Keresés

Részletes keresés

László Er Creative Commons License 2013.03.27 0 0 9175

Sziasztok!

Az alábbi ügyben kéne tanács, segítség:

A business paypal account-omhoz létrehoztam egy "buy now" buttont, amivel a weblapomról lehet vásárolni. Próbaképpen 1 Ft-osnak állítottam be, és utána egy már régi, meglévő magán paypal account-omról "vásároltam" magamnál, hogy lássam, minden müxik-e.
A kifizetés megtörténik, a buyer (vagyis a magán fél) kap is emailt, arról hogy fizetett.
A seller nem kap emailt, pedig az email notifications-nél be van állítva. A history-nál is látszik, hogy jött pénz (amiből persze levonva a tranzakciós díjat nem is marad semmi...), de egyébként minden ok, csak e-mailt nem küld az eladónak.

Az eladó email címe jó, sőt az egyéb dolgokról (profile adatok változtatása) küld is emailt, tehát nem ez a baj.

A gond, hogy miért nem küld pénz érkezésről mailt!

Lehet, hogy azért van, mert csak 1Ft-tal próbálkoztam, és annak nagyobb a költsége, mint maga az összeg?? (Magyarán az eladó egyenlege nem növekszik.)
De attól még tranzakció, kéne e-mailt kapnom, nem?

 

stratus54 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 9173

Még maradt valami. Mi az a Merchant account ID és mi az a Transaction ID és hogyan kell ezeket alkalmazni, valamint a Transaction ID-t hol találom?

Előzmény: bombaba (9171)
stratus54 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 9172

Köszönöm! Sikerült a visszakapott kóddal elfogadtatni a kártyám. Maradt még kérdésem. A Notofocations-ben bennmaradt egy Policy updates bejegyzés ami a játékszabályokra utal, de nem tudom eltüntetni a notofications-ből. Miért? Van valami Receiving limit/year 630.200,-HUF-amellyel nem tudom mit kezdjek. És még valami a vásárlás alkalmával kell-e, és ha igen akkor hogyan kell a PP-t utasítani, hogy fogadja el az eladó követelését?

Előzmény: bombaba (9171)
bombaba Creative Commons License 2013.03.27 0 0 9171

Ahogy mondod. Csak a CIB internetkártyára kell átvezetned a szükséges pénzt a vásárláshoz, erről a PP le tudja húzni.

Az 1 $ a PP részéről próba a kártya elérhetőségére. Nem kell tenned vele semmit.

DE következik egy 400 Ft-os terhelés, amihez kell a kártyádon lenni min.ennyinek.

A CSAK VÁSÁRLÁS a Te szándékod, de nem alakul minden az elképzelésed szerint. Előfordulhat pl. meghiúsult vásárlás, refund, amikor a PP oda próbálja a pénzt oda visszatenni, ahonnan levette. Nem tudom, ez az internetkártyára is működik-e. 

 

Előzmény: stratus54 (9170)
stratus54 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 9170

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy ha csak a CIB internetkártyáját használom a PayPalon az elegendő-e CSAK VÁSÁRLÁSRA ? Ez egy elkülönített számla a számlámon belül amelyre annyi pénzt vezetek át amennyi kell. A vásárláshoz szükséges összeget a PP lehúzza erről a számláról, vagy a PP számlát előre fel kell tölteni és abból történik a vásárlás? A második kérdésem, hogy amikor hozzáadtam a PP számlámhoz a CIB internetkártyát, a kártyámon zárolt 1 USD összeget, (235Ft) de nem emelte le. Ezzel mi a teendőm?

blueye Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9169

Nekem egy nappal később kértek még számlákat és rá 3 napra feloldották a limitet.

Előzmény: Törölt nick (9168)
Black Dragon Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9167

Velem is többször előfordult már ilyen! Nem kell kétségbe esni, majd "megoldódik"a probléma, és menni fog a fizetés.

Előzmény: gemin001 (9166)
gemin001 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9166

A fedezet megvan. Pár ezer forintos tételről van szó.

