Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2010.08.07 0 0 1200
Az 2-es estben a gázkazán mindig felmelegíti 80 fokra a 300 liter vizet, ha kihül csak akkor tudsz rásegíteni a vegyessel. A vegyessel olcsóbb a 300 litert felmelegíteni. Szerintem.
Előzmény: misi1234 (1199)
misi1234 Creative Commons License 2010.08.07 0 0 1199
Minkét esetben melegnek kell lenni mert a kondenzációs kazán mindig megy ,de ha otthon vagyok,akkor ki szeretném váltani a vegyestüzelésüvel.
misi1234 Creative Commons License 2010.08.07 0 0 1198
Mind a 2 -nél a kondenzkazán folyamatosan fűt éjjel-nappal de szeretném kiváltani a vegyestüzelésűvel amikor otthon vagyok.
pajaci Creative Commons License 2010.08.07 0 0 1197
Gyorsan csak az egyes variációval tudsz meleget csinálni, ha mondjuk hazaérsz a sielésből.
Előzmény: misi1234 (1196)
misi1234 Creative Commons License 2010.08.07 0 0 1196

Sziasztok!

 

Tudna valaki tanácsot adni?A fűtésszerelőm elhunyt és hátrahagyott nálam egy teljesen becsövezett padló és falfűtést.Megvan még a kondenz kazán a hőcserélős pufferés a vegyestüzelésű kazán, szivattyúk ,szelepek stb .

 

Felkerestem két szakembert és mind a kettő készített egy bekötési tervet de úgy ,hogy a másikra azt mondta,hogy az nem fog (jól)működni.

 

Terv 1:A kondenz kazán közvetlen az osztóra kötve fűti a rendszert,és ha én begyujtok a vegyestüzelésű kazánba és felmelegítem a pufferben lévő vizet,akkor kikapcsol a kondenz és a pufferen keresztül fűtöm a házat.

 

Terv 2:A kondenz a pufferre van kötve azt állandóan melegen tartva és így mindig a pufferből fűtök amit melegen tarthatok a vegyestüzelésűvel is.

 

Mindketten számomra jó érvekkel rukkoltak elő:T 1 a kondenzációs kazán a rendszerre kötve a leghatékonyabb és felesleges plussz 300 l vizet melegen tartani.T 2:ha a pufferben nem meleg a víz akkor hétköznap nem tudom használni mert amíg felmelegedik a víz addigra rég lefekszem és így nincs kihasználva.

 

Persze sok okossággal jöttek még de ezekre nem emlékszem.

 

Kérlek adjatok tanácsot ha van ilyen valakinek vagy csinált már ilyent,mit tegyek!?

 

Köszi!Misi!

Wattocsak Creative Commons License 2010.08.03 0 0 1195
Temperáláshoz kimondotan előnyős leneegy levegős hőszivattyú. Keres több vállkozót és a kereskedőket kerüld messzire:-)
Nem értem mikor lesz sok a villanyszámlád? Ha villannyal fűtesz akkor igen, de hőszivattyúval kondenzációs kazán körül vagy.
Egy biztos, hogy a kazán kontra hőszivattyúból a kazán nyer beruházásban, deha hűteni is akarsz akkor már nagyon közeli állapot érhető el.
Előzmény: c..h (1193)
c..h Creative Commons License 2010.08.02 0 0 1193

Sziasztok! Szeretném ha leirnátok a véleményeteket ti milyen fütést csinálnátok. A házam alapterülete 120m2-es  én padló, falfütést szeretnék.Az a baj, hogy a gáz fövezetéket megkell hosszabbitani annak a kölcsége 300-400 ezer. Igazán csak temprálni kellene télen 10-15 fokra, mert nem ottlakom. Höszivattyus árajánlazott k

aptam 5 millio, én sokalom, csak, hogy eliesztettek mert sok lesz a vilanyszámlám.

Ha otthon vagyok akkor kandaloval tüzelnék ez logikus.

sismond Creative Commons License 2010.08.02 0 0 1192
Elektromos fűtéssel háromszor annyit kell fizetned mint a gáznál. Itt biztos lesznek olyanok akik azt mondják nem. Kérdezz meg egy szakembert. Ezek a fűtőpanellek ráadásul méreg drágák, és más hőérzetet adnak mint egy gázkonvektor.
Előzmény: renesains (1191)
renesains Creative Commons License 2010.08.02 0 0 1191
Sziasztok,

