Keresés

Részletes keresés

Rdi Creative Commons License 2003.11.25 0 0 124
Szárított már közületek vki paradicsomot ? Milyen lett ?
Előzmény: rferi (123)
rferi Creative Commons License 2003.11.25 0 0 123
De nekem a saját gyártású sem jön be!
Egyszer még ifjú titánként a barátnőmmel, meg egy társasággal elmentünk dizsizni a Balcsin.
Szupi diszkó, még akkor az a kivitelezés extra volt itthon, horribilis belépő, horribilis árak.
Nem tudtuk mit rendeljünk, ki volt írva Bloody Mary 90Ft.(87-ben)Ez volt a legolcsóbb.Kértünk négyet.Mindenki dobott egy hátast, hogy ezt meg nem issza.Mondom:nem úgy van az, ki van fizetve, ha rendeltek öblítésnek egy sört, akkor majd én.
Hát rosszul nem lettem, de aznap nem volt tánc.
Na azóta még a szagát sem bírom.
Aztán ha parileves lesz belőle én elcserélem simán a bablevesemet erre.Nem is értem...
Előzmény: CORTEN (122)
CORTEN Creative Commons License 2003.11.25 0 0 122
Mondjuk a dobozosok közül csak a topjoy fűszerezett jön be, a sajátot is jobban szeretem zellerrel, borssal, ezzel-azzal megbolondítava és ropogós-hidegen fogyasztani. Az, amelyik túl savas nekem sem nagyon marad lenn.
Előzmény: rferi (121)
rferi Creative Commons License 2003.11.25 0 0 121
Érdekes!A paradicsomot mint gyümölcsöt jobban szeretem pl a meggynél, minden formájában képes vagyok verekedni érte, de a paradicsomlét egyszerűen nem tudom leküldeni.Hogy ez mér van??
Előzmény: CORTEN (120)
CORTEN Creative Commons License 2003.11.25 0 0 120
Most bontottam fel egy üveggel az eltett paradicsomléből, szórok bele egy kis borsot, cseppentek bele egy kis vodkát...
Muszáj, tegnap hajszás napom volt..

Én a paradicsomlének is nagy barátja vagyok!

Előzmény: KILGORE TROUT (119)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.11.25 0 0 119
Ez a topic a tél idején teljesen halott lesz? Senkinek semmilyen jó témája nincsen?
CORTEN Creative Commons License 2003.10.09 0 0 118
A cbs II-n találtam a receptet, hogy ez is legyen! Tehát télleg ehető !!

Ingredients:

4 12 oz. Hanger steaks
3 tbs. Olive oil
2tbs. Lemon juice
5 Tomatillos (husked and diced)
1/2 C Grape tomato (quartered)
1/4 C Cilantro leaves
1/4 C Sliced baby fennel
1 tbs. Ground Cumin
1 tbs. Coriander
1tbs. Dry mustard
1 tbs. Cayenne
Salt and perrer to taste
1 small bunch chives minced (optional)

Method:

Sprinkle cumin, coriander, dry mustard and cayenne onto a large plate, being careful not to fully incorporate into each other

Generously rub the steaks with fleur de sel and cracked pepper

Roll the steaks into the spice mixture ensuring that it is judiciously coated

Place 1 tbs. of olive oil into a heated sauté pan

Sear the steak on all sides (1-2 minutes per side) and remove from heat to let rest

Repeat 3 more times

Meanwhile toss the tomtillos, tomato and fennel in remaining olive oil and lemon juice

Divide evenly onto four plates

Top with baby fennel and cilantro

Slice the seared steak against the grain and fan onto the tomatillo salad

Garnish with chives and serve

(MMIII, Viacom Internet Services Inc. , All Rights Reserved)

