80 (2573)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2574

Kedves Rozim!

 

Köszönöm a biztatást.

Mindenféleképp én is csak azt tudom irni, hogy ne legyenek kétségeid a mütéttel kapcsolatban.

Bele kell vágni, mert hosszu távon biztosan megéri.

Persze fél az ember a torturáktól, de a dokiknak ez egy rutin mütét.

És hidd el, nem sok kellemetlenséggel jár.

Amit tanácsolhatok neked, hogy amikor majd visszavisznek a szobába, már akkor kérj fájdalomcsillapitót, és ahogy egy pillanatra is érzed, hogy kezd kimenni az érzsételenités, érzed a lábad, máris vedd be.

Én nem vettem be időbe, és sajnos háromszori csengetésre is nagy flegmán kaptam meg, már akkor nagyon nagy fájdalmam volt.

Ugyhogy én akkor pár óráig nagyon megszenvedtem, ellenben a többiekkel, akik elöbb megkapták, még időben bevették.

Tehát ha ezt kivéded, nem fogsz nagy fájdalmat érezni.

Éjszaka még kétszer bevettem a fájdalomcsillapitót, igy hajnalban már tudtam aludni, és reggel is már csak enyhe fájdalmat éreztem, ami azóta is ilyen mértékü, ugyhogy én már a második naptól nem is szedek semmit.

Tehát a fájdalomtól ne félj, a mütét is olyan "kellemesen " zajlott, semmi rossz élményem nincs.

Az érzéstelenités kb 6 óra mulva ment ki, de csak másnap reggel keltünk fel, amikor már a kezelőcipőben mentünk ki a mosdóba.

Biztos vagyok benne, hogy nem fogjuk megbánni a mütétet, ez  a hosszu lábadozás a legkellemetlenebb szerintem az egészben, de a szép eredményért biztosan megéri:)

Persze, beszámolok mindenről, hogyan élem meg a napokat, hogyan birom ki, hogy ne csináljak itthon semmit:) ez a legszarabb:))

 

Előzmény: Rozim (2572)
Nelli80 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2573

Szia Ágica!

Fel a fejjel. :-) Gyorsan repülnek majd a hetek, főként, hogy idővel már lehet terhelni a lábat.

Vannak mélypontok, amikor sötétnek tűnik minden ("sose fogok tudni járni", stb.), de ez hamar elmúlik. Mindenképpen megéri kitartani! Ez az időszak fejleszti a kreativitást és a humorérzéket. :-)

 

A kezelőcipőt már rögtön használni kell, enélkül fizikai képtelenség és nagy felelőtlenség közlekedni, pláne dupla műtött lábbal! Én még mankóztam is, hogy stabilabban közlekedjek (idővel mankó nélkül is boldogultam). Az egylábas műtötteknek is kell kezelőcipő. Nem is értem, hogy van, akinél nem kell... Ez valami tévedés lehet.

 

Emlékeim szerint az első héten nem tornáztattam a lábujjat, talán csak a varratszedés után és nagyon óvatosan. Majd kérdezd meg erről a doktor urat.

 

A kengyelt nekem kifejezetten „előírta” a doktor úr. Az utolsó kontrollt követően fél évig minden egyes éjszaka használni kellett. Én még alkalmanként most is használom. Nagyon jó kis eszköz. Nem a merev, sínes, hanem a puha változatot kellett megvenni.

 

Olvastam, hogy Nálad is Austin-eljárás volt, de drót nélkül. Szerintem maga a műtéti technika az Austin, a drót vagy van vagy nincs, kinél mi kell.

 

További jó lábadozást!

Előzmény: Ágica6105 (2570)
Rozim Creative Commons License 2014.02.09 0 0 2572

Kedves Ágica 6105!

 

Gratulálok, és gyors gyógyulást!!

 

Én átmentem egy másik orvoshoz, aki mind a kettő lábamat megcsinálja egyszerre. Azt mondta, hogy a lábduzzadástól fog függeni, hogy mennyi idő után kelhetek ki az ágyból, mert nálam ez a legizgatóbb kérdés....

 

A műtéttel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy te mikor kelhettél ki a gerincérzéstelenítés miatt?

Víz mikor érheti a lábad?

Elviselhetetlen volt a fájdalom?

A mostani új dokim se kecsegtetett ezzel kapcsolatban, ő is azt mondta, hogy nagyon fog fájni. A csavart 4 hónap után veszi ki, és csak utána lehet futnom, és egyéb lábat igénylő sportot folytatni.

Nekem igaz, hogy nyáron lesz, de azért sokat gondolkodom rajta, és a ti példátok ad erőt, hogy vissza ne táncoljak a műtéttől. Olyan gondolatok kavarognak a fejemben, hogy vajon meg fogja-e érni, nem fogom-e megbánni?

 

Ha időd engedi, várom tapasztalataidat, bár ahogy olvastam, neked nem raktak bele drótot meg csavart, így gondolom, hogy más a te tapasztalatod, mint amilyen majd az enyém lesz...