Előzmény: bombaba (9165)
bombaba Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9165

A legkézenfekvőbb ok: nem volt elég fedezet a kártyádon pl. 

Előzmény: gemin001 (9164)
gemin001 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9164

Üdv. 

 

Segítséget szeretnék kérni a következőben:

Ma reggel vásároltam az ebay-en 2 terméket . Az elsőt sikeresen ki is fizettem a szokásos módon. Mikor a második teméket is ki akartam fizetni, akkor a következő üzenetet kaptam miután a paypal rendszerén bellül már jóváhagytam a fizetés és az ebay-es felületen a fizetés megerősítésére kattintottam.

"We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, Visa x-0672. This happened because it has been denied by the card issuer.

To pay instantly, link a debit or credit card to your PayPal account or choose another way to pay."

 

 

Tud valaki valami megoldást? Mi lehet a probléma? 

A fizetés minden lépését a szokásos módon hajtottam végre. E-mailban nem kaptam semmiféle hibaüzenetet. Az első tranzakció jelentés simán megérkezett a fizetés után 2-3 percen bellül .

Q-Gloaf1 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 9163

Kösz a választ! :D

Előzmény: Hintalow (9160)
Pavel Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9162

Semmire nem mész azzal se, ha a postán nyitod ki (úgyis csak átvétel/fizetés után engedik).

 

Ne írj a PayPalnak, az semmit nem ér. Dispute-ot kell nyitnod a PayPalon, az adott tranzakció mellett Resolve a problem vagy hasonló felirat lehet. Első körben ott írd le a történteket. Mivel ekkor zárolódik az összeg az eladó számláján, általában válaszolni szoktak. Ha nem juttok egyezségre, akkor Claim-et kell jelenteni, ilyenkor lép be a PayPal sátbja és ítéletet hirdet.

Előzmény: Vikusz1977 (9161)
Vikusz1977 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 9161

Sziasztok!

 

Vitacost amerikai cégtől vásároltam vitaminokat weben 66 dollár értékben. A csomag megjött, kifizettem rá 4500 ft áfát+kezelési költséget.
Itthon kibontottam, hiányzik a vitaminok több mint fele, értékben a háromnegyede! Bele se tették, mivel acsomag 72 deka, szemben a rendeléskor webshopban kiírt 1 kiló 5 dekával, szóval nem a magyar hivatalok a hunyók.Paypallal fizettem. Mit tudok tenni?
Írtam a vitaminos cégnek, hogy mi van, fényképeket is küldtem, hogy mi van a csomagban illetve leírtam, hogy bele se tették a hiányzó vitaminokat amit bizonyít, hogy a feladáskori súlya (csomagon amerikai posta papírján és utána amagyaron is szerepel)már jóval kevesebb volt mint aminek kellett volna lennie.
Mit tegyek még? Paypalnak érdemes írni, és ha igen mit? Legközelebb a postán nyissam ki? Menetem volna azzal valamire?

 

Vikusz

Hintalow Creative Commons License 2013.03.24 0 0 9160

Nem kell ezt túlgörcsölni, egy normál forintutalás, mintha csak az Elműnek vagy a szomszéd Manci néninek utalnál.

Címzett nevéhez a paypal ltd (vagy mi)

a megadott számlaszámuk értelemszerű ugye

a transfer Id a közleménybe (máshova nem is menne)

a bank nevét pedig ahová utalsz a legtöbb netbank nem is kéri, mert úgyis kiderül a számlaszámból.

Előzmény: Q-Gloaf1 (9157)
Hintalow Creative Commons License 2013.03.24 0 0 9159

Egy paypal számláról csak azonos néven lévő számlára lehet lekérni pénzt, a delikvens biztos hogy nem fog tudni az ő paypal számlájáról utalni a te bankszámlaszámodra.