CORTEN Creative Commons License 2003.10.09 0 0 117
tomatillo = toe-ma-tea-o ( mexikóiul :)) Physalis ixocarpa, Physalis philadelphica var. philadelphica
Képet raktam fel én is arról a két fajtáról amim termett (lila és zöld), az ízétől nem éreztem a gourman-menyországban magam :( Meg kell kóstolni.
Vékony a húsa, a bogyó nagy részét szivacsos-ikrás állagú valamibe ágyazott töméntelen apró mag teszi ki. Ettől függetlenül lehet, hogy a mexikóiak oda vannak érte,a tradícionális konyha elengedhetetlen alapanyaga , meg ebből csinálják a salsa-szószukat, de vénségemre én már inkább a hagyományos paradicsomra szavazok.Lehet viszont hogy más kellemesnek találja az aromáját.
Elképesztően bőtermő, és rövid tenyészidejű 40-45nap (az idén hullott bogyókból már javában virágzó palánták fejlődtek). Hatalmasra nő augusztusban 2.5-3m magas a bokor, rengeteg elágazása van, és rengeteg a sárga virág rajta. Sajnos mivel addigra már deportáltam a fólia alól, csak néhány bogyóról és egy pár palántáról tudtam képet készíteni. A lila változat (Purple Perrennial) állítólag évelő, csak gondolom nem a mi klímánkon.Viszont a termése elég sokáig eláll (1-1.5 hónap, kicsit utóérik) Szabadföldön sokkal csenevészebb (gondolom a páratartalom és a co2 hiányzik neki) Ja. és a termés burokban fejlődik, csakúgy mint pl. a physallis (rokonyok!) amit nagy bevásárlóközpontokban nálunk is kapni.
A precízebb növény-rendszertani ismertetést másra bíznám, szvsz a google 21100 linket hoz a tomatillo szóra.

Pl.
This perennial is native to Mexico and was used by the Aztecs. Unlike other Physalis fruits (the Cape gooseberry and the ground cherry), the tomatillo completely fills the Chinese-lantern-looking husk that is characteristic of physalis--in this case filled with "little green tomatoes" (1-2" diameter) with a tart flavor that develops once you cook them. It's a key ingredient of Mexican salsa verde.

Nekem két fajta magja van 'raktáron": Toma Verde (zöld) Purple Perennial (lila)

Előzmény: KILGORE TROUT (115)
Levendula Creative Commons License 2003.10.09 0 0 116
http://www.tomatogrowers.com/tomatillos.htm

itt meg tudod nézni, a többit én is várom!

Előzmény: KILGORE TROUT (115)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.10.09 0 0 115
Meséljetek nekem a tomatillo-ról :) Olyan sokat láttam, hallottam emlegetni és semmit sem tudok róla. Gondolom még sokakat érdekelne a téma. (Milyen az ize, hogy néz ki, mire használják, hol és mennyire elterjedt ...)
CORTEN Creative Commons License 2003.09.28 0 0 114
Eleinte aggódtam, hogy egyáltalán hoz-e termést, aztán augusztusban összekapta magát, ellepte a fél fóliámat, és egy tucatnyi 'leguán ' nőtt rajta. egy-egy termésben kb 18-22 érett mag van, tehát van bőven, és semmi akadálya hogy neked is legyen. Most inkább már annak drukkolok, hogy a kiwanok között legyen olyan amit megkóstolhatok, mert igaz hogy termett vagy 10 kg, de nem tudom lesz-e elég ideje beérni. Mostanság hidegek a reggelek.
Nem tudod, hogy a luffatökből hogyan kell szivacsot készíteni? Todod, az a hengeres középütt lukas izé, amit manapság látni az illatszerboltokban a natur termékek mellett. Mert nekem van két termetes egyed, csak ugye ezek zöldek, és héjuk van.
Előzmény: Frint (113)
Frint Creative Commons License 2003.09.27 0 0 113
Nézem a képet, csodálkozom...ez most vagy valami vagy megy valahová...Csuda klassz kis növényke! Már bocsánat a szóért, de oly különleges/csúnya/érdekes (nem kívánt rész törlendő) a termése hogy teljesen magával ragadott. Van ebből felesleges magod? Teljesen felizgultam a látványtól...Frint ( nem vagyok én olyan kihajítgatós fajta :)))
Előzmény: CORTEN (109)
rferi Creative Commons License 2003.09.26 0 0 112
Tisztára olyan, mint valami leguán, vagy mi.
Még mik vannak!
Előzmény: CORTEN (111)
CORTEN Creative Commons License 2003.09.25 0 0 111
off
Szőrösállat....

