Keresés

Részletes keresés

Rika86 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5228

Szia! Köszi az érdeklődést! Voltam. :) Kivette a külső varratot ami nagyon szúrt. Amúgy azt mondta normális hogy még nem szívódtak fel. A belsők maradtak is. Azért figyelgetem őket.

Szépen gyógyul, eltünt a kis borsónyi csomó is, biztos ödéma volt.

Így utólag nagyon nem bánom hogy megműtettem, 3 hetes, de jobb mint az elmúlt 2 évben bármikor!

Előzmény: mira2013 (5226)
tyler00 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5227

Hello, sajnos nekem aranyeres panaszom lett úgy 2 hete már, és szeretném meg nézetettni, sikerült rá jönnöm, hogy az aranyérrel a Progtológus foglalkozik, de az urológus is, jó? tudnátok segíteni, hogy melyik kórházban tudnák meg vizsgálni, mert én nem tudom és holnap szeretném meg vizsgáltatni, nagyon szépen meg köszönném a segítséget :((

mira2013 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 5226

voltál ma orvosnál?

Előzmény: Rika86 (5223)
smass Creative Commons License 2014.02.10 0 0 5225

Tisztelt Bánfalvi doktor úr!

 

Sokat vacilláltam, hogy tanácsot kérjek, de szűnni nem akaró panaszaim szükségessé teszik. 3-4 hónapja bajlódom a fissurához hasonló panaszokkal, (mivel kb másfél-2 éve azt állapítottak meg innen az emlékek), amire felirattam az akkor kapott gyógyszertári készítményt, ami akkor 1-2 hét alatt segített. Na most ez most a teljes doboz elhasználása után nem valósult meg, de a tünetek is megváltoztak a 3 hónap alatt. Tervezem Önt személyesen is felkeresni, viszont annyira nyugtalanít a dolog, h itt próbálkozom tanácsot kérni elsődlegesen. 30 egynéhány évesen van esélye végbéldaganatnak? Fájdalmas a székelés, közvetlenül a végbélnyílásom, illetve a záróizom kemény, duzzadt, legalábbis annak érzem. A székletem azóta vékony, talán lapos, néha kevés vérrel. Néha lüktető, néha éles, szúró fájdalmat érzek. Váladékozás, viszketés érzés nincs. Megítélésem szerint a lelki bajaimat leszámítva (ami elvileg nincs jó hatással a lenti szervekre) egészségesen élek, táplálkozom, aktív sportolói életvitelt folytatok, de a közérzetemet nagyon negatívan befolyásolja ez a dolog, ezért is fordultam elsődleges tanácsért itt Önhöz valamiféle készítmény ajánlása miatt a személyes vizsgálatig.

 

Köszönöm válaszát!

kázmér17 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 5224

Sziasztok!

 

Elkerülhetetlenné vált a műtét számomra,IV.stádiumú aranyerem van.Olvastam már a műtétekről (lézer,longó,szikés),de nem tudom eldönteni melyiket válasszam.Melyiket javasolnátok,és miért?

 

 

Rika86 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 5223

Mindenesetre hétfőn visszamegyek a dokihoz. Biztos ami biztos.

Előzmény: Rika86 (5222)
Rika86 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 5222

Köszönöm a válaszod! Az a baj hogy ez nem csak külső varrat. Kivül van a kis hurok, ezt látom is, viszont ez fut be végig a végbelembe. Be szoktam kenni egy kis bepanthennel mert már annyira viszket ( ez kicsit segít) és ilyenkor picit ha bentebb kenem érzem kb 3 cm-ig belül végig a varratot. Ez sajnos nagyon nem külső, és nagyon nem szívódik. A másik oldalon is volt egy kis hurok ( nem tudom végül hányat vágtak ki) de az már egy hét utàn leesett.

Előzmény: bonap arte (5221)
bonap arte Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5221

Nálam a külső varrat nem felszívódó anyagból volt. Hasonló egy vékony zöldes színű horgászdamilhoz. Ez engem is zavart mert szúrt és kényelmetlen volt. Meg tudtam fogni és húzni de az utolsó hurok nem akart kijönni. A nejem csípte ek egy kis körömollóval és mindjárt kijött. Egy kis gubanc damilszerű műanyag fonal volt.

Azonnal elmúlt a zavaró érzés.

Nekem a doki azt mondta, hogy 8-10 nap körül kezdenek a varratok ürülni, bár én sosem találtam egyet sem. Csak ez az utolsó hurok nem engedett. 5-6 centis kis darab volt ha kinyújtottam de elengedés után összeugrott egy gubancba.

