Keresés

Részletes keresés

sponge Creative Commons License 2008.05.29 0 0 692
Na ez már jobban hangzik, főleg ha nyelvet is lehet választani. :)
Előzmény: kb. (690)
kb. Creative Commons License 2008.05.29 0 0 691
Nem olyan rossz, mint amilyennek elsőre látszik. Nyilván teljesen másképp kell vezetni mint mondjuk otthon, így én azt szoktam tanácsolni, hogy 2-3 hónapig csak csak nézni és nem vezetni. Utána azonban kb. ugyanolyan biztonságosan lehet vezetni, mint Mo.-on.
Előzmény: AgentOrange (688)
kb. Creative Commons License 2008.05.29 0 0 690
Ha van pl. magyar jogosítványod, akkor az alapján kaphatsz kínait, így nem kell tanfolyamra járnod és gyakorlatból vizsgáznod, csak az elméleti tesztet kell megcsinálni. Száz kérdésből min. kilencvenre helyesen kell válaszolni. Én Pekingben vizsgáztam pár éve, nagyságrenddel modernebb és kultúráltabb környezetben mint Magyarországon, inkább az amerikaihoz hasonlított. Sőt, Kínánban ha jól emlékszem 8 nyelvből lehetett választani a számítógépen, hogy melyiken akarom kitölteni. Turista vízummal rendelkezők nem szerezhetnek jogosítványt, ha jól emlékszem.
Pár infó:
Régebbi tesztkérdések
Fórum a kínai autóvezetésről
Pár infó a tanfolyamok felépítéséről
Előzmény: sponge (689)
sponge Creative Commons License 2008.05.29 0 0 689
És azt, hogy lehet megszerezni? Adnak olyat külföldinek?
Előzmény: kb. (684)
AgentOrange Creative Commons License 2008.05.29 0 0 688
+ haláltmegvető bátorság, mert igaz, hogy nem száguldoznak, de szabályok mint olyan nem léteznek, esetleg a piros lámpa, de ez sem mindig, szóval káosz a köbön.)
Előzmény: sponge (683)
kb. Creative Commons License 2008.05.29 0 0 687
www.ctrip.com

Augusztusra előre ilyen ár nem hiszem, hogy lesz még, itt nem szokás annyira előre gondolkozni. Kedd délben vettem 210+150 illetékért Hangzhou-Guangzhou repjegyet a ctrip-en aznap estére. :-)
Előzmény: neomedia (686)
neomedia Creative Commons License 2008.05.29 0 0 686
Hol nezted?
Xian- Shanghai kellene aug. 27-28-ra, en 150USD korul talaltam, 50USD-ert erdekelne:))
Előzmény: kb. (685)
kb. Creative Commons License 2008.05.29 0 0 685
Shanghai-Xi'an repülőjegy ma véve (próbaképp szerdára néztem) 350 RMB illetékkel együtt, ez 50 USD, olcsóbb mint a vonatjegyed lesz így. Persze ha ki akarod próbálni a kínai vonatot, az más, akkor nem szóltam.
Előzmény: neomedia (682)
kb. Creative Commons License 2008.05.29 0 0 684
Kínai jogosítvány.
Előzmény: sponge (683)
sponge Creative Commons License 2008.05.29 0 0 683
Üdv!
Mi kell ahhoz, hogy Kínában autót lehessen vezetni? Úgy hallottam, hogy a nemzetközi jogsit nemigen fogadják el.
Előzmény: tafinaff (668)
neomedia Creative Commons License 2008.05.29 0 0 682
Amiket ajanlottal mar elotte vegigneztem, messze a CITS-e a legjobb oldal. Nekem az mar online, ha kivalasztom, amit akarok es PayPal-al kifizetem:)
Jegyenkent 30USD-t szamitanak fel, ez nyilvan sok, de nekem kozvetlenul az Olimpia utani idoszakra kell Peking-Xian // Xian-Shanghai ejszakai soft sleeper...
Előzmény: kb. (681)
kb. Creative Commons License 2008.05.29 0 0 681
A CITS a legnagyobb kínai (állami) utazási iroda. Nincs tapasztalatom az online vonatjegy értékesítésükkel, ha van nekik ilyen (keresni lehet a járatok között, azt látom). Nem "online véve", hanem lelevelezve nyilván kapsz vonatjegyet náluk.