Amennyire tudom, ez egy Momordica Charantia. Keserű tök, balszamkörte, stb...
Állítólag az ámerikaiak a magját borító vörös izének komoly terápiás hatást tulajdonítanak pl. az AIDS esetében is. Valamelyik déli államuk egyeteme nagyon komolyan kutatgatja. A csíkszeműek meg éretlen állapotban állítólag sütve-főve köretként hasznosítják. Ismerve keserű ízét már sejthető hogy mitől csíkszeműek...
Viszont isteni módon kúszik, egy tő akár 8-10nm2 kerítést is beterít, a virága pedig csudajó illatú.

offoff

Előzmény: rferi (110)
rferi Creative Commons License 2003.09.25 0 0 110
Te Corten!
Ez mi a bánat? :-))
Előzmény: CORTEN (109)
CORTEN Creative Commons License 2003.09.25 0 0 109
Remélem a gazda nem hajít ki innen, de ígérem többet nem offolok.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Mentségemre szolgáljon, hogy a paradicsomok mellett nőtt, sőt, teljesen befutotta őket.

CORTEN Creative Commons License 2003.09.25 0 0 108
off
Kilgore Trout!

Egy mezei 2MP-s Camediaval.(sajna csak kőccsönbe kaptam, de jövőre leleményesebb leszek)
Sajna csak 20 cm a minimális távolság makrónál, meg nem vagyok valami nagy fotós, így a virágok elég bénára sikeredtek. Jártam már az oldalaidon, nagyon tetszettek! Sajna én nem vagyok ennyire kreatív, meg a webdizájn sem az én területem, pedig szeretnék én is egy olyasmi oldalt mint a Tied. Talán, ha egyszer lesz elég időm, hogy nekiálljak valamit berhelni. Biztos rengeteg munkád fekszik benne.
offoff

A családom azt mondta, hogy jövőre nem kell ennyi paradicsom, meg a kiwanot se a fólia alá ültessem. Na, de akkor mit ültessek alá? Répát? Visszatérve a topichoz: némelyik paradicsom valami elképesztően finom, olyan édes hogy még én is (aki ritkán veszek boltban zöldségfélét) elcsodálkoztam. Nekem is van balkon-paradicsomom, haláli, pici, fürtös és csak minden tizedik bogyóban lelni magot. Az íze viszont nem valami bajnok. A tomatillókat viszont csak egyék továbbra is a mexikóiak. Salsának biztos jó, de én már így közel a 38-hoz kevés salsát fogyasztok, így jövőre csak egy-egy tövet ültetek.
Ja, a tökös-kukoricás-miegyebes dolgaimat láttátok?