 

Szerintem nézd meg tükörrel, hogy látszik-e valami, meg tudod-e fogni esetleg. Aztán vagy visszamész varratszedésre vagy megoldod otthon.

Előzmény: Rika86 (5220)
Rika86 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5220

Tisztelt Doktor úr!

Lentebb leírtam műtétemet, kérdésem Önhöz az lenne, hogy kedden 3 hete lesz a műtétnek és még az összes varratom megvan. Nagyon szúrnak, viszketnek már. Mikorra kellene ezeknek felszívódni, kipotyogni?

Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: Bánfalvi Péter (5215)
Rika86 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5219

Nem is értem... Ez most hogy jön ide? Kit érdekel ez az aberráltság??? pfúúú....

Előzmény: Pennysta (5217)
Cinkefej Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5218

Ezt a hozzászólásod megint érdemes lenne látnia egy orvosnak! Nem proktológusra gondoltam...

Előzmény: Pennysta (5217)
Pennysta Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5217

Belerokkantam. De hogyisne rokkantam volna bele a szarásba, ha a "módszerem" ezt eredményezi. Az volt a baj, hogy mindig méregből, az idegtől remegve ürítettem. Mikor éreztem, hogy lassan el kell mennem a wc-re, akkor már kezdett felmenni az agyvizem. Mikor oda jutottam, hogy a trónterem ajtaját becsuktam magam mögött, akkor már valósággal tomboltam. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért volt ez, szinte személyes bosszúnak vettem a szarást. Leültem, megkapaszkodtam kétoldalt és minden finomkodás nélkül egyből erőből kezdtem nyomni, teljes erőből. Sokszor kiabáltam is közben, annyira nem bírtam a feszültséggel. Tehát tombolva berontottam, leültem és erőből rászaggattam ánuszrózsámra, hogy csak úgy ropogva, recsegve ontottam magamból a mocskot.

Ennek az életszakasznak akkor lett vége, amikor 2 napig nem ürítettem, viszont zabáltam és rostot szinte semmit nem vittem be. Akkor változott a wc igazán kínzókamrává. Mintha murva kavicsokat ürítettem volna.

maxika123 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5216

Kedves Doktor úr !

 

Köszönöm szépen válaszát és segítségét, kissé megnyugtatott, hogy jól választottam,

és igy 1 hét után már kezd is visszahúzódni !

Az írásairól annyit hogyha lehet ebben a témában ilyet mondani.... fantasztikusan jók.

Ha nem lennék ilyen messze a rendelőjétől, már aznap bejelentkeztem volna !

 

Természetesen, már elolvastam a cikkeit, nem is csak a rögösödött aranyérről, hanem szinte az összeset, a hozzátartózó kérdésekkel és válaszokkal együtt !

Illetve a honlapot  ,onnan is tájékozódtam gyógyszer ügyben  .

 

Illetve még a panaszommal kapcsolatosan,lenne egy kérdésem :

Múltkor is megvolt , csak ilyettemben nem is kérdeztem , hogy van még a nyílástol egy kicsit beljebb (kb 1 cm-re )egy nagyon kicsi,

szinte gombostűfejnyi kis anyajegyszerű kitüremkedés.

Az is rögösödött aranyér lehet ilyen picikében ?

(erre sincs panaszom, csak ott van )

 

Igazából azt nem tudom, és kérdezném még, hogy mi a különbség a külső aranyér, és a rögösödött külső aranyér közt ?

 

 

Köszönettel :

Maxika

Bánfalvi Péter Creative Commons License 2014.02.06 0 0 5215

Kedves Maxika! 

 

Teljesen jól gondolja, a Lioton gél majd rendbe teszi. Más, hagyományos aranyérkrém használata felesleges. 

 

A külső rögösödött aranyérről az alábbi cikkben olvashat:

 

http://drbanfalvipeter.blogspot.hu/2008/09/jn-is-megy-is-marad-is-mi-az-kls-rgsdtt.html

 

Üdvözlettel:

 

Dr. Bánfalvi Péter 

Előzmény: maxika123 (5209)
Rika86 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5214

Sziasztok! Engem jan. 21-én műtöttek. Akit érdekel lentebb leírtam.

Azóta teljesen jól vagyok, talán az első 3-4 napban szedtem fájdalom csillapítót. Az első pár wczés  nem volt kellemes, de vészes sem. Most már semmi problémám nincs vele. Nem fáj, nem vérzik. Estefele kezd el nagyon viszketni, gondolom gyógyul, meg a varrat szúr. De szerencsére kezd felszívódni, tegnap már kiesett egy darab.

