Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ranga67 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 10000

Ígértem képeket a felújításról. A felújítás nem most történik, hanem tavaly volt.

Várnám még a véleményeket az orrcsapágy cseréjéről a motor szétszedése nélkül, csak az elejét lebontva. Csinálta már így valaki? Lehet eredményes a munka?

Esetleg tud valaki orrcsapágyat olcsóbban, mint a nagytraktor kft?

 

    

 

 

   

 

   Amint látszik, még a szélvédők hiányoznak!

 

A régi össze-vissza üvegeket, műanyag síklemezt már nem akarnám visszetenni, mert nem sokáig átláthatóak. Joebatyonál olvastam valamilyen lehetőségről, nem tudom milyen módon lehetne megoldani a beszerzését.

joebatyo Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9999

Kedves rinya25 és Dávid ue28.

Mivel újak vagytok a fórumon,nem tudjátok (mert sajnos  nem olvastátok vissza) hogy nyilvánosan

árakról nem írunk,csak privátban,mivel ennek is köszönhetö,hogy így felmentek a gép és alkatrész vételárai.

Megkérnék ezúton szépen mindenkit,hogy az árakat privátban beszéljük meg.

Én is volt hogy írtam árat régebben,meg is kaptam érte a magamét :)

Na de viccen kívül,ha lehet minndezt privátban.

Köszönjük.

 

 

rinya25 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9998

Szia Dávid! Én ezt a gépet 350.000 ért vettem, de a motorja elég csenge és gyapágyas is. Ebgem a motor annyira nem érdekelt, mert vannak hüvelyeim, dugóim, meg főtengely meg minden. Holnap fogom széthúzni és felújítani a motort, a többi része viszont bajnok.

Egyébként eléggé változó áruk van attól függ ki és miért akarja eladni.

Előzmény: Dávid ue28 (9996)
MDW Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9997

Üdv!DUTRA:Vontatási vizsgálat,és vetés közben.

Dávid ue28 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9996

Szia Rinya25 érdekelne mennyiért jutottál a gépedhez mert van itt a környékünkön egy kettö és én is venni akarok csak azért kérdezem legyen mihez viszonyitanom.Elöre is köszi üdv:

Előzmény: rinya25 (9992)
joebatyo Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9995

Holnap (május 1. vasárnap) 18:25-kor kezdödik a Duna Autonomia csatornán

egy "múltidézö" nevezetü dokumentumfilm,melyben a Vöröcs Csillag traktorgyárról (is?) lesz szó.

Kérem,ha valaki ezt fel tudná venni digitális formában,az legyen olyan kedves,és tegye meg.

Nekem sajnos itt nincs ilyen (söt semmilyen magyar) adásom.

Elöre is köszönöm.

 

Üdv.

 

MDW Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9994

Valahol, Németországban!

MDW Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9993

Üdv!Mai munka:Kombinátorozás.

rinya25 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9992

rinya25 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9991

Az igért képek!! A kerék lötyögés megoldva, csak a csvarok már nem a gyáriak voltak és megfeneklettek mielőtt megfeszítették volna a kerékagy tartó lemezt. A gépem motorja még egy kicsit gyengécske, de hétfőn szérhúzom és elkezdem felújítani!! Akárki akármit mond ez a gép egy isten!

joebatyo Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9990

Bizony pont erre gondoltam én is,mikor megláttam ezt a gépet.

Hihetellen,mire képes az egyén,aki akar,a közösség meg annyira,amit a mellékelt ábra mutatja?

 

Előzmény: pléhúsz (9982)
joebatyo Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9989

Szia Peti.

Bizony a Dutra esetében a ráköltött pénz nem térül meg egy esetleges eladás során.

A belefektetett munkáról nem is beszélve.

A  volt törökbálinti,mára ipolytölgyesi 50-es ehet számodra a példa.

Igaz,hogy te fele áron vetted a tiédet,de gondolom,mire elkészül,többen lesz benne,mintha azt vetted volna meg.

Látod,azt is hirdették 1 milláért,de végül tudod,mennyiért ment el.

Az elözö tulaja,kb annyiért vehette,mint továbbadta.De haza is kellett szállítani,ami bizony nem kis költség mint tudjuk.

Ö a saját elmondása szerint dolgozott vele,ezért talán nem volt bukó.

Beszélgettem vele,elmesélte,hogy kiröhögték az mtz-sek hogy mit akar azzal a múzeumszökevénnyel.

Nos,meg is mutatta nekik.Mint jól tudod,telgely fölé érö sárbangond nélkül húzta a megrakott pótot,ott ahot az mtz82-es elakadt.

