Keresés

Részletes keresés

RangerJoe Creative Commons License 2009.03.09 0 0 934

Most a pincében van a kazán így gondolom, a mostani 130-as kémény az új kazánhoz is jó lenne. (Persze, olyat kell választanom). A levegőbevezetés vízszintes megoldása könnyen kivitelezhető lenne.

Úgy szeretném megoldani, hogy a vegyes kör mindenképpen tudjon üzemelni gravitációsan, mindenképpen nyitott rendszerben, külső segítség (keringető szivattyú) nélkül ahogy eddig. Viszont szeretnék egy modern, a mostaninál nagyobb hatásfokú, gazdaságosabb gázkazánt is. Ezt kellene valahogyan olcsón, okosan és jól megoldani. :-)

Előzmény: Törölt nick (933)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.09 0 0 933

Ha van gázfűtésre alkalmas kémény, mely leér a pincébe, abban az esetben oda is lehet tenni a církót. A függőleges elvezetését a turbósnak úgy is meglehet oldani, hogy vízszintesen bevezeted a levegőt, és függőlegesen az égésterméket!

Ezek már bejáratott megoldások.

Előzmény: RangerJoe (932)
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.09 0 0 932

"elvezetni a turbó csövet"

De a kéményesnél nincs gond nem? Vagy van?

Természetesen én magamtól és szabályellenesen nem fogok kicserélni semmit, mert nem kockáztatom a családom testi épségét. Csak tájékozódok, hogy a lehetőségeimhez képest legjobban járjak.

Előzmény: Törölt nick (923)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.09 0 0 931

"Westen" megbízható, nem drága, és legalább ott gyártják, ahonnan a születési anyakönyvi kivonata származik. Aránylag jó szervize van. Budapest és környékén egészen biztosan.

Van, turbós, kondenzációs, tartályos.

Ha kéred küldök helyet ahol jó áron veheted, és fel is szerelik!

Előzmény: Nogo (925)
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.09 0 0 930

Nekem a mostani kazán a pincében van. A kiegyenlítő tartály pedig a padláson. A távolság olyan 4-5 méter. Bár nem tudom pontosan, hogy honnan kell mérni, mert a kazán lenn van a pincében, a kiegyenlítőt tartály pedig a fél-emeletre (szint eltolásos a ház) bejövő előremenőből megy fel a padlásra.

"Eddig FÉG C18-asod volt. Hány évig volt? Eddig hányszor ment el a kazánról a víz?" Én is ezen gondolkodtam, hogy miért ne lenne víz?

 

Neked megérte lecserélni a régi FÉG-et?

Előzmény: janijani (922)
Who111 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 929

Árban igen. Értékben? Hmm...

Akkor már inkább egy Ariston.

Elég nagy cég, hogy ne csináljon rosszat, de nem akkora hogy megengedhesse

magának, hogy rosszat csináljon. :-)

Persze ha van pénzed, akkor Buderus...

Előzmény: Nogo (925)
sjohn Creative Commons License 2009.03.09 0 0 928
Az a baj vele , hogy egy olasz szutyok.
Miért nem veszel valami németet?
Buderus , Wolff , Junkers....
Lehet kicsit drágább , de....
Előzmény: Nogo (927)
Nogo Creative Commons License 2009.03.09 0 0 927
Van valami konkrét tapasztalat? Pl. a Beretta Smart 24 csi megfelelőnek tűnik. Olcsóbb mint a konkurensek. Mi ennek az oka? Nem megbízható, sok vele a baj, többet fogyaszt, hangos, nem jó minőségű stb. pl. az Immergas Eolo Starhoz vagy a Radiant Elite-hez képest? De más márka is szóba jöhet. Azért kérdezősködök, hogy ne csalódjak.

Ne kímélj/kíméljetek az infóktól! :-)
Előzmény: sjohn (926)
sjohn Creative Commons License 2009.03.09 0 0 926
De csak abban.
Előzmény: Nogo (925)
Nogo Creative Commons License 2009.03.09 0 0 925
Szia!
Sajnos a légfűtés nem megoldható, tetőtér-beépítéses a ház. Cirkó kéménye az előszobában/folyosón van. Van a nappaliban is egy kémény, oda jön majd egy kandallókályha.
De előtte le kell cserélni az öreg Fég-et turbós kazánra.