Kicsit még ödémás, de a varrat teljes felszívódásáig ez természetes.

Úgyhogy teljesen jó minden, meg sem gondoltam hogy ennyivel megúszom!

Rika86 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5213

Szia! A detralex tényleg jó. Én a hemorid krémet tudom még ajánlani, hűsíti az aranyeret.

De legfőképpen az étkezésen kell változtatni, mert ha egyszer kijött bármikor előjöhet. Sok folyadék, sok rost. Nem szabad erőlködni, nehezet emelni, hidegen ülni.

Előzmény: maxika123 (5212)
maxika123 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5212

Ugy gondoltam hogy ezektől a gyógyszerektől esetleg ?  :

Detralex, - reparon, és lioton gél

Előzmény: 3x_ (5211)
3x_ Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5211

Sajnos, nem fog eltűnni magától, ez nem pattanás.

Előzmény: maxika123 (5209)
attila.al Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5210

Sziasztok!Gondoltam leírom,hogy alakulnak a dolgaim segítségül azoknak akik benne vannak a sürüjében.Szóval 20-án mütöttek,most 31.-e van.Mostmár tudok aludni fájdalom csillapító nélkül.xarás még nagyon rossz,de mostmár tudok ülni.Igaz sokk teát iszom.Néha még szúr viszket de akkor is sokkal jobb!Majd 6.-án megyek vissza kontrolra majd akkor meglátjuk mit mond a doki.Szóval ha bárkinek tudok segiteni írjon. 

maxika123 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5209

Sziasztok !

 

Új vagyok az aranyér témában, problémában, ezért kérném a segitségeteket :

 

Kb 2 hete volt egy elég szorulásos, erőlködős nagydolgom !

(mindig normális volt ,soha nem szokott ilyen lenni, csak akkor )

 

1 hete vettem észre egy kb 15-20-mm hosszú és 3-4 mm széles kis kidudorodást a

végbélnyilásomnál, ugy mondanám, fele kinn-fele bent.

Nem fáj, nem vérzik, wc-zésnél sem, csak kicsit érzem hogy ott van ennyi ..

 

Ez most akkor külső vagy belső, és szerintetek el fog tünni magától ?

 

Detralexet, - reparont, és lioton gélt olvasgattam hogy jó lehet rá  ,

szerintetek ?

 

Elöre is nagyon köszi a segitségeteket !

 

 

bonap arte Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5208

Felejtsd el a Reparon krémet és a kúpot is. Detralex tabletta és Hidrocortison kúp. A tabletta gátolja a vénák tágulását, tényleg jó. A kúp gyulladáscsökkentő hatású. A kettő együtt pár nap alatt fájdalommentessé tesz.

 

A Reparon hatástalan és ráadásul nem higiénikus. Állandóan zsíros tőle az alsógatya, szellenteni sem lehet a kúptól mert jön kifelé a zsíros lé.

 

Külső kenésre Lidokainos krém is jó.

Előzmény: Törölt nick (5207)
Rika86 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 5206

Folyadék megvan :) vitamin is. Igen próbáltam fujni az orrom és hát nem egyszerű. A tüsszentésről ne is beszéljünk, könny gyült a szemembe.

A wczés is csak úgy jó ha csak már futni kell mert amúgy fáj, amúgy sem voltam az a újságot olvasgatós tipus.

Próbálok mindenre figyelni! Köszönöm a jó tanácsokat!

Előzmény: bonap arte (5202)
Rika86 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 5205

Köszi!

Előzmény: 3x_ (5200)
Rika86 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 5204

Szia! Köszönöm. Nekem is fortedolt irt fel a doki. Szerencsére nincs gond a pisiléssel a kakilás se olyan rossz mint ahogy rettegtem tőle. Paraffin olajat iszok, rengeteg vizet meg levest eszek. Narancs mandarin. Emelnem sajnos néha kell 1 éves kisfiammal vagyok itthon. De próbálok minél többet pihenni. Én is úgy gondolom a széklet rendezés az egyetlen hosszútávú megoldás.

Előzmény: mira2013 (5201)
Cinkefej Creative Commons License 2014.01.26 0 0 5203

Gratulálok, hogy ilyen hősiesen túl lettél rajta! Mielőbbi gyógyulást!

