Keresés

Részletes keresés

Imhoteph Creative Commons License 2006.07.11 0 0 78

Jóóóóóóóreggelt ... ööö... Kefalónia! :)))

 

Na ki tart ma velünk? Este már a tengerben áztatjuk a lábunk? :)

 

Találtam egy jó kis fotógalériát: Kefalónia Fotógaléria

Törölt nick Creative Commons License 2006.07.11 0 0 77

 

Assos fentről.

Jó éjt! Jó utat! Szép élményeket!

Törölt nick Creative Commons License 2006.07.11 0 0 76

Assos

Hozzám ez volt közel: Assos.

Imhoteph Creative Commons License 2006.07.10 0 0 75
Benne vót má egy csomó minden. Van szerencsém személyesen ismerni az iGós srácokat (majnem dolgoztam is náluk), igy volt nálam néhány teszt térkép is (Rodosz, Ión szigetvilág, stb). Most nem esküdnék meg rá, de sztem Zaky, Korfu - és akkor nyilván Kefalónia is rajtavolt... :(
Előzmény: zar 116 (72)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 74
Sotiris
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 73
zar 116 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 72
Tudta az iGO Görögországot?
Előzmény: Imhoteph (68)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 71
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 70
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 69
Imhoteph Creative Commons License 2006.07.10 0 0 68

Sziasztok!

 

Holnap, 11-én mi is repülünk :)))

Még ma délben nem tudtuk hova megyünk, csak azt, hogy ismét Görögbe (immár 9. alkalommal). Aztán rátaláltam a neten erre a gyöngyszem szigetre, és nem tudtam letenni róla. Feltúrtam az eredeti forrást, az Ibuszt, és mentem, befizettem. Frankó lastminit árat kaptam, 50+illetékek. Mi is Lassiba megyünk, csak a Mammen apartmanba, vagy mibe :) Sajna másba már nemvolt 2ágyas.

Mi is nagy kiváncsisággal nézünk a köv. 1 hét elébe, mert van már mihez hasonlitani (Zakynthos, Korfu, Kos, Thassos, stb), de eddig mindenhol azt hallottam, hogy ez az über über! Nos, igy vágok neki :)

Sajna Igo-t nemtudok vinni, mert 2 hete kilopták a kocsimból pdastól mindenestöl :( Pedig már elöre készültem, hogy frankón elnavigálok vele. Csak most döntenem kellett, hogy a júniusi fizut a szigetre költöm, vagy PDA-ra... hát sztem jóldöntöttem :))

 

Mi is tervezzük, hogy körbemotorozzuk/autózzuk a szigetet, többször is. Mindig igy csináljuk, mi szinte 1 napot nem szoktunk a bázishelyen tölteni, mert az általában uncsi. Úgyhogy ha gondoljátok, beközösködhetünk 1 autóba 4-en, és akkor oszlik a költség, már ha egyfele megyünk :)

 

Még holnap délig netközelben leszek, irjatok bátran!

(ja, szokás szerint kb 300 képet fogunk csinálni, úgyhogy lesz képes élménybeszámoló, mint rendesen :)

zar 116 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 67

Szerintem eljutsz...

Meg vissza is...

:-)

Előzmény: Mad82 (59)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 66
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 65
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 64
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.10 0 0 63
Előzmény: Lilu31 (62)
Lilu31 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 62

Andinka!

 

Esetleg vannak még fotóid? Nagyon jók az előzőek is!

Előzmény: andinka (60)
remo80 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 61

OK!

 

Kuldj mailt, még holnap reggel olvasom. 

Előzmény: Mad82 (59)
andinka Creative Commons License 2006.07.10 0 0 60

Még valami: vigyetek szúnyogírtót!!! Nem mondom, hogy kibirhatatlanul sok van, de azért akad...

Mad82 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 59
Szia!

Örülök hogy nem maradok itthon, de én 18-25-ig megyek, szóval egy héttel utánatok! Nyugtass meg, hogy én is eljutok erre a szigetre :) Tegnap megvettem mindent szinte az utazáshoz, már csak biztit kellene kötnöm és tulajdonképpen már holnap indulásra készen lennék :)

Remo! Figyu, privátba (vagy e-mailben)megadnám a mobilszámom, tudnál küldeni majd az apartmanról egy két infót ha már ott vagytok? Kb igy:pl. - tiszta
- jó helyen van
- légkondi van, 4Euro/nap
- van széf, 5 euro/nap

Ez igy nem gáz?:) Ha gond akkor persze nem kell, csak jó lenne ha felkészülnék lelkileg mindenre ;)

Jó utat holnapra!!!:)
Előzmény: zar 116 (51)
andinka Creative Commons License 2006.07.10 0 0 58

Sajna kajatippekben nem vagyok túl jó, a görög konyha műremekeit meg amúgy se nagyon szeretem. Utolsó este képesek voltunk pizzát enni a barátnőimmel mert már a fülemen folyt ki a görögsaláta :-(( Amúgy nálam a vajaskenyér a tuti befutó mert a kenyerük az nagyon finom.