De ezt tudjuk,hogy többre is képes terepen és vonóeröben az ue-50 mint a 82-es.

Ennek ellenére még sem lehet megkérni az árukat.Ez az érem egyik oldala.

A másik az,hogy aki venni akar,az (normális) ár alatt juthat hozzá.

Szóval,ha te csak a belefektetett pénzt szeretnéd viszontlátni,valóban "spasszer ár" jönne ki.

Én személy szerint nem is sokalltam annyi pénzt amit a törökbálinti kért érte,de pont annyiért vettem az 1000-est +hozzá

fél traktornyi alkatrészt,kereket,egy motort,adagolókat,stb.

De arra bizony még költeni kell,nem is keveset. Rámegy még néhány százezer.De akkor tuti gép lesz :)

Egyébként kész vagy a sárkánnyal?

 

Üdv.

 

Előzmény: peti ue50 (9987)
Mann..A Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9988

Én mikor UE-28 kerestem,átlagosan 2-300 e körüli volt az ár.Nem mindig a drágább volt a jobb állapotú!Volt 600 e forint áron is-pl:Jakabszálláson-de úgy tudom,kb 3 éve hirdetik a mai napig.

 

Tapasztalatom szerint a "felujjitott"állapot jelentése teljesen különböző,mindenkinek az egyéni mérce szerint.

Láttam atomraira szedett,tényleg minden részében restaurált gépet,és fészerben lespriccentett,"eladásra"előkészitett vasat is...mindkettő "felujjitott"jelzővel!

Előzmény: peti ue50 (9987)
peti ue50 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9987

Üdvözlöm a fórumozókat

 

Egy már idáig is többször felhozott témát szeretnék feszegetni egy kicsit.

Ki mit gondol róla.

Mindannyian tudjuk a dutrák milyen teljesítményre képesek.Micsoda türelem és idő ,energia rejlik egy -egy jól sikerült felújítás mögött.Nem beszélve a pénzügyi dolgokról.

Pedig talán ez a leghúzósabb dolog az egész projekt alatt.

Akkor most kérdezem én mennyit ér egy ilyen felújított gép.Ha mindent számolunk,amit nem is tudunk,mivel senki nem írja a munkaóráit.

Mi az a SPASSZER ár,amit itt elég sokan emlegetnek.

A saját kálváriámat tudnám itt említeni.Tegyük fel hogy megszorultam,és el kell adnom a frissen felújított Dutrámat .Azt hiszem mindenki spasszernak tartana az általam kialakított vételár miatt.

 

Pedig szerintem sokan rájöttek már,hogy majdnem mindíg az jár jobban aki megveszi a drágább gépet,de jót

 

RROLF Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9986

Sziasztok!

 

Megraláltam az UE 50-es hibáját a hátsó difi szétment.:(

Nagyon sajnálom mert nem tudok vele dolgozni. Ha valakinek lenne ilyen differenciálház kúpkerék és tengely elfekvőben az kérem írjon, ha jól tudom az UE 28 is ilyen!

A házat is cserélni kell mert a tengely hefeszült és kb 1 cm szakaszon megnyílt.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv

MDW Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9985

Üdv!Én úgy oldottam,meg ezt a kerékagy kopást,hogy felhegesztettem a bordák tetejét a kerékagyban,és leesztergáltam olyan méretre,hogy a tengely bordáinak az aljára illeszkedjen.A mai napig így használják.Ez a kopás,a fékre is kihatással van olymódon,hogy a kopás miatt az agy a fékdobbal együtt ki kerül,a központból.Így fékezéskor először az alsó fékpofa elkezdi emelni a gépet,hogy odaemelje a felsőhöz,mivel nem úszó rendszerű a fépofa így nem tud hozzá igazodni a fékdobhoz.Erős kopás esetén,mire elérné a dob a feső fékpofát addigra vége a pedálútnak.Ezért van az,hogy rugalmas a fékpedál,hosszú a pedálút,és a féket mégsem lehet beállítani.Ez a megoldás,csak akkor működik,ha a tengely bordáit,még nrm "JAVÍTOTTÁK"szakszerű módon,(hegesztés,flex köszörű).

Előzmény: rinya25 (9974)
rinya25 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9984

A bordástengely hézagolását sajna nem lehet kivitelezni, mert lóg, de annyit azért nem.

Ez csak egy gondolat volt, de sajna cserével kell megoldani a kerék lógását.

Ma csinálok fényképeket és felteszem.

Nagyon köszönöm a válaszotokat!

A képeket majd délután.