Lakás felújítás előtt állok és nagyon tetszenek ezek az új elektromos fűtű panelek, de félek, hogy sokra jönne ki havonta. Jelenleg konvektor van, de esztétikailag sokkal szebb volna egy vékony panel csövek nélkül. A lakás 40nm és 4 méter magas.
Esetleg tud valaki érdemleges választ adni, érdemes-e gondolkodnom az elektromos panelen vagy maradjak a gáznál?
Köszönöm
Wattocsak Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1190
Ez egy jó hőtechnikájú ház.
Ha kandallózni akarsz akkor kinyitod az ablakot. :-) Vagy vizes kandallóval elviszed a meleget a tárolóba.
Előzmény: kosac (1188)
Wattocsak Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1189
.
kosac Creative Commons License 2010.07.28 0 0 1188
Akkor ez valami passzív ház féle, szerű, közeli.

Egyszer, ha nyerek a lottón építek egy dombházat minimum 4m homok és talajfedéssel és opciós kinti üvegházzal, meg beépített tóval. Na az is effélét fog tudni, csak nem tudom mi lesz a kandallóval benne, mert tűz nélkül nem tudok meglenni, ha meg begyújtok olyan lesz bent mint egy kemencében.
Előzmény: Wattocsak (1185)
Barbárka Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1186
Mármint a havi villanyszámlához képest elhanyagolható... :)
Előzmény: Dunit (1175)
Wattocsak Creative Commons License 2010.07.24 0 0 1185
Az említett ház egyszintes 20 cm szigetelésű 3 rétegű ablakkal, 30 cm a tetőn, és hővisszanyerős szellőzéssel. Kiváló kivitelezéssel. Szerintem ez a legértékesebb pontja, alapterülete 144 m2. A villanyóra állását nem ismerem, de a világítás és a főzés, tv, számítógép stb szerintem indiferens.
Előzmény: kosac (1184)
kosac Creative Commons License 2010.07.24 0 0 1184
Ezt én is így értettem, amikor éjjel volt közel -20 fok. Na akkor kellett a 720 000 000 J egy napra. Ez fával 1000 Ft volt.

Neked ennek elég volt az 1/4-e 180 000 000 J ???????

Új házam van és ha még 20 cm EPS hőszigetelést kapna, akkor se tudnék többet megtakarítani 30% energiánál.

Ebből is látszik hogy jó a hőszigetelése.

Nem tudom hogy a nevezett ház miből van meg mekkora alapterületű, de megnézném tél derekán a villanyórával együtt.
Előzmény: Wattocsak (1183)
Wattocsak Creative Commons License 2010.07.23 0 0 1183
Talán negyed százada volt utoljára -20C napi középhőmérséklet. Az 50 kWh napi fogyasztás idén január 26 volt amikor a középhőmérséklet talán -6-8 lehetett. A házban 22 volt legalább és a melegvíz igény is több mint az átlagos, mert csecsemő is volt a házban.
És ettől láttam már sokkal jobb házat is:-)
Előzmény: kosac (1182)
kosac Creative Commons License 2010.07.23 0 0 1182
Lustaságból, írok kW-ot ami teljesítmény. kWh helyett kJ-t használnék (hőmennyiség), de a sok nulla miatt nem teszem. Mindenki tud szorozni 3600-al, akit érdekel, az arányok meg így is jól látszanak.

Szerintem 50 kWh olyan kevés (5m3 földgáz/nap), hogy azzal legfeljebb egy hidegházat lehet fenntartani 150m2-en, vagy földalatti bunkert.

Nem, nem.

Tél közepén -20 fokban napi 5m3 földgáz ekkora házra nem lehet elég, ha bent van 22-23 fok.

Ennyit még a légcsere is elvisz ekkor.
Előzmény: Wattocsak (1181)
Wattocsak Creative Commons License 2010.07.23 0 0 1181
A napi fogyasztások nem kW hanem kWh. Az első egy teljesítmény a második meg egy energia mennyiség.

Az 50 kWh napi fogyasztás nem olyan sok. Az egyik házam amit mérek melegvízzel együtt kevesebbet fogyaszt, és csak 6 m2 kisebb mint a tied.

Bocs, de a leírtak alapján a házad lehet, hogy modern, de a hőszigetelése nem a legjobb.
Előzmény: kosac (1180)
kosac Creative Commons License 2010.07.22 0 0 1180
50 kW napi fogyasztás dT. 25 fok mellett (+20 bent -5 kint)?

Nekem dT 35 foknál 200 kW kell naponta! Igaz fával fűtök, így ez napi 50 kg fa, ami 1000 Ft a legzordabb téli napokon, de ez áramból ~ 9000 Ft lenne!!! Gázból "csak" ~ 3000 Ft menne el.