Angol nyelven online vonatjegy vásárlási lehetőséget Kínában amúgy nem ismerek (ha van ilyen, engem is érdekel), van azonban pár cég, amely kissebb-nagyobb jutalékért megveszi neked a vonatjegyet, ezek közül pár: www.china-train-ticket.com, www.chinatripadvisor.com, ha tudsz kínaiul, akkor a www.036.com.cn-t érdemes megnézned.
Előzmény: neomedia (678)
kb. Creative Commons License 2008.05.29 0 0 680
Semmi bajom a fiad blogjával, de ha figyelmesebben elolvasod a belinkelt bejegyzéséhez írt hozzászólást amiben említik ezt a két weboldalt - vagy esetleg magad is megnézed, amit másoknak ajánlasz - akkor számodra is ki kellett volna derülnie, hogy sem a ctrip, sem az elong nem foglalkozik vonatjegyekkel. Repülőjegyet, szállást és turistautakat kínálnak.

Előzmény: fold1 (679)
fold1 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 679

http://wuhanboljelentem.blog.hu/2008/04/13/hongkongi_kalandok_2

vonatjegyek:

 www.elong.com illetve www.ctrip.com),

Előzmény: neomedia (678)
neomedia Creative Commons License 2008.05.27 0 0 678
Valaki vett mar toluk (online) vonatjegyet, valami tapasztalat?

China International Travel Service Limited, Head Office
http://www.cits.net
dragan11 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 677
Szia!

Ne sajnáld a vásárlást, én elég balek voltam, hazahoztam Kína összes használhatatlan
progiját, DVD-jét és játékát :)
Amúgyis európainak a vásárlás idegtépő és kaotikus.
Lényeg, hogy jól érezted magad, az élmény a fontos.
Előzmény: hókifli (676)
hókifli Creative Commons License 2008.05.10 0 0 676

Sziasztok!

Háát fantasztikus volt! Igazán nagy ország, monumentális építményekkel.

Voltunk a Nagy Falnál is Badalingnál, meg persze a pekingi látványosságok sem maradtak ki. A Tiltott város pedig igazán labirintus. Legallábbis igy elsőre.

Nagyon jól éreztük magunkat, percről percre betábláztak minket. Hoztak-vittek-etettek, szinte csak aludni hagytak minket magunkra. A gyomrunk jól bírta, és gyönyörűséges éttermekben ettünk, hol jobbat, hol számunkra megszokhatatlan izűeket. Mint "nyugati" embernek csak a wc-vel voltak némi problémáim, de szerintem az mindenkinek van először. Az árak pedig nevetségesen alacsonyak voltak, - persze nekünk. Gondolom az ott élő embereknek már nem minden esetben ez a véleményük. Vásárolni sem igazán tudtunk, pont a feszített program miatt- ezt azért sajnálom. De talán majd legközelebb!!

 

köszi még egyszer a segítő tanácsokat!!

 

AgentOrange Creative Commons License 2008.05.07 0 0 675
IGO-nak csak Európa és Izrael térkép van, más navigációs progikra van kínai térkép (pl. Vito navigator).
tafinaf2 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 674
Saccra a tizfoku skalan 8-asra taksalnam a feladatot (guided tour in Beijing).
Re iGo terkep, passz. Meggugliztad rendesen?
Előzmény: Lemmiwinks (673)
Lemmiwinks Creative Commons License 2008.04.24 0 0 673

Sziasztok

Pekingbe guided tourt mennyire nehéz találni előzetes foglalás nélkül?

Mondjuk a jövő héten?

INterneten érdemes előre foglalni.

 

iGO Peking és Shanghai mapet nem tud valaki véletlenül? (.fbl)

hókifli Creative Commons License 2008.04.20 0 0 672

Na jól van, akkor megnyugodtam, hogy pént nem hozok haza! ;-))

 

Mégegyszer szeretném megköszönni, hogy segítettetek. Ha haza értem, majd beszámolók.

tafinaff Creative Commons License 2008.04.18 0 0 671
A boltok Kinaban MINDIG nyitva vannak, meg ejjel kettokor is, tehat Kinaban maximum a kinai uj ev alatt talalsz olyat, hogy valami zarva van (a tulaj hazahuzott a hukou szerinti posztjara), de inkabb felvesznek valakit, aki kinyit, de boltot zarva NEHEZ talalni Kinaban. Egy szo mint szaz: ha a penzedet akarod kolteni, annak nem lesz akadalya :-)

Re cenzura, mar irtam a szerkesztosegnek az ugyben, valoban furcsasagok vannak, remelem kivizsgaljak...
Előzmény: hókifli (669)
kb. Creative Commons License 2008.04.18 0 0 670
A boltok és látványosságok teljes elánnal üzemelni fognak, fogadva azt a nagyszámú kínait, aki ilyenkor nem dolgozik, hanem fogyaszt és nézelődik. Szóval tömeg lesz.

