Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2012.08.02 0 0 11204

Köszönöm.

A kukoricával való álláspontomon nem változtattál. De épp ezért kérdeztem mit és hogyan. Ha már ilyen szép beszédet is írtál, akkor talán tájékoztatnád a nagyérdeműt az új pályázati kiírás lényegéről. Mert megint annyi a kitétel, hogy csak az kap akinek a világon semmi szüksége rá.

No ezt kellene eloszlatni.

Meg miért nem adnak ki előre pl. vásárlási jegyeket a könnyebb lakossági mozdulásra?

Előzmény: Cgabesz74 (11200)
Wattocsak Creative Commons License 2012.08.02 0 0 11203

Addig nem engedély köteles a tevékenység amíg a építési szabályokat betartod. Ha a telek beépítettsége nem teszi lehetővé akkor nem tehetsz rá egy centit sem. A szigetelés a beépítettséget módosítja, és ezt figyelembe kell venni.

Közérthetően. Ha a telek beépíthetősége 20% és te a házaddal 19,99%-ra építed, akkor semmilyen szigetelést nem tehetsz fel. Kivéve ha a ház 2002 márc.15 előtt épült.

Ha a 2002 Márc 15 után épült a házad és az oldalfal 3 méterre van a szomszédtól akkor semmilyen szigetelés nem helyezhető fel a falra.

Persze ezeket az előírásokat a helyi szabályozás még finomíthatja egy keveset.

Most a kiskapukról és a hogyan lehet meghágni a szabályokat nem beszélünk.

 

Előzmény: digium (11197)
Cgabesz74 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 11202

Ha ezt esetleg jelezted volna a Szakszeres kolegáknak! De még most sem késő, kérdezd meg tőlük telefonon, a jótanács ráadásul ingyen van! Légyszíves tályékoztass, mi is kíváncsian várjuk a választ!

Előzmény: Atus65 (11201)
Atus65 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 11201

Szép napot Mindenkinek!

 

Megtörtént a Szakszeres faelgáz beüzemelés, minden korrektul működik, egy észrevétel hátul fent és lent a tisztítónyillásoknál és a függőleges burkolatnál brutál hőleadás van, ami a kazánházat fűti.

Egy potlólagos hőszigetelésről nem gondolkodtatok még.....

Cgabesz74 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 11200

Annál a bizonyos típusnál, nem feltétlenül kell szofvert frissíteni, ha ki jön az új, álltalában a felhasználó észre sem veszi! Az éves karbantartáskor természetesen a kazán ki van tisztítva, beton kijavítva, szoftver le van cserélve, ha van új!

Karbantartás: ezt sem kell többet takarítani mint a többi fa-vegyes tüzelésűt.

Kukorica: nekem nem étel, hanem a háziállataimnak, egyébként rovarkártevők álltal megtámadott tételt égettem el. Ha vidéki származású vagy tudhatod, hogy csak így lehet, szabad megsemmisíteni, a további fertőzések elkerülésére!

Kukorica szárt is zuzunk, és pogácsázunk az új présgépen, előtérbe helyezve az EU új tüzelőanyag politikályát, különös képpen az erdők védelméről szólót!

danken75 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 11199

Világos, nem kell az első mondat alapján ítélni... Sok véleményt meghallgatok, asztán majd próbálok dönteni :) Minél több infó, annál közelebb lehet az ember az optimális döntéshez.

Előzmény: Cgabesz74 (11193)
gmkiev Creative Commons License 2012.08.02 0 0 11198

Nem azt mondottam, hogy nem jó. Megjegyzem az éves karbantartáshoz te így állsz. (pozitívan) De sajna a legtöbb fogyasztó, még 4 éves korában is jótállásban szeretné azt a ganét velünk kiszedetni, amit ő lusta volt.

Viszont a piacon megjelent egy sor új beszállító, új és drágább-olcsóbb berendezésekkel. Így lesz miről írogatni a télen az bizonyos.

Előzmény: sz.z (11195)
digium Creative Commons License 2012.08.02 0 0 11197

A hőszigetelés nem engedélyköteles, még csak nem is bejelentés kötelezett!