Pedig az én házam olyan modern, hogy még + 10 cm hőszigeteléssel is csak 21%-al csökkenne a fogyasztásom.

Az északi, északkeleti oldalakon 40 cm külső Porotherm vakolt fal, majd fűtetlen helységek vannak, azokon belül 30 cm Porotherm fal jön, és csak azután a fűtött helységek!

A déli oldalakon nagy üvegezett felületek vannak, a 40 cm külső Porotherm vakolt falba építve, minden argon gázos K=1,1 üveg + üregkamrás redőny. Ha télen süt a nap, még dT 35 fok mellett is elég a 25 kg fa (felére esik a fűtésszükséglet).

Nyáron az eresz (~ 1 m-re túllóg) leárnyékolja a falakat, üvegeket, így ilyenkor sincs benn hőség.

Szerintem az 50 kW nagyon karcsú, átszámolva az enyémre (70 kW / 35 dT) alig 1/3-ára jön ki. Annyi pedig nemigen lehet mert nálam 32% egy el szellőztetéssel, 28% a nyílászárók sugárzása, és csak 40 % a fal, födém stb. Mindez teljesen fűtött 150m2-re értve.
Előzmény: marcselló (1123)
Axióma Creative Commons License 2010.07.22 0 0 1179
Nem ertelek.
1. nem vagyok kollega, soha nem is allitottam
2. nem en mondtam hogy vakuum legyen benne, csak azt mondtam, hogy felteszem nem vakuum van benne
3. a kiserlet eredmenyere en is kivancsi lennek
Előzmény: marcselló (1177)
marcselló Creative Commons License 2010.07.22 0 0 1178

Na látod kolega mondtam,hogy a gond a fejekben van,és amint látom te már elkezdtél gondolkodni!

Az az nem azt nézed,hogy ez nem lehet....hanem azt,hogy ha így van ez hogyan lehetséges!!!!!!!!

És van egy nagy előnyöm.

Én ezeket a  szigeteléseket csinálom,próbálom,tesztelem,együtt és külön külön.

És azt hiszem el amit normál körülmények között TAPASZTALOK"!

Mindenkinek azt ajánlom,hogy arra vegyen mérget,amit saját maga tapasztalt és kipróbált,és ne arra amit valaki látott,hallott,olvasott.

Mert ugye minden gazda a saját jószágát dicséri!

Előzmény: bjanoss (1164)
marcselló Creative Commons License 2010.07.22 0 0 1177

Kolega csinálj csak közepes vákumot a 2,5cm közé és erősen figyelj!

Mert a két üveg ha csak nincsen" kitámasztva" össze fog érni!!!

Egyszerü fizika.

Tudod az a két gömb ...meg a lovak!

Akik nem tudták széthúzni.

Na ennyit a vákumrol.

Azt a bizonyos 4cm-ert a bajai (azóta bezárt) gyárban csinálták.

De nagyon egyszerű.

Fogjál két üveglapot,távtartóval ragaszd össze,nyomass valamilyen inertgázt a két üveg közé az az cseréld le a bent lévő levegőt,majd zárd le.

Az egyik legyen 4cm-es a másik az általad vákumosnak tartott 2cm.

Aztán próbáld mindkettőt ugyanolyan körűlmények közözz ugyanazzal a fűtő-hűtő berendezéssel nyomatni.

És mérd a másik oldalon a hőmérsékletet,vagy vedd fel egy hőkamerával.

Na amit ott látsz ugyanazon(relatív)körülmények között ....na az az igazság,a többi a mesterséges "parasztvakítás".

És ha a két centis lesz a jobb akkor neked van igazad.

Előzmény: Axióma (1156)
Axióma Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1176
1. nappalit 32A-ig cserelnek "amperdij" nelkul (ha az odafele halozat fejlesztesenek szukseges, akkor azt azert fizettetik...).
2. amennyi nappalit kapsz, annyit adnak vezereltre is (a radios vezerloket itthon pl. mindig 40A-es biztositekkal szerelik, hangfrekist passzolom).
Előzmény: Dunit (1175)
Dunit Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1175

    "A átalakítás költségei elhanyagolhatóak"

 

 

 Túl optimísta vagy. Ha birja a hálózat akkor tényleg. Néha elég egy biztosíték csere (olvadó ), habár egy kisautomata csere is  üti a 10 eft -ot.

 

 

 

 Amúgy a nappali - hiv. neve 24 órás - jelenleg  olyan 34 A biztosítékot adnak hálózat hozzájárulás nélkül. Ott a kisautomata csere a 10 -es.