(Az Index moderációs feltételeit a bal oldali sávban megtalálod, van link arra a fórumra is, ahol megkérdezheted a moderátorokat, hogy miért törölték a hozzászólásod.)
Előzmény: hókifli (669)
hókifli Creative Commons License 2008.04.18 0 0 669

:-((

Tegnap írtam és cenzúrázva/törölve lett.  - nem értem miért?

 

Nem baj megkérdezem még egyszer : május 1-3 között a munka ünnepén, hogy vannak nyitva a boltok, a látványosságok?

 

 

tafinaff Creative Commons License 2008.04.16 0 0 668
Ha Kantonrol beszelunk, en 1997 ota ott elek. A "sihai yijia" ("magyarul" Fours Seas International House) autoval kb 15 perc alatt megkozelitheto, a Panyu bridge-et kell a sofornek mondani, onnantol mar egyertelmu (a hidrol lejove vegig egyenesen, az elso korforgalomnal balra, az elso utcan be jobbra, megint jobbra, es ott lehet parkolni). Tomegkozlekedessel sem nehez, jar oda busz, menetido a varos kozpontjabol kb 35 perc. De ti ugysem busszal mentek oda. Van ezenkivul meg shuttle busz is, ez a legjobb: Tianhe Cheng Guang Chang-bol (ami tkp Kanton uj varoskozpontja) indulnak shuttle buszok mindenfajta lakokomplexumokba. Ha a Guangdi Garden buszara szalltok fel (5 yuan/fo ha jol emlekszem), az az etterem mellett tesz le titeket, onnan csak 5 perc seta.

De ha mar arra a kornyekre mentek, akkor a Four Seas _nem_ a legjobb valasztas. Erdekessegnek elmegy, de nem egy nagy dobas. Az a trukkjuk, hogy ugy hirdetik, hogy 180 yuanert (ar valtozhat) 800 fajta kajabol valogathatsz. Ez persze a kinainak jol hangzik, es ki is fizetik, es minden nap tele is van. Na de, ha valaki tud logikusan gondolkodni, akkor rajon, hogy szopatjak a nepet. Ugyanis egy emberi has egy ultohelyeben ugysem tud 800 fajta kajat vegigenni. Pontosan ugyanannyi kajat tudsz megenni ott, mint barmelyik masik etteremben, ahol viszont csak atlagban 50 yuant fizetsz egy svedasztalos vacsoraert. Tehat a 180-50=130 yuant arra dobja ki a bepalizott vendeg, hogy nezi, amint MASOK eszik a tobbi kajat, amit o mar nem tud, mert tele van. Valamint azert fizet 130 yuan extrat, hogy TOBB KAJABOL TUDJON VALOGATNI.

Ettol az etteremtol nem messze (sot, a varoshoz kozelebb, pont a Panyu hid labanal, rogton a fizetokapu utan jobbra) van a Yuming Xincun (Fishermen Village) nevre hallgato 24 oran keresztul uzemelo, hatalmas etterem. Ez a kinai ujgazdagok talalkozohelye, a parkoloban 300,000 rmb ertek alatt nehez autot talalni. Benn az etteremben a vilag legdragabb autoi vannak kiallitva (Ford T-modell, Rolls-Royce, Lamborghini, Maserati, Ferrari, Bentley, stb), neha az asztalok _kozott_ mennek el az autok (erdekes koncepcio), valamint elo krokodilokat is lehet neha talalni az etteremben, szabadon maszkalni az asztalok kozott (nyugi, a szajuk be van kotozve, nem tudnak harapni). Szoval az egy elmeny, es 24 oran keresztul barmikor mehetsz. Az arak _nem_ huzosak, teljesen elfogadhatoak, szemelyenkent 50 yuanbol rendesen ki lehet jonni.