Előzmény: KILGORE TROUT (106)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.09.25 0 0 107
Frint! Engem már előjeyzésbe is vehetsz, ha tényleg balkonbarát a parid :) Köszi
Előzmény: Frint (105)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.09.25 0 0 106
CORTEN! Megnéztem a képeket az eredeti helyükön és valami csodálatosak tényleg! Van még mit fejlődnöm a képeimet nézegetve. (off. te milyen géppel csináltad őket?)
Frint Creative Commons License 2003.09.25 0 0 105
A díszkáposztáimról (8 db növény) két menetben közel 40 (!!!)fűzöld hernyót szedtem le, nem akartam hinni a szememnek...És képzeld a "legyilkolt" tetemeket másnapra a darazsak mind egy szálig eltüntették!
Lesz egy balkonon is nevelhető paradicsomom tavaszra, a hétvégén bőven szedek magot róla, az idén rettentő sokat termett, és nagyon finom.Küldök mindenkinek, akit érdekel.
Előzmény: KILGORE TROUT (102)
rferi Creative Commons License 2003.09.25 0 0 104
Corten!
Ezek a képek és parik eszméletlen jók!
Látszik, hogy a fényképezéssel is sokat dolgoztál, nem csak a termesztéssel.
Olyan éhes lettem, elmegyek enni!
Előzmény: CORTEN (96)
CORTEN Creative Commons License 2003.09.25 0 0 103
Erősebbnél erősebb paprikák!
(ha már szóbakerült a habanero)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Kicsit off, de végső soron rokonok...

KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.09.25 0 0 102
Én ügyebár egyenlőre, csak "megtűrt" topic témában tudok hozzászolni :) Pár nap távollét után a konyhaablakban nevelt paprikákat pókhálósra nyammogta valami apró kis vékony kukac csapat. Most már én is utálom a kukacokat :( Az este tüzetesen átbogarásztam mindent és vagy 20 db kukacot végeztem ki. brrr!
CORTEN Creative Commons License 2003.09.25 0 0 101
Üdv! Látom jubiláltál :)

Az bosszant leginkább, hogy a legnagyobb paradicsomokat már nem örökíthettem meg. Pedig volt jónéhány 900-1000 gr. közötti. Csak sajna azok a fajták viszonylag korán leteremtek. Felétek nem volt hernyójárás? Én már valami összeesküvést véltem sejteni , mert annyi féle színű-szőrű-méretű hernyót volt 'szerencsém' vendégül látnom a növényeimen, hogy az nem lehetett a véletlen műve.
A guta majd' megütött, amikor egy-egy 40-50dkg-os paradicsom lepottyant, benne a lakmározó fenevaddal.

A cserebere természetesen OK. Csak már jönne a tavasz.....

Előzmény: Frint (100)
Frint Creative Commons License 2003.09.25 0 0 100
Szia :)
Hiányoltunk, örülök hogy ismét körünkben vagy. Nálam az időjárás okán nem lett valami nagy termés, de azért bőven ettünk paradicsomot az idén. Lassan elkezdem begyűjteni a magokat, aztán a hosszú télen indulhat a csere-bere.
Szépek a képeid, hasonló karakterű növényem nekem is volt/van.
Frint
Előzmény: CORTEN (91)
CORTEN Creative Commons License 2003.09.25 0 0 99
Örülök, hogy tetszik, igyekszem még a többit is felpakolni.

Nekem a hernyók (van róluk is képem!) zabáltak fel mindent :( Persze ezek a bogarak sem lehettek kispályások. Beazonosítani nem tudom, bár már láttam ilyet. Jövéőre résen leszek!

Előzmény: KILGORE TROUT (97)
najsebva Creative Commons License 2003.09.25 0 0 98
CORTEN,
csak ámulok-bámulok!

Egyébként (82)-re tényleg nincs valami ötletetek? Ezek a rohadt bogarak (a képre kattintva még több látszik) most már mindent elleptek és kicsinálták az összes paradicsomot. Tavaly is hasonlókat tapasztaltam de jövőre már szeretném ezt elkerülni...

Előzmény: CORTEN (96)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.09.25 0 0 97
CORTEN! Ezek csodálatossak :)
CORTEN Creative Commons License 2003.09.25 0 0 96
CORTEN Creative Commons License 2003.09.25 0 0 95
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Nnnnnna...
Felraktam néhány képet, mivel a tár folyamatosan vacak csak ennyi. A többit apránként. Van még paprika, tök, kukorica, kiwano, momordica,stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!