Keresés

Részletes keresés

nemethgab_01 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10697

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne. Csak egy törvényi hivatkozás kellene, hogy melyik törvényben és hol keressem...

Arra vonatkozólag kellene információ, hogy ha egy szolgáltatást nem vettem igénybe, de mégis követelnek dijat érte, (legyen ez csupán egy adminisztrációs dij) akkor melyik törvényre hivatkozva tudom ennek a dijnak a megfizetését megtagadni?

 

Az eset: Vatera számla. Faktorcég levelet küld. Tartozás+adminisztrációs dij. Tartozás közvetlen Vatera felé megfizetve. Faktorcég adminisztrációs diját nem akarom fizetni, emrt részükről semmilyen szolgáltaást nem vettem igénybe.

mamagáj008 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 10696

Köszi a választ,valahogy nekem is olyan érzésem van ezzel kapcsolatban,hogy valami itt nem tiszta.

Előzmény: Elm (10695)
Elm Creative Commons License 2012.09.18 0 0 10695

Keress ra a reszjegy szora a guglival, megtalalhato. Lenyegeben a takarekszovetkezet tagja csak akkor lehetsz - es naluk csak igy kaphatsz hitelt, vagy nyithatsz bankszamlat -, ha belepsz a szovetkezetbe, amit a reszjegy testesit meg. Gyakorlatilag tulajdonreszes is vagy igy a takarekszovetkezetben, mint peldaul egy reszvenytarsasagban, ha reszvenyt veszel (bar nyilvan teljesen mas kotelezettsegekkel es felelosseggel).

 

Ez tulajdonresz is, ugyhogy csak ugy ne add oda. Egyaltalan nem biztos, hogy tul nagy erteket kepvisel, ez sok mindentol fugg. Az, hogy megszunt, es semmi jelentosege, az furan hangzik. Kerjel tajekoztatast, a reszjegy tulajdonosoknak ehhez joguk van. Ha tenyleg semmi jelentosege, akkor miert ne tarthatnad meg? Gyanus szoveg...

Előzmény: mamagáj008 (10694)
mamagáj008 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 10694

A segítségeteket szeretném kérni egy számomra nem éppen közérthető ügyben.

2008-ban hitelt vetünk fel egy takarékszövetkezettől.Ezt csak úgy kaptuk meg,ha vettünk 1000 forintért egy ún. "részjegyet".Erről  akkor semmiféle felvilágosítást nem kaptunk,nyugtáztuk,úgy,mint a hitellel kapcsolatos költséget.

A hitelünk majd csak 2015-ben jár le.Most viszont felszólítotak bennünket,hogy a részjegyünket azonnal vigyük be!Az első magyarázat az volt,hogy nem fizettük ki (ez nem igaz,2 alkalmazott is szignózta),a második pedig az,hogy már megszűnt és semmi jelentősége.Ezek után csak azt nem értem,hogy miért annyira fontos a takszövnek,hogy náluk legyen???

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.:Mamagáj

real_geri Creative Commons License 2012.09.10 0 0 10693

szerintem, mivel a lakás a társasházé, csak bérlő volt, a tulajdonos a ház most is, régen is, csak számlafizetőt adtak meg, azt lehet töröltetni, automatikusan a tulaj lesz onnantól a kötelezett

 

Előzmény: _lala_ (10690)
real_geri Creative Commons License 2012.09.10 0 0 10692

Fizetési meghagyást adtunk be egy kft ellen, közjegyzőnél

kifizettük, postán küldte a MKK a számlát, és hogy folyamatban.

ennek lassan 2 hónapja.

mikor fogunk érdemi előrelépést látni tőlük? vagy pénzt a cégtől? vagy mi jön most?

iluska1949 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 10691

Köszönöm a választ.

 

Éreztem,hogy itt sok minden nem stimme lazzal amit a közös mond.

 

Fogadóórán beszélek a közössel,a további lépésekről.

Előzmény: _lala_ (10690)
_lala_ Creative Commons License 2012.09.10 0 0 10690

Példáúl, hogy mit mondtak neki az elműnél,milyen a nyilvántartás az elmünél,hogy csak úgy le lehet iratni egy villanyórát a ház nevéről,,úgy, hogy nem jelőlik meg az új előfizetőjét a villanyórának.