 

OTÉK 1.sz. melléklet V. oszlop = Engedély és bejelentés nélkül végezhető építési tevékenységek. Ennek 5. sora:

"Meglévő építmény utólagos hőszigetelése, a homlokzati nyílászáró áthidaló méretét nem változtató cseréje, a homlokzatfelület színezése, a felületképzés megváltoztatása."

 

Amivel keverheted az az OTÉK 35 par. 8. bek.:

"A 2002. március 15. előtt épült építmény utólagos hőszigetelése és homlokzatburkolása együttesen - az oldalhatáron álló falat kivéve - az elő-, oldal- és hátsókert méretét, illetőleg utcafrontra kiépített építmény esetében a közterületet legfeljebb 10 cm-rel csökkentheti. A telek beépítettsége ennek megfelelően módosulhat." 

 

Tehát az építési helyen belül annyi hőszigetelést rakhatsz fel, amennyit csak akarsz!

Előzmény: Wattocsak (11196)
Wattocsak Creative Commons License 2012.08.01 0 0 11196

A szigeteléssel csak csinján. A külső fal szigetelése 10 cm vastagságig nem engedély köteles, felett az!

Lehet, hogy a telek beépítése már nem is teszi lehetővé a nagyobb szigetelést. Mivel nincs építési láz a hatóság is aktívabb, és kreatívab, mint valaka. Tehát csak óvatosan és körültekintően:-)

Előzmény: joevagyok68 (11189)
sz.z Creative Commons License 2012.08.01 0 0 11195

Nem tudom ki hogy van vele,,,,de még ha frissíteni is kell akkor is megéri ha sokat lehet a fán spórólni a faelgázosítóval....! Nem bánom, ha évente kijön egy szerelő frissíten mert akkor legalább meg is nézni minden rendben van e...! 

gmkiev Creative Commons License 2012.08.01 0 0 11194

Zsirosat ettél gabesz?    "aki ezeket mondta, írta jó nagy marha!"

Mert azt azért el kell ismerni, hogy valóban nem rettenetesen, de karbantartás igényes, oszt ott van még a frissítés bizonyos tipusnál.

Aztán mikor és milyen részét égetted a kuoricának, mert:

1, a kukorica étel!!!

2, ha szárát égetted az meg elég munkás!

Előzmény: Cgabesz74 (11193)
Cgabesz74 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 11193

"rettenetes karbantartásigényes a faelgázosító" mér, a gázkazán (ok), egyéb vegyestüzelésűek nem?

"az sem mindegy, milyen fát teszel bele, adott esetben szárítani is kellhet a fát" aki ezeket mondta, írta jó nagy marha! Minden fékle fát bele lehet rakni, én kukoricát is tüzeltem, szárítani nem kell, csak 2 évig tárolni!

Előzmény: danken75 (11191)
danken75 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 11192

arra most nincsen pályázat. 1,5 éve volt valameddig, de a 94 után épült házak eleve kiestek a kosárból...

Előzmény: joevagyok68 (11189)
danken75 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 11191

A kombinak az a lényege, hogy csak akkor melegíti a vizet, ha a csapot megnyitom? De ezt úgy teszi, hogy a kazánba van integrálva egy kisebb puffer? Mert ha igen, akkor az enyém az valójában nem kombi. De akkor ez hagyományos tárolós kazán lenne, ami a melegvízkészítést is megoldja? A 120 literes tartályban lévő vizet mindig a beállított hőfokon tárolja, ha a beállított hőfok alá hűlne a víz, akkor a kazán bekapcsol.

 

ON. beszéltem egy szerelővel, aki szerint rettenetes karbantartásigényes a faelgázosító. Ráadásul az sem mindegy, milyen fát teszel bele, adott esetben szárítani is kellhet a fát.

 

D75

Előzmény: joevagyok68 (11190)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 11190

"ez egy 120 literes tároló, a melegvízhez."

Akkor meg NEM lehet KOMBI a gázkazán !  :-))

Előzmény: danken75 (11188)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 11189

"A ház szigeteletlen, B30 + nemesvakolat,"

 

Inkább HŐSZIGETELJ !!!!