Ismeri valaki a Beretta kazánokat? Ár/értékét olvasva jónak tűnik.
Előzmény: Törölt nick (896)
janijani Creative Commons License 2009.03.09 0 0 924

Igazad van, én is meg fogom csinálni az általam említett biztonsági megoldást, mert én észreveszem ha elfogy a víz a tartályból, de ha valamiért nem lennék itt egy darabig az asszony meg a gyerekek biztos nem vennék észre. Amúgy meg évente kb 10 liter vizet kell utántöltenem,ha 2-3 évig nem töltenek utána akkor sincs probléma. A szeneskazánt sem tudom letiltani ha nincs víz, nyitott rendszernél ezzel együtt lehet élni, hogy figyljük a vizet a tartályban. Ha meg fel tudja rakni kellő magasságba a tartályt, nem kell kikötni a nyomásmérőt és akkor nincs ez az egész dilemma.

Mindössze annyi történt, hogy leírtam mi miért van és nem csak annyit írtam, hogy azért kell mert a szabályok így rendelik.

Előzmény: Törölt nick (923)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.09 0 0 923

A baj az a felsoroltakkal, hogy a pincéből elvezetni a turbó csövet kicsit macerás,

az IMMREGÁZNÁL valóban van gyári kikapcsolási lehetőség, csak  egy szerelő sem kockáztatja meg!!!!

Az, hogy a 18-asból hányszor folyt el a víz? Lényegtelen, mert őkelme már egy kis a kazántestebe szorult légbuborék esetén sem akar indulni. Tehát a védelem ott is megvan, csak nem a nyomás vonatkozásában.

Amúgy a gázkészülék szakma nem ismeri a "fogyasztói saját felelőség" fogalmát. Erről a PTK másképp rendelkezik. Az más, ha saját maga végzi a beavatkozást, de baj esetén abban az esetben is az utóljára ott járt gázszerlőnek elég nehéz magát feloldatni a felelőssége alól. Ez bizony így működik.

Persze csak baj esetén!

Előzmény: janijani (922)
janijani Creative Commons License 2009.03.09 0 0 922

Ennek a nyomás dolognak az a lényege, hogy a modernebb kazánokba be van építve egy nyomásmérő, ez egy védelem, ha elfolyik a víz a fűtésedből nem tud elindulni a kazán. Az SD kazánoknál 0,6 bár a minimális nyomás amin még működik, 0,5 barnál letilt. Ha van lehetőséged a kazánt letenni a pincébe, a kiegyenlítőtartályt feltenni a padlásra, ha a kettő között 6 m szintkőlönbség megvan, simán működni fog.(a pincébe csak akkor tudod letenni a kondenzációs kazánt, ha a kondenzvizet el tudod vezetni, ha van ott csatornalefolyó) Más tipusú kazánoknál van amelyiknél 0,4 bar a minimális nyomás, ennél min 4 m magasra kell feltenni a tartályt.

Eddig FÉG C18-asod volt. Hány évig volt? Eddig hányszor ment el a kazánról a víz? Nyugodtan saját felelősségedre tetesd be a helyére a nyilt rendszerbe a kondenzációs kazánt hőcserélő nélkül és úgy mint eddig időnként nézd meg a padláson a tartályban a vizet. Nekem is így van, 3 éve cseréltem le a FÉG C30-ast kondenzációs kazánra és ki van iktatva a nyomásmérő. 

Egy mosógép/mosogatógép szintmérőt ha fel tudsz szerelni a kiegyenlítő tartályra akkor ha kiürül a tartály letiltathatod a kazánt, ezt én is tervezem megcsinálni és akkor tökéletes a biztonság. 

 

Előzmény: RangerJoe (921)
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.08 0 0 921
A kondenzációs kazán jobb hatásfoka nem vész el a nyitott redszerbe kötéskor a köztes hőcserélő beépítése miatt?
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.08 0 0 920

Nem vagyok okos ember, csak azért, hogy a tőlem okosabbak is tanuljanak valami újat:

"FALI, KONDENZÁCIÓS, ZÁRT ÉGÉSTERŰ, FŰTŐ GÁZKÉSZÜLÉK,

AKÁR NYITOTT FŰTÉSI RENDSZEREKHEZ IS"

 

Immergas
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 919

Igazad van!