Előzmény: Rika86 (5199)
bonap arte Creative Commons License 2014.01.26 0 0 5202

Még pár dolog ami fontos. A növényirost mellé, legyen az búza vagy zabkorpa, nagyon sok folyadédot kell fogyasztani. Akkor is ha nem vagy szomjas. Ha nem ízlik a tiszta víz akkor ízesíteni valamivel vagy teát, de itt a citrompótlót még kerülni kell. Szóval sok folyadék. Ellenkező esetben fordított hatás lesz és nemhogy laza széklet az eredmény hanem durva szorulás.

 

A húsfogyasztást eleinte hanyagolni és utána is csak nagyon finoman adagolni. Disznóhúst ne. Főzelék mehet ezerrel, kívéve azt amelyik szelet csinál. Ez az első hetekben még nem jó mert nyomás alatt tartja a beleket.

Májkrémek, pástétomok reggelire egy nagyobb kávéskanál búzakorpával legalább két pohár teával. Reggeli előtt 1 evőkanál parafin olaj és ezt minden főétkezés előtt.

 

Vitaminokat, Béres cseppet szedni nehogy beleess egy megfázásba mert a tüsszentés és köhögés is fájdalmas lesz, főleg az első két hétben.

És még sokat pihenni. A wc-re pedig akkor kell menni amikor már érzed az utolsó centimétereket. Ne az legyen, hogy megszokásból wc-re ülsz és eltelik 5-10 perc is mire megkezdődik a szülés.

Az újságolvasást azonnal el kell felejteni a wc-n. Törekedni kell arra, hogy a lehető legrövidebb időn belül végezz és jól megmosni a segget utána.

A lyuk körül jót tesz egy leheletnyi vazelin fürdés után. Simítja a dörzsölődést és jobban érzi magát az ember.

 

A gugoló munkavégzést kerülni kell, inkább térdelni kell valami puhán.

 

A varratok még sokáig keményebbek lesznek a környező szöveteknél és nehezebben is nyúlnak. De ez idővel egyre jobban enged és csökken a székeléskori fájdalomérzet. 

Nem szabad túlzásba vinni a széklet higítását mert a végbélnyílásnak tudnia kell tágulni. Nagyon híg, túl lágy székletnél ez nem tud bekövetkezni és keserves lehet egy normál állagú szülés.

 

És még utoljára de nem utolsó sorban, a fűszeres kaját nagyon kerülni mert attól sokáig csípő érzés van a hegeknél.

Hideg autóülésre sem ajánlott ülni, és a szabadban sétálni is jól felöltözve alulról érdemes.

 

Elektromos párna jó dolog ha van. Ha nincs érdemes beszerezni egyet mert aranyeres gondokkal élőknek ez olyan mint a vakoknak a fehér bot.

mira2013 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 5201

Olvass vissza Rika86, nagyon sok segítséget találsz itt. Nekem az orvosom felírt Fortedolt fájdalomcsillapításra. Az idő tényleg gyógyít, de addig elég nehéz kibírni. Pisilni sokszor úgy pisiltem, hogy a kádban majdnem forró vizet engedtem a hasamra, néha úgy vécéztem, hogy egy vödör jó meleg kamillagőz fölött ültem, a meleg segíti az izmok ellazulását.

Engem altatásban műtöttek, de még alvásban kaptam érzéstelenítőt a műtét helyére, és a műtét után kb. 3 órával kivették a tampont, ami ahhoz képest, hogy három IV. fokú belső aranyér, bélkorrekció volt, nem is volt nagyon véres, inkább csak rózsaszín, és a tampon sem igazi tampon volt, hanem vékony gézcsík. Nekem is megmaradt egy piros borsószemnyi valami, ami azóta is gondot okoz, nem tudom, hogy mi ez. A nyílás nagyon-nagyon szűk volt hónapokig, talán 3 hónapja valamivel szélesebb, mint egy fakanál nyele. Idővel könnyebb lesz, de én úgy tapasztalom, hogy ha nem változtat az ember az étkezésén, vagy ha örökölte a székrekedést (mint én is), akkor újra kiújulhat minden. Még mindig a haemorrhid kenőcs a legjobb, ill. a paraffinolaj. Nagyon türelmesnek kell lenned, ne erőlködj, egyél sok rostosat, igyál vizet, maszírozd a pocakodat. Vigyázz az emeléssel, a cipekedéssel. Irj nyugodtan, páran megpróbálunk segíteni átvészelni ezt az időt. Arra nagyon kell figyelni, hogy mindennap legyen székleted.

