Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2009.07.14 0 0 11763
Ti, hogy szoktátok megoldani? mert Adria apartmanból is mindenért le kell menni, aztán fel. Mondjuk egy hetet, kibir az ember, hogy itt ott eszik pizzát, palacsintát, valami rostijt.......
Előzmény: Hümi (11736)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.14 0 0 11762
Csak nem akkkor volt a nagy "szervezkedő-partraszállás"???  :o)))
Előzmény: szervezkedő (11751)
reddevil35 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11761

 

Szerintem nem az ottlakók mentalitásával van a gond (még ha albán is), hanem a vendégekével főleg.Akik koszovóiak.ruszkik.Főleg ezekkel.A szerbek azért kultúráltabbak sok van belőlük is.

A strandot minden este kitakarítják a homokot elsimítják.Az utcát hajnalban szintén feltakarítják és fel is mossák géppel.

Előzmény: Hümi (11733)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11760
Sajna ebben nem tudok segíteni! Nekem "veterán" disel autóm van, kint meg elektromos a fűnyíró, tehát abba se kell. 2hete itthon indulás előtt megtankoltam 257ftért, szerbeknél nem raktam bele de ott 1eurora jött volna ki egy lityi. Montiba érve 87, 88cent volt a disel. Boszniába tegnap centre pontosan ugyananyi volt. De hogy a benzin mennyi? Gőzöm sincs!
Előzmény: todi71 (11757)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11759
Nem szeretnék csámcsogni ezen a kajás témán, de tényleg írd már meg tételesen mit szeretnél egy hűtőtáskába kivinni? Gondolom az útra beraksz 2-3 szenyót mindenkinek, illetve valami kis innivalót. Ezzel már a doboz bő fele tele van. Vagy nem? Nem azért hogy bujtatott reklámot csináljak, de ha gyakorlatiasan a magyar szállásadókat keresitek Zelenikától Ulcinjig akkor az esti beszélgetések során egy csomó helyi érdekességet megtudhattok. Szerintem!
Előzmény: Törölt nick (11752)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11758
Na ezen nem veszünk össze, de a jul 12-13 az tuti. :-) Nem csak az "újkori" történelem, hanem a régmúlt eseményei miatt is ünnep ez a nap. Majd Izabella súg!
Előzmény: Törölt nick (11755)
todi71 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11757
Szia!
Mindig bizalommal fordulok hozzád, most azt mondd meg nekem kérlek, hol olcsóbb a benzin, Szerbiában vagy Mont.-ban? És árakat is tudsz?
Köszi
Előzmény: szervezkedő (11754)
lpierre Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11756

Sorry, akkor valami más volt a "last year", nem az alagút. :)))

 

A hegyi szakaszt is kipróbáltuk Virpazar és Petrovac között, nagyon szép az a látvány, ami onnan tárul az utazó elé, tényleg megéri arra menni, ha van ideje az embernek!

Előzmény: szervezkedő (11751)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11755

"abszolut nincsen jelentősége" de 2006. július 13. :)

Ami a jeles napokat illeti: 
a montenegrói Parlament 2004. július 12-én fogadta el az új zászlót, nemzeti ünnepet és a himnuszt.

Előzmény: szervezkedő (11751)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11754
Az ilyen emberek életképtelen madarak, akiket palira vesznek bárhol, mert engedik magukat. Engem tegnap ismételten le akartak sittelni, mert egy hozzám hasonló nevű embert köröznek, ami már máskor a szerb határon is kibukott. Most a montenegróiak hitték hogy nagy halat fogtak, de a 42szavas szókincsemmel és a sajátos módszereimmel megoldódott az ügy pár perc alatt.
Előzmény: jisell (11735)
sfi Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11753
Ez valóban pazar nyaralás lehetett!
Előzmény: lpierre (11747)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11752

Kedves szervezkedő!

 

Látod éppen ezért kérdeztem. Még nem voltunk montenegróba és cimboráink sincsenek akik elárulják a jó tippeket.  Lövésem sincs az árakról. Amúgy meg nem feltételeztem, hogy ott ne lehetne megkapni mindent. A kaját is készen/félkészen vinnénk,hogy ott talán ne kelljen már a tűzhely mellett állni. Azt az időt inkább elcsavarogjuk. Minden nap étterem meg nem fér bele. Én is ilyen piacra vagy nagyobb boltra gondoltam vásárlásilag.