Utikonyvet ugyan nem irok, de az azsianet.com-on barkinek adok tovabbra is szemelyesen tanacsot a regioval kapcsolatban (Guangdong/Macau/HK, azaz a Gyongy folyo deltaja).
kb. Creative Commons License 2008.04.16 0 0 667
Pekingben ki kell próbálni a pekingi kacsát, Kantonban meg a dim sum-ot (http://en.wikipedia.org/wiki/Dim_sum).

Mivel ti csak pár napig lesztek mindkét helyen és vélhetően a vendéglátóitok fognak kajálni hurcolni minden alkalommal, ugyis az ő gondjuk lesz az étterem választás. :-) Ha kérdezik, nyugodtan mondjátok meg, hogy milyen éterembe akartok menni (pl. meguntátok a kínait és jólesne végre valami olasz vagy egyéb konyha).

Ha mégis lenne szabad programotok, Pekingben este érdemes kinézni a Houhai tóhoz vagy az egyre jobban éttermekkel, kávézókkal megtelő Nanluogu Xiangba, esetleg a Sanlitun bar streetre. Kantonban elég jópofa a Sihai yijia szinte a fél világot lefedő kínálata (kár, hogy eléggé kint van a fenében) vagy valamelyik a vörösgárdista ruhás pincérekkel és dekorációval dolgozó éttermekből.
Előzmény: hókifli (665)
tafinaff Creative Commons License 2008.04.15 0 0 666
Na, a tovabbiakban az azsianet.com-on adok barkinek szivesen tanacsot, arra sajnos nincs idom, hogy amit irok, kbalazs haverjai letorolgessek. Nalunk nincs cenzura, semmilyen hozzaszolast nem torlunk le.

Re kaja, BARMIT megehetsz Kinaban, csak mindig legyen nalad egy fiola Weisen-U tabletta (kis zold uvegcse, benne 30 db kis zold pirulaval). Ha barmilyen gyomor/hastaji panasz lepne fel etkezes utan, vegyel be abbol egy szemet, es varj 10 percet. Elvileg mukodnie kell. Ha 10 perc utan meg mindig csikar/gorcsol/stb, vegyel be egy masodik szemet is, DE NE TOBBET. Egy, de max ket szem biztosan mukodik.

Kuraszeruen es szedheto: naponta harmat etkezes utan, 10 napig (10x3=30). Utana a gyomrod olyan eros lesz, hogy evekig barmit megehetsz, soha semmi bajod nem lesz (sajat tapasztalatbol tudom). Tehat, ha kaja, akkor Weisen-U. Olyan 3-4 euro koruli aron lehet kapni szinte az osszes gyogyszertarban, meg kis falukban is (ott 90 centert a hamisitvanyt, de az is mukodik).

Mostantol az osszes valaszomat elmentem a biztonsag kedveert, hogy ha a cenzor torli, az azsianet.com-on megtalalhato legyen a jo emberek szamara.
Előzmény: hókifli (665)
hókifli Creative Commons License 2008.04.15 0 0 665

Hát itten meg mik történnek?

Cenzúra? Hmm ilyen is van?!

 

Na mindegy. Már rákerestem és kinyomtattam egy csomó minden esti olvasnivalót.

 

Kajákkal kapcsolatban kell-e valamire készülnünk? Mit ne és mit próbáljunk meg mindenképpen szerinted/szerintetek?

tafinaff Creative Commons License 2008.04.15 0 0 664
Hokifli, a reklamot atugorva, ha tudsz angolul megguglizhatod a kerdest ("china business etiquette"), es mint lathatod, itt valaki csontot hozott a cenzor kutyajanak (vagy egyszeruen van otthon egy cenzorszovetseg, amelynek ket tagja torolgeti allandoan azt, ami neki nem tetszik). This is Hungary in 2008.

Kb. arra celzott, hogy csak egy evvel vagyok nala idosebb, ami biologiailag lehet igaz, de lenyegtelen: arra celoztam, hogy illik megadni a tiszteletet a tapasztaltabbnak. Na most, aki fotozast es kinai nyelvet tanult, az abban tapasztaltabb, aki meg business-t, az meg abban. Tovabbra is felreinformacionak tartom kb. uzleti vonatkozasu iromanyait, felolem a cenzor azt hagy benn ezen a forumon, amit ohajt, de ez a site szinvonalat is minositi. Nem artana neha utananezni, ki all egy hozzaszolas mogott...
kb. Creative Commons License 2008.04.14 0 0 661
Előzmény: kb. (660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!