 

Ez egy baromság. Ez a fogalom, hogy "leíratni", nem létezik. Csak úgy lehet "leíratni", ha rögtön valaki más nevére is kerül. Azaz csak "átírás" létezik. Illetve van még "megszüntetés", de akkor leszereli a szolgáltató az órát.

Egyébként pedig amíg létezik az a személy, akinek a nevére szól a szerződés, addig a szolgáltató tőle követelheti a pénzét. Ha más veszi igénybe a szolgáltatást (más fogyaszt), akkor ettől a személytől is követelheti a pénzét a szolgáltató.

Előzmény: iluska1949 (10689)
iluska1949 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 10689

Tanácsot szeretnék kérni.

Sajnos társasházunk , nagyon rossz anyagi helyzetben van.

3 lépcsőházunk van 300 lakással. A közösképviselő nem a házban lakik, 1 éve közösképviselő nálunk.

A régi gondnoki lakásokat albérletbe adtuk ki.

A régi a közösképviselő,hogy ne a házat tehelje a bérlő villanyfogyasztása, leiratta a társasház nevéről a villanyórát 2008-ban.

Viszont elfelejtette átiratni a bérlőre a villany

órát.

A probléma a következő

.

Az elmü a társasháztól akarja beszedni az elmaradt fogyasztást.


Felszólítást küldtek a háznak , hogy ha szeptember 10-ig nem fizetjük ki a 380000 ft-ot akkor a lépcsőházunkban kikapcsolják a villanyt.

Olyan ideges lettem a hír hallatán,hogy sok mindent elfelejtettem kérdezni a közöstől.

  Példáúl, hogy mit mondtak neki az elműnél,milyen a nyilvántartás az elmünél,hogy csak úgy le lehet iratni egy villanyórát a ház nevéről,,úgy, hogy nem jelőlik meg az új előfizetőjét a villanyórának.

Valamint,hogy gyülhet össze ennyi összeg.

Kinek küldtek felszólitást.

A bérlő , gondolom örült, hogy nem jön a számla.

Ő ugyis tartozik , majdnem 1 millió forinttal.

Mit lehet ilyenkor tenni, ráterhelhető e ez az összag a bérlőre?

Előre is köszönöm a segítséget.

Ilus

Dulifuli Creative Commons License 2012.09.07 0 0 10688

Ha volt 30-as tábla, akkor a 40-45 már sok. Ha nem volt, akkor nem annyira sok, de akkor viszont nem értem, hogy miért nem vetted észre, illetve miért nem tudtál megállni. Ha annyira rosszak voltak a látási viszonyok, akkor bizony ez relatív gyorshajtás volt.

Előzmény: fejesg_abony (10685)
Elm Creative Commons License 2012.09.07 0 0 10687

Ja, vannak ilyen szar orszagok, de vannak meg szarabbak, ahol ha rosszak a latasi viszonyok es csuszos az ut, akkor 38-45-tel se megyek, hanem annyival, hogy meg tudjak allni, ha valaki atkel a zebran. De az ilyen helyeken tenyleg csak hulye veglenyek elnek, pfuj, belegondolni is rossz. Ha volt a zebra elott a gyalogatkelohelyet jelzo tabla - ami szokott lenni -, en meg sulyosbitonak is felvennem...

Előzmény: fejesg_abony (10682)
fejesg_abony Creative Commons License 2012.09.06 0 0 10686

Köszönöm a válaszokat.

fejesg_abony Creative Commons License 2012.09.06 0 0 10685

Amúgy nem mentem gyorsan. A "szakértő" förmedvényében 38-45 km/h sebességet becsült, az ügyész 32-35 km/h sebességet írt a "bírói gyakorlatra" - ez a pár kmph már ok a bírságra és a jogsibevonásra?

Előzmény: Dulifuli (10683)
fejesg_abony Creative Commons License 2012.09.06 0 0 10684

Sajnos szar a KRESZ. A 21 par nem írja, hogy a gyalogos a zebrán haladva részese a közlekedésnek, ezért haladása során figyelemmel kell lennie a forgalomra. Fiatalkoromban, amikor még volt az iskolában KRESZ oktatás, meg MHSZ, stb., akkor a Kutyus és a Cicus szépen bemutatta, milyen fontos a LÁTHATÓSÁG.

 

Mindemellett az ügyészség bizonyítéknak tart egy olyan szakvéleményt, ami nem is az adott átkelőt modellezi (egyenes van a szvéleményben, a valós pedig íves), és az abban leírtak a "valószínűség kategóriájában" mozognak.