Előzmény: Fezo82 (9150)
kelly777 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 9158

Sziasztok

 

Most szeretnék regisztrálni pay pal-on. Az volna a kérdésem hogy kell-e virtuális számlát nyitnom, vagy elég a kártyámat regisztrálnom? Ha csak a kártyát regisztrálom, nem férhetnek hozzá a pénzemhez? Otp-s vagyok. Valaki tudna linkelni egy normális leírást a regisztráció menetéről? 

Köszönöm

Q-Gloaf1 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 9157

Helló mindenkinek! 

Nos, igazából csak azért regisztráltam ide, hogy ezt megkérdezhessem. Budapest Bankos számlám van, és neten szeretnék a PayPal accountomra átutalni pénzt. Meg is van a leírás, hogy hogyan kell, de az átküldésnél nem tudom eldönteni, mit hova írjak. Az addig tiszta, hogy a PayPal bankszámlaszámát hova, viszont csak ezek a (releváns) kitölthető részek vannak: Jogosult neve, székhelye; Bizonylat azonosító (8 karakter); Közlemény. A kérdésem az lenne, hogy a beneficiary name-et, a bank nevét, és a transfer ID-t hova írjam (ugyebár az több mint 8 karakter)? Azért kérdezem itt, mert nem ismerem teljesen, hogyan működik az ilyesmi, aztán félek, hátha rossz helyre írok be valamit és meg se érkezik a pénz.

Vikusz1977 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 9156

Végül megrendeltem a kisebb mennyiségű árút, amit a paypalon lévő összegből engedett fizetni.
Amit nem értek, hogy a "pending" kifejezés szerepel a "completed" helyett a tranzakciónál. A más cégektől történt kisebb összegű vásárlásomnál azonnal a completed jelent meg és rögtön le is vonódott a paypal számlámról az összeg. Itt nem csökkent az egyenlegem. Korábban próbáltam már ettől a cégtől vásárolni és akkor arra való hivatkozással, hogy a paypalnal valami probléma lehet, végül visszamondták a rendelésemet.
Mi lehet a gond?

Előzmény: Vikusz1977 (9155)
Vikusz1977 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 9155

Most kipróbáltam, ha úgy csökkentem a rendelést, hogy több mint 100 font maradna rendelés után akkor felajánlja, hogy a paypal pénzemből fizessek, ha több akkor meg csak a bankkártyás lehetőség van.
Mitévő legyek? Mintha lenne egy kötelező tartalék.

Előzmény: Vikusz1977 (9154)
Vikusz1977 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 9154

Sziasztok!

 

Angliai webshopban vásárolnék.

Mit kéne beállítanom, hogy a paypal, ne a hozzárendelt bankszámlámról akarja leszedni a vételárat, hanem a paypalnál lévő pénzemből, amit korábban befizettem oda?

Kisebb összegnél mikor vásároltam, megkérdezte, honnan fizessen és a paypalnál lévő pénzből fizettem, most meg nagyobb összegnél ami kb 10 ezer forinttal kevesebb mint ami a paypal számlán van(tehát van rá fedezet) , nem ad választási lehetőséget, csak a fiókhoz rendelt bankszámlát (amin nincs annyi pénzem, hogy ki tudjam fizetni a terméket amit venni akarok). Mit kéne tennem, hogy a paypal egyenlegből tudjak fizetni?

 

Előre is kösz!

 

Vikusz

Fezo82 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9153

 

Csak azért nem voltam ebben biztos, mert ha jól tudom, PayPal-n van rá mód,h visszahívják az összeget..

De valóban esélytelennek tűnik, h ilyen módon pénzt emeljenek le a számlámról..

 

Köszi a választ!

Előzmény: Pavel (9152)
Pavel Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9152

Ha egyszer a számládra kerül a pénz, sokmindent nem lehet kezdeni vele (pláne ha le is veszed róla esetleg).

Előzmény: Fezo82 (9150)
bombaba Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9151

Türelem, hátha erre jár vki, aki tud válaszolni. Részemről még nem futottam bele limitekbe, úgy hogy passz :)

Előzmény: hungarobusiness (9148)
Fezo82 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9150

Sziasztok!