Ja, egyszer ettünk Argostoliban a főtéren (az nagyon jól néz ki este) az egyik étteremben (vmi La Gondola) ott fincsi volt pl. a lazac grillezve. Lényeges különbség egyébként szerintem nincs ott a kajáldák között.

 

remo80 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 57

Na, ilyen finom palacsintás, meg stb finom kajás tippeket adhatsz !

 

 

Utazási irodák, egész évre előre megveszik a szállást, azért olyan olcsó nekünk (utasoknak) a 2. hét. Idén szerintem a repjegy került sokba (50), tavaly Zaky-ra kb 20 volt, de nem ilyen sok az biztos. Helyben szállást keresgélni nagyon drága.

Előzmény: andinka (56)
andinka Creative Commons License 2006.07.10 0 0 56

A kompot érdemes használni mert gyors és elég olcsó és óránként jár. Aszem 1,40 € embereknek, autónak meg 3 € körül van. Mi odafele körbe mentünk, visszafelé pedig komppal. A Xi beach nem túl nagy szám, de van ott egy nagy étterem (vmi Delfin), ott fincsi csokis palacsintát ettem :-)

andinka Creative Commons License 2006.07.10 0 0 55

:-))) persze azért lehet gyrost kapni étteremben...

Szerintem nagyon korrekt volt az Imperátor, a szállás is hasonlított arra mint  ami a képeken van :-) Azért ez érdekes, megnéztem a Sotiris honlapján az árakat és a többszöröse annak amit az imperátor kért, nekünk a plusz egy hét 15.000/fő volt, nem pedig 400 €, úgyhogy aki ott helyben maga akar szállást keresgélni lehet hogy elég rosszul jár...

A Malévval viszont nagyon nem vagyok elégedett, mert odafelé és visszafelé is késtünk :-(

Ja, egy nagyonnagyonnagy bőröndöt ne vigyetek, inkább több kicsit, mert a kefalóniai reptéren nem bírják a nehéz dolgokat :-) 

remo80 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 54

Hello zar!

 

Ennél jobban nem is tudtad volna feldobni a tokikot, no meg a napomat is!!!  :)

 

 

Andinka! 

A kompot, ami Argostilion és Lixouri közt jár, érdemes használni, vagy jobb körbe autokázni?

 

 

Köszi,

 Remo, az utas, aki már tűkön ül!

Előzmény: zar 116 (51)
zar 116 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 53
zar 116 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 52
apropó, GPS térképe nincs valakinek? Desti, iGO, vagy kalibrált szkennelt térkép?
zar 116 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 51

Légiforgalmi irányító vagyok, 11-én megyek veletek Kefaloniára, a Sotirisbe az Imperátorral. Majd megdumcsizzuk a sztrájkot, de úgy néz ki, hogy a hazautazások sincsenek veszélyben (legalábbis a keddek...) (Keressétek a legnagyobb méretű  embert a legvékonyabb feleséggel és a legnagyobb bőrönddel...) :-)

Előzmény: Mad82 (35)
Lilu31 Creative Commons License 2006.07.09 0 0 50

Szia Andinka!

 

...de azért ugye lehet kapni gyros-t? :) Egyébként magával az Imperator Travel-el meg voltál elégedve?

Előzmény: andinka (49)
andinka Creative Commons License 2006.07.09 0 0 49

Valami buszjárat biztos van (egyszer jött is velünk szembe egy) de hogy óránként járna azt nemtom... A taxi árakról csak annyit tudok, hogy Svoronatából Argostoliba kb. 10 euró volt a fuvar és az csak tán 10 km. De biztos ki lehet alkudni valami méltányos árat.

A transzfer Lassiba szerintem max. egy fél óra lehet, a reptéren lakóhely szerint csoportosítva zsuppolnak be a buszokba, úgyhogy nem kell végigvárni amig az egész szigeten elosztják az utasokat.

Egyébként Lassiból talán könnyebben tudtok még busszal is mászkálni, mert legalább van a városban a főutcán buszmegálló :-)) Svoronatán valahol a faluszéle után kettővel van. Ja és úgy emlékszem hogy a Myrtoshoz legközelebbi falu Divarata, szerintem ott jobb leszállni mert onnan már csak le kell menni a kanyargós úton ami pont a strandra vezet.

Ha nem tudtok kocsit bérelni akkor lehet hogy érdemes legalább a szigettúrás fakultatívra elmennetek mert akkor legalább nagyjából képben lesztek hogy mi merre van, (a Myrtos-t is megmutatják aszem, igaz csak futólag). Ez kb. 40-45 euróba kerül fejenként, plusz a belépők (béna cseppkőbarlang 3 €, meg a másik barlang ahol csónakázás van 5€). Az Ithakás kirándulás kihagyása (újabb 40-50 euró fejenként) szerintem könnyen kiheverhető...

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!