Előzmény: Dulifuli (10683)
Dulifuli Creative Commons License 2012.09.06 0 0 10683

Szerintem sehol nincs előírva, hogy a gyalogosnak futólépésben kell áthaladnia a zebrán. Az viszont igen, hogy járművekkel fokozott figyelemmel kell azt megközelíteni. Ha nem lehet jól látni, akkor különösen nem megyünk gyorsan ilyen helyen.

Előzmény: fejesg_abony (10682)
fejesg_abony Creative Commons License 2012.09.06 0 0 10682

Köszi a gyors választ. Tehát a gyalogos, aki esernyőt húzva a fejére, fülhallgatóval zenét hallgatva battyogott kényelmesen a zebrán, és már kapott 2,5 MFt kártérítést a biztosítótól, az eset hőse? Ha a csíkoktól 20 cm-re lett volna, akkor ő a hibás?

 

ILYEN SZAR ORSZÁGBAN ÉLÜNK???

 

fg

Előzmény: twiaj (10681)
twiaj Creative Commons License 2012.09.06 0 0 10681

Háááát... mivel a zebrán történt, szerintem vajmi kevés az esélyed a felmentésre... :/

Előzmény: fejesg_abony (10680)
fejesg_abony Creative Commons License 2012.09.06 0 0 10680

Tisztelt Hölgyeim/Uraim!

 

Már lassan 2 éve (2010. december) elütöttem egy gyalogost a zebrán (esett az eső, a gyalogoson fekete ruha és fehér cipő volt), mert hirtelen lekapcsolták a közvilágítást, esett az eső, az átkelő ráadásul 30 fokos ívben helyezkedik el.

 

Vádolnak a KRESZ 43 par (1)-(2) megsértésével, de mikor kértem (2011.január) a rendőröktől az eset rekonstruálását, hogy abban a helyzetben a gyalogos NEM VOLT LÁTHATÓ, erre ők vmi szakértőt felkértek, aki március közepén, számítógépen csinált egy modellt EGYENES kereszteződésben, de már az elején leszögezte a szakvéleményben, hogy a nyomszegény körülmények, stb... miatt határozott műszaki vélemény nem adható.. illetve az abban leírtak csak a valószínűség kategóriájában mozognak.

 

Ehhez képest a B.ügyészség vádol, és az előbbi szakvéleményt bizonyítékként kezelik. Most viccelnek velem? Bár többször kifogásoltam az eljárásukat, mindig visszadobták vmi paragrafusos álindokkal.

 

Kb. 2 hét múlva lesz az elsőfokú tárgyalás. Elképzelhető, hogy egy "normális" bíró felment az ügyben, mert nincs ellenem szóló bizonyíték?

 

Előre is köszönöm a válaszokat: fejesg

twiaj Creative Commons License 2012.09.05 0 0 10679

Talán az adott (németországi) egyetem felvételi szabályait kellett volna alaposabban áttanulmányozni... ha már ennyi energiát, időt, pénzt, belefeccöltetek... :/

De ezzel itthon nem nagyon lehet mit tenni, mivel az ottani szabályok alapján történt az elutasítás. Esetleg egy német ügyvédet fogadni? ;)

Előzmény: Törölt nick (10677)
Ugyanazanő Creative Commons License 2012.09.05 0 0 10678

Jó napot kívánok!

 

Szeretnék információhoz jutni egészségügyi érintettségű témában van-e jogász, akihez fordulhatnék. Aki ki tudna okosítani, milyen irányban induljak el. Milyen lehetőségeim vannak.

 

Előre is köszönöm.

 

 

szilagyizoe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 10676

Azt szeretném kérdezni, kötelezhető e olyan ember a beteg pszichés anyja eltartására aki nincstelen- nincs jövedelme, munkája, és  segélyben sem részesül? Egy ismerősöm van ebben a helyzetben. Eddig valami  rokon fizette az otthont + ellátást, ahol az anya él, de ő már nem vállalja állitólag, holott tehetős. Rá akarja háritani az ismimre de neki semmi jövedelme ,csupán az apró ház amiben lakik.

Ilyenkor mi van?

Köszi a választ!