 

Pár napja kérdeztem pár dolgot egy drága hangszer eladásával kapcsolatban. Annyit változott a helyzet, h a manus hajlandó a raiffeisenes bankszámlaszámomra utalni, de a PayPal-os szszámáról. Ilyenkor a PayPal szabályzat már nem vonatkozik ránk? Olyan értelemben, hogy már nem hívhatja vissza azt a pénzt? Kizárólag én férek hozzá..? Tehát átverés kicsukva?

 

Köszi a segítséget!

 

Zoli

holloo Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9149

Nagyon érdekes! Valóban itt van (rá nem találtam volna magamtól), de csak az egyik kártyámnál van ilyen opció, a VISA-nál. A Maestro-nál nincs ilyen. Lehet, hogy a Mastercard-os kártyáknál nincs ilyen lehetőség?

 

Black Dragon írta:

 

> Azthiszem valahogy így jutsz "célba".

> my account -> profile (katt) ->  my money -> my preapproved payments - update -> set available funding sources -> conversion options -> also potty: bill me.

 

Előzmény: Black Dragon (9144)
hungarobusiness Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9148

Köszönöm a gyors választ!

 

Az 1 évre szóló pénzfogadási limitem már 2.000 $ alatt van. Mi történik abban az esetben, ha ennek ellenére érkezik 5.000 $? A limitemet még ki tudom utalni a számlámra, a fennmaradó összeget (több mint 3.000$) pedig majd csak akkor, ha váltottam Business csomagra? Kissé zavaros ez a része, hiába túrom a paypal oldalát.

Előzmény: bombaba (9146)
Hintalow Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9147

Az a gond, hogy a paypal szabályzata szerint utalással csak saját számláról lehet feltölteni a paypal számládat. Az más kérdés, hogy a paypal sokszor elég lazán kezeli a saját szabályzatát, gondolom az élet egyszerűbbé tétele végett.

Viszont ha olyanjuk van, akkor bizony átkapcsolnak szigorúba, és ilyenkor reklamációnak helye nincs, mert alapból szabályt szegnek azzal, hogy más számláról utalnak.

Ilyenkor vagy jóváírják végül a paypal számlán, vagy visszautalják oda ahonnan küldték (ez a valószinűbb), ami rosz hír, hogy ilyenkor sokáig szüttyögnek vele, ha kb 2 hét után sem oldódik meg, már érdemes zaklatni őket.

Előzmény: Mézi74 (9137)
bombaba Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9146

Keresgéljél:

https://www.paypal.com/hu/webapps/helpcenter/article/?solutionId=11637&m=SRE

https://www.paypal.com/hu/webapps/helpcenter/article/?solutionId=11516&m=SRE

https://www.paypal.com/hu/webapps/helpcenter/article/?solutionId=10430&m=SRE

Előzmény: hungarobusiness (9145)
hungarobusiness Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9145

Sziasztok!

 

Biztosan volt már itt témaként, de hátha akad egy-két segítőkész ember itt a topicban aki választ tudna adni nekem a következő problémára:

 

Ebay-en licitre bocsájtottam egy nagyobb értékű terméket (Már meghaladta az 5.000€-t(!). Természetesen rendelkezem Paypal regisztrációval, eddig minden rendben zajlott, a kifizetésekkel sem volt még problémám (igaz nem is volt még hasonló, vagy ehhez közeli összeg).

 

Kérdésem tehát az lenne:

 

Ekkora összeget is jóvá fogok tudni írni az itthoni bankszámlámra? Lehet buta kérdésnek tűnik, de olvasgattam olyanokat, hogy a "Personal" csomag a Paypal-nál le van korlátozva (1000$-ra?). Volt már valakinek hasonló tapasztalata? 

 

A válaszokat előre is köszönöm! További szép napot!

 

Black Dragon Creative Commons License 2013.03.20 0 0 9144

Azthiszem valahogy így jutsz "célba".

my account -> profile (katt) ->  my money -> my preapproved payments - update -> set available funding sources -> conversion options -> also potty: bill me.

 

Előzmény: holloo (9143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!