Előzmény: joebatyo (9979)
pléhúsz Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9983

Orbán Viktor úréktól nem kaptam ám választ, pedig több hónapos a levél azt hiszem.

pléhúsz Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9982

Ha egy egyszerű szakmunkás képes, egyedül, a haszonvasból traktort építeni, akkor egy egész ország képtelen rá?

Előzmény: joebatyo (9981)
joebatyo Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9981
Mrnagi Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9980

Adagoló jobb alsó felfogató csavarja üreges, illetve ha leveszed a tetőt, a jobb belső sarokban van egy furat. Ezeket érdemes ellenőrízni tiszták-e.

Előzmény: rinya25 (9978)
joebatyo Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9979

Szia.

Isten hozott a Dutra tulajdonosok "egyre szélesedö"  táborában :)

A bordástengely kihézagolását hogyan gondoltad?

Izgatottan várjuk a képeket az új szerzeményedröl.

 

Üdv.

Előzmény: rinya25 (9974)
rinya25 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9978

Olyan kérédsem lenne még felétek, hogy az Ue 28 adagolójában kell lennie olajnak, vagy nem? Mert van aki azt mondja ige egy kevés a kenés miatt, de van aki azt mondja, hogy nem.

 

joebatyo Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9977

Ezt látta már vki?

A bökkenö csak az,hogy ez nem 1000-es hanem D4K-a.és nem 54-es kiadású hanem 60-63 közötti lehet ha jól tudom.

De látszólag egyben van,és dolgoznak is vele.

norbert8295r Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9976

Nagyon szép lesz Dutra szép munka .Mjad ha kész lesz még szebb lesz

Előzmény: Ranga67 (9967)
csokas_rich Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9975

endrebá, tudom javasolni a birkát, fűnyírásra kiválló és pörköltnek sem utolsó.

Előzmény: endrebá (9973)
rinya25 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9974

Sziasztok! Kiss Richárd vagyok idáig csak olvastalak benneteket, de 2 napja végre sok-sok év után Én is hozzájutottam a saját bejáratú dutra ue 28.-amhoz.

Nagyon régóta szerettem volna már egy ilyet, de elég sok munka lessz vele mire ismét gatyába lehet rázni. Majd rakok fel képeket!

Azt szeretném kérdezni, hogy a hátsó kerekek lógnak, a csapágyakat, és a szimerigeket kicserélem, de a bordás tengelyen is lóg a kerék agy szerintetek az jó megoldás-e ha kihézagolom a bordákat??

Válaszotokat előre is köszönöm, és örülök, hogy végre Én is ide tartozhatok a dutra tulajok közé!!

 

endrebá Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9973

...nem erőlködöm mindenáron a mekegéssel, csak a benzines fűnyirbálásból kezd elege lenni a kőolajfinomító-forgalmazó cégeknek... a vegyszeres gyomirtás meg nem tetszik...

Valami biofűnyíró kell.. ha minnyáá az ingemért is...

 

:-)))

 

Na, én tulajdonképpen már a kertben melózom... bocs a sok kibeszélgetésért a keretek közül, de csak itt tudok érdemben eszméket cserélni a dutrások leendő szentjével...

 

:-)))

Előzmény: pléhúsz (9972)
pléhúsz Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9972

A kecskét kétszer is meggondolnám, nekem volt. Az biztos betakarítással nem lesz problémád, se bokorral, se fával, se mobil telefonnal.

Bioban nem engedélyezett semmi féle állat megkötés. Látom sokfele láncon, mint a kutyákat. Esetleg még kaloda, amiben talán nagy kárt nem csinálna.

Éppen ezek miatt a teje viszon a legmagasabb érték.

Előzmény: endrebá (9971)
endrebá Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9971

...nemorgolódj pléhúsz, csak a saját leki egészségedet rongálod a békétlenséggel... Nézd inkább hogy én az olajoskezű összeturkáltam a nagyanyám kertjének egy részét, elkapáltam és el is vetettük tegnap, meg is ázott...

Szóval annak a novemberi vaslopásnak van olyan pozitív kihatása is, hogy elkertelek édesanyáméktól mihozzánkig hogy a kutyák bennmaradjanak - akkor már tartok tyúkot-kecskét is, mert az is bennmarad a kerítésen, de annak gabona kell, úgyhogy endrebá életében másodszor szántogatott...

Itt a képriport:

Szántáskezdemény :

 

Kapáláskezdemény :

 

Vetés, és a megfeküdt kapálógép kivontatása (főtengelycsapágy) :

 

 

Előzmény: pléhúsz (9970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!