Fal 12, de inkább 15 cm

Födém 25-30 cm olcsó üveggyapot

Lábazat 10-12 cm

Ablakok...

 

Lehet arra is van pályázat....

 

 

Előzmény: danken75 (11187)
danken75 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 11188

jah, lehet butaságot írtam, ez egy 120 literes tároló, a melegvízhez. Fűtéshez tuti nem jó, mert nincsen rajta több kimenet.

 

Tárolótartály amúgy kell a faelgázosítóhoz? Állítólag direktbe a fűtési rendszerre nem is ajánlják bekötni. Továbbá a kéményt is be kell csövezni. Oda muszáj saválló?? Az elég húzós.

A sima fatüzelésűhöz képest mit nem lehet elégetni a faelgázosítóban? Vastagabb kartont, kukoricacsövet, barackmagot stb gondolok itt. Bár nem lenne nagy tétel, de ha már akad és nem szennyez jobban mint a fa, akkor had égjen! Ki lehetne kerülni a szemétdíjjat is, mert nem keletkezne szemét. Ami nem ég, az komposztálható, az a kevés műanyag és üveg meg mehet a szelektívbe... bocs az offért.

 

 

Azt is néztem, akár fa, akár gáz, a kéményt is át kell vetetni, az is pénz. A hatóság is lehúzza a magáét, nehogy egyszerű legyen...

 

d75

Előzmény: joevagyok68 (11186)
danken75 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 11187

szia!

 

a HMV puffer az micsoda ? Az nem CSAK indirekt tároló véletlenül ?

használati melegvíz tároló, de szerintem erről csak a melegvíz készül, nem tudom, a fűtővizet godolom már nem tudja melegíteni. egyszerre csak egyet... akkor kell még egy tároló??

 

a kémény összesen 11m magas, hasznos magasság 9 m. Annyit tudok, hogy a kondis kazánhoz kell a jelenlegi gázos kéménybe egy plusz cső. Ráadásul a gázművektől is kell egy szemle + valamilyen engedélyes terv, az is pénz.

 

hőleadók: acélradiátorok + padlófűtés. Alsó szint 74m2, felső 53m2. Légköbmétert még nem számoltam. A ház szigeteletlen, B30 + nemesvakolat, födém acélgerendák + kefni.

 

szerintem számítás lesz, főleg ha pályázatos lesz a téma. Sajnos normál fatüzelésest nem lehet támogatásból meglépni...

 

remélem ez több infó

 

üdv

D75

Előzmény: joevagyok68 (11185)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 11186

Most olvastam el rendesen..és látom, hogy kombi gázkazán !

Akkor most má tényleg érdekelne , hogy mi is az a HMV puffer ?

Előzmény: danken75 (11184)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 11185

csak néhány kérdés ..

- a HMV puffer az micsoda ? Az nem CSAK indirekt tároló véletlenül ?

- a kondis kazánhoz a kémény árát hozzá számoltad ? Mert a jelenlegi kéményed biztos nem jó hozzá ! Hány méter magas lenne a kémény ?

 

"elég lenne egy 24 kW-os kondenzációs a tervező szerint"

- attól függ ház milyen hőszigetelésileg ? A "tervező" nem számolt hőigényt ????  Ha má tervező  !!!!!! Úgy esetleg könnyebb lenne a dóga..

- milyen hőleadóid vannak ? csak radiátor, padló, fal.....

Előzmény: danken75 (11184)
danken75 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 11184

Üdv!

Hagyományos kombi gázkazános rendszeremet szeretném olcsóbbá tenni. Gondolkodtam pluszba fatüzelésű kazán beállításában, mert a kéményem is kétállásos, így annak fogadására alkalmas (az egyik most használaton kívüli). De azt néztem a pályázatban csak faelgázosítóra adnak támogatást (ui. CO csökkentés kellene produkálni). Így maradt a faelgázosító vagy a kondenzációs kazán.

HMV pufferem is van, de napkollektorban majd csak később godolkodom.