_lala_ Creative Commons License 2012.08.29 0 0 10675

1998. évi XI. törvény
az ügyvédekről

 

23. § (1) Az ügyvéd és a megbízó között a megbízás akkor jön létre, ha a felek megállapodtak a megbízás tartalmában, a megbízási díjban és az előrelátható költségekben. A felek költségátalány alkalmazását is kiköthetik.
(2) A megbízást - a tanácsadás esetét kivéve - írásba kell foglalni. Az írásba foglalás elmaradása a megbízás érvényességét nem érinti, de ilyen esetben a megbízás tartalmának bizonyítása a megbízottat terheli.

 

1. Szerintem nagyon nehezen tudná bizonyítani a szóbeli szerződés tartalmát, azaz hogy nem úgy szólt a megbízás, hogy akkor fizettek egy fillért is, ha az "eredményt" (= ellenjegyzett szerződés) is előállította.

2. Nem teljesítette a vállalt részét, mert abba nem csak a szerződés megfogalmazása, hanem az aláírások "hitelesítése", a szerződés ellenjegyzése is beletartozik, ezt pedig elméletileg sem végezhette el, ha a felek nem jelentek meg nála.

3. Ha valóban az adott napon kikérte a tulajdoni lapot, akkor én annak a számlával igazolható költségét kifizetném neki (ez valamivel kevesebb, mint 10 rugó, persze ha más városba kellett ezért utaznia, akkor a reális utazási költségét is figyelembe venném).

Előzmény: reenyke (10674)
reenyke Creative Commons License 2012.08.29 0 0 10674

Üdv Mindenkinek!

 

Egy ingatlan adás-vételi közepette vagyunk. Olyan problémám lenne, hogy az egyik távoli ügyvéd ismerősönket megkérdeztünk, hogy vállalja-e illetve mennyiért az adásvételi szerződés elkészítését.

Augusztus 13.-án este elküldtük az adatokat email-en, de augusztus 14.-én lemondtunk,mert az egyik eladó a saját ügyvédjéhez ragaszkodik.

Az ismerős ügyvéd azt írta, hogy ő elkészítette augusztus 13.-án az adásvételit illetve kikérte a tullajdoni lapot, úgyhogy fájdalomdíjat fizessük meg neki (10.000 Ft.-ot) vagy különben beadja a fizetési meghagyást a Közjegyzői Kamaránál az egész munkadíjra, mert hogy szóbeli megállapodás volt és hogy ő a szerződés rá eső részét teljesítette.

A kérdésem, hogy fizessük ki neki a 10.000.-ft-ot vagy ne?

 

Üdv: Reni

Endrebácsi01 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 10673

Ajándékozási szerződés, kötelező az ügyvédi ellenjegyzés. az illeték 18 millió forintig 5 % amiből le kell vonni a volt haszonélvezeti jogot, és az alapított haszonlvezeti jogot is arányosan. Pontosan majd a NAV kiszámolja.

Előzmény: pririmami (10672)
pririmami Creative Commons License 2012.08.28 0 0 10672

Jogi szakembertől rövid tanácsot szeretnék kérni. 60 év körüli házaspár vagyunk. Kis családi házunk a feleség nevén van a férje haszonélvezetével.

ha ezt meg szeretnénk fordítani, hogy a férj legyen a tulajdonos és a nej a haszonélvező, mit kell tenni és ez milyen illetéket von maga után.

az ingatlan20 milliora van értékelve. Mindkét fél közös megeszgezésével, természetesen. 5 éven túli a vásárlás.

 

 

Tisztelettel előre is megköszönöm a válaszát.

cat-cat Creative Commons License 2012.08.17 0 0 10670

Sziasztok, tudna valaki segíteni?:(

 