Előzmény: szervezkedő (11748)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11751
Abszolút nincs jelentősége, de az alagutat nem tavaly adták át. A Sozina hegyen átvezető alagutat ha jól emlékszem pontosan ma 4éve azaz 2005júl13án adták át a forgalomnak. A mai nap nemzeti ünnep Montenegróban. Több esemény is datálódik erre a napra, ami meghatározó és emlékezetes volt az ország életében.
Előzmény: lpierre (11747)
sfi Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11750
Igen, a miénk valóban nagyon jó ajánlatnak tűnik, 4 főre 40 euro. Bízom benne, hogy nem lesz csalódás (de mi mindenképp jól fogjuk érezni magunkat).
Előzmény: Amari bp (11746)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11749
Ez Montenegró! Nagyon ügyesek vagytok! Így kell csinálni! Örülök hogy jól éreztétek magatokat!
Előzmény: lpierre (11747)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11748
Engedd meg hogy visszakérdezzek: mennyi kaját és ásványvizet tudsz egy hűtőtáskába kivinni? Ezen most múlik valami? Sokan kifizettek egy halom pénzt a szállásért, csak hogy lássátok a tengert és közben cipelitek Tescos ásványvizet mert úgy 35centtel olcsóbb egy palack. Montenegróban bármi megvehető a mézédes dinnyétől kezdve, a legfullosabb zsír új amerikai terepjáróig. Van ami olcsóbb van ami drágább, de egy nyaralás alkalmával ne ezzen agyaljatok. Ne a parton vásároljatok hanem menjetek ki a piacra, a pékségbe stb. Pl nálunk a parton a kenyér 0,6euro, a piac mellett a pékségbe 0,5. Vagy az egyik hamburgeres 2,5eurot kér, tőle 300mre 1,5euro. A pizza egyik helyen 1,5 a masik helyen nagyobb es csak 1euro. Ezeket sok esetben egy átlag nyaraló egy hét alatt, nem tapasztalja ki, de én pl a cimboráimnak a megérkezés után gyorsan megmutatom és elmondom.
Előzmény: Törölt nick (11732)
lpierre Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11747

Sziasztok! Tegnap jöttünk vissza montenegroi nyaralásunkból, Petrovacból. Nehéz szavakat találni, a csodálatos, lenyűgöző, varázslatos, mesés stb. szavakkal tudjuk mind az országot, az embereket és a vendégszeretetet jellemezni.

Az utazás előtt folyamatosan a fórumot bújtunk, gyakorlatilag minden kérdésünkre választ kaptunk innen, köszönet ezért mindenkinek. :)

 

Röviden az elmúlt 9 napról:

 

Útvonal:

 

Oda: Kiskunhalas - Udvar - Osijek - Bosanski Samac (helyette egy kis hibás navigáció miatt Bosanski Brod lett, de a térkép szerinti 14-1 számú úton simán vissza tudtunk menni a E73/17 főútra) - Doboj - Zenica - Sarajevo - Mostar - Herceg Novi - Petrovac

 

Vissza: Petrovac (Bar előtt tavaly épült egy új alagút) - Virpazar - Podgorica - Bijelo Polje - Uzice - Cacak - Belgrad - Subotica - Kiskunhalas

 

Az utak: Az indulás előtt eléggé tartottunk az utak állapotától, de sztem egyáltalán nem rosszabbak, mint a magyar főutak, kevesebb a kátyú és a teknő, még Boszniában is... Szarajevó előtt megörültünk, hogy autópályára értünk, de a 80, 60, majd 20-as tábla után lekonyult a szánk széle. Építik az autópályát, volt olyan szakasz (kb. 5-6 km), ahol kb.1,5 sáv volt járható, ami murva, kavics és föld keveréke volt... de sebaj, jövőre tuti autópályán mehetünk. Ezért egyébként egy euro-t kértek tőlünk.

Boszniában minden sarkon volt egy rendőr trafipaxszal, de a sok kőkorszaki busz és teherautó miatt esélyünk sem volt a sebességkorlátokat átlépni. Jó figyelni!!

Trebinje - Herceg Novi szakaszt az új úton tettük meg, teljesen rendben volt 3 euroért. Trebinje előtt javasolt kikapcsolni a GPS-t és a sárga Herceg Novi táblákat követni, mert simán elnavigál a drága a hosszabb út felé.