 

Szerintetek melyik a jobb megoldás? Nekem elég lenne egy 24 kW-os kondenzációs a tervező szerint. De ő nem szólt bele, azt mondta az én választásom... A faelgézosító kb. kétszer/másfélszer olyan drága mint egy kondenzációs gázkazán. Ha pufferre kell dolgozni, akkor tudom használni a meglévő HMV pufferemet? Vagy ennek a fűtéshez nincsen köze?

 

üdv

D75

nyunya72 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 11183
Előzmény: Marci38 (11182)
Marci38 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 11182

...Igen..?  Mármint mit támogatnak..,  A fosszilis( gáz)  tüzelésről a megújuló  tüzelésre való átálást?  ( megújulón a bükfát is értjük vagy csak a nap, földhő stb  ? :o)   A "poén" ,hogy a vákuum csöves napkollektorom megvan már vagy 3 éve.. Dobozban..

Mondjuk, a puffert mostanában vettem .., Az nagyon fájt :o(  ( közel 3 kiló.. pont a hőcserlők miatt )  A kazánt 2 éve..  de csak most zárták le a gázomat.., 4000 azaz négyezer forintért  ( persze,kikötés  19 ezerért.  Ugyanennyiért vissza is kötnék. .. de mondtam: ezt most nem kell elkapkodni..

Előzmény: Wattocsak (11181)
Wattocsak Creative Commons License 2012.07.26 0 0 11181

Ha megvetttél mindent akkor az pech, most pályázhatnál egy kis támogatásra, és még a terveket is támogatják 40%-al.

Előzmény: Marci38 (11179)
Wattocsak Creative Commons License 2012.07.25 0 0 11180

Az ár és minőség valahol mindig összetartozik.

Aki olcsón dolgozik az az esetek nagy többségében drága lesz. Aki meg kicsit is ad magára és a munkájára nem adja olcsón a bőrét. 

Egy jó tervező ingyen dolgozik. Hoz a konyhára annyit amibe a terv kerül:-)

Előzmény: Marci38 (11179)
Marci38 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 11179

..Hány ezer forintos terv alapján...?

Előzmény: Wattocsak (11176)
nyunya72 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 11178

Természetesen keverném fával, mondjuk 2-3 rud egy begyújtásnál.

Előzmény: nyunya72 (11177)
nyunya72 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 11177

Carbonbrikett -et használt valaki faelgázosítós kazánba?

 http://carbonbrikett.freewb.hu/jellemzok

http://newenergy.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=12

 Én sima vegyes kazánnál meg voltam vele elégedve, de nem tudom, a DC 25 mit szól majd hozzá.


 

Wattocsak Creative Commons License 2012.07.24 0 0 11176

Ha nincs pénzed, akkor keresni kell egy helyi hozzáértőt. Aki ilyen nagy mellénnyel nyilatkozik azt mindjárt el is küldheted, mert valószínűleg vele is befürödhetsz. 

Próbáld meg a feladatot kettévágni. Én levenném a szolár a rendszert és megcsináltatnám a többit, de nem 8000 Ft-s tervek alapján. Ha a rendszer már összeállt, akkor a foglalkozhatsz a kollektorral. A rendszernek kollektor nélkül is meg kell állnia, ezért nem ér hátrány, csak az üzemeltetés drágább.

Ja és a kollektort csak melegvíz készítésre használd. Emlékeim szerint radiátoros fűtésed van, ebben meg a kollektor úgy sem sok hasznot hajt. 

A gázkazánt meghagynám a nehéz napokra, amikor semmi sem működik, vagy meg vagy fázva, esetleg az átmeneti időben is jó szolgálatot tehet.

Ja és a rendszert próbáljátok leegyszerűsíteni, soknak találom a szivattyúkat. :-)

 

Előzmény: Marci38 (11175)
Marci38 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 11175

.. Annyi pénzem meg nincs. Úgy látom megint csőbe futottam :o(     ( A minap hívtam egy szerelőt .., mennyiért csinálná meg a terven látható kapcsolást..    Mire Ő: Minek ide rajz, minden itt van a fejembe.., megoldjuk..!    )

 

 

Előzmény: Wattocsak (11174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!