Egyik önkormányzat "vagyonkezelőjétől" béreltem parkolót.
Aug. 6-án (nem használom naponta az autót) a parkolóban egy idegen férfi odajött hozzám és megkérdezte "mikor fizetem ki a parkolási díjat?"
Hirtelen azt sem tudtam hol vagyok, minden hónap közepéig utalással fizettem a "vagyonkezelőnek", nem volt soha elmaradásom, augusztusi bérletidíjam is át volt már utalva. Kiderült, ott volt éppen az "új bérbeadó" is, hogy az önkormányzat 2012. augusztus 1-től bérbeadta egy kft-nek a parkolót, minket bérlőket nem értesítettek.
Az ügy pikantériája még, hogy július végén beszéltem a vagyonkezelővel telefonon, nem közölték velem, hogy szerződést bontottak.
Még aznap Aug. 6-án bementem a vagyonkezelőhöz, hogy világosítson fel valaki mi  történt! Illetékes közölte, hogy "2 nap alatt döntöttek a bérbeadásról, nem volt még idejük értesíteni senkit!" Rákérdeztem, hogy az augusztusi bérleti díjam amit már júliusban utalva lett, az hol van?- és egyáltalán hogy jönnek hozzá, hogy egy vadidegen kft-nek kiadják a személyes adataimat, nevemben szerződést kötnek a tudtom és beleegyezésem nélkül, nem értesítettek sem levélben sem telefonon keresztül az egyoldalú szerződésbontásról, ráadásul a feltételek sem azonosak, mert a kft 30%-ot emelt! Illetékes valamit hablatyolt, majd ott hagyott, 2 órát vártam, hogy nagy nehezen visszafizessék az augusztusi bérletidíjat. Mivel nekem is dolgom volt nem volt időm beszélni egy vezetővel.

2012. Aug. 9-én érkezett egy pár soros levél, amiben közölték hogy azonos feltételekkel mint amivel a vagyonkezelővel szerződtem bérbeadták xy kft-nek a parkolót, 2012. augusztus elsejével!
Valóban azonos feltételekkel kötötték meg a kft-vel a szerződést akkor nem emelhettek volna bérleti díjat., de a fő problémám ezen kívül, hogy a személyes adataimat harmadik személynek kiadták tudtom és belegyezésem nélkül. (nem egy szimpatikus társaság amúgy sem az új bérbeadó) és egyáltalán ez milyen eljárás volt!?:(

Mit tehetek jogilag?

Előre is köszönöm a tanácsot.

motoreset Creative Commons License 2012.08.16 0 0 10669

Jó Napot Kívánok

 

A helyzet: 2011. februárjában vettem egy használt motorkerékpárt egy márkakereskedésben, melyet a bank visszavett a lízingből. A márkakereskedés állította, hogy a bank a tulajdonosa a járműnek, így a törzskönyv is náluk van, tehát ők (a márkakereskedés) csak vevőszerzést végzik. Így is történt: a vételárat kifizettem, ekkor a márkakereskedés megvette a járművet a banktól (első adás-vételi szerződés), az meg azonnal eladta nekem (második adás-vételi szerződés, melyen rajta szerepelt, hogy a jármű TEHER- és ADÓSSÁGMENTES). A törzskönyvet is megkaptam, azon a bank szerepelt tulajdonosként.

A járműnek minden hivatalos papírját elintéztem a helyi hivataloknál (tehát egyik hivatal sem állította meg az ügymenetet, hogy a járművel probléma van).

DE most jön a fordulat. Pár nappal ezelőtt (tehát a vétel után kb másfél évvel) jött két rendőr és le akarta foglalni, mondván bűncselekményből származik. Rákövetkező napon telefonálgatás a márkakereskedésbe és a rendőr-főkapitányságra és kiderült, hogy már 2009-ben az APEH/NAV lefoglalta a motorkerékpár lízingelőjének nemcsak a motorkerékpárját, hanem még a személygépkocsiját is. Ezen a ponton az APEH/NAV nem jelentette a banknak ((vagy "elfelejtette jelenteni" - korrupció gyanúja véleményem szerint felmerül)), hogy a járművet lefoglalta, így szabad utat engedett azok értékesítésének és a későbbi, teljesen vétlen vásárlók kifosztásának, meghurcolásának.

 

Kérdésem:

Mit tudok tenni, hogy megvédjem jogszerűen vásárolt és birtokolt járművemet?

Endrebácsi01 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 10668

Visszakapod. Nem probléma.

Előzmény: rain91 (10667)
rain91 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 10667

Még egy kérdés az előző mellé: ha kiderül a rendőrségen, hogy még sem lopott (mert ugye ezt csak én állítom, meg egy weboldal, ahol lecsekkoltattam, ezt a feljelentésbe is leírom), akkor vissza kapom a telefont, vagy azt már lefoglalják örökre?

Előzmény: rain91 (10666)
rain91 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 10666

Még egy kérdés. Miután kiderült, hogy lopott (mármint én feltételezem), győzködtem egy picit a gyereket, hogy vegye vissza a telefont, csináljunk vissza mindent. (és a feljelentésbe ezt is leírom). Ez nekem probléma?

Előzmény: Endrebácsi01 (10640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!