 

Kitartást, és fájdalommentes gyógyulást kívánok!!!

 

Rozim

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 2571

Biztosan szép már a lábad.

Én most siettetném az időt, de türelmesnek kell lennem.

Neme végül is nem tett bele drótot, a papiromon viszont az van, hogy Austin módszer. Nem értem.

Mindegy, a lényeg,  hogy szép legyen!

Előzmény: jparchyka (2569)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 2570

Köszi szépen Nelli, háát eléggé ki vagyok, ha belegondolok, hogy még meddig kell itthon feküdnöm!!

Még csak egy napja vagyok itthon, de néha bepánikolok:(

Olvasgatom a fórumot, már sokadjára:)és nem értem... van ahol azt irják, az első héten még nem használták a kezelőcipőt, máshol pedig már az első naptól.

Nekem azt mondta a doki, hogy abban lehet közlekedni, de az első héten csak éppen annyit, hogy WC-re ki és vissza.

Kemény ez a lábadozás, de remélem meg fogja érni!

Mikortól kell tornáztatni?

Majd két hét mulva kell varratszedésre menni, gondolom ott bővebben elmondja a doki mit kell tenni,

A kengyelt, amit éjszakára használnak ezt mindenkinek kell, vagy csak aki akarja??

 

 

Előzmény: Nelli80 (2568)
jparchyka Creative Commons License 2014.02.09 0 0 2569

Olyan cipőt tudok hordani,aminek nincs varrás a hegnél. A jobb lábamnál pont a hegnél van a csavar feje,ezért érzékeny. A lábujjaim még nem tökéletesen hajlanak járáskor.

Szinte tökéletes :-) 20-án kiveszik a csavarokat.

Előzmény: Ágica6105 (2562)
Nelli80 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2568

Szia Ágica!

 

Örülök, hogy túlvagy rajta!

Mennyire ismerős az élménybeszámoló és a műtét utáni láb fotója. :-) Minden nehézséget megér az eredmény.

Mielőbbi gyógyulást!

 

Üdv.: Nelli

Előzmény: Ágica6105 (2561)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2567

remélem harmadik nekifutásra sikerül:(

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2566

két naposan

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2565

Bocsánat, az első képet háromszor sikerült feltennem.:(

 

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2564

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2563

Igazából, már emlékszem, hogy beszéltünk erről kiváncsival, hogy a csavar miatt nem tudtad használni a cipőt.

remélem most már könnyebb nélküle?

Előzmény: Ágica6105 (2562)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2562

Jparchika és ki vagyok váncsi!

 

Nagyon szép lett a lábatok, érdekelne, hogy igy három hónap elteltével mennyire használható a lábatok?

Cipőt már rendesen tudtok használni?

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2561

Sziasztok!!

 

Ma jöttem haza a kórházból.

Szerdán mentem be, másnap mütöttek.

4 -en voltunk a szobába, mindenkinek két lábas mütéte volt.

11 kor vittek a mütöbe, délbe kezdték és fél 2-kor már  A  szobába voltam.

Mütétről: gerinc érzéstelenités  volt és kábitottak, vagy bóditottak, mert ugyan fent voltam a mütét alatt, de olyan kellemesen éreztem magam, nem voltak durva hangok.

Persze ehhez az orvos személye is hozzájárul, Dr Mády Ferenc olyan orvos, amilyet csak kivánhatunk.

Annyira emberséges, kedves, közvetlen, hogy csak ámuldoztam.

Annyi energia van abban a 70  éves emberben, hogy maga a csoda!

este baromi fájdalmam volt, késön vettem be a fájdalomcsillapitot, szóval az éjszaka nem volt egy leányálom, de már hajnalban jót aludtam, és azóta is csak olyan enyhe fájdalom van, ami bőven birható.

A cipő nagyon hasznos, ott mindenkinek venni kellett, a doktor ur bemutatta, hogy kell használni.

Nélküle nem is tudom, hogyan lehetne két mütött lábbal közlekedni.

Szóval, ahogy irták előttem is, bele kell vágni, és doktor ur is azt mondta, mindenkinek benne van a hajlam a lábába, és jobb még fiatalon tul esni a mütéten.

Igen, talán ez az egészben a legrosszabb, hogy heteket pihenni kell, ma jöttem haza, de rossz bele gondolni, meddig nem leszek járó képes.

De a szépségért és egészségért megéri, ahogy láttam a fotókat, tényleg gyönyörüek lettek a lábaitok.

Nekem először Austin mütétet mondott, és a mütét végén azt mondta, hogy nem kellett bele tenni drótot, mert nélküle is szépen meg tudta csinálni,. Remélem igy is lesz.

Annyit mondott, hogy egy hétig nagyon vigyázzunk, tényleg csak akkor keljünk fel, ha mosdóba megyünk.

Két hét mulva kell menni varratszedésre

Megpróbálok majd feltenni én is egy elötte és éppen utána képet:)

Sziasztok, mindenkinek gyógyulást!!

jparchyka Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2560

Előzmény: jparchyka (2559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!