Csak én jól élek abból, amikor nincs igazad! :)))))))))))

Előzmény: sjohn (918)
sjohn Creative Commons License 2009.03.08 0 0 918
Jaj ne má!
Ott az NTC ami kikapcsolja.
Egyébként sem vízhiány biztosító , hanem nyomáskapcsoló , amelyik ilyen alapon a légtelenített rendszert is érzékelhetné megfelelő nyomásnak.
A 20 éves K18 -ban is ott van a zárt tágulási , mégis az esetek 90 százalékában nyitott rendszerben használja a kedves kuncsaft , mindenféle elolvadás nélkül.
Előzmény: Törölt nick (917)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 917

Amíg van is víz!!!!!!

De ha nincs, azt a buherált vízhiány biztosító, úgy érzi, hogy van!

Akkor szinte olvad a gyönyörűségtől, a kazán, és annak tulajdonosa! :))))))))))))

Előzmény: sjohn (916)
sjohn Creative Commons License 2009.03.08 0 0 916
Ezt azért így ne jelentsd ki , mert a víznyomás érzékelőt rövidre zárva mennek , és semmi bajuk nem lesz tőle!
Előzmény: Gyurco78 (913)
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.08 0 0 915

" ha nincs meg a megfelelő víznyomás"

Na ezt már értem! Köszi.

Előzmény: Törölt nick (914)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 914

Az, hogy néz ki egy nyitott vagy zárt rendszer, nem befolyásolta a készülék tervezőkel abban, hogy olyat alkossanak, ami tulnyomáson működik, csak.

Így is, ha van olyan berendezés, amin ezt ha elromlott és  ki lehet iktatni, akkor valami elmebajos meg is teszi általában. És ha mégis elment a víz, és szétmállott a kazán, akkor mindenki mossa kezeit.

Azt érted, hogy ha tudsz vezetni autót, miért kell levizsgázni, és a jogsit magadnál hordani?

Pedig e nélkül is tudnád működtetni a járművedet.

Előzmény: RangerJoe (909)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 913
Ezek a modern gázkazánok nem is működnek, ha nincs meg a megfelelő víznyomás. Függetlenül attól, hogy kéményesek-e vagy turbósak. Egyszerűen be sem gyújtanak.
Mi amikor lecseréltük a régi FÉG-et, egyszerűen ki lett szedve a tágulási tartály a padlásról, és le lett zárva a cső. Mondjuk nem volt mellette más kazán.
Előzmény: RangerJoe (909)
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.07 0 0 912

kép

Na!

Előzmény: RangerJoe (911)
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.07 0 0 911

Most jó.

Előzmény: RangerJoe (910)
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.07 0 0 910
Az előbb nem ment a kép. Most talán:
Előzmény: RangerJoe (909)
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.07 0 0 909

Ne add fel, még nem is magyaráztad el. Nem tudom csak egyszerűen elfogadni, ha nincs magyarázat. így néz ki a zárt és a nyitott rendszer nem?

Előzmény: Törölt nick (908)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 908

Feladom!

Mert ezt neked nem értened, hanem elfogadnod kell.

Előzmény: RangerJoe (907)
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.07 0 0 907

Hát végignéztem, de nem lettem okosabb.

 

Még mindig nem tudom, hogy miért nem lehet a kondenzációs kazánokat nyitott fűtéskörre kapcsolni. A kondenzációs kazán is előállít egy meleg vizet és benyomja az előremenőbe a visszatérőből meg beszívja nem? Vagy nem?

Előzmény: Törölt nick (906)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 906

Annak semmi. Ahhoz az un vízhiánybiztosításhoz van köze. Az arra hivatott, hogy víz nélkül ne engedje begyújtani a főégőt.

De mint említettem a két rendszer társítható.

Itt vannak a lehetőségek.

http://www.edilkamin.com/ita/doc/menu.swf

Előzmény: RangerJoe (905)
RangerJoe Creative Commons License 2009.03.07 0 0 905
De akkor még mindig nem értem, hogy mi köze a "természetellenesen lefelé égő lánggal ég, és azt csak kényszerlevegős..." metodikának a fűtési kör zártságához.
Előzmény: Törölt nick (904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!