Visszafelé a szerpentinek miatt majdnem becsokiztam, de túl lehet élni, ilyen helyeken nem minden nap jár az ember. Szerbiában jó figyelni, mert mennek, mint az őrült, előznek, ahol csak lehet (meg ott is, ahol nem...). Belgrad utan 2 fizetős szakasz jött, egyszer 3, egyszer pedig 4 ajró. (Az utak minőségét nézve kicsit pofátlanság, de nagyban folyik az építkezés, úgyhogy jövőre biztos tuti jó lesz... :) )

 

Szállás:

 

1 éjszaka Mostar: Pansion Park, csodálatos szoba, erkély a Neretva csodás zöldeskék folyamára, öreg híd kb. 10 perc séta, reggelivel 50 evro két fő részére. Ajánlom!

 

Igazából MN-ba úgy indultunk, hogy majd a legszimpatikusabb városban a legszimpibb szállást kiválasztjuk. A kotori öbölben végig zuhogott az eső, úgyhogy onnan tovább, Budva nekünk túl nyüzsgős volt, tovább Petrovac és itt stop. Kb. 10 perc alatt találtunk olyan szállást, amit az utazási irodák felárasként hírdetnek Törökországban. 3. emeleti szoba, elbűvölő kilátás a tengerre, igényes, tiszta, légkondi, hűtő, plazma tv a szoba kelléke, 15 euro/fő/éj. (www.loper-tours.com) Az épület aljában van egy étterem, de abszolut nem volt zajos, nyugodtan tudtunk pihenni. Ezt a szállást is merem ajánlani a Petrovacban szállást keresőknek. Ja, és a tulaj hölgy perfekt beszéli az angolt, ő volt azon kevesek egyike, akivel szót tudtunk érteni. Angolt, németet nagyon kevesen beszélnek, az általános iskolából hozott orosz tudásom kb 5 szavas szókincsével meg sokmindenre nem mentem. :( De persze azért túléltük, valahogy mindig mindenhol megértettük magunkat.

 

Programok:

 

Lucice strandra jártunk, saját napernyőt vittünk.

A strand elég zsufi volt, sok kis gyerek rohangált mindenfelé, homokkal teleszórva a pihenésre vágyó turistákat. :))) A tenger vize változó volt, hol tele hordalékkal (valami murva-féleséggel), hol kristálytiszta volt a víz. (Azt tapasztaltuk, hogy a strand jobb oldalán általában jóval tisztább volt a víz, mint a csúszda felől.) Nem annyira kavicsos a part, sőt, szombaton egy kiadós vihar után kimondottan homokosnak tűnt, a víz elég gyorsan mélyül. De nekünk bejött! :)

 

Hajókirándulás Budvából:

 

20 Euro/fő volt, kikötő vége felé találtuk meg a táblájukat, oda jött 9-re egy ember a hajótól, és ő vezetett minket a bárkához, kb. 10 perces séta, valahol a strand környékéről indult a hajó (talán Slovenska Beach). Kotori öbölben körbehajókáztunk, útba ejtve a kék barlangot. Itt figyelni kellett, egy kis hajóba kellett átszállni, ami vitte tovább az utasokat a barlangba. Végén Kotorban 2 órás szabadidő, mi felmentünk az erődbe, 2 euro/fő, kb. 10000 lépcső, de a kilátást nem szabad kihagyni.

 

Skadari tó:

 

Virpazarnál egy emberke leszólított minket, hogy nem akarunk-e hajókázni a tavon. Miért ne? Elvitt minket egy étterembe, ahol a gyülekező volt, Pelikán étterem (vasúti síneken át, egyből balra), 10-kor indult a túra. Nem tudom, valaki járt-e már ott, de amilyen élményekben ott volt részünk, az nem mindennapi. Az étterem jövőre lesz 50 éves, a tulajdonos Toman Zec, kinézetre Hemingway öreg halásza. A vendégszeretet, amit kaptunk, olyanban még nem volt részünk. Amikor leültünk, Párom kapott egy szál virágot, majd hozott nekünk egy tál gyümölcsöt. Amíg nem érkezett meg a csoport többi része, addig, hogy ne unatkozzunk, felvezetett minket a saját maga által berendezett múzeumba, ahol az egyik alkalmazottja angol nyelven kalauzolt minket. Mikor indultunk volna a hajókirándulásra, az öreg épp menetben volt valahova, de visszafordult, intett, hogy várjunk, valamit magyarázott az emberének, aki visszament az étterembe és hozott nekünk egy távcsövet, hogy a tavi madarakat ezzel sokkal jobban láthassuk... A kirándulás megéri, szép a tó nagyon, sok ritka madárral. 20 eurot fizettünk / fő, plusz a belépő a nemzeti parkba. Kirándulás után vissza az étterembe, jó hal leves, füstölt halból saláta, végén ajándék kalács, nagy tál gyümölcs. Az öreg közben végig ott járkált és ajándékokkal halmozta el a vendégeket. Kaptunk egy csomó fűszernövényt, házi készítésű teát, emlékbe saját védjegyét (egy pelikánt) ábrázoló bélyeget. Baromi kedvesek és figyelmesek voltak, szinte fájt a szívünk, amikor eljöttünk. Tuti, hogy egyszer még visszamegyünk egy jó levesre és egy kis vendégszeretetre. :)