Előzmény: Rika86 (5199)
3x_ Creative Commons License 2014.01.26 0 0 5200

Mindenesetre jobbulást. Az idő a legnagyobb doktor, mint tudjuk.

Előzmény: Rika86 (5199)
Rika86 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 5199

Sziasztok! Meg vagyok, túl vagyok a műtéten. Hétfőn befeküdtem 14.00-kor. Kaptam ricinust de semmi hatása nem volt, így kaptam még egy beöntést is. Másnap kettőkor műtöttek.  A hordár olyan kedves aranyos középkorú pasi volt, végig viccelődött hogy oldja a feszültséget ami nem kicsit látszott rajtam. A műtőben el is pityeredtem. Spinális gerincérzéstelenítést kaptam. Plusz egy kis bódító injekciót amitől végig a szellőzőt néztem ahogy csigaalakban tekereg. :) Talán 15 perc ha lehetett az egész. Kimetszettek egy külsőt és gyűrűztek egy belsőt. Visszatoltak,pihi. Aztán éreztem hogy fáj a hasam, azt mondták a vizelet. Nem éreztem hogy pisilni kellett volna. Katétert kaptam majd 2 liter jött le. Este 7 körül kezdett kimenni az érzéstelenitő hatása. Akkor jött a feketeleves. Borzalmasan el kezdett fájni a fenekem. Leült velem szembe a nővér és azt mondta hogy a tampontól fáj ennyire amit feltesznek műtét után. Azt mondta meg szokták engedni hogy kivegyük magunknak mert amúgy a doki venné ki reggel. Mondta még kicsit próbáljam tartani. Nem ment. Este nyolckor már sirtam a fájdalomtól.Kaptam egy fájdalomcsillapitó injekciót és egy gumikesztyűt.  Vagy kiveszem, vagy reggelig várok majd a dokira. Kivettem.Ott a szobában 3 betegtársam szeme láttára. Azt hittem ott halok meg . Inkább szülnék mégegyszer. Üvöltöttem a fájdalomtól. Láttam ahogy a szobatársam szemébe könny gyűlik. Ide tartozik hogy a tampon mérete akkora volt hogy alig hittem a szememnek. Nem is ragozom brutál nagy volt!1 óra elteltével egész jól lettem. Nagyban segített ebben a szobatársaim figyelmessége. Beszélgettük elvonták a figyelmet a fájdalomról. Fél 11 körül elaludtam. Hajnalban arra ébredtem hogy csikar a hasam. Nagyon megijjedtem, friss sebbel wcni? Tartogattam de nem birtam. Katéterres zacsival utnak indultam. Alvadt vér volt. Rengeteg. Nem kifelé, befelè folyt. Azt mondták semmi baj előfordul. Visszafeküdtem. Reggel fél 5 zuhany. Teljesen jól voltam. Reggel vizit, mehetek haza. Záróm délre lett kész, na eddigre én is. Nem nem a fenekem, a fejem. Beállt a nyakam. Fájt begörcsölt. Azt mondták az érzésteletítéstől pihenjek sokat igyak elmúlik pár nap. Hazajöttünk. Nem múlt a fàjdalom csak feküdni tudtam. A kisfiamra rá se tudtam nézni úgy fájt. Semmit nem tudtam csinálni mèg fürödni se.Pénteken felhivtam a korházat elmondtam mi van, délután bementünk. Egy isteni kedves aranyos doki fogadott aki a saját véremből injekciózott vissza a gerincembe, kitöltve ezzel a gerincfolyadék hiányt és megszüntetve ezzel a további szivárgást. Minden görcs borzalmas fájdalom egycsapásra megszünt ami akkor már 3. napja tartott. Mégegyszer köszönöm neki.Hazajöttünk. Estére kicsit belázasodtam ja és csípett a vizeletem. Reggel ügyelet, a katétertől gyulladást kaptam.Na szóval.... most érzem azt hogy jobban vagyok. Vagyis most csak a fenekem fáj.Reggel széklet után nagyon fájt vérzett is. Félek rendbe legyen minden, mert érzek és látok is egy borsónyi dudort és nem tudom ez most mi? Fáj, piros. Remélem jobb lesz, félek hiába volt ez az egész tortúra. Hú... hosszú lett de remélem valakinek hasznos lesz...

attila.al Creative Commons License 2014.01.26 0 0 5198

Nekem kamillás ülő fürdőt ajálottak. A sòs vizet a patikában mondták. Az a igazság, hogy fürdés után tud lűktetni! Szerintem mindenkinek begyullad ezért is fáj mindenkinek! 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!