 És ez is csak  3 -4 kW, ha valaki tudja mondja meg a pontos számot !

Előzmény: Barbárka (1173)
Dunit Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1174

  Helló !

 

 Ezt így megmondani nem lehet !

 

 Viszont a korábbi fűtés eligazítást adhat.

 Ha gáz volt, akkor annak min. a 2x ese-

 Összehasonlításként : nekem is van egy 30 m2 -es kéglim.

 Egyeldülálló, de viszonylag jól hőszigetelt. Ennek  fűtési költsége 120 eft/szezon (6.5 hónap ). Az áram : vezérelt, Nappalival még több lenne.

 

 

 

 

 "És állítólag másfajta áramot is kell bevezetnem,"

 

 

 Olyan , hogy kell nincs. Csak birja a hálozat, mert bizony ennek a fűtésnek min 3 -5 kW tteljesítmény szükséges !

 

 Tehát ha  van pénzed kérhetsz un. vezérelt áramot - talán egy 100 -aból kijön.

 Ez még mindigólcsóbb mint a gázfűtés komplett kiépítése. Az egy ilyen kis lakásnál is min. 500 eft, ha nem több.

 

 És a vezéreltnél természetesen kérjél  legalább egy 6 kW teljesítményt  !!

Előzmény: tompipi (1172)
Barbárka Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1173
Télen felmehet 40-50 ezerre is, de 30-35 biztos lesz... A átalakítás költségei elhanyagolhatóak.
Előzmény: tompipi (1172)
tompipi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1172
Sziasztok!
Villanykonvektort akarok a 30 nm-es lakásomba rakatni, régi társasházban van, vastag falakkal, átlagos állapotú nyílászárókkal. Körülbelül mekkora villanyszámlára számíthatok majd, ha két egyműszakban dolgozó fiatal lakja a lakást? És állítólag másfajta áramot is kell bevezetnem, ez milyen költségekkel jár? Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!
Evehid Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1169

Szerintem a kérdéseid érthetőek és jogosak.

Bennem az alakult ki, hogy a felhasználók két jelentős csoportra oszthatók: az egyik kiegészítő fűtésnek használja a villanyt, "sima" lakáskörülmények közt; a másik pedig főfűtésnek, de itt már a legtöbb épület  minősége jóval meghaladja az átlagost.  

A másik csoportosítás a lakás-családi ház. Gondolom, az utóbbi időben a meghökkentő eredményeket főleg a cs. házban lakókra érted.

 

Szvsz az első két pontban lehet igazán nagy spórolás. A mindenhol 22 fokra fűtött ház nem létszükséglet. (Igen, van kicsi gyerekem, és még így sem! Ez egy széles körben elterjedt tévhit. A gyerekek sokkal többet mozognak, eltérő ütemű a.csere stb., az egészséges számukra a 19-21 fok közt van vhol, vannak egyéni különbségek. De ha baba korában teljesen indokolatlanul a 24-25 fokhoz szoktatják hozzá, azzal be lehet tenni a gyereknek csúnyán. Attól a hőségtől is agybajt kapok, ami a gyermekintézményeket jellemzi.)

A WC, kamra, közlekedő, házt, helyiség, előszoba, sőt a dolgozó (ha van ilyen) abszolút ésszerű terep a spórolásra.  Ahol éjjel is 20 fok fölöttit tartanak, ott szintén nem kell csodálkozni az 50 ezres téli gázszámlákon.

 

Szerintem itt alacsony értékeket úgy írunk be páran, h. eleve nem napi 24, hanem évszaktól, háztól függően napi 5-12 órás üzemidőket használunk. Az én példám talán a következőkben extrém:

- 20 fok fölött már nem igazán szeretünk lenni. 23 fok nálunk akkor van, ha jönnek a nagyik vendégségbe. :)

- Van egy kis légkolink, ez messze nem átlagos dolog. 

- Nagyon jó a tájolás és van 2 napcsapda, együtt közel a fűtött terület 20 %-a.

 

Akinek kályhája is van, szvsz beírja a paraméterekbe.

 

Előzmény: bjanoss (1164)
Axióma Creative Commons License 2010.07.18 0 0 1168
Es te meg mindig letezel? Mar az elozonel azt hittem, kivagtak innen, mint a macskat ...ni! Tudod: reklamozas ha VESZEL bannert!!!
Előzmény: Ricon (1167)
Ricon Creative Commons License 2010.07.18 0 0 1167
www.elektromoskazan.fw.hu forradalmian új fűtésmegoldás, olcsó és megbízható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!