 

 

Tara kanyon sajnos kimaradt, de majd legközelebb. Mert lesz legközelebb, az tuti, remélem minél hamarabb. Megfertőzött minket az Ország elég rendesen, szerelem ez, első látásra. :)

 

 

Amari bp Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11746
Jó-jó, a tietek is, de volt valaki aki  a Kotori-öbölbe, azt hiszem annak az árain is látszott, tavaly valaki Njivicébe ment szintén lent a parton, 2 főnak 50 euró volt, szóval vannak kivételek, de túlnyomó részt nagy vagy kisebb öblök vannak, azok a strandok.
Előzmény: sfi (11744)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11745

A képek mind petrovaciak, de azért ne legyenek vérmes reményeid a július-augusztusi helyi strandolással kapcsolatban.
Szinte bizonyos, hogy a remeteéletet nem ott fogjátok elkezdeni. :)

Vizsgáld meg ezt a dolgot alapossabban a google earth segítségével!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Még valami: amennyiben Podgorica felől mentek - Virpazaron keresztül - a tenger felé, és nem vagytok nagyon elkésve (mihez képest?), illetve ha van még bennetek harci kedv, akkor Virpazar után maradjatok az E65, E80- as úton (ne térjetek le balra, a Sozina alagút felé). 

Két látványt kínál ez az útszakasz: a magasból a Skodra tavat, majd a tengert, (és Petrovacot) több száz méter magasból.

Előzmény: todi71 (11740)
sfi Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11744
De, én remélem, hogy van. Mi elvileg egy ilyenbe megyünk, de 4 hét múlva már bízom benne, hogy tapasztalatból fogom ezt mondani. :))
Előzmény: Amari bp (11727)
sfi Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11743
Örülök, hogy jó élményekkel tértél haza, kb. 4 hét múlva én is így szeretnék beköszönni ide. :)) És a részletes kalandok természetesen nagyon érdekelnek (szerintem nem csak engem).
Előzmény: polcsika (11685)
Hümi Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11742
Ez csak természetes...:)))
Előzmény: todi71 (11738)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11741
Itt mindenki ide-oda jár, mindenhol zsufi van, legfeljebb egy idő után feladja az ember:) Sok strand van.
Előzmény: Torbjörn (11734)
todi71 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11740
első utazóként én is Petrovacra igyekszem, pontos helyszínt kérnék, ahol a fényképek készültek. Varázslatos!
Köszi
Előzmény: Törölt nick (11667)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11739
Én nem, az autó az drága, motorral , meg hmm, hmm minek, keskeny utak, nagy forgalom.............. taxi, autóbusz?
Előzmény: Torbjörn (11734)
todi71 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11738
Hümi!
kérlek a július 28-aug.8 -a közötti időjárást is ismertesd, ha lehetőséged lesz rá!
Előre is köszi
Előzmény: Hümi (11636)
todi71 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11737
todi71 július 27-augusztus 6. Petrovac ( majd ott keresünk )
Előzmény: Yettiee (11628)
Hümi Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11736
Megérdemlik...akik elmennek külföldiába nyaralni és vízforralóból kajálnak...
Előzmény: jisell (11735)
jisell Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11735
Vannak szomszédaim magyarok itt Budván 60 ajró a szállásuk nekik és vízforralóban főznek, jó nagy szamarat csináltak belőlük de hát ez van !!!! A hölgyike szavaival élve amit a boltban hallottam - ők nem tudják hogy én értem őket hihihihi- "megrottyantjuk a vízforralóban a vacsit és kajálunk "
Torbjörn Creative Commons License 2009.07.13 0 0 11734

Köszi a segítséget! Ez eddig nem túl biztató... Az útleírásos lapon (utikalauz)  is hasonló félmondatokat olvastam.

Ezek szerint nem a helyi strandra érdemes járni. Más helyeket jobban dicsértek.

Autobérlésről (esetleg motor, ha van itt ilyen lehetőség) tudsz esetleg árakat mondani?

Előzmény: